Aktualności
Najnowsze informacje
Klaudia Wachowiak awansuje do III Grand Prix Polski. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę 20 marca w Czarnkowie odbył się III Grand Prix Wielkopolski Żaków w tenisie stołowym (rocznik 2005-2006). W turnieju startowało blisko 100 zawodników z wielkopolski. Klub LKS Spółdzielca Kobylin reprezentowali: Antoni Frąckowiak, który zajął XIX pozycję oraz Klaudia Wachowiak, która zajmując II miejsce uzyskała awans do III Grand Prix Polski. Odbędzie się on 15-17 kwietnia w Łaziskach Górnych.
Czytaj całość
 
Tenis Ziemny Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 5 marca br. zakończyły się rozgrywki halowych indywidualnych mistrzostw Gminy Kobylin w tenisie ziemnym. W zawodach, które trwały od 10 lutego br., udział wzięło 12 zawodników. Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym, w którym zawodnicy zostali rozstawieni według miejsc zajętych w poprzednich turniejach.

Czytaj całość
 
Plebiscyt Sportowiec Powiatu Krotoszyńskiego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość18 marca br. w Krotoszynie odbyła się Gala podsumowująca plebiscyt „Sportowiec Powiatu Krotoszyńskiego”. Miło nam poinformować Państwa, że wśród wyróżnionych sportowców znaleźli się również mieszkańcy naszej gminy. W plebiscycie, wysokie drugie miejsce zajął Czesław Roszczak, mieszkaniec Łagiewnik, który na co dzień uprawia lekkoatletykę a konkretnie konkurencje rzutowe. Pan Czesław został także wyróżniony jako lekkoatleta roku.
Czytaj całość
 
Pudełko Życia Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość„Pudełko Życia” to projekt, który ma na celu zapewnienie osobom starszym, niepełnosprawnym oraz samotnym obok właściwej opieki, wsparcie w sytuacji wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia podczas udzielania pomocy przez różnego rodzaju służby: medyczne, socjalne i inne. Projekt zakłada umieszczenie wszystkich ważnych informacji o pacjencie w jednym miejscu.
Czytaj całość
 
Strzelanie z okazji Dnia Kobiet Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość6 marca br. odbyło się strzelanie z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem zawodów było Koło Środowiskowe LOK Kobylin. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba  32 zawodników, każdy mógł oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii. Do klasyfikacji wliczano wynik najlepszej serii.
Czytaj całość
 
Liga gminna LZS w piłce nożnej Utwórz PDF Drukuj
Urząd Miejski w Kobylinie informuje że jest w trakcie organizacji  ligi gminnej LZS w piłce nożnej, sezon 2016.   W  związku  z  powyższym  zapraszam kapitanów drużyn na spotkanie w dniu 6-04-2016r.  o godz. 18,00 do Hali Środowiskowo Sportowej, celem  zatwierdzenia regulaminu i terminarza  spotkań I rundy.


                                                                                                      Burmistrz Kobylina
                                                                                                      (-) Bernard Jasiński

 
MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W SUMO Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćKlub Sportowy Sobieski Poznań w dniach 12-13.03.2016r był gospodarzem tegorocznych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek w sumo strefa A. Startowało w nich 180 zawodników z województw wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. UKS Samson Kobylin reprezentowało 18 zawodników, którzy zdobyli aż 6 medali ( 2 złoty, 1 srebrne i 3 brązowych). W klasyfikacji klubowej UKS Samson Kobylin zdobył 20 punktów i tym samym zajął trzecie miejsce.

Czytaj całość
 
XV sesja Rady Miejskiej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj

XV sesja Rady Miejskiej w Kobylinie odbędzie się w czwartek, dnia 31 marca 2016 rok o godzinie 18.00 w Świetlicy Wiejskiej w Kuklinowie z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Zapytania, wnioski i interpelacje radnych.
4. Informacja Burmistrza o działalności międzysesyjnej.
5. Informacja o realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej.
6. Stan bezpieczeństwa i porządku publicznego w gminie w 2015 roku.
7. Stan bezpieczeństwa pożarowego na terenie gminy w 2015 roku.
8. Informacja o działalności związków, stowarzyszeń i organizacji międzygminnych, których członkiem jest Gmina Kobylin.
9. Podjęcie uchwał:

  • w sprawie: zmiany Uchwały Nr XI/56/15 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 29 października 2015 r. w sprawie Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na terenie Gminy Kobylin na rok 2016,
  • w sprawie: wyrażenia woli dokonania zamiany nieruchomości gruntowych między Gminą Kobylin a osobami fizycznymi, 
  • w sprawie: zatwierdzenia Planu Odnowy Miejscowości Zalesie Małe,
  • w sprawie: zatwierdzenia Planu Odnowy Miejscowości Kuklinów,
  • w sprawie: udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków,
  • w sprawie: nie wyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy na rok 2017 środków stanowiących fundusz sołecki,
  • w sprawie: zmiany Uchwały Nr XII/65/15 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 26 listopada 2015 r. w sprawie: pomocy finansowej dla Powiatu Krotoszyńskiego w 2016 roku,
  • w sprawie: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kobylin na lata 2016 – 2025,
  • w sprawie: zmiany budżetu gminy Kobylin na rok 2016.

10. Wolne głosy i wnioski.

11.  Zakończenie.

 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia przyjmowania wniosków o przyznanie płatności obszarowych na rok 2016, pragniemy poinformować o zaplanowanym w powiecie krotoszyńskim, na dzień: 18 marca 2016 roku o godzinie 12:00 w Wiejskim Domu Kultury w Orpiszewie spotkaniu promocyjno - informacyjnym w postaci szkolenia dla rolników w zakresie zasad przyznawania płatności obszarowychw roku 2016 orz wypełniania wniosków o przyznanie tychże płatnosci w roku bieżącym.

Ponadto podczas spotkania przekazane będą informacje, przez prelegenta Biura Wsparcia Inwestycyjnego, dotyczące pomocy finansowej na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wspieranie inwestycji w gospodarstwach rolnych"

 
Robert Wachowiak zwycięzcą XXV Ogólnopolskiego Memoriału Bożeny Kurek. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW Przygodzicach w sali Gminnego Ośrodka Kultury przez dwa dni (27-28.02) odbywał się XXV Ogólnopolski Memoriał Bożeny Kurek w tenisie stołowym. W zawodach wystartowało 129 uczestników, w tym 13 zawodników Spółdzielcy Kobylin. W czołowej szóstce zawodów znalazło się sześciu Kobyliniaków.
 

Czytaj całość
 
Obowiązek w zakresie rejestracji urządzeń chłodniczych. Utwórz PDF Drukuj

1. Obowiązkowi rejestracji podlegają urządzenia chłodnicze, klimatyzacyjne, przeciwpożarowe oraz pompy ciepła, zawierające co najmniej 3kg substancji kontrolowanych lub fluorowanych gazów cieplarnianych.

2. Rejestracja prowadzona jest w Centralnym Rejestrze Operatorów, którego obsługą zajmuje się Instytut Chemii Przemysłowej im. Ignacego Mościckiego w WarszawieCzytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

W związku z trwającą akcją składania zeznań rocznych, mając na względzie interes naszych podatników, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Krotoszynie informuje,  że dnia 15 marca 2016r., oraz 12 kwietnia 2016r. w godzinach od 8:00 do 14:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kobylinie biuro nr 1  uruchomiony zostanie OKRESOWY PUNKT OBSŁUGI PODATNIKA.


W punktach można będzie:
- złożyć zeznanie i otrzymać potwierdzenie złożenia tego dokumentu,
- wysłać PIT przez Internet.

- uzyskać informację na temat rozliczenia za 2015r.,
- pobrać druki zeznań rocznych w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych,

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPrzełom lutego i marca to czas, w który młodzież sprawdza swoje siły w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Głównym celem turnieju jest promocja przepisów pożarowych, ale także historii, tradycji i sprzętu straży pożarnej. Uczestnicy startują w 3 kategoriach wiekowych obejmujących: szkołę podstawową, gimnazjum oraz szkołę ponadgimnazjalną. Zmagania rozpoczynają się od etapu szkolnego, poprzez etap gminny i powiatowy. Najlepsi w swoich kategoriach wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które wyłonią po 2 osoby z każdej grupy. Będą one uczestniczyć w eliminacjach centralnych.


Czytaj całość
 
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 170 - 182 z 1679