Aktualności


Najnowsze informacje
"Akademia Piękna" UTW w Krotoszynie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćUniwersytet Trzeciego Wieku ( UTW ) w Krotoszynie w ciągu swej dotychczasowej działalności poza zajęciami o charakterze edukacyjnym, rekreacyjnym, relaksacyjnym, prozdrowotnym spełniał rolę swoistej kuźni talentów.  Potwierdzały to przedstawienia Teatru Stolikowego, a także wystawy rękodzieła, fotografii, obrazów i ceramiki uczestników projektów współfinansowanych przez Samorząd Województwa Wlkp., wspieranych  finansowo przez Urząd Miejski w Krotoszynie i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie.
Czytaj całość
 
Relacja z projektu Senior z inicjatywą 2016 Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW ramach tegorocznego projektu „Senior z inicjatywą” organizowanego przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie odbyła się Biesiada, Konferencja Naukowa oraz XII Przegląd Twórczości Artystycznej, a hasło tegorocznego projektu brzmiało: „Nie dla nas spory i zwady, zapraszamy do biesiady”. Patronat nad projektem objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Burmistrz Krotoszyna oraz Starosta Krotoszyński.

Pobierz relację

Czytaj całość
 
Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW poniedziałek 24 października w hali sportowej „Pilawa” w Kobylinie odbyły się Finały Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Organizatorem byli: Krotoszyński Szkolny Związek Sportowy, Zespół Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie.
Reprezentacja szkół składała się z 2 dziewcząt lub 2 chłopców + jeden zawodnik rezerwowy. W grupie dziewcząt i chłopców startowało po pięć zespołów.

Czytaj całość
 
IV LIGA wygrana z Rawiczem Utwórz PDF Drukuj
W niedzielę 23 października odbyła się 4 kolejka rozgrywek IV ligi tenisa stołowego okręgu leszczyńskiego grupy B. Tym razem zespół Spółdzielcy II wygrał  mecz z Rawiczem 10:8.
Punkty dla zespołu zdobyli:
Patryk Kostrzewa     3
Kacper Waszyński    2.5
Wiesław Pazgrat       2.5
Klaudia Wachowiak  2

                                                                                                          Robert Wachowiak
 
I Grand Prix Wielkopolski Skrzatów i Żaków Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotę 22 października w Poznaniu odbył się I Grand Prix Wielkopolski skrzatów i żaków w tenisie stołowym. W turnieju startowało 98 zawodników z wielkopolski. Klub LKS Spółdzielca Kobylin reprezentowali Antoni Frąckowiak i Marcel Waszyński. Bardzo dobrze wypadł  Antoni zajmując 9 miejsce oraz debiut na tak dużej imprezie zaliczył Marcel Waszyński zajmując miejsce 17.
W I Grand Prix Polski wystąpi Klaudia Wachowiak mająca limit imienny, która obecnie zajmuje 10 miejsce w Polsce.
                                                                                                         Robert Wachowiak
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym Utwórz PDF Drukuj
21 października w hali sportowej „Pilawa” w Kobylinie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Organizatorem zawodów byli Krzysztof Elias i Robert Wachowiak.

Czytaj całość
 
Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym - Gimnazjada Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość20 października w hali sportowej „Pilawa” w Kobylinie odbyły się Finały Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół  Gimnazjalnych w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Organizatorem byli: Krotoszyński Szkolny Związek Sportowy, Zespół Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie.
Czytaj całość
 
Wieści z klubu "Spółdzielca" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość1. Wyróżnienie dla Klubu i Trenera
    We września w Poznaniu odbyło się walne zebranie sprawozdawczo- wyborcze Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego. Uczestniczył w nim delegat LKS Spółdzielca Kobylin Robert Wachowiak. Wybrano nowe władze i w wyniku przeprowadzonych wyborów jednogłosnie prezesem WZTS został  ponownie Pan Tadeusz Nowak.
    W trakcie zebrania Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Wojciech Waldowski wraz prezesem WZTS Tadeuszem Nowakiem dokonali wręczenia wyróżnień osobom zasłużonym dla rozwoju wielkopolskiego tenisa stołowego.  Wśród wyróżnionych, którzy otrzymali srebrną odznakę za zasługi dla PZTS znalazł się Robert Wachowiak - trener LKS Spółdzielca Kobylin, również klub LKS Spółdzielca Kobylin został wyróżniony za dobrą pracę szkoleniową z młodzieżą w ostanich latach.  


Czytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie w zakresie Przekazywania i rozliczania dotacji w ramach Otwartego Konkursu Ofert.

 Miejsce: Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. A. Fiedlera ul. Benicka 9

 Godzina: od 16:00 do 19:00

Szczegóły na plakacie.

 

Pobierz informację

 
XX-lecie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość„Dar lat to prezent, na który nie można sobie zasłużyć i którego nie można sobie kupić. Nie można go też ukryć. Nie jest on dany wszystkim w równej mierze. Zawiera radość, ale nie jest pozbawiony bólu, zawiera śmiech i łzy, przemijanie i wzrastanie. Dar ten trzeba przyjmować z wdzięcznością, dlatego że jest darem naszego życia”/Internet/.


23 września 2016 r. w Zespole Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie świętowano jublileusz 20 – lecia Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Kobylinie. Uroczystość, której patronat honorowy objął Burmistrz Kobylina, pan Bernard Jasiński, zaszczycili, poza panem burmistrzem, prezes Izby Rzemieślniczej w Krotoszynie, pan Józef Januszkiewicz, radni Gminy Kobylin – panowie Wiesław Lisiak i Mirosław Flak, ojciec proboszcz Ksawery Majewski, komendant OHP w Krotoszynie – pan Zbigniew Kurzawa, przedstawiciele pracodawców z panem Andrzejem Robaszkiewiczem na czele, dyrektorzy szkół z terenu gminy Kobylin. Miło było nam gościć panią inż. Annę Dembecką, byłego dyrektora szkoły zawodowej.

Czytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj
Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii - Odnośnik do pobrania.
 
Wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 21.10.2016 roku w godzinach 8:30 – 17:00 na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:

gm. Kobylin: Zdziętawy, Raszewy oprócz nr 19, 20.
 
Zaproszenie na XXI sesję Rady Miejskiej Utwórz PDF Drukuj

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 446) zwołuję XXI sesję Rady Miejskiej w Kobylinie.

Sesja odbędzie się w czwartek, dnia 27 października 2016 roku o godzinie 18.00 w Sali szkolnej przy placu Glabera w Kobylinie z następującym porządkiem obrad:

 1. Otwarcie sesji.

 2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

 3. Zapytania, wnioski i interpelacje radnych.

 4. Informacja Burmistrza o działalności międzysesyjnej.

 5. Informacja Wojewody Wielkopolskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kobylinie i Burmistrza Kobylina na temat oświadczeń majątkowych.

 6. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych gminy w roku szkolnym 2015/2016.

 7. Podjęcie uchwał:

  1. w sprawie: programu współpracy Gminy Kobylin z organizacjami pozarządowymi oraz pozostałymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2017 rok,

  2. w sprawie: Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na terenie Gminy Kobylin na rok 2017,

  3. w sprawie: Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2017,

  4. w sprawie: wprowadzenia opłaty prolongacyjnej z tytułu rozłożenia na raty lub odroczenia terminu płatności podatków stanowiących dochody budżetu gminy,

  5. w sprawie: zmiany uchwały Nr XI/58/15 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 29 października 2015 roku w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości,

  6. w sprawie: zmiany budżetu gminy Kobylin na rok 2016.

  7. w sprawie: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kobylin na lata 2016 – 2025.

 8. Wolne głosy i wnioski.

 9. Zakończenie.

 
Afrykański pomór świń Utwórz PDF Drukuj

Film edukacyjny pt.: "Afrykański pomór świń - zasady ochrony świń przed chorobą".

 
Wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 14.10.2016 roku w godzinach 9:30 – 14:30 na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:


Kobylin: Rynek nr 1 do 10, nr 17 do 25, restauracja, ul. Wolności nr 2 do 21, nr 23 do 36, ul. Krobska nr 3 do 13 nieparzyste, nr 4, ul. Mickiewicza nr 1 do 9, nr 12, ul. Baszkowska nr 3, 4, 6, ul. Kościelna nr 2 do 8 parzyste, nr 3, 7.
 
Puchar Polski w Sumo Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 23-24 września 21 zawodników UKS SAMSON Kobylin wzięło udział w Pucharze Polski Młodzików i Kadetów w sumo w Gorzowie Wlkp. Gorzowski Puchar był ostatnim etapem kwalifikacji na Mistrzostwa Europy. Dzięki znakomitym walką aż ośmioro Kobyliniaków  (Aleksandra Bzodek, Klaudia Chlebowska, Jakub Kaźmierczak, Dawid Lesk, Piotr Sikora, Mateusz Pieszak, Jakub Kobusiński, Jakub Durczewski) zdobyło powołanie do reprezentacji kraju na Mistrzostwa Europy Młodzików i Kadetów, które odbędą się w połowie października w Niemieckiej Brandenburgii.
Czytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj
Banki Spółdzielcze z grupy SGB w ramach współpracy z Wielopolską Izbą Rolniczą oraz Wielkopolskim Związkiem Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej realizowanej wspólnie z Tygodnikiem Poradnikiem Rolniczym zapraszają na szkolenia dotyczące zapobieganiu rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń.
 
 
 
Informacja Utwórz PDF Drukuj

Terminy odbioru odpadów wielkogabarytowych:

KOBYLIN:
1) MIASTO:
a) 08.11.2016 - Kobylin ul. Krotoszyńska, Plac Andrzeja Glabera, Rynek Marszałka Józefa Piłsudzkiego, Polna, Rzemiechowska, Wolności, Rawicka, Nowy Rynek, Krótka, Zamkowa, Baszkowska, Kościelna
b) 08.11.2016 - Berdychowska, Boruty, Cisowa, Czerwona Róża, gen. Jana Nepomucena Umińskiego, gen. Mariana Langiewicza, Jałowcowa, Jodłowa, Józefa Łukasiewicza, Konwaliowa, Leszczyńskich, Modrzewiowa,  Samuela Twardowskiego, Sosnowa, Strzelecka, Świerkowa, Tulipanowa; EKO KAR
c) 09.11.2016 - Kobylin ul. Wałowa, Aleje Powst. Wielkopolskich, Kolejowa, Jastrzębia, Dworcowa, Kopernika, Moniuszki, Kościuszki
d) 10.11.2016 - Kobylin ul. Jana III Sobieskiego, Gen. Józefa Edwarda Grobelnego, Gen. W. Andersa, Konopnickiej, Dąbrowskiej, Gen. Wł. Sikorskiego, Sienkiewicza, Polskiego Września, Rębiechowska, Grobla, Ks. A. Szyperskiego, Rektora Macieja, Wiosenna, Krobska, 3 Maja, Słoneczna, Grunwaldzka, Konarskiego, Mickiewicza


2) GMINA:
a) 29.10.2016 - Rębiechów, Rzemiechów, Rojew, Lipówiec, Kuklinów, Franków, Wyganów, Fijałów, Nepomucenów,
b) 05.11.2016 – Smolice,
c) 07.11.2016 - Stary Kobylin, Długołęka, Berdychów, Zdziętawy, Raszewy, Starygród, Starówkowiec
d) 08.11.2016 - Targoszyce, Łagiewniki, Zalesie Małe, Zalesie Wielkie, Górka, Sroki, Biała Róża

 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj
Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie zapraszają seniorów do udziału w:
prelekcji pt. „Jak jesień może wpływać na nasze zdrowie?”
14.10.2016 r. o godz. 17.00
Miejsce: Krotoszyńska Biblioteka Publiczna ul. Benicka 9, Krotoszyn
Wykładowca: lek. chorób wewnętrznych Maciej Hoffmann
 
AKCJA STERYLIZACJI KOTÓW WOLNO ŻYJĄCYCH Utwórz PDF Drukuj

Związek Międzygminny „Eko Siódemka” informuje, że rozpoczęła się kolejna bezpłatna akcja sterylizacji kotów wolno żyjących z obszaru gmin członkowskich Związku (tj. gm. Krotoszyn, Sulmierzyce, Zduny, Kobylin, Cieszków).

Akcja nie dotyczy kotów domowych, posiadających właścicieli.

Zainteresowane osoby (tj. karmiciele, opiekunowie społeczni) muszą dokonać zgłoszenia pod nr. 604757177 lub 660662171. Pod wskazanymi numerami przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad zwierzętami, Oddział w Krotoszynie udzielą wszelkich niezbędnych informacji na temat ww. akcji.

Apelujemy i serdecznie zapraszamy wszystkich kocich opiekunów do wzięcia udziału w ww. przedsięwzięciu.
Akcja sponsorowana jest przez Związek Międzygminny „Eko Siódemkę” przy współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, Oddział w Krotoszynie.
Liczba bezpłatnych zabiegów ograniczona.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 161 - 180 z 1808