Aktualności
Najnowsze informacje
CZWARTA RATA PODATKU! Utwórz PDF Drukuj
Przypominamy wszystkim Podatnikom (osobom fizycznym) podatku rolnego, leśnego oraz od nieruchomości, że 15 listopada 2018 r. mija termin zapłaty czwartej raty podatku.
Zobowiązania można uregulować w następujący sposób:
1) przelewem na konto bankowe Gminy Kobylin
nr konta: 39 8410 1039 0000 0475 2000 0001,
2) przelewem na indywidualny rachunek umieszczony na końcu decyzji ustalającej wysokość podatku na rok 2018,
3) w kasie Urzędu Miejskiego w Kobylinie w godzinach od 7.30 do 14.30,
4) wpłatą gotówkową w Banku Spółdzielczym w Kobylinie.
W przypadku dokonania przelewu bądź wpłaty w banku w tytule należy wskazać imię i nazwisko właściciela nieruchomości oraz informacje, że wpłata dotyczy raty podatku.
Przypominamy również, że wszelkie zmiany własności bądź sposobu użytkowania gruntów, budynków oraz budowli, a także budynki oddane do użytkowania w roku bieżącym zgłaszać należy w Urzędzie Miejskim w pokoju nr 4.
 
LIGA FUTSAL Utwórz PDF Drukuj
 
"Senior z inicjatywą" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW ramach tegorocznego projektu „Senior z inicjatywą” organizowanego przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie został zorganizowany konkurs fotograficzny pn. „Życie to kabaret”, odbyła się konferencja, Warsztaty Terapii Śmiechem oraz XIV Przegląd Twórczości Artystycznej. Hasło tegorocznego projektu brzmiało: „Życie to kabaret”. Patronat nad projektem objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek oraz Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka.

Konkurs fotograficzny pn. Życie to kabaret” W ramach realizacji projektu „Senior z inicjatywą” zorganizowano konkurs fotograficzny pn. „Życie to kabaret”. Konkurs adresowany był do fotografów amatorów z powiatu krotoszyńskiego, a jego celem było: popularyzowanie twórczości fotograficznej wśród seniorów i młodzieży, rozwijanie inwencji twórczej, wrażliwości estetycznej i kreatywności, poszerzenie perspektywy patrzenia na świat, odkrywanie talentów i promowanie ich w środowisku lokalnym.
Czytaj całość
 
Kolejny sukces kobylińskich tenisistów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW poniedziałek 29 października w hali sportowej „Pilawa” w Kobylinie odbyły się Finały Powiatowych Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Organizatorem byli: Krotoszyński Szkolny Związek Sportowy oraz Szkoła Podstawowa w Kobylinie. Reprezentacja szkół składała się z 2 dziewcząt lub 2 chłopców + jeden zawodnik rezerwowy. W grupie dziewcząt i chłopców startowało po cztery zespoły.
Wyniki zawodów:
kat. dziewcząt
I miejsce SP Kobylin (Klaudia Wachowiak, Laura Buczel, Jagoda Matysiak)
II miejsce SP Zduny (Katarzyna Roszczak, Antonina Roszczak)
III miejsce SP 8 Krotoszyn ( Natalia Jagła, Karolina Kościelna)
IV miejsce SP Kuklinów (Marciniak Magdalena, Aneta Szymańska)

kat. chłopców
I miejsce SP Kobylin (Antoni Frąckowiak, Mateusz Kmieć)
II miejsce SP Roszki (Kacper Świerdlewski, Mikołaj Nowakowski)
III miejsce SP 8 Krotoszyn (Miłosz Kołodziejski, Kacper Kowalczyk)
IV miejsce SP Kuklinów (Mateusz Frala, Oskar Rochowiak)

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Dwa najlepsze zespoły z mistrzostw powiatu będą startowały w zawodach rejonowych.

Zawody prowadził Robert Wachowiak.
Czytaj całość
 
Klaudia Wachowiak najlepsza w Wielkopolsce Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość28 października odbył się II Grand Prix Wielkopolski młodzików w Krzyżu Wielkopolskim. W zawodach tych startowało ponad 60 zawodników z klubów całej wielkopolski. Bardzo udany występ zanotowali zawodnicy Spółdzielcy Kobylin: Klaudia Wachowiak oraz Antoni Frąckowiak. Po bardzo dobrym występie Antoni zajął 9 miejsce, natomiast Klaudia nie miała sobie równych w tym dniu i zajęła I miejsce. Tym sposobem uzyskała awans do II Grand Prix Polski, który odbędzie się w Gdańsku.
Czytaj całość
 
11 Listopada Utwórz PDF Drukuj
 
Pamiętamy o zmarłych Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 31 października delegacja władz samorządowych odwiedziła cmentarze na terenie Gminy i zapaliła znicze, aby uczcić pamięć tych, którzy przyczynili się do rozwoju naszej Gminy oraz przelali krew za to, abyśmy dzisiaj żyli w wolnym kraju.
Czytaj całość
 
XVIII Powiatowy Przegląd Folklorystyczny KGW "Ocalić od zapomnienia" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę, 28 października w sali wiejskiej w Kobiernie odbył się XVIII powiatowy Przegląd Folklorystyczny KGW pn. "Ocalić od zapomnienia". Naszą Gminę reprezentował zespół „Łagiewniczanie” a w występach indywidualnych Pani Ewa Bartkowiak z kapelą: Wiktoria Skiba (akordeon) i Magdalena Marciniak (bęben) oraz Pani Krystyna Frelka. Ponadto wystąpiły: zespół "Kobierzanki" z Kobierna, Józefa Marcinik z Kobierzanek, zespół "Wróżewianki", Krystyna Krawczyk z Kaliny, zespół "Kalina" z Nowej Wsi, Halina Wałęsa z Kaliny, zespół "Lutogniewiacy" z Lutogniewa, zespół "Biadkowianki" z Biadek, skrzypaczka Urszula Golińska, zespół "Ale Babki" z Rozdrażewa oraz zespół Kocina "Tańce blisko ziemi". W tym doborowym towarzystwie nasz zespół „Łagiewniczanie” zajął drugie miejsce. Nagrody i wyróżnienia wręczyła Pani Wiceburmistrz Krotoszyna Joanna Król - Trąbka
Czytaj całość
 
Wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 07.11.2018 roku w godzinach 09:00 – 16:00 na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:

gm. Kobylin: Wyganów nr 14 do 17, Fijałów nr 1, 2, Rzemiechów cała miejscowość, Kobylin ul. Rzemiechowska nr 9, 11, ul. Krotoszyńska nr 84, 86, przejazd kolejowy.
 
Mistrzyni Polski mieszka w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZ przyjemnością informuję, że moja wnuczka Oliwia Matuszewska, realizując swoją wielką pasję jaką jest taniec towarzyski, wraz z nowym parterem tanecznym Justasem Zagurskasem, z pochodzenia Litwinem mieszkającym w Anglii, wzięła udział w Mistrzostwach Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego, które odbyły się w Szczecinie w dniach 20 i 21 października 2018 r. Po zaciętej rywalizacji, w której uczestniczyło 21 najlepszych par tanecznych z całej Polski, Oliwia wraz z Justasem w kategorii 16-20 lat – młodzież starsza Open Standard, wywalczyła pierwsze miejsce uzyskując tytuł „Mistrzów Polski na rok 2018”. Zdobycie tytułu Mistrzów Polski na rok 2018 przez Oliwię i Justasa to zasługa bardzo ciężkiej pracy i poświęcenia. Zaznaczyć należy, że Oliwia z Justasem trenują wspólnie zaledwie od trzech miesięcy po zmianach parterów tanecznych. Justas dla realizacji swojej pasji tanecznej zamieszkał w Polsce, by móc wspólnie z Oliwią kontynuować karierę taneczną. Korzystając z talentu jaki niewątpliwie Oliwia i Justas posiadają oraz dzięki tytanicznej pracy na treningach, para zdobyła tytuł Mistrzów Polski na rok 2018. Gratuluję!!.
Obecnie tancerze ciężko trenują przygotowując się do Mistrzostw Świata, które odbędą się w dniach od 6 do 9 grudnia 2018 r. w Paryżu. Życzę powodzenia i trzymam kciuki.

Andrzej Wawrzyniak
Czytaj całość
 
Zawodnicy "UKEMI" na turnieju w Kościanie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZawodnicy "Ukemi" na turnieju w Kościanie, gdzie odbyły się już XII Zawody Karate Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Kościana, w których wzięło udział 251 zawodników z 28 klubów naszego kraju. Nasi zawodnicy z jednym brązowym medalem. Medal Bartek Chlebowski - w KUMITE INDYWIDUALNE CHŁOPCÓW 10-11 lat OPEN.
Serdecznie Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którym brakło troszkę szczęścia przegrywając walki o medal i uplasowali się tuż za podium.
Czytaj całość
 
Plac zabaw przy ulicy Grobla w Kobylinie odebrany Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 29 października br. w obecności Burmistrza Kobylina Tomasza Lesińskiego oraz Wykonawcy Janusza Piskorskiego odbył się odbiór robót związanych z budową sprawnościowego placu zabaw przy ulicy Grobla w Kobylinie w ramach rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności (OSA). Koszt zadania wyniósł 133.629,20 zł. Na realizacje inwestycji Gmina pozyskała środki finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 50.000,00 zł.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa wielkopolski w szachach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość27 października zawodnicy UKS Dragon Smolice udali się do Kostrzyna, aby rywalizować w mistrzostwach wielkopolski w szachach szybkich młodzików i juniorów. Na starcie zawodów stanęło 192 zawodników z całej wielkopolski, wśród których znaleźli się laureaci olimpiad ogólnopolskich. Rywalizacja toczyła się w trzech grupach wiekowych do lat 10, 14 i 18 osobno wśród dziewcząt i chłopców. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, a na każdą partię szachiści mieli 15 minut. Nasz klub godnie reprezentowali: Wiktoria Łukowiak - 9 miejsce, Julia Kordasiewicz - 21 miejsce (na 26 zawodniczek w grupie do lat 14). Dawid Gustowski - 12 miejsce, Antoni Czebatura - 28 miejsce, Puślecki Michał - 41 miejsce, Filip Olejniczak 42 miejsce (na 65 zawodników w grupie do lat 10). Katarzyna Kaczmarek - 27 miejsce (na 33 zawodniczki w grupie do 10 lat).
Był to pierwszy występ naszego klubu na tej imprezie. Mamy młodych zawodników, którzy systematycznie robią stałe postępy i z turnieju na turniej ich lokaty są coraz wyższe.
Czytaj całość
 
Powiatowe mistrzostwa w szachach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość24 października 2018r. Smolice były organizatorem drużynowych powiatowych mistrzostw w szachach w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. Łącznie do rywalizacji przystąpiło 16 zespołów. 10 drużyny w rozgrywkach dzieci i 6 w rywalizacji młodzieży szkolnej. Łącznie przy szachownicach swoje pojedynki toczyło ponad 60 zawodników z całego powiatu krotoszyńskiego.
IGRZYSKA DZIECI – SP Smolice - I miejsce w drużynowych mistrzostwach powiatu w szachach (trzeci raz z rzędu) i awans do finału wojewódzkiego – skład drużyny: Bartosz Nabzdyk, Antoni Czebatura, Michał Puślecki, Katarzyna Kaczmarek. GRATULUJERMY!!!
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – SP Smolice II miejsce w drużynowych mistrzostwach powiatu w szachach i awans do finału wojewódzkiego – skład drużyny: Wanessa Roszek, Wiktoria Łukowiak, Julia Kordasiewicz, Julia Nabzdyk. GRATULUJEMY!!!

Czytaj całość
 
Nabór wniosków - Informacja Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Utwórz PDF Drukuj
 
Fundacja Rodziny DUDA wspiera Klub Spółdzielca Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPo raz kolejny Fundacja Rodziny DUDA im. Maksymiliana Duda wsparła finansowo Klub Spółdzielca Kobylin, który otrzymane środki przeznaczył na: dofinansowanie do uczestnictwa zawodników w Obozie Sportowym w Brzegu Dolnym, zakup nagród na Otwarty Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dni Kobylina oraz zakup 20 koszulek treningowych z logo fundacji.
Zawodnicy, trenerzy oraz działacze Klubu pragną serdecznie podziękować Fundacji Rodziny DUDA im. Maksymiliana Duda za wspieranie działalności sportowej oraz za niejednokrotnie okazaną pomoc.
Wiceprezes LKS Spółdzielca
Robert Wachowiak
Czytaj całość
 
Budowa grzybka w Starym Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćRozpoczęły się prace polegające na budowie grzybka - świetlicy wiejskiej w Starym Kobylinie. Wykonawcą jest Zakład Ogólnobudowlany Sławomir Kłosowski z Kobylina. W roku bieżącym wykonany zostanie I etap inwestycji (stan zerowy), który polegał będzie na wykonaniu fundamentów z częścią posadzki oraz częścią kanalizacji sanitarnej. Termin wykonania robót do 30 listopada br.
Czytaj całość
 
Niepodległa do Hymnu! Utwórz PDF Drukuj
 
Informacja Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Utwórz PDF Drukuj
 
Remont drogi krajowej 36 w mieście Kobylin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKontynuowane są prace remontowe na odcinku drogi krajowej nr 36 w mieście Kobylin, od ulicy Rawickiej do ulicy Krotoszyńskiej. Remont polega na układaniu dwóch warstw nawierzchni z masy asfaltowej, a finansowany jest w całości ze środków Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w ramach bieżącego utrzymania dróg.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 140 z 2643