Aktualności
Najnowsze informacje
Kobylińskie szkoły w akcji Rekord dla Niepodległej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW piątek 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie szkół i przedszkoli w Gminie Kobylin wzięli udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej i wspólnie zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Czytaj całość
 
SP Kobylin wicemistrzem rejonu kaliskiego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćMistrzostwa Rejonu Kaliskiego Igrzysk Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym odbyły się 6 listopada 2018 roku w Raszkowie. Do zawodów przystąpiło 12 drużyn w kategorii dziewcząt oraz 13 drużyn w kategorii chłopców. Prawo startu w tym turnieju mieli mistrzowie i wicemistrzowie powiatów. Powiat Krotoszyński reprezentowała między innymi Szkoła Podstawowa w Kobylinie w dwóch kategoriach: dziewcząt Laura Buczel i Klaudia Wachowiak oraz chłopców Antoni Frąckowiak i Mateusz Kmieć. Dziewczęta wywalczyły wicemistrzostwo rejonu i uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci, natomiast chłopcy byli o krok od awansu zajmując wysokie III miejsce.
R. Wachowiak
Czytaj całość
 
Bezpłatne badania profilatyczne jelita grubego Utwórz PDF Drukuj
Zapraszamy mieszkańców Gminy Kobylin w wieku 50-67 lat na bezpłatne badania profilaktyczne jelita grubego, realizowane w ramach projektu pod nazwą „Profilaktyka nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego realizowana przez OPEN S.A. na terenie całej Wielkopolski”.
Spotkanie edukacyjne, na którym rozdawane będą zestawy do badań odbędzie się w dniu 14 listopada 2018 r. o godz. 1700 w Sali przy remizie OSP w Kobylinie, ul. Krobska 19.
Warunkiem udziału w badaniu jest obecność na spotkaniu, posiadanie przy sobie dokumentu tożsamości oraz uzupełnienie i podpisanie ankiety monitorowania i oświadczenia uczestnika projektu.
Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniach!
 
Kopuła wieży kościelnej w Smolicach wróciła na swoje miejsce Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZakończył się kolejny etap prac remontowych, polegających na obłożeniu blachą miedzianą kopuły wieży Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach, trwający od 4 lipca br. Z dużą ciekawością i podziwem przyglądaliśmy się temu przedsięwzięciu, gdyż również Gmina Kobylin miała w nim swój skromny udział, dofinansowując inwestycję ze swojego budżetu kwotą 25.000 zł.
Czytaj całość
 
Dzień Seniora w Klubie Seniora Złoty Wiek Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 8 listopada br. w restauracji Bajka Seniorzy zorganizowali swoje święto. Na uroczystość przybyły zaproszone z Miejskiej Górki członkinie Klubu Seniora i przedstawicielki Klubu Seniora z Kobylina. W trakcie spotkania życzenia z okazji święta przekazał zebranym Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński. Uroczystość uświetnił swoim występem Chór Harfa. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, wspólnym śpiewie, a chętni mogli również potańczyć.
Czytaj całość
 
Wielkopolanie chętnie dzielą się swoim podatkiem Utwórz PDF Drukuj
 
I N F O R M A C J A Utwórz PDF Drukuj
W związku z Zarządzeniem Nr 159/2018 Burmistrza Kobylina z dnia 7 listopada 2018 roku w sprawie ustalenia dnia 24 grudnia 2018 roku dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Miejskiego w Kobylinie uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018r. (poniedziałek) Urząd Miejski w Kobylinie będzie nieczynny. Wyznaczonym dniem pracy jest 1 grudnia 2018 r. (sobota). W tym dniu Urząd Miejski w Kobylinie czynny będzie od 7:15 do 15:15. Informacja ta dotyczy również Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobylinie.
 
Zebranie sprawozdawcze Koła Nr 9 w Kobylinie PZERiI Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWe wtorkowy wieczór na Sali szkolnej w Kobylinie odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła Nr 9 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński z małżonką Dobrawą oraz Przewodnicząca Rejonowego Koła PZERiI w Krotoszynie – Irena Marszałek i członek Zarządu tegoż Koła – Adam Plewa. Sprawozdania z działalności Koła w 2018 roku przedstawiły panie: Urszula Wojciechowska – Przewodnicząca Koła, Jolanta Maria Bruder – Skarbnik Koła oraz Weronika Piasna – Kierownik zespołu „Młodzi Duchem”. Warto zaznaczyć, że Koło liczy 117 członków i nadal przyjmuje zgłoszenia seniorów. Zebranie umiliły gościnne występy „Kapeli znad Orli” z Koźmina Wielkopolskiego, zespołu tanecznego „Takie Babki i…” działającego przy Kole Rejonowym PZERiI w Krotoszynie oraz gospodarzy – zespołu „Młodzi Duchem”, przy którego akompaniamencie licznie zebrani seniorzy wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne.
Czytaj całość
 
ĆWICZENIE RENEGADE Utwórz PDF Drukuj
"W dniach 14-15 listopada 2018 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadane mogą być sygnały alarmowe (syrena) oznaczające: ogłoszenie alarmu - dźwięk modulowany trwający trzy minuty oraz odwołanie alarmu - dźwięk ciągły trwający trzy minuty".
 
Wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 14.11.2018 roku w godz. 09:00 – 15:30 na terenie Gminy Kobylin zaplanowano następujące wyłączenia prądu:

gm. Kobylin: Zalesie Wielkie nr 53, nr 58 do 63, nr 65, 66, 67.
 
Spotkanie z OLGĄ RUDNICKĄ Utwórz PDF Drukuj
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie zaprasza na spotkanie z autorką bestsellerowych powieści kryminalnych OLGĄ RUDNICKĄ.
Spotkanie odbędzie się w lokalu Biblioteki Publicznej w Kobylinie ul. Wolności 35, dnia 16 LISTOPADA (PIĄTEK) o godz. 18:00.
ZAPRASZAMY !!!
 
Informacja Związku Międzygminnego "EKO SIÓDEMKA" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW Związku ze zmianą (na terenie gmin członkowskich Związku) od 01.01.2019 r. dotyczącą selektywnego zbierania odpadów komunalnych, informujemy, iż właściciele nieruchomości, którzy zbierają odpady w sposób segregowany, a na terenie ich nieruchomości powstają: popioły i żużle z palenisk domowych i/lub odpady komunalne ulegające biodegradacji, proszeni są o poinformowanie Związku Międzygminnego „EKO SIÓDEMKA” o zapotrzebowaniu na pojemniki do zbierania ww. frakcji (elektronicznie Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub pod nr telefonu 62 722-66-32 i 62 722 18 23 lub poprzez wypełnienie ankiety).
Pojemniki będą dostarczane nieodpłatnie.

UWAGA!!! W związku z prowadzoną zbiórką popiołu na terenie Związku Międzygminnego „EKO SIÓDEMKA” zmieniona zostanie częstotliwość odbierania odpadów zmieszanych z zabudowy jednorodzinnej na terenie Związku - odpady zmieszane będą odbierana raz na dwa tygodnie.


ANKIETA DOT. ZAPOTRZEBOWANIA NA POJEMNIKI DLA WŁAŚCICIELI Z TERENU ZWIĄZKU MIĘDZYGMINNEGO "EKO SIÓDEMKA" http://eko7.krotoszyn.pl/index.php/ankieta-pojemniki
Czytaj całość
 
Halowy tenis ziemny Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość3 listopada rozpoczęły się rozgrywki halowej ligi tenisa ziemnego. W zawodach wystartowało ośmiu zawodników którzy w zawodach odbywających się latem zdobyli najwięcej punktów rankingowych. W pierwszej kolejce uzyskano wyniki: Ryszard Bruder – Mirosław Grzesiak 2:1, Mieszko Grzesiak – Janusz Deptuła 2:1, Michał Bzodek – Martyn Frąckowiak 2:0.
Czytaj całość
 
150 lat działalności Banku Spółdzielczego w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 3 listopada 2018 r. Bank Spółdzielczy w Krotoszynie Oddział w Kobylinie obchodził jubileusz 150-lecia. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele p.w. Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie. Potem w restauracji „Bajka” nastąpiło uroczyste otwarcie i powitanie przybyłych gości, wśród których byli m.in. przedstawiciele władz Gminy, sołectw i różnych kobylińskich instytucji i firm. Następnie Prezes Zarządu Jan Pluta w swoim wystąpieniu przypomniał historię Banku Spółdzielczego w Kobylinie. Podkreślił kompetencje pracujących w nim pracowników, mówił o dużym rozwoju oddziału w ciągu ostatnich 20 lat. Zwrócił też uwagę, że Bank pełni ważna rolę w integracji społeczności lokalnej, co jest jednym z priorytetów jego działalności. Później zaproszeni goście wręczali listy gratulacyjne i składali życzenia przedstawicielom Banku. W części artystycznej wystąpił kobyliński zespół „Młodzi Duchem” oraz krotoszyńska grupa „Tacy nie inni”. Uroczystość zakończono bankietem.

ODZIAŁ BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W KROTOSZYNIE Z SIEDZIBĄ W KOBYLINIE POWSTAŁ JAKO SAMODZIELNA JEDNOSTKA 18 KWIETNIA 1868 ROKU POD NAZWĄ „TOWARZYSTWO POŻYCZKOWE” W KOBYLINIE.
Do jego założenia przyczynili się miejscowi działacze: Ks. Prob. Antoni Szyperski, Dr Bronisław Kutznet (lekarz), Aleksander Langer (kupiec), Józef Biderman (handlarz) i Maciejewski (mistrz piekarski).
Czytaj całość
 
Z Koziołkiem Matołkiem po Kartę Pieszego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPo rocznej przerwie „wrócił” do smolickiej szkoły Koziołek Matołek i Karta Pieszego. Jest to apel poświęcony bezpieczeństwu w ruchu drogowym, którego adresatami są przede wszystkim drugoklasiści. Celem imprezy jest przypomnienie i utrwalenie podstawowych zasad, które obowiązują na drodze. Karta Pieszego od lat związana jest z kampanią społeczną „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko”. Dlatego gościem specjalnym podczas apelu był pan Jarosław Chmielarz, przedstawiciel PKP PLK S.A. w Ostrowie Wlkp.
Apel „Z Matołkiem po Kartę Pieszego” odbył się 31 października br. Przygotowali go uczniowie klas 7-8 pod kierunkiem pani Judyty Robakowskiej i pani Iwony Majchrzak Oprawą muzyczną zajął się pan Sławek Domaszewski. Starsi uczniowie za pomocą wiersza, piosenek, scenek oraz prezentacji multimedialnej opowiadali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz na przejazdach kolejowo-drogowych. W zabawie brał udział Koziołek Matołek, który w swojej wędrówce do Pacanowa wraz z uczniami klasy 2 uczył się prawidłowych postaw i zasad. W trakcie apelu drugoklasiści musieli sami wykazać się wiedzą z zakresu: zasad poruszania się po drogach, znajomości znaków drogowych i barw sygnalizacji świetlnej oraz numerów alarmowych. Z wszystkimi zadaniami i zagadkami poradzili sobie rewelacyjnie. W nagrodę otrzymali z rąk pani dyrektor Marleny Kamińskiej „Kartę Pieszego” – szkolny dokument świadczący o posiadanej wiedzy. Również pan Jarosław Chmielarz nagrodził drugoklasistów materiałami edukacyjnymi i gadżetami kampanii „Szlaban na ryzyko”.
Oby tak wspaniale inicjatywy jak „Karta Pieszego” zaowocowały odpowiednimi zachowaniami naszych uczniów oraz przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.
Czytaj całość
 
CZWARTA RATA PODATKU! Utwórz PDF Drukuj
Przypominamy wszystkim Podatnikom (osobom fizycznym) podatku rolnego, leśnego oraz od nieruchomości, że 15 listopada 2018 r. mija termin zapłaty czwartej raty podatku.
Zobowiązania można uregulować w następujący sposób:
1) przelewem na konto bankowe Gminy Kobylin
nr konta: 39 8410 1039 0000 0475 2000 0001,
2) przelewem na indywidualny rachunek umieszczony na końcu decyzji ustalającej wysokość podatku na rok 2018,
3) w kasie Urzędu Miejskiego w Kobylinie w godzinach od 7.30 do 14.30,
4) wpłatą gotówkową w Banku Spółdzielczym w Kobylinie.
W przypadku dokonania przelewu bądź wpłaty w banku w tytule należy wskazać imię i nazwisko właściciela nieruchomości oraz informacje, że wpłata dotyczy raty podatku.
Przypominamy również, że wszelkie zmiany własności bądź sposobu użytkowania gruntów, budynków oraz budowli, a także budynki oddane do użytkowania w roku bieżącym zgłaszać należy w Urzędzie Miejskim w pokoju nr 4.
 
LIGA FUTSAL Utwórz PDF Drukuj
 
"Senior z inicjatywą" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW ramach tegorocznego projektu „Senior z inicjatywą” organizowanego przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie został zorganizowany konkurs fotograficzny pn. „Życie to kabaret”, odbyła się konferencja, Warsztaty Terapii Śmiechem oraz XIV Przegląd Twórczości Artystycznej. Hasło tegorocznego projektu brzmiało: „Życie to kabaret”. Patronat nad projektem objęli Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek oraz Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka.

Konkurs fotograficzny pn. Życie to kabaret” W ramach realizacji projektu „Senior z inicjatywą” zorganizowano konkurs fotograficzny pn. „Życie to kabaret”. Konkurs adresowany był do fotografów amatorów z powiatu krotoszyńskiego, a jego celem było: popularyzowanie twórczości fotograficznej wśród seniorów i młodzieży, rozwijanie inwencji twórczej, wrażliwości estetycznej i kreatywności, poszerzenie perspektywy patrzenia na świat, odkrywanie talentów i promowanie ich w środowisku lokalnym.
Czytaj całość
 
Kolejny sukces kobylińskich tenisistów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW poniedziałek 29 października w hali sportowej „Pilawa” w Kobylinie odbyły się Finały Powiatowych Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Organizatorem byli: Krotoszyński Szkolny Związek Sportowy oraz Szkoła Podstawowa w Kobylinie. Reprezentacja szkół składała się z 2 dziewcząt lub 2 chłopców + jeden zawodnik rezerwowy. W grupie dziewcząt i chłopców startowało po cztery zespoły.
Wyniki zawodów:
kat. dziewcząt
I miejsce SP Kobylin (Klaudia Wachowiak, Laura Buczel, Jagoda Matysiak)
II miejsce SP Zduny (Katarzyna Roszczak, Antonina Roszczak)
III miejsce SP 8 Krotoszyn ( Natalia Jagła, Karolina Kościelna)
IV miejsce SP Kuklinów (Marciniak Magdalena, Aneta Szymańska)

kat. chłopców
I miejsce SP Kobylin (Antoni Frąckowiak, Mateusz Kmieć)
II miejsce SP Roszki (Kacper Świerdlewski, Mikołaj Nowakowski)
III miejsce SP 8 Krotoszyn (Miłosz Kołodziejski, Kacper Kowalczyk)
IV miejsce SP Kuklinów (Mateusz Frala, Oskar Rochowiak)

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Dwa najlepsze zespoły z mistrzostw powiatu będą startowały w zawodach rejonowych.

Zawody prowadził Robert Wachowiak.
Czytaj całość
 
Klaudia Wachowiak najlepsza w Wielkopolsce Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość28 października odbył się II Grand Prix Wielkopolski młodzików w Krzyżu Wielkopolskim. W zawodach tych startowało ponad 60 zawodników z klubów całej wielkopolski. Bardzo udany występ zanotowali zawodnicy Spółdzielcy Kobylin: Klaudia Wachowiak oraz Antoni Frąckowiak. Po bardzo dobrym występie Antoni zajął 9 miejsce, natomiast Klaudia nie miała sobie równych w tym dniu i zajęła I miejsce. Tym sposobem uzyskała awans do II Grand Prix Polski, który odbędzie się w Gdańsku.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 40 z 2558