Aktualności


Najnowsze informacje
Tarcza Herbowa 2016 Szymon Andrzejak Mistrzem Klubu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość11 listopada br. odbyło się strzelanie o tytuł mistrza klubu. W zawodach corocznie organizowanych przez LOK Kobylin z okazji Święta Niepodległości wzięło udział 22 zawodników, członków klubu LOK. W pierwszej rundzie wszyscy zawodnicy mieli prawo oddać dwie dziesięciostrzałowe serie do tarcz ocenianych, następnie dziesięciu zawodników z najlepszymi wynikami strzelało  do tarczy herbowej .
Czytaj całość
 
Zebranie sprawozdawcze Sekcji Kobylin PZHGP Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 26 listopada br. odbyło się zebranie sprawozdawcze Sekcji Kobylin Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Zebranie swoją obecnością zaszczycili  Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński, Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka oraz Wiceprezes Zarządu Okręgu Leszno Zbigniew Kaczmarek. W trakcie spotkania   Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński wraz z Starostą Krotoszyńskim Stanisławem Szczotką  i Wiceprezesem  Zbigniewem Kaczmarkiem,  wręczyli puchary i dyplomy członkom sekcji za wyniki osiągnięte w roku  2016.   
Wyniki we współzawodnictwie lotowym sekcji nr 4 Kobylin.
Czytaj całość
 
Halowa Liga Gminna w piłce nożnej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość27 listopada br. ruszyły rozgrywki halowej ligi gminnej w piłce nożnej sezon 2016/2017.  Do tegorocznych rozgrywek przystąpiło dziesięć drużyn. Pierwszą bramkę zdobył Jakub Szwarczyński w 2 minucie meczu Wachowiak Team – KOKSY Zalesie. Łącznie w pierwszej kolejce strzelono 60 bramek, liderem strzelców został Mateusz Wachowiak /Wachowiak Team/ z dwunastoma trafieniami.
Czytaj całość
 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj

Kobylin, dnia 12 grudnia 2016r.


Zaproszenie


Na podstawie art.15. ust. 2a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego, zapraszam chętnych spełniających wymogi zgodnie z art. 3 ust.3 ustawy do prac w komisji konkursowej w celu opiniowania złożonych w ramach otwartego konkursu ofert . Termin składania kandydatur upływa z dniem 19 grudnia 2016r.


Zastępca Burmistrza Kobylina

/-/ Mirosław Sikora

 
TURNIEJ KARATE DZIECI I MŁODZIEŻY O PUCHAR BURMISTRZA KOBYLINA Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 01.10.2016 w hali środowiskowo-sportowej w Kobylinie odbył się V Turniej Karate Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Kobylina.
Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy UKEMI. W turnieju wzięło udział 160 zawodników z 18 klubów karate województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego. Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Wiesław Lisiak, Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie Mariola Wojciechowska.

Czytaj całość
 
Michał Pernak i Oliwia Matuszewska  V-ce mistrzami Polski w tańcach standardowych na rok 2016.. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZ przyjemnością informuję, że moja Wnuczka Oliwia, uczennica III klasy kobylińskiego gimnazjum,  w roku 2016, realizując swoją wielką pasję jaką jest taniec towarzyski, wraz z parterem tanecznym Michałem Pernakiem ,  reklamując   Kobylin i kobylińską szkołę, wzięła udział w turniejach tanecznych  zarówno krajowych jak i zagranicznych, zajmując bardzo wysokie  miejsca w klasyfikacjach.  
W mistrzostwach  Europy   WDC AL European Championships  2016  w stylu standard które odbyły się w marcu 2016 r. w miejscowości  Blackpool  w Anglii, w kategorii  „Under 21”  zajęli 17 miejsce.
Czytaj całość
 
Święto Odzyskania Niepodległości - na sportowo ! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 04 listopada 2016 roku w Kobylinie na Sali Pilawa odbył się XXIII
Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
Organizatorem turnieju dla dzieci i  młodzieży z naszych gminnych szkół była jak co roku Szkoła Podstawowa w Zalesiu Małym.
Pomocą przy organizacji turnieju  szkołę wspierali: Urząd Miejski w Kobylinie, Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kobylinie, trenerzy z Klubu Spółdzielca w Kobylinie.

Sponsorami  i fundatorami nagród Turnieju byli: Urząd Miejski w Kobylinie, Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kobylinie, Firma "Bolsius" z Zalesia Małego, Firma BM z Kobylina. Każdy uczestnik otrzymał zestaw świec Firmy Bolsius, natomiast zawodnicy od I do IV miejsca puchary i nagrody rzeczowe.  Sponsorom dziękujemy za ufundowanie pucharów i nagród dla zawodników!


Czytaj całość
 
Podium dla kobylińskich tenisistów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW Zespole Szkół w Zdunach w dniu 16 listopada 2016 r. odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Zdun z okazji Święta Niepodległości zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy "IMPULS".
Rozgrywki prowadzono systemem rosyjskim do dwóch przegranych pojedynków z podziałem na kat. dziewcząt i chłopców szkoły  podstawowej i gimnazjum. W turnieju brało udział siedmioro uczniów naszej gminy, którzy reprezentowali kobylińskie gimnazjum oraz szkołę podstawową.


Czytaj całość
 
Gimnazjaliści z Kobylina wystąpią w finale wojewódzkim w tenisie stołowym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćMistrzostwa Rejonu Kaliskiego Gimnazjów w Drużynowym Tenisie Stołowym odbyły się 9 listopada 2016 roku w Wierzbnie.
Do zawodów przystąpiło 14 drużyn. Prawo startu w tym turnieju mieli mistrzowie i wicemistrzowie powiatów. Gimnazjum z Kobylina reprezentowali Kacper Waszyński  i Jakub Kaczmarek. Uczniowie naszej szkoły po bardzo zaciętych  meczach zajęli II miejsce i tym samym awansowali do Finału Wielkopolskiej Gimnazjady.


Czytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćWydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie zwraca się z prośbą o zgłaszanie się do poszczególnych gmin i podpisywanie wniosku na wykonanie usługi demontażu i usunięcia lub tylko usunięcia wyrobów zawierających azbest, zgromadzonych na terenie nieruchomości, wcześniej zdemontowanych i zabezpieczonych na swojej posesji.

 

Czytaj całość
 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj

Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie promujące czytelnictwo i zdrowy tryb życia.

Termin: 6 grudnia 2016r. godz. 18:00

 

Szczegóły na plakacie.

 

 
Informacja Utwórz PDF Drukuj
Od dnia 1 grudnia 2016r. smolicka filia biblioteki publicznej zostanie przeniesiona pod adres Smolice 54a (budynek należący do p. Haliny Kapały)
 
Wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 29.11.2016 roku w godzinach 8:00 – 15:00 na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:


gm. Kobylin: Długołęka nr 13, 13A OSP, nr 15 do 21, nr 24 do 31, nr 33, 34, nr 36 do 44, hydrofornia.
 
Wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 28.11.2016 roku w godzinach 8:00 – 15:00 na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:


gm. Kobylin: Długołęka nr 13, 13A OSP, nr 15 do 21, nr 24 do 31, nr 33, 34, nr 36 do 44, hydrofornia.
 
Zaproszenie na XXIII sesję Rady Miejskiej Utwórz PDF Drukuj
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 446) zwołuję XXIII sesję Rady Miejskiej w Kobylinie.
Sesja odbędzie się w środę, dnia 30 listopada 2016 roku o godzinie 18.00 w Sali szkolnej przy placu Glabera w Kobylinie z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Zapytania, wnioski i interpelacje radnych.
4. Informacja Burmistrza o działalności międzysesyjnej.
5. Stan rolnictwa i ochrony środowiska na terenie Gminy Kobylin.
6. Podjęcie uchwał:
a) w sprawie: wyrażenia zgody na obciążenie nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Gminy Kobylin,
b) w sprawie: powołania komisji do sprawdzenia czy wniosek mieszkańców Kuklinowa                o przeprowadzenie referendum odpowiada przepisom ustawy o referendum lokalnym,
c) w sprawie: zmiany budżetu gminy Kobylin na rok 2016.
d) w sprawie: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kobylin na lata 2016 – 2025,
e) w sprawie: pomocy finansowej dla Powiatu Krotoszyńskiego w 2017 roku,
f) w sprawie: zapewnienia obsługi w zakresie finansowym przez Urząd Miejski w Kobylinie dla innych jednostek organizacyjnych Gminy Kobylin,
g) w sprawie: zapewnienia obsługi w zakresie finansowym przez Zespół Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie dla innych jednostek organizacyjnych Gminy Kobylin.
7. Wolne głosy i wnioski.
8. Zakończenie.


                   Przewodniczący
                    Rady Miejskiej

                   Tadeusz Dżygała
 
Zarządzenie Utwórz PDF Drukuj
ZARZADZENIE NR 112/2016
Burmistrza Kobylina
z dnia 18 listopada 2016 roku

w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadań publicznych.

Na    podstawie    art.    13    ustawy   z   dnia   24   kwietnia   2003 r.   o  działalności  pożytku
publicznego  i  o  wolontariacie  (t. j. Dz. U.  z  2016 r.  poz.1817) oraz Rocznego Programu Współpracy Gminy Kobylin z organizacjami pozarządowymi na rok  2017  stanowiącego  załącznik  do Uchwały Nr XXI/5110/16 Rady Miejskiej w Kobylinie
z dnia 27 października 2016 r. w sprawie: programu współpracy Gminy Kobylin 
z organizacjami pozarządowymi oraz pozostałymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017 rok  zarządza się, co następuje:
§ 1
Ogłasza  się  otwarty konkurs ofert w formie powierzenia, na realizację zadań publicznych
stanowiący załącznik do niniejszego zarządzenia.

§ 2
Zarządzenie podaje się do publicznej wiadomości poprzez ogłoszenie w Biuletynie Informacji Publicznej   Urzędu   Miejskiego  w  Kobylinie,  na  stronie  internetowej  Urzędu  Miejskiego
w   Kobylinie  www.kobylin.pl  oraz  wywieszenie  na   tablicy  ogłoszeń  Urzędu  Miejskiego
w Kobylinie.
§ 3
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.
 

 
Klaudia Wachowiak w gronie najlepszych zawodniczek w kraju. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćRewelacyjnie spisała się Klaudia w  I Grand Prix Polski Żaczek i Żaków, który odbył się w dniach 04-06.11.2016 r. w Lidzbarku Warmińskim. Zawodniczka LKS Spółdzielca Kobylin uplasowała się na 5 miejscu i znalazła się w gronie najlepszych żaczek w naszym kraju.
Klaudia do turnieju przystąpiła mając limit (10 miejsce w rankingu krajowym), dzięki temu mogła wystąpić bez eliminacji. Mecze rozgrywano w grupach, w których Klaudia wygrywając trzy pojedynki  i zajmując pierwsze miejsce awansowała do turnieju głównego. Drugi etap rozgrywek odbywał się systemem pucharowym:
1/16  Wachowiak Klaudia 3-0 Korczak Natasza UKS Waksmund
1/8 Wachowiak Klaudia 3-2 Przybył Lilianna MKS Wołów
1/4 Wachowiak Klaudia 1-3 Wróbel Wiktoria LTSR Buczek
o miejsce 7 Wachowiak Klaudia 3-0 Pawelec Zuzanna KS Sygnał Lublin
o miejsce 5 Wachowiak Klaudia 3-0 Syrda Zuzanna KS Bronowianka Kraków

Czytaj całość
 
Awans do II Grand Prix Polski Młodzików Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę 30 października  w Poznaniu odbył się II Grand Prix Wielkopolski Młodzików w tenisie stołowym. Klub LKS Spółdzielca Kobylin reprezentowali Klaudia Wachowiak, Lucjan Maćkowiak, Antoni Frąckowiak oraz Michał Kaczmarek. Zajęli odpowiednio miejsca:
Klaudia Wachowiak miejsce 2
Lucjan Maćkowiak  miejsce 37-40
Antoni Frąckowiak  miejsce 37-40
Michał Kaczmarek miejsce 53-56

Czytaj całość
 
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA Utwórz PDF Drukuj
Zapraszamy na uroczystości związane z odzyskaniem niepodległości
PIĄTEK 11 LISTOPADA 2016 r. godz. 14:00

Program obchodów:
14:00 - uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie;
14:55 - przemarsz na skwer przy ul. Krotoszyńskiej;
15:00 - uroczystość przy pomniku „Poległym i pomordowanym za wolność i ojczyznę” przy ul. Krotoszyńskiej:
- złożenie wiązanek kwiatów przez delegacje,
- wystąpienie Burmistrza Kobylina,    
- krótki koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej przy OSP Kobylin;
15:25 - przemarsz do sali szkolnej;
15:30 - montaż słowno-muzyczny w sali szkolnej przy ul. Krotoszyńskiej 12.

Honorowy Patronat Burmistrza Kobylina

Organizatorzy:
Zespół Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie
Urząd Miejski w Kobylinie

Pamiętajmy o  wywieszeniu flagi narodowej!
 
Mistrzostwa Europy w Sumo Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 13-16.10.2016 r. w Brandenburgii odbyły się Mistrzostwa Europy Młodzików i Kadetów w Sumo (European Youth Championships). W zawodach uczestniczyli reprezentanci siedmiu krajów - Niemiec, Polski, Węgier, Gruzji, Estonii, Rosji i Azerbejdżanu. Wśród polskich kadrowiczów znalazło się 8 zawodników z Kobylina, którzy wywalczyli aż 5 medali – jeden złoty i cztery brązowe. Mistrzem Europy Młodzików U14 w kategorii 55 kg został Piotr Sikora, trzecie miejsca zajęli: Mateusz Pieszak w kategorii 60 kg, Jakub Durczewski kategoria 70 kg – U14, Aleksandra Bzodek drużynowo oraz Jakub Kobusiński w  kategorii 55 kg – U16. Tuż za podium uplasowali się Jakub Kaźmierczak, Dawid Lesk i Klaudia Chlebowska.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 141 - 160 z 1808