Aktualności

Najnowsze informacje
Parafia p.w. Matki Bożej przy Żłóbku Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotę 27 maja ministranci z parafii p.w. Matki Bożej przy Żłóbku, jak co roku, udali się na Śląsk do Katowic Panewnik, aby przeżywać święto ministranckie ze wszystkimi wspólnotami naszej Prowincji zakonnej. Przed południem wszyscy uczestniczyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu i w Eucharystii. Po południu odbył się turniej piłki o puchar mistrzów Naszej Prowincji. Kobylińscy ministranci wystawili dwie reprezentacje, młodsi – szkoła podstawowa i starsi – gimnazjum. W obydwóch kategoriach piłkarze z Kobylina zdobyli mistrzostwo i to już po raz trzeci. W turnieju wzięli udział m. in. ministranci z Rybnika, Zamysłowa, Chorzowa, Tychów, Katowic. Ponieważ było to trzecie zwycięstwo naszej drużyny, w przyszłym roku Zjazd ministrantów Prowincji jak i turniej o kolejne mistrzostwo odbędzie się w Kobylinie. Zatem Kobylinanie wywalczali oprócz pucharu także organizację przyszłorocznego turnieju. Gratulujemy.
Czytaj całość
 
UDANE DLA KOBYLINIAKÓW MISTRZOSTWA ZDUN W TENISIE STOŁOWYM. Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćZawody rozegrane zostały 20 maja 2017 roku na sali Zespołu Szkół w Zdunach. W turnieju wzięło udział  77 zawodników. Dla najlepszych przygotowane zostały puchary za miejsca I-III oraz dyplomy i upominki za miejsca I-VI. Klub Spółdzielca Kobylin reprezentowało 8 zawodników, z których 5 stanęło na podium:

 

 

Antoni Frąckowiak I miejsce – kat. żak
Marcel Waszyński XVI miejsce – kat. żak
Anita Łęcka V miejsce – kat. młodzik
Lucjan Maćkowiak III miejsce – kat. młodzik
Kacper Waszyński III miejsce – kat. kadet
Klaudia Wachowiak I miejsce – kat. junior
Robert Wachowiak I miejsce– kat. senior
Wiesław Pazgrat IX miejsce – kat. weteran

                                                                               Robert Wachowiak

Czytaj całość
 
REGULAMIN Utwórz PDF Drukuj

REGULAMIN REKRUTACJI NA ZIELONE WAKACJE
w Zespole Szkoła Podstawowa im.  J. Tuwima  i Przedszkole
w Kobylinie

INFORMACJE OGÓLNE
1. Zespół Szkoła Podstawowa im. J. Tuwima w Kobylinie, w dwóch terminach: 3. lipca do 14.  lipca oraz 17. lipca do 28. lipca 2017 r. organizuje zielone wakacje dzieci w wieku od 6. lat.
2. Zielone wakacje organizowane są dla dwóch grup dzieci – po 30 dzieci w grupie.
3. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 900 – 1400 na terenie kompleksu Szkoła – Hala Środowiskowo-Sportowa.
4. Gwarantujemy miłą i profesjonalną opiekę wykwalifikowanych pedagogów.

NA ZIELONE WAKACJE PRZYJMOWANE BĘDĄ DZIECI:
1. mieszkające na terenie Gminy Kobylin
2. pierwszeństwo mają dzieci, które nie uczestniczyły jeszcze w tego typu wypoczynku

W PROGRAMIE:
    - zajęcia ruchowo-rekreacyjne
    - warsztaty o różnej tematyce (artystyczno-manualne, sportowe)
    - zabawy i gry rekreacyjne
    - proste eksperymenty i doświadczenia
    - wycieczki jednodniowe
    - projekcje filmów, zajęcia biblioteczne, gry komputerowe itp.

CELE I ZAŁOŻENIA:
    - aktywny wypoczynek dzieci podczas wakacji
    - nauka samodzielności i współistnienia w grupie
    - rozwijanie zainteresowań poznawczych
    - rozwijanie umiejętności artystycznych

ZAPISY:
1. Zapisu na zielone wakacje będzie można dokonać w sekretariacie Zespołu SzPiP-le w Kobylinie  przy ul. 3 maja 9,  w poniedziałek 5. czerwca br. w godz. od 1630 do 1800. Osoba zapisująca, może zapisać tylko swoje dziecko/dzieci.
2. Warunkiem wpisania dziecka na listę zielonych wakacji jest złożenie w sekretariacie szkoły wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku, podpisanie regulaminu zielonych wakacji. Nie będą wpisane na listę dzieci, które w ubiegłym roku opuściły co najmniej 50% zajęć (uczestniczyły tylko w wycieczkach)
3. Rekrutacji dzieci do udziału w półkoloniach dokonuje Komisja powołana przez  dyrektora  Zespołu.
4. Z posiedzenia Komisji sporządzony zostanie protokół uwzgledniający wykaz dzieci zakwalifikowanych do uczestnictwa w zielonych wakacjach oraz listę rezerwową.
5. Informacja o zakwalifikowaniu dzieci do uczestnictwa oraz lista rezerwowa dostępna będzie w sekretariacie szkoły oraz na tablicy ogłoszeń w dniu 12. czerwca br.


Kobylin, 30. maja 2017 r.

 
ZMIANA Ostrzeżenia o burzach z gradem ! Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego  nr 25 wydanego przez IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół  w Poznaniu dnia 30.05.2017 r.

Podaję do publicznej wiadomości następujący komunikat.

Zjawisko:  Silne burze z gradem
 
Przebieg:  Prognozuje się wystąpienie silnych  burz z opadami deszczu do 50 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad.  

Ważność:  od godz. 12:00 dnia  30.05.2017 r. do godz.  02:00 dnia  31.05.2017 r.

Stopień zagrożenia:  2  ( w skali 3-stopniowej)

Obszar: województwo wielkopolskie    

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska:  85 %.
 
Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62 332-43-50, 62 332-43-51 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65 5482401.

 Burmistrz Kobylina
 
Ostrzeżenie  Burze z gradem Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego  nr 25 wydanego przez IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół  w Poznaniu dnia 30.05.2017 r.

Podaję do publicznej wiadomości następujący komunikat.

Zjawisko: burze z gradem
 
Przebieg:  Prognozuje się wystąpienie  burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad. 

Ważność:  od godz. 12:00 dnia  30.05.2017 r. do godz.  02:00 dnia  31.05.2017 r.

Stopień zagrożenia:  1

Obszar: województwo wielkopolskie   

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska:  85 %.
 

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62 332-43-50, 62 332-43-51 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65 5482401.

 Burmistrz Kobylina
 
Wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 05.06.2017 roku w godzinach 09:00 – 14:30 na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:

gm. Kobylin: Smolice nr 45 do 55.
 
Wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 02.06.2017 roku w godzinach 08:00 – 14:30 na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:


gm. Kobylin: Zalesie Małe nr 26 do 33.
gm. Kobylin: Smolice nr 26, nr 58 do 73, działka nr 404, OSP.
 
Wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 01.06.2017 roku w godzinach 08:00 – 12:00 na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:


Kobylin: ul. Jana III Sobieskiego nr 2 do 14, ul. Powstańców Września nr 2 do 8, nr 10, 12, ul. Sienkiewicza nr 2 do 6, działka nr 1861, ul. Sikorskiego nr 2, 3, 5, 7, ul. Rębiechowska nr 30 Gumienny.
 
Wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 30.05.2017 roku w godzinach 09:00 – 14:30 na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:


gm. Kobylin: Smolice nr 97 do 124A, działki nr 1032/3, 331 Zakład Rzeźnicki.
 
Wycieczka do Kórnika-Rogalina-Puszczykowa Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 23 maja 2017 roku, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu Małym pod opieką
p. Marleny Kryszan, p.Elżbiety Miedzińskiej, p.Cecyli Waścińskiej, p.Grażyny Pazgrat i p.Marii Brey uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Kórnika-Rogalina-Puszczykowa.
Czytaj całość
 
Puchar Polski w Siedlcach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 19 i 20 maja w Siedlcach odbył się Puchar Polski w Sumo. Organizatorem imprezy był WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Jak wyliczali organizatorzy już po raz dziesiąty karawana najlepszy polskich sumoków zawitała do Siedlec. Rywalizacja toczona była w dwóch kategoriach wiekowych juniorów i seniorów. Każdy z zawodników miał prawo startu w dwóch kategoriach wagowych tj. swojej i w kategorii wyżej.  Kobylin reprezentowało 8 zawodników, którzy wywalczyli 11 medali. W gronie juniorek najlepiej walczyły Marta Wielebińska zdobywając złoty medal w kategorii 70 kg i srebrny medal w kategorii +70 kg, Monika Sowa zdobyła srebrny  medal w kategorii 65 kg i brązowy medal w kategorii 70 kg i Kinga Sroczan zdobywając brązowy medal w kategorii 70 kg. W rywalizacji juniorów Jarosław Ptak zdobył złoty medal w kategorii +100 kg i srebrny medal w kategorii 100 kg, oraz Jakub Kobusiński w kategorii 60 kg zdobył srebrny medal, a w kategorii 70 kg wywalczył brąz. Wśród seniorów bezkonkurencyjny był Patryk Swora zdobywając złote medale w kategorii 85 i 92 kg.
    Trener - Mirosław Flak
Czytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie

serdecznie zaprasza

na spotkanie z Grażyną Banaszkiewicz, które odbędzie się 23 maja 2017r. (wtorek) o godz. 1800

w budynku Filii Bibliotecznej w Smolicach

Grażyna Banaszkiewicz jest reżyserką dokumentalnych filmów telewizyjnych, poetką, dziennikarką, fotografikiem.

Spotkanie organizowane jest w ramach Simchat Chajim Festival 2017 przy współpracy z stowarzyszeniem Krotochwile
 
POMAGAMY  WYGRYWAMY! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćNa przełomie kwietnia i maja 2017 r. wolontariuszki Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie podjęły się realizacji projektu „Pomagamy wygrywamy”, którego adresatami byli gimnazjaliści z Kobylina, wychowankowie przedszkoli z gminy Kobylin oraz podopieczni DPS w Zdunach dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia  Św. Wincentego a Paulo w Zdunach.
Czytaj całość
 
XXXVIII Sztafeta Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej 20-05 2017 r. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćRozpoczęcie imprezy nastąpiło o godzinie 10.00 od przemówienia Zastępcy Burmistrza  Kobylina Mirosława Sikory, który przypomniał startującym o znaczeniu i celu zawodów. Minutą ciszy uczczono pamięć jednego z pomysłodawców Sztafety Zenona Świderskiego. Następnie 3-osobowe drużyny wyruszyły na trasę w odstępach 3 minutowych. Trasa imprezy - od pomnika "Poległym i pomordowanym" ulicami : Krotoszyńska, Wolności, Rynek, Rawicka do Starego Kobylina, następnie skręt w lewo do Długołęki, z Długołęki drogą jabłoniową do Smolic, powrót do drogi 416 w kierunku Kalinowa, skręt do Długołęki, powrót do Kobylina na metę usytuowaną na stadionie KS Piast - strzelnica LOK.
Czytaj całość
 
Puchar Polski w Kielcach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPonad 300 zawodników z całej Polski 12 i 13 maja gościło w Nowinach koło Kielc, gdzie odbył się zawody sumo. Puchar Polski Kadetek i Kadetów, Młodzików i Młodziczek w Sumo został rozegrany pod patronatem wójta Gminy Sitkówka-Nowiny, Sebastiana Nowaczkiewicza. Były to eliminacje do Mistrzostw Europy. Zawody zostały przeprowadzone w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach. Licznie zgromadzona widownia miała okazję podziwiać niesamowite walki zawodników sumo. Kobylin reprezentowało 30 zawodników, którzy wywalczyli 12 medali ( 1 złote, 6 srebrnych i 5 brązowe) tym samym w klasyfikacji klubowej kadetów sumocy kobylińskiego Samsona zajęli I miejsce.
Czytaj całość
 
Zawody strzeleckie z okazji uchwalenia Konstytucja 3 Maja Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość3 maja br. LOK Kobylin zorganizował strzelanie z okazji uchwalenia konstytucji. Każdy zawodnik mógł wykupić dowolną ilość serii. Do klasyfikacji liczono wynik najlepszej serii. Zawodnicy zajmowali miejsca zgodnie z losowaniem.
Czytaj całość
 
XV ZAWODY STRZELECKIE władz miast i gmin pow. krotoszyńskiego - Kobylin 13 maja 2017r Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZawody składały się z trzech konkurencji  t. j.  strzelania z karabinu dowolnego i pistoletu sportowego oraz rzutów granatem do celu.  W tym roku po raz kolejny z zaproszenia skorzystała drużyna reprezentująca Gminę Pogorzela.
Czytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy oraz Biblioteka Szkoły Podstawowej w Kobylinie zaprasza uczniów klas IV-VI na NOC BIBLIOTEK.

Impreza odbędzie się dnia 2 czerwca od godz. 18.00 do godz. 00.00 .

 

 

W programie m.in.:

- gość specjalny (niespodzianka)

- gry, konkursy

- bajkowe disco

- seans filmowy

Regulamin oraz karty zgłoszeniowe dostępne w lokalu Biblioteki Publicznej oraz w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Kobylinie

 
Mały finansista Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość11 maja uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Kobylinie wzięli udział w warsztatach ,,Mały Finansista” zorganizowanych przez Fundację Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda oraz Fundację Pomyśl o Przyszłości z Nowego Sącza. Dzieci zostały zaproszone do poznania zagadkowego świata finansów i podstaw ekonomii. Dowiedziały się  między innymi skąd się biorą pieniądze? Od czego zależy wynagrodzenie? Co to są podatki? Na zajęciach przedstawiły także w formie plastycznej projekt własnej firmy, tworzyły jej reklamę, negocjowały warunki sprzedaży. Za aktywność  uczniowie otrzymywali ,,papierowe pieniądze”, za które mogli zrobić zakupy w specjalnie przygotowanym sklepiku. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali komiksy pt "Ekonomia na łące”.
Czytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

Burmistrz Kobylina zaprasza do składania ofert na zakup grzejników z demontażu.

WYKAZ GRZEJNIKÓW:

1. 120 x 60 cm    - 9 szt.
2. 105 x 60 cm    - 2 szt.
3. 75 x 60 cm    - 2 szt.
4. 60 x 60 cm    - 2 szt.
5. 40 x 60 cm    - 2 szt.
6. 45 x 30 cm    - 2 szt.


Wartość ogółem do sprzedaży :  950,00 zł brutto.

 

Oferty można składać do dnia 24.05.2017r

Telefon do kontaktu: 65 548 24 01

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 201 - 220 z 1988