Aktualności
Najnowsze informacje
Zaczarowany świat Karolci... Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZaczarowany świat Karolci... to temat przewodni III Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla uczniów klas 1 - 2, który organizuje p. mgr Beata Szyrner. Tym razem uczestnicy konkursu wykazywali się znajomością ponadczasowej książki Marii Krüger pt. "Karolcia". Do udziału w konkursie zaproszono dzieci z naszej gminy i zaprzyjaźnionych szkół, ale, jak się okazało, zmagania miały charakter gminny. W turniejowe szranki stanęli uczniowie z: Kobylina, Kuklinowa, Zalesia Małego. Naszą szkołę godnie reprezentowali pierwszoklasiści, przygotowani przez p. mgr Edytę Szymczak : Marta Kowalczyk, Maciek Niwczyk  i Jaś Wojtkowiak.

Czytaj całość
 
Zamknięta będzie topolówka w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie informuje, że w związku z potrzebą awaryjnej naprawy przepustu w dniu 24 maja (czwartek) od godz. 8.00 do godz. około 17.00 zamknięta będzie droga powiatowa 5150P na odcinku od drogi krajowej nr 36 do Smolic – tzw. „topolówka”. Objazd w tym dniu prowadzony będzie drogą gminną w Smolicach, a ruchem kierować będą osoby uprawnione w tym zakresie.
 
Zawody wędkarskie w Zalesiu Małym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość20 maja br. na zbiorniku wodnym w Zalesiu Małym odbyły się zawody wędkarskie o tytuł Mistrza Koła Wędkarskiego.

Najlepsi wędkarze uzyskali wyniki:
1. Matysiak Mikołaj - 3215 gram
2. Moryson Norbert - 1609 gram
3. Ratajczak Eugeniusz - 900 gram

Pamiątkowe statuetki i upominki najlepszym zawodnikom wręczyli Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński i Przewodniczący Koła w Zalesiu Małym Dariusz Małecki.

Czytaj całość
 
Planowe wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 25.05.2018 roku w godzinach 07:30 – 16:30 na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:


Kobylin ul. Kopernika nr 19, 20 Piekarnia, Rębiechów nr 20, działka nr 106.
 
90 urodziny Druha Juliana Kowalskiego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWe wtorek 22 maja br. 90 urodziny obchodzi wieloletni strażak Druh Julian Kowalski. Z tej okazji w piątek 18 maja br. w Kościele Klasztornym odbyła się msza św., w której uczestniczył Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński oraz delegacja strażaków z OSP Kobylin: Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Kobylinie Andrzej Maćkowiak, Komendant Miejsko-Gminnego OSP w Kobylinie Piotr Popow i Wiceprezes OSP w Kobylinie Dariusz Rybka, którzy złożyli solenizantowi życzenia i wręczyli kwiaty.
Czytaj całość
 
WYCIECZKA DO MŁYNA Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW czwartek 17 maja 20018 roku w ramach zajęć świetlicowych odbyła się wycieczka do miejscowego młyna.
Dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej w Kobylinie wraz z opiekunkami panią Danutą Janura – Barteczka oraz panią Donatą Jankowską - Majnert miały okazję zwiedzić Młyn Usługowo Handlowy Państwa Marii i Roberta Krawczyków w Kobylinie.
Czytaj całość
 
Zawody wędkarskie Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćCzłonkowie Koła PZW Kobylin nr 191 w dniu 20 maja br. zmagali się w zawodach wędkarskich o Puchar Prezesa Koła, zorganizowanych na jeziorze Żelano. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie: juniorzy, seniorzy. Wyniki przedstawiają się następująco:


Czytaj całość
 
Puchar Polski w Kielcach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPuchar Polski Kadetów i Młodzików w sumo 12 maja w Nowinach koło Kielc zgromadził ponad 300 zawodników z całej Polski. Zawody zostały przeprowadzone w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach. Licznie zgromadzona widownia miała okazję podziwiać niesamowite walki zawodników sumo. Kobylin reprezentowało 30 zawodników, którzy wywalczyli 16 medali ( 4 złote, 3 srebrnych i 9 brązowe). W klasyfikacji klubowej sumocy kobylińskiego Samsona zajęli III miejsce.

Czytaj całość
 
Szósty Przegląd Śpiewu Pieśni Maryjnych Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość17 maja 2018 roku w Sali Domu Strażaka w Kuklinowie odbył się „Szósty Przegląd Śpiewu Pieśni Maryjnych”. Organizatorami tego wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Kobylin był Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Kuklinowie. W przeglądzie udział wzięło dwanaście zespołów nie tylko z terenu Gminy Kobylin. Na zaproszenie PZERiI w wydarzeniu uczestniczył również Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński. Na zakończenie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki.
Czytaj całość
 
Majówka w Łagiewnikach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćMajówka w Łagiewnikach odbyła się 15 maja na "Ranczo" u p. Czesława Roszczaka. Przybyło 35 osób w tym 3-ech sympatyków naszego koła nr 9. Pogoda dopisała, seniorzy w świetnych humorach smażyli kiełbaski, śpiewali piosenki i co niektórzy wspominali dawne czasy przeżyte w Łagiewnikach. Seniorzy brali udział w konkurencjach sportowych prowadzonych przez mistrza Polski p. Czesława Roszczaka. Majówkę w Łagiewnikach spędziliśmy miło i wesoło.

Czytaj całość
 
Przebudowa chodnika na ulicy Twardowskiego w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćRozpoczęły się roboty budowlane polegające na przebudowie chodnika na ulicy Twardowskiego w Kobylinie. Prace wykonuje firma Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Patryk Borowczyk z Krobi. Termin wykonania zadania do dnia 10 czerwca br. Zamiarem inwestora, a więc Gminy Kobylin jest poprawa warunków komunikacyjnych, a tym samym zapewnienie bezpieczeństwa ruchu pieszych. W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie nowej nawierzchni chodników oraz zjazdów z betonowej kostki brukowej, regulację wysokościową wpustów deszczowych, remont cząstkowy nawierzchni przy wymienianym krawężniku o szerokości 1,0m.

Czytaj całość
 
Naprawa dróg gminnych Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZ dniem 8 maja rozpoczęły się prace związane z naprawą dróg gruntowych polegających na równaniu nawierzchni równiarką, uzupełnieniem tłuczniem oraz zasypaniem drobnym tłuczniem klinującym granitowym. Naprawa dotyczyła dróg w miejscowościach Kobylin, Zalesie Wielkie, Zalesie Małe, Łagiewniki, Fijałów, Wyganów, Stary Kobylin, Smolice, Smolice-Kolonia,  Długołęka, Starkówiec, Kuklinów. Wykonawcą robót jest firma PHU Chod-Dróg Andrzejewski Przemysław z Krobi. Do utwardzenia dróg wykorzystano skruszony materiał zgromadzony w Kobylinie, Długołęce i Zalesiu Wielkim.
Czytaj całość
 
AGNIESZKA POLAŃSKA FINALISTKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 9 kwietnia 2018 r. Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP wraz z Hufcem Pracy w Krotoszynie rozstrzygnęła wojewódzki Konkurs „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy" w kategorii fryzjer. Dzięki uprzejmości Burmistrza Kobylina – pana Tomasza Lesińskiego zmagania odbyły się w specjalnie na tę okoliczność przygotowanej  sali przy ul. Krotoszyńskiej 12. Głównym celem Konkursu było umożliwienie sprawdzenia przez uczestników ich przygotowania do zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz wyłonienie osoby, która będzie reprezentowała nasze województwo w etapie centralnym.

Czytaj całość
 
Ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 22 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 16.05.2018 r.

Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)
Ważność: od godz. 18:00 dnia 16.05.2018 r. do godz. 11:00 dnia 17.05.2018 r.
Obszar: województwo wielkopolskie - subregion kalisko-leszczyński
Przebieg: rognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 35 mm. Początkowo burze.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, proszę mieszkańców o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym okresie oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01.

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński
 
Święto 3 Maja Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 4 maja br. w Zespole Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta 3 Maja.  Jej celem było przekazanie uczniom wartości patriotycznych oraz wiadomości z historii Polski. Całość zaprezentowali przedstawiciele klasy VII b i VI a pod opieką nauczycieli p. Elżbiety Kalak, p. Sławomira Domaszewskiego   i p. Mateusza Marcinkowskiego.
Czytaj całość
 
SMAK LATA - DESERY LODOWE Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćLody to prawdziwie letni deser, który uwielbiają wszystkie dzieci. Choć kojarzą się głównie z latem to lody można jeść przez cały rok! Dnia 10.05.2018 r. w Świetlicy Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Kobylinie odbyły się zajęcia, podczas których dzieci przygotowały pyszne desery lodowe z owocami i bitą śmietaną. Desery były pyszne!

Danuta Janura - Barteczka
Czytaj całość
 
Wymiana nawierzchni chodnika na ulicy Strzeleckiej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTrwają prace polegające na wymianie nawierzchni chodnika przy ulicy Strzeleckiej w Kobylinie. Inwestycja realizowana jest w porozumieniu z Zarządem Powiatu Krotoszyńskiego. Gmina Kobylin zakupiła kostkę brukową, piasek i cement, natomiast prace wykonują pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie.
Czytaj całość
 
Odtworzenie zbiornika wodnego przy ulicy Grobla w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTrwają prace polegające na odtworzeniu zbiornika wodnego przy ulicy Grobla w Kobylinie. Wykonawcą jest firma AGRO – LAS SERWIS Handel i Usługi Andrzej Piętowski z Poznania. Termin wykonania zadania do dnia 30 czerwca br. W ramach inwestycji przewiduje się w pierwszej kolejności odmulenie dna stawu. Następnie projekt przebudowy terenu obejmuje odnowienie linii brzegowej wraz z remontem istniejących budowli wodnych oraz oczyszczenie rowu. Istniejący drzewostan zostanie poddany zabiegom pielęgnacyjnym. Na realizację inwestycji Gmina pozyskała środki finansowe z programu Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy „Lider” w kwocie 146.033,00 zł.
Czytaj całość
 
Spotkanie z uczniami SP Smolice w ramach kampanii Drugie życie Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość„Drugie życie” to kampania promująca transplantację, w której  udział biorą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.  Jest to już 10. edycja kampanii. Promując właśnie tę akcję przybyły do smolickiej szkoły uczennice Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie  - Katarzyna Płaczek, Adrianna Jurdeczka, Weronika Kasprzak i Kinga Frąszczak. Kasia Płaczek, absolwentka SP Smolice, jest koordynatorem kampanii i to ona postanowiła zapoznać uczniów naszej placówki z tym ważnym i trudnym zagadnieniem.


Czytaj całość
 
MUZYCZNIE W BIBLIOTECE Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotni wieczór 12 maja kobylińska biblioteka po raz kolejny udowodniła, że nie jest tylko miejscem, gdzie czyta i wypożycza się książki.
Muzycznie w Bibliotece - pod takim hasłem odbył się recital w wykonaniu duetu Próba Czasu. Mogliśmy podziwiać piękny głos Doroty Marszałek, której gitarą wtórował Stanisław Szelągowski. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy utworów poezji śpiewanej, a także piosenek ze słowami Jacka Cygana. Nie zabrakło również przebojów filmowych (Everything I do – I do it for you). Wiele entuzjazmu wywołała wśród publiczności piosenka autorstwa Pawła Płócienniczaka Proste słowa.
Fani duetu Próba Czasu i użytkownicy kobylińskiej biblioteki nie zawiedli. Czytelnia była wypełniona po brzegi.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 200 z 2452