Aktualności
Najnowsze informacje
Remont przepustu drogowego w Starymgrodzie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWykonano remont przepustu drogowego w drodze gminnej w miejscowości Starygród polegający na rozbiórce istniejących przyczółków, wykonaniu robót ziemnych, ułożeniu dodatkowych elementów rurowych, wykonaniu szalunków oraz zbrojenia i betonowania elementów przepustu. Po obu stronach drogi zamontowano metalowe bariery sprężyste. Prace wykonał Zakład Ogólnobudowlany Sławomir Kłosowski z Kobylina za kwotę 26.136,13 zł. Wykonano remont przepustu drogowego w drodze gminnej w miejscowości Starygród polegający na rozbiórce istniejących przyczółków, wykonaniu robót ziemnych, ułożeniu dodatkowych elementów rurowych, wykonaniu szalunków oraz zbrojenia i betonowania elementów przepustu. Po obu stronach drogo zamontowano metalowe bariery sprężyste. Prace wykonał Zakład Ogólnobudowlany Sławomir Kłosowski z Kobylina za kwotę 26.136,13 zł.
Czytaj całość
 
Wspólna inwestycja gminy Kobylin i powiatu krotoszyńskiego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 28 czerwca br. w obecności Starosty Krotoszyńskiego Stanisława Szczotki, Wicestarosty Pawła Radojewskiego, Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie Krzysztofa Jelinowskiego, pracownika PZD w Krotoszynie – Marka Lewandowicza, Burmistrza Kobylina Tomasza Lesińskiego, Radnego Powiatowego Wiesława Popiołka, Inspektora nadzoru Stanisława Pospieszyńskiego oraz Wykonawcy Włodzimierza Kasprzaka odbył się odbiór robót polegających na remoncie części chodnikowej ulicy Aleje Powstańców w Kobylinie. Prace wykonała firma BRUKARSTWO KASPRZAK Sp. z o.o. z Koźmina Wlkp. Inwestorem był Powiat Krotoszyński w porozumieniu z Zarządem Powiatu Krotoszyńskiego. Gmina Kobylin udzieliła pomocy finansowej na wykonanie tego zadania w wysokości 50%, tj. 129.393,00 zł.
Czytaj całość
 
Zapytanie ofertowe Utwórz PDF Drukuj

ZAPYTANIE OFERTOWE na „Budowę sprawnościowego placu zabaw przy ul. Grobla w Kobylinie w ramach rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności (OSA)”

 Pliki do pobrania:

 zapytanie_ofertowe_OSA.pdf

 zalacznik_nr_2_formularz ofertowy.docx

 zalacznik_nr_3_oswiadczenie.docx

 zalacznik_nr_4_projekt umowy.docx

 dok_techniczna.zip

 

 
Absolutorium dla Burmistrza za 2017 rok Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 28 czerwca br. odbyła się XLV Sesja Rady Miejskiej w Kobylinie podczas, której oceniono wykonanie budżetu w 2017 roku.  Na początku głos zabrał Burmistrz Kobylina - Tomasz Lesiński, który przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2017.  Po wysłuchaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej radni jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem absolutorium Burmistrzowi Kobylina za 2017 rok.
Czytaj całość
 
IV Turniej Miasta i Wsi Gminy Kobylin już w najbliższą niedzielę Utwórz PDF Drukuj

Burmistrz Kobylina, Rada Sołecka wsi Kuklinów, Stowarzyszenie ,,kuKLINów’’oraz Szkoła Podstawowa w Kuklinowie serdecznie zapraszają na IV Turniej Miasta i Wsi Gminy Kobylin, który odbędzie się 1 lipca 2018 roku w Kuklinowie przy Sali wiejskiej ,,Ostoja’’.

 


Program:
13.00 - Msza św.
14.00 - Rozgrywki sportowe
W międzyczasie: losowanie nagród, program artystyczny – występ Chóru ,,Familia’’
18.00 - Rozdanie nagród – nagroda Burmistrza Kobylina dla zwycięskiej drużyny
19.00 - Zabawa taneczna

 
O G Ł O S Z E N I E Utwórz PDF Drukuj

 Szanowni Rolnicy!
                W związku z wystąpieniem suszy rolniczej na trenie całego województwa wielkopolskiego, potwierdzonego przez System Monitoringu Suszy Rolniczej, Wojewoda Wielkopolski apeluje o bezzwłoczne podjęcie szacowania zakresu i wysokości szkód przez Komisje działające na terenie województwa.
                 Mając powyższe na uwadze zwracamy się do wszystkich poszkodowanych rolników Gminy Kobylin o jak najszybsze składanie wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, które są do pobrania w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, lub u sołtysów.
                 Ponieważ zjawisko suszy dotknęło takie uprawy jak zboża, warzywa gruntowe, krzewy i drzewa owocowe, truskawki oraz rośliny strączkowe, termin składania wniosków jest pilny ponieważ Komisja może dokonać szacowania ewentualnych strat tylko przed zbiorem plonu głównego wymienionych roślin. Po  ich zbiorze szkód Komisja nie uwzględnia.

                                                                              Burmistrz Kobylina
                                                                                Tomasz Lesiński

 Pliki do pobrania:

Informacja_o_prywatnosci_-_protokoly_szkod.pdf

Wniosek o oszacowanie szkód 2018.pdf

 
Klaudia Wachowiak na Mistrzostwach Polski LZS Utwórz PDF Drukuj
W dniach 15-17 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym. O tytuły rywalizowało  w sumie ponad 120 zawodników i zawodniczek z 57 klubów reprezentujących 12 województw. Klasyfikację wojewódzką wygrała wielkopolska przed łódzkim i dolnośląskim. W turnieju tym wystąpiła zawodniczka LKS Spółdzielca Kobylin Klaudia Wachowiak, która zajęła 13 miejsce.
 
Spotkanie informacyjne Krotoszyn Utwórz PDF Drukuj
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się  29 czerwca 2018 roku w Hotelu – restauracji Wawrzyniak w Perzycach koło Krotoszyna.
W trakcie spotkania będą Państwo mieli możliwość dowiedzieć się o ułatwieniach dla firm wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, zmianach w zakresie prawa podatkowego, a także o ofercie wsparcia dla małych i średnich firm.
W spotkaniu udział weźmie Andżelika Możdżanowska,   Pełnomocnik Rządu ds. MŚP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.
Konferencji towarzyszyć będzie strefa informacyjna, gdzie eksperci z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz Banku Gospodarstwa Krajowego będą do Państwa dyspozycji.
Zarejestruj się już dziś!
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Szczegółowy program konferencji znajduje się na stronie: www.prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl
Serdecznie zapraszamy!
 
Łukasz Wachowiak najlepszym zawodnikiem Licealiady Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 13-15 czerwca 2018r. w Rawie Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Polski w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców w ramach Licealiady. W zawodach startowały najlepsze szkolne drużyny w kraju z 16 województw. Prawo startu w Mistrzostwach Polski zapewnił sobie najlepszy zespół z województwa. Mistrzem Polski została drużyna  VII LO z Zielonej Góry, w której wystąpił Łukasz Wachowiak. Kobylinianin wspierany przez Fundację Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda zdobył tytuł Najlepszego zawodnika Mistrzostw Polski.
Czytaj całość
 
PODSUMOWANIEZMAGAŃSPORTOWYCHWROKU SZKOLNYM 2017/2018 W SP SMOLICE Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćPrzez cały rok szkolny 2017/2018 w smolickiej placówce toczyły się mistrzostwa szkoły w kilku dyscyplinach. Najwięcej uczestników rywalizowało w mistrzostwach w tenisie stołowym – 28 osób. Zawody rozegrano rosyjskim systemem rozgrywek czyli do dwóch przegranych meczy. Rywalizacja była bardzo zacięta – ostatecznie wygrała Natalia Majsnerowska, która wyprzedziła rodzeństwo: Julię Nabzdyk (miejsce 2.) oraz Bartka Nabzdyka (miejsce 3.).

Czytaj całość
 
Ostrzeżenie o burzach z gradem! Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 4, wydanego przez IMGW- PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu, dnia 26.06.2018 r.

Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz. 12:00 do godz. 21:00 dnia 26.06.2018 r.

Obszar: województwo wielkopolskie - pow. krotoszyński

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Brak

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, proszę mieszkańców o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym okresie oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01.

 

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 
Zapraszamy na Mistrzostwa Wielkopolski w Wyścigach Drezyn Ręcznych Utwórz PDF Drukuj
Już w najbliższą niedzielę (1 lipca) na dworcu kolejowym w Smolicach od godz. 15:00 odbędą się XIV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Wyścigach Drezyn Ręcznych. Organizatorem imprezy jest Międzygminny Związek Turystyczny Wielkopolska Gościnna. Zapisy osad oraz regulamin zawodów do pobrania na dworcu PKP Smolice w dniu zawodów od godziny 14:00.
 
Gminne zawody sportowo - pożarnicze Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW minioną niedzielę na stadionie w Kobylinie odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze, w których udział wzięły 32 drużyny (w tym 7 kobiecych). Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie st. bryg. Jacek Strużyński, a sędzią głównym zawodów był bryg. Janusz Kalak.
Czytaj całość
 
Turniej kopa sportowego z okazji Dni Kobylina Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW sobotę 23 czerwca w godzinach wieczornych odbył się Super Puchar Wielkopolski w kopa sportowego, zorganizowany z okazji Dni Kobylina. W rozgrywkach udział wzięło 64 miłośników gry w karty. Wyniki przedstawiają się następująco:

 

 

 

- indywidualnie:
1. Przebierała Sławomir - 17 pkt.
2. Nawrocki Ryszard - 17 pkt.
3. Hamerski Andrzej - 16,5 pkt.


Czytaj całość
 
II etap Rajdu po Ziemi Krotoszyńskiej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość23 czerwca odbył się II etap Rajdu po Ziemi Krotoszyńskiej na trasie z Dzielic gmina Rozdrażew do  Koźmina Wlkp. Rajd odbywa się z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz 20-lecia Powiatu Krotoszyńskiego. Na starcie w Dzielicach pojawiło się około 100 uczestników. Wśród nich samorządowcy między innymi: Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego Leszek Kulka, Wójt Rozdrażewa Mariusz Dymarski, Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, zastępca Burmistrza Koźmina Wlkp Jarosław Ratajczak, radni Rady Powiatu Krotoszyńskiego i radni gminni, pracownicy samorządowi i pracownicy jednostek podległych samorządowi oraz najliczniejsza grupa – mieszkańcy Ziemi Krotoszyńskiej. Na starcie stawili się  mieszkańcy z wszystkich gmin Powiatu Krotoszyńskiego.

Czytaj całość
 
Smolicki rajd na Długołękę Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość14 czerwca smolicka szkoła zrobiła sobie przerwę… ale nie od dobrej zabawy i aktywności fizycznej, tylko od zajęć lekcyjnych. Dzień ten w ramach obchodów Dnia Dziecka spędziliśmy cały na świeżym powietrzu. Organizacją i przygotowaniem niespodzianek zajęła się  pani Beata Łopaczyk.

Czytaj całość
 
Ochrona Danych Osobowych - UM Kobylin Utwórz PDF Drukuj

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych "RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

Poniższe zasady stosuje się od dnia 25 maja 2018 roku.

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Miejskim w Kobylinie  jest: Burmistrz Kobylina (Rynek Marszałka Józefa Piłsudskiego nr 1).

2. Jeśli ma Pani/Pan pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych możesz się z nim skontaktować z Inspektorem ochrony danych / e-mail Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć /.
    Jeśli przetwarzamy dane na podstawie Twojej zgody, możesz ją w każdej chwili wycofać. Wystarczy, że zwrócisz się do inspektora ochrony danych.

3. Administrator danych osobowych - Burmistrz Kobylina przetwarza Pani/Pana dane osobowe na podstawie obowiązujących przepisów prawa, zawartych umów oraz na podstawie udzielonej zgody.


Czytaj całość
 
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w SP Smolice Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZakończenie roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęło się Mszą św., którą w intencji pani dyrektor, nauczycieli, pani katechetki, pracowników szkoły i przedszkola oraz dzieci i ich rodziców odprawił ksiądz dziekan dr Błażej Dojas.
   
Czytaj całość
 
Pożegnanie Absolwentów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość22 czerwca jest dniem zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Każdy rok szkolny to czas wytężonej pracy i wysiłku, ale także sukcesów i radości będących zasługą zarówno  uczniów,
jak i nauczycieli, którzy przekazując swoją wiedzę, pasję i ciekawość świata uczą wartości, zasad moralnych i wszystkiego, co potrzebne jest w dorosłym życiu.

Czytaj całość
 
Wspomnienie o ś.p. Pani Annie Dembeckiej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćŚmierć zawsze przychodzi nie w porę. Z wielkim żalem pożegnano w dniu 6 czerwca 2018r. zmarłą panią Annę Dembecką – mamę, babcię, koleżankę, znajomą, nauczyciela i dyrektora, dla wielu - po prostu - panią Anię.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 101 - 120 z 2452