Aktualności
Najnowsze informacje
Senior z inicjatywą - "Życie to kabaret" Utwórz PDF Drukuj
Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie serdecznie zapraszają seniorów na konferencję i warsztaty terapii śmiechem „Śmiech to zdrowie! Dlaczego warto sięgać po witaminę U?” Szczegóły na plakacie.
 
Rajd po Ziemi Krotoszyńskiej Utwórz PDF Drukuj
Przed nami ostatni już etap rowerowego Rajdu po Ziemi Krotoszyńskiej, którego celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości, uhonorowanie bohaterów poległych za Ojczyznę przez złożenie kwiatów w miejscach pamięci, upamiętnienie XX rocznicy powstania samorządu powiatowego poprzez ukazanie wspólnego dorobku samorządów gminnych i samorządu powiatowego, a także ukazanie piękna Ziemi Krotoszyńskiej, propagowanie zdrowego i ekologicznego stylu życia w formie turystyki rowerowe oraz integracja samorządów i mieszkańców powiatu. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek na wspólną wycieczkę.
 
Pożegnanie lata u seniorów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość„Pyra z gzikiem” – pod takim hasłem odbyło się pożegnanie lata zorganizowane w świetlicy wiejskiej w Zalesiu Małym dla członków i sympatyków Koła nr 9 w Kobylinie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Następujące po sobie pory roku są odzwierciedleniem kolejnych etapów życia ludzkiego. Zarówno w przenośni, jak i w życiu ta piękna pora roku kończy się i za progiem nieuchronnie czeka jesień. Od stanu zdrowia fizycznego i nastawienia psychicznego zależy czym będzie dla seniorów – „złotą polską jesienią”, czy „szarą jesienną słotą”. Licznie zgromadzeni seniorzy bawili się w doskonałych humorach. Takie spotkania integracyjne są dla nich bardzo ważne, gdyż mimo wieku pozwalają im żyć aktywnie i spotykać się z różnymi ludźmi.
Czytaj całość
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTegoroczna inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbyła się 3 września. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego. Uczniom smolickiej szkoły towarzyszyli tego dnia wyjątkowi goście: Ksiądz Kanonik dr Błażej Dojas, inspektor ds. oświaty pani Sylwia Wachowiak, sołtys Smolic i Radny Kobylina pan Józef Ratajczak oraz sołtys Zdziętaw pani Hanna Szymańska.
Czytaj całość
 
ZAJĘCIA KARATE! Utwórz PDF Drukuj
Uczniowski Klub Sportowy UKEMI zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia karate. Zajęcia odbywać się będą w sali przy Gimnazjum Kobylin ul. Krotoszyńska 6.
 
RATA PODATKU Utwórz PDF Drukuj

Przypominamy wszystkim Podatnikom (osobom fizycznym) podatku rolnego, leśnego oraz  od nieruchomości, że 15 września 2018 r. mija termin zapłaty trzeciej raty podatku.

Zobowiązania można uregulować w następujący sposób:
1) przelewem na konto bankowe Gminy Kobylin
nr konta: 39 8410 1039 0000 0475 2000 0001,
2) przelewem na indywidualny rachunek umieszczony na końcu decyzji ustalającej wysokość podatku na rok 2018,
3) w kasie Urzędu Miejskiego w Kobylinie w godzinach od 7.30 do 14.30,
4) wpłatą gotówkową w Banku Spółdzielczym w Kobylinie.


W przypadku dokonania przelewu bądź wpłaty w banku w tytule należy wskazać imię
i nazwisko właściciela nieruchomości oraz informacje, że wpłata dotyczy raty podatku.
Przypominamy również, że wszelkie zmiany własności bądź sposobu użytkowania gruntów, budynków oraz budowli zgłaszać należy w Urzędzie Miejskim w pokoju nr 4 w celu zmiany wysokości zobowiązania podatkowego.

 
Impreza z Karolem Okrasą! Utwórz PDF Drukuj
W dniu 9 września 2018 roku na Rynku w Krotoszynie odbędzie się impreza z Karolem Okrasą. Szczegóły na plakacie!
 
Wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 07.09.2018 roku w godzinach 15:30 – 17:00 na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco: gm. Kobylin: Górka nr 1 do 9, nr 12 do 22, nr 24, 26 Rejon Dróg, nr 22 gospodarstwo rolne Biernacki.
 
Zwiększamy bezpieczeństwo mieszkańców powiatu krotoszyńskiego Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćSzpital Powiatowy w Krotoszynie zakończył zakupy nowego sprzętu dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w ramach unijnego projektu, którego wartość wyniosła blisko 1,3 mln zł. Nowy sprzęt pomoże w ratowaniu życia mieszkańców powiatu krotoszyńskiego.  

Projekt: Doposażenie w sprzęt medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SPZOZ w Krotoszynie w celu poprawy jakości usług i zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego, podsumowany został podczas konferencji prasowej dla mediów lokalnych, która 14 sierpnia odbyła się na krotoszyńskim SOR-ze.
Projekt realizowany był w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa IX. Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, Działanie 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego.


Czytaj całość
 
Turniej tenisa ziemnego o puchar Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość2 września br. zakończyły się rozgrywki tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Kobylina. W zawodach wystartowało 10 zawodników, którzy zostali podzieleni na grupy z każdej grupy do dalszych rozgrywek awansowały po dwie osoby. W meczu o trzecie miejsce Martyn Frąckowiak pokonał Janusza Deptułę 2:1 (2:6,6:3, 6:1), w meczu o pierwsze miejsce Ryszard Bruder pokonał Rafała Frąckowiaka 2:0 (6:3, 6:3). Wręczenia pamiątkowych pucharów i nagród dokonał  Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński.
Czytaj całość
 
Dożynki Powiatowe 2018 Utwórz PDF Drukuj
2 września br. w Lutogniewie odbyły się Dożynki Powiatowe. Wspólne świętowanie rozpoczęto mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. Następnie uczestnicy przeszli korowodem na teren przy miejscowym grzybku, gdzie odbyły się uroczystości obrzędowe. Delegacja Gminy Kobylin w składzie: Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kobylinie Tadeusz Dżygała oraz rolnik Artur Jarus odebrała chleb wypieczony z tegorocznej mąki, którym podzielili się z wszystkimi zgormadzonymi. Uroczystość uświetnił m.in. występ zespołu Łagiewniczanie.
 
Dożynki Wiejskie w Kuklinowie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW ubiegłą sobotę (1 września) na sali wiejskiej w Kuklinowie odbyły się dożynki. Mieszkańcy podzieli się chlebem wypieczonym z tegorocznej mąki. Święto plonów uświetniły występy zespołów śpiewaczych Familia z Kuklinowa oraz Ale Babki z Rozdrażewa. Organizatorami było sołectwo i Stowarzyszenie Kuklinów. Dożynki zakończyła zabawa taneczna do białego rana.
Czytaj całość
 
Rocznica wybuchu II wojny światowej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW piątek, 31 sierpnia br. o godzinie 19-tej przy pomniku „Poległym i Pomordowanym”,  odbyła się uroczystość patriotyczna poświęcona 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Hołd ofiarom wojny, córkom i synom Ziemi Kobylińskiej, oddano wzywając Ich na apel pamięci.   W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, zakładów pracy, organizacji pozarządowych, partii politycznych, młodzież szkolna, harcerze oraz społeczeństwo Miasta i Gminy. Pomnik pokryły wiązanki kwiatów składane przez poszczególne delegacje. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta przy OSP Kobylin.  Uroczystość zorganizowało Kobylińskie Towarzystwo Kulturalne. 
Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE Utwórz PDF Drukuj
ZAPYTANIE OFERTOWE
na
dostawę używanego samochodu dostawczego dla Urzędu Miejskiego w Kobylinie
          
                                                       
I. ZAMAWIAJĄCY
GMINA KOBYLIN
Rynek Marszałka Józefa Piłsudskiego 1
63 – 740 Kobylin
Osoba do kontaktu: Anita Danielczyk
tel. 65 – 548 24 01


Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE Utwórz PDF Drukuj

Burmistrz Kobylina

prowadzi nabór na stanowisko urzędnicze : Informatyk

Wymiar etatu: 1 etat w Urzędzie Miejskim w Kobylinie                              

Szczegoły pod adresem: http://bip.kobylin.pl/?a=5789
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj
Wielkopolska Izba Rolnicza wraz z partnerami organizuje szkolenie pt. "Rolnicze wykorzystanie oraz ochrona wód przed zanieczyszczeniami". Na terenie powiatu krotoszyńskiego szkolenie odbędzie się 6 września 2018 roku o godz. 9.00 w Sali Wiejskiej w Bożacinie ul. Jagły 17, 63-700 Krotoszyn

Informacja do pobrania w pliku pdf
 
OGŁOSZENIE Utwórz PDF Drukuj
W sobotę, 8 września, na boisku przy sali sportowej „Pilawa” o godz. 15.00 odbędzie się „Międzyparafialny Turniej o Puchar Kobylińskich Proboszczów”. Rywalizować między sobą będą przedstawiciele dwóch kobylińskich parafii. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania.
 
Uroczystości dożynkowe w Wyganowie Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW minioną sobotę (25 sierpnia) na świetlicy wiejskiej w Wyganowie tradycyjnie już odbyły się dożynki wiejskie, na które zaproszeni zostali mieszkańcy, Burmistrz Kobylina wraz z małżonką, radni, ksiądz proboszcz lokalnej parafii oraz przedstawiciele różnych organizacji działających we wsi. Część obrzędową uświetnił występ Kapeli z Klina. Prowadzący dożynki wręczyli wszystkim gościom i rolnikom przepiękne wieńce dożynkowe. Całość święta plonów w Wyganowie dopełniła zabawa taneczna.

Czytaj całość
 
Kolejny dowód bardzo dobrej współpracy Gminy Kobylin z Powiatem Krotoszyńskim! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 22 sierpnia br. Powiatowy Zarząd Dróg wykonał prace remontowe na drodze powiatowej nr 5131 prowadzącej z miejscowości Wyganów do miejscowości Starkówiec. Prace polegały na naprawie nawierzchni poprzez powierzchniowe utrwalenie emulsją i kruszywem. Inwestycja w całości sfinansowana przez Powiat Krotoszyński. W miejscowości Wyganów wyremontowano odcinek o powierzchni 2800 m2, natomiast w miejscowości Starkówiec odcinek o powierzchni 2841 m2. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki bardzo dobrej współpracy Burmistrza Kobylina Tomasza Lesińskiego z władzami powiatu – Starostą Stanisławem Szczotką, Wicestarostą Pawłem Radojewskim, Radnym Powiatowym Wiesławem Popiołkiem oraz Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie Krzysztofem Jelinowskim.
Czytaj całość
 
Zaproszenie na XLVI sesję Rady Miejskiej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 994 ze zm.) zwołuję XLVI sesję Rady Miejskiej w Kobylinie.
Sesja odbędzie się w czwartek, dnia 30 sierpnia 2018 roku o godzinie 18:00 w Sali szkolnej przy Placu Glabera 1, z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Zapytania, wnioski i interpelacje radnych.
4. Informacja Burmistrza o działalności międzysesyjnej.
5. Informacja na temat ochotniczych form służby wojskowej.
6. Informacja o przygotowaniu placówek oświatowych do rozpoczęcia roku szkolnego.
7. Informacja o przebiegu wykonania budżetu Gminy Kobylin za I półrocze 2018 roku.
8. Podjęcie uchwał:
  • w sprawie: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części miejscowości Zalesie Małe,
  • w sprawie: zmiany budżetu gminy Kobylin na rok 2018,
  • w sprawie: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kobylin na lata 2018-2027.
9. Wolne głosy i wnioski.
10. Zakończenie.

                                                       Przewodniczący
                                                        Rady Miejskiej

                                                      Tadeusz Dżygała

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 40 z 2452