Aktualności
Najnowsze informacje
Z Tuwimem weselej! Utwórz PDF Drukuj
09.04.2015.

Czytaj całośćCorocznie w naszej szkole uczniowie świętują z okazji Dnia Patrona, który jest poświęcony Julianowi Tuwimowi. W tym roku szkolnym, tuż przed zimowymi feriami, zostało przygotowane i zaprezentowane przedstawienie pt. "Z Tuwimem weselej".

Dwie konferansjerki: Marysia Grzempowska i Natalia Spruta zaprosiły wszystkich widzów do zabawy w … teatr! Uczniowie z klas IV – VI przedstawili inscenizacje wierszy poety. Olga Kaczmarek i Dominika Stróżyk "zdyskwalifikowały" pychę i pewność siebie "Zosi Samosi". Pana Hilarego i jego problem wspaniale aktorsko przedstawił uczeń klasy IV b – Dawid Gaszyński. Doceniono jego występ wielkimi brawami. Z kolei Alicja Kozłowska i Lucjan Wachowiak z VI b wiarygodnie odegrali role cioci i Grzesia Kłamczucha.

"Abecadło" tym razem okazało się bardzo smakowite, gdyż ciastka – literki – wypieczone przez sceniczne kucharki (a także ich mamy) smakowały nie tylko Hilaremu, ale i całej widowni. Ktoś się naprawdę wczuł w rolę, piekąc tyle smakowitości. Dominika Duda i Zuzanna Konieczna z VI a – w stosownych i śmiesznych zarazem kostiumach i z ich kuchennymi rekwizytami "groźnie" przedstawiły literkowy, a tak naprawdę "smakowity problem". Salwy śmiechu z widowni dowiodły, że takie ujęcie tematu okazało się trafne.

Czytaj całość
 
Otwarte Mistrzostwa Koźmina Wlkp. Utwórz PDF Drukuj
09.04.2015.

Czytaj całość28 marca 2015r. w sali sportowej ZSP im. J. Marcińca w Koźminie Wielkopolskim zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa Koźmina Wlkp. w tenisie stołowym w jedenastu kategoriach wiekowych. LKS "Spółdzielca" Kobylin reprezentowało 13 zawodników. Najlepsza trójka w poszczególnych kategoriach została nagrodzona pucharami i dyplomami. Tym razem tylko dwóch kobylińskich zawodników stanęło na podium: Klaudia Wachowiak w kat. młodzik oraz Bartosz Kostrzewa w kat. junior, pozostali zajęli dalsze lokaty:

Dziewczęta 2002 - 2004 i młodsze
3 miejsce: Klaudia Wachowiak

Chłopcy 2005 i młodsi
4 miejsce: Antoni Frąckowiak
5 miejsce: Lucjan Maćkowiak
9 miejsce: Miłosz Jeszkowski

Czytaj całość
 
Liga gminna LZS w piłce nożnej Utwórz PDF Drukuj
02.04.2015.

Urząd Miejski w Kobylinie informuje że jest w trakcie organizacji ligi gminnej LZS w piłce nożnej, sezon 2015. W  związku z powyższym  zapraszam kapitanów drużyn na spotkanie w dniu 8-04-2015r. o godz. 18:00 do Hali Środowiskowo Sportowej, celem zatwierdzenia regulaminu i terminarza spotkań I rundy.

Burmistrz Kobylina
(-) Bernard Jasiński

 
Zawody strzeleckie Prima Aprilis Utwórz PDF Drukuj
30.03.2015.

Czytaj całość29 marca br. LOK Kobylin zorganizował strzelanie prima aprilis. Do klasyfikacji końcowej wliczano wynik najlepszej serii (z najmniejszą ilością punktów). W zawodach wzięło udział 22 uczestników (w tym 4 juniorów i jedna kobieta) a w sumie oddano 72 ocenianych serii.

Klasyfikacja indywidualna - seniorzy
1. Tobiasz Zmysłowski - 32/10pkt.
2. Szymon Andrzejak - 32/10pkt.
3. Andrzej Grochowiak - 33/10pkt.
4. Leszek Ostojski - 33/10pkt.
5. Maciej Hałas - 36/10pkt.
6. Joachim Łyszczak - 41/10pkt.
7. Eryk Łyszczak - 41/10pkt.
8. Mikołaj Gorwecki - 43/10pkt.
9. Sławimy Niedziela - 44/10pkt.
10. Ireneusz Wróblewski - 45/10pkt.

Czytaj całość
 
Łukasz Wachowiak na podium III Grand Prix Polski Kadetów w tenisie stołowym Utwórz PDF Drukuj
30.03.2015.

Czytaj całośćW Łaziskach Górnych odbyło się w dniach 20-22 marca 2015 r. III GRAND PRIX POLSKI Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym. Największa pod względem liczebności (jak się okazało po jej zakończeniu) impreza tenisa stołowego w tym roku w Polsce. Zostało zgłoszonych 262 zawodniczek i zawodników do turnieju eliminacyjnego i głównego. Bardzo dobrze spisał się Łukasz Wachowiak, który zajął II miejsce. Dzięki temu występowi potwierdził przynależność do ścisłej krajowej czołówki i ma duże szanse na wyjazd na Mistrzostwa Europy Kadetów.

Robert Wachowiak

Czytaj całość
 
Mistrzostwa Wielkopolski Młodzieżowców i Weteranów w Tenisie stołowym Utwórz PDF Drukuj
30.03.2015.

W niedzielę dnia 22 marca 2015 roku na Obiekcie Sportowym Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodzieżowców i Weteranów. W zawodach wzięło udział czworo zawodników Spółdzielcy Kobylin.

W kategorii młodzieżowców:
Bartosz Kostrzewa miejsce 11-12
Patryk Kostrzewa miejsce 11-12

W kategorii 40-49 lat
Robert Wachowiak miejsce 9

W kategorii 50-59 lat
Wiesław Pazgrat miejsce 9

Robert Wachowiak

 
III Okręgowy Turniej Skrzatów, Żaków i Młodzików w tenisie stołowym Utwórz PDF Drukuj
30.03.2015.

Zawodnicy LKS "Spółdzielcy" Kobylin wzięli udział w III Okręgowym Turnieju Klasyfikacyjnym w tenisie stołowym, który rozegrany został 21 marca br. w Lesznie. W zawodach tych dobrze spisali się młodzi tenisiści z Kobylina którzy zajmowali odpowiednio miejsca:

w kategorii skrzatów:
Antoni Frąckowiak miejsce 2

w kategorii żaczek:
Klaudia Wachowiak miejsce 3

w kategorii żaków:
Lucjan Maćkowiak miejsce 5
Miłosz Jeszkowski miejsce 12

w kategorii młodziczek:
Klaudia Wachowiak miejsce 3

Robert Wachowiak

 
Dzień samorządności Utwórz PDF Drukuj
27.03.2015.

W dniu 20.03.2015 r. w Zespole Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją i w tym roku w naszej szkole odbył się Dzień Samorządności. Rozpoczął go uroczysty apel, podczas którego nagrodzono uczniów reprezentujących szkołę w konkursach, wręczając im dyplomy i nagrody rzeczowe. Następnie pani dyrektor Katarzyna Jackowska symbolicznie przekazała władzę w ręce przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Marty Nowak. Zanim nowi pedagodzy przystąpili do pracy zostali przedstawieni społeczności uczniowskiej.

Uczniowska kadra pedagogiczna z zapałem i uśmiechem na twarzy ruszyła do pracy. Pod okiem nauczycieli uczniowie weszli w nową dla nich rolę i trzeba przyznać, że wywiązali się z obowiązków wzorowo. Niektórzy z nich stwierdzili, że odnaleźli swoje powołanie. Dodatkową atrakcją tego dnia było zaćmienie słońca. Uczniowie licznie zebrali się na boisku szkoły i z ciekawością, zachowując środki ostrożności,  obserwowali to rzadkie zjawisko, które dokumentowali członkowie koła fotograficznego wraz z opiekunem p. Karolem Gozdkiem.

A. Jarus

 
ELIXIR dla MACIUSIA Utwórz PDF Drukuj
23.03.2015.

Czytaj całośćZespół muzyczny ELIXIR, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Krotoszynie, Gmina Kobylin oraz Justyna i Dawid Wielebińscy w dniu 29 marca organizują Koncert Charytatywny "ELIXIR dla Maciusia".  Impreza odbędzie się w sali widowiskowej przy ulicy Strzeleckiej w Kobylinie. Początek o godzinie 15.30.

W trakcie koncertu będziemy zbierać środki finansowe na leczenie Macieja Wielebińskiego z Kobylina. Od czerwca 2014 roku chłopiec choruje na nowotwór neuroblastoma. Maciuś leczony jest w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantacji Pediatrycznej Akademii Medycznej w Poznaniu. Przeszedł już cykl ośmiu chemioterapii, autoprzeszczep szpiku kostnego. Wkrótce czeka go radioterapia.

Czytaj całość
 
II Turniej Sumo o Puchar Dyrektora ZSE nr 1 w Poznaniu Utwórz PDF Drukuj
23.03.2015.

Czytaj całośćW dniu 19.03.2015 w Zespole Szkół Elektrycznych nr 1 w Poznaniu odbył się turniej sumo o Puchar Dyrektora ZSE nr 1. W turnieju wzięli udział uczniowie 6 szkół gimnazjalnych z Poznania i gościnnie reprezentacja 12 uczniów z kobylińskiego gimnazjum. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach wagowych. Przybyłych uczniów witał i zagrzewał do walki dyrektor ZSE nr 1 dr Henryk Czajczyński, który ufundował puchary dla zwycięzców i drobne upominki dla przegranych. Wszystkim walkom towarzyszyły duże emocje, zwycięstwa jak i porażki uwidaczniały się żywo na twarzach zawodników. Już po kilku walkach wyraźnie uwidoczniła się przewaga uczniów kobylińskiego gimnazjum, którzy zajęli czołowe miejsca w trzech kategoriach wagowych i pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Finaliści poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i koszulki, a zwycięzcy klasyfikacji drużynowej puchary.

Wyniki:

Czytaj całość
 
Sprawny w zawodzie - kucharz Utwórz PDF Drukuj
20.03.2015.

Czytaj całośćDnia 16 marca 2015 roku dzięki uprzejmości właścicieli restauracji "Bajka" w Kobylinie p. Teresy Miedzińskiej-Waścińskiej i Piotra Miedzińskiego odbyły się eliminacje do II etapu konkursu "Sprawny w zawodzie – kucharz". Ze strony HP 15-2 odpowiedzialne za przygotowanie i organizację konkursu były p. Agnieszka Kwiatkiewicz i p. Iwona Łuczak.

Jednym z głównych celów konkursu było stworzenie młodzieży możliwości sprawdzenia poziomu wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności w zawodzie kucharz w kontekście zbliżających się egzaminów zewnętrznych, jak również stworzenie im okazji do rywalizacji, poszerzenia własnych umiejętności i doświadczenia zawodowego. Do konkursu przystąpiło trzech uczniów naszej szkoły.

Najpierw kucharze przystąpili do rozwiązania testu pisemnego, który składał z 25 pytań z zakresu terminologii gastronomicznej, sposobów przygotowania potraw, zasad BHP oraz podstaw przedsiębiorczości. Natomiast w części praktycznej młodzież mogła pochwalić się swoimi zdolnościami z zakresu gotowania.

Każdy z uczestników w drodze losowania otrzymał do wykonania inną potrawę zgodnie z przedstawioną instrukcją. Były to m.in. rolada pieczona, kluski śląskie, kapusta zasmażana, de volaille, ziemniaczane kulki w panierce, surówka z kapusty pekińskiej, schabowy po cygańsku, ziemniaki talarki zasmażane oraz surówka z białej kapusty.

Czytaj całość
 
IV Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego "Młody Fryzjer" 2015 Utwórz PDF Drukuj
20.03.2015.

Czytaj całośćW niedzielę 15 marca br. Września już czwarty raz stała się stolicą młodych fryzjerów. W hali WOSiR przy ul. Kosynierów zorganizowano widowiskowy konkurs uczniów rzemiosła fryzjerskiego. W ramach programu przygotowano liczne pokazy oraz branżowe stoiska, w których można było kupić kosmetyki oraz skorzystać z zabiegów upiększających.

Organizatorami imprezy byli: Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, Dolnośląska Izba Rzemieślnicza we Wrocławiu, Izba Rzemieślnicza w Kaliszu, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich we Wrześni, Cech Rzemiosł Różnych we Wrześni, Sekcja Fryzjersko-Kosmetyczna oraz współorganizator Wrzesińskie Obiekty Sportowo-Rekreacyjne. Patronat objęli Starosta Wrzesiński oraz Burmistrz Miasta i Gminy.

Do tegorocznego konkursu przystąpiło ponad 30 uczestników, wśród których znaleźli się uczniowie naszej placówki. Kobylin reprezentowały Angelika Bura i Anita Matyla uczące się zawodu pod okiem p. Anety Nowackiej oraz Jolanta Radojewska, która zdobywa umiejętności pod opieką p. Jolanty Pomirskiej.

Czytaj całość
 
Turniej wiedzy pożarniczej Utwórz PDF Drukuj
20.03.2015.

Czytaj całośćPopularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej to główne cele tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, kierowanego do młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Turniej wiedzy pożarniczej w szczególności służy upowszechnianiu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Jak co roku w marcu odbyły się poszczególne etapy tego turnieju. Eliminacje gminne miały miejsce 6 marca w sali szkolnej Zespołu Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie. Wzięło w nich udział 14 reprezentantów gimnazjum i 12 szkoły zawodowej, którzy mieli do rozwiązania test.

Czytaj całość
 
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 170 - 182 z 1396