Aktualności

Najnowsze informacje
ZARZADZENIE NR 182/2015 Burmistrza Kobylina z dnia 5 listopada 2015 roku Utwórz PDF Drukuj

ZARZADZENIE NR 182/2015

Burmistrza Kobylina

z dnia 5 listopada 2015 roku

 w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadań publicznych.

 dostępne pod adresem: http://bip.kobylin.pl/?a=3546

 
Klaudia Wachowiak wystąpi w Grand Prix Polski w Tenisie Stołowym. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę 25 października w Poznaniu odbył się I Grand Prix Wielkopolski skrzatów i żaków w tenisie stołowym. W turnieju startowało 109 zawodników z wielkopolski. Klub LKS Spółdzielca Kobylin reprezentowali Klaudia Wachowiak, Lucjan Maćkowiak i  Antoni Frąckowiak.

Czytaj całość
 
Informacja o wsparciach na inwestycje związane z rolnictwem Utwórz PDF Drukuj

Ceniąc sobie dotychczasową owocną współpracę w działaniach mających na celu podnoszenie jakosci życia mieszkańców wsi, ich aktywizację oraz rozwój lokalnej przedsiębiorczosci, zwracam się do Państwa Sołtysów z prośbą o wsparcie w zakresie propagowania możliwosci finansowania poszczególnych przedsięwzięć mieszkańców Pańśtwa Sołectw, przewidzianych w ramach nowej perspektywy Wspólnej Polityki rolnej oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

 

 

 
HARMONOGRAM DZIAŁAŃ ZWIĄZANYCH ZE ŚWIATOWYM DNIEM ZDROWIA PSYCHICZNEGO Utwórz PDF Drukuj

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiuje zdrowie psychiczne jako: „stan dobrego samopoczucia, w którym człowiek wykorzystuje swoje zdolności, może radzić sobie ze stresem              w codziennym życiu, może wydajnie i owocnie pracować oraz jest w stanie wnieść wkład w życie danej wspólnoty”. Jest  to globalne dobro publiczne, integralna część zdrowia i dobrostanu obywateli Europy oraz podstawowe prawo człowieka, wzmacniające więź społeczną i kapitał społeczny, zwiększając bezpieczeństwo życia w środowisku.

Brak pozytywnego życia psychicznego jest zagrożeniem dla zdrowia publicznego, jakości życia               i gospodarki. Ocenia się, że zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania stanowią 12% globalnego obciążenia chorobami. W związku z częstym marginalizowaniem problemu przez kraje, WHO wydało ogólne rekomendacje dla rządów państw, mające na celu podjęcie przez nie realizacji programów z zakresu zdrowia psychicznego. 10 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który jest doskonałą okazją do dyskusji na temat zdrowia psychicznego Polaków. W imieniu zespołu koordynującego Powiatowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego zapraszam do udziału w proponowanych przedsięwzięciach.

Andrzej Piotrowski

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Koordynator PPOZP

 

Pobierz Informację

 
XV Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych w Łagiewnikach Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość18 października br. w Nowej Wsi odbył się XV Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych, były to zespoły działające przy Kołach Gospodyń Wiejskich. Hasłem przewodnim przeglądu było „ Ocalić od zapomnienia”.
W przeglądzie wzięło udział sześć zespołów, ponadto oceniane były występy indywidualne. Wśród zaproszonych gości byli:  Stanisław Szczotka Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego, Bernard Jasiński Burmistrz Kobylina, Zofia Jamka Przewodnicząca Rady Miejskiej w Krotoszynie, Zastępca Burmistrza Krotoszyna Joanna Król - Trąbka i Wójt Rozdrażewa Mariusz Dymarski.

Czytaj całość
 
Orlik 2015 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 18 października br. zakończyły się rozgrywki ligi gminnej LZS w piłce nożnej.
W tym roku mecze odbywały się na obiekcie „Orlik – Moje Boisko 2012” przy Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie. Do rozgrywek przystąpiło dwanaście zespołów, ukończyło jedenaście. Ostatnia kolejka  przyniosła kilka zmian w tabeli. Na trzecie miejsce awansowała drużyna Promil Łagiewniki, na piąte miejsce awansowała drużyna LZS Wyganów i na siódme miejsce awansowała drużyna Dino  Zwycięzcom tegorocznej ligi została drużyna Protezjusze, drugie miejsce  Wszystko Jedno. Królem strzelców został Mateusz Wachowiak, który strzelił 57 bramek.  Drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary i medale, drużynom od czwartego do jedenastego miejsca zostały wręczone statuetki, ponadto zwycięska drużyna otrzymała sprzęt sportowy. Ceremonii dekoracji dokonał Zastępca Burmistrza Kobylina Mirosław Sikora

Czytaj całość
 
W dniu 03.10.2015 w hali środowiskowo-sportowej w Kobylinie odbył się IV Turniej Karate Dzieci i Mło Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 03.10.2015 w hali środowiskowo-sportowej w Kobylinie odbył się IV Turniej Karate
Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Kobylina. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub
Sportowy UKEMI. W turnieju wzięło udział 216 zawodników z 23 klubów karate województwa
wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego.
Czytaj całość
 
Zebranie sprawozdawcze Sekcji Kobylin PZHGP Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 18 października br. odbyło się zebranie sprawozdawcze Sekcji Kobylin Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Zebranie swoją obecnością zaszczycili Zastępca Burmistrza Kobylina Mirosław Sikora, Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego Stanisław Szczotka oraz Wiceprezes Zarządu Okręgu Leszno Zbigniew Kaczmarek. W trakcie spotkania Zastępca  Burmistrza Kobylina Mirosław Sikora wraz
z Przewodniczącym Rady Powiatu Stanisławem Szczotką  i Wiceprezesem  Zbigniewem Kaczmarkiem,  wręczyli puchary i dyplomy członkom sekcji za wyniki osiągnięte w roku  2015.   

Czytaj całość
 
IV LIGA TENISA STOŁOWEGO Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę 18 października odbyła się 4 kolejka rozgrywek IV ligi tenisa stołowego okręgu leszczyńskiego grupy A i B. Tym razem zespół Spółdzielya II w grupie B wywalczył remis 9:9 z klubem Promień Krzywiń. Natomiast w grupie A zespół Spółdzielcy I doznał porażki z Gostyniem.
Czytaj całość
 
Uczniowie SP Kobylin Mistrzami Gminy oraz dwukrotnie na podium w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćUczniowie SP Kobylin Mistrzami Gminy oraz dwukrotnie na podium w Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym
12 października w hali sportowej „Pilawa” w Kobylinie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym  dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Organizatorem zawodów byli Krzysztof Elias i Robert Wachowiak.
Czytaj całość
 
I Grand Prix Polski Juniorów z udziałem Łukasza Utwórz PDF Drukuj

W dniach 9-11 października w Łomży odbyło się I Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów do lat 18. W zawodach tych wystartował Łukasz Wachowiak, 15-latek z Kobylina, który w pierwszym dniu zawodów  w turnieju eliminacyjnym wygrywając  cztery pojedynki awansował do turnieju, gdzie znalazło się 64 zawodników z Polski. Kolejnego dnia w sobotę rozgrywki prowadzono w grupie, z której to dwóch najlepszych zawodników awansuje do turnieju głównego. I tym razem Łukasz spełnił nasze oczekiwania wygrywając wszystkie  pojedynki. Kolejny etap rozgrywek to system pucharowy. W turnieju tym doznał porażki z Samuelem Kulczyckim z Uni Grudziądz, tym sposobem miał możliwość gry tylko do miejsca 9. Kolejne pięć pojedynków wygrał w pięknym stylu zajmując ostatecznie 9 miejsce. W całym turnieju Łukasz rozegrał 13 meczy, z czego 12 wygrał.
                                                                                          

            Robert Wachowiak

 
Udany występ zawodników LKS Spółdzielca Kobylin Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość10 października 2015r. odbył się pierwszy turniej OZTS Leszno w kategorii skrzat/żak/młodzik, który rozegrano na hali w Borowie k.Czempinia. W zawodach wzięło udział 63 zawodników.

W kategorii żaczek najlepsza okazała się zawodniczka LKS Spółdzielca Kobylin Klaudia, tuż za nią uplasowała się Alicja Węgierska z Poloni Śmigiel, kolejne miejsce zajęła Marta Durkowska z Kąkolewa.

W żakach finał padł łupem zawodników z Bodzewa. Lepszy okazał się Eryk Sarbinowski, który pokonał Kamila Bryla, trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Ludwiczakowi ze  Śmigla natomiast czwarte miejsce zajął zawodnik „Spółdzielcy” Antoni Frąckowiak oraz dziewiąte miejsce Lucjan Maćkowiak.

Czytaj całość
 
OBWIESZCZENIE Utwórz PDF Drukuj

OBWIESZCZENIE WOJEWODY WIELKOPOLSKIEGO

z dnia 20 października 2015r. 

o wydaniu decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji w zakresie terminalu. 

 

Pobierz Obwieszczenie

 
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tę część witryny.
Musisz się zalogować.
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 170 - 182 z 1542