Aktualności
Najnowsze informacje
Klaudia na podium w II Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym Utwórz PDF Drukuj
18.12.2013.

Czytaj całośćBardzo udany występ zanotowała Klaudia Wachowiak wychowanka Klubu LKS Spółdzielca Kobylin, która wystąpiła w miniony weekend w II Grand Prix Wielkopolski, żaków i skrzatów na obiekcie sportowym LOSiR w Luboniu. W zawodach tych startowało blisko 90 zawodników z klubów całej wielkopolski. W finałowym meczu przegrała 3:2 z Julią Gładysz z Lubonia i ostatecznie Klaudia zdobyła II miejsce w Wielkopolsce.

Wachowiak Robert

Czytaj całość
 
VII Puchar Wielkopolski w Karate Sportowym Śrem 2013 Utwórz PDF Drukuj
17.12.2013.

Czytaj całość14 grudnia 2013 roku, 8 osobowa reprezentacja UKS UKEMI w Kobylinie udała się na ostatnie w tym roku zawody karate dla dzieci i młodzieży.

W zawodach startowało ponad 280 zawodników z 28 klubów, czterech województw. Organizatorem turnieju był Śremski Klub Karate Do Shotokan, przy współpracy z Wielkopolskim Związkiem Karate, pod patronatem sportowym Polskiej Federacji Karate Sportowego.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii odebrali puchary. Zdobywców pierwszych trzech miejsc nagrodzono medalami oraz dyplomami. 6 zawodników naszego klubu stanęło na podium VII Pucharu Wielkopolski.

Czytaj całość
 
Zaproszenie do komisji konkursowej Utwórz PDF Drukuj
13.12.2013.

Na podstawie art.15. ust. 2a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego, zapraszam chętnych spełniających wymogi zgodnie z art. 3 ust.3 ustawy do prac w komisji konkursowej w celu opiniowania złożonych ofert. Termin składania kandydatur upływa z dniem 26 grudnia 2013r.

Burmistrz Kobylina
/-/ Bernard Jasiński

 
VI Mikołajkowy Turniej Karate dla Dzieci Utwórz PDF Drukuj
11.12.2013.

Czytaj całośćW dniu 7 grudnia 2013 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Lesznie odbył się VI Mikołajkowy Turniej Karate dla Dzieci pod Patronatem firmy SPORTING.

W zawodach wzięło udział 141 zawodników z 7 klubów. Wśród zaproszonych klubów nie zabrakło zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego UKEMI w Kobylinie. Czternastoosobowa ekipa dzielnie walczyła w konkurencji kata indywidualne oraz drużynowe. Dla najmłodszych zawodników klubu UKEMI, którzy rozpoczęli treningi karate od września 2013 roku, był to pierwszy turniej karate. Młodzi karatecy z powodzeniem startowali w konkurencji kihon (prezentacja dwóch technik gedan-barai i oi-zuki) zajmując miejsca na podium. W roczniku 2007 i młodsi brązowy medal zdobyła Alicja Strugała, natomiast w roczniku 2006-2005 srebrny medal wywalczyła Marta Kobusińska. Pozostali zawodnicy UKS UKEMI w Kobylinie musieli uznać wyższość rywali, zajmując miejsca tuż za podium. Nazwa turnieju zobowiązała do pojawienia się świętego Mikołaja, który wszystkim uczestnikom zawodów wręczył słodkie upominki.

Czytaj całość
 
Przedszkolaki z wizytą w urzędzie Utwórz PDF Drukuj
11.12.2013.

Czytaj całośćGrupa "Kubusiów" z przedszkola w Kobylinie odwiedziła w poniedziałek 9 grudnia br. kobyliński ratusz. Już od wejścia dzieci zostały bardzo miło przywitane przez pana sekretarza Mirosława Sikorę, który oprowadził całą grupę po urzędzie, pokazując kolejno wszystkie biura, opowiada  pracy urzędników i funkcji urzędu w gminie.

Kulminacyjnym punktem wycieczki do ratusza było spotkanie z burmistrzem – panem Bernardem Jasińskim. Włodarz naszego miasta z ogromną życzliwością przyjął przedszkolaków, w miłej i przyjaznej  atmosferze rozmawiał z nimi oraz wysłuchał zadedykowanej mu piosenki i wiersza. Na zakończenie wizyty w urzędzie, pan burmistrz zaprosił dzieci do sali ślubów, gdzie wręczył im słodkie mikołajkowe upominki.

Czytaj całość
 
Mikołajkowo - świąteczne strzelanie Utwórz PDF Drukuj
11.12.2013.

Czytaj całośćW dniu 8 grudnia br. odbyło się strzelanie mikołajkowo – świąteczne zorganizowane przez LOK Kobylin. W zawodach wzięło udział 17 zawodników. Każdy miał prawo oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii, do klasyfikacji końcowej liczyła się najlepsza. Ogółem oddano 71 ocenianych serii.

Kolejność czołowej dziesiątki przedstawia się następująco:

1. Łukasz Krystek - 92 pkt.
2. Andrzej Grochowiak - 91 pkt.
3. Paweł Wasielewski - 83 pkt.
4. Mirosław Rutkowski - 83 pkt.
5. Marcin Jańczak - 82 pkt.
6. Maciej Hałas - 80 pkt.
7. Szymon Andrzejak - 79 pkt.
8. Sławomir Demaj - 78 pkt.
9. Tobiasz Zmysłowski - 77 pkt.
10. Leszek Ostojski - 76 pkt.

Zawodnikom za zajęcie poszczególnych zostały wręczone medale, dyplomy i upominki, ufundowane przez LOK Kobylin.
Prowadzona była również klasyfikacja juniorów, tutaj najlepszym okazała się Tobiasz Zmysłowski.

Czytaj całość
 
Turniej kopa w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
11.12.2013.
Czytaj całośćW dniu 7 grudnia br. w Smolcach odbył się turniej kopa o puchar Burmistrza Kobylina. Wzięło w nim udział 48 uczestników. Pierwsze miejsce zajął Wojciech Glinkowski z Wilkowyj, drugie miejsce Wiesław Lisiak z Kobylina, trzecie Bogusław Frąckowiak z Kobylina. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe a Burmistrz Bernard Jasiński wręczył im ufundowane przez siebie puchary.
Czytaj całość
 
Wojewódzki Finał w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Gimnazjalnych Utwórz PDF Drukuj
11.12.2013.

W dniu 3 grudnia br. w Krzyżu Wielkopolskim rozegrane zostały finały wojewódzkie w drużynowym tenisie stołowym gimnazjów.

W gronie najlepszych szkolnych zespołów z terenu województwa wielkopolskiego znalazła się również drużyna chłopców z Gimnazjum w Kobylinie w składzie: Konrad Bruder i Tobiasz Matysiak. Awans na tak prestiżowe zawody zagwarantowali sobie, zwyciężając na szczeblu powiatu i rejonu.

Nasi uczniowie po ciężkich i emocjonujących pojedynkach wywalczyli IX miejsce. Gratulujemy!

R. Wachowiak

 
XVIII Festiwal Dziecięcy o Tematyce Ekologicznej w Krotoszynie Utwórz PDF Drukuj
10.12.2013.

Czytaj całośćW dniu 29 listopada br. grupa "Ekoludków" z kobylińskiego przedszkola wzięła udział  w XVIII Festiwalu Dziecięcym o Tematyce Ekologicznej w Krotoszynie. Przedstawiciele naszej  placówki już po raz  jedenasty brali udział w przesłuchaniach festiwalowych. Na scenie kina "Przedwiośnie” dzieci zaprezentowały widowisko słowno – muzyczne pt "Kłopoty deszczowych kropelek".

Jak każdego roku małych wykonawców oceniało profesjonalne jury, które przy ocenie zwracało uwagę na walory artystyczne, indywidualność i  wartości edukacyjne. Występ naszych małych ekologów bardzo się podobał publiczności i został także wysoko oceniony przez jurorów. Przedszkolacy z naszej placówki zajęli I miejsce. W nagrodę za swój występ dzieci otrzymały dla przedszkola duży zestaw klocków, radiomagnetofon oraz mikrofon karaoke.

Czytaj całość
 
Noworoczny mecz! Utwórz PDF Drukuj
05.12.2013.

Sympatyków piłki nożnej zapraszamy na noworoczny mecz.

Będziemy grali na "Orliku" w dniu 1 stycznia 2014 r. o godz. 12:00. Do walki staną z jednej strony Old Boye KS Piast Kobylin, a z drugiej członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej.
Przyjdźcie i bawcie się razem z nami!

Organizatorzy meczu:
Burmistrz Kobylina
Old Boye KS Piast Kobylin
Zarząd OSP Kobylin

 
Łukasz w II Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów Utwórz PDF Drukuj
05.12.2013.

W dniach 29.11 - 01.12 w Brzegu Dolnym odbył się II Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów. W zawodach wzięło udział 195 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Klub Spółdzielca Kobylin reprezentował Łukasz Wachowiak. Wygrywając II Grand Prix Wielkopolski awansował do turnieju ogólnopolskiego, w którym znalazł się w przedziale miejsc 33 - 40 wśród najlepszych kadetów w Polsce.

Robert Wachowiak

 
Stanowisko Rady Miejskiej w Kobylinie w sprawie budowy obwodnicy Kobylina Utwórz PDF Drukuj
03.12.2013.
Na sesji w dniu 29 listopada 2013 r. Rada Miejska w Kobylinie przyjęła stanowisko w sprawie: budowy obwodnicy miasta Kobylin. To stanowisko zostanie wysłane do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Infrastruktury i Rozwoju, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu, Wojewody Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, parlamentarzystów z naszego regionu oraz do lokalnych mediów.
Czytaj całość
 
Otwarty turniej kopa o Puchar Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj
27.11.2013.

Kobylińskie Towarzystwo Gry w Karty i Gier Planszowych "Baśka" informuje, że w dniu 7 grudnia 2013r. o godz. 19:00 w Smolicach organizuje otwarty turniej kopa o Puchar Burmistrza Kobylina.

Sympatyków gry w karty zapraszamy.

Prezes
Wiesław Lisiak

 
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 170 - 182 z 1089