Aktualności
Najnowsze informacje
Zarząd Rady Osiedla informuje... Utwórz PDF Drukuj
23.09.2014.
Organizacje i stowarzyszenia korzystające ze wsparcia finansowego z Rady Osiedla proszone są o składanie wniosków na 2015 rok do dnia 03 października br. w Urzędzie Miejskim w Kobylinie - biuro nr 5 lub u pana Zdzisława Górskiego.
 
Grand Prix Mazowsza w Sumo Utwórz PDF Drukuj
22.09.2014.

Czytaj całośćPuchar Polski w Ramach Grand Prix Mazowsza i Dzielnicy Wawer, który odbyły się 13 września w Warszawie to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy na Białorusi. UKS Samson Kobylin reprezentowało 17 zawodników.  Pierwszy medal wywalczył najmłodszy klubowicz Hubert Kaczmarek (rocznik 2005) w kategorii 28 kg zdobył brązowy medal. Na podium zawodnicy z Kobylina stawali aż 16 razy (6 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych). Punktem kulminacyjnym zawodów był występ juniorów w kat 90 kg gdzie startował Sebastian Alcer. Jak przystało medaliście Mistrzostw Świata Sebastian nie dał żadnych szans swoim rywalom zdobywając tym samym złoty medal.

Wyniki:

Czytaj całość
 
Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezesa Zakładów Mięsnych BM w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
22.09.2014.

Czytaj całośćW miesiącu sierpniu 2014r z odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezesa Zakładów Mięsnych BM w Kobylinie. Do turnieju zgłosiło się 12 zawodników. Zawodnicy zostali podzieleni na 4 grupy bez podziału na kategorie wiekowe.

W poszczególnych grupach mecze odbywały się każdy z każdym. Z trzyosobowych grup wychodziło dwóch pierwszych zawodników do dalszej gry. Następnie mecze odbywały się systemem pucharowym.

W meczach półfinałowych spotkali się Mirosław Grzesiak - Tomasz Lesiński (3-6, 4-6) oraz Zygmunt Idziak - Rafał Frąckowiak (6-7, 6-3, 6-1).

O trzecie miejsce zagrali Rafał Frąckowiak - Mirosław Grzesiak (5-7, 7-5, 6-1).

W finale spotkali się Zygmunt Idziak i Tomasz Lesiński po pierwszym secie Tomasz Lesiński skreczował i tak zwycięzcą Turnieju o Puchar Prezeza Zakładów Mięsnych BM w Kobylinie został Zygmunt Idziak.

Czytaj całość
 
Pociąg retro Utwórz PDF Drukuj
12.09.2014.

Czytaj całośćW dniu 02 września br. delegacja z kobylińskiego Gimnazjum w składzie: Mateusz Marcinkowski – nauczyciel języka polskiego i historii oraz uczniowie III klasy Karolina Kuczyńska, Klaudia Szymkowiak i Piotr Świtała udała się zabytkowym pociągiem z lat 30-tych XX wieku do miasta Koło. W dniu tym na okoliczność 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej na kolskiej nekropolii, na zbiorowej mogile odsłonięty został pomnik ofiar Nalotu Lotnictwa Niemieckiego w dniu 02 września 1939 roku na pociąg ewakuacyjny z Krotoszyna i dworzec kolejowy w Kole. Odsłonięcie pomnika poprzedziła msza św. w intencji wspomnianych ofiar.

M. Marcinkowski

Czytaj całość
 
Mistrzostwa Świata w sumo - Tajwan 2014 Utwórz PDF Drukuj
12.09.2014.

Czytaj całośćTegoroczne Mistrzostwa Świata w sumo odbyły się 31 sierpnia w Kaohsiung na Tajwanie. Znakomicie spisał się zawodnik z naszej gminy Sebastian Alcer. Wychowanek Uczniowskiego Klubu Sportowego Samson Kobylin, podopieczny trenera Mirosława Flaka zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w Sumo w kategorii do 100kg. Jest to najwyższe osiągnięcie Sebastiana do tej pory, ale jak sam mówił, że już za rok marzy mu się złoto. Sebastian to bardzo utalentowany zawodnik i wierzę, że jeżeli nadal będzie ciężko trenował to może te marzenia zrealizować – trener Mirosław Flak.

W imieniu swoim i Sebastiana pragnę podziękować Radnym Rady Miejskiej Kobylin i Burmistrzowi Kobylina Bernardowi Jasińskiemu za sfinansowanie wyjazdu na Mistrzostwa Świata.

Czytaj całość
 
Dożynki powiatowe w Kobylinie - fotorelacja Utwórz PDF Drukuj
09.09.2014.

Czytaj całość  

 

Czytaj całość
 
I Grand Prix Wielkopolski juniorów w tenisie stołowym Utwórz PDF Drukuj
08.09.2014.

Reprezentanci LKS "Spółdzielcy" Kobylin wzięli udział w pierwszych w tym sezonie wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym w tenisie stołowym, które rozegrane zostały 7 września br. w Poznaniu.

Przed rozpoczęciem turnieju Prezes Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego Pan Tadeusz Nowak podsumował sezon 2013/2014 i wyróżnił najlepszych zawodników w kategoriach młodzik i kadet. Wśród nich najlepszym kadetem Wielkopolski okazał się zawodnik LKS Spółdzielca Kobylin Łukasz Wachowiak, który został również powołany do Kadry Narodowej Juniorów na II półrocze 2014r.

W I GP Wielkopolski juniorów brało udział trzech zawodników naszego klubu i zajęli oni następujące lokaty:

13 miejsce Matysiak Tobiasz zdobywając 39 punktów
33 miejsce Bruder Konrad zdobywając 11 punktów
55 miejsce Niedziela Mateusz  zdobywając 8 punktów

Robert Wachowiak

 
"Kawoły i skecze nojlepsze w powiecie" Utwórz PDF Drukuj
05.09.2014.

Przegląd kabaretowy "Kawoły i skecze nojlepsze w powiecie", a w zasadzie konkurs kabaretowy, to szansa dla amatorów - którzy szukają swojego miejsca na scenie kabaretowej lub którzy dopiero startują w tej dziedzinie sztuki scenicznej - na pokazanie się i zaprezentowanie większej publiczności . Zadanie przekonania do siebie JURY to jedno, ale  zaprezentowanie  się przed dużą widownią- już samo w sobie stanowi nie lada wyzwanie.
Zapraszamy do udziału kabarety, osoby indywidualne, zespoły. Zadaniem wykonawców jest przedstawienie programu od 10 - 30 min. (skecze, dowcipy, scenki, piosenki i inne). Niewskazane dowcipy o tematyce religijnej!

Konkurs odbędzie się 12 października 2014 r. tj. w niedzielę w Sali wiejskiej w Kuklinowie. Początek – godz. 16.00

Wszelkie pytania proszę kierować do Barbary Gościniak, Tel. 65 548 40 18, 535 205 445

Karta zgłoszeniowa

Czytaj całość
 
Łukasz wygrywa w Międzynarodowych Mistrzostwach Wenduine (Belgia) Utwórz PDF Drukuj
05.09.2014.
W dniach 20-24 sierpnia Łukasz Wachowiak wraz z zawodnikami ZKS Drzonków wziął udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Tenisa Stołowego w Wenduine (Belgia). Turniej rozgrywany był w kilku kategoriach wiekowych. W  kategorii  kadetów Łukasz zajął I miejsce. Startował również w turnieju deblowym wraz z Pawłem Sroczyńskim, gdzie wywalczyli miejsce III.
 
Maciej Żyto z medalami na Mistrzostwach Europy Utwórz PDF Drukuj
05.09.2014.

Czytaj całośćW dniach 16-23 sierpnia 2014r. na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbyły się VIII Mistrzostwa Europy dla Osób po Transplantacji i Dializowanych. Wzięło w nich udział 500 zawodników z 22 krajów. Polska reprezentacja liczyła 60 zawodników, wśród których znalazł się Maciej Żyto grający na co dzień w klubie LKS Spółdzielca Kobylin.

Zawody te rozgrywano w 12 dyscyplinach, a każdy zawodnik mógł wystartować w 5. Maciej wybrał bieg w minimaratonie, skok w dal i tenis stołowy.
W dniu 19 sierpnia  rozegrane zostały konkurencje tenisa stołowego. Prawie 80 zawodniczek i zawodników rywalizowało w 15 kategoriach gier pojedynczych i podwójnych w tenisie stołowym. Maciej  zdobył srebrny medal w grze pojedynczej oraz brązowy medal w grze podwójnej, w parze z Adamem Raszkiewiczem w  kategorii 40-49 lat.

W kolejnej dyscyplinie w jakiej startował Maciej, czyli w skoku w dal, również spisał się rewelacyjnie zdobywając  brązowy medal. Natomiast startując w minimaratonie  wybiegał miejsce szóste. Polska ekipa w klasyfikacji medalowej zajęła drugie miejsce.
Maciejowi serdecznie gratulujemy, życząc zdrowia i dalszych sukcesów.

Czytaj całość
 
Dożynki powiatowe 2014 Utwórz PDF Drukuj
02.09.2014.

7 września 2014 r.

13:00 – Msza Dożynkowa w Kościele Farnym p.w. św. Stanisława Biskupa w Kobylinie
14:00 – Przejście korowodu dożynkowego - Stadion w Kobylinie ul. Strzelecka
14:25 – Wylot gołębi
14:30 – Część obrzędowa
15:00 – Wręczenie tablicy dla najlepszego sołtysa Powiatu
15:10 – Przedszkole Kobylin
15:40 – Występy zespołów z poszczególnych gmin
18:00 – Kapela z Klina
19:00 – Gwiazda wieczoru Andrzej Cierniewski
20:30 – Zabawa taneczna

Imprezy towarzyszące:
- punkt krwiodawstwa,
- promocja zdrowia,
- wystawy: sprzętu rolniczego, bydła hodowlanego,
- stoiska gastronomiczne,
- wesołe miasteczko.

 
Rocznica wybuchu II wojny światowej Utwórz PDF Drukuj
02.09.2014.

Czytaj całośćW dniu 1 września br. o godz. 19-tej przy pomniku "Poległym i Pomordowanym" odbyła się uroczystość patriotyczna poświęcona 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Oddano hołd ofiarom wojny, córkom i synom ziemi kobylińskiej, wzywając Ich na apel pamięci.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, zakładów pracy, organizacji pozarządowych, partii politycznych, młodzież  szkolna, harcerze oraz społeczeństwo miasta i gminy. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta działająca przy OSP Kobylin a pomnik pokryły wiązanki kwiatowe złożone przez poszczególne delegacje. Organizatorem uroczystości było Kobylińskie Towarzystwo Kulturalne.

W imieniu organizatora składam podziękowania wszystkim uczestnikom apelu, orkiestrze, harcerzom, obsłudze technicznej i każdemu kto wniósł swój udział w organizację uroczystości.

Prezes KTK Teresa Bukowska

Czytaj całość
 
Tenis ziemny o Puchar Burmistrza Utwórz PDF Drukuj
02.09.2014.

Czytaj całośćNa przełomie miesiąca lipca/sierpnia 2014 r. odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kobylin. Do turnieju zgłosiło się 12 zawodników. Zawodnicy zostali podzieleni na 4 grupy bez podziału na kategorie wiekowe.

W poszczególnych grupach mecze odbywały się każdy z każdym. Z trzyosobowych grup wychodziło dwóch pierwszych zawodników do dalszej gry. Następnie mecze odbywały się systemem pucharowym. I tak grupy zawodników przedstawiały się następująco:

Czytaj całość
 
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 170 - 182 z 1262