Aktualności
Najnowsze informacje
Rodzinny festyn integracyjny Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW jedno z czerwcowych popołudni przedszkolaki z obu grup z Kuklinowa wraz ze swymi rodzicami i rodzeństwem spotkali się pod grzybkiem w Głuchowie. Tam panie ze Stowarzyszenia ŁACIATA WIEŚ zorganizowały dla wszystkich rodzinny festyn integracyjny.  Spotkanie rozpoczęło się od popisów artystycznych dzieci z okazji Dnia Mamy i Taty. Zaśpiewały i zatańczyły dla swoich rodziców oraz złożyły życzenia i wręczyły kolorowe laurki. Po występach przyszedł czas na wspólną zabawę. Na dużych i małych czekało wiele ciekawych konkurencji np. jedzenie jogurtu z zawiązanymi oczami lub różnego rodzaju śmieszne wyścigi. Każdy też mógł wziąć udział w konkursie dojenia sztucznej krowy na czas. Wygrywał ten, kto w ciągu minuty udoił więcej mleka. Można było poćwiczyć celność w rzucie piłeczką do kanki na mleko oraz spróbować ułożyć na trawie puzzle rozmiaru XL w kształcie krowy. Dużym powodzeniem cieszyły się przejazdy konna bryczką oraz dmuchany pałac. Oblężone było też stanowisko malowania twarzy. Tam zarówno dzieci jak i dorośli mogli wybrać sobie dowolny wzór z katalogu, a pani bardzo precyzyjnie i profesjonalnie odtwarzała go na buzi lub ręce.
Czytaj całość
 
Turniej indywidualny w tenisie ziemnym o Puchar Burmistrza Utwórz PDF Drukuj
Urząd Miejski w Kobylinie informuje że jest w trakcie organizacji turnieju tenisa ziemnego o puchar  Burmistrza Kobylina w tenisie ziemnym. Zawody odbędą się w terminie od 3 lipca 2015r. do 2 sierpnia 2015r. System rozgrywek zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane będą przez Tomasza Lesińskiego tel. 782 717928 oraz w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, Paweł Wasielewski  tel. 65 548 24 01 do godz. 9,00 2 lipca 2015r.
 
Smolicki "Bezpieczny Przedszkolak" Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW ramach akcji "Bezpieczny Przedszkolak" 18 czerwca br. smolickie przedszkole odwiedzili przedszkole wyjątkowi goście: pan Andrzej Wichłacz – naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie oraz pani sierż. sztab. Teresa Walkowiak z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Pani sierżant przypomniała najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zarówno na rowerze, jak i pieszo. W związku ze zbliżającymi się wakacjami przypomniała przedszkolakom również, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach: nad wodą, gdy jesteśmy sami w domu, w pobliżu nieznanych zwierząt czy gdy zaczepia nas obca osoba. I choć nie są to tematy obce, to przedszkolaki słuchały z dużym skupieniem i uwagą, chętnie odpowiadały na pytania, czasem ujawniając małe grzeszki drogowe własnych rodziców. W trakcie pogadanki pani Teresa wspomniała również o dużej roli elementów odblaskowych w kontekście poprawy bezpieczeństwa.

Pan naczelnik Andrzej Wichłacz przywiózł przedszkolakom prezenty. Każdy starszak otrzymał kamizelkę odblaskową. Będą one służyły wszystkim dzieciom do poprawy bezpieczeństwa na spacerach. Z pewnością smolickie przedszkolaki będą teraz lepiej widoczne na drodze.

Czytaj całość
 
Dobry występ Łukasza Wachowiaka w Luksemburgu Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW dniach 12-14 czerwca 2015r. w Luksemburgu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzieży w tenisie stołowym. W zawodach tych wziął udział Łukasz Wachowiak, który wraz z 5 innymi zawodnikami reprezentował polską ekipę. W ciągu trzech dni rozegrał 12 pojedynków i ostatecznie zajął IV miejsce. W finale doznał porażki 0-3 z zawodnikiem  Shanghaju, a w meczu o III miejsce 2-3 z zawodnikiem ze Szwecji. W bardzo mocno obsadzonym turnieju startowały reprezentacje narodowe oraz regionalne: Anglii, Niemiec, Polski, Holandii, Szwecji i Luksemburga. Każdy zespół składał się z sześciorga zawodników dziewcząt i chłopców (młodzicy, kadeci i juniorzy). Dla Łukasza był to kolejny sprawdzian przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy w Bratysławie, do których został powołany przez Polski Związek Tenisa Stołowego.

Robert Wachowiak

Czytaj całość
 
Kolejny sprzęt dla "Spółdzielcy" od Fundacji PKM DUDA Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćPo raz kolejny dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PKM DUDA im. Maksymiliana Duda, Klub  Spółdzielca Kobylin wzbogacił się o nowy stół tenisowy Donic Person oraz siatkę TSP do gry na wiele piłek.

Tak perfekcyjnie jak wygląda, tak perfekcyjnie się na nim gra. DONIC PERSSON 25 jest wyposażony w Super blat 25mm z idealnym pod względem wysokości i rotacji odbiciem piłki. Każda powłoka posiada indywidualny zestaw jeżdżący. Złożone połówki stołów umożliwiają składowanie na małej powierzchni.

Natomiast siatka TSP przeznaczona jest głównie do zbierania i wyłapywania piłek podczas treningu na wiele piłek oraz nauki i doskonalenie serwisu.

Młodzi zawodnicy Klubu Spółdzielca mogą się pochwalić licznymi sukcesami na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Czytaj całość
 
VIII sesja Rady Miejskiej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 594) zwołuję VIII sesję Rady Miejskiej w Kobylinie.

Sesja odbędzie się w poniedziałek, dnia 29 czerwca 2015 roku, o godzinie 14:00 w sali szkolnej przy Placu Glabera 1 w Kobylinie z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Zapytania, wnioski i interpelacje.
4. Informacja Burmistrza o działalności międzysesyjnej.
5. Informacja dotycząca realizacji remontów i inwestycji oświatowych.
6. Sytuacja na rynku pracy w powiecie krotoszyńskim ze szczególnym uwzględnieniem Gminy Kobylin.
7. Podjęcie uchwał:
a) w sprawie: rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu gminy Kobylin za rok 2014,
b) w sprawie: udzielenia absolutorium Burmistrzowi Kobylina,
c) w sprawie: wystąpienia ze Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski,
d) w sprawie: zmiany Uchwały Nr XLV/260/14 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 27 października 2014 r. w sprawie Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na terenie Gminy Kobylin na rok 2015,
e) w sprawie: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kobylin na lata 2015 – 2025,
f) w sprawie: zmiany budżetu gminy Kobylin na rok 2015.
8. Wolne głosy i wnioski.
9. Zakończenie.

Przewodniczący Rady Miejskiej
Tadeusz Dżygała

 
Festyn rodzinny w Smolicach Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćPiknik Rodzinny stał się już tradycją smolickiej szkoły. Przyciąga on wszystkie dzieci przedszkolne i szkolne, w towarzystwie bliższej i dalszej rodziny. Bo czyż można przyjemniej spędzić dzień, niż na świeżym powietrzu, na sportowo, wśród dziecięcego gwaru i uśmiechu.

Tak właśnie wyglądała piękna, słoneczna niedziela, 14 czerwca br. Tego dnia Rada Rodziców Szkoły i Przedszkola w Smolicach, wraz z nauczycielami i pracownikami obu placówek, zorganizowała festyn. Różnił się on nieco od imprez z poprzednich lat, albowiem tym razem postanowiono "rozruszać" zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

By dobrze przygotować się i rozgrzać przed rywalizacją, najpierw odbyła się rozgrzewka, którą profesjonalnie, niemal jak Ewa Chodakowska, przeprowadziła Wiktoria Łukowiak z klasy III. Zaplanowane konkurencje sportowe miały na celu pokazanie dzieciom, że dorośli też potrafią się bawić. I choć na początku rodzice nieco wstydzili się startować w zawodach, to z biegiem czasu chętnych do zabawy przybywało. Niektóre konkurencje trzeba było wydłużyć, bo tylu było ochotników.

Czytaj całość
 
VIII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dni Kobylina Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćJedną z imprez towarzyszących Dniom Kobylina był VIII Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o puchar Burmistrza Kobylina, który odbył się 13 czerwca 2015 roku na sali "Pilawa" w Kobylinie. Wzięło w nim udział 68 zawodników z gmin: Krotoszyn, Zduny, Gostyń, Osieczna, Kobylin. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz kategorii Open, o którą w tym roku po raz pierwszy został rozszerzony turniej. Mecze rozgrywane były w systemie do dwóch przegranych meczy lub każdy z każdym w zależności od ilości uczestników w danej kategorii.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Dziewczęta klas I - IV
I miejsce - Marcelina Faja, Zduny
II miejsce – Anita Łęcka, Kobylin
III miejsce – Wiktoria Chlebowska, Kobylin

Chłopcy klas I - IV
I miejsce – Eryk Sarbinowski, Bodzewo
II miejsce –Antoni Frąckowiak, Kobylin
III miejsce – Miłosz Jeszkowski, Kobylin

Czytaj całość
 
101 lat! Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćRadosne spotkanie z Czcigodną Jubilatką Panią Władysławą Miedzińską, mieszkanką Kobylina, która ukończyła 101 lat życia.

W imieniu Burmistrza Kobylina Bernarda Jasińskiego życzenia urodzinowe Drogiej Pani Władysławie złożył zastępca Mirosław Sikora w obecności pracownika urzędu stanu cywilnego Małgorzaty Zawieji, życząc wszelkiej pomyślności, samych radosnych dni i doczekania kolejnych jubileuszy w zdrowiu i gronie rodzinnym, a także, aby każdego dnia dla dostojnej Jubilatki przepięknie śpiewały skowronki i rozkwitały najpięknięjsze kwiaty.

Pani Władysława także w obecnym roku przyjęła propozycję na odwiedziny i zaprosiła delegację władz Gminy na spotkanie urodzinowe w jej domu.

Od niezwykłej uroczystości 100 -tnych urodzin upłynął rok. To właśnie w minioną niedzielę radowała się wspólnie z bliskimi z kolejnej pięknej sto pierwszej rocznicy urodzin. Podobnie jak w roku ubiegłym spędziliśmy wspólnie z Jubilatką miłe i radosne chwile. Pani Władysława obdarza wszystkich płynącym z jej serca ciepłem, serdecznością, wewnętrznym pokojem i uśmiechem. Podczas wspólnego świętowania Pani Władysława mówiła jak wygląda jej dzień. W okresie zimowym, troszeczkę zmagała się z problemami zdrowotnymi, które obecnie pozostawia w ogrodzie podczas wykonywania prac. Zastaliśmy Panią Władysławę uśmiechniętą, w sile i z nieustannym zapałem do wpółpracy z naturą. Jej całym życiem i największą pasją jest ogród przydomowy, którym bardzo się cieszy, ale który też nakłada obowiązki. Podczas spaceru po ogrodzie jubilatka opowiadała o roślinach i przedstawiła dalszy plan upraw. Zapytana o receptę długiego życia, odpowiedziała, że należy dużo pracować i mało jeść. Pod opiekuńczym okiem syna wszystko w życiu Pani Władysławy jest na swoim miejscu. Można stwierdzić, że mama z synem biją jednym sercem.

Czytaj całość
 
Finał Wojewódzkiego XX Festiwalu Piosenki Przedszkolaka Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćDnia 14.06.2015r na Starym Rynku w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego XX Festiwalu Piosenki Przedszkolaka "Czerwonak 2015". Festiwal jest organizowany od 1995 roku i należy do jednej z największych w Polsce tego typu imprez, adresowanych do dzieci w wieku przedszkolnym.

Wśród tegorocznych finalistów znalazły się dwie reprezentantki naszego kobylińskiego przedszkola - Zuzanna Pawlicka i Joanna Łuczak. W finałowych przesłuchaniach wzięło udział 30 dzieci z województwa wielkopolskiego.

Jury przyznało 5 wyróżnień oraz 3 nagrody główne. Jedna z przedstawicielek naszej placówki - Joanna Łuczak zajęła II miejsce. Joasiu serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy Zuzi i Asi za piękny występ oraz życzymy im  dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, nie będzie to dla nich ostatnia przygoda z muzyką, a odkryty talent będzie nadal rozwijany.

Czytaj całość
 
Wycieczka do Uzarzewa Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćDnia 12 czerwca 2015r. o godz. 7:00 dzieci z oddziału "Krasnali" i "Misiaków" Przedszkola w Kobylinie wyruszyły na autokarową wycieczkę do Uzarzewa. Celem wycieczki było poznanie różnorodności fauny wielkopolskiej oraz bogatych tradycji łowieckich poprzez udział w zajęciach edukacyjnych na terenie Muzeum Środowiska Przyrodniczego i Łowiectwa Wielkopolskiego, mieszczącego się w zabytkowym pałacu wybudowanym w latach 1860 – 1865 oraz przyległych pawilonach wystawowych.

Nasi wychowankowie obejrzeli w pałacu ekspozycję przedstawiającą rozwój łowiectwa od epoki kamienia po czasy dzisiejsze. Zapoznali się z rozmaitymi metodami polowań, bronią i przyborami myśliwskimi. Obejrzeli także wystawę prac malarskich pt "Łowiectwo w sztuce". W drugim zabytkowym budynku stajni – wozowni dzieci obejrzały ekspozycję przyrodniczą – "Środowiska zwierząt łownych", ze spreparowanymi przedstawicielami gatunków polnych, wodno – błotnych i leśnych w ich naturalnym otoczeniu, w scenerii letniej i zimowej, a w szczególności interesujące gatunki podlegające ochronie, do których należy: drop, wydra, bóbr, ptaki drapieżne i łabędź niemy. Uzupełnieniem tej wystawy jest ekspozycja ptaków pochodzących z wielkopolskich łowisk oraz kolekcja jaj ptasich licząca blisko 200 gatunków.

Czytaj całość
 
Turniej profilaktyczny Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćDnia 9 czerwca 2015 roku na Hali Środowiskowo – Sportowej w Kobylinie odbył się Profilaktyczny Turniej Szkół "Uzależnieniom – STOP", zorganizowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współpracy nauczycieli z Zespołu Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole w Kobylinie.

Celem turnieju było:

- zdobycie i poszerzenie przez dzieci i młodzież wiedzy na temat alternatywnych form spędzania czasu wolnego,
- pokazanie rówieśnikom czym jest "zdrowe życie" i na co warto zwrócić uwagę, aby być zdrowym i zdrowo żyć,
- uświadomienie dzieciom i młodzieży jak ważne jest odpowiednie wypełnienie czasu wolnego,
- rozwijanie i pobudzenie wyobraźni oraz kreatywności twórczej,
- wykształcenie wśród dzieci zachowań asertywnych, koleżeństwa, współpracy, dobrej komunikacji,
- wrażliwość na krzywdę i zło oraz potrzeby drugiego człowieka,
- promowanie stylu życia, wolnego od używek.

Czytaj całość
 
"Turniej miasta i wsi gminy Kobylin" Utwórz PDF Drukuj

Kuklinów – 5 lipca 2015 roku

Opis konkurencji sprawnościowych

Organizator dopuszcza możliwość zmiany w ww. konkurencjach (niewykorzystanie wszystkich). W razie remisu rozstrzygnięcie poprzez przeciąganie liny.

Dodatkowe punkty za doping swojej drużyny (przyśpiewka, okrzyk, wierszyk itp.)

Skład drużyn można zmienić do ostatniej chwili.

Czytaj całość
 
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 170 - 182 z 1468