Aktualności
Najnowsze informacje
Święto 3 Maja Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 4 maja br. w Zespole Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta 3 Maja.  Jej celem było przekazanie uczniom wartości patriotycznych oraz wiadomości z historii Polski. Całość zaprezentowali przedstawiciele klasy VII b i VI a pod opieką nauczycieli p. Elżbiety Kalak, p. Sławomira Domaszewskiego   i p. Mateusza Marcinkowskiego.
Czytaj całość
 
SMAK LATA - DESERY LODOWE Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćLody to prawdziwie letni deser, który uwielbiają wszystkie dzieci. Choć kojarzą się głównie z latem to lody można jeść przez cały rok! Dnia 10.05.2018 r. w Świetlicy Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Kobylinie odbyły się zajęcia, podczas których dzieci przygotowały pyszne desery lodowe z owocami i bitą śmietaną. Desery były pyszne!

Danuta Janura - Barteczka
Czytaj całość
 
Wymiana nawierzchni chodnika na ulicy Strzeleckiej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTrwają prace polegające na wymianie nawierzchni chodnika przy ulicy Strzeleckiej w Kobylinie. Inwestycja realizowana jest w porozumieniu z Zarządem Powiatu Krotoszyńskiego. Gmina Kobylin zakupiła kostkę brukową, piasek i cement, natomiast prace wykonują pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie.
Czytaj całość
 
Odtworzenie zbiornika wodnego przy ulicy Grobla w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTrwają prace polegające na odtworzeniu zbiornika wodnego przy ulicy Grobla w Kobylinie. Wykonawcą jest firma AGRO – LAS SERWIS Handel i Usługi Andrzej Piętowski z Poznania. Termin wykonania zadania do dnia 30 czerwca br. W ramach inwestycji przewiduje się w pierwszej kolejności odmulenie dna stawu. Następnie projekt przebudowy terenu obejmuje odnowienie linii brzegowej wraz z remontem istniejących budowli wodnych oraz oczyszczenie rowu. Istniejący drzewostan zostanie poddany zabiegom pielęgnacyjnym. Na realizację inwestycji Gmina pozyskała środki finansowe z programu Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy „Lider” w kwocie 146.033,00 zł.
Czytaj całość
 
Spotkanie z uczniami SP Smolice w ramach kampanii Drugie życie Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość„Drugie życie” to kampania promująca transplantację, w której  udział biorą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.  Jest to już 10. edycja kampanii. Promując właśnie tę akcję przybyły do smolickiej szkoły uczennice Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie  - Katarzyna Płaczek, Adrianna Jurdeczka, Weronika Kasprzak i Kinga Frąszczak. Kasia Płaczek, absolwentka SP Smolice, jest koordynatorem kampanii i to ona postanowiła zapoznać uczniów naszej placówki z tym ważnym i trudnym zagadnieniem.


Czytaj całość
 
MUZYCZNIE W BIBLIOTECE Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotni wieczór 12 maja kobylińska biblioteka po raz kolejny udowodniła, że nie jest tylko miejscem, gdzie czyta i wypożycza się książki.
Muzycznie w Bibliotece - pod takim hasłem odbył się recital w wykonaniu duetu Próba Czasu. Mogliśmy podziwiać piękny głos Doroty Marszałek, której gitarą wtórował Stanisław Szelągowski. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy utworów poezji śpiewanej, a także piosenek ze słowami Jacka Cygana. Nie zabrakło również przebojów filmowych (Everything I do – I do it for you). Wiele entuzjazmu wywołała wśród publiczności piosenka autorstwa Pawła Płócienniczaka Proste słowa.
Fani duetu Próba Czasu i użytkownicy kobylińskiej biblioteki nie zawiedli. Czytelnia była wypełniona po brzegi.
Czytaj całość
 
Ministranci z Klasztoru u Burmistrza Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćGrupa ministrantów, którzy brali udział w Diecezjalnym Turnieju Piłki Nożnej oraz XIII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej o Puchar KNC wraz ze swoim opiekunem i trenerem – ojcem Masseo gościła dzisiaj u Burmistrza Kobylina Tomasza Lesińskiego. O sukcesie „ministrantów z Klasztoru” pisaliśmy już wcześniej. Burmistrz pogratulował chłopcom sukcesu, podziękował za promowanie naszej Gminy i życzył całej drużynie dalszych sukcesów.
Czytaj całość
 
Gazeta Kobylin Utwórz PDF Drukuj
W czwartek 17 maja 2018r. ukaże się kolejny numer Gazety Kobylin w nowej szacie graficznej.
 
Dofinansowanie samochodu ratowniczo  gaśniczego Utwórz PDF Drukuj
W dniu dzisiejszym z wizytą u Burmistrza Kobylina Tomasza Lesińskiego gościł Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie st. bryg. Jacek Strużyński. Podczas spotkania została podpisana umowa na dofinansowanie przez Gminę Kobylin zakupu ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie. Radni Rady Miejskiej w Kobylinie już na marcowej sesji przyznali na ten cel kwotę 25.000 zł. W pokryciu kosztów zakupu samochodu uczestniczą wszystkie gminy z terenu powiatu oraz Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, przekazując łącznie kwotę 400.000 zł.
 
Wyróżnieni podczas powiatowych obchodów Dnia Srtrażaka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW minioną sobotę odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka, w których udział wzięli strażacy z terenu całego powiatu, zarówno zawodowi, jak i ochotnicy oraz przedstawiciele władz samorządowych. Naszą Gminę oprócz strażaków z Kobylina, Smolic, Łagiewnik i Kuklinowa reprezentował Burmistrz Tomasz Lesiński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Dżygała. Podczas oficjalnych uroczystości na krotoszyńskim rynku zasłużonym strażakom wręczone zostały medale przyznawane przez Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP.
Czytaj całość
 
Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZ uwagi na przypadający 9 maja Dzień Europy czyli święto Unii Europejskiej w Szkole Podstawowej w Smolicach odbył się Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Inicjatorem i organizatorem konkursu była pani Iwona Majchrzak, nauczycielka geografii.

Czytaj całość
 
Podsumowanie wyników oceny wartości użytkowej bydła w powiecie krotoszyńskim za rok 2017 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 10 maja 2018 roku odbyło się „Podsumowanie wyników oceny wartości użytkowej bydła w powiecie krotoszyńskim za rok 2017” zorganizowane przez Zarząd Rejonowego Koła Hodowców i Producentów Bydła w Krotoszynie z siedzibą w Kobiernie. W uroczystości w Restauracji „Przepiórka” w Świnkowie w imieniu Burmistrza Kobylina uczestniczył Zastępca Burmistrza Mirosław Sikora. Wręczył on rolnikom z terenu Gminy Kobylin, którzy w roku 2017 osiągnęli najlepsze wyniki oceny użytkowej bydła nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
   
Czytaj całość
 
Informacja Utwórz PDF Drukuj

Przypominamy wszystkim Podatnikom (osobom fizycznym) podatku rolnego, leśnego, od nieruchomości, że 15 maja 2018 r. mija termin zapłaty drugiej raty podatku.
Zobowiązania można uregulować w następujący sposób:


    1) na konto bankowe Gminy Kobylin Bank Spółdzielczy w Krotoszynie / o. Kobylin:

39 8410 1039 0000 0475 2000 0001

    2) na indywidualny rachunek Gminy Kobylin

    3) w kasie Urzędu Miejskiego w Kobylinie w godzinach od 7.30 do 14.30.

 
Ostrzeżenie o burzach z gradem! Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 19, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu, dnia 11.05.2018 r.

Stopień zagrożenia:
1 (w skali 3-stopniowej)
Ważność: od godz. 12:00 dnia 11.05.2018 r. do godz. 24:00 dnia 11.05.2018 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad. Najintensywniejsze zjawiska burzowe wystąpią na wschodzie województwa. Istnieje prawdopodobieństwo 30% wystąpienia lokalnych opadów do 50 mm.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, proszę mieszkańców o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym okresie oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 
Sumocy z wizytą u Burmistrz Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćNa zaproszenie Burmistrza – Tomasza Lesińskiego w Urzędzie gościli kobylińscy sumocy:  Monika Sowa, Paweł Sikora, Patryk Swora wraz z trenerem Mirosławem Flakiem, którzy pod koniec kwietnia wzięli udział w Mistrzostwach Europy w Sumo. Tym razem Mistrzostwa odbywały się w Bułgarii. O osiągnięciach naszych młodych sportowców pisaliśmy już wcześniej. Warto jednak przypomnieć, że do kraju wrócili z jednym srebrnym medalem, który w  kategorii 60 kg w grupie młodzieżowców do 21 lat wywalczył Paweł Sikora. Sportowcom gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów na ringu.
Czytaj całość
 
WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 25 kwietnia 2018 r. Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP we współpracy z Hufcem Pracy w Kole zorganizowała w Miejskim Domu Kultury w Kole Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej i Prezentacje Pieśni Religijnej Młodzieży OHP. Celem przedsięwzięcia była aktywizacja kulturalna i społeczna młodzieży, kształtowanie wrażliwości wychowanków na źródła kultury, a także stworzenie, uzdolnionej artystycznie młodzieży, możliwości zaprezentowania swojej twórczości oraz artystycznych umiejętności. Była to okazja do przedstawienia swojego talentu w różnych dziedzinach twórczości artystycznej.

Czytaj całość
 
NAJLEPSI CUKIERNICY W WIELKOPOLSCE Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 16.04 br. w Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP odbył się Wojewódzki Finał Konkursu „Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy" w zawodzie cukiernik.
Praktyczne zmagania konkursowe poprzedziła część teoretyczna, która odbyła się w dniu 04.04.2018 roku w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu. Ta część konkursu składała się z testu zawierającego 30 pytań trzykrotnego wyboru obejmujących wiadomości właściwe dla kwalifikacji w zawodzie cukiernik, zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz wiadomości z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej. Do konkursu przystąpiło pięć dwuosobowych zespołów wśród, których znalazła się drużyna reprezentująca Branżową Szkołę I stopnia w Kobylinie.
Czytaj całość
 
Przedszkolacy u strażaków Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTradycją stało się, że w dniu  święta Floriana patrona strażaków, do remizy w  Kobylinie przychodzą  przedszkolacy. W tym roku dzieci przybyły w dniu 7 maja. O godz. 10,00 zawyła syrena strażacka, a na plac przy remizie wjechały wozy strażackie. Wszystko odbywało się przy udziale przedszkolaków z Kobylina, którzy przyszli złożyć życzenia naszym strażakom. Oprócz życzeń był również bukiet  przepięknych  kwiatów. Dzieci mogły obejrzeć, jakim sprzętem gaszone są pożary, czy udzielana jest pomoc w zdarzeniach drogowych. Największą atrakcją był pokaz gaszenia ognia, założenie prawdziwego hełmu strażackiego, odwiedziny kabiny kierowcy oraz zwiedzanie sali muzealnej.  Na zakończenie, podobnie jak w latach poprzednich każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek.
Czytaj całość
 
Dzień Strażaka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość4 maja br. strażacy obchodzili święto swojego patrona św. Floriana. Członkowie   OSP Kobylin uczestniczyli we mszy św., która odbyła się w kościele farnym w Kobylinie. Po mszy wraz z Orkiestrą Dętą przemaszerowali do remizy OSP w Kobylinie. Tutaj przy figurze św. Floriana delegacje władz samorządowych i władz OSP Kobylin złożyły wiązanki kwiatów. Następnie życzenia strażakom złożył Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński oraz delegacja uczniów szkoły podstawowej  w Kobylinie. Chętni mogli obejrzeć sprzęt strażacki. Na zakończenie wszystkich zaproszono na wspólną grochówkę.
Czytaj całość
 
Wizyta przedstawicieli Zarządu firmy Bolsius Polska Sp. z o.o. Utwórz PDF Drukuj
Zorganizowanie spotkania jest wyrazem potrzeby dialogu z przedsiębiorcami, bo rozwój firm przekłada się na rozwój gminy, a co za tym idzie na podniesienie jakości życia jej mieszkańców. Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński chce omawiać sprawy, które zajmują właścicieli firm, ale także czeka na ich spostrzeżenia. Zaznacza, że właściciele firm mogą liczyć na zrozumienie i wsparcie ze strony Gminy, ale muszą też mieć świadomość tego, że władze Gminy liczą na tworzenie nowych miejsc pracy.  
W dniu wczorajszym w kobylińskim urzędzie gościli przedstawiciele Zarządu firmy Bolsius Polska Sp. z o.o.: Prezes – Vincentius Kristen i członek Zarządu – Reneta Marchlewska Organista. Rozmawiali z Burmistrzem o planach rozwojowych firmy oraz o dalszej współpracy z naszą Gminą.
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 241 - 260 z 2498