Aktualności
Najnowsze informacje
Ostrzeżenie o burzach z gradem Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 18, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu, dnia 09.05.2018 r.

Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)
Ważność: od godz. 16:00 dnia 09.05.2018 r. do godz. 02:00 dnia 10.05.2018 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad. Burze najwcześniej pojawią się na południu województwa.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, proszę mieszkańców o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym okresie oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowe

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/ 548 24 01.

 

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 
ŚWIETLICOWA MAJÓWKA Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZjeżdżalnia, Jaccusi i basen – to tylko jedne z licznych atrakcji z których mieli okazję skorzystać uczestnicy sobotniego wyjazdu do Tarnowskich Term w Tarnowie Podgórnym.
Uczestnikami wycieczki była Świetlica oraz grupa uczniów w ramach programu „Sport na brązowo” ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Kobylinie.  Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.

Czytaj całość
 
MUZYCZNIE W BIBLIOTECE Utwórz PDF Drukuj
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie zaprasza na koncert duetu PRÓBA CZASU Stanisław Szelągowski i Dorota Marszałek. Koncert odbędzie się w lokalu Biblioteki Publicznej (ul. Wolności 35 , Kobylin) dnia 12 maja 2018 r. (sobota), o godz. 19.30 . ZAPRASZAMY !!!
 
Podsumowanie powiatowego turnieju piłki nożnej drużyn OSP Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość3 – go maja w Łagiewnikach odbyło się podsumowanie powiatowego turnieju piłki nożnej drużyn OSP. Turniej odbył się 3 marca br. w Kobylinie. Jak już wcześniej informowaliśmy Państwa drużyna OSP Łagiewniki reprezentująca na tych zawodach Gminę Kobylin zajęła pierwsze miejsce.  3 - go maja zawodnicy zwycięskiej drużyny zostali zaproszeni przez samorząd wiejski wsi Łagiewniki oraz władze OSP Łagiewniki na spotkanie, na którym sołtys Grzegorz Kreczmer wspólnie z prezesem OSP Janem Patryasem i Burmistrzem Kobylina Tomaszem Lesińskim podziękowali zawodnikom za zaangażowanie, godną naśladowania postawę sportowca i strażaka  oraz promocję wsi Łagiewniki i Gminy Kobylin w powiecie krotoszyńskim. Zawodnicy z rąk Burmistrza otrzymali drobne upominki oraz sprzęt sportowy. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem i smażeniem kiełbasek.
Czytaj całość
 
Karate Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotę 28 kwietnia br. Klub Karate Dragon był organizatorem XXIV DRAGON CUP ŚRODA WIELKOPOLSKA 2018r. 330 zawodników, 31 klubów z 3 województw uczestniczyło
w tegorocznej edycji turnieju Dragon Cup 2018. Zawody odbyły się przy współpracy z Wielkopolskim Okręgowym Związkiem Karate Olimpijskiego w Poznaniu, pod patronatem Polskiej Unii Karate. Karatecy z Kobylina kolejny raz wzięli udział w tej rywalizacji sportowej Karate WKF, w 5 osobym składzie : Julka Maślanka , Jakub Łęcki , Adrianna Ziętek , Maja Ziętek , Jakub Waściński ,
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Europy w Bułgarskim Płowdiw Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 26-29.04.2018r Bułgarski Płowdiw po raz pierwszy był organizatorem Mistrzostw Europy w sumo. O tytuł Mistrza Europy młodzieżowców i seniorów rywalizowali reprezentanci Azerbejdżanu, Białorusi, Bułgarii, Estonii, Gruzji, Niemiec, Węgier, Izraela, Łotwy, Rosji, Ukrainy, Norwegia, Litwy i Polski. Jak już wielokrotnie mogliśmy cieszyć się z znakomitych występów naszych zawodników w imprezach o zasięgu europejskim i tym razem mamy powody do radości.

Czytaj całość
 
Turniej indywidualny w tenisie ziemnym Utwórz PDF Drukuj
Urząd Miejski w Kobylinie informuje że jest w trakcie organizacji indywidualnych  Mistrzostw Gminy w tenisie ziemnym. Zawody odbędą się w terminie od 15 maja 2018r. do 16 czerwca 2018r. System rozgrywek zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszeń.   Zgłoszenia przyjmowane będą przez Jakub Pernak tel. 537 006 364 oraz w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, Paweł Wasielewski  tel. 65 548 24 01 do godz. 9,00 14 maja 2018r.
 
Deblowe Mistrzostwa Gminy Kobylin w tenisie ziemnym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość6 maja br. zakończyły się deblowe mistrzostwa Gminy Kobylin w tenisie ziemnym. Do rozgrywek zgłosiły się cztery deble. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym.

Czytaj całość
 
Strzelaniez okazji uchwalenia Konstytucji 3 - goMaja Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość3 maja br. odbyło się strzelanie z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Organizatorem zawodów było Koło Środowiskowe LOK Kobylin. W zawodach każdy uczestnik mógł oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii. Ogółem w zawodach wzięło udział 22 zawodników. Do klasyfikacji wliczano wynik najlepszej serii.  
Czytaj całość
 
Remont części chodnikowej ulicy Aleje Powstańców Wlkp. w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćRozpoczęły się roboty budowlane polegające na remoncie części chodnikowej ulicy Aleje Powstańców Wlkp. w Kobylinie. Nawierzchnia chodnika zostanie wykonana z kostki granitowej. Ponadto uzupełniony zostanie chodnik w części parkowej ulicy od strony powiatowej. Wykonawcą jest firma BRUKARSTWO KASPRZAK Sp. z o.o. z Koźmina Wlkp. Inwestorem jest Powiatowy Zarząd Dróg w Krotoszynie. Gmina Kobylin udziela pomocy finansowej na wykonanie tego zadania w wysokości 50%, tj. 137.500,00 zł.
Czytaj całość
 
DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćUprzejmie informujemy, że Gmina Kobylin posiada w swojej ofercie trzy działki na sprzedaż, które zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są pod działalność usługową. Działki znajdują się w Kobylinie przy ulicy Czerwona Róża. Poniżej przedstawiamy powierzchnię oferowanych działek, a jednocześnie zachęcamy do zakupu. Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, pokój nr 6.

    1. Działka nr 2292 o pow. 1666 m2   
    2. Działka nr 2291 o pow. 1339 m2
    3. Działka nr 2289 o pow. 1118 m2
Czytaj całość
 
Życzenia Utwórz PDF Drukuj

Z okazji Dnia Strażaka składamy wszystkim Druhnom i Druhom wyrazy szacunku i uznania za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków, za służbę społeczeństwu na rzecz ratowanie zdrowia, życia i mienia. Życzymy tylu szczęśliwych powrotów, co wyjazdów, dużo zdrowia, radości i pomyślności, aby służba w straży była dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.            Niech św. Florian ma Was w opiece.


                      Przewodniczący Rady Miejskiej                                           Burmistrz Kobylina

                                Tadeusz Dżygała                                                            Tomasz Lesiński

 
Wizyta Starosty Krotoszyńskiego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu dzisiejszym na zaproszenie Burmistrza Kobylina – Tomasza Lesińskiego w naszej Gminie gościł Starosta Krotoszyński – Stanisław Szczotka. Włodarze oraz radny powiatowy – Wiesław Popiołek rozmawiali o planowanych na najbliższy czas wspólnych inwestycjach Gminy i Powiatu. Zapoznali się z dokumentem opracowanym w 2014 r., jakim jest  „Koncepcja dróg rowerowych na terenie miasta i gminy Kobylin”.

Czytaj całość
 
Złożenie wiązanki kwiatów przy pomniku Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKonstytucja 3 maja uchwalona przez Sejm Czteroletni w roku 1791 to pierwsza spisana ustawa zasadnicza w Europie. Była ona próbą reformy ustroju Rzeczypospolitej po jej pierwszym rozbiorze. Zapewniała prawa polityczne szlachcie i mieszczanom, brała pod opiekę chłopów. Znosiła liberum veto i wolną elekcję. Wprowadzała podział władzy na ustawodawczą, sądowniczą i wykonawczą, tę ostatnią składając w ręce króla i tzw. Straży Praw, zwiększała też liczebność armii. Od chwili uchwalenia Konstytucja stała się symbolem dążeń do odzyskania niepodległości i suwerenności Rzeczypospolitej, niezależnie od przeszkód wewnętrznych i zagrożeń zewnętrznych. Z tej okazji delegacja w składzie: Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kobylinie – Wiesław Lisiak oraz Radny Rady Powiatu Krotoszyńskiego – Wiesław Popiołek złożyli wiązankę kwiatów przy pomniku „Poległym i Pomordowanym za Ojczyznę i Wolność”.
Czytaj całość
 
Ostrzeżenie o burzach z gradem Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 15 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 30.04.2018 r.

Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz. 17:00 do godz. 23:00 dnia 30.04.2018 r.

Obszar: województwo wielkopolskie - subregion kalisko-leszczyński

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 20 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, proszę mieszkańców o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym okresie oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01.
 

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 
Sezon lotowy gołębi rozpoczęty Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZwiązek Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja Kobylin rozpoczął sezon lotowy. Podczas pierwszego koszowania gołębi, na punkcie wkładań hodowców odwiedził Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński. Prezes Sekcji – Eugeniusz Brzykcy opowiedział Burmistrzowi o tym, jak przebiega każdy lot od momentu oddania gołębi do lotu, do powrotu do swojego domu, czyli gołębnika. 29 kwietnia odbył się pierwszy lot z Krosna Odrzańskiego. Tegoroczna rywalizacja potrwa do połowy września. W sumie odbędzie się 14 lotów gołębi dorosłych i 6 lotów gołębi młodych, przy czym najdłuższe loty rozpoczynają się w Holandii (prawie 800 km). Burmistrz życzył hodowcom uczciwej rywalizacji oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników. 
Czytaj całość
 
Adam Stankowski  fotograf amator Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu dzisiejszym z wizytą u Burmistrza Kobylina gościł pan Adam Stankowski – Kobyliniak, który od najmłodszych swoich lat wszystkie wolne chwile spędza na obserwacjach przyrody. W latach 1986 – 1995 był aktywnym członkiem Leszczyńskiego Klubu Ornitologicznego, a od roku 1996 Leszczyńskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Pan Adam od kilku lat fotografuje przyrodę swoich rodzinnych stron oraz zmiany jakie się tam dokonują.
Czytaj całość
 
Wyróżnieni podczas sesji Rady Miejskiej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćPodczas XLIII Sesji Rady Miejskiej w Kobylinie Burmistrz Kobylina - Tomasz Lesiński, Radny Powiatu Krotoszyńskiego - Wiesław Popiołek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kobylinie - Tadeusz Dżygała uroczyście wręczyli gratulacje Panu Andrzejowi Robaszkiewiczowi – najbardziej zasłużonemu działaczowi rzemiosła na terenie Gminy Kobylin. Burmistrz odczytał podziękowania dla Pana Robaszkiewicza przesłane przez Starostę i Przewodniczącego Rady Powiatu Krotoszyńskiego.Czytaj całość
 
Rajd po Ziemi Krotoszyńskiej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćMamy za sobą pierwszy etap rowerowego Rajdu po Ziemi Krotoszyńskiej, którego organizatorami są: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Urząd Miejski w Krotoszynie,
Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, Urząd Miejski w Kobylinie, Urząd Gminy Rozdrażew, Urząd Miejski w Sulmierzycach, Urząd Miejski w Zdunach oraz Klub Turystyki Rowerowej „Peleton”. Celem rajdu jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości,  uhonorowanie bohaterów poległych za Ojczyznę przez złożenie kwiatów w miejscach pamięci, upamiętnienie XX rocznicy powstania samorządu powiatowego poprzez ukazanie wspólnego dorobku samorządów gminnych i samorządu powiatowego, a także ukazanie piękna Ziemi Krotoszyńskiej, propagowanie zdrowego i ekologicznego stylu życia w formie turystyki rowerowe oraz integracja samorządów i mieszkańców powiatu. W sobotę grupa ponad

Czytaj całość
 
Zawody wędkarskie Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW dniu 29 kwietnia 2018 r. na zbiorniku wodnym w Długołęce rozegrane zostały zawody wędkarskie o Mistrza Koła PZW Kobylin nr 191. Oficjalnego otwarcia dokonał prezes Koła Waldemar Konieczny życząc wszystkim dobrych połowów i mile spędzonego wolnego czasu nad wodą. Do rywalizacji stanęło 25 uczestników, podzielonych na dwie kategorie: juniorzy i seniorzy. Pogoda dopisała.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 141 - 160 z 2376