Aktualności
Najnowsze informacje
Ministranci z Klasztoru u Burmistrza Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćGrupa ministrantów, którzy brali udział w Diecezjalnym Turnieju Piłki Nożnej oraz XIII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KNC wraz ze swoim opiekunem i trenerem – ojcem Masseo gościła dzisiaj u Burmistrza Kobylina Tomasza Lesińskiego. O sukcesie „ministrantów z Klasztoru” pisaliśmy już wcześniej. Burmistrz pogratulował chłopcom sukcesu, podziękował za promowanie naszej Gminy i życzył całej drużynie dalszych sukcesów.
Czytaj całość
 
Gazeta Kobylin Utwórz PDF Drukuj
W czwartek 17 maja 2018r. ukaże się kolejny numer Gazety Kobylin w nowej szacie graficznej.
 
Dofinansowanie samochodu ratowniczo  gaśniczego Utwórz PDF Drukuj
W dniu dzisiejszym z wizytą u Burmistrza Kobylina Tomasza Lesińskiego gościł Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie st. bryg. Jacek Strużyński. Podczas spotkania została podpisana umowa na dofinansowanie przez Gminę Kobylin zakupu ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie. Radni Rady Miejskiej w Kobylinie już na marcowej sesji przyznali na ten cel kwotę 25.000 zł. W pokryciu kosztów zakupu samochodu uczestniczą wszystkie gminy z terenu powiatu oraz Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, przekazując łącznie kwotę 400.000 zł.
 
Wyróżnieni podczas powiatowych obchodów Dnia Srtrażaka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW minioną sobotę odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka, w których udział wzięli strażacy z terenu całego powiatu, zarówno zawodowi, jak i ochotnicy oraz przedstawiciele władz samorządowych. Naszą Gminę oprócz strażaków z Kobylina, Smolic, Łagiewnik i Kuklinowa reprezentował Burmistrz Tomasz Lesiński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Dżygała. Podczas oficjalnych uroczystości na krotoszyńskim rynku zasłużonym strażakom wręczone zostały medale przyznawane przez Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP.
Czytaj całość
 
Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZ uwagi na przypadający 9 maja Dzień Europy czyli święto Unii Europejskiej w Szkole Podstawowej w Smolicach odbył się Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Inicjatorem i organizatorem konkursu była pani Iwona Majchrzak, nauczycielka geografii.

Czytaj całość
 
Podsumowanie wyników oceny wartości użytkowej bydła w powiecie krotoszyńskim za rok 2017 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 10 maja 2018 roku odbyło się „Podsumowanie wyników oceny wartości użytkowej bydła w powiecie krotoszyńskim za rok 2017” zorganizowane przez Zarząd Rejonowego Koła Hodowców i Producentów Bydła w Krotoszynie z siedzibą w Kobiernie. W uroczystości w Restauracji „Przepiórka” w Świnkowie w imieniu Burmistrza Kobylina uczestniczył Zastępca Burmistrza Mirosław Sikora. Wręczył on rolnikom z terenu Gminy Kobylin, którzy w roku 2017 osiągnęli najlepsze wyniki oceny użytkowej bydła nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
   
Czytaj całość
 
Informacja Utwórz PDF Drukuj

Przypominamy wszystkim Podatnikom (osobom fizycznym) podatku rolnego, leśnego, od nieruchomości, że 15 maja 2018 r. mija termin zapłaty drugiej raty podatku.
Zobowiązania można uregulować w następujący sposób:


    1) na konto bankowe Gminy Kobylin Bank Spółdzielczy w Krotoszynie / o. Kobylin:

39 8410 1039 0000 0475 2000 0001

    2) na indywidualny rachunek Gminy Kobylin

    3) w kasie Urzędu Miejskiego w Kobylinie w godzinach od 7.30 do 14.30.

 
Ostrzeżenie o burzach z gradem! Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 19, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu, dnia 11.05.2018 r.

Stopień zagrożenia:
1 (w skali 3-stopniowej)
Ważność: od godz. 12:00 dnia 11.05.2018 r. do godz. 24:00 dnia 11.05.2018 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad. Najintensywniejsze zjawiska burzowe wystąpią na wschodzie województwa. Istnieje prawdopodobieństwo 30% wystąpienia lokalnych opadów do 50 mm.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, proszę mieszkańców o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym okresie oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 
Sumocy z wizytą u Burmistrz Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćNa zaproszenie Burmistrza – Tomasza Lesińskiego w Urzędzie gościli kobylińscy sumocy:  Monika Sowa, Paweł Sikora, Patryk Swora wraz z trenerem Mirosławem Flakiem, którzy pod koniec kwietnia wzięli udział w Mistrzostwach Europy w Sumo. Tym razem Mistrzostwa odbywały się w Bułgarii. O osiągnięciach naszych młodych sportowców pisaliśmy już wcześniej. Warto jednak przypomnieć, że do kraju wrócili z jednym srebrnym medalem, który w  kategorii 60 kg w grupie młodzieżowców do 21 lat wywalczył Paweł Sikora. Sportowcom gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów na ringu.
Czytaj całość
 
WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 25 kwietnia 2018 r. Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP we współpracy z Hufcem Pracy w Kole zorganizowała w Miejskim Domu Kultury w Kole Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej i Prezentacje Pieśni Religijnej Młodzieży OHP. Celem przedsięwzięcia była aktywizacja kulturalna i społeczna młodzieży, kształtowanie wrażliwości wychowanków na źródła kultury, a także stworzenie, uzdolnionej artystycznie młodzieży, możliwości zaprezentowania swojej twórczości oraz artystycznych umiejętności. Była to okazja do przedstawienia swojego talentu w różnych dziedzinach twórczości artystycznej.

Czytaj całość
 
NAJLEPSI CUKIERNICY W WIELKOPOLSCE Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 16.04 br. w Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP odbył się Wojewódzki Finał Konkursu „Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy" w zawodzie cukiernik.
Praktyczne zmagania konkursowe poprzedziła część teoretyczna, która odbyła się w dniu 04.04.2018 roku w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu. Ta część konkursu składała się z testu zawierającego 30 pytań trzykrotnego wyboru obejmujących wiadomości właściwe dla kwalifikacji w zawodzie cukiernik, zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz wiadomości z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej. Do konkursu przystąpiło pięć dwuosobowych zespołów wśród, których znalazła się drużyna reprezentująca Branżową Szkołę I stopnia w Kobylinie.
Czytaj całość
 
Przedszkolacy u strażaków Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTradycją stało się, że w dniu  święta Floriana patrona strażaków, do remizy w  Kobylinie przychodzą  przedszkolacy. W tym roku dzieci przybyły w dniu 7 maja. O godz. 10,00 zawyła syrena strażacka, a na plac przy remizie wjechały wozy strażackie. Wszystko odbywało się przy udziale przedszkolaków z Kobylina, którzy przyszli złożyć życzenia naszym strażakom. Oprócz życzeń był również bukiet  przepięknych  kwiatów. Dzieci mogły obejrzeć, jakim sprzętem gaszone są pożary, czy udzielana jest pomoc w zdarzeniach drogowych. Największą atrakcją był pokaz gaszenia ognia, założenie prawdziwego hełmu strażackiego, odwiedziny kabiny kierowcy oraz zwiedzanie sali muzealnej.  Na zakończenie, podobnie jak w latach poprzednich każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek.
Czytaj całość
 
Dzień Strażaka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość4 maja br. strażacy obchodzili święto swojego patrona św. Floriana. Członkowie   OSP Kobylin uczestniczyli we mszy św., która odbyła się w kościele farnym w Kobylinie. Po mszy wraz z Orkiestrą Dętą przemaszerowali do remizy OSP w Kobylinie. Tutaj przy figurze św. Floriana delegacje władz samorządowych i władz OSP Kobylin złożyły wiązanki kwiatów. Następnie życzenia strażakom złożył Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński oraz delegacja uczniów szkoły podstawowej  w Kobylinie. Chętni mogli obejrzeć sprzęt strażacki. Na zakończenie wszystkich zaproszono na wspólną grochówkę.
Czytaj całość
 
Wizyta przedstawicieli Zarządu firmy Bolsius Polska Sp. z o.o. Utwórz PDF Drukuj
Zorganizowanie spotkania jest wyrazem potrzeby dialogu z przedsiębiorcami, bo rozwój firm przekłada się na rozwój gminy, a co za tym idzie na podniesienie jakości życia jej mieszkańców. Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński chce omawiać sprawy, które zajmują właścicieli firm, ale także czeka na ich spostrzeżenia. Zaznacza, że właściciele firm mogą liczyć na zrozumienie i wsparcie ze strony Gminy, ale muszą też mieć świadomość tego, że władze Gminy liczą na tworzenie nowych miejsc pracy.  
W dniu wczorajszym w kobylińskim urzędzie gościli przedstawiciele Zarządu firmy Bolsius Polska Sp. z o.o.: Prezes – Vincentius Kristen i członek Zarządu – Reneta Marchlewska Organista. Rozmawiali z Burmistrzem o planach rozwojowych firmy oraz o dalszej współpracy z naszą Gminą.
 
Kobylińska Fara ma już 500 lat Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćMówi się, że początki parafii w Kobylinie sięgają roku 1253, może 1289 albo 1303. Nie ma to jednak większego znaczenia, ponieważ skupimy się na kościele murowanym. Prace budowlane przy budynku, o którym dzisiaj mówimy „kobylińska fara” rozpoczął dziedzic Kobylina – Mikołaj w 1512 roku. Już po sześciu latach odbyło się poświęcenie obrazu ufundowanego do Wielkiego Ołtarza. Kościół, w którym obraz zagościł wyglądał trochę inaczej niż dzisiaj. Wyższa była wieża, inny kształt miał dach nad zakrystią, nie było bocznej kaplicy. Fundatorem obrazu w Wielkim Ołtarzu był biskup krakowski Jan Konarski, herbu Habdank, którego wizerunek został umieszczony w prawym dolnym rogu głównej połaci obrazu (maleńka w porównaniu z innymi postać biskupa z leżącą obok tarczą herbową).

Czytaj całość
 
Ćwierćfinaliści Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość30 kwietnia, ministranci z kobylińskiej parafii Matki Bożej przy Żłóbku po wygranej w turnieju diecezjalnym udali się na Mistrzostwa Polski do Rzeszowa. Turniej rozpoczął się od Mszy świętej w Katedrze Rzeszowskiej, której przewodniczył Bp. Jan Wątroba. Wszystkie mecze w grupie nasi ministranci wygrali, tym samym awansowali z pierwszego miejsca do fazy „Finału A”, czyli głównej fazy finałowej. Kobylińscy ministranci w swojej kategorii zdobyli najwięcej bramek, a bramkarz otrzymał szczególne wyróżnienie od sędziego Mistrzostw.
Czytaj całość
 
Ostrzeżenie o burzach z gradem Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 18, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu, dnia 09.05.2018 r.

Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)
Ważność: od godz. 16:00 dnia 09.05.2018 r. do godz. 02:00 dnia 10.05.2018 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad. Burze najwcześniej pojawią się na południu województwa.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, proszę mieszkańców o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym okresie oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowe

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/ 548 24 01.

 

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 
ŚWIETLICOWA MAJÓWKA Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZjeżdżalnia, Jaccusi i basen – to tylko jedne z licznych atrakcji z których mieli okazję skorzystać uczestnicy sobotniego wyjazdu do Tarnowskich Term w Tarnowie Podgórnym.
Uczestnikami wycieczki była Świetlica oraz grupa uczniów w ramach programu „Sport na brązowo” ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Kobylinie.  Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.

Czytaj całość
 
MUZYCZNIE W BIBLIOTECE Utwórz PDF Drukuj
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie zaprasza na koncert duetu PRÓBA CZASU Stanisław Szelągowski i Dorota Marszałek. Koncert odbędzie się w lokalu Biblioteki Publicznej (ul. Wolności 35 , Kobylin) dnia 12 maja 2018 r. (sobota), o godz. 19.30 . ZAPRASZAMY !!!
 
Podsumowanie powiatowego turnieju piłki nożnej drużyn OSP Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość3 – go maja w Łagiewnikach odbyło się podsumowanie powiatowego turnieju piłki nożnej drużyn OSP. Turniej odbył się 3 marca br. w Kobylinie. Jak już wcześniej informowaliśmy Państwa drużyna OSP Łagiewniki reprezentująca na tych zawodach Gminę Kobylin zajęła pierwsze miejsce.  3 - go maja zawodnicy zwycięskiej drużyny zostali zaproszeni przez samorząd wiejski wsi Łagiewniki oraz władze OSP Łagiewniki na spotkanie, na którym sołtys Grzegorz Kreczmer wspólnie z prezesem OSP Janem Patryasem i Burmistrzem Kobylina Tomaszem Lesińskim podziękowali zawodnikom za zaangażowanie, godną naśladowania postawę sportowca i strażaka  oraz promocję wsi Łagiewniki i Gminy Kobylin w powiecie krotoszyńskim. Zawodnicy z rąk Burmistrza otrzymali drobne upominki oraz sprzęt sportowy. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem i smażeniem kiełbasek.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 201 - 220 z 2452