Aktualności
Najnowsze informacje
DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ! Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość W Kobylinie na nowo powstającym osiedlu domków jednorodzinnych przy ulicy Berdychowskiej, Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich rozpoczął prace związane z rozprowadzeniem sieci wodociągowej. W tym roku zaplanowano również budowę sieci kanalizacji sanitarnej. Dzięki uzbrojeniu, działki staną się bardziej atrakcyjne dla nabywców. Przy tej okazji informujemy również, że Gmina Kobylin posiada jeszcze działki na sprzedaż na wspomnianym obszarze.

Zainteresowanych zakupem zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Kobylinie, pokój numer 6 celem zapoznania się z ofertą.

NIE PRZEGAP OKAZJI!

Czytaj całość
 
Konkurs "Kraje UE" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćCzęścią konkursu na najaktywniejszą i najbardziej zgraną klasę Szkoły Podstawowej w Smolicach była prezentacja wylosowanego wcześniej kraju Unii Europejskiej. Maj - miesiąc przystąpienia Polski do UE oraz miesiąc, w którym swoje święto obchodzi właśnie UE, to doskonały termin, by zapoznać się dokładniej z kilkoma krajami.

Czytaj całość
 
Praca w okresie wakacyjnym - BOLSIUS Utwórz PDF Drukuj
Firma Bolsius Polska Sp. z o.o. oferuje możliwośc pracy w okresie wakacyjnym dla pełnoletnich uczniów oraz studentów.

Jeśli masz ukończone 18 lat i jesteś zainteresowany praca w nowoczesnej i międzynarodowej organizacji w okresie maj - wrzesień, to zapraszamy do przesłania aplikacjie na adres e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

W aplikacji prosimy wskazać termin, w którym mógłbyś podjąć zatrudnienie.

Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu pracowniczego na wyznaczonych trasach.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów:
507 435 009 lub 65 548 41 81

 
Wojownicy Szos" Utwórz PDF Drukuj
Trzecia edycja pokazu starych i zabytkowych samochodów. Podziel się z nami swoją pasją. Zaprezentuj swoją dumę motoryzacyjną, swoje oczko w głowie - samochód na widok którego, serce zamiera z wrażenia !!

17 czerwca br. od godziny 14:00 w Kobylinie, na stadionie piłkarskim KS Piast Kobylin (impreza towarzysząca Dniom Kobylina), organizujemy po raz trzeci pokaz starych i zabytkowych pojazdów - samochodów jak i motocykli.

Pragniemy aby ta impreza odbywała się cyklicznie. Mamy nadzieję, że w tym roku, grono dumnych posiadaczy zabytkowych pojazdów, powiększy się.

Nie czekaj i odezwij się do nas. Uprzedź naszą ekipę, że pojawisz się tego dnia na pokazie, abyśmy mogli przygotować Ci miejsce i zadbać o bezpieczeństwo Twojego pojazdu.

Zgłoś swój pojazd do 11 czerwca br. dzwoniąc pod numer 786 852 206 lub 65 548 2401
Zarezerwuj sobie miejsce wśród „Wojowników Szos” i stań dumnie obok swojego pojazd
 
VI EDYCJA KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA "LESEN GEHEN..." I UDZIAŁ SZÓSTOKLASISTEK ZE SMOLIC Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotę 19 maja 2018 r. uczennice klasy szóstej - Wiktoria Łukowiak i Julia Puślecka po raz pierwszy wzięły udział w konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Poznaniu oraz Bibliotekę Filologiczną NOVUM UAM w Poznaniu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego "Lesen gehen... ". Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie języka niemieckiego oraz zainteresowanie uczniów literaturą i kulturą państw niemieckiego obszaru językowego.
Czytaj całość
 
Biskupin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 15 czerwca 2018 r, uczniowie klas IV-VII pod opieką pań M. Bieganek - Szczurek, K. Frali i I. Izdebskiej  udali się na jednodniową wycieczkę turystyczno - krajoznawczą do Biskupina, która rozpoczęła się o 5.45 wyjazdem spod szkoły.
  
Czytaj całość
 
Zaczarowany świat Karolci... Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZaczarowany świat Karolci... to temat przewodni III Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla uczniów klas 1 - 2, który organizuje p. mgr Beata Szyrner. Tym razem uczestnicy konkursu wykazywali się znajomością ponadczasowej książki Marii Krüger pt. "Karolcia". Do udziału w konkursie zaproszono dzieci z naszej gminy i zaprzyjaźnionych szkół, ale, jak się okazało, zmagania miały charakter gminny. W turniejowe szranki stanęli uczniowie z: Kobylina, Kuklinowa, Zalesia Małego. Naszą szkołę godnie reprezentowali pierwszoklasiści, przygotowani przez p. mgr Edytę Szymczak : Marta Kowalczyk, Maciek Niwczyk  i Jaś Wojtkowiak.

Czytaj całość
 
Zamknięta będzie topolówka w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie informuje, że w związku z potrzebą awaryjnej naprawy przepustu w dniu 24 maja (czwartek) od godz. 8.00 do godz. około 17.00 zamknięta będzie droga powiatowa 5150P na odcinku od drogi krajowej nr 36 do Smolic – tzw. „topolówka”. Objazd w tym dniu prowadzony będzie drogą gminną w Smolicach, a ruchem kierować będą osoby uprawnione w tym zakresie.
 
Zawody wędkarskie w Zalesiu Małym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość20 maja br. na zbiorniku wodnym w Zalesiu Małym odbyły się zawody wędkarskie o tytuł Mistrza Koła Wędkarskiego.

Najlepsi wędkarze uzyskali wyniki:
1. Matysiak Mikołaj - 3215 gram
2. Moryson Norbert - 1609 gram
3. Ratajczak Eugeniusz - 900 gram

Pamiątkowe statuetki i upominki najlepszym zawodnikom wręczyli Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński i Przewodniczący Koła w Zalesiu Małym Dariusz Małecki.

Czytaj całość
 
Planowe wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 25.05.2018 roku w godzinach 07:30 – 16:30 na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:


Kobylin ul. Kopernika nr 19, 20 Piekarnia, Rębiechów nr 20, działka nr 106.
 
90 urodziny Druha Juliana Kowalskiego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWe wtorek 22 maja br. 90 urodziny obchodzi wieloletni strażak Druh Julian Kowalski. Z tej okazji w piątek 18 maja br. w Kościele Klasztornym odbyła się msza św., w której uczestniczył Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński oraz delegacja strażaków z OSP Kobylin: Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Kobylinie Andrzej Maćkowiak, Komendant Miejsko-Gminnego OSP w Kobylinie Piotr Popow i Wiceprezes OSP w Kobylinie Dariusz Rybka, którzy złożyli solenizantowi życzenia i wręczyli kwiaty.
Czytaj całość
 
WYCIECZKA DO MŁYNA Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW czwartek 17 maja 20018 roku w ramach zajęć świetlicowych odbyła się wycieczka do miejscowego młyna.
Dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej w Kobylinie wraz z opiekunkami panią Danutą Janura – Barteczka oraz panią Donatą Jankowską - Majnert miały okazję zwiedzić Młyn Usługowo Handlowy Państwa Marii i Roberta Krawczyków w Kobylinie.
Czytaj całość
 
Zawody wędkarskie Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćCzłonkowie Koła PZW Kobylin nr 191 w dniu 20 maja br. zmagali się w zawodach wędkarskich o Puchar Prezesa Koła, zorganizowanych na jeziorze Żelano. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie: juniorzy, seniorzy. Wyniki przedstawiają się następująco:


Czytaj całość
 
Puchar Polski w Kielcach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPuchar Polski Kadetów i Młodzików w sumo 12 maja w Nowinach koło Kielc zgromadził ponad 300 zawodników z całej Polski. Zawody zostały przeprowadzone w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach. Licznie zgromadzona widownia miała okazję podziwiać niesamowite walki zawodników sumo. Kobylin reprezentowało 30 zawodników, którzy wywalczyli 16 medali ( 4 złote, 3 srebrnych i 9 brązowe). W klasyfikacji klubowej sumocy kobylińskiego Samsona zajęli III miejsce.

Czytaj całość
 
Szósty Przegląd Śpiewu Pieśni Maryjnych Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość17 maja 2018 roku w Sali Domu Strażaka w Kuklinowie odbył się „Szósty Przegląd Śpiewu Pieśni Maryjnych”. Organizatorami tego wydarzenia, które już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Kobylin był Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Kuklinowie. W przeglądzie udział wzięło dwanaście zespołów nie tylko z terenu Gminy Kobylin. Na zaproszenie PZERiI w wydarzeniu uczestniczył również Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński. Na zakończenie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki.
Czytaj całość
 
Majówka w Łagiewnikach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćMajówka w Łagiewnikach odbyła się 15 maja na "Ranczo" u p. Czesława Roszczaka. Przybyło 35 osób w tym 3-ech sympatyków naszego koła nr 9. Pogoda dopisała, seniorzy w świetnych humorach smażyli kiełbaski, śpiewali piosenki i co niektórzy wspominali dawne czasy przeżyte w Łagiewnikach. Seniorzy brali udział w konkurencjach sportowych prowadzonych przez mistrza Polski p. Czesława Roszczaka. Majówkę w Łagiewnikach spędziliśmy miło i wesoło.

Czytaj całość
 
Przebudowa chodnika na ulicy Twardowskiego w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćRozpoczęły się roboty budowlane polegające na przebudowie chodnika na ulicy Twardowskiego w Kobylinie. Prace wykonuje firma Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Patryk Borowczyk z Krobi. Termin wykonania zadania do dnia 10 czerwca br. Zamiarem inwestora, a więc Gminy Kobylin jest poprawa warunków komunikacyjnych, a tym samym zapewnienie bezpieczeństwa ruchu pieszych. W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie nowej nawierzchni chodników oraz zjazdów z betonowej kostki brukowej, regulację wysokościową wpustów deszczowych, remont cząstkowy nawierzchni przy wymienianym krawężniku o szerokości 1,0m.

Czytaj całość
 
Naprawa dróg gminnych Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZ dniem 8 maja rozpoczęły się prace związane z naprawą dróg gruntowych polegających na równaniu nawierzchni równiarką, uzupełnieniem tłuczniem oraz zasypaniem drobnym tłuczniem klinującym granitowym. Naprawa dotyczyła dróg w miejscowościach Kobylin, Zalesie Wielkie, Zalesie Małe, Łagiewniki, Fijałów, Wyganów, Stary Kobylin, Smolice, Smolice-Kolonia,  Długołęka, Starkówiec, Kuklinów. Wykonawcą robót jest firma PHU Chod-Dróg Andrzejewski Przemysław z Krobi. Do utwardzenia dróg wykorzystano skruszony materiał zgromadzony w Kobylinie, Długołęce i Zalesiu Wielkim.
Czytaj całość
 
AGNIESZKA POLAŃSKA FINALISTKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 9 kwietnia 2018 r. Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP wraz z Hufcem Pracy w Krotoszynie rozstrzygnęła wojewódzki Konkurs „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy" w kategorii fryzjer. Dzięki uprzejmości Burmistrza Kobylina – pana Tomasza Lesińskiego zmagania odbyły się w specjalnie na tę okoliczność przygotowanej  sali przy ul. Krotoszyńskiej 12. Głównym celem Konkursu było umożliwienie sprawdzenia przez uczestników ich przygotowania do zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz wyłonienie osoby, która będzie reprezentowała nasze województwo w etapie centralnym.

Czytaj całość
 
Ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 22 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 16.05.2018 r.

Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)
Ważność: od godz. 18:00 dnia 16.05.2018 r. do godz. 11:00 dnia 17.05.2018 r.
Obszar: województwo wielkopolskie - subregion kalisko-leszczyński
Przebieg: rognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 35 mm. Początkowo burze.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, proszę mieszkańców o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym okresie oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01.

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 240 z 2498