Aktualności
Najnowsze informacje
Projektu edukacyjny Sport na Brązowo - trampoliny Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość1 grudnia w ramach Projektu edukacyjnego Sport na Brązowo odbyła się kolejna wycieczka o charakterze sportowym. Tym razem uczestnicy projektu ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie, w liczbie przekraczającej 40 osób wraz z opiekunami udali się do Euro Jump do Leszna. Na miejscu spotkaliśmy się z bardzo serdecznym przyjęciem, profesjonalni trenerzy poprowadzili rozgrzewkę oraz przekazali zasady właściwego korzystania z trampolin. Efekty były niesamowite, piruety, salta i inne kombinacje były dowodem wielkich umiejętności uczniów. Po godzinnym szaleństwie nadszedł czas na zregenerowanie sił w Galerii Leszno, po czym cała rozentuzjazmowana grupa wróciła do Kobylina.
Brat Sylwan
Czytaj całość
 
Czy potrzebne są nam pieniądze? Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTaki problem próbowali rozwiązać uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie na warsztatach zorganizowanych przez opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędności. Celem zajęć było pogłębienie wiedzy na temat pieniędzy i sposobów posługiwania się nimi, zdobycie nowych informacji o tym, jakie funkcje pełni pieniądz oraz jakie zachodzą związki pomiędzy pracą, a zarabianiem pieniędzy.

Czytaj całość
 
Z wizytą w schronisku Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość7 grudnia  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie wybrali się kolejny raz z wizytą do MIĘDZYGMINNEGO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT w Wysocku Wielkim. Z naszej wizyty ucieszyli się wszyscy: i pracownicy schroniska i zwierzęta. Pojechaliśmy tam nie tylko po to, żeby zobaczyć  bezpańskie pieski, ale głównie po to, żeby przekazać im dużą ilość karmy, koce, zabawki i  inne potrzebne rzeczy zebrane  przez uczniów. Zwiedziliśmy schronisko oraz poznaliśmy zasady funkcjonowania tego miejsca. Wzruszyły nas  także historie zwierząt znajdujących się pod  opieką. Zdziwiła nas liczba psiaków, które tam przebywają.
Czytaj całość
 
W poszukiwaniu św. Mikołaja Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość6 grudnia, tradycyjnie już w Szkole Podstawowej w Kobylinie, wspominaliśmy św. Mikołaja-ulubionego Świętego wszystkich dzieci. Ponad 1700 lat temu ten wspaniały Święty był biskupem w mieście Mira. Ten zaszczytny tytuł nie przeszkodził mu jednak w pomaganiu najbardziej potrzebującym. Święty Mikołaj jest symbolem dobroci i radości ,a dzień jego wspomnienia - 6 grudnia jest okazją do obdarowywania się prezentami. I to w tym dniu dzieci z klas I-III wyruszyły na poszukiwanie św. Mikołaja. Ślady prowadziły do klasztoru, bo gdzie znaleźć Świętego, jak nie w kościele?
Czytaj całość
 
Mikołaj w Przedszkolu w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 6 grudnia 2017 do przedszkola w Kobylinie zawitał miły gość. Tegoroczna aura co prawda nie sprzyjała sannie, ale nasz gość doskonale sobie poradził i mimo brak białego puchu Mikołaj ku radości dzieci przybył do nas. Wszystkie dzieci ubrane w mikołajowe czapeczki zgromadzone na holu wraz ze swoimi paniami przywitały go ciepłym uśmiechem i piękną piosenką. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wyrecytowanych wierszy i piosenek przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o „słodkim upominku” dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu.
A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze długo gościł uśmiech. Szkoda, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku....
Czytaj całość
 
Grupa "Motyli" z wizytą u Seniorów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćGrudzień to miesiąc, kiedy czekamy na Mikołaja, upragnioną zimę i Święta Bożego Narodzenia. Przedszkolaki z grupy Motyli w Kobylinie 5 grudnia wprowadziły seniorów z naszej gminy w ten przedświąteczny nastrój. Z okazji Mikołajek zaprezentowały program artystyczny. Na występ składały się wiersze, piosenki i tańce o tematyce świątecznej. Seniorzy entuzjastycznie reagowali na występ przedszkolaków, nagradzając dzieci gromkimi brawami. Za piękny występ dzieci zostały obdarowane słodyczami. Wizyta u seniorów była dla przedszkolaków lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości wobec osób starszych.

Czytaj całość
 
"Grzybowa chata" dla rodziców i znajomych Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielne popołudnie, dnia 3 grudnia br. grupa „Ekoludków”  z Przedszkola w Kobylinie pod kierunkiem pani Arlety Barteczki zaprezentowała swoim rodzinom i znajomym spektakl teatralny o tematyce ekologicznej pt. „Grzybowa chata”. Maluchy z wdziękiem, swobodą i uśmiechem przedstawiły licznie zgromadzonej widowni perypetie leśnych zwierząt, związane ze zdrowym odżywianiem. Popisy małych artystów spotkały się z ciepłym przyjęciem, a gromkie oklaski świadczyły o tym, że występ bardzo się podobał.

Czytaj całość
 
Andrzejki w przedszkolu w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKoniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania, co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Andrzejki odbyły się w naszym przedszkolu 30 listopada 2017 r.

Czytaj całość
 
W pracowni krawieckiej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 29.11.2017 dzieci z oddziałów KRASNALI i BIEDRONEK Kobylińskiego Przedszkola odwiedziły Pracownię Krawiecką „JOANNA” przy Al. Powst. Wlkp. w Kobylinie. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą krawcowej. Przedszkolacy poznali nazwy oraz przeznaczenie różnych sprzętów i urządzeń będących na wyposażeniu pracowni, zapoznali się z kolejnymi etapami szycia ubrań oraz mieli możliwość obserwacji pani krawcowej przy pracy. Właścicielka zakładu w interesujący sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz o przeznaczeniu różnych akcesoriów; pokazała niektóre czynności związane z jej pracą; chętnie i wyczerpująco odpowiadała na pytania zadawane przez przedszkolaków.
Czytaj całość
 
Obchody Dnia Pluszowego Misia Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 27.11.2017r. dzieci z przedszkola w Kobylinie uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim Misiem. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie oraz pluszowe misiaki opanowały całe przedszkole. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy na holu naszego przedszkola. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Mały miś”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Impreza zakończyła się wspólnym oglądaniem bajki pt. „Miś uszatek” oraz degustacją Misia Lubusia.
Czytaj całość
 
XXII Festiwal Dziecięcy o Tematyce Ekologicznej Krotoszyn 2017 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW ramach XXII  Festiwalu  Dziecięcego o Tematyce Ekologicznej w Krotoszynie odbył się konkurs plastyczny w dwóch kategoriach tematycznych i dla różnych grup wiekowych.
Przedszkolacy z Kobylina wykonywali prace na temat: „Co w trawie piszczy”. Ogółem na konkurs wpłynęło 611 prac. Jury w składzie Paweł Mizera i Beata Ulbrych nagrodziło i wyróżniło 52 autorów prac.

Czytaj całość
 
Łukasz na podium w II GP Polski Juniorów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTenisista stołowy z Kobylina Łukasz Wachowiak, były zawodnik LKS Spółdzielca Kobylin, a obecnie ZKS Zielona Góra zanotował świetny występ na II Grand Prix Polski Juniorów w Ostródzie, który odbył się w dniach 8-10 grudnia 2017r.  Po bardzo zaciętych pojedynkach dotarł do półfinału, w którym doznał porażki z Samuelem Kulczyckim i ostatecznie zakończył turniej na bardzo wysokim III miejscu. W turnieju wystąpiło 138 juniorów i 111 juniorek. Łukasz startujący z 5 miejsca w rankingu rozpoczął turniej od gry w grupach, gdzie rozegrał 3 pojedynki zwyciężając wszystkie 3:0.
Czytaj całość
 
Spółdzielca Kobylin tuż za podium w IV Lidze Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW miesiącu październiku rozpoczęła się pierwsza kolejka rozgrywek IV ligi tenisa stołowego okręgu leszczyńskiego.

IV Liga grupa A
W grupie A drużyna Spółdzielcy Kobylin I odnotowała cztery zwycięstwa, jeden remis oraz trzy porażki. Obecnie zajmuje IV miejsce w grupie. W skład zespołu wchodzą: Adam Szyrner, Bartosz Kostrzewa, Konrad Bruder, Robert Wachowiak, Radosław Waściński, Maciej Żyto.

Czytaj całość
 
Zaproszenie na turniej chrytatywny Utwórz PDF Drukuj

III TURNIEJ CHARYTATYWNY HALOWEJ PIŁKI NOZNEJ

GRAMY! POMAGAMY! WYGRYWAMY 

16 GRUDNIA 2017r.

Godz. 13:00

Hala Środowiskowo - Sportowa w Kobylinie

 

 
Zaproszenie na XL Sesję Rady Miejskiej w Kobylinie. Utwórz PDF Drukuj

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 1875) zwołuję XL sesję Rady Miejskiej w Kobylinie.

Sesja odbędzie się w środę, dnia 20 grudnia 2017 roku o godzinie 13.00 w Sali szkolnej przy Placu Glabera 1, z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Zapytania, wnioski i interpelacje radnych.
4. Informacja Burmistrza o działalności międzysesyjnej.
5. Podjęcie uchwał:
a) zmieniająca uchwałę Nr XLV/263/10 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 22 października 2010 roku w sprawie szczegółowych zasad, trybu i wysokości przyznawania nagród  wyróżnień za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym,
b) w sprawie: regulaminu korzystania z Sali Sportowej Pilawa,
c) w sprawie: zapewnienia obsługi w zakresie finansowym przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobylinie dla innych jednostek Gminy Kobylin.
d) w sprawie: przyjęcia planu pracy Rady Miejskiej w Kobylinie na rok 2018,
e) w sprawie: planu pracy i planu kontroli Komisji Rewizyjnej na rok 2018,
f) w sprawie: zmiany budżetu gminy Kobylin na rok 2017.
6. Uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kobylin na lata 2018- 2027.
7. Uchwalenie budżetu gminy Kobylin na rok 2018.
8. Wolne głosy i wnioski.
9. Zakończenie.
                   Przewodniczący
                    Rady Miejskiej

                   Tadeusz Dżygała

 
Informacja Utwórz PDF Drukuj
KINO MOBILNE W KOBYLINIE

Wstęp 10zł

KOBYLIN, PARKING PRZY URZĘDZIE MIASTA 15 - 17 GRUDNIA

 
Puchar Polski Młodzików i Kadetów Warszawa Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćOstatni Pucharu Polski Młodzików i Kadetów w sezonie 2017 odbył się 1-2 grudnia w Warszawie. Kobylińscy sumocy zdobyli 4 medale. Złoty medal zdobył Mikołaj Kandzierski 95 kg, na drugim stopniu podium stanął Paweł Sikora 65 kg, a Dawid Lesk 55 kg i Piotr Sikora 65 kg zakończyli zmagania na trzecich miejscach. W klasyfikacji klubowej Kadetów UKS Samson Kobylin zajął II miejsce.
                                    Trener - Mirosław Flak
Czytaj całość
 
Puchar Polski Młodzików i Kadetów Tyszowce Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZnakomity występ zawodników UKS Samson Kobylin podczas Pucharu Polski Młodzików i Kadetów, który odbył się 19 listopada 2017 roku w odległych Tyszowcach. Kobylińscy sumocy przywieźli aż 10 medali. Złote medale zdobyli Nikola Śliwowska 60 kg, Dawid Lesk 55 kg, Mikołaj Kandzierski 95 kg, na drugim stopniu podium stanęli Weronika Szafraniak +65 kg i Jakub Skowroński 65 kg, a Wirginia Roszek 45 kg, Roksana Konieczna 50 kg, Zofia Pioch 55 kg, Piotr Sikora 65 kg i Michał Grzempowski 75 kg zakończyli zmagania na trzecich miejscach. W klasyfikacji klubowej Kadetów UKS Samson Kobylin zajął I miejsce.
                                    Trener - Mirosław Flak
Czytaj całość
 
UKS Samson Kobylin beneficjentem "PROGRAMU KLUB 2017" Utwórz PDF Drukuj
UKS Samson Kobylin jako beneficjent "PROGRAMU KLUB 2017" realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i finansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zakupił nowy sprzęt treningowy. Dzięki otrzymanym funduszom  udało się pozyskać dwadzieścia profesjonalnych pasów do walki sumo mawashi. W ramach koniecznej partycypacji środków własnych, które klub  otrzymał  z dotacji Gminy Kobylin zakupiono koszulki treningowe i damskie kostiumy.  Zakupiony sprzęt jest konieczny do prawidłowego przeprowadzenia treningu i walk sparingowych oraz niezbędny do udziału w zawodach sportowych. Ponadto udział w programie pozwolił na zrealizowanie cyklu zajęć treningowych, którym zostali objęci najzdolniejsi zawodnicy klubu.  
                                                          Trener Mirosław Flak

 
Koncert Utwórz PDF Drukuj
Orkiestra Dęta przy OSP w Kobylinie zaprasza na koncert  świąteczny w dniu
16.XII 2017 na godzinie 19:00 w sali szkolnej przy Pl. Glabera. Podczas
koncertu będzie można usłyszeć utwory rozrywkowe filmowe jak i świąteczne.
Gośćmi specjalnymi będzie zaprzyjaźniona z nasza orkiestrą , Orkiestra Dęta
MCT w Żerkowie Serdecznie zapraszają Członkowie Orkiestry wraz
z kapelmistrzem Łukaszem Maćkowiakiem

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 20 z 1987