Aktualności
Najnowsze informacje
Mistrzostwa Łagiewnik w tenisie stołowym Utwórz PDF Drukuj
06.02.2014.

Czytaj całość5 lutego br. z inicjatywy Rady Sołeckiej i Sołtysa wsi Łagiewniki wspólnie z radnym
z okręgu łagiewnickiego zorganizowane zostały mistrzostwa Łagiewnik w tenisie stołowym. Uczestnicy zawodów zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe, a w poszczególnych kategoriach zwyciężali:

Szkoły Podstawowe

1. Jakub Szulc
2. Piotr Sikora
3. Dominik Grochowiak
4. Dawid Fabianowski
5. Paweł Sikora
6. Dawid Lesk

Gimnazjum

1. Maciej Kostrzewa
2. Marcin Betowski
3. Dominik Szulc
4. Bartosz Jędrkowiak
5. Jakub Kobusiński

Czytaj całość
 
Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w warcabach klasycznych, Smolice 22.01.2014 r. Utwórz PDF Drukuj
06.02.2014.
Czytaj całość22 stycznia na sali OSP Smolice odbyły się po raz drugi Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w warcabach klasycznych. Do rywalizacji przystąpiło 20 chłopców i 22 dziewczyny z 10 szkół (Rozdrażew, Nowa Wieś, Kobierno, Biadki, Smolice, SP 8 Krotoszyn, Kuklinów, Lutogniew, Zalesie Małe i Roszki). Rozgrywki toczyły się na dystansie siedmiu rund, a dzięki specjalnemu programowi wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Za sprawą Towarzystwa Gier Planszowych i Karcianych "BAŚKA" zawodnicy w trakcie zawodów mogli posilić się czekoladą i soczkiem. Cała impreza toczyła się w miłej atmosferze, a niektóre pojedynki były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie. Ostatecznie po rozegraniu przez wszystkich uczestników siedmiu gier w kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Dominika Kubiak z Rozdrażewa, która odniosła 6 zwycięstw i jeden remis, za jej plecami uplasowała się Trawińska Julia z Zalesia Małego, a na najniższym stopniu podium stanęła Trawińska Mirela (Zalesie Małe). W kategorii chłopców pierwsze miejsce zdobył Zmyślony Michał (Lutogniew), który odniósł 6 zwycięstw i w jednym meczu musiał uznać wyższość przeciwnika (Dawida Mierzwickiego). Drugie miejsce przypadło jego koledze ze szkoły Hubertowi Konarczakowi, natomiast miejsce honorowane brązowym medalem wywalczył Przekwas Michał z Biadek.
Czytaj całość
 
Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek Utwórz PDF Drukuj
06.02.2014.

Czytaj całość"Hej kolęda, kolęda..." to hasło Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 12 stycznia w sali przy ulicy Strzeleckiej w Kobylinie, a którego organizatorem był Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole. Celem konkursu było propagowanie pięknej, polskiej tradycji śpiewania kolęd oraz prezentacja uzdolnień muzycznych i wokalnych dzieci.

W przeglądzie wzięło udział 32 uczestników ze szkół i przedszkoli z gminy Kobylin, z Jutrosina i Pępowa. Dzieci występowały w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, kasy I - III i IV - VI. Konkurs prowadził ojciec Otton z Chocza, który wspierał zestresowanych wykonawców i dodawał im otuchy. Uczestników oceniało jury w składzie: p. Ireneusz Noelle, p. Mirosława Konieczna, ojciec Walenty Piechaczk i Marcin Madalski. Mali artyści śpiewali indywidualnie lub w zespole, grali również na instrumentach. Jury miało trudne zadanie, bowiem poziom konkursu w tym roku był wysoki i wyrównany. Oceniano przede wszystkim umiejętności wokalne, dobór repertuaru do możliwości wiekowych i wokalnych uczestników, sposób wykonania kolędy lub pastorałki pod względem muzycznym, a także osobiste zaangażowanie śpiewających. Na ostateczną ocenę miały też wpływ wszelkie elementy, które dodatkowo wzbogaciły występ. W przerwie, gdy jury obradowało, na scenie pojawili się bracia postulani z tutejszego klasztoru, którzy przy akompaniamencie gitary, bębenka i ustnej harmonijki śpiewali własne interpretacje kolęd i zaprosili publiczność do wspólnego kolędowania. Po tym krótkim koncercie przyszedł czas na przedstawienie wyników konkursu.

Jury po zgodnym głosowaniu i ocenie przyznało następujące miejsca:

Czytaj całość
 
Deklaracje przez Internet Utwórz PDF Drukuj
04.02.2014.

Czytaj całośćWzorem lat ubiegłych Naczelnik Urzędu Skarbowego w Krotoszynie zachęca Państwa do wysyłania zeznania bądź deklaracji przez Internet.
Jest to najprostszy i najszybszy sposób złożenia. Można to zrobić bez wychodzenia z domu lub z dowolnego, najwygodniejszego dla Państwa miejsca.
Ponadto wysłanie PIT przez internet pozwoli zrealizować zwrot w szybszym terminie.

Od ponad 2 lat można wysyłać BEZ PODPISU ELEKTRONICZNEGO przez internet zeznania podatkowe PIT-37, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-16A, PIT-39  oraz deklaracje PCC-3, VAT-7 i VAT7K.

Do wysłania potrzebny jest dostęp do Internetu oraz przygotowanie danych:
• PESEL,
• NIP (jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą),
• imię i nazwisko,
• datę urodzenia,
• kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2012 rok; natomiast dla PCC-3 i VAT kwota przychodu wykazana dwa lata wcześniej czyli za 2011 rok, np.: PIT-28 poz. 42, PIT-37 poz. 60 lub poz. 87 (jeżeli w formularzu wystąpiliśmy jako małżonek), PIT-36 poz 82 lub poz. 125 (jako małżonek), PIT-36L poz. 23 lub poz. 28, PIT-40 poz. 62, PIT-40A poz. 33; lub „zero” jeżeli nie rozliczano się.

Dalej wystarczy 5 kroków:

Czytaj całość
 
Strzelanie z okazji wyzwolenia Kobylina Utwórz PDF Drukuj
03.02.2014.

Czytaj całośćW dniu 2 lutego br. odbyło się strzelanie z okazji wyzwolenia Kobylina zorganizowane przez LOK Kobylin. W zawodach wzięło udział 19 zawodników. Każdy miał prawo oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii, do klasyfikacji końcowej liczyła się najlepsza. Ogółem oddano 70 ocenianych serii.


Kolejność czołowej dziesiątki przedstawia się następująco:

1. Maciej Hałas, 91 pkt.
2. Andrzej Grochowiak, 88 pkt.
3. Szymon Andrzejak, 86 pkt.
4. Aleksander Klejewski, 84 pkt.
5. Marcin Jańczak, 83 pkt.
6. Sławomir Demaj, 79 pkt.
7. Paweł Wasielewski, 77 pkt.
8. Mirosław Rutkowski, 75 pkt.
9. Sławomir Jagła, 72 pkt.
10.Ireneusz Wróblewski, 72 pkt.

Zawodnikom za zajęcie poszczególnych zostały wręczone medale, dyplomy i upominki, ufundowane przez LOK Kobylin.

Czytaj całość
 
Mistrzostwa Gminy Kobylin w tenisie stołowym im. Andrzeja Lesinskiego Utwórz PDF Drukuj
03.02.2014.

Czytaj całośćW dniu 1 lutego br. w sali sportowej Pilawa odbyły się Mistrzostwa Gminy Kobylin im. Andrzeja Lesinskiego. Organizatorami zawodów byli: LKS Spółdzielca Kobylin, LZS z terenu gminy oraz UM Kobylin. Uczestników powitał  i oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał Prezes LKS Spółdzielca Kobylin Feliks Bukowski.   W zawodach wzięło  udział  60 zawodników, którzy zostali podzieleni na kategorie wiekowe.
W poszczególnych kategoriach zwyciężali:

Mężczyźni

Szkoły Podstawowe rocznik do 2001
1. Szymon Krystek – SP Zalesie Małe
2. Kacper Waszyński – SP Zalesie Małe
3. Eryk Łyszczak – SP Zalesie Małe

Gimnazjum rocznik 1998 do 2000
1. Tobiasz Matysiak - Sroki
2. Konrad Bruder – Zalesie Małe
3. Grzegorz Kończak - Raszewy

Czytaj całość
 
Wielkie sukcesy gimnazjalistów Utwórz PDF Drukuj
03.02.2014.

W dn. 17 stycznia br. Rafał Izdebski, uczeń klasy IIIc,  wziął udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, który miał miejsce w Kaliszu.

Przez 120 minut rozwiązywał test konkursowy składający się z zadań otwartych i zamkniętych obejmujących wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej poszerzone o zagadnienia szczegółowe z zakresu fizyki.

Z kolei w dniu 24 stycznia br. reprezentował naszą szkołę na etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. I tym razem wykazał się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Na 50 punktów możliwych do uzyskania zdobył 49.

Czytaj całość
 
Droga na szczyt Utwórz PDF Drukuj
03.02.2014.

Czytaj całośćUczniowie klas I i II gimnazjum mieli okazję poznać byłą uczennicę naszej szkoły, Różę Gumienną, obecnie Mistrzynię Świata w Kickboxingu. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Katarzyna Jackowska, która powitała absolwentkę. Już w słowach powitania pogratulowała jej wielkiego sukcesu. Życzyła zgromadzonej w sali młodzieży, aby za kilka lat mogła się pochwalić takimi osiągnięciami.

Podczas spotkania uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przypominającą wybrane fakty z pobytu Róży w gimnazjum. Były nimi m. in. wpis do Złotej Księgi, dwukrotne pełnienie funkcji przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, a zwłaszcza liczne sukcesy sportowe.

Czytaj całość
 
Nabór kandydatów na stanowisko "Animatora" - Moje Boisko - ORLIK 2014 Utwórz PDF Drukuj
31.01.2014.

Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie poszukuje kandydatów na stanowisko "Animatora" w ramach projektu – Moje Boisko – ORLIK 2014.

"Animator", na podstawie zawartej z woj. SZS umowy, zostanie zobowiązany do zrealizowania - zgodnie z okresem obowiązywania umowy - 80 godzin zajęć w każdym miesiącu.

Animatorem może być osoba wytypowana oraz zatrudniona przez jednostkę samorządu terytorialnego  do inicjowania, organizowania i prowadzenia działalności na obiektach ORLIK, która powinna posiadać odpowiednie umiejętności, kwalifikacje i uprawnienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - uprawnienia szkoleniowe i (lub) organizacyjne (np. instruktor, trener, inne). Przebieg realizowanych przez "Animatora" działań musi być udokumentowany odpowiednimi zapisami w Dzienniku Pracy Animatora.

Podstawowe zadania "Animatora":

Czytaj całość
 
Wielki sukces gimnazjalisty Utwórz PDF Drukuj
28.01.2014.

W dn. 17 stycznia 2014 r. Rafał Izdebski, uczeń klasy IIIc, wziął udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, który miał miejsce w Kaliszu.

Przez 120 minut rozwiązywał test konkursowy składający się z zadań otwartych i zamkniętych obejmujących wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej poszerzone o zagadnienia szczegółowe z zakresu fizyki.

Rafał został finalistą tego etapu i tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Odbędzie się on dnia 14 marca br. w Poznaniu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

E. Kalak

 
1% Lions Club Krotoszyn Utwórz PDF Drukuj
28.01.2014.

Czytaj całośćOd 23 lat znajdujemy czas żeby pomagać potrzebującym

Swoją główną aktywność Lions Club Krotoszyn skupia na pomocy dzieciom. Jest ona widoczna w wydarzeniach i akcjach, które od lat prowadzimy. Możemy się pochwalić, że od wielu lat cyklicznie organizujemy Andrzejki i Bal Karnawałowego, w których biorą udział nasi przyjaciele, sympatycy i darczyńcy. W ten sposób integrujemy krotoszyńskie środowisko ludzi sukcesu, którzy chcą uczestniczyć w filantropijnych działaniach klubu, tym samy pomagając potrzebującym w powiecie krotoszyńskim.

Krotoszyńskie dzieci wiedzą, że Lioni znajdą dla nich czas podczas Mikołajek, kiedy odwiedzają oddział dziecięcy szpitala powiatowego czy organizując festyn z okazji Dnia Dziecka. Zawsze obdarowujemy ich upominkami i swoim postępowaniem pokazujemy, że są ludzie, którzy nie pozostają obojętni na losy tych najmniejszych.

Czytaj całość
 
Mistrzostwa Gminy Kobylin w tenisie stołowym im. Andrzeja Lesinskiego Utwórz PDF Drukuj
24.01.2014.

1. Cel
- popularyzacja sportu masowego jako formy aktywnego wypoczynku
- popularyzacja tenisa stołowego w środowisku wiejskim
- wyłonienie uzdolnionych zawodników/czek do szkolenia w sekcjach i klubach

2. Organizator
- LZS-y z terenu Gminy Kobylin, LKS Spółdzielca Kobylin, Urząd Miejski w Kobylinie

3. Termin i miejsce
01.02.2014r. /sobota/ godz. 9.30 sala sportowa Pilawa

4. Program
- turniej zostanie przeprowadzony w grach indywidualnych w kategoriach:
Mężczyźni
a) Szkoły Podstawowe rocznik do 2001, rozpoczyna o godz. 9.30 zapisy o godz. 9.00
b) Gimnazjum rocznik 1998 do 2000, rozpoczyna o godz. 9.30 zapisy o godz. 9.00
c) Szkoły Ponadgimnazjalne rocznik 1994 do 1997, rozpoczyna o godz. 13.00, zapisy o godz. 12.30
d) Rocznik 1993 i poniżej, rozpoczyna o godz. 13.00, zapisy o godz. 12.30
Kobiety
e) Szkoły Podstawowe rocznik do 2001, rozpoczyna o godz. 9.30 zapisy o godz. 9.00
f) Rocznik 1998 i poniżej, rozpoczyna o godz. 9.30 zapisy o godz. 9.00

Czytaj całość
 
Wyniki pierwszej rundy IV Ligi w tenisie stołowym Spółdzielcy Kobylin w sezonie 2013/2014 Utwórz PDF Drukuj
24.01.2014.

Dobiegła końca pierwsza runda rozgrywek IV ligi grupy A i B. Oto jak przedstawiają się miejsca Kobylińskich zespołów w poszczególnych grupach.

Tabela IV Liga grupa A

Miejsce Drużyna Punkty
1. Junior Leszno 16
2. Sporting Przemęt I 14
3. Błękitni Niechłód II 11
4. Spółdzielca Kobylin I 10
5. Burza Drzeczkowo II 10
6. Dąb Leszno II 10
7. KS Helios Czempin II 8
8. LZS UKS Bodzewo II 7
9. Start Gostyń 4
10. Promień Krzywiń 0
Czytaj całość
 
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 170 - 182 z 1119