Aktualności
Najnowsze informacje
Gminne Dożynki 2013 Utwórz PDF Drukuj
27.08.2013.

Czytaj całośćW dniu 25 sierpnia br. na stadionie w Kobylinie odbyły się Gminne Dożynki. Organizatorem, tak jak w latach poprzednich, były samorządy wiejskie Gminy Kobylin i Zarząd Kółka Rolniczego w Kobylinie.

W podziękowaniu za plony zostały odprawione msze święte w kościele farnym i klasztorze. Delegacje poszczególnych wsi, władze Gminy oraz zaproszeni goście w korowodzie przeszły z Rynku na stadion. Na czele szła Orkiestra Dęta, a na końcu jechał kolorowo przebrany wóz z Łagiewniczanami.

Na stadionie po powitaniu delegacji nastąpił wylot gołębi, po czym odegrano Hymn Polski. Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński dokonał oficjalnego otwarcia dożynek a wieńce dożynkowe poświęcił Ojciec Serafin Sputek. W części obrzędowej wystąpił zespół Łagiewniczanie. Następnie starostowie dożynek Pani Matylda Konieczna ze Starego Kobylina i Pan Andrzej Paluszkiewicz z Rzemiechowa, wręczyli chleb dożynkowy władzom Gminy: Burmistrzowi Kobylina Bernardowi Jasińskiemu, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Tadeuszowi Dżygale i Zastępcy Burmistrza Mirosławowi Sikorze.

Czytaj całość
 
Uczcimy pamięć ofiar II wojny światowej Utwórz PDF Drukuj
27.08.2013.
Kobylińskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na uroczystość patriotyczną poświęconą pamięci ofiar II wojny światowej w piątek 30 sierpnia br. o godz. 19:00 przy pomniku "Poległym i Pomordowanym" ul. Krotoszyńska.

Prezes KTK
Teresa Bukowska
 
Stypendia Szkolne Utwórz PDF Drukuj
21.08.2013.

Urząd Miejski w Kobylinie informuje, że wnioski o przyznanie przez Burmistrza Kobylina stypendium szkolnego należy składać w Urzędzie Miejskim w Kobylinie do 15 września danego roku kalendarzowego.

Do wniosku o przyznanie stypendium szkolnego, którego wzór podany jest na stronie BIP Kobylin http://bip.kobylin.pl/?c=243 lub dostępny jest w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, należy  dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów netto w rodzinie z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku, zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej.

Wniosek wraz  z załącznikami należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Kobylinie pokój nr 10 w podanym wyżej terminie. Informacje o charakterze i formie pomocy materialnej dla uczniów można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Kobylinie.

 
XXII Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Utwórz PDF Drukuj
19.08.2013.

Czytaj całośćW dniu 15 sierpnia br. odbyła się już XXII edycja Biegu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W tym roku również frekwencja dopisała - do Biegu zapisało się 256 zawodników  a ukończyło 251. Po raz pierwszy istniała możliwość zapisu przez Internet, z której skorzystało 116 zawodników. Pogoda dopisała, temperatura wynosiła 30 stopni, było słonecznie.

Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński wraz z pułkownikiem Włodzimierzem Cieciórą reprezentującym Ministra Obrony Narodowej. O godz. 10.30 Burmistrz dał sygnał do startu, wybiegających na trasę zawodników żegnała Orkiestra Dęta OSP Kobylin i liczne grono kibiców i zaproszonych gości wśród których byli: Mariusz Jaśniak i Karol Budziński z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, major Jerzy Sobczak, Mateusz Sójka dyrektor Banku Spółdzielczego w Kobylinie, radny Rady Powiatu Krotoszyńskiego Wiesław Popiołek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kobylinie Tadeusz Dżygała, radni Rady Miejskiej w Kobylinie: Barbara Trynka, Mirosław Flak, Adam Pacholski, Józef Ratajczak oraz Przewodniczący Rady Osiedla Zdzisław Górski.

W tym roku od początku biegu na czele biegła trzyosobowa grupa zawodników z Ukrainy, w tym ubiegłoroczny zwycięzca biegu Bogdan Siemienowicz. Grupa ta systematycznie powiększała przewagę. Pierwszy na metę przybiegł Roman Romanienko reprezentujący klub Finisz Kalisz z czasem 45,39, drugi był także reprezentant tego klubu  Bogdan Siemienowicz z czasem 45,50. Trzeci był Aleksander Zhilinskyi, także przybyły z Ukrainy, który uzyskał czas 48,23.

Czytaj całość
 
Gminne Dożynki Utwórz PDF Drukuj
19.08.2013.

Kobylin 25 sierpnia 2013 r.
Stadion w Kobylinie

13.20 – Zbiórka na Rynku w Kobylinie
13.45 – Wymarsz korowodu
14.00 – Wejście korowodu na stadion KS Piast
14.05 – Powitanie delegacji
14.10 – Wylot gołębi
14.15 – Hymn Polski
14.20 – Powitanie gości i oficjalne otwarcie dożynek przez Burmistrza Kobylina
14.25 – Orkiestra Dęta, poświęcenie wieńców
14.30 – Część obrzędowa "Łagiewniczanie"
14.35 – Wręczanie wieńców dożynkowych
15.10 – Przedszkole Kobylin
15.40 – Chór "Familia" Kuklinów
16.10 – "Łagiewniczanie"
16.40 – Chór Harfa
17.00 – Kapela "Z Klina"
17.30 – Biesiada
19.00 – Koncert Izabeli Trojanowskiej z zespołem
20.30 – Zabawa taneczna

Zapraszamy:
- do obejrzenia wystawy sprzętu rolniczego
- do konsumpcji chleba z masłem, maślanki, grochówki, placka, kawy, zupy węgierskiej
- dzieci na zjeżdżalnię

 
XXII Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego - wyniki Utwórz PDF Drukuj
15.08.2013.

Klasyfikacja generalna

 
Uniwersytet III Wieku Utwórz PDF Drukuj
12.08.2013.

Projekt realizowany od roku 2006 przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zarząd Oddziału Rejonowego w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie. W ramach projektu seniorzy z powiatu krotoszyńskiego od września do listopada będą mogli uczestniczyć w różnego rodzaju kursach, oraz "Akademii Filmowej".

W roku 2013 zaplanowano następujące kursy:

Krotoszyn - aqua aerobic, kurs komputerowy , Gastronomiczny (TYLKO dla osób które nie uczestniczyły w kursie w ciągu 2 ostatnich lat), plastyczny,  gimnastyka, bukieciarstwo (dla osób, które w roku 2012 były na liście rezerwowej), język angielski (grupa początkująca), język niemiecki (kontynuacja), terapia tańcem, warsztaty robótek ręcznych (w programie haft krzyżykowy), warsztaty muzyczne, kurs nordic walking

Koźmin Wlkp. – kurs witrażu, komputerowy, dequpage, gastronomiczny, gimnastyka z elementami jogi – (niektóre już zrealizowano) kontakt - Klub Seniora w Koźminie Wlkp.

Rozdrażew – gimnastyka, terapia tańcem, warsztaty muzyczne

Zduny – gastronomiczny, gimnastyka

Kobierno – terapia tańcem

Kuklinów – gimnastyka

Chwaliszew – komputerowy

Czytaj całość
 
Franciszkański Odpust Porcjunkuli i II Festyn Rodzinny w ogrodach klasztornych Utwórz PDF Drukuj
12.08.2013.

Czytaj całość4 sierpnia nasza Parafia obchodziła Zewnętrzną Uroczystość Odpustu Porcjunkuli. O godz.12.00 odprawiona została suma pod przewodnictwem misjonarza z Boliwii o. Eugeniusza Kantora, a o 15.00 parafianie i goście uczestniczyli w Nieszporach Maryjnych,  po których wszyscy przy akompaniamencie orkiestry OSP przeszli do ogrodu klasztornego, gdzie rozpoczął się II Franciszkański Festyn Rodzinny. Pomysłodawcą i głównym organizatorem festynu był proboszcz ojciec Serafin, imprezę z dużą swobodą i humorem prowadził ojciec Masseo, a o nagłośnienie zadbał gwardian klasztoru o. Ksawery.

W programie festynu przygotowano wiele atrakcji zarówno dla starszych jak i dla dzieci. Jedną z nich był niewątpliwie mecz w piłkę nożną franciszkanie kontra samorządowcy z burmistrzem panem Bernardem Jasińskim na czele. Mimo lejącego się z nieba żaru piłkarze zaprezentowali klasę i grali wytrwale do końca. Tym razem aniołowie sprzyjali franciszkanom i to oni wygrali mecz 3:1. Gwiazdą tegorocznej parafialnej imprezy był Jacek Kierok z zespołem, który zaprosił wszystkich na "Biesiadę na śląską nutę". Pan Jacek śpiewał pieśni zarówno religijne jak i biesiadne. Bawił i wzruszał publiczność przez prawie dwie godziny. Poza tym uczestnicy festynu mogli wysłuchać koncertu zespołu Elixir ze Smolic oraz utworów skrzypcowych w wykonaniu Gabrysi Balcerek. Młodzież Franciszkańska przedstawiła scenkę pt. "Biblia po Śląsku". Był  taż punkt medyczny, gdzie można było się zważyć zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi.

Czytaj całość
 
"Senior z inicjatywą 2013" Utwórz PDF Drukuj
12.08.2013.

W roku 2013 projekt "Senior z inicjatywą" organizowany jest przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Rejonowego w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie po raz dziewiąty, a hasło przeglądu brzmi: "Senior aktywny, sprawny, kreatywny". Projekt odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa  Wielkopolskiego, Starosty Krotoszyńskiego i Burmistrza Krotoszyna.

Zasięg terytorialny projektu: powiat krotoszyński, jarociński, gostyński, rawicki, pleszewski.

W ramach projektu odbędzie się:

1. Happening – 18.09.2013 r. godz. 16.00 - Krotoszyński Rynek (w programie: przemarsz do I LO im. H. Kołłątaja  - mile widziane kijki do Nordic Walking, zawody rekreacyjno-sportowe, panel dyskusyjny z krotoszyńskimi seniorami-sportowcami nt. „Sport w moim życiu”
2. Konferencja naukowa „Senior z inicjatywą” wraz z debatą – 19.09.2013 r. godz. 11.00 w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej (ul. Benicka 9).
3. Przegląd Twórczości Artystycznej „Senior z inicjatywą” - 20.09.2013 r. o godz. 10.00 w Kinie „Przedwiośnie” w Krotoszynie.

W ramach Przeglądu Twórczości Artystycznej „Senior z inicjatywą 2013” odbędą się konkursy z następujących dziedzin:

Czytaj całość
 
Zapraszamy na wielkie święto ogrodnictwa! Utwórz PDF Drukuj
09.08.2013.

Czytaj całośćW dniach 23-24.08.2013 r. firma W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne otwiera bramy dla wszystkich pasjonatów ogrodu. Dni Otwarte przedsiębiorstwa odbędą się na terenie siedziby firmy w Nad Stawem koło Jutrosina.

Jeżeli interesujesz się roślinami, ogrodnictwem lub posiadasz własny ogród:
- przyjdź i przekonaj się jak wygląda proces produkcji nasion torebkowanych!
- zwiedź jedną z największych w Europie kolekcji kwiatów, warzyw oraz ziół - poznaj nowe i mało znane gatunki roślin!
- weź udział w kiermaszu ogrodniczym!

Czytaj całość
 
Kolonie w Stegnie Utwórz PDF Drukuj
09.08.2013.

Czytaj całośćStowarzyszenie "kuKLINów" po raz kolejny zorganizowało kolonie dla dzieci. Wypoczywało 45 dzieci, z czego 30 ze szkół podstawowych w Kuklinowie, Smolicach i Zalesiu miało dofinansowany wypoczynek przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Profilaktyki w Kobylinie.

W tym roku wyjechaliśmy do Stegny. Tym razem nie żywiliśmy się w ośrodku, z którym podpisana była umowa, gdyż okazało się na miejscu, że po kontroli Sanepidu właściciel nie może prowadzić stołówki. Natychmiast po konsultacji z Gminą Kobylin przenieśliśmy się do restauracji Nowa Belona. I tu sprawdziło się powiedzenie, że "Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło". Mimo zapowiadających się kłopotów, okazało się, że mamy szczęście. Nowa "stołówka" stawała na głowie, aby dogodzić naszym dzieciom. Jedzenie smaczne, świeże i różnorodne, a obsługa miła. Dziękujemy Panu Dariuszowi Zawadzie, właścicielowi restauracji, że poratował nas w kryzysowej sytuacji i żywił nas za naprawdę niewielkie pieniądze. Czego tu jeszcze chcieć. Wszyscy byliśmy zadowoleni z tej zamiany.

Czytaj całość
 
Informacja dotycząca XXII Biegu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
08.08.2013.
Osoby zamieszkujące teren działania Wielkopolski Gościnnej, mające zamiar uczestniczyć w XXII Biegu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, który odbędzie się w Kobylinie  15.08.2013 r., mogą skorzystać z dowozu na zawody. W tej sprawie proszę o kontakt z Urzędem Miejskim w Kobylinie tel. 65 548 24 01, Wasielewski Paweł.
 
"Rowerowe Rodeo" Utwórz PDF Drukuj
07.08.2013.

Czytaj całośćW dniach od 31 lipca do 03 sierpnia Urząd Miejski wspólnie z Radą Osiedla i Gminną  Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizował w Kobylinie "Rowerowe Rodeo". W tym roku uczestnicy rywalizowali na, oraz obok kortu tenisowego przy stadionie klubu sportowego "Piast". Jak zawsze rodeo cieszyło się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy choćby liczba uczestników. Do rywalizacji zgłosiło się 56 dzieci, które zostały podzielone na sześć kategorii wiekowych oraz jedną kategorię – jazda parami. Uczestnicy musieli pokonać na rowerze wcześniej przygotowaną trasę, na której nie zabrakło oczywiście różnorakich przeszkód. Zwyciężył ten, kto pokonał trasę najszybciej i najdokładniej, ponieważ za każdy błąd naliczane były karne sekundy. Rywalizacja była bardzo zacięta i w wielu przypadkach różnice między zawodnikami były bardzo minimalne.

W poszczególnych kategoriach zwycięzcami zostali:

Czytaj całość
 
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 170 - 182 z 1001