Aktualności
Najnowsze informacje
Turniej tenisa stołowego z okazji Święta Niepodległości Utwórz PDF Drukuj
19.11.2013.

Czytaj całośćW dniu 16 listopada br. w sali sportowej Pilawa odbył się jubileuszowy XX turniej z okazji Święta Niepodległości. Organizatorem, podobnie jak w latach ubiegłych, była Szkoła Podstawowa w Zalesiu Małym, współorganizatorami - LKS Spółdzielca Kobylin oraz Urząd Miejski w Kobylinie. Patronat honorowy  przyjęła Komisja Spraw  Społecznych Rady Miejskiej w Kobylinie. Do rozgrywek przystąpiło 44 zawodników ze szkół podstawowych z terenu Gminy Kobylin oraz Gimnazjum Kobylin. Uczestników podzielono na kategorie wiekowe.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Czytaj całość
 
Zebranie sprawozdawcze Sekcji Kobylin PZHGP Utwórz PDF Drukuj
19.11.2013.

Czytaj całośćW dniu 17 listopada br. odbyło się zebranie sprawozdawcze Sekcji Kobylin Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Zebranie swoją obecnością zaszczycili Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński i Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego Stanisław Szczotka. W trakcie zebrania wysłuchano sprawozdań z działalności za miniony okres prezesa sekcji Eugeniusza Brzykcego, sekretarza Krzysztofa Klauzy oraz skarbnika Witolda Piasnego. Jedną z nowości, które czekają sekcję Kobylin, jest podział oddziału rawickiego i konsekwencją tego wybór władz w nowo utworzonym oddziale. Następnie Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Stanisławem Szczotką i Prezesem Eugeniuszem Brzykcym,  wręczyli puchary i dyplomy członkom sekcji za wyniki osiągnięte w roku 2013.  

Wyniki we współzawodnictwie lotowym gołębi dorosłych i młodych w 2013 r.

Czytaj całość
 
Radosne świętowanie Utwórz PDF Drukuj
19.11.2013.

Czytaj całośćMamy szczęście żyć w czasach, w których wolność jest oczywistością, ale pamięć o przeszłości, o tych, którzy o tę wolność walczyli jest naszym obowiązkiem.

Świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości, w Szkole Podstawowej w Smolicach to już tradycja. Tym razem okolicznościowy program przygotowali uczniowie klas I i IV. Ich występ składał się z dwu części. W pierwszej – poważnej, refleksyjnej "pokazano" naszą drogę do wolności, przywołano ważne wydarzenia i postaci z historii naszego kraju, bo:

"...Im to bowiem zawdzięczamy  / Wolność, polską mowę w szkole.
To, że tylko z ksiąg historii / Poznajemy dziś niewolę..."

Druga część przebiegała pod znakiem wesołości i była opowieścią antywojenną. Na szkolnej scenie  naprzeciw siebie stanęli : Generał Kwiatkowski i Marszałek Pyszałek. Ten drugi, zwolennik dyscypliny i rygoru, dumny był z odwagi, waleczności swoich żołnierzy, ośmieszał armię Generała, dla którego wojna jest bez sensu, który niezwykle poetycko bronił swoich racji:

"...Nie warto minut zabijać / Ani nienawiścią, a tym bardziej wojną. / Liczy się życie i wolność”.

Czytaj całość
 
Uroczyste zakończenie projektu "Uniwersytet III Wieku 2013" Utwórz PDF Drukuj
19.11.2013.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie zapraszają seniorów – uczestników kursów i Akademii Filmowej na:

uroczyste zakończenie projektu "Uniwersytet III Wieku 2013"
28.11.2013 r. o godz. 16.00 w I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie

W programie:
1. Powitanie gości.
2. Przedstawienie projektu "Uniwersytet III Wieku 2013".
3. Wręczenie certyfikatów "Miejsce przyjazne seniorom".
4. Przedstawienie pt. "Czy ten pan i pani są w sobie zakochani" – Teatr Seniora – Stowarzyszenie "Wspólnie dla Koźmina" przy współpracy
z Klubem Seniora w Koźminie Wlkp.

Projekt współfinansowany przez:
Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Wojewodę Wielkopolskiego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób  Niepełnosprawnych, Powiat Krotoszyński, Miasto i Gminę Krotoszyn, Gminę Rozdrażew, Miasto i Gminę Koźmin Wlkp.

Partnerzy:
Krotoszyński Ośrodek Kultury, Krotoszyńska Biblioteka Publiczna, I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie, Centrum Sportu i Rekreacji "Wodnik" w Krotoszynie, Miasto i Gmina Zduny, Miasto i Gmina Kobylin, Miasto Sulmierzyce

 
Darmowe porady gerontologiczne Utwórz PDF Drukuj
19.11.2013.

Oddział Poznański Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego w partnerstwie z Wyższą Szkołą Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu zapraszają do skorzystania z doradztwa specjalistów latającego uniwersytetu gentologicznego dla wszystkich seniorów 60+ oraz dla wolontariuszy, pracowników służb społecznych, opiekunów i formalnych i nieformalnych, rodzin i przyjaciół osób starszych i niesamodzielnych.

Dnia: 10 grudnia 2013 r. w godz. 10.00 – 15.00
Miejsce: Krotoszyńska Biblioteka Publiczna (ul. Benicka 9, Krotoszyn)
Partnerem organizatorów na teren Krotoszyna jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie

Podczas spotkania  można skorzystać z porad specjalistów z różnych dziedzin, m.in.: pielęgniarki hospicyjnej-geriatrycznej, z pracownikami Uniwersytetu Medycznego, fizjoterapeutką, kosmetologiem/podologiem, diabetykiem, specjalistami od analizy glukozy i chlesterolu.
Dowiecie się Państwo jak przygotować seniora do badań, jak samemu wykonać niezbędne czynności pielęgnacyjne i pielęgniarskie, jak zmierzyć się z bolesnym problemem odleżyn, jaki pozostawać w kontakcie z lekarzem chorego, jak współpracować z jego rodziną/środowiskiem, jak pomagać seniorowi nie szkodząc ani jemu ani sobie, jak dokonać samemu badania cukrzycowego i lipidowego i wiele innych.

Porady specjalistów są darmowe.

 
Październikowy dzień kobiet Utwórz PDF Drukuj
15.11.2013.

Czytaj całośćW pogodną, ostatnią niedzielę października, w Lutogniewie odbył sie już XIII Powiatowy Przegląd Folklorystyczny. W szranki stanęło sześć zasłużonych zespołów ludowych. Owe popołudnie należało do kobiet, bezwarunkowo.

Przegląd swoją osobą zaszczycił: poseł na sejm VI i VII kadencji, prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej – Piotr Walkowski, Franciszek Marszałek reprezentujący Burmistrza Krotoszyna, Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Szczotka i sołtys Lutogniewa Bronisław Kaczmarek. Przegląd otworzył poseł Walkowski wręczając zasłużonym działaczkom odznaczenia za zaangażowanie w krzewieniu lokalnej kultury. Natomiast w komisji zasiedli: Maria Jędrzejak, Elżbieta Jańczak i Paweł Płócienniczak.

Duch młodzieży
Jak na gospodarzy przystało, pierwsi wystąpili Lutogniewiacy. Panie wykonały trzy utwory. Jednak na uwagę zasługuje "Słoneczko świtało", które było zbudowane na dialogu pt.: Kasia Jasia pyta. Zespół w odpowiedni i przy tym satyryczny sposób splótł motyw folklorystyczny z kabaretowym, co rzadko daje zamierzone efekty. Tym bardziej gratulacje. Jednak na uwagę zasługują dwie dziewczyny, które były jedynymi(!) młodymi głosami wśród wszystkich zespołów. Wstydźcie się, droga młodzieży. Lecz zaangażowanie młodego pokolenia w folklor to kwestia czasu. Muzyka etniczna powraca. Świadczy o tym popularność kultowego zespołu Dead Can Dance. Miejmy nadzieję, że co ambitniejsza młodzież nie poprzestanie na ludowych, słowiańskich motywach z płyt na przykład producenta Donatana, lecz profesjonalnie podejdzie do tematu i zagłębi się w swój lokalny ludowy rytm, czerpiąc przy tym inspiracje.

Czytaj całość
 
Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Zduny Utwórz PDF Drukuj
14.11.2013.
W Zespole Szkół w Zdunach w dniu 07.11.2013 r. odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Zduny. Rozgrywki prowadzono systemem rosyjskim do dwóch przegranych pojedynków z podziałem na kat. dziewcząt i chłopców. W turnieju brało udział siedem gimnazjów z powiatu krotoszyńskiego. 

Gimnazjaliści z Kobylina zajęli następujące miejsca:

- Wosiek Marta V miejsce
- Matyla Laura VI miejsce
- Nowak Marta VII miejsce
- Matysiak Tobiasz II miejsce
- Bruder Konrad IV miejsce
- Bzodek Miłosz XIII miejsce

W klasyfikacji drużynowej uczniowie naszej szkoły zdobyli II miejsce.

R. Wachowiak
 
Konkurs na plakat profilaktyczny pod hasłem: "Narkotyki i dopalacze = rozmazane życie" Utwórz PDF Drukuj
13.11.2013.

Regulamin konkursu na plakat profilaktyczny pod hasłem: "Narkotyki i dopalacze = rozmazane życie"

1. Organizatorzy konkursu:
Organizatorem konkursu jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kobylinie oraz Szkoła Podstawowa w Kuklinowie.

2. Osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu:
Alicja Skowrońska

3. Temat konkursu:
"Narkotyki i dopalacze = rozmazane życie"

4. Cele konkursu:
- propagowanie profilaktyki uzależnień od narkotyków i dopalaczy,
- propagowanie życia bez nałogów,
- kształtowanie postaw asertywnych wobec zażywania narkotyków i dopalaczy,
- uświadomienie szkodliwego wpływu używek na organizm człowieka,
- rozwijanie kreatywności uczestników.

Czytaj całość
 
Konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem "Mamo, tato nie pal przy mnie!" Utwórz PDF Drukuj
13.11.2013.

Regulamin  konkursu na pracę plastyczną  pod hasłem: „Mamo, tato nie pal przy mnie!”

1. Organizatorzy konkursu:
Organizatorem konkursu jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kobylinie oraz Szkoła Podstawowa w Kuklinowie.

2. Osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu:
Alicja Skowrońska

3. Temat konkursu:
"Mamo tato nie pal przy mnie!"

4. Cele konkursu:
- propagowanie życia bez nałogów wśród społeczeństwa,
- zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą  przy nich papierosy, 
- zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego, 
- zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów,
- rozwijanie kreatywności uczestników konkursu.

Czytaj całość
 
Konkurs plastyczny pod hasłem "Alkohol - stop!" Utwórz PDF Drukuj
13.11.2013.

Regulamin konkursu na plakt profilatyczny pod hasłem "Alkohol - stop!"

1. Organizatorzy konkursu:
Organizatorem konkursu jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kobylinie oraz Szkoła Podstawowa w Kuklinowie.

2. Osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu:
Alicja Skowrońska

3. Temat konkursu:
"Alkohol - stop!"

4. Cele konkursu:
- propagowanie profilaktyki uzależnień od alkoholu,
- propagowanie życia bez nałogów,
- uświadomienie szkodliwego wpływu używek na organizm człowieka,
- rozwijanie kreatywności uczestników.

Czytaj całość
 
Aleksander Zawieja Mistrzem Klubu Utwórz PDF Drukuj
13.11.2013.

Czytaj całość11 listopada br. odbyło się strzelanie o tytuł mistrza klubu. W zawodach corocznie organizowanych przez LOK Kobylin z okazji Święta Niepodległości wzięło udział 20 zawodników, członków klubu LOK. W pierwszej rundzie wszyscy zawodnicy mieli prawo oddać dwie dziesięciostrzałowe serie do tarcz ocenianych, następnie dziesięciu zawodników z najlepszymi wynikami strzelało do tarczy herbowej. Tytuł mistrza klubu i tarcz herbową piąty raz w swojej karierze strzeleckiej zdobył Aleksander Zawieja. W tym roku emocji nie brakowało, o zwycięstwie decydował "złoty strzał", tutaj Aleksander Zawieja trafił dziewiątkę a Andrzej Grochowiak ósemkę. Kolejność czołowej dziesiątki przedstawia się następująco:

1. Aleksander Zawieja - 42 pkt
2. Andrzej Grochowiak - 42 pkt.
3. Maciej Hałas – 39 pkt.
4. Łukasz Krystek – 38 pkt.
5. Szymon Andrzejak – 35 pkt.
6. Leszek Ostojski – 34 pkt.
7. Joachim Łyszczak - 33 pkt.
8. Leszek Nieradka – 30 pkt.
9. Michalina Ostojska – 30 pkt.
10. Sławomir Demaj – 30 pkt.

Zawodnikom za poszczególne miejsca zostały wręczone dyplomy i upominki, ufundowane przez LOK Kobylin. Ponadto pierwszym trzem zawodnikom wręczono puchary.

Czytaj całość
 
O hipciu Filipciu, jego brzuchalu i afrykańskim, corocznym balu... Utwórz PDF Drukuj
13.11.2013.

Czytaj całośćDzieci są bardzo szczere. Zdarza się jednak, że potrafią dokuczać sobie nawzajem. To, że ktoś jest mały, gruby, niezgrabny, nosi okulary, nie ubiera się w markową odzież jest często powodem, by... być dla niego niemiłym.

O tym właśnie było  przedstawienie przygotowane przez artystów z Krakowa, które dn. 04 listopada obejrzeli przedszkolacy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Smolicach. Hipcio jest grubym hipopotamem, który dodatkowo nosi okulary i nie ma o sobie najlepszego zdania. Jego koleżanki, Żyrafa i Zebra sprytnie to wykorzystują i dokuczają mu na każdym kroku.

Zbliża się wielki bal, na którym każdy chce prezentować się nienagannie. Wszystkie zwierzęta przygotowują się do tego wieczoru. Stroją się, dbają o swoją figurę. Hipcio natomiast nie ma ochoty na zabawę i jest mu smutno, przykro, czuje się samotny, odrzucony, wie, że wieczorem znów zostanie wyśmiany.

Czytaj całość
 
Roczek zespołu ELIXIR Utwórz PDF Drukuj
13.11.2013.

Czytaj całośćW niedzielę, 10 listopada, w sali widowiskowej przy ulicy Strzeleckiej w Kobylinie odbył się koncert grupy ELIXIR. W ten sposób zespół świętował pierwszą rocznicę swojej działalności.

Był to już drugi duży koncert grupy ELIXIR, która powstała w listopadzie ubiegłego roku z inicjatywy Andrzeja Kamińskiego. Prócz niego w skład zespołu wchodzą Kasia Płaczek, Julita Łukowiak, Ania Nabzdyk, Franciszka Hałas i Zuzanna Winna. Dokładnie 16 listopada 2012 roku odbyła się pierwsza próba ELIXIRU. Od tego czasu szóstka artystów spotyka się regularnie co tydzień – czasem nawet częściej – i przygotowuje kolejne piosenki.

W ciągu niespełna roku działalności grupa wystąpiła na wielu imprezach, m.in. na KrotoFEŚCIE, Dniach Kobylina czy Franciszkańskim Festynie Rodzinnym. Kilka razy zagrała też gościnnie w Szkole Podstawowej w Smolicach, a w maju zorganizowała koncert w miejscowej sali OSP, gdzie występowała na żywo przez godzinę i 40 minut.

Czytaj całość
 
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 170 - 182 z 1070