Aktualności
Najnowsze informacje
Patriotyczne koncertowanie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćŚpiewająco i z ogromnym wzruszeniem uczciliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Polskie pieśni patriotyczne połączyły starszych i młodych, wiele pokoleń kobylinian w dniu 9 listopada podczas uroczystego koncertu w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie. Tym wyjątkowym spotkaniem oddaliśmy hołd naszym przodkom, dzięki którym żyjemy w wolnej, niepodległej Ojczyźnie. Przypomnieliśmy historię polskich dróg do niepodległości, którą najlepiej wyrażają słowa żołnierskich piosenek, patriotycznych wierszy wielkich poetów.
Wszyscy dobrze znamy „Warszawiankę”, „Legiony”, pieśni, takie jak „Ostatni mazur”, „Raduje się serce”, „Wojenko, wojenko”. Nucimy przy różnych okazjach „O mój rozmarynie”, „Gdy szedłem raz od Warty”czy „Hej, hej ułani”. Uroczystość szkolna była nie tylko okazją do odświeżenia w pamięci tych znanych melodii, wsłuchania się w ich słowa, lecz również do zachęcenia uczniów, młodych osób do śpiewania utworów swoich przodków. Przecież to oni będą mieli wielkie zadanie do wykonania: muszą te najpiękniejsze, polskie melodie przekazać swoim dzieciom, kolejnym pokoleniom, by pamięć o tych, dzięki którym jesteśmy wolni, którzy przelewali za nas swoją krew, nigdy nie umarła!
Czytaj całość
 
10-lecie Zespołu Śpiewaczego Familia w Kuklinowie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW minioną sobotę seniorzy z Kuklinowa oraz zaproszeni goście świętowali 10 rocznicę działalności Zespołu Śpiewaczego „Familia” w Kuklinowie. Wszyscy doceniamy wkład pracy włożony w rozwój tradycji śpiewu chóralnego na terenie Naszej Gminy, który przekłada się na kształtowanie szlachetnych postaw życiowych. Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński podziękował członkom Zespołu za zaangażowanie i uświetnianie wielu wydarzeń kulturalnych, społecznych i religijnych odbywających się zarówno w Naszej Gminie, jak i poza nią. Zespół „Familia” został uhonorowany Złotą Odznaką Honorową przyznawaną przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Główny w Warszawie, za zasługi dla Związku.
Czytaj całość
 
Powiatowo-gminne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotni wieczór 10 listopada w Krotoszynie odbyły się powiatowo-gminne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Władze samorządowe powiatu i poszczególnych gmin, delegacje organizacji politycznych, społecznych i kombatanckich, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, młodzież szkolna, harcerze, delegacje służb i straży oraz poczty sztandarowe uczestniczyły w ceremonii podniesienia flagi państwowej na Ratuszu. Następnie wszyscy wspólnym przemarszem udali się na plac Jana Pawła II, gdzie pod Pomnikiem Wolności złożyli wiązanki kwiatów.
Obchody zakończyły się w mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła.

Zdjęcia: M. Wiśniewska
Czytaj całość
 
Międzynarodowy Turniej Karate "Puchar Gór Opawskich" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKaratecy z Kobylina na Międzynarodowym Turnieju Karate ‘’Puchar Gór Opawskich’’ Prudnik 10.11.2018r. 4 Kraje, 15 Klubów, 201 zawodników z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy zmierzyło się na turnieju z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zdobywając dwa medale: 1 srebrny i 1 brązowy
Olimpia Patryas - Srebro w KUMITE INDYWIDUALNE DZIEWCZĄT 8-9 lat +30kg
Jakub Łęcki - brąz w KUMITE INDYWIDUALNE CHŁOPCÓW 14-15 lat -63kg

Dobry występ również zaliczyli :
Hubert Sieński
- 5 miejsce w kata indywidualne chłopców 9 lat,
- 5 miejsce w KUMITE INDYWIDUALNE CHŁOPCÓW 8-9 lat -35kg
Julia Maślanka
- 7 miejsce w KATA INDYWIDUALNE DZIEWCZĄT 11 LAT

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Czytaj całość
 
11 listopada - Święto Niepodległości Utwórz PDF Drukuj
 
Kobylińskie szkoły w akcji Rekord dla Niepodległej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW piątek 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie szkół i przedszkoli w Gminie Kobylin wzięli udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej i wspólnie zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Czytaj całość
 
SP Kobylin wicemistrzem rejonu kaliskiego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćMistrzostwa Rejonu Kaliskiego Igrzysk Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym odbyły się 6 listopada 2018 roku w Raszkowie. Do zawodów przystąpiło 12 drużyn w kategorii dziewcząt oraz 13 drużyn w kategorii chłopców. Prawo startu w tym turnieju mieli mistrzowie i wicemistrzowie powiatów. Powiat Krotoszyński reprezentowała między innymi Szkoła Podstawowa w Kobylinie w dwóch kategoriach: dziewcząt Laura Buczel i Klaudia Wachowiak oraz chłopców Antoni Frąckowiak i Mateusz Kmieć. Dziewczęta wywalczyły wicemistrzostwo rejonu i uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci, natomiast chłopcy byli o krok od awansu zajmując wysokie III miejsce.
R. Wachowiak
Czytaj całość
 
Bezpłatne badania profilatyczne jelita grubego Utwórz PDF Drukuj
Zapraszamy mieszkańców Gminy Kobylin w wieku 50-67 lat na bezpłatne badania profilaktyczne jelita grubego, realizowane w ramach projektu pod nazwą „Profilaktyka nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego realizowana przez OPEN S.A. na terenie całej Wielkopolski”.
Spotkanie edukacyjne, na którym rozdawane będą zestawy do badań odbędzie się w dniu 14 listopada 2018 r. o godz. 1700 w Sali przy remizie OSP w Kobylinie, ul. Krobska 19.
Warunkiem udziału w badaniu jest obecność na spotkaniu, posiadanie przy sobie dokumentu tożsamości oraz uzupełnienie i podpisanie ankiety monitorowania i oświadczenia uczestnika projektu.
Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniach!
 
Kopuła wieży kościelnej w Smolicach wróciła na swoje miejsce Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZakończył się kolejny etap prac remontowych, polegających na obłożeniu blachą miedzianą kopuły wieży Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach, trwający od 4 lipca br. Z dużą ciekawością i podziwem przyglądaliśmy się temu przedsięwzięciu, gdyż również Gmina Kobylin miała w nim swój skromny udział, dofinansowując inwestycję ze swojego budżetu kwotą 25.000 zł.
Czytaj całość
 
Dzień Seniora w Klubie Seniora Złoty Wiek Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 8 listopada br. w restauracji Bajka Seniorzy zorganizowali swoje święto. Na uroczystość przybyły zaproszone z Miejskiej Górki członkinie Klubu Seniora i przedstawicielki Klubu Seniora z Kobylina. W trakcie spotkania życzenia z okazji święta przekazał zebranym Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Harfa. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, wspólnym śpiewie, a chętni mogli również potańczyć.
Czytaj całość
 
Wielkopolanie chętnie dzielą się swoim podatkiem Utwórz PDF Drukuj
 
I N F O R M A C J A Utwórz PDF Drukuj
W związku z Zarządzeniem Nr 159/2018 Burmistrza Kobylina z dnia 7 listopada 2018 roku w sprawie ustalenia dnia 24 grudnia 2018 roku dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miejskiego w Kobylinie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018r. (poniedziałek) Urząd Miejski w Kobylinie będzie nieczynny. Wyznaczonym dniem pracy jest 1 grudnia 2018 r. (sobota). W tym dniu Urząd Miejski w Kobylinie czynny będzie od 7:15 do 15:15. Informacja ta dotyczy również Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobylinie.
 
Zebranie sprawozdawcze Koła Nr 9 w Kobylinie PZERiI Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWe wtorkowy wieczór na Sali szkolnej w Kobylinie odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła Nr 9 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński z małżonką Dobrawą oraz Przewodnicząca Rejonowego Koła PZERiI w Krotoszynie – Irena Marszałek i członek Zarządu tegoż Koła – Adam Plewa. Sprawozdania z działalności Koła w 2018 roku przedstawiły panie: Urszula Wojciechowska – Przewodnicząca Koła, Jolanta Maria Bruder – Skarbnik Koła oraz Weronika Piasna – Kierownik zespołu „Młodzi Duchem”. Warto zaznaczyć, że Koło liczy 117 członków i nadal przyjmuje zgłoszenia seniorów. Zebranie umiliły gościnne występy „Kapeli znad Orli” z Koźmina Wielkopolskiego, zespołu tanecznego „Takie Babki i…” działającego przy Kole Rejonowym PZERiI w Krotoszynie oraz gospodarzy – zespołu „Młodzi Duchem”, przy którego akompaniamencie licznie zebrani seniorzy wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne.
Czytaj całość
 
ĆWICZENIE RENEGADE Utwórz PDF Drukuj
"W dniach 14-15 listopada 2018 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadane mogą być sygnały alarmowe (syrena) oznaczające: ogłoszenie alarmu - dźwięk modulowany trwający trzy minuty oraz odwołanie alarmu - dźwięk ciągły trwający trzy minuty".
 
Wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 14.11.2018 roku w godz. 09:00 – 15:30 na terenie Gminy Kobylin zaplanowano następujące wyłączenia prądu:

gm. Kobylin: Zalesie Wielkie nr 53, nr 58 do 63, nr 65, 66, 67.
 
Spotkanie z OLGĄ RUDNICKĄ Utwórz PDF Drukuj
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie zaprasza na spotkanie z autorką bestsellerowych powieści kryminalnych OLGĄ RUDNICKĄ.
Spotkanie odbędzie się w lokalu Biblioteki Publicznej w Kobylinie ul. Wolności 35, dnia 16 LISTOPADA (PIĄTEK) o godz. 18:00.
ZAPRASZAMY !!!
 
Informacja Związku Międzygminnego "EKO SIÓDEMKA" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW Związku ze zmianą (na terenie gmin członkowskich Związku) od 01.01.2019 r. dotyczącą selektywnego zbierania odpadów komunalnych, informujemy, iż właściciele nieruchomości, którzy zbierają odpady w sposób segregowany, a na terenie ich nieruchomości powstają: popioły i żużle z palenisk domowych i/lub odpady komunalne ulegające biodegradacji, proszeni są o poinformowanie Związku Międzygminnego „EKO SIÓDEMKA” o zapotrzebowaniu na pojemniki do zbierania ww. frakcji (elektronicznie Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub pod nr telefonu 62 722-66-32 i 62 722 18 23 lub poprzez wypełnienie ankiety).
Pojemniki będą dostarczane nieodpłatnie.

UWAGA!!! W związku z prowadzoną zbiórką popiołu na terenie Związku Międzygminnego „EKO SIÓDEMKA” zmieniona zostanie częstotliwość odbierania odpadów zmieszanych z zabudowy jednorodzinnej na terenie Związku - odpady zmieszane będą odbierana raz na dwa tygodnie.


ANKIETA DOT. ZAPOTRZEBOWANIA NA POJEMNIKI DLA WŁAŚCICIELI Z TERENU ZWIĄZKU MIĘDZYGMINNEGO "EKO SIÓDEMKA" http://eko7.krotoszyn.pl/index.php/ankieta-pojemniki
Czytaj całość
 
Halowy tenis ziemny Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość3 listopada rozpoczęły się rozgrywki halowej ligi tenisa ziemnego. W zawodach wystartowało ośmiu zawodników którzy w zawodach odbywających się latem zdobyli najwięcej punktów rankingowych. W pierwszej kolejce uzyskano wyniki: Ryszard Bruder – Mirosław Grzesiak 2:1, Mieszko Grzesiak – Janusz Deptuła 2:1, Michał Bzodek – Martyn Frąckowiak 2:0.
Czytaj całość
 
150 lat działalności Banku Spółdzielczego w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 3 listopada 2018 r. Bank Spółdzielczy w Krotoszynie Oddział w Kobylinie obchodził jubileusz 150-lecia. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele p.w. Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie. Potem w restauracji „Bajka” nastąpiło uroczyste otwarcie i powitanie przybyłych gości, wśród których byli m.in. przedstawiciele władz Gminy, sołectw i różnych kobylińskich instytucji i firm. Następnie Prezes Zarządu Jan Pluta w swoim wystąpieniu przypomniał historię Banku Spółdzielczego w Kobylinie. Podkreślił kompetencje pracujących w nim pracowników, mówił o dużym rozwoju oddziału w ciągu ostatnich 20 lat. Zwrócił też uwagę, że Bank pełni ważna rolę w integracji społeczności lokalnej, co jest jednym z priorytetów jego działalności. Później zaproszeni goście wręczali listy gratulacyjne i składali życzenia przedstawicielom Banku. W części artystycznej wystąpił kobyliński zespół „Młodzi Duchem” oraz krotoszyńska grupa „Tacy nie inni”. Uroczystość zakończono bankietem.

ODZIAŁ BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W KROTOSZYNIE Z SIEDZIBĄ W KOBYLINIE POWSTAŁ JAKO SAMODZIELNA JEDNOSTKA 18 KWIETNIA 1868 ROKU POD NAZWĄ „TOWARZYSTWO POŻYCZKOWE” W KOBYLINIE.
Do jego założenia przyczynili się miejscowi działacze: Ks. Prob. Antoni Szyperski, Dr Bronisław Kutznet (lekarz), Aleksander Langer (kupiec), Józef Biderman (handlarz) i Maciejewski (mistrz piekarski).
Czytaj całość
 
Z Koziołkiem Matołkiem po Kartę Pieszego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPo rocznej przerwie „wrócił” do smolickiej szkoły Koziołek Matołek i Karta Pieszego. Jest to apel poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym, którego adresatami są przede wszystkim drugoklasiści. Celem imprezy jest przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad, które obowiązują na drodze. Karta Pieszego od lat związana jest z kampanią społeczną „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko”. Dlatego gościem specjalnym podczas apelu był pan Jarosław Chmielarz, przedstawiciel PKP PLK S.A. w Ostrowie Wlkp.
Apel „Z Matołkiem po Kartę Pieszego” odbył się 31 października br. Przygotowali go uczniowie klas 7-8 pod kierunkiem pani Judyty Robakowskiej i pani Iwony Majchrzak Oprawą muzyczną zajął się pan Sławek Domaszewski. Starsi uczniowie za pomocą wiersza, piosenek, scenek oraz prezentacji multimedialnej opowiadali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz na przejazdach kolejowo-drogowych. W zabawie brał udział Koziołek Matołek, który w swojej wędrówce do Pacanowa wraz z uczniami klasy 2 uczył się prawidłowych postaw i zasad. W trakcie apelu drugoklasiści musieli sami wykazać się wiedzą z zakresu: zasad poruszania się po drogach, znajomości znaków drogowych i barw sygnalizacji świetlnej oraz numerów alarmowych. Z wszystkimi zadaniami i zagadkami poradzili sobie rewelacyjnie. W nagrodę otrzymali z rąk pani dyrektor Marleny Kamińskiej „Kartę Pieszego” – szkolny dokument świadczący o posiadanej wiedzy. Również pan Jarosław Chmielarz nagrodził drugoklasistów materiałami edukacyjnymi i gadżetami kampanii „Szlaban na ryzyko”.
Oby tak wspaniale inicjatywy jak „Karta Pieszego” zaowocowały odpowiednimi zachowaniami naszych uczniów oraz przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 101 - 120 z 2643