Aktualności
Najnowsze informacje
Turniej w tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj
04.07.2014.
Urząd Miejski w Kobylinie informuje że jest w trakcie organizacji turnieju w tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza. Zawody odbędą się w terminie od 8 lipca 2014 r. do 3 sierpnia 2014 r. System rozgrywek zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszeń. Zgłoszenia przyjmowane będą przez Tomasza Lesińskiego tel. 782717928 oraz w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, Paweł Wasielewski tel. 65 548 24 01 do godz. 14:00 7 lipca 2014 r.
 
XXIII Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Utwórz PDF Drukuj
01.07.2014.

 

Regulamin
XXIII Biegu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
Kobylin 2014 r.

I. Cel i zadania

- popularyzacja biegania wśród społeczeństwa
- uczczenie pamięci Budowniczego Niepodległej Rzeczypospolitej Marszałka Józefa Piłsudskiego
- uczczenie Święta Żołnierza
- promocja Miasta i Gminy Kobylin

II. Organizatorzy

- Urząd Miejski w Kobylinie przy współudziale  Komitetu Organizacyjnego
- Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu

III. Termin i miejsce

- bieg odbędzie się w dniu 15.08.2014r. ze startem i metą na stadionie w Kobylinie
- biuro zawodów: sala sportowa Pilawa w Kobylinie ul. Strzelecka czynne od 8:00 do 10:00
- start do biegu godz. 10:30

IV. Zgłoszenia i opłaty

Czytaj całość
 
Dni Kobylina 2014 - galeria zdjęć Utwórz PDF Drukuj
30.06.2014.

Piątek

Czytaj całość

Czytaj całość
 
Akcja krwiodawstwa podczas Dni Kobylina Utwórz PDF Drukuj
26.06.2014.
Akcję zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi przy UM Kobylin. Zarejestrowało się 55 osób a krew oddało 42. Wśród nich rozlosowano 24 nagrody. Sponsorami nagród byli: Burmistrz Kobylina, BM Paweł Matuszewski, BS Kobylin.
 
Dni Kobylina - rzut beretem - wyniki Utwórz PDF Drukuj
26.06.2014.

Czytaj całośćKobiety:
1. Waścińska Aneta - 29,00
2. Biczysko Agnieszka - 26,70
3. Menzel Bożena - 25,00

Mężczyźni:
1. Pospiech Łukasz - 34,30
2. Krawczyński Adam - 32,90
3. Kościelny Patryk - 32,20

Ilość uczestników – 49

Czytaj całość
 
Zawody strzeleckie z okazji Dni Kobylina Utwórz PDF Drukuj
26.06.2014.

Czytaj całośćOrganizatorem zawodów było Koło Środowiskowe LOK Kobylin. Każdy uczestnik mógł oddać dowolną ilość serii. Do klasyfikacji końcowej zaliczano wynik najlepszej serii. Zawodnicy zajmowali miejsca zgodnie z losowaniem i zapisem.

Klasyfikacja indywidualna

Seniorzy

1. Krystek Łukasz - 86pkt.
2. Grochowiak Andrzej - 86pkt.
3. Hałas Maciej - 86pkt.

Czytaj całość
 
Zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj
26.06.2014.
Czytaj całośćW ramach obchodów Dni Kobylina na zbiorniku w Długołęce jak corocznie odbyły się zawody o puchar włodarza tego miasta. W latach poprzednich impreza ta była przeznaczona tylko dla zawodników z miejscowego koła PZW, a począwszy od tego roku zawody te mają już charakter otwarty i taka formuła pozostanie na przyszłość. Stawiło się 30 zawodników z różnych miejscowości takich jak Leszno, Osieczna, Miejska Górka, Zduny, Krotoszyn oraz kilku reprezentantów z Kobylina. Impreza rozpoczęła się jak zawsze zbiórką zawodników o godzinie 6, gdzie zgromadzonych powitał prezes koła Waldemar Konieczny i po przedstawieniu regulaminu zawodów przystąpiono do losowania stanowisk.
Czytaj całość
 
Turniej old boyów z okazji Dni Kobylina Utwórz PDF Drukuj
26.06.2014.

Czytaj całośćW turnieju wzięły udział trzy drużyny, wyniki poszczególnych meczów były następujące:

1. Kobylin – Międzybórz 3:2
2. Krotoszyn – Międzybórz 4:1
3. Krotoszyn – Kobylin 8:2

Kolejność
1. Krotoszyn 6 pkt. 12:3 bramki
2. Kobylin 3 pkt. 5:10 bramki
3. Międzybórz 0 pkt. 3:7 bramki

Zawody podsumował Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński, który wręczył kapitanom drużyn puchary za zajęcie poszczególnych miejsc.

Czytaj całość
 
Mistrzostwa Polski, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Brzegu Dolnym Utwórz PDF Drukuj
26.06.2014.
Czytaj całośćW dniach 18-22 czerwca w Brzegu Dolnym rozgrywane były Mistrzostwa Polski Kadetów w tenisie stołowym, w których startowało 173 zawodników. W turnieju indywidualnym Łukasz rozegrał sześć pojedynków, z których wygrał pięć, przegrywając jedynie z wicemistrzem Polski Kamilem Nalepą z ZKS Drzonków. Turniej Łukasz rozpoczął od spotkania z trzema zawodnikami, którzy są obecnymi Mistrzami Polski w grze Drużynowej. Pierwszy pojedynek z Kacprem  Zającem zakończył się wygraną 4-1, następnie przegrywając 0-4 z Kamilem Nalepą, Łukasz mógł walczyć tylko o miejsca 9-12. Kolejnymi zawodnikami, z którymi zawodnik naszego klubu wygrywał pojedynki to Jakub Werner ZKS Drzonków 4-3, Kowal Adrian PKS KOLPING Jarosław 3-1, Włostowski Jakub KTS Wysokie Mazowieckie 3-0 oraz Stąpor Rafał AZS Politechniki Rzeszowskiej 3-1. Po bardzo dobrej grze Łukasz ostatecznie zajął miejsce 9. Po Mistrzostwach Polski Łukasz w rankingu krajowym zajmuje 21 miejsce w kat. kadetów oraz 9 miejsce do rocznika 2000. Oprócz gry indywidualnej Łukasz w tych mistrzostwach grał jeszcze w grze podwójnej oraz mieszanej. A oto wyniki:
Czytaj całość
 
Łukasz na Międzynarodowych Mistrzostwach Młodzieży w tenisie stołowym w Hasselt (Belgia) 6-9 czerwca Utwórz PDF Drukuj
26.06.2014.
W rywalizacji udział wzięło 620 zawodników z 12 krajów Europy (Belgia, Francja, Irlandia, Niemcy, Luksemburg, Holandia, Dania, Szwecja, Litwa, Szwajcaria, Austria i Polska) reprezentujących 80 klubów lub reprezentacji swoich regionów. Zawody rozgrywane były w pięciu kategoriach wiekowych (żacy, młodzicy, kadeci, juniorzy, młodzieżowcy), dziewcząt i chłopców osobno. Rywalizowano drużynowo i indywidualnie, na 6 halach sportowych na blisko 200 stołach. W tym zacnym gronie znalazł się zawodnik LKS Spółdzielca Kobylin Łukasz Wachowiak wraz z zawodnikami Zielonogórskiego Klubu Sportowego Drzonków. Po trzech dniach zmagań, możemy pochwalić występem Łukasza, który zajął miejsce w przedziale 9-12.Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłości dobrymi wynikami.
 
Łukasz w drużynie Mistrza Polski Szkół Gimnazjalnych Utwórz PDF Drukuj
26.06.2014.

W Drzonkowie od 3 do 5 czerwca odbywały się Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Na starcie stanęło 15 drużyn dziewcząt i 16 drużyn chłopców – mistrzów poszczególnych województw.

Wśród najlepszych drużyn chłopców znaleźli się uczniowie Publicznego Gimnazjum w Drzonkowie (zawodnicy ZKS Drzonków oraz LKS Spółdzielca Kobylin) Kamil Nalepa, Grzegorz Felkel i Łukasz Wachowiak, którzy wywalczyli Mistrza Polski Szkół Gimnazjalnych.

 
Jubileusz 100-tnych urodzin pani Władysławy Miedzińskiej Utwórz PDF Drukuj
24.06.2014.

Czytaj całośćPani Władysława Miedzińska, mieszkanka Kobylina, w sobotę 14 czerwca 2014 roku obchodziła jubileusz setnych urodzin. Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzatą Zawieją i kierownikiem Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Izabelą Domaszewską w imieniu władz Gminy i jej mieszkańców złożył dostojnej Jubilatce wyrazy szacunku i najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności. Podziękował także za trud pracy i pokonywanie przeciwności losu oraz życzył, aby kolejne lata upływały w poczuciu bezpieczeństwa i troski ze strony osób bliskich Jej sercu.

Burmistrz Kobylina wręczył także pani Władysławie list gratulacyjny przesłany przez Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Donalda Tuska.

Podczas uroczystego spotkania mogliśmy bliżej poznać życiorys drogiej Jubilatki. Z wielką radością słuchaliśmy pani Władysławy, spoglądając na delikatną i drobną osobę, uśmiechniętą i pełną spokoju.

Czytaj całość
 
Wiktoria znaczy zwycięstwo Utwórz PDF Drukuj
23.06.2014.

Czytaj całośćWe wtorek, 17 czerwca, pięć reprezentantek Szkoły Podstawowej w Smolicach wzięło udział w drugiej edycji Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej w Jutrosinie.

W tym roku wszystkie przedstawicielki smolickiej podstawówki rywalizowały w grupie młodszej (klasy I-III). Zdaniem jurorów najlepiej zaśpiewała Wiktoria Łukowiak, która brawurowym wykonaniem piosenki "Endless summer" wprawiła wszystkich w osłupienie.

Świetnie wypadły również pozostałe artystki reprezentujące Smolice, czyli Zuzanna Płaczek z piosenką "Live is life" oraz zespół w składzie: Wiktoria Łukowiak, Julia Nabzdyk, Natalia Majsnerowska i Aleksandra Szwarczyńska z utworem "Don't worry be happy". Młode smoliczanki udowodniły, że ich zdolności wokalne są niemałe. Podobnie z umiejętnościami językowymi. A dodać trzeba, że wszystkie dziewczynki jako obowiązkowego uczą się języka… niemieckiego. Ale przecież dla chcącego nic trudnego.

Muzycznym i językowym przygotowaniem wokalistek zajął się pan Andrzej Kamiński, któremu za zaangażowanie i poświęcony czas bardzo dziękujemy.

Czytaj całość
 
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 170 - 182 z 1231