Aktualności
Najnowsze informacje
XXII Wielkopolski Konkurs Plastyczny Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW XXII Wielkopolskim Konkursie Plastycznym na Najpiękniejsza Kartkę Bożonarodzeniową Pleszew 2018r. uczestniczyły dzieci z Przedszkola w Kobylinie z oddziału „Kubusiów” i „Pszczółek”. Celem konkursu była prezentacja twórczości dzieci ukazująca radość i klimat ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA. Na konkurs nadesłano blisko 2000 tysiące prac ze 186 placówek z całej Wielkopolski. Jury, którego przewodniczącą była Katarzyna Maniewska z Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Kaliszu rozpatrywało prace pod kątem autentyczności przekazu plastycznego. Oceniane również było zaangażowanie w kreację rysunkową, malarską, graficzną czy biegłość wykonania kompozycji i walory estetyczne.
Czytaj całość
 
Spotkanie opłatkowe w Zalesiu Małym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość 17 grudnia br. w Sali wiejskiej w Zalesiu Małym odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Sołtysa i Radę Sołecką oraz organizacje działające we wsi - Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Straż Pożarną i Kółko Rolnicze. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście: Burmistrz Kobylina - Tomasz Lesiński, radny Rady Miejskiej
Czytaj całość
 
Sukces młodych piłkarzy z Kobylina Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość W piątkowe popołudnie Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński skorzystał z zaproszenia trenera Akademii Piłkarskiej Reiss w Kobylinie – Aleksandra Sobczyka i odwiedził podczas treningu chłopców z rocznika 2008/2009. Przypomnijmy, że połączony zespół zawodników Lokalizacji Kobylina i Zdun w dniu 08.12.2018r na turnieju w Krotoszynie w kat. Liga Europy wywalczył pierwsze zwycięstwo turniejowe od 3 lat istnienia Akademii Piłkarskiej Reiss Lokalizacji Kobylin i pół roku Lokalizacji Zduny. Burmistrz złożył młodym piłkarzom gratulacje i wręczył pamiątkowe upominki.
Czytaj całość
 
"Coraz bliżej Święta&" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW minionym tygodniu w  naszym  przedszkolu unosił się aromat korzennych przypraw, albowiem maluchy z oddziału „Krasnali” zgodnie z przedświąteczną tradycją piekły pierniczki. Z pomocą pań wałkowały ciasto i wykrawały słodkości o różnych, świątecznych kształtach.  Następnie blaszki pełne pierniczków zaniesiono do przedszkolnej kuchni, gdzie pod okiem pań kucharek zostały wypieczone w piekarniku. W kolejnym dniu, gdy pierniki były już wystudzone, dzieci z radością zabrały się do ich dekorowania i degustowania. Pierniki udały się wyśmienicie i wszystkim bardzo smakowały.

Czytaj całość
 
Ozdoby Choinkowe Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW ramach konkursu „Ozdoby Choinkowe” uczestniczyło 11 dzieci z oddziału „Kubusiów” z Przedszkola w Kobylinie. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Krotoszyna, a organizatorami konkursu byli: Muzeum Regionalne im. H. Ławniczaka w Krotoszynie, Urząd Miejski w Krotoszynie oraz Galeria Refektarz Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Celem konkursu było : kultywowanie polskich tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, przypominanie i podtrzymywanie ludowych obrzędów i obyczajów, rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych, kształtowanie myślenia przestrzennego i wrażliwości estetycznej, zachęcanie do poszukiwania nowych
Czytaj całość
 
Kartka świąteczna. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość

„Jest taki czas, co łzy w śmiech zamienia,
Jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
Jest taka siła, co spełnia marzenia,
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.”Tradycje Świąt Bożego Narodzenia są bardzo silnie zakorzenione w każdym polskim domu. Jest ich bardzo wiele. Jedną z nich jest składanie życzeń. Dlatego też dnia 17 grudnia 2018r. dzieci z oddziału „Kubusiów” wręczyły na ręce pani Izabeli Domaszewskiej - kierownika Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobylinie kartki bożonarodzeniowe z życzeniami, które zostaną przekazane osobom samotnym z naszej gminy.
Czytaj całość
 
Jasełka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćOkres Bożego Narodzenia to niezwykły, wyjątkowy czas pełen ciepła i radości. To także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Z tej okazji w sobotę 15 grudnia 2018r. w restauracji „Bajka” odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych, które skupia niepełnosprawnych z gmin : Pogorzela, Pępowo, Borek Wlkp. i Kobylin. Podczas spotkania dzieci z oddziału V - grupa „Kubusiów” zaprezentowała Jasełka pt. „Dary dla Dzieciątka”. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja, kolędy. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali role, prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Czytaj całość
 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj

Kobylin, dnia 17 grudnia 2018r.ZaproszenieNa podstawie art.15. ust. 2a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego, zapraszam chętnych spełniających wymogi zgodnie z art. 3 ust.3 ustawy do prac w komisji konkursowej w celu opiniowania złożonych w ramach otwartego konkursu ofert . Termin składania kandydatur upływa z dniem 20 grudnia 2018r. Kobylin, dnia 17 grudnia 2018r.

Burmistrz Kobylina
/-/ Tomasz Lesiński

 
Turniej karate ARASHI CUP Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość W dniu 8 grudnia w Legnicy odbył się turniej karate ARASHI CUP, w którym wzięło udział 308 zawodników z 40 klubów naszego kraju oraz kluby z Czech, Łotwy i Rumuni. Również w tych zawodach brali udział nasi zawodnicy z UKEMI Kobylin .

Julia Maślanka zdobyła brązowy medal w kategorii KUMITE INDYWIDUALNE DZIEWCZĄT 10-11 lat +35kg

Czytaj całość
 
Spotkanie opłatkowe Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość W minioną sobotę Towarzystwo Osób Niepełnosprawnych z gmin Kobylin, Pogorzela, Pępowo oraz Borek Wielkopolski zorganizowało spotkanie opłatkowe dla wszystkich członków i ich opiekunów. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele p.w. Stanisława Biskupa Męczennika w Kobylinie. Po mszy grupa około 200 osób udała się do restauracji „Bajka” na wigilijny posiłek.
Czytaj całość
 
Spotkanie opłatkowe u strażaków w Kuklinowie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotni wieczór w Sali wiejskiej w Kuklinowie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe zorganizowane przez druhów strażaków z jednostki w Kuklinowie. W tej uroczystej kolacji uczestniczył również Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński, który złożył strażakom i ich rodzinom serdeczne życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.
Czytaj całość
 
I Świąteczny Kiermasz w kobylińskiej Szkole i Przedszkolu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćAdwent to czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. W tym okresie organizowane są jarmarki, kiermasze adwentowe, które wprowadzają nas w świąteczny klimat. Również w naszej szkole zorganizowano Świąteczny Kiermasz. 15 grudnia, w sobotnie popołudnie na boisku przy ul. 3 Maja odbył się Pierwszy Świąteczny Kiermasz organizowany przez naszą Szkołę i Przedszkole. W pięknej świątecznej scenerii, przy blasku tysiąca światełek i dźwiękach muzyki, dorośli i dzieci mogli korzystać z przygotowanych atrakcji.
Czytaj całość
 
Krótki film o HIV Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćJak co roku uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną województwa wielkopolskiego i Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej. Konkurs polegał na nakręceniu filmu poruszającego problematykę HIV i AIDS.

Czytaj całość
 
Szkolenie z podstaw Bulgarian Bag &Suples Fit Ball Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 15.12.2018 r. w sali sportowej Pilawa odbyło się bezpłatne szkolenie z podstaw Bulgarian Bag & Suples Fit Ball. Podczas 3-godzinnego kursu uczestnicy poznali podstawowe techniki ćwiczeń z workami oraz piłką Ivanowa. Było to szkolenie wyjątkowe z kilku powodów. Po pierwsze dzięki uprzejmości oraz bezinteresownej pomocy włodarza Kobylina, Pana Burmistrza Tomasza Lesińskiego było nam dane zrealizować powyższe szkolenie.
Czytaj całość
 
III sesja Rady Miejskiej w Kobylinie. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 994 ze zm.) zwołuję III sesję Rady Miejskiej w Kobylinie.
Sesja odbędzie się w czwartek, dnia 20 grudnia 2018 roku o godzinie 18.00 w Sali szkolnej przy Placu Glabera 1, z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Zapytania, wnioski i interpelacje radnych.
4. Informacja Burmistrza o działalności międzysesyjnej.
Czytaj całość
 
Sukces Wojtka Ostacha z kl.1 SP w Smolicach w konkursie plastycznym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość Dnia 10. grudnia w kaliskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu "Moja bezpieczna droga do szkoły", zorganizowanego pod patronatem ODN, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu, Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Kaliszu oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Jednym z nagrodzonych był uczeń Szkoły Podstawowej w Smolicach- Wojciech Ostach z kl. 1. Sukces Wojtka ogromnie cieszy, gdyż jego praca została wyróżniona spośród 130 nadesłanych z placówek o zasięgu byłego województwa kaliskiego i trafiła do przyszłorocznego kalendarza wydawanego przez ODN. Gratulujemy Wojtkowi i życzymy, by rozwijał swój plastyczny talent i osiągał sukcesy w kolejnych konkursach!
Czytaj całość
 
Rozbudowa kanalizacji sanitarnej na osiedlu Berdychowskim Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTrwają prace ziemne przy budowie sieci głównej kanalizacji sanitarnej na osiedlu Berdychowskim w Kobylinie. Zakres prac obejmuje wybudowanie 955 mb sieci o śr. 200 mm i wartości 434.000,00 zł. Wykonawcą zadania jest firma CHOD-DRÓG Przemysław Andrzejewski z Krobi a Inwestorem Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich. Planowane zakończenie prac do dnia 25 grudnia br.
Czytaj całość
 
Przepisy antysmogowei zakaz spalania zanieczyszczonych odpadów drewnianych Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość - Urząd Miejski w Kobylinie przypomina, że z dniem 1 maja 2018 r. weszła w życie Uchwała nr XXXIX/941/17 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 18 grudnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia, na obszarze województwa wielkopolskiego, ograniczeń lub zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw ( z zastrzeżeniem ust. 2 i 3 niniejszej uchwały). Niniejsza Uchwała wprowadza na obszarze województwa wielkopolskiego, z wyłączeniem Miasta Poznania oraz Miasta Kalisza ograniczenia i zakazy w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw celem zapobieżenia negatywnemu oddziaływaniu na zdrowie ludzi i na środowisko.

Czytaj całość
 
Ruszy budowa przedszkola w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDługo wyczekiwana inwestycja nabrała biegu. Zgodnie z założeniami ruszy budowa przedszkola wraz z pomieszczeniami biblioteki publicznej w Smolicach. W dniu 14 grudnia br. Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński podpisał umowę na realizację tej inwestycji. Jest to I etap całości przedsięwzięcia, który zakończy się stanem surowym zamkniętym. W zakres inwestycji wejdą roboty budowlane, odwodnienia, roboty branży sanitarnej i branży elektrycznej. Wykonawcą została firma WIL-BUD Hubert Kowalski z Kobylina. Termin wykonania inwestycji wyznaczono na dzień 25 października 2019 roku. To już nie obietnice ani tworzenie dokumentacji, lecz realne działania.
Czytaj całość
 
Ostrzeżenie meteorologiczne Utwórz PDF Drukuj
Oblodzenie/1 od godziny 21:00 dnia 13.12.br. do godziny 10:00 dnia 14.12.br., temperatura od -3 do -1, przy gruncie -4, ślosko.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 20 z 2643