Aktualności
Najnowsze informacje
Dni Kobylina 2018 Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość16 – 17 czerwca

Stadion w Kobylinie

 
 
 
 
16 czerwca 2018 r.
- Wolni Jeźdźcy Piaski – motocykliści
- 15:00 Mistrzostwa Gminy w rzucie beretem
- 17:30 Koncert zespołu aGain
- 18:10 Duet „Próba czasu” Dorota Marszałek i Stanisław Szelągowski
- 18:30 Koncert zespołu „Niepokorni”
- 20:30 Koncert zespołu Dżem
- 22:00 Zabawa taneczna – zespół Magnat
 

Czytaj całość
 
II KOBYLIŃSKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ Utwórz PDF Drukuj
17 CZERWCA GODZ. 19:30
W KLIMATACH MUZYKI EPOKI ROMANTYZMU
Jan Bokszczanin (Białystok) - organy
Kościół Franciszkanów w Kobylinie

 
 
23 CZERWCA GODZ. 19:30
Chóralnie i nie tylko
"Anima Symphonizans" - Schola Liturgiczna z Katowic-Panewnik
Łukasz Kurpas (Katowice) - organy
Kościół Farny w Kobylinie

30 CZERWCA GODZ. 19:30

KOMPOZYCJE WIELKICH MISTRZÓW
Martyna Klupś-Radny (Kraków) - flet
Tomasz Głuchowski (Wrocław) - organy
Kościół Franciszkanów w Kobylinie

 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

Burmistrz Kobylina

ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze : inpektor d/s księgowości podatkowej

Szczegółowe informacje pod adresem BIP:  http://bip.kobylin.pl/?a=5681

 
INFORMACJA Utwórz PDF Drukuj

W związku z obchodami „Dni Kobylina” w dniach 16-17.2018 r. informujmy, że na terenie miasta Kobylina wyznaczono parkingi dla samochodów osobowych:
- ul. Kolejowa / teren targowiska/
- ul. Berdychowska
- ul. Krotoszyńska /teren boiska sportowego, przy Branżowej Szkole I Stopnia/
- ul. Grunwaldzka /teren byłego targowiska/

Ponadto w okresie od dnia 16.06.2018 r. godz. 16.00 do dnia 17.06.2018 r. godz. 04.00 ul. Strzelecka zostanie wyłączona z ruchu drogowego na odcinku od ul. Langiewicza do ul. Twardowskiego.
Zwracamy się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania się do zasad ruchu drogowego.


Organizatorzy
Dni Kobylina

 
20-lecie Powiatu Krotoszyńskiego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotę przedstawiciele kobylińskiego samorządu – Burmistrz Tomasz Lesiński i Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Dżygała wzięli udział w uroczystej sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego, zwołanej z okazji obchodów Jubileuszu 20-lecia Powiatu Krotoszyńskiego. Podczas uroczystości Burmistrz podziękował władzom powiatowym za zaangażowanie, wspólną troskę, pracę na rzecz poprawy wizerunku nie tylko Gminy Kobylin, ale wszystkich gmin Powiatu Krotoszyńskiego.
Podczas uroczystości decyzją Kapituły Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego za całokształt działalności zawodowej, społecznej i realizację zadań na rzecz Województwa Wielkopolskiego nadano panu Czesławowi Roszczakowi z Łagiewnik.

Fot. Sebastian Szostak
Czytaj całość
 
Budowa kanalizacji sanitarnej w Długołęce zbliża się do końca. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZadanie inwestycyjne pt. „Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Długołęka i części m. Smolice wraz z przebudową Stacji Uzdatniania Wody Długołęka” wkroczyło w ostatnią fazę prac ziemnych i montażowych a także naprawczych prac drogowych, dotyczących wsi Długołęka. Zgodnie z harmonogramem robót i obietnicą Wykonawcy, do końca czerwca br zakończony zostanie ten etap inwestycji. Dalsze prace kanalizacyjne kontynuowane będą już tylko w Smolicach, natomiast w Długołęce po uruchomieniu przepompowni ścieków, mieszkańcy będą mogli sukcesywnie przyłączać ścieki bytowe do nowo wybudowanej kanalizacji ( 41 przyłączy).
Czytaj całość
 
X Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o puchar Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćJedną z imprez towarzyszących Dniom Kobylina był X Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o puchar Burmistrza Kobylina, który odbył się 9 czerwca 2018 roku na sali "Pilawa" w Kobylinie. Wzięli w nim udział  zawodnicy z gmin: Krotoszyn, Zduny, Gostyń, Kobylin oraz z Wrocławia. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz kategorii Open. Mecze rozgrywane były w systemie do dwóch przegranych meczy lub każdy z każdym w zależności od ilości uczestników w danej kategorii.
Czytaj całość
 
Turniej piłki nożnej old boyów z okazji Dni Kobylina Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość9 czerwca br odbył się organizowany corocznie turniej piłki nożnej old boyów z okazji Dni Kobylina. Z zaproszenia skorzystały następujące drużyny: Towarzystwo Miłośników Piłki Nożnej z Krotoszyna, Zenit Międzyborz oraz gospodarze Piast Kobylin.Czytaj całość
 
Nowy aparat RTG w szpitalu na ul. Mickiewicza -rewolucja technologiczna Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość9 czerwca Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński wziął udział w uroczystym otwarciu nowo wyremontowanej pracowni RTG w szpitalu powiatowym na ul. Mickiewicza w Krotoszynie oraz inauguracji pracy nowego aparatu RTG typu Telekomando.

Zakup tego sprzętu, wartego 969.840 zł możliwy był dzięki darowiźnie firmy Mahle Polska Sp. z o.o. (500 tys. zł) oraz dofinansowaniu starostwa i gmin powiatu krotoszyńskiego. Gmina Kobylin przeznaczyła na ten cel 25 tys. zł.

SPZOZ w Krotoszynie serdecznie dziękuje Panu Burmistrzowi oraz Radnym  Gminy Kobylin za wsparcie finansowe przy zakupie najnowocześniejszego aparatu RTG w historii krotoszyńskiego szpitala.


Czytaj całość
 
Jubileusz 90-lecia działalności OSP w Kuklinowie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKażdy jubileusz jest okazją sprzyjającą do podsumowania dotychczasowej działalności.
W miniony weekend swój Jubileusz 90-lecia istnienia uroczyście obchodziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuklinowie. Święto jednostki było połączone z Gminnymi Obchodami Dnia Strażaka. Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński w swojej przemowie, skierowanej do Druhen, Druhów Strażaków i wszystkich gości zebranych na placu przy remizie w Kuklinowie mówił: „Sięgnijmy pamięcią do wspomnień, aby uzmysłowić sobie bohaterstwo, ofiarność i poświęcenie naszych dziadów, ojców i braci w społecznej służbie, w walce z żywiołem dla dobra naszych bliźnich i całej społeczności kuklinowskiego środowiska. Wspominamy tą działalność dlatego, by oddać hołd wszystkim Druhom, którzy nie doczekali tej uroczystej chwili, a mieli ogromne zasługi w rozwój ochrony przeciwpożarowej.
Czytaj całość
 
Informacja Utwórz PDF Drukuj
PROŚBA DO KIEROWCÓW I WŁAŚCICIELI POJAZDÓW PARKUJĄCYCH NA PARKINGU W KOBYLINIE PRZY UL. GRUNWALDZKIEJ 
Uprzejmie informujemy, że w związku z obchodami „Dni   Kobylina” prosimy, aby nie parkować pojazdami / samochody ciężarowe, ciągniki siodłowe, naczepy/  na parkingu w Kobylinie przy ul. Grunwaldzkiej / teren byłego targowiska/ w okresie od dnia 15.06.2018 roku godz. 15.00 do dnia 18.06.2018 r. godz. 06.00.
Wyżej wymieniony parking zostanie wykorzystany do zabezpieczenia miejsc postojowych dla samochodów osobowych.
Dodatkowych informacji udziela Przemysław Marcinek z Urzędu Miejskiego w Kobylinie tel. 65 548 24 01 wew. 33.
Dziękujemy za zrozumienie.

Organizatorzy
Dni Kobylina
 
PROŚBA DO MIESZKAŃCÓWKOBYLINA Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 17 czerwca br., ulicami naszego miasta ( Dworcowa, Grunwaldzka, Moniuszki, Kościuszki, Sportowa, Grobla, 3 Maja, Krótka, Rynek Marszałka J. Piłsudskiego, Wolności, Krobska, Al. Powstańców Wlkp., Krotoszyńska, Strzelecka) przejedzie parada starych i zabytkowych samochodów oraz motocykli „Wojownicy szos”, które później,  od godz. 15:00 będzie można podziwiać na stadionie przy ul. Strzeleckiej.
W związku z powyższym prosimy, aby nie parkować samochodów wzdłuż ww. ulic  w godzinach 14:00 – 16:00.
Dziękujemy za zrozumienie.

Organizatorzy
Dni Kobylina
 
Uczniowie z polsko - niemieckiej wymiany z wizytą u Burmistrza Utwórz PDF Drukuj
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobylinie wraz organizatorkami i koordynatorkami wymiany polsko-niemieckiej p. Mariolą Wojciechowską i p. Lidią Rękosiewicz oraz uczniowie z opiekunami ze Szkoły w Jesewitz w Saksonii odwiedzili  dzisiaj, tj. 8 czerwca 2018 roku, Burmistrza Kobylina Tomasza Lesińskiego. Goście otrzymali drobne upominki związane z naszą gminą.
Kobylińska szkoła już po raz piętnasty przyjmuje gości z Niemiec, którzy przybyli do naszego miasta grupą 15 osobową w dniu 5 czerwca 2018r.  W czasie pobytu  uczniowie mieli zapewnionych wiele atrakcji, zwiedzali ciekawe miejsca, wzbogacali i poszerzali wiedzę o naszym kraju, regionie i gminie.
 
Turniej profilaktyczny Uzależnieniom  STOP Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćJuż po raz czwarty odbył się profilaktyczny turniej szkół z Gminy Kobylin pn. „Uzależnieniom – STOP”. Imprezę organizuje Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kobylinie wraz z nauczycielami Zespołu Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole w Kobylinie.

Czytaj całość
 
Komisja terenowa na przejeździe kolejowo  drogowym w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 6 czerwca PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp. zwołał komisję terenową w sprawie naprawy nawierzchni na przejeździe kolejowo – drogowym linii kolejowej nr 14 Łódź Kaliska – Tuplice, stanowiącym skrzyżowanie z drogą powiatową nr 4803P ul. Kolejowa w Kobylinie. W komisji, która jest następstwem starań Burmistrza Kobylina Tomasza Lesińskiego o wyremontowanie wspomnianego przejazdu kolejowego udział wzięli przedstawiciele PKP z Ostrowa Wielkopolskiego, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie oraz przedstawiciele miejscowego Urzędu: Burmistrz Tomasz Lesiński i pracownik – Czesław Piskorek. Remont ul. Aleje Powstańców Wielkopolskich już się zakończył, a kolejne plany dotyczą remontu przejazdu kolejowego i ul. Kolejowej.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa lekkoatletyczne weteranów w Łagiewnikach Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW miniony weekend w Łagiewnikach odbyły się VII Mistrzostwa Polski Weteranów w Rzucie Ciężarkiem na Wysokość oraz VIII Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Weteranów w Rzutach. W imprezie uczestniczyli również Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński oraz sołtys Łagiewnik Grzegorz Kreczmer, którzy spróbowali swoich sił w pchnięciu kulą.

Informacja o wynikach - pobierz plik pdf.

Czytaj całość
 
"OSA" w Kobylinie!!! Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćZnamy już wyniki naboru pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Gmina Kobylin jako jedna z 1416 wnioskodawców otrzyma 50.000,00 zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach realizacji projektu powstanie strefa sportowo – rekreacyjna w wariancie rozszerzonym tj.:
    • Siłownia plenerowa
    • Strefa relaksu
    • Sprawnościowy plac zabaw
    • Ogrodzenie terenu

Planowana inwestycja powstanie na terenie rekreacyjnym przy ulicy Grobla w Kobylinie, gdzie znajduje się jeden z najstarszych placów zabaw na obszarze gminy.

Czytaj całość
 
DZIEŃ MATKI W ŚWIETLICY Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDzień 26 maja to jeden z najpiękniejszych dni w roku, to święto wszystkich Mam. Z tej okazji  w godzinach popołudniowych w świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej w Kobylinie odbyła się uroczystość Dnia Matki połączona z warsztatami krawieckimi prowadzonymi przez Panią Dorotę Jagodzińską. Świetliki przygotowały również dla swoich Mam piękne laurki z życzeniami. Dzieci wraz z rodzicami po krótkim poinstruowaniu przez Panią Dorotę, z wielkim zapałem przystąpiły do szycia maskotki ze skarpetki. Powstałe „Skarpeciaki” wyglądały fantastycznie i zachwycały swą różnorodnością. Wszyscy wspaniale się bawili, w miłej i radosnej atmosferze. Na rodziców czekała kawa i słodka niespodzianka, dzieci natomiast zajadały się kolorowymi galaretkami. Dziękuję wszystkim Mamom za przybycie i wspólnie spędzony czas. Serdecznie dziękuje również Pani Dorocie za przyjęcie naszego zaproszenia i pomoc przy organizacji warsztatów.
                                                            Danuta Janura- Barteczka
Czytaj całość
 
Regionalny konkurs historyczny Utwórz PDF Drukuj
W maju w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie odbył się konkurs dotyczący historii naszej gminy pt. „Gmina Kobylin w walce o niepodległość 1918”. Jego celem było zapoznanie uczniów z przeszłością Kobylina i jego okolic oraz przekazanie wartości patriotycznych.

Czytaj całość
 
IV MEMORIAŁ LEKKOATLETYCZNY IM. DYREKTORA GRZEGORZA NOWACKIEGO Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW poniedziałek 28.05.2018 r. na stadionie I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie odbył się IV Memoriał Lekkoatletyczny im. Dyrektora Grzegorza Nowackiego. Udział w nim wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 141 - 160 z 2452