Aktualności
Najnowsze informacje
Zebranie sprawozdawcze Sekcji Kobylin PZHGP Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 2 drudnia br. odbyło się zebranie sprawozdawcze Sekcji Kobylin Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Zebranie swoją obecnością zaszczycili  Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka. W trakcie spotkania   Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński wraz z Starostą Krotoszyńskim Stanisławem Szczotką ,  wręczyli puchary i dyplomy członkom sekcji za wyniki osiągnięte w roku  2017.   

Czytaj całość
 
Sesja w Wyganowie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 30 listopada br. XXXIX sesja Rady Miejskiej w Kobylinie odbyła się w Wyganowie. Radni i zaproszeni goście obradowali w świeżo wyremontowanej i rozbudowanej świetlicy wiejskiej. Po powitaniu wszystkich obecnych przez Przewodniczącego Rady – Tadeusza Dżygałę, salę poświęcił ksiądz proboszcz Kazimierz Wawrzyniak. Natomiast Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński podziękował radnemu Zygmuntowi Molskiemu, sołtysowi Tadeuszowi Eliaszowi i członkom Rady Sołeckiej za współpracę, pomoc i zaangażowanie w realizacji inwestycji. Całość kosztów wyniosła 631.841,45 zł.
Czytaj całość
 
Strzelanie Mikołajkowo  Świąteczne Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość3 grudnia br. odbyło się strzelanie mikołajkowo – świąteczne zorganizowane przez LOK Kobylin. Każdy z zawodnik miał prawo oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii, do klasyfikacji końcowej liczyła się najlepsza.  
 
Czytaj całość
 
Turniej kopa Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość2 grudnia br. odbył się turniej kopa otwarty turniej kopa  sportowego o Puchar Burmistrza Kobylina. Organizatorem  zawodów było Towarzystwo Gry w Karty i Gier Planszowych „Baśka”. W turnieju wzięła udział rekordowa liczba  116 osób.
Czytaj całość
 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj
Kobylin, dnia 07 grudnia 2017r.

Zaproszenie


Na podstawie art.15. ust. 2a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego, zapraszam chętnych spełniających wymogi zgodnie z art. 3 ust.3 ustawy do prac w komisji konkursowej w celu opiniowania złożonych  w ramach otwartego  konkursu ofert .  Termin składania kandydatur upływa z dniem 14 grudnia 2018r.

 
Uczniowie Branżowej Szkoły wystąpili w Finałach Wojewódzkich Tenisa Stołowego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTym razem Wicemistrzowie Rejonu Kaliskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym, Jakub Kaczmarek i Kacper Waszyński w dniu 6 grudnia 2017 r. w Krzyżu Wielkopolskim  mieli możliwość startu w tak prestiżowej imprezie jakim jest Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Prawo startu miały tylko dwie najlepsze drużyny z każdego rejonu wielkopolski. Choć nie  powtórzyli sukcesu swoich młodszych kolegów, tym razem  zdobywając tylko i aż IX miejsce w województwie wpisali się w historię tenisa stołowego w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie. Analizując wszystkie etapy, które musieli przejść by wystąpić w finale jest to bardzo dobry wynik i pokazuje, że tenis w Gminie Kobylin jest na wysokim poziomie.
Robert Wachowiak

Czytaj całość
 
Klub LKS Spółdzielca Kobylin w projekcie Program Klub Utwórz PDF Drukuj
Klub Spółdzielca Kobylin został zaopatrzony w nowy sprzęt treningowy. Wszystkie zakupy zostały sfinansowane z dotacji otrzymanej z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach "PROGRAMU KLUB 2017" oraz środków własnych klubu otrzymanych z  dotacji z Gminy Kobylin. Zakupiony sprzęt sportowy w postaci stołu tenisowego, siatek, okładzin, desek i piłeczek został przeznaczony na zajęcia sportowe prowadzone w klubie w ramach programu i pomoże w lepszym przygotowaniu sportowym zawodników.

                                                                     Robert Wachowiak - koordynator projektu
 
Wyjazd do Poznania na Rewię na lodzie "Królowa śniegu" SPZalesie Małe Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 30 listopada 2017r. dzieci z naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem programu było obejrzenie, znanej z występów na całym świecie, jedynej w swoim rodzaju MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE. Zaprezentowano nam fantastyczne, baśniowe widowisko dla dzieci oparte na motywach baśni H.CH. Andersena "Królowa Śniegu".

Czytaj całość
 
Andrzejki w Przedszkolu Zalesie Wielkie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW środę 29 listopada nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość, każdy przedszkolak chciał dowiedzieć się co go czeka. Dziecio poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Usawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Wszystkie wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem. Ten magiczny dzień był wspaniałą okazją do zapoznania się z tradycją Andrzejek. Czy wrózby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.
Czytaj całość
 
Andrzejki w SP Zalesie Małe Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWe wtorek 28 listopada 2017r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Andrzejki dla całej społeczności szkolnej. Klasy I oraz III pod opieką swoich Pań Hanny Szałata i Grażyny Pazgrat bawiły się w trakcie lekcji. Na dwie godziny sala szkolna zamieniła się w "salon wróżb". Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecirpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, aby poznać zawód przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Po wróżbach przyszedł czas na zabawę. Najmłodsi uczniowie bawili się przy dźwiękach najpopularniejszych hitów. Wszyscy wspaniale się bawili, śmiechom nie było końca, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić.Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Należy o tym pamiętać.

Czytaj całość
 
Pluszowy miś w SP Zalesie Małe Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPluszowy miś to nasz kochany przyjaciel z dzieciństwa. Wierny, kochany zawsze gotowy do przytulenia, cierpliwy powiernik każdego dziecka. W dniu Pluszowego Misia uczniowie naszej szkoły spotkali się w bibliotece ze swoimi ulubionymi maskotkami. Misiaki były przeróżne, otrzymane od bliskich osób, na różne okazje. Dzieci opowiadały historie związane ze swoimi misiami, mówiły o roli pluszaków w ich życiu. Pani bibliotekarka czytała opowiadania o misiach, opowiedziała historię pluszowego misia. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawie oraz w licznych konkursach, których tematem oczywiście był miś. Imprezie towarzyszyła wystawa licznych pluszowych misiów, przybyłych tego dnia w ramionach swoich właścicieli.

Czytaj całość
 
Program Umiem pływać Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWe wrześniu Szkoła Podstawowa w Kobylinie przystąpiła do programu „Umiem pływać” organizowanego przez Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu. Projekt ten zakładał naukę pływania dla uczniów klas I-III pod kierunkiem instruktora, w ramach zajęć pozalekcyjnych. Opiekę nad dziećmi podczas dojazdów na pływalnię w Krotoszynie sprawowali nauczyciele
 w formie wolontariatu. Program „Umiem pływać” sfinansowany został ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Gminy Kobylin.

Czytaj całość
 
Lekcja przyrody w SP Kobylin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW ostatnich dniach listopada uczniowie z klasy VIb i dzieci ze świetlicy razem z p. Danutą Barteczką, panem woźnym, pod czujnym okiem dyrekcji sadzili cebulki wiosennych kwiatów. Były różne gatunki tulipanów, przebiśniegi, krokusy, irysy, czosnek ozdobny i wiele jeszcze innych  kwiatów, które w dużej ilości otrzymała szkoła i przedszkole nieodpłatnie od firmy W. Legutko z Jutrosina.
Czytaj całość
 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZO  EKOLOGICZNY DLA UCZNIÓW KL. 5  6SZKOŁY PODSTAWOWEJ Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość1 grudnia w Szkole Podstawowej w Kobylinie odbył się międzyszkolny konkurs przyrodniczo – ekologiczny dla uczniów kl. 5 – 6 szkoły podstawowej. Do konkursu zgłosiło się 15 uczestników z 5 szkół. Należy podkreślić, że został on zorganizowany we współpracy Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie, a dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu
Czytaj całość
 
Dzień Kolejarza Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW poniedziałek 27 listopada odbyło się w Szkole Podstawowej w Smolicach wyjątkowe spotkanie. Tego dnia odwiedził placówkę pan Jarosław Chmielarz – rzecznik prasowy Zakładu Linii Kolejowych z Ostrowa Wlkp., koordynator kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd - Szlaban na ryzyko”.  Spotkanie z panem Jarkiem związane było z przypadającym 2 dni wcześniej świętem.
Czytaj całość
 
Mural na budynku szkoły Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćNa budynku naszej szkoły od strony placu zabaw i orlika powstał w ostatnim czasie kolorowy mural, którego głównymi bohaterami są zwierzęta. Zaprojektował go i wykonał pan Piotr Chrzanowski, młody utalentowany łódzki artysta, ilustrator, grafik, twórca plakatów i obrazów, kreator wizualnego świata gier. W pracy wspierał go Wojciech Żyznowski. Ta dwuosobowa ekipa wyczarowała w ciągu  5 dni wesoły, kolorowy „obraz” z którego wyglądają zwierzęta uśmiechające się do dzieci. Mural stał się nie tylko dekoracją miejsca gier i zabaw naszych uczniów i dzieci z przedszkola, ale też przy okazji odświeżona została kilkudziesięciometrowa elewacja budynku.
Czytaj całość
 
V Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW czwartek, 23 listopada, odbył się V Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, organizowany przez Branżową Szkołę I stopnia w Kobylinie. Na scenie zaprezentowało się 54 uczniów, którzy reprezentowali szkoły podstawowe z gminy Kobylin oraz nasze gimnazjum. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy drugiej gimnazjum – Zuzanna Betowska i Magdalena Dymarska.

Czytaj całość
 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów
w Kobylinie
ma zaszczyt zaprosić na zabawę sylwestrową która odbędzie się w restauracji „Bajka” 28.12.2017r. o godzinie 18,00
Informacje i Zgłoszenia Kierować do 20.12.2017r. pod nr telefonu 693 560 043 lub 693 494 988
Zarząd Koła PZERiI Nr 9 w Kobylinie
 
Mikołajki z Biblioteką Utwórz PDF Drukuj

Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie promujące czytelnictwo i lokalne rękodzieło

Program:
   -występy kobylińskich przedszkolaków

   -pogadanka o bezpieczeństwie- kobylińscy policjanci

   -prezentacje prac lokalnych rękodzielników:

   -podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Łagiewnik (możliwość zakupu prac)

   -Marii Pomogier

   -Arlety Barteczki

   -Katarzyny Chlebowskiej

Miejsce:  Sala Wiejska w Łagiewnikach
Termin:  8 grudnia 2017 r.  (piątek) godz. 17:30

Organizator:  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie Filia Biblioteczna w Łagiewnikach   

 
V miejsce SP Kobylin  w Wielkopolsce w Drużynowym Tenisie Stołowym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćAutorami kolejnego już w historii kobylińskiej podstawówki sukcesu tenisowego stali się Mistrzynie Rejonu Kaliskiego w kat. dziewcząt Anita Łęcka i Klaudia Wachowiak oraz Wicemistrzowie w kat. chłopców Antonii Frąckowiak i Lucjan Maćkowiak. W Poznaniu 28 listopada 2017 r. w trakcie Wojewódzkiego Finału Igrzysk Dzieci uczniowie SP z Kobylina wywalczyli V miejsce w kat. dziewcząt i chłopców. Obydwie drużyny z fazy grupowej awansowały do najlepszej ósemki turnieju. Grając o wejście do półfinału dziewczęta doznały porażki 3-2 z SP Gizałki natomiast chłopcy 3-1 z SP Żychlin.  Jeśli weźmiemy pod uwagę, iż w Województwie Wielkopolskim jest ponad 1100 szkół oraz to. że w finale wojewódzkim mogły wystąpić tylko dwie najlepsze drużyny z finałów rejonowych, które były poprzedzone turniejami powiatowymi oraz gminnymi, wynik ten nabiera szczególnego charakteru i obrazuje rangę sukcesu. V miejsce zdobyte w finale wojewódzkim, to spory sukces dla naszych tenisistów.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 40 z 1987