Aktualności
Najnowsze informacje
Ostrzeżenie  Burze z gradem Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego nr 32 wydanego przez IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 02.06.2016 r.

Podaję do publicznej wiadomości następujący komunikat.

Zjawisko: burze z gradem

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

Ważność: od godz. 13:00 dnia 02.06.2016 r. do godz. 24:00 dnia 02.06.2016 r.

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo wielkopolskie

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62 7252921 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65 5482401.

Burmistrz Kobylina


 
WĘDKARZE DZIECIOM Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZ okazji tegorocznego Dnia Dziecka Koło nr 191 Polskiego Związku Wędkarskiego w Kobylinie zorganizowało zawody nad zbiornikiem wodnym w Długołęce. W tym roku wzięło udział trzydziestu ośmiu adeptów sztuki wędkarstwa, których podzielono na dwie grupy wiekowe: młodsi – poniżej 6 klasy szkoły podstawowej i starsi – od 6 klasy do 3 gimnazjum.
Czytaj całość
 
IX Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o puchar Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj
Regulamin do pobrania.
 
Komunikat Utwórz PDF Drukuj
Komunikat ! Półkolonie "Zielone wakacje"
Informujemy, że w terminach 4 – 15 lipca oraz 18-29 lipca
organizowane będą w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie półkolonie dla dzieci
 w wieku 6 - 13 lat.
 
Zapisy dzieci na półkolonie odbędą się
w sekretariacie Szkoły 6 czerwca br.
w godz. 1600 – 1800
Ilość miejsc ograniczona !
Dzieci przedszkolne zapraszamy do przedszkola, które jest czynne przez cały lipiec !

 
Ostrzeżenie  Burze z gradem Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego nr 30 wydanego przez IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 31.05.2016 r.

Podaję do publicznej wiadomości następujący komunikat.

Zjawisko: burze z gradem

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru około 75 km/h. Lokalnie grad.

Ważność: od godz. 12:00 dnia 31.05.2016 r. do godz. 23:00 dnia 31.05.2016 r.

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo wielkopolskie

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90 %.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62 332-43-50, 62 332-43-51 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65 5482401.


Burmistrz Kobylina

 
XIV ZAWODY STRZELECKIE WŁADZ SAMORZĄDOWYCH powiatu Krotoszyńskiego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość7 maja na strzelnicy I LO w Krotoszynie odbyła się   czternasta  edycja zawodów strzeleckich Władz Miast i Gmin pow krotoszyńskiego. Organizatorami  zawodów był Zarząd Powiatowy LOK w Krotoszynie, Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta  Krotoszyn. Tradycyjnie  w zawodach nie wzięły udziału reprezentacje Sulmierzyc i Zdun, a po raz pierwszy gościliśmy reprezentacje Pogorzeli.
Czytaj całość
 
ZARZĄDZENIE NR 48/2016 Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj
ZARZĄDZENIE NR 48/2016 
Burmistrza Kobylina
z dnia 25 maja 2016 roku
 
w sprawie : wyborów dla uzupełnienia składu osobowego Rady Osiedla.
 

Na podstawie § 9 i 10, w związku z §36 Statutu Osiedla w Kobylinie, postanawiam co następuje :

§ 1.

1. Zarządzam  przeprowadzenie  wyborów dla uzupełnienia składu osobowego Rady Osiedla.
2. Zebranie wyborcze odbędzie się w dniu 7 czerwca 2016 roku (wtorek) o godzinie 20.00 w remizie OSP przy ul. Krobskiej w Kobylinie.
3. Dla dokonania wyboru Rady Osiedla na zebraniu mieszkańców Osiedla niezbędny jest udział co najmniej 1/20 uprawnionych do głosowania mieszkańców Osiedla.
O ile w wyznaczonym terminie nie uzyska się wymaganego quorum wybory przeprowadza się w drugim terminie tj. pół godziny po upływie pierwszego terminu bez względu na liczbę osób uczestniczących w zebraniu.
4.  Porządek obrad :
  1. Otwarcie zebrania.
  2. Wybór Komisji Wyborczej.
  3. Zgłaszanie kandydatów na członka Rady Osiedla.
  4. Wybory dla uzupełnienia składu osobowego Rady Osiedla.
  5. Wolne głosy i wnioski
  6. Zakończenie.   
5. Obradom przewodniczyć będzie Wiesław Lisiak.

§ 2.


Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
           
 
                                                                           Burmistrz Kobylina
                                                                           /-/ Bernard Jasiński

 
 
 
Czytaj całość
 
Badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR). Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćUprzejmie informujemy, że w dniach 1 czerwca – 29 lipca 2016 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR).
Czytaj całość
 
INFORMACJA! Utwórz PDF Drukuj
Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów Mikołaj Lechman zaprasza na bezpłatne poradnictwo konsumenckie i informacji prawnej w zakresie interesów konsumentów. Spotkania będą odbywać się w każdy drugi czwartek miesiąca od godziny 11:30 - 15:15 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kobylinie biuro nr 5 /Sala Ślubów- pierwsze piętro/.

Do podstawowych zadań Powiatowego Rzecznika Konsumentów należy:
* zapewnienie bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego i informacji prawnej w zakresie ochrony interesów i  konsumentów,
* składanie wniosków w sprawie stanowienia i zmiany przepisów prawa miejscowego w zakresie ochrony interesów konsumentów,
* występowanie do przedsiębiorców w sprawach ochrony praw i  interesów konsumentów,
* współdziałanie z właściwymi miejscowo delegaturami Urzędu, organami Inspekcji Handlowej oraz organizacjami konsumenckimi,
* wytyczanie powództwa i występowanie w sprawach o ochronę interesów konsumentów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
 
5- lecie Klubu HDK w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 29 kwietnia 2016r. odbył sie Jubileusz 5-lecia Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Kobylinie. Spotkanie, w którym udział wzięli członkowie klubu i zaproszeni goście odbyło się w restauracji „Hasylanka” w Kobylinie.
Czytaj całość
 
Turniej indywidualny w tenisie ziemnym Utwórz PDF Drukuj
Urząd Miejski w Kobylinie informuje że jest w trakcie organizacji turnieju w tenisie ziemnym z okazji Dni Kobylina. Zawody odbędą się w terminie od 26 maja 2016r. do 18 czerwca 2016r. System rozgrywek zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszeń.   Zgłoszenia przyjmowane będą przez Tomasza Lesińskiego tel. 782 717928 oraz w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, Paweł Wasielewski  tel. 65 548 24 01 do godz. 9,00  25 maja 2016r.
 
Zawody strzeleckie z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość3 maja br. LOK Kobylin zorganizował strzelanie z okazji uchwalenia konstytucji. Każdy zawodnik mógł wykupić dowolną ilość serii. Do klasyfikacji końcowej zaliczał się wynik najlepszej serii. Miejsca na strzelnicy zajmowano zgodnie z losowaniem stanowisk.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Polski juniorów: dwa medale Łukasza Wachowiaka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW Ostródzie w dniach 28.04-01.05.2016r.  odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w tenisie stołowym. W turnieju tym startował  Łukasz Wachowiak  występujący obecnie w pierwszoligowym zespole ZKS Mazel Zielona Góra. Kobylinianin zdobył 2 medale złoty i srebrny.
Czytaj całość
 
Obwieszczenie Utwórz PDF Drukuj

Obwieszczenie o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Plik do pobrania

 
Kobylińscy uczniowie częścią międzynarodowego projektu LUNETA Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość19 kwietnia 2016r. grupa 17 uczniów z kl.4a i 4b wyjechała do Niemiec, aby spotkać się ze swoimi partnerami z zaprzyjaźnionej szkoły w Jesewitz. Nasza wymiana partnerska trwa już 13 lat. Tuż przed wyjazdem dowiedzieliśmy się, że czeka na nas w Niemczech miła niespodzianka. Zostaliśmy wytypowani do wzięcia udziału w międzynarodowym projekcie „Luneta”, organizowanym w ramach programu „Wrocław- Europejska Stolica Kultury 2016”, pod patronatem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i burmistrza Berlina Michaela Müllera.
Czytaj całość
 
Wspaniałe Mistrzostwa Europy w Krotoszynie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPonad 400 sumoków walczyło o Europejski Czempionat oraz zapewnienie sobie startu w przyszłorocznych World Games 2017 we Wrocławiu. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy UKS Samson Kobylin, którzy wywalczyli aż 7 medali !!!

Czytaj całość
 
Mistrzostwa Gminne Szkół w tenisie stołowym o Puchar Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 29.04.2016 r. w Kobylinie odbyły się Mistrzostwa Gminne Szkół Podstawowych i Zespołu Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie o Puchar Burmistrza Kobylina w tenisie stołowym organizowane przez Zespół Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie.
Czytaj całość
 
Udział Klaudii w III GP Polski Żaczek oraz Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 15-17 kwietnia w Łaziskach Górnych odbył się III Grand Prix Polski Żaków i Żaczek w tenisie stołowym.  Klub Spółdzielca Kobylin reprezentowała Klaudia Wachowiak. Zdobywając drugie miejsce w województwie awansowała do zawodów bez gry w eliminacjach, które odbywały się w pierwszym dniu zawodów. Następnego dnia do rozgrywek przystąpiło 64 najlepszych żaczek z Polski.
Czytaj całość
 
XXXVII Sztafeta Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej 23 kwietnia 2016 r. Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćOrganizatorami Sztafety był Urząd Miejski w Kobylinie oraz Koło Środowiskowe LOK Kobylin.


Cel imprezy - oddanie hołdu poległym i zamordowanym w czasie II wojny światowej.


Hasło imprezy - " Odebrano Wam Życie, Dajemy Wam Naszą Pamięć".


Rozpoczęcie imprezy nastąpiło o godzinie 10.00 od przemówienia Zastępcy Burmistrza Kobylina Mirosława Sikory, który przypomniał startującym o znaczeniu i celu zawodów. Następnie 3-osobowe drużyny wyruszyły na trasę w odstępach 3-minutowych. Trasa imprezy - od pomnika "Poległym i pomordowanym" ulicami : Krotoszyńska, Wolności, Rynek, Rawicka do Starego Kobylina, następnie skręt w lewo do Długołęki, z Długołęki drogą jabłoniową do Smolic, powrót do drogi 416 w kierunku Kalinowa, skręt do Długołęki, powrót do Kobylina na metę usytuowaną na stadionie KS Piast - strzelnica LOK.

Czytaj całość
 
Nagrody i wyróżnienia dla sportowców Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość15 kwietnia br. w Remizie OSP w Kobylinie odbyło się spotkanie władz samorządowych Gminy Kobylin z zawodnikami reprezentującymi kluby działające na terenie naszej gminy. Ze strony władz na zebraniu obecni byli: Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński i Przewodniczący Rady Miejskiej w Kobylinie Tadeusz Dżygała.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 200 z 1727