Aktualności
Najnowsze informacje
Srebrny medalista z wizytą u Burmistrza Utwórz PDF Drukuj

3 kwietnia, tuż po świętach u Burmistrza Kobylina gościł Czesław Roszczak, który podczas ostatnich Halowych Mistrzostw Europy w Madrycie zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą. Sportowiec opowiedział Burmistrzowi o swojej pasji do sportów lekkoatletycznych. Przyjął także gratulacje, podziękowanie za wzorową, godną naśladowania postawę sportowca oraz nagrodę od Burmistrza za wysokie osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym w 2017 roku.

 
Halowe Mistrzostwa Europy w Madrycie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 19-25 marca 2018 r. w Madrycie odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy Masters w Lekkiej Atletyce. Wystartowało 3800 zawodników, w tym 62 Polaków. Wśród ekipy polskiej znalazł się mieszkaniec Łagiewnik /gmina Kobylin/, zawodnik UKS „Olimpijczyk” Pogorzela - Czesław Roszczak. Wystartował w czterech konkurencjach rzutowych. Największy sukces odniósł  w pchnięciu kulą, która była przeprowadzona na hali. Startując w kategorii M 75 zdobył srebrny medal. Najlepsza trójka wyglądała następująca:
I miejsce    Heiler Roland        Niemcy    12,31 m                                                               
II miejsce         Roszczak Czesław       Polska      11,53 m                                                     
III miejsce        Vidmajer Adi               Slovenia   11,10 m


Czytaj całość
 
Odtworzenie zbiornika wodnego przy ulicy Grobla w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćOdbył się przetarg na odtworzenie zbiornika wodnego przy ulicy Grobla w Kobylinie. Wykonawcą została firma AGRO – LAS SERWIS Handel i Usługi Andrzej Piętowski z Poznania. Termin wykonania zadania do dnia 30 czerwca br. W ramach inwestycji przewiduje się w pierwszej kolejności odmulenie dna stawu. Następnie projekt przebudowy terenu obejmuje odnowienie linii brzegowej wraz z remontem istniejących budowli wodnych oraz oczyszczenie rowu. Istniejący drzewostan zostanie poddany zabiegom pielęgnacyjnym. Na realizację inwestycji Gmina pozyskała środki finansowe z programu Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy „Lider” w kwocie 146.033,00 zł. Przed rozpoczęciem robót należało odłowić ryby. Zadania tego podjęli się  członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego Koło Nr 191 w Kobylinie dnia 29 marca br.
Czytaj całość
 
"Sprawny w zawodzie, bezpieczny w pracy  mechanik pojazdów samochodowych" etap wewnętrzny konkursu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość20 marca 2018 r. został rozstrzygnięty pierwszy etap konkursu „Sprawny w zawodzie, bezpieczny w pracy” w kategorii mechanik pojazdów samochodowych. Konkurs miał na celu stworzyć młodzieży okazję do rywalizacji, jak również dać  możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i doświadczenia zawodowego, które jest niezbędne na dzisiejszym rynku pracy. Ponadto pozwolił zweryfikować wiedzę i umiejętności przed przystąpieniem do zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.  

Czytaj całość
 
KONKURS SPRAWNY W ZAWODZIE, BEZPIECZNY W PRACY- STOLARZ Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKonkurs składał się z dwóch etapów. Część teoretyczna została zorganizowana 06.03.2018 r. przez starszych wychowawców Darię Lisiak i Iwonę Łuczak w Krotoszyńskiej Izbie Rzemieślniczej. Do konkursu przystąpiło 6 uczestników reprezentujących Branżową Szkołę Zawodową I stopnia w Kobylinie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 34 pytań. Pytania zostały tak skonstruowane, aby sprawdziły wiedzę i umiejętności z zakresu kwalifikacji zawodowych stolarza. Komisja konkursowa, której przewodniczył Dyrektor Biura Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie pan Rafał Wolkenstein wyłoniła 4 osoby, które uzyskały najwyższą ilość punktów.  Wśród nich znaleźli się nasi uczniowie  Szymon Andrzejewski z klasy IIIb oraz  Tobiasz Matysiak z klasy IIIa.
Czytaj całość
 
KONKURS WIEDZY BHP Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 21 marca 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy odbył się Wojewódzki Finał Konkursu "Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy" z zakresu BHP i prawa pracy. W Konkursie wzięło udział 22 laureatów eliminacji lokalnych przeprowadzonych we wszystkich jednostkach OHP. Oficjalnego otwarcia Konkursu dokonał zastępca Powiatowej Straży Pożarnej w Słupcy - Starszy Brygadier, pan Bogdan Kowalski. Konkurs został przeprowadzony w formie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 50 pytań, a nadzorowała go komisja w składzie: przewodniczący pan Sławomir Zaprzałka oraz członkowie pan Andrzej Machowiak i Maria Kubacka. 
Czytaj całość
 
Kurs Komputerowy Utwórz PDF Drukuj
Biblioteka Publiczna zaprasza na WIOSENNY KURS KOMPUTEROWY.
Planowany termin rozpoczęcia zajęć to 11 kwietnia 2018 roku.
Ze względu na specyfikę szkolenia ilość uczestników jest ograniczona.
Kurs odbędzie się w Filii Bibliotecznej w Łagiewnikach. Na zajęcia można zapisać się w Bibliotece w Łagiewnikach lub w Kobylinie.
Serdecznie zapraszamy !
 
Klaudia Wachowiak na podium w TOP 8 Utwórz PDF Drukuj
W dniu 29 marca br. w Objezierzu odbył się turniej tenisa stołowego TOP-8. Turniej ten był przygotowaniem do  Mistrzostw Polski. W zawodach tych startuje ośmiu najlepszych zawodników  Wielkopolski z rankingu po 3 turniejach Grand Prix Wielkopolski i Polski w  kategoriach żak, młodzik, kadet, junior. Klub LKS Spółdzielca Kobylin reprezentowany był przez Klaudię Wachowiak, która zajęła III miejsce.  Po Mistrzostwach Wielkopolski Klaudia w rankingu Wielkopolski wskoczyła na I miejsce w kategorii młodziczek.
                                                                                                                     Robert Wachowiak
 
Pyszne kanapki ! Utwórz PDF Drukuj
21 marca, czyli w Dzień Wiosny, w Świetlicy Szkoły Podstawowej w Kobylinie odbyły się prawdziwie wiosenne zajęcia. W myśl hasła ”Żyje kolorowo, kto jada zdrowo” uczniowie przygotowali pyszne kanapki. Wszystkie dzieci przykładały się solidnie do pracy. Buzie były uśmiechnięte i zadowolone, co wpłynęło na miłą atmosferę. Praca była ciężka, ale przyniosła uczestnikom zajęć dużo radości. Jednym słowem było smacznie, zdrowo i kolorowo. Pod koniec wszyscy mogli oddać się rokoszy smakowania swoich przepięknych, kolorowych i co najważniejsze zdrowych kanapek.
Danuta Janura – Barteczka
 
Powitanie wiosny w SP Kobylin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość21 marca, jak tradycja nakazuje wyruszyliśmy w barwnym korowodzie na poszukiwanie Wiosny. Na czele pochodu znalazła się Marzanna, w tym roku wykonana nie ze słomy, lecz z surowców wtórnych. Zgodnie z polską tradycją, aby pożegnać Zimę, należy spalić lub wrzucić Marzannę do wody. My, jako "Przyjaciele Ziemi" zmieniliśmy tradycję. Nie spaliliśmy Marzanny i nie utopiliśmy jej, została rozebrana przez uczniów, którzy jednocześnie posegregowali materiały z których została wykonana. Wesołe wierszyki, zagadki oraz listy do Wiosny sprawiły, że Wiosna odwiedziła nas i obiecała, że z nami zostanie. Trzymamy ją za słowo!
Uczniowie klas I-III
Czytaj całość
 
FESTIWAL NAUKI W KOBYLINIE - PASJA + WIZJA + DZIAŁANIE = SUKCES Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWiosnę w Szkole Podstawowej w Kobylinie rozpoczął się Festiwal Nauki, którego celem było pokazanie matematyki, fizyki, chemii, przyrody i informatyki – jako przedmiotów, których nauka może być fascynującą przygodą. Od 19 do 23 marca zajęcia w klasach IV – VI w sposób szczególny były nakierowane na rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań matematyczno – przyrodniczych uczniów. Istotną rolę odgrywało przy tym łączenie procesu uczenia się z doświadczeniem i aktywnym działaniem.

Czytaj całość
 
Dar Juniora dla Seniora w SP Kobylin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPowoli dobiegają roboty budowlane związane z przebudową drogi gminnej w Kuklinowie.  Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Patryk Borowczyk z Krobi. W tegorocznym budżecie Gmina Kobylin przeznaczyła na to zadanie kwotę 733.000,00 zł.Wielki Post to taki szczególny czas, w którym swoją dobrocią możemy  podzielić się z innymi. W związku z tym Dyrekcja i Samorząd Szkolny zaprosili wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w akcji Caritas – „Dar Juniora dla Seniora”- jałmużna wielkopostna 2018. Ta szlachetna inicjatywa była dopełnieniem szkolnych rekolekcji.

Czytaj całość
 
Przebudowa drogi w Kuklinowie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPowoli dobiegają roboty budowlane związane z przebudową drogi gminnej w Kuklinowie.  Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Patryk Borowczyk z Krobi. W tegorocznym budżecie Gmina Kobylin przeznaczyła na to zadanie kwotę 733.000,00 zł.
Czytaj całość
 
Zebranie wiejskie w Górce Utwórz PDF Drukuj
We wtorek - 27 marca w świetlicy wiejskiej w Górce odbyło się Zebranie Wiejskie mieszkańców zwołane przez sołtysa wsi. Na zebranie zaproszony został również Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński. Burmistrz przybliżył mieszkańcom zamierzenia inwestycyjne planowane na terenie gminy w bieżącym roku. Pracownik Urzędu – Jacek Paluszkiewicz przedstawił mieszkańcom wsi dwa projekty uchwał Rady Miejskiej w Kobylinie: w sprawie określenia zasad usytuowania na terenie gminy Kobylin miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Kobylin. Obydwa projekty zostały pozytywnie zaopiniowane przez Zebranie Wiejskie. 
 
Zebranie dożynkowe Utwórz PDF Drukuj
W dniu 26.03.2018r. w salce przy remizie OSP w Kobylinie odbyło się zebranie dożynkowe. W trakcie spotkania omówiono najważniejsze tematy, które będzie trzeba zrealizować do dnia święta plonów: składy delegacji z poszczególnych wiosek, udziału Kół Gospodyń Wiejskich, starostowie dożynek oraz występy przedszkolaków, Orkiestry Dętej oraz zespołu Łagiewniczanie.
 
Liga gminna w piłce nożnej Utwórz PDF Drukuj
Urząd Miejski w Kobylinie informuje że jest w trakcie organizacji  ligi gminnej LZS w piłce nożnej „Orlik 2012”, sezon 2018. Warunkiem przystąpienia do rozgrywek jest zgłoszenie drużyny z terenu Gminy Kobylin do dnia 16-04-2018r. telefony kontaktowe: Wasielewski Paweł 65 548 2401, Jakub Pernak 537 006 364. Dane w zgłoszeniu: nazwa drużyny, imię i nazwisko kapitana drużyny, numer telefonu oraz adres do korespondencji. 
 
Kobylińska tenisistka awansuje na Mistrzostwa Polski Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedziele 24 marca w stolicy Wielkopolski odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików w tenisie stołowym.  Prawo startu w tej imprezie miało tylko 32 zawodników z Wielkopolski sklasyfikowanych po trzech wcześniejszych turniejach. Zawodnicy rywalizowali o dwa miejsca premiowane awansem na Mistrzostwa Polski, które w kwietniu odbędą się w Drzonkowie - Zielona Góra. Klub Spółdzielca Kobylin w kategorii chłopców reprezentował Lucjan Maćkowiak, który po trzech turniejach został sklasyfikowany na 16 pozycji natomiast w kategorii dziewcząt Klaudia Wachowiak startowała z pozycji 2. Po bardzo zaciętych meczach Lucjan zajął 25 miejsce, a tytuł Wicemistrzyni Wielkopolski przypadł Klaudii i tym samym awansowała ona na Mistrzostwa Polski.

                                                                                         Robert Wachowiak
Czytaj całość
 
KS Piast Kobylin inauguracja rozgrywek wiosna 2018r. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość25 marca br. nastąpiła inauguracja rozgrywek klasy okręgowej piłki nożnej. Piast Kobylin w pierwszym meczu spotkał się w Kobylinie z drużyną Orła Mroczeń. Początek rundy wiosennej nie wypadł okazale. Nasza drużyna przegrała 0:2. W drugiej połowie przy stanie 0:1 sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Niestety bramkarz obronił strzał Dominika Sneli. W następnej akcji goście strzelają drugą bramkę i mecz kończy się porażką. Szkoda niewykorzystanych szans, Piast w przekroju całego meczu zasłużył co najmniej na remis.
Czytaj całość
 
Zebranie wiejskie w Zalesiu Małym Utwórz PDF Drukuj
W piątek (23 marca) w świetlicy wiejskiej w Zalesiu Małym odbyło się Zebranie Wiejskie mieszkańców zwołane przez sołtysa wsi. Na zebranie zaproszony został również Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński. Burmistrz przybliżył mieszkańcom zamierzenia inwestycyjne planowane na terenie gminy w bieżącym roku. Omawiane były również dwa projekty uchwał Rady Miejskiej w Kobylinie: w sprawie określenia zasad usytuowania na terenie gminy Kobylin miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Kobylin. Obydwa projekty zostały pozytywnie zaopiniowane przez Zebranie Wiejskie. 
 
Kobyliński awans na Mistrzostwa Polski Utwórz PDF Drukuj

24 marca br. w Koźminie Wielkopolskim odbył się Diecezjalny Turniej Piłki Halowej Diecezji Kaliskiej. Turniej miał wyłonić zwycięską drużynę, która będzie reprezentować Diecezję na Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. W futbolowych zmaganiach wzięła udział wspólnota ministrancka z Kobylina, z parafii pw. Matki Bożej przy Żłóbku, zdobywając zaszczytne I miejsce. Dzięki temu ministrancka drużyna piłkarska z Kobylina będzie reprezentować Diecezję Kaliską na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w maju, w Rzeszowie. Radość z tego faktu jest szczególna, ponieważ franciszkańska wspólnota ministrancka będzie reprezentować Diecezję w przeżywanym Nadzwyczajnym Roku św. Józefa Kaliskiego.

Galeria zdjęć dostępna pod adresem: https://www.flickr.com/photos/142812382@N04/albums/72157694091749354 

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 240 z 2401