Aktualności
Najnowsze informacje
II Grand Prix Wielkopolski Skrzatów i Żaków w tenisie stołowym Utwórz PDF Drukuj
30.12.2014.

Młodzi reprezentanci LKS "Spółdzielcy" Kobylin wzięli udział w II Grand Prix Wielkopolski Skrzatów i Żaków w tenisie stołowym, który rozegrany został 14 grudnia br. w Poznaniu. Brało w nim udział dwóch zawodników naszego klubu, którzy zajmowali odpowiednio miejsca:

w kategorii skrzatów:
Antoni Frąckowiak 4 miejsce

w kategorii żaczek:
Klaudia Wachowiak 6 miejsce

Robert Wachowiak

 
III sesja Rady Miejskiej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
18.12.2014.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 594) zwołuję III sesję Rady Miejskiej w Kobylinie. Sesja odbędzie się w poniedziałek, dnia 29 grudnia 2014 roku, o godzinie 14.00 w Sali szkolnej przy Placu Andrzeja Glabera 1 w Kobylinie, z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Zapytania, wnioski i interpelacje.
4. Informacja Burmistrza o działalności międzysesyjnej.
5. Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami za lata 2013 – 2014.
6. Podjęcie uchwał:
a) w sprawie: regulaminu udzielania dotacji celowej na dofinansowanie realizacji przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Kobylin,
b) w sprawie: regulaminu określającego zasady i tryb korzystania ze świetlic wiejskich na terenie Gminy Kobylin,
c) w sprawie: pomocy finansowej dla Powiatu Krotoszyńskiego w 2015 roku,
d) w sprawie: ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Kobylina,
e) w sprawie: przyjęcia planu pracy Rady Miejskiej w Kobylinie na rok 2015,
f) w sprawie: planu pracy i planu kontroli Komisji Rewizyjnej na rok 2015,
g) w sprawie: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kobylin na lata 2014 – 2025,
h) w sprawie: zmiany budżetu gminy Kobylin na rok 2014.
7. Uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kobylin na lata 2015- 2025.
8. Uchwalenie budżetu gminy Kobylin na rok 2015.
9. Wolne głosy i wnioski.
10. Zakończenie.

Przewodniczący Rady Miejskiej
Tadeusz Dżygała

 
W fabryce Świętego Mikołaja Utwórz PDF Drukuj
17.12.2014.
Czytaj całośćPewnego grudniowego dnia przedszkolaki z Kuklinowa pojechały do Milicza. Celem podróży był Kreatywny Ośrodek Multimedialny - dawna fabryka bombek. Uczestniczyły tam w niezwykle ciekawym edukacyjnym programie świątecznym, w którym elfy przeniosły wszystkich do krainy Świętego Mikołaja, gdzie czekało wiele atrakcji. Duże wrażenie na początek zrobiła Komnata Bombki. Tam została zgromadzona kolekcja ponad 6 tysięcy modeli ozdób choinkowych, wykonanych tradycyjnymi rzemieślniczymi metodami w dawnej fabryce. W kolejnym pomieszczeniu dzieci obejrzały pokaz dmuchania ozdób ze szkła, a następnie samodzielnie dekorowały specjalnie przygotowaną dla każdego bombkę z imieniem oraz ozdabiały pierniki.
Czytaj całość
 
Łukasz Wachowiak zwycięzcą II Grand Prix Polski Kadetów w tenisie stołowym Utwórz PDF Drukuj
12.12.2014.

Czytaj całośćW dniach 5-7 grudnia 2014 roku w Zielonej Górze rozegrany został II Grand Prix Polski Kadetów z udziałem 215 uczestników. Miejsce na najwyższym stopniu podium wśród  chłopców  wywalczył Łukasz Wachowiak wychowanek Klubu LKS Spółdzielca Kobylin, obecnie grający w ZKS Drzonków.  Pierwszą część turnieju rozgrywano systemem w grupach, a kolejną systemem pucharowym. Z turnieju grupowego Łukasz awansował do kolejnej fazy bez większych problemów wygrywając wszystkie mecze 3:0. Kolejnym etapem rozgrywek był turniej pucharowy, w którym znalazło się 32 najlepszych zawodników kraju.

W turnieju pucharowym Kobylinianin pokonywał po kolei:
w 1/16 -  Kamila Dziadka z GKTS Gdańsk 4:1,
w 1/8  - Szymona Wyszyńskiego UKS Dojlidy Białystok 4:0,
w 1/4 -  Artura Grele  z KS Borucin 4:3,
w 1/2 finału -  Jana Zandeckiego z Mysłowic 4:1,
w finale - Jakuba Witkowskiego z Odry Głoski 4:1,

Po zwycięstwie w II Grand Prix Polski Łukasz awansuje na 2 miejsce w ogólnopolskim rankingu kadetów.
Na arenie ogólnopolskiej jest to, jak do tej pory, największy sukces Łukasza. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach.

Czytaj całość
 
II Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Utwórz PDF Drukuj
11.12.2014.

Czytaj całośćW 27 listopada br. w sali szkolnej Zespołu Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie odbył się II Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Na scenie zaprezentowało się ponad 40 młodych artystów, uczniów szkół z gminy Kobylin,  którzy rywalizowali w 11 kategoriach w zależności od etapu edukacyjnego i języka utworu. Swoje umiejętności prezentowali zarówno soliści jak i wieloosobowe zespoły.

Otwarcia Festiwalu dokonała pani dyrektor Katarzyna Jackowska. Przywitała serdecznie wszystkich zgromadzonych uczestników, zachęcając ich do śpiewania piosenek w obcych językach. "Śpiewanie piosenki w języku niemieckim czy angielskim jest najmilszą i najprostszą formą nauki języka obcego – powiedziała gospodyni Festiwalu. - Życzę Wam, byście języki obce zawsze umieli śpiewająco".

W jury konkursowym zasiedli zacni goście: Burmistrz Kobylina p. Bernard Jasiński, p. Marlena Kamińska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Smolicach, p. Małgorzata Polna – przewodnicząca Rady Rodziców, p. Sławomir Domaszewski – nauczyciel muzyki, p. Bartosz Juzyk – nauczyciel języka angielskiego oraz p. Katarzyna Jackowska.

Czytaj całość
 
Srebrny Krzyż Zasługi Utwórz PDF Drukuj
09.12.2014.

Czytaj całośćW dniu 1.12.2014r. w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu miało miejsce nadanie odznaczeń państwowych na wniosek Ministra Sportu i Turystyki, wypełniając tym Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego z dnia 3 września 2014r. o nadaniu odznaczeń.

Państwowe odznaczenie Srebrny Krzyż Zasługi "za zasługi w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu" otrzymał kobyliński nauczyciel i trener Mirosław Flak.

Krzyż Zasługi – polskie cywilne odznaczenie państwowe, nadawane za zasługi dla Państwa lub obywateli, ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 czerwca 1923 roku i nadawane do chwili obecnej. Według ustawy z 1992, Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom. Nadawany jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj całość
 
Strzelanie Mikołajkowo  Świąteczne Utwórz PDF Drukuj
08.12.2014.

7 grudnia br. odbyło się strzelanie mikołajkowo – świąteczne zorganizowane przez LOK Kobylin. Każdy miał prawo oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii, do klasyfikacji końcowej liczyła się najlepsza.

Kolejność czołowej dziesiątki przedstawia się następująco:

1. Maciej Hałas 88 pkt.
2. Andrzej Grochowiak 87 pkt.
3. Joachim Łyszczak 86 pkt.
4. Łukasz Krystek 84 pkt.
5. Paweł Wasielewski 82 pkt.
6. Szymon Andrzejak 81 pkt.
7. Sławomir Jagła 77 pkt.
8. Maciej Jackowski 75 pkt.
9. Sławomir Demaj 75 pkt.
10. Sławomir Niedziela 73 pkt.

Zawodnikom za zajęcie poszczególnych miejsc zostały wręczone puchary, dyplomy i upominki, ufundowane przez LOK Kobylin.

Prowadzona była również klasyfikacja juniorów, tutaj najlepszym okazała się Jakub Piskorek.

 
II sesja Rady Miejskiej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
03.12.2014.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2013 r. poz. 594) zwołuję II sesję Rady Miejskiej w Kobylinie. Sesja odbędzie się w piątek, dnia 5 grudnia 2014 roku, o godzinie 13.00 w Sali szkolnej przy Placu Glabera 1 w Kobylinie, z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokółu z poprzedniej sesji.
3. Ślubowanie radnego.
4. Zapytania, wnioski i interpelacje.
5. Podjęcie uchwał:
a) w sprawie: powołania Komisji Rewizyjnej,
b) w sprawie: powołania Komisji Budżetu, Gospodarki i Rolnictwa,
c) w sprawie: powołania Komisji Spraw Społecznych,
d) w sprawie: wyboru Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej,
e) w sprawie: wyznaczenia dodatkowego przedstawiciela Gminy Kobylin w Zgromadzeniu Związku Międzygminnego "EKO SIÓDEMKA" w Krotoszynie,
f) w sprawie: wyznaczenia przedstawiciela Gminy Kobylin do składu Zgromadzenia Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich,
g) w sprawie: zmiany budżetu gminy Kobylin na rok 2014.
6. Wolne głosy i wnioski.
7. Zakończenie.

Czytaj całość
 
"Dzień Pluszowego Misia" Utwórz PDF Drukuj
03.12.2014.

Czytaj całość25 listopada przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe Przytulanki. Po przedstawieniu wszystkich swoich ulubieńców rozpoczęła się wspólna zabawa. Aby uczynić Święto Pluszowego Misia szczególnym, dla dzieci przygotowanych zostało w tym dniu wiele "misiowych" zabaw, konkursów i innych atrakcji. Wiele radości tego dnia sprawiły przedszkolakom m.in. zabawy tematyczne oraz twórczość plastyczna-malowanie, kolorowanie i wyklejanie portretów swoich ulubionych pluszaków. Mogli również poruszać się podczas gimnastyki z pluszowymi misiami oraz wesołych tańców i zabaw w rytm misiowych przebojów. Dzień minął pełen uśmiechu, niezapomnianych wrażeń i pozytywnej energii.

W przyszłym roku dzieci na pewno zaproszą znów swoje najukochańsze przytulanki, aby wspólnie z nimi świętować, bawić się i uczyć.

Elżbieta Maniarska

Czytaj całość
 
"Dzień Marchewki w Przedszkolu" Utwórz PDF Drukuj
03.12.2014.

Czytaj całośćPrzedszkolaki z Kuklinowa Dzień Marchewki świętowały bardzo wesoło. Tego dnia wszystkie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Czekał ich dzień pełen marchewkowych niespodzianek. Wzięły udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych zdrowotnym właściwościom marchewki i posiłków z jej dodatkiem. Nie zabrakło wesołych pląsów, zabaw i piosenek poświęconych marchewkom. Były też zagadki i konkursy tematyczne. Dzieci układały marchewkowe puzzle, wyklejały pomarańczową bibułą kontury marchewki, brały udział w zawodach w zbieraniu marchewki z marchewkowego pola. Po tańcach i zabawach odbyła się degustacja soku z marchwi, chrupanie surowej marchewki i pałaszowanie ciasta marchewkowego przygotowanego przez mamy. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały medale-marchewki, wykonane przez panią Kasię. Dzień Marchewki poszerzył wiedzę dzieci na temat korzyści płynących ze spożywania warzyw i owoców. Był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy i wesoły.

Elżbieta Maniarska

Czytaj całość
 
Halowa Liga Gminna w Tenisie Ziemnym, sezon 2014/2015 Utwórz PDF Drukuj
03.12.2014.

W dniu 01 października 2014r w Sali Widowiskowo Środowiskowej przy Szkole Podstawowej w Kobylinie rozpoczęła się kolejna edycja Halowej Ligii Gminnej w Tenisie Ziemnym. Do rozgrywek przystąpiło 8 najlepszych zawodników wyłonionych w turniejach w sezonie letnim. Mecze ligi są rozgrywane w każdą sobotę miesiąca w godz. 13:00/19:00.

W dniu 22 listopada 2014r w Sali Widowiskowo Środowiskowej przy Szkole Podstawowej w Kobylinie rozpoczęła się II Kolejka spotkań Halowej Ligi Gminnej w Tenisie Ziemnym. Do rozgrywek przystąpiło 7 zawodników wycofał się Sławomir Bednarek z uwagi na kontuzje. Mecze ligi są rozgrywane w każdą sobotę miesiąca w godz. 13.00/19.00.

Czytaj całość
 
Kobylińska Liga w piłce siatkowej, sezon 2014/2015 Utwórz PDF Drukuj
02.12.2014.

15 marca br. zakończyły się rozgrywki kobylińskiej ligi piłki siatkowej. Ostatnia kolejka nie przyniosła zmian w tabeli. Zwycięzcą rozgrywek została drużyna Szerszenie Gajowego, drugie miejsce w rozgrywkach zajęła drużyna WKS Zdziętawy, trzecie ZM BM Kobylin. Dekoracji zwycięzców dokonał Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński wspólnie z sędzią Mariuszem Kaczmarkiem. Pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary i medale, drużyny od czwartego do szóstego miejsca pamiątkowe statuetki, ponadto zwycięzca ligi otrzymał sprzęt sportowy. W tym roku wybrano również najlepszego zawodnika ligi, którym został Maciej Hałas. 

Tabela

L.p. Nazwa drużyny Mecze Zwycięstwa Porażki Sety Pkt
1. Szerszenie Gajowego 15 13 2 39:9 38
2. WKS Zdziętawy 15 12 3 38:12 37
3. ZM BM Kobylin 15 10 5 32:16 30
4. Sami Swoi 15 6 9 20:33 15
5. Smoliczanka 15 3 12 16:37 12
6. Gimnazjum Kobylin 15 0 15 1:45 0
Czytaj całość
 
Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
27.11.2014.

Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Kobylinie odbędzie się w dniu 28 listopada 2014 roku (piątek), o godzinie 13-tej w sali szkolnej przy Placu Glabera 1 w Kobylinie, z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie I sesji Rady Miejskiej w Kobylinie i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Wydanie radnym zaświadczeń o wyborze na radnego Rady Miejskiej w Kobylinie.
3. Złożenie ślubowania przez radnych.
4. Wydanie Burmistrzowi zaświadczenia o wyborze na Burmistrza Kobylinie.
5. Złożenie ślubowania przez Burmistrza Kobylina.
6. Przyjęcie porządku obrad.
7. Powołanie Komisji Skrutacyjnej.
8. Wybór Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kobylinie.
9. Przejęcie przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kobylinie prowadzenia sesji od Radnego Seniora.
10. Wybór Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Kobylinie.
11. Zakończenie obrad I sesji Rady Miejskiej w Kobylinie.

 
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 170 - 182 z 1331