Aktualności
Najnowsze informacje
Wigilia w Przedszkolu w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćCzas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 22 grudnia. Brały w niej udział wszystkie dzieci, nauczycielki, pracownicy przedszkola oraz przedstawiciele rady rodziców.  Pani dyrektor Zespołu złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Po spożyciu uroczystej wigilii w salach, dzieci wraz z nauczycielkami udały się na hol przedszkola,  gdzie odbyło się spotkanie z Gwiazdorem. Oczywiście  nie zabrakło wierszyków, piosenek, kolęd i słodkich prezentów.
Czytaj całość
 
Jasełka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 21 grudnia br. przedszkolaki kobylińskiego przedszkola z grupy „Motyle”  zaprezentowały dla wszystkich koleżanek, kolegów i swoich pań  jasełka  pt. „W Betlejem”. Dzieci dużo wcześniej przygotowywały się do występów. Uczyły  się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd i pastorałek. W przepięknej scenografii, w strojach, w miłej i świątecznej atmosferze odegrały swoje role. Występy naszych dzieci wywołały podziw i wzruszenie na twarzach widzów. Miłym  akcentem były życzenia złożone przez małych aktorów, a brzmiały one tak:  „W sercach radosnego pokoju, w domach  świątecznego nastroju, w mikołajowym worku prezentów na rok cały, w ustach by dźwięki kolęd rozbrzmiewały, na stole sianka i obrusa białego, na święta zdrowia oraz szczęśliwego Nowego Roku!”. Niech radość Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok.
Czytaj całość
 
Co się stało z Mikołajem? - 18. 12. 2017r. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćJuż po raz kolejny w tym roku szkolnym do Przedszkola w Kobylinie zawitał Kabaret BZIK, tym razem ze spektaklem „Co się stało z Mikołajem?”.
Zebrani na holu przedszkolacy mogli zobaczyć jak  bohaterowie z dużą dawką humoru przygotowywali się do nadchodzących Świąt.

Czytaj całość
 
Ostrzeżenie o silnym wietrze! Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 69, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu dnia 30.12.2017 r.

Stopień zagrożenia:
1 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz.22:00 dnia 30.12.2017 r. do godz.05:00 dnia 31.12.2017 r.

Obszar: Województwo wielkopolskie

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, zwracam się do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w tym okreie.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01.

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 
Niedzielne popołudnie z kolędami i pastorałkami w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę, 10 grudnia, odbyła się kolejna edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Smolicach. W wypełnionej po brzegi sali wiejskiej mali artyści swoim śpiewem wprowadzili zgromadzoną publiczność w iście świąteczną atmosferę.
Przed widownią zaprezentowało się ponad 37 uczniów i 8 przedszkolaków. Konkursowe wykonania kolęd i pastorałek dostarczyły wszystkim wielu emocji i wzruszeń. Uczestnicy jak zawsze rywalizowali w trzech kategoriach – przedszkole, klasy I-III i IV-VII. Występowali solo, w duetach i w zespołach.

Czytaj całość
 
Bożonarodzeniowe spotkanie w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotnie popołudnie, 16 grudnia, w sali wiejskiej w Smolicach, przy licznie zgromadzonej widowni, odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały programy artystyczne, które  od wielu dni przygotowywały pod okiem swoich pań.
  
Czytaj całość
 
IV Krotoszyńskie Igrzyska w Sumo Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 16 i 17 grudnia w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Krotoszynie odbyły się IV Krotoszyńskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sumo. Organizatorami  zmagań pod hasłem „Sumo ze Świętym Mikołajem” było Towarzystwo Atletyczne Rozum i Polski Związek Sumo. Prawie 400 młodych sportowców z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowało na dohio o miano najlepszych. Kobylin reprezentowało aż 94 uczniów z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole i Branżowej Szkoły I Stopnia w Kobylinie. Atrakcją zawodów były dwa mecze międzypaństwowe pomiędzy Polską i Azerbejdżanem. Oba zakończyły się wygranymi polskich kadrowiczów. W trakcie igrzysk nie brakowało pozasportowych atrakcji. Przygotowano dmuchany zamek, wystąpili tancerze z Centrum Tańca Show Dance Katarzyny Wicenciak-Dudy, Foto-Budka Sebastiana Szostaka oferowała pamiątkowe zdjęcia, uczniowie z ZSP nr 2 w Krotoszynie przygotowywali obiady.


Czytaj całość
 
Jasełka szkolne w SP Smolice Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPielęgnując bożonarodzeniowe tradycje w ostatnim dniu nauki szkolnej w roku kalendarzowym 2017 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami Szkoły Podstawowej w Smolicach zgromadzili się, by wspólnie podziwiać przygotowane przez uczniów klas V-VII pod kierunkiem pani Małgorzaty Bieganek-Szczurek  jasełka. Historia narodzin Jezusa, znana wszystkim tak dobrze, każdego roku ma inną oprawę… Niezmiennie jednak zawsze wygrywa Maleńka Miłość, która przychodzi na świat…

Czytaj całość
 
Dofinansowanie wymiany źródeł ciepła w budynkach i lokalachna terenie gminy Kobylin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW związku z podjęciem przez Radę Miejska w Kobylinie w dniu 30 listopada 2017 roku uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła w budynkach i lokalach położonych na terenie gminy Kobylin, serdecznie zachęcamy do wymiany starych, niskosprawnych i nieeekologicznych źródeł ciepła na nowe.


Czytaj całość
 
Zarządzenie nr 173/2017 Utwórz PDF Drukuj

Zarządzenie nr 173/2017 Burmistrza Kobylina z dnia 28 grudnia  2017r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Kobylin w dziedzinie kultury i kultury fizycznej
na rok 2018r.

Szczegóły pod adresem: http://bip.kobylin.pl/?a=5461

 
Ostrzeżenie o silnym wietrze! Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 68, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu dnia 24.12.2017 r.

Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz.19:00 dnia 24.12.2017 r. do godz.04:00 dnia 25.12.2017 r.

Obszar: Województwo wielkopolskie

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 35 km/h, z porywami do 75 km/h, z zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, zwracam się do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w tym okresie.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01.


Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński
 
Wizyta w Urzędzie Miasta Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 18 grudnia br. dzieci z oddziału „Smerfów” z Przedszkola w Kobylinie odwiedziła pana burmistrza Tomasza Lesińskiego w Urzędzie Miasta i Gminy Kobylin. Nasi milusińscy złożyli panu burmistrzowi życzenia świąteczne od dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników uczniów i przedszkolaków z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole.  Przekazali też życzenia dla wszystkich pracowników UM i G Kobylin. Goście spotkali się z miłym przyjęciem, zostali poczęstowani słodkimi cukierkami i upominkami. Pan burmistrz także przekazał życzenia świąteczne dla wszystkich wychowanków i pracowników Zespołu.
Czytaj całość
 
Wigilia w Zalesiu Małym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość12 grudnia br. w Sali wiejskiej w Zalesiu Małym odbyła się wigilia w której udział wzięli: Tomasz Lesiński  Burmistrz Kobylina, Łukasz Jarus Radny Rady Miejskiej w Kobylinie, Grażyna Pazgrat Dyrektor SP Zalesie Małe, członkowie Rady Sołeckiej w Zalesiu Małym, członkowie OSP w Zalesiu Małym, mieszkańcy wsi. Gośćmi na spotkaniu byli przedstawiciele firmy Bolsius: Kristen Vincent wraz z synem Sven'em, Renata Marchlewska, Jacek Więcek, Marcin Wencel i Carl Sennert.
Wspólne kolędowanie poprowadziły Panie z Kółka Muzycznego z Zalesia Małego pod przewodnictwem p. Weroniki Piasnej.
Wigilia odbyła się w miłej i serdecznej atmosferze integrując wszystkie organizacje wiejskie wraz z zaproszonymi gośćmi.
Czytaj całość
 
HIPOKRATES Utwórz PDF Drukuj

Trwa tegoroczna edycja prestiżowego plebiscytu organizowanego przez redakcję „Głosu Wielkopolskiego” pod honorowym patronatem Jana Grabkowskiego, starosty poznańskiego oraz prof. dr hab. Andrzeja Tykarskiego, rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – HIPOKRATES WIELKOPOLSKI, w którym wybierzemy najlepszych lekarzy, pielęgniarki i placówki medyczne w naszym województwie. Głosowanie w etapie wojewódzkim trwa od piątku, 22 grudnia do soboty, 30 grudnia (do godziny 21).
W plebiscycie biorą udział zgłoszeni przez swoich pacjentów lekarze, pielęgniarki i położne oraz farmaceuci, którzy według czytelników zasługują na to wyjątkowe wyróżnienie.
Do konkursu zgłoszono osoby, które w stosunku do pacjenta wykazują się wyjątkową empatią, wrażliwością, życzliwością, a także takie, które podziwiamy za ponadprzeciętną wiedzę lub umiejętności.

 

 Zwycięzcą etapu powiatowego w kategorii pielęgniarka/położna roku 2017 została
Pani Iwona Kazubek z NZOZ AVICENNA w Kobylinie.
Zachęcamy do oddawania głosów w etapie wojewódzkim:
SMS pod nr 72355 o treści PIE.128

 
Z wizytą u Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj
W dniu 18 grudnia br. Burmistrz Kobylina  Tomasz Lesiński gościł  – Zbigniewa Młynarczyka. W trakcie spotkania Burmistrz podziękował Zbyszkowi za promowanie Gminy Kobylin na portalach społecznościowych.
Zbyszek Młynarczyk mimo że na co dzień mieszka i pracuje w Poznaniu żywo zainteresowany jest tym co dzieje się w naszej małej ojczyźnie i tą wiedzą bezinteresownie dzieli się z naszymi mieszkańcami.
 
Koncert Orkiestry Dętej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZgodnie z wcześniejszą zapowiedzią  16 grudnia 2017r. w Sali Gimnazjum Kobylin odbył się Koncert Orkiestry Dętej. Zgromadzona publiczność  wysłuchała  znanych przebojów filmowych, oraz świątecznych, były to orkiestrowe aranżacje. Gościem specjalnym była zaprzyjaźniona z kobylińską orkiestrą  Orkiestra Dęta MCT w Żerkowie. Wspólny występ Orkiestr  wprowadził zebranych w ciepły, świąteczny nastrój, za co otrzymały od zebranej publiczności gromkie brawa. Była to kolejna udana propozycja środowiska kulturalnego  dla mieszkańców naszej Gminy.
Czytaj całość
 
Sobieskiego i Andersa Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW ciągu ulicy Jana III Sobieskiego oraz ulicy gen. Władysława Andersa w Kobylinie wykonano prace polegające na utwardzeniu fragmentu chodnika kostką brukową. Prace wykonało Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe Jankowiak Marek z Nowego Sielca (gmina Jutrosin) za kwotę 15.000,00 zł.
Czytaj całość
 
BUDOWA KANALIZACJI SANITARNEJ W M. DŁUGOŁĘKA I CZĘŚCI M. SMOLICE Utwórz PDF Drukuj
W sierpniu br. Konsorcjum Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TOR Marian Iberhan oraz Jerzy Stanisławski rozpoczęło budowę kanalizacji sanitarnej biegnącej od oczyszczalni ścieków do wsi Długołęka oraz dalej do części wsi Smolice. Całkowity koszt inwestycji wynosi 2.428.954,59 zł netto z czego 63,63% tj 1.545.544,00 zł stanowi dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, pozostała część jest finansowana z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu w kwocie 733.382,65 zł. Z funduszy własnych Gmina Kobylin finansuje natomiast modernizację stacji uzdatniania wody w Długołęce, która także następuje przy realizacji powyższej inwestycji i jest to kwota 150.027,94 zł. Termin realizacji zadania przewidywany jest do końca I kwartału 2019 roku. Dzięki połączeniu kanalizacją sanitarną dwóch wiosek tj. Długołęki i Smolic w przyszłości zaistnieje możliwość skanalizowania również reszty wsi Smolice. Na chwilę obecną wykonano pierwszy etap robót (20% całości zadania),  dotarto z kolektorem sanitarnym do Długołęki i rozpoczęto prace pomiędzy Długołęką a Smolicami.
 
Nowy plac zabaw "Kącik urwisów" przy ulicy Berdychowskiej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPrzy ulicy Berdychowskiej w Kobylinie powstał plac zabaw – swoiste centrum rozrywki dla dzieci, miejsce spotkań całych rodzin, w którym aktywnie będą spędzać wspólnie swój wolny czas. Plac zabaw został wyposażony w bezpieczne, nowoczesne i kolorowe elementy małej architektury, które sprawią, że dzieci będą miały większą możliwość rozwoju ruchowego, więcej sposobności do zabaw i integracji w środowisku lokalnym. W obrębie placu zabaw został wykonany chodnik z kostki brukowej. Całkowity koszt zadania wyniósł 137.176,20 zł.
Czytaj całość
 
Integracja międzyszkolna  pieczemy pierniki na szczytny cel Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość4 grudnia 2017 r. na korytarzach Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie unosił się piękny zapach pieczonych pierników. Dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie przedsięwzięcie przeprowadzono w tamtejszych warsztatach szkolnych. Uczestników jak zawsze przywitała serdecznie pani dyrektor Dorota Walczak, która życzyła wszystkim znakomitej zabawy i wyjątkowych, smacznych wypieków.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 141 - 160 z 2153