Aktualności
Najnowsze informacje
LEKCJA W MUZEUM Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćUczniowie klasy I Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie w dniu 8 grudnia br. wraz z panią Magdaleną Nowacką oraz nauczycielem historii i jednocześnie wychowawcą panem Mateuszem Marcinkowskim wzięli udział w lekcji historii nieco innej niż zawsze. Odwiedzili bowiem Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie, gdzie mieli okazję do bliższego zapoznania się z historią naszej okolicy i losami naszych przodków. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała ciekawych historii związanych z naszym regionem. Kustosz muzeum poprowadził nas poprzez różne okresy historyczne, aż po czasy współczesne. Młodzi słuchacze chętnie włączali się w dyskusje, np. na temat ginących zawodów czy przedmiotów, które używane są po dziś dzień, może tylko w nieco innej formie. Dziewczyny podziwiały różnorodne stroje z minionych epok.

Czytaj całość
 
ROZSTRZYGNIĘCIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 11 grudnia 2017 roku w Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy w Poznaniu rozstrzygnięto Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową. Organizatorem Konkursu jest Krajowe Duszpasterstwo OHP z siedzibą w Częstochowie a patronat nad Konkursem sprawują Ks. Prałat Jarosław Sroka- Krajowy Duszpasterz OHP i Marek Surmacz- Komendant Główny OHP. Projekt kartki miał nawiązywać do obrzędów, zwyczajów oraz symboli związanych z misterium Świąt Bożego Narodzenia. Łącznie wysłano 69 prac konkursowych z jednostek organizacyjnych Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy.
Czytaj całość
 
ŚWIĄTECZNE GOTOWANIE PODCZAS LOKALNEGO KONKURSU KUCHARSKIEGO W KROTOSZYNIE Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość5 grudnia br. wychowawcy Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie Iwona Łuczak oraz Daria Lisiak we współpracy z nauczycielami przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie Ryszardem Ziajką i Eweliną Rogacką zorganizowali Lokalny Konkurs Kucharski -„Świąteczne gotowanie”. W konkursie udział wzięli reprezentanci klas zawodowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach, Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie.
Głównym celem konkursu było umożliwienie uczestnikom sprawdzenia poziomu swoich umiejętności praktycznych, jak również stworzenie im okazji do integracji, rywalizacji oraz poszerzenia własnych umiejętności i doświadczenia zawodowego. Dwuosobowe zespoły miały do przygotowania świąteczne danie w postaci ryby z ziemniakami z wody i sałatą.
Zespół Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie reprezentowały: Katarzyna Haremza i Bernadeta Czerwińska.

Czytaj całość
 
Światowy Dzień Walki z AIDS - dlaczego to takie ważne? Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Został ustanowiony przez ONZ w 1988 roku. Dlaczego? Według statystyk UNAIDS z 2015 roku na świecie żyje prawie 37 milionów osób zakażonych wirusem HIV. To epidemia, o której wciąż trudno rozmawiać - chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem. Co druga chora osoba nie wie, że jest nosicielem wirusa. HIV ma około 37 tysięcy mieszkańców Polski.

Czytaj całość
 
Jubileusze Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW poniedziałek 11 grudnia w Kobylinie pary z 50, 60 i 65-letnim stażem małżeńskim, świętowały odpowiednio: złote, diamentowe i żelazne gody. Uroczystość odbyła się w Restauracji „Bajka”.
Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński, w imieniu swoim oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej – Pana Tadeusza Dżygały i Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Pani Żanety Golinskiej, złożył Dostojnym Jubilatom życzenia i wyrazy uznania.

Czytaj całość
 
Ostrzeżenie o oblodzeniach! Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 65, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych  w Poznaniu, dnia 17.12.2017 r.

Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz. 17:00 dnia 17.12.2017 r. do godz. 09:00 dnia 18.12.2017 r.

Obszar: województwo wielkopolskie

Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, przy gruncie od -5°C do -2°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, zwracam się do mieszkańców z prośbą o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym okresie, a właścicielom i zarządcom nieruchomości przypominam o obowiązku odśnieżania i posypywania chodników przy swoich posesjach.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65 5482401.

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 
Projektu edukacyjny Sport na Brązowo - trampoliny Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość1 grudnia w ramach Projektu edukacyjnego Sport na Brązowo odbyła się kolejna wycieczka o charakterze sportowym. Tym razem uczestnicy projektu ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie, w liczbie przekraczającej 40 osób wraz z opiekunami udali się do Euro Jump do Leszna. Na miejscu spotkaliśmy się z bardzo serdecznym przyjęciem, profesjonalni trenerzy poprowadzili rozgrzewkę oraz przekazali zasady właściwego korzystania z trampolin. Efekty były niesamowite, piruety, salta i inne kombinacje były dowodem wielkich umiejętności uczniów. Po godzinnym szaleństwie nadszedł czas na zregenerowanie sił w Galerii Leszno, po czym cała rozentuzjazmowana grupa wróciła do Kobylina.
Brat Sylwan
Czytaj całość
 
Czy potrzebne są nam pieniądze? Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTaki problem próbowali rozwiązać uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie na warsztatach zorganizowanych przez opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędności. Celem zajęć było pogłębienie wiedzy na temat pieniędzy i sposobów posługiwania się nimi, zdobycie nowych informacji o tym, jakie funkcje pełni pieniądz oraz jakie zachodzą związki pomiędzy pracą, a zarabianiem pieniędzy.

Czytaj całość
 
Z wizytą w schronisku Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość7 grudnia  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie wybrali się kolejny raz z wizytą do MIĘDZYGMINNEGO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT w Wysocku Wielkim. Z naszej wizyty ucieszyli się wszyscy: i pracownicy schroniska i zwierzęta. Pojechaliśmy tam nie tylko po to, żeby zobaczyć  bezpańskie pieski, ale głównie po to, żeby przekazać im dużą ilość karmy, koce, zabawki i  inne potrzebne rzeczy zebrane  przez uczniów. Zwiedziliśmy schronisko oraz poznaliśmy zasady funkcjonowania tego miejsca. Wzruszyły nas  także historie zwierząt znajdujących się pod  opieką. Zdziwiła nas liczba psiaków, które tam przebywają.
Czytaj całość
 
W poszukiwaniu św. Mikołaja Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość6 grudnia, tradycyjnie już w Szkole Podstawowej w Kobylinie, wspominaliśmy św. Mikołaja-ulubionego Świętego wszystkich dzieci. Ponad 1700 lat temu ten wspaniały Święty był biskupem w mieście Mira. Ten zaszczytny tytuł nie przeszkodził mu jednak w pomaganiu najbardziej potrzebującym. Święty Mikołaj jest symbolem dobroci i radości ,a dzień jego wspomnienia - 6 grudnia jest okazją do obdarowywania się prezentami. I to w tym dniu dzieci z klas I-III wyruszyły na poszukiwanie św. Mikołaja. Ślady prowadziły do klasztoru, bo gdzie znaleźć Świętego, jak nie w kościele?
Czytaj całość
 
Mikołaj w Przedszkolu w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 6 grudnia 2017 do przedszkola w Kobylinie zawitał miły gość. Tegoroczna aura co prawda nie sprzyjała sannie, ale nasz gość doskonale sobie poradził i mimo brak białego puchu Mikołaj ku radości dzieci przybył do nas. Wszystkie dzieci ubrane w mikołajowe czapeczki zgromadzone na holu wraz ze swoimi paniami przywitały go ciepłym uśmiechem i piękną piosenką. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wyrecytowanych wierszy i piosenek przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o „słodkim upominku” dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu.
A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze długo gościł uśmiech. Szkoda, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku....
Czytaj całość
 
Grupa "Motyli" z wizytą u Seniorów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćGrudzień to miesiąc, kiedy czekamy na Mikołaja, upragnioną zimę i Święta Bożego Narodzenia. Przedszkolaki z grupy Motyli w Kobylinie 5 grudnia wprowadziły seniorów z naszej gminy w ten przedświąteczny nastrój. Z okazji Mikołajek zaprezentowały program artystyczny. Na występ składały się wiersze, piosenki i tańce o tematyce świątecznej. Seniorzy entuzjastycznie reagowali na występ przedszkolaków, nagradzając dzieci gromkimi brawami. Za piękny występ dzieci zostały obdarowane słodyczami. Wizyta u seniorów była dla przedszkolaków lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości wobec osób starszych.

Czytaj całość
 
"Grzybowa chata" dla rodziców i znajomych Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielne popołudnie, dnia 3 grudnia br. grupa „Ekoludków”  z Przedszkola w Kobylinie pod kierunkiem pani Arlety Barteczki zaprezentowała swoim rodzinom i znajomym spektakl teatralny o tematyce ekologicznej pt. „Grzybowa chata”. Maluchy z wdziękiem, swobodą i uśmiechem przedstawiły licznie zgromadzonej widowni perypetie leśnych zwierząt, związane ze zdrowym odżywianiem. Popisy małych artystów spotkały się z ciepłym przyjęciem, a gromkie oklaski świadczyły o tym, że występ bardzo się podobał.

Czytaj całość
 
Andrzejki w przedszkolu w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKoniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania, co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Andrzejki odbyły się w naszym przedszkolu 30 listopada 2017 r.

Czytaj całość
 
W pracowni krawieckiej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 29.11.2017 dzieci z oddziałów KRASNALI i BIEDRONEK Kobylińskiego Przedszkola odwiedziły Pracownię Krawiecką „JOANNA” przy Al. Powst. Wlkp. w Kobylinie. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą krawcowej. Przedszkolacy poznali nazwy oraz przeznaczenie różnych sprzętów i urządzeń będących na wyposażeniu pracowni, zapoznali się z kolejnymi etapami szycia ubrań oraz mieli możliwość obserwacji pani krawcowej przy pracy. Właścicielka zakładu w interesujący sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz o przeznaczeniu różnych akcesoriów; pokazała niektóre czynności związane z jej pracą; chętnie i wyczerpująco odpowiadała na pytania zadawane przez przedszkolaków.
Czytaj całość
 
Obchody Dnia Pluszowego Misia Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 27.11.2017r. dzieci z przedszkola w Kobylinie uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim Misiem. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie oraz pluszowe misiaki opanowały całe przedszkole. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy na holu naszego przedszkola. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Mały miś”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Impreza zakończyła się wspólnym oglądaniem bajki pt. „Miś uszatek” oraz degustacją Misia Lubusia.
Czytaj całość
 
XXII Festiwal Dziecięcy o Tematyce Ekologicznej Krotoszyn 2017 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW ramach XXII  Festiwalu  Dziecięcego o Tematyce Ekologicznej w Krotoszynie odbył się konkurs plastyczny w dwóch kategoriach tematycznych i dla różnych grup wiekowych.
Przedszkolacy z Kobylina wykonywali prace na temat: „Co w trawie piszczy”. Ogółem na konkurs wpłynęło 611 prac. Jury w składzie Paweł Mizera i Beata Ulbrych nagrodziło i wyróżniło 52 autorów prac.

Czytaj całość
 
Łukasz na podium w II GP Polski Juniorów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTenisista stołowy z Kobylina Łukasz Wachowiak, były zawodnik LKS Spółdzielca Kobylin, a obecnie ZKS Zielona Góra zanotował świetny występ na II Grand Prix Polski Juniorów w Ostródzie, który odbył się w dniach 8-10 grudnia 2017r.  Po bardzo zaciętych pojedynkach dotarł do półfinału, w którym doznał porażki z Samuelem Kulczyckim i ostatecznie zakończył turniej na bardzo wysokim III miejscu. W turnieju wystąpiło 138 juniorów i 111 juniorek. Łukasz startujący z 5 miejsca w rankingu rozpoczął turniej od gry w grupach, gdzie rozegrał 3 pojedynki zwyciężając wszystkie 3:0.
Czytaj całość
 
Spółdzielca Kobylin tuż za podium w IV Lidze Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW miesiącu październiku rozpoczęła się pierwsza kolejka rozgrywek IV ligi tenisa stołowego okręgu leszczyńskiego.

IV Liga grupa A
W grupie A drużyna Spółdzielcy Kobylin I odnotowała cztery zwycięstwa, jeden remis oraz trzy porażki. Obecnie zajmuje IV miejsce w grupie. W skład zespołu wchodzą: Adam Szyrner, Bartosz Kostrzewa, Konrad Bruder, Robert Wachowiak, Radosław Waściński, Maciej Żyto.

Czytaj całość
 
Zaproszenie na turniej chrytatywny Utwórz PDF Drukuj

III TURNIEJ CHARYTATYWNY HALOWEJ PIŁKI NOZNEJ

GRAMY! POMAGAMY! WYGRYWAMY 

16 GRUDNIA 2017r.

Godz. 13:00

Hala Środowiskowo - Sportowa w Kobylinie

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 161 - 180 z 2153