Aktualności
Najnowsze informacje
Wymień dowód osobisty zanim straci ważność! Utwórz PDF Drukuj
W związku z upływem terminu ważności wielu dowodów osobistych, przypominamy o konieczności złożenia wniosku o wydanie nowego dowodu.  Wydanie dowodu osobistego jest bezpłatne.

Czytaj całość
 
OSP Kobylin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotni wieczór - 27 stycznia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylinie odbyło się zebranie sprawozdawcze członków kobylińskiej jednostki. Druhowie przedstawili poszczególne sprawozdania z działalności OSP za rok 2017 i omówili sprawy bieżące. Jednym z elementów zebrania było uroczyste poświęcenie przez proboszczów kobylińskich parafii nowego auta ratowniczo – gaśniczego. Zarząd jednostki podziękował za wsparcie i okazaną pomoc osobom, z którymi współpracował. Zebranie uświetniła swoim występem Orkiestra Dęta z Kobylina.
Czytaj całość
 
Strzelanie z okazji wyzwolenia Kobylina Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość28 stycznia br. odbyło się strzelanie z okazji rocznicy wyzwolenia Kobylina. Organizatorem zawodów było Koło Środowiskowe LOK Kobylin. Każdy z uczestników mógł oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii. Do klasyfikacji końcowej liczono wynik lepszej.

Czytaj całość
 
Ślubowanie nowej Radnej Utwórz PDF Drukuj
25 stycznia br podczas XLI sesji Rady Miejskiej w Kobylinie Pani Danuta Marcinkowska  złożyła ślubowanie i odebrała zaświadczenie o wyborze na Radną Rady Miejskiejw Kobylinie. Wybory uzupełniające odbyły sie w dniu 14 stycznia br.
 
Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno - lodowego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZimowa aura utrzymująca się od kilku dni była doskonałą okazją by sprawdzić swoje umiejętności w zakresie ratownictwa na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Nie od dziś wiadomo, że stałe zdobywanie wiedzy oraz doskonalenie umiejętności praktycznych to dwa z wielu elementów, które gwarantują sprawne i skuteczne prowadzenie działań ratowniczych.
W dniach 22, 23, 24 stycznia 2018 roku trzy zmiany służbowe z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz Jednostki OSP realizujące specjalistyczne czynności ratownicze na poziomie podstawowym z zakresu ratownictwa wodnego tj.: OSP Krotoszyn, OSP Kobylin i OSP Koźmin Wielkopolski  brały udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodno – lodowego na zamarzniętym Jeziorze Odrzykowskim  w Krotoszynie.
Czytaj całość
 
Patent na bezpieczne ferie Utwórz PDF Drukuj

Ferie to szególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską i zabawą na świeżym powietrzu. W tym, żeby tak właśnie tak było  pomaga - Państwowa Inspekcja Sanitarna. Do pobrania broszura informacyjna w formacie pdf

 
Dzień Babci i Dziadka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 23 stycznia br. w sali szkolnej w Kobylinie PZREiI KOŁO NR.9 zorganizowało wieczorek dla seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na tą uroczystość przyjechał zaproszony zespół śpiewaczy oraz kapela ze Zdun, które wystąpiły ze swoimi programami, oraz 6-ścio osobowa delegacja emerytów z Jutrosina. Również zespół Młodzi Duchem wystąpił z programem z piosenkami na temat babci i dziadka.  130 osobowa grupa śpiewała i bawiła się, a jak? to świadczą zdj.
Czytaj całość
 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRYZJERSKI Karnawał 2018 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie 13 stycznia 2018 r.  zorganizował I Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski „Karnawał 2018” skierowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach fryzjer i technik usług fryzjerskich  oraz szkół podstawowych (w tym klas przekształconych gimnazjów).

Czytaj całość
 
WYCIECZKAZAWODOZNAWCZA Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćGrupa uczniów klas trzecich w ramach zajęć z doradztwa zawodowego udała się na wycieczkę zawodoznawczą do firmy Kruk – Transport w Zdunach. Po bardzo miłym przywitaniu naszej grupy przez właściciela firmy pana Zbigniewa Kruka, młodzież miała możliwość wysłuchania ciekawego wykładu na temat działania firmy oraz specyfiki zawodu mechanik pojazdów samochodowych oraz mechanik – kierowca, następnie uczniowie obejrzeli zakład pracy. Prezes firmy bardzo wyczerpująco odpowiadał na pytania zadawane przez gimnazjalistów.

Czytaj całość
 
ZAPROSZENIE Utwórz PDF Drukuj
Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobylinie
zapraszają na
Wielopokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych i powstańczych
z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego

Wspólne śpiewanie odbędzie się we wtorek 30 stycznia br. o godz. 18:00 w sali szkolnej przy ul. Krotoszyńskiej
 
 
 
 
 
Uczniowie z Kobylina na Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTegoroczne święto małych misjonarzy odbyło się 13 stycznia w parafii pw. Św. Józefa w Środzie  Wielkopolskiej. W tym wydarzeniu, dzięki otwartości archidiecezjalnego moderatora misyjnego, wzięło także udział  ognisko misyjne z Kobylina. Spotkanie to, zorganizowane po raz trzynasty, stanowiło zwieńczenie akcji „Kolędnicy Misyjni”, podczas której dzieci jako kolędnicy odwiedzały domy w swoich parafiach, przedstawiając jasełkowe scenki, a przy tym mówiąc o sytuacji dzieci w różnych krajach misyjnych oraz prosząc o wsparcie dla nich. W tym roku zbierały one ofiary dla swoich rówieśników mieszkających w Syrii i Libanie.
Czytaj całość
 
Koncert kolęd Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćBurmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński składa serdeczne podziękowania organizatorom oraz wszystkim zespołom, które wzięły udział w tegorocznym koncercie kolęd. W niedzielne popołudnie w klasztorze Ojców Franciszkanów w Kobylinie dziewięć zespołów zaprezentowało przepiękne polskie kolędy i pastorałki.
Czytaj całość
 
Wernisaż prac Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW piątkowy wieczór w Małej Galerii przy ul. Krotoszyńskiej w Kobylinie odbył się wernisaż prac Państwa Marty i Marka Andałów pt. „Drogi i progi”. Dzięki pasji artystów i zaangażowaniu w upowszechnianie świadomości kulturowej wśród społeczeństwa, zaproszeni goście mogli podziwiać piękne prace malowane pastelami.
Czytaj całość
 
Uczniowie z Kobylina na Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTegoroczne święto małych misjonarzy odbyło się 13 stycznia w parafii pw. Św. Józefa w Środzie  Wielkopolskiej. W tym wydarzeniu, dzięki otwartości archidiecezjalnego moderatora misyjnego, wzięło także udział  ognisko misyjne z Kobylina. Spotkanie to, zorganizowane po raz trzynasty, stanowiło zwieńczenie akcji „Kolędnicy Misyjni”, podczas której dzieci jako kolędnicy odwiedzały domy w swoich parafiach, przedstawiając jasełkowe scenki, a przy tym mówiąc o sytuacji dzieci w różnych krajach misyjnych oraz prosząc o wsparcie dla nich. W tym roku zbierały one ofiary dla swoich rówieśników mieszkających w Syrii i Libanie. Ks. Biskup Damian Bryl podczas Mszy św. w homilii podziękował małym misjonarzom i ich opiekunom za podjęty trud kolędniczy - dziękuję wam, że chcieliście dzielić się radością z narodzin Jezusa z innymi.
Czytaj całość
 
Łukasz Wachowiak wystąpi w meczu Lotto Superligi Tenisa Stołowego !!! Utwórz PDF Drukuj
We wtorek 23 stycznia 2018 roku o godzinie 18:00 odbędzie się w Białymstoku mecz Superligi Tenisa Stołowego pomiędzy Dojlidy Wschodzący Białystok vs ZKS Palmiarnia Zielona Góra. W meczu tym wystąpi niespełna 18 letni Kobylinianin, wychowanek Klubu LKS Spółdzielca Kobylin Łukasz Wachowiak, który zagra po raz trzeci w najwyższej lidze tenisa stołowego w kraju. W składzie zespołu Zielonogórskiego wystąpią: Lucjan Błaszczyk, Miroslaw Horesji oraz Łukasz Wachowiak. Natomiast w składzie drużyny z Białegostoku możemy zobaczyć takie sławy jak:Wang Zeng Yi, Pavel Platonov, Hindus GHOSH Soumyajit, Chińczyk LI Yongyin.
Mecz będzie można zobaczyć na stronie: http://www.superliga.com.pl/
 
SPÓŁDZIELCA KOBYLIN ROZPOCZYNA SEZON OD ZWYCIĘSTWA Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW miesiącu styczniu rozpoczęła się druga kolejka rozgrywek IV ligi tenisa stołowego okręgu leszczyńskiego. W grupie B drużyna Spółdzielcy Kobylin II odnotowała w dniu 14.01 zwycięstwo 10-8 z zespołem z Krzywinia.

Czytaj całość
 
NASI PRZEDSZKOLACY NA MISTRZOSTWACH WIELKOPOLSKI Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW dniu 14 stycznia 2018 r. na hali widowiskowo-sportowej w Opatówku odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Taekwon-do ITF. Organizatorem zawodów był Sportowy Klub Taekwon-do Silla, a honorowy patronat na mistrzostwami objął Burmistrz Miasta i Gminy Opatówek. Nasze miasto reprezentowała Olga Kwiatkiewicz, Kasia Pogoda, Filip Pospiech, Filip Gołaszewski i Piotrek Łuczak.  Na co dzień uczęszczają do Przedszkola w Kobylinie, a popołudniami dwa razy w tygodniu trenują w Klubie Sportowym TAGIER Wielkopolska pod okiem trenera Radosława Cichowlasa. W zawodach udział wzięło 340 zawodniczek i zawodników. Najmłodsza grupa Młodzicy (przedział wiekowy 4-9 lat) rozpoczęli swoje zmagania tuż po uroczystym otwarciu zawodów. Rywalizowali oni w trzech konkurencjach: walki kalaki, techniki sprawnościowe oraz techniki specjalne, według kategorii wzrostowych i wiekowych.Czytaj całość
 
PRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTradycją naszego kobylińskiego przedszkola stał się już „Przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek”. Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do śpiewania, rozwijanie kreatywności uczestników konkursu, a przede wszystkim kultywowanie tradycji. W konkursie uczestniczyć mogli wszyscy nasi wychowankowie, tj. 3 - 4 - 5 - 6 latki. Warunkami tegoż uczestnictwa było zgłoszenie kandydata do dnia 10 stycznia i wykonanie kolędy lub pastorałki pod kierunkiem nauczycielki lub rodziców. Do komisji konkursowej pod przewodnictwem pana Macieja Trawińskiego zostali poproszeni rodzice – po jednym przedstawicielu z każdej grupy I – VIII. Jury oceniało prace według następujących kryteriów: dobór repertuaru, muzykalność i warunki głosowe wykonawców, interpretacja i ogólny wyraz artystyczny.
        
Czytaj całość
 
Zaproszenie na XLI Sesję Rady Miejskiej w Kobylinie. Utwórz PDF Drukuj
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 1875 ze zm.) zwołuję XLI sesję Rady Miejskiej w Kobylinie.
Sesja odbędzie się w czwartek, dnia 25 stycznia 2018 roku o godzinie 18.00 w Sali szkolnej przy Placu Glabera 1, z następującym porządkiem obrad:


1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Ślubowanie radnego.
4. Zapytania, wnioski i interpelacje radnych.
5. Informacja Burmistrza o działalności międzysesyjnej.
6. Informacja o gospodarowaniu mieniem gminnym za 2017 rok oraz plany w tym zakresie na rok 2018.
7. Informacja dotycząca stosowania ustawy o zamówieniach publicznych w 2017 roku.
8. Podjęcie uchwał:
  • w sprawie: aktualności studium uwarunkowań  i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz planów zagospodarowania przestrzennego Gminy Kobylin,
  • w sprawie: określenia kryteriów rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych dla których Gmina Kobylin jest organem prowadzącym oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów,
  • w sprawie: powołania członka Komisji Spraw Społecznych,
  • w sprawie: zmiany Uchwały nr V/20/11 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 31 marca 2011 r. w sprawie ustalenia wysokości diet oraz należności z tytułu zwrotu kosztów podróży radnych Rady Miejskiej w Kobylinie,
  • w sprawie: udzielenia pomocy rzeczowej Powiatowi Krotoszyńskiemu,
  • w sprawie: zmiany Uchwały Nr XL/201/17 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 20 grudnia 2017 roku w sprawie pomocy finansowej dla Powiatu Krotoszyńskiego w 2018 roku,
  • w sprawie: zmiany budżetu gminy Kobylin na rok 2018.
9. Sprawozdania z działalności komisji stałych za 2017 rok.
10. Wolne głosy i wnioski.
11. Zakończenie.

                   Przewodniczący
                    Rady Miejskiej

                   Tadeusz Dżygała
 
Ostrzeżenie  Silny wiatr Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego  nr 2 wydanego przez IMGW PIB Prognoz Meteorologicznych Zespół  w Poznaniu dnia  17.01.2018 r.

Podaję do publicznej wiadomości następujący komunikat.

Zjawisko: silny wiatr
 
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 90 km/h na północy i do 110 km/h na południu  województwa, z południowego zachodu i zachodu. Przy opadach śniegu miejscami zawieje śnieżne.      
 
Ważność: od godz. 16:00 dnia 18.01.2018 r. do godz. 7:00 dnia 19.01.2018 r.

Stopień zagrożenia: 2  ( w skali 3 -stopniowej )

Obszar: województwo wielkopolskie.    

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%.
 
Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62 332-43-50,  62 332-43-51 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65 548-24-01.

Burmistrz Kobylina

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 221 - 240 z 2276