Aktualności
Najnowsze informacje
Dodatek energetyczny Utwórz PDF Drukuj
02.01.2014.

Od 1 stycznia 2014 roku osoby, którym przyznano dodatek mieszkaniowy mogą ubiegać się o przyznanie zryczałtowanego dodatku energetycznego. Wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim w Kobylinie – biuro nr 9

Jaka jest wysokość zryczałtowanego dodatku energetycznego?

Zgodnie z obwieszczeniem Ministra Gospodarki z dnia 28 listopada 2013 r. wysokość zryczałtowanego dodatku energetycznego w okresie od 1 stycznia 2014 r. do 30 kwietnia 2014 r. wynosi:

1. dla gospodarstwa domowego prowadzonego przez osobę samotną - 11,36 zł / miesiąc;
2. dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 do 4 osób - 15,77 zł / miesiąc;
3. dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 5 osób - 18,93 zł / miesiąc.

Czytaj całość
 
Spotkanie opłatkowe Utwórz PDF Drukuj
24.12.2013.

Czytaj całośćCzłonkowie Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych z gmin: Kobylin, Pępowo, Pogorzela i Borek Wlkp. w dniu 15 grudnia 2013 r. w Kobylinie podzielili się opłatkiem i życzeniami świątecznymi. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się mszą święta w kościele parafialnym św. Stanisława. Dalsza uroczystość odbyła się w restauracji "Bajka". Wzięło w niej udział liczne grono niepełnosprawnych i ich opiekunowie, również przedstawiciele poszczególnych gmin, m.in. burmistrzowie. Wielkim zaszczytem było nam gościć przedstawicieli zaprzyjaźnionej holenderskiej gminy Leudal. Wszystkim obecnym życzenia złożył Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński. Podczas uroczystości prezes TON Jan Rogala przedstawił całoroczną pracę Towarzystwa. Atmosferę umilał nam św. Mikołaj i występ młodzieży ze szkoły podstawowej na czele z panią dyrektor Emanuelą Cwojdzińską i panią Donatą Jankowską-Majnert. Wigilijne biesiadowanie zakończono rozdaniem paczek świątecznych.

Violetta Nelle

Czytaj całość
 
I Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Utwórz PDF Drukuj
24.12.2013.

Czytaj całość28 listopada 2013 roku Zespół Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie miał zaszczyt gościć w swoich murach uczniów wszystkich szkół z gminy Kobylin, którzy wykazali się odwagą, aby zaprezentować swoje umiejętności wokalno - językowe w I Gminnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej - Kobylin 2013.

Pomysł zapoczątkowania w naszej szkole cyklicznej imprezy o szerszym wymiarze narodził się w ubiegłym roku szkolnym po kolejnych bardzo udanych występach naszych uczennic na Powiatowym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej w Krotoszynie.

Nasza młodzież każdego roku prezentowała swoje umiejętności wokalne i językowe, zachwycając krotoszyńską publiczność, jednak zawsze brakowało im okazji do występów przed swoją, dobrze znaną widownią.

Dzięki przychylnemu nastawieniu dyrekcji Zespołu oraz Burmistrza Kobylina pana Bernarda Jasińskiego, udało nam się zapoczątkować imprezę, która ma od tej pory służyć dzieciom i młodzieży w dążeniu do ulepszania swoich umiejętności językowych i wokalnych.

Czytaj całość
 
Piernikowe spotkanie Utwórz PDF Drukuj
24.12.2013.

Czytaj całośćW ostatnim tygodniu przed świętami Parafialny Zespół Charytatywny zorganizował dla dzieci z parafii pw. Matki Bożej przy Żłóbku "Przedświąteczne spotkanie z malowaniem pierników". We wtorek po roratach najmłodsi przybyli do sali św. Klary, która w tym dniu przepełniona była zapachem pierników i gałązek świerkowych. W świątecznej scenerii dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację multimedialną na temat obrzędów i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Następnie powracając do starej polskiej tradycji celebrowania przygotowań do świąt, wszyscy przystąpili do praktycznej realizacji jednego ze zwyczajów czyli malowania pierników. Na stołach przygotowano kolorowy lukier i posypki, którymi dzieci, według własnych pomysłów, dekorowały pierniki o różnych kształtach /renifery, koniki, mikołaje, choinki, gwiazdki itp./. Wszyscy radzili sobie wspaniale z malowaniem ciasteczek. Niektórzy ukradkiem podjadali pierniczki, posypkę lub zlizywali słodki lukier z palców. Zarówno najmłodsi jak i nieco starsi bawili się doskonale. Takie zajęcia nie tylko pobudzały wyobraźnię dzieci ale też zachęcały je do twórczej pracy. Gdy pierniki były gotowe, przyszedł czas na naukę kolędy i pastorałki. Na zakończenie mali artyści ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, oczywiście z piernikami, które w święta przyozdobiły być może wiele choinek

Mariola Wojciechowska

Czytaj całość
 
III Franciszkański Kiermasz Adwentowy w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
24.12.2013.
Czytaj całośćW sobotę 14 i w niedzielę 15 grudnia w parafii pw. Matki Bożej przy Żłóbku zorganizowano już po raz trzeci Franciszkański Kiermasz Adwentowy. Na dziedzińcu klasztoru przy figurze św. Franciszka w pięknej świątecznej scenerii, przy blasku tysiąca światełek i przy dźwiękach muzyki można było miło spędzić czas i przy okazji wesprzeć fundusz charytatywny parafii. Dla przybyłych gości przygotowano wiele świątecznych specjałów. Serwowano barszcz z pasztecikami, grillowane oscypki, kiełbaski i grzane wino z klasztornej studni. Można było posmakować domowego ciasta i wypić popołudniową kawę.  Wzrok dzieci przyciągały pięknie pomalowane pierniki świętej Klary wg przepisu babci Jadzi wypiekane w starych foremkach /koniki, łosie, choinki i inne/. Wielkim powodzeniem wśród najmłodszych cieszyła się również świąteczna loteryjka. Było sianko na wigilijny stół, gałązki świerkowe i jemioła do przystrojenia domu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się ruchome mikołaje , które dzieciom sprawiły wiele radości, a u dorosłych wywołały uśmiech na twarzy.
Czytaj całość
 
Jubileusze Par Małżeńskich w 2013 r. Utwórz PDF Drukuj
20.12.2013.

Czytaj całośćW dniu 9 grudnia br. świętowano jubileusze 60 i 50-lecia pożycia małżeńskiego. Spośród czternastu zaproszonych par należy wyróżnić dwie pary małżeńskie obchodzące Diamentowy Jubileusz. Dostojnych Jubilatów z radością powitał Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński, dziękując za przyjęcie zaproszenia. Powitał również poprzedniego kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Panią Emilię Benasiewicz. W zaszczytnym gronie zabrakło Pani Genowefy Jochaniak, z serdecznością wspominaną i której przesyłamy pozdrowienia i życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

Burmistrz Kobylina podziękował Jubilatom za przykład Dobrych Rodzin, trwałości małżeństwa i rodziny, za bycie autorytetem, moralnym wsparciem i pomocą dla swoich dzieci, wnuków i prawnuków, za trud i poświęcenie, za wychowanie dzieci na dobrych obywateli i za pracę na rzecz całej społeczności. Złożył życzenia w imieniu własnym i samorządu naszej gminy długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, w niegasnącej miłości otoczenia najbliższych, wszelkiej pomyślności oraz doczekania kolejnych jubileuszy.

Małżonków obchodzących Złote Gody Burmistrz w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uhonorował medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a wszystkim parom wręczył listy gratulacyjne, kwiaty i upominki.

Jubilatami 50-lecia są małżonkowie:

Czytaj całość
 
Spotkanie opłatkowe Utwórz PDF Drukuj
20.12.2013.

Czytaj całośćBoże Narodzenie to chyba najbardziej wyczekiwane święta w Polsce. Wiąże się to z niezwykłą atmosferą, jaka im towarzyszy. Jak co roku Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kobylinie zorganizowała 10 grudnia spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyło 70 dzieci ze świetlic prowadzonych przez Komisję. Pielęgnując staropolskie tradycje łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, kosztowaliśmy pysznych potraw wigilijnych, śpiewaliśmy kolędy. Spotkanie uświetnił występ dzieci z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie. Najwięcej radości sprawił jednak dzieciom św. Mikołaj, który dla każdego miał paczkę z owocami i słodyczami.

Przewodnicząca Komisji
J. Grobelna

Czytaj całość
 
Klaudia na podium w II Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym Utwórz PDF Drukuj
18.12.2013.

Czytaj całośćBardzo udany występ zanotowała Klaudia Wachowiak wychowanka Klubu LKS Spółdzielca Kobylin, która wystąpiła w miniony weekend w II Grand Prix Wielkopolski, żaków i skrzatów na obiekcie sportowym LOSiR w Luboniu. W zawodach tych startowało blisko 90 zawodników z klubów całej wielkopolski. W finałowym meczu przegrała 3:2 z Julią Gładysz z Lubonia i ostatecznie Klaudia zdobyła II miejsce w Wielkopolsce.

Wachowiak Robert

Czytaj całość
 
VII Puchar Wielkopolski w Karate Sportowym Śrem 2013 Utwórz PDF Drukuj
17.12.2013.

Czytaj całość14 grudnia 2013 roku, 8 osobowa reprezentacja UKS UKEMI w Kobylinie udała się na ostatnie w tym roku zawody karate dla dzieci i młodzieży.

W zawodach startowało ponad 280 zawodników z 28 klubów, czterech województw. Organizatorem turnieju był Śremski Klub Karate Do Shotokan, przy współpracy z Wielkopolskim Związkiem Karate, pod patronatem sportowym Polskiej Federacji Karate Sportowego.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii odebrali puchary. Zdobywców pierwszych trzech miejsc nagrodzono medalami oraz dyplomami. 6 zawodników naszego klubu stanęło na podium VII Pucharu Wielkopolski.

Czytaj całość
 
Zaproszenie do komisji konkursowej Utwórz PDF Drukuj
13.12.2013.

Na podstawie art.15. ust. 2a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego, zapraszam chętnych spełniających wymogi zgodnie z art. 3 ust.3 ustawy do prac w komisji konkursowej w celu opiniowania złożonych ofert. Termin składania kandydatur upływa z dniem 26 grudnia 2013r.

Burmistrz Kobylina
/-/ Bernard Jasiński

 
VI Mikołajkowy Turniej Karate dla Dzieci Utwórz PDF Drukuj
11.12.2013.

Czytaj całośćW dniu 7 grudnia 2013 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Lesznie odbył się VI Mikołajkowy Turniej Karate dla Dzieci pod Patronatem firmy SPORTING.

W zawodach wzięło udział 141 zawodników z 7 klubów. Wśród zaproszonych klubów nie zabrakło zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego UKEMI w Kobylinie. Czternastoosobowa ekipa dzielnie walczyła w konkurencji kata indywidualne oraz drużynowe. Dla najmłodszych zawodników klubu UKEMI, którzy rozpoczęli treningi karate od września 2013 roku, był to pierwszy turniej karate. Młodzi karatecy z powodzeniem startowali w konkurencji kihon (prezentacja dwóch technik gedan-barai i oi-zuki) zajmując miejsca na podium. W roczniku 2007 i młodsi brązowy medal zdobyła Alicja Strugała, natomiast w roczniku 2006-2005 srebrny medal wywalczyła Marta Kobusińska. Pozostali zawodnicy UKS UKEMI w Kobylinie musieli uznać wyższość rywali, zajmując miejsca tuż za podium. Nazwa turnieju zobowiązała do pojawienia się świętego Mikołaja, który wszystkim uczestnikom zawodów wręczył słodkie upominki.

Czytaj całość
 
Przedszkolaki z wizytą w urzędzie Utwórz PDF Drukuj
11.12.2013.

Czytaj całośćGrupa "Kubusiów" z przedszkola w Kobylinie odwiedziła w poniedziałek 9 grudnia br. kobyliński ratusz. Już od wejścia dzieci zostały bardzo miło przywitane przez pana sekretarza Mirosława Sikorę, który oprowadził całą grupę po urzędzie, pokazując kolejno wszystkie biura, opowiada  pracy urzędników i funkcji urzędu w gminie.

Kulminacyjnym punktem wycieczki do ratusza było spotkanie z burmistrzem – panem Bernardem Jasińskim. Włodarz naszego miasta z ogromną życzliwością przyjął przedszkolaków, w miłej i przyjaznej  atmosferze rozmawiał z nimi oraz wysłuchał zadedykowanej mu piosenki i wiersza. Na zakończenie wizyty w urzędzie, pan burmistrz zaprosił dzieci do sali ślubów, gdzie wręczył im słodkie mikołajkowe upominki.

Czytaj całość
 
Mikołajkowo - świąteczne strzelanie Utwórz PDF Drukuj
11.12.2013.

Czytaj całośćW dniu 8 grudnia br. odbyło się strzelanie mikołajkowo – świąteczne zorganizowane przez LOK Kobylin. W zawodach wzięło udział 17 zawodników. Każdy miał prawo oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii, do klasyfikacji końcowej liczyła się najlepsza. Ogółem oddano 71 ocenianych serii.

Kolejność czołowej dziesiątki przedstawia się następująco:

1. Łukasz Krystek - 92 pkt.
2. Andrzej Grochowiak - 91 pkt.
3. Paweł Wasielewski - 83 pkt.
4. Mirosław Rutkowski - 83 pkt.
5. Marcin Jańczak - 82 pkt.
6. Maciej Hałas - 80 pkt.
7. Szymon Andrzejak - 79 pkt.
8. Sławomir Demaj - 78 pkt.
9. Tobiasz Zmysłowski - 77 pkt.
10. Leszek Ostojski - 76 pkt.

Zawodnikom za zajęcie poszczególnych zostały wręczone medale, dyplomy i upominki, ufundowane przez LOK Kobylin.
Prowadzona była również klasyfikacja juniorów, tutaj najlepszym okazała się Tobiasz Zmysłowski.

Czytaj całość
 
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 170 - 182 z 1096