Aktualności


Najnowsze informacje
Nowe auto dla OSP Zalesie Wielkie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotni wieczór 13 stycznia 2018 r. o godz. 19:00 przed remiza OSP  w Zalesiu Wielkim odbyła sie uroczystość przekazania samochodu pożarniczego marki STAR L 70, rok produkcji 2005  jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu Wielkim.
OSP Zalesie Wielkie, które jest włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego   Decyzją Nr XV/69 KSRG  Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej  w Warszawie z dnia 20 grudnia 2004,  dysponowało do tej pory samochodem pożarniczym marki STAR 244 z 1988 roku, który nie spełnia już wymogów technicznych, jak dla jednostki Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.
W związku z tym, że Ochotnicza Straż Pożarna w Kobylinie otrzymała w miesiacu grudniu 2017 r. nowy samochód marki MAN nadarzyła się okazja, aby samochód z  OSP Kobylin przekazać do innej jednostki Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego z terenu Gminy Kobylin, czyli do Zalesia Wielkiego. Decyzję taką podjął Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej  w Warszawie, na prośbę Komendanta Miejsko - Gminnego Związku OSP Oddział  w Kobylinie  - Piotra Popów.
Czytaj całość
 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj
Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krotoszynie
oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie
zapraszają seniorów do uczestnictwa w projekcie:

„Ruszaj się Człowieku
Trzeciego Wieku”

w ramach projektu:
gimnastyka ogólnorozwojowa,
joga, prelekcje prozdrowotne,
Senioralna Liga Kręglarska „Wodnika”

ZAPISY:
w piątki: 19.01 i 26.01 2018 roku, od godziny 10:00 do 11:00
w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. A. Fiedlera (ul. Benicka 9).
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW niedzielę 14 stycznia odbył się XXVI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegorocznym celem imprezy była zbiórka funduszy na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Kobyliński sztab o numerze 1337 miał swoją siedzibę w sali przy ul. Krotoszyńskiej w Kobylinie. Od godzin porannych wolontariusze z naszej szkoły wyposażeni w orkiestrowe puszki i identyfikatory zbierali datki na terenie całej gminy. Następnie  przynosili je do siedziby sztabu, gdzie przez cały czas odbywało się liczenie.

Czytaj całość
 
Kolędowanie w Klasztorze Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćDnia 14 01 br,  o godz. 15 -tej w klasztorze w Kobylinie odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Młodzi Duchem i chóru Cecylia, Zespół zaśpiewał 3 kolędy, oprócz tego nasza koleżanka Ela Śiama wykonała 2 kolędy natomiast chór wykonał 4 kolędy i jedną wykonaliśmy wspólnie z chórem.

M. Pomogier

Czytaj całość
 
KOLĘDNICY MISYJNI DZIECIOM W SYRII I W LIBANIE Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW tym roku po raz piąty wziąłem udział w akcji kolędników misyjnych. Tegoroczne ofiary przeznaczone zostały na pomoc dzieciom w Syrii i Libanie. Tym razem miałem rolę króla, który pomimo dalekiej drogi jaką pokonał, aby znaleźć Mesjasza bardzo doceniał możliwość oddania pokłonu Dzieciątku Bożemu.  Chodziliśmy od domu do domu opowiadając ludziom o cierpieniach syryjskich dzieci. Kolędowaliśmy w Kobylinie, Starym Kobylinie i Długołęce. Sprawiało nam to wielką satysfakcję. Pomimo wielu trudów, wszyscy cieszyli się, że możemy wspierać tych,  którzy na skutek wojny nie mają dachu nad głową i muszą uciekać do sąsiednich krajów. Wielu ludzi może powiedzieć, że to strata czasu, ale my, jako kolędnicy tak nie uważamy. Oprócz pomocy innym mamy też wiele wesołych wspomnień i z całego serca zachęcam pozostałych uczniów do włączenia się w tę piękną akcję .Chciałbym złożyć podziękowania  młodszym koleżankom i kolegom  z pozostałych grup kolędniczych za odwagę wyruszenia na misyjny szlak, a także opiekunom  grup za towarzyszenie i czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem akcji .Dziękuje wszystkim ludziom, którzy ciepło nas przyjęli.
Adam Robakowski
Czytaj całość
 
Jasełka - Boże Narodzenie 2017 Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćJasełka od wielu lat wpisane są do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole. W tym roku tego zadania podjęli się uczniowie klasy 4b wraz z opiekunami. Przedstawienie miało za zadanie zintegrować środowisko szkolne, wprowadzając nastrój świąteczny oraz pokazując umiejętność prezentowania swoich zdolności aktorskich przed widownią. Jasełkowa pantonima ukazywała historię zbawienia począwszy od grzechu pierworodnego poprzez Zwiastowanie aż do Cudownych Narodzin. Ilustracja muzyczna pomogła wyrazić cały ogrom emocji i przeżyć związanych z tymi wydarzeniami. Charakteryzacja, stroje oraz rekwizyty  dopełniły obrazu i przyczyniły się znacznie do wzmocnienia wrażeń estetycznych.Po zakończonym występie pani Dyrektor pogratulowała aktorom pięknego występu oraz złożyła uczniom życzenia świąteczne. Zebrani gromkimi brawami nagrodzili występujących i rozeszli się do klas.
Opr. K. Konieczna, M. Konieczna

 

Czytaj całość
 
Wystawa pt. Bielice 2017 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW Szkole Podstawowej w Kobylinie  w dniu 11 stycznia 2018r. odbyła się wystawa poplenerowa pt. „Bielice 2017r.”  W XIV plenerze malarskim, który odbył się w dniach 19-22.06.201r. w Bielicach wzięło udział 18 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie. Efektem pleneru są prace wykonane techniką pasteli, które zostały zaprezentowane na tradycyjnym szkolnym wernisażu. Swoje zainteresowania malarskie  i rysunkowe uczniowie wykorzystali do przedstawienia  fascynacji okolicą, nieskażoną przyrodą i wspaniałymi widokami.
Burmistrz Kobylina obecny na wystawie złożył serdeczne podziękowania Panu Mirosławowi Bąkowskiemu za wielokrotne  przygotowanie  dla dzieci wyjazdów plenerowych oraz wystaw z ich pracami, a także za kształtowanie wrażliwości estetycznej, kreowanie postaw twórczych oraz rozwijanie uzdolnień dzieci i młodzieży.
 
Czytaj całość
 
FINAŁWIELKIEJORKIESTRYŚWIĄTECZNEJPOMOCY Utwórz PDF Drukuj
26 FINAŁ  WIELKIEJ  ORKIESTRY  ŚWIĄTECZNEJ  POMOCY
W  KOBYLINIE 14.01.2018

SALA PRZY UL. KROTOSZYŃSKIEJ 12

15:00 - Mecz piłki nożnej  „GREEN DRAGONS” vs „JUNIORZY PIAST”
16:00 - Powitanie
16:05 - Koncert orkiestry dętej osp Kobylin
16:30 - Pokaz tańca „MG NEW LOOK” and „SHOW DANCE”
17:00 - Pokaz akademickiej społeczności ratownictwa i medycyny katastrof z Poznania
17:30 - Anna Szafrańska prezentuje…
18:30 - Koncert zespołu „GARASH”
20:00 - Światełko do nieba
„THE DARKNESS”
20:15 - Grochówka

Serdecznie zapraszamy ludzi dobrej woli
 – sztab 1337
 
Wysokość opłat Utwórz PDF Drukuj
zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Kobylina nr 172/2017
z dnia 28 grudnia 2017r.


Sala Pilawa

1. Płyta główna w tym szatnia    20,00zł.  brutto godzina

2. Salka sumo                    10,00zł. brutto godzina

3. Szatnia (nie dłużej niż doba)     10,00zł.Siłownia

1. Osoby dorosłe, 1 osoba             4,00zł. brutto godzina

2. Karnet miesięczny, 12 godzin          20,00zł. brutto

3. Karnet miesięczny, 30 godzin          40,00zł. brutto

4. Karnet kwartalny, 90 godzin          90,00zł. brutto

5. W przypadku osób do 18 lat i ich opiekunów 50% pełnej stawki.

6. Osoby z ważną legitymacją szkolną lub studencką 50% pełnej stawki.

7. Emeryci, renciści i inwalidzi z ważną legitymacją 50% pełnej stawki.

 

 

 

 
Nowe auto dla OSP Kobylin Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość29 grudnia 2017r. do Kobylina dotarł nowy samochód strażacki. Jest to  MAN TGM 13.290 4×4 uterenowiony samochód ratowniczo – gaśniczy, zabudowany przez firmę Stolarczyk z Kielc. Posiada zbiornik o poj.  3500 litrów wody oraz 350 litrów środka pianotwórczego, autopompę dwuzakresową o wydajności 2600 litrów na minutę, linie szybkiego natarcia. Samochód będzie na stanie jednostki z Kobylina a kierowcami będą druhowie Piotr Popow i Paweł Sieńko.

 

 

Czytaj całość
 
Powstanie Wielkopolskie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 3 stycznia 2018r.  Kobylin uczcił 99 rocznicę Powstania Wielkopolskiego . Aby upamiętnić ten historyczny zryw naszych  przodków delegacja samorządowa w której znaleźli się: Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kobylinie Wiesław Lisiak i pracownik Urzędu Miejskiego w Kobylinie Anita Danielczyk, złożyła wiązankę kwiatów na pomniku Poległym i Pomordowanym.
Czytaj całość
 
Spotkanie Emerytów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 2 stycznia na sali szkolnej w Kobylinie odbyło się spotkanie kolędowe PZERiI  Koło nr.9. W spotkaniu uczestniczyło 60 osób, czas umilali nam kolędami i pastorałkami dzieci z szkoły podstawowej ze Smolic , kobylinska  schola oraz nasz zespół Młodzi Duchem. Czas przy kawie i ciasteczkach upłynął mam bardzo przyjemnie.
Czytaj całość
 
Sylwester Emerytów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 28 12 2017 r.odbyła się zabawa sylwestrowa w restauracji Bajka w Kobylinie seniorów PZREiI  z Kobylina, Na zabawie było 95 osób.Nogi same rwały się seniorom do tańca .Bawiliśmy się i śpiewaliśmy piosenki biesiadne.Było dużo atrakcji a jedną z nich było wybranie króla i królowej parkietu za który otrzymali złote korony .
Czytaj całość
 
Mikołajki z Biblioteką Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 8 grudnia 2017r. obyła się w sali wiejskiej w Łagiewnikach impreza "Mikołajki z Biblioteką", zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy  w Kobylinie oraz Filię w Łagiewnikach. W ramach popularyzacji czytelnictwa przedszkolacy z Kobylina zostali zaproszeni do prezentacji spektaklu teatralnego pt. „Grzybowa chata”. „Ekoludki” już po raz kolejny ukazały losy leśnych zwierząt, zmagających się z dylematem zdrowego odżywiania. Występ maluchów spotkał się  jak zawsze z dużym aplauzem. Dziękujemy pani Aldonie Kordus za zaproszenie i możliwość promocji naszej placówki
Czytaj całość
 
Spotkanie z seniorami w Łagiewnikach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 6 stycznia br. Sołtys i Radny Łagiewnik – Grzegorz Kreczmer, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich, wspólnie  zorganizowali spotkanie „Sto lat seniorom ”. Każdy uczestnik spotkania otrzymał do rąk własnych imienne zaproszenie, podobnie jak w latach ubiegłych byli to wszyscy mieszkańcy sołectwa którzy ukończyli 60 lat.

Czytaj całość
 
Gwiazdor w Przedszkolu Zalesie Wielkie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDzień 21 grudnia 2017r. w przedszkolu był niezwykle uroczysty. Zgodnie z tradycją wszystkie dzieci i panie podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie nawzajem życzenia świąteczne i zasiadły do wigilijnego stołu. Smakołyków dzisiaj nie zabrakło. Po wigilii dzieci z niecierpliwością oczekiwały na spotkanie z Gwizdorami. Przywitały miłych gości bogatym programem artystycznym. Gwiazdorki w podziękowaniu rozdały wszystkim dzieciom prezenty. Na twarzy każdego przedszkolaka gościł dzisiaj uśmiech i radość.
Czytaj całość
 
TYTKA CHARYTATYWNA SP Zalesie Małe Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKażdy z nas może na co dzień podzielić się z innymi dobrym słowem, uśmiechem, życzliwością. Dzięki takim akcjom jak Tytka charytatywna można w praktyczny sposób zaangażować się w pomoc naszym Braciom i Siostrom.
Z inicjatywy Księdza Proboszcza parafii Wyganów Kazimierza Wawrzyniaka, który przekazał mi Tytki Charytatywne prosząc by dobrze je wykorzystać zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę artykułów spożywczych i chemicznym.

Czytaj całość
 
Jasełka w Szkole Podstawowej Zalesie Małe Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZe świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele zwyczajów i tradycji. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczna atmosferę wprowadzili nas uczniowioe naszej szkoły, którzy wraz z Panią Agatą Skorupa i Panią Katarzyną Sobczak przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły sie w rolę Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magie zbliżających się świąt. Do wpólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.Po występie głos zabrała Pani Dyrektor oraz zaproszeni goście, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie cała społecznośc przełamała się opłatkiem.
Czytaj całość
 
Wigilia w Przedszkolu w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćCzas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 22 grudnia. Brały w niej udział wszystkie dzieci, nauczycielki, pracownicy przedszkola oraz przedstawiciele rady rodziców.  Pani dyrektor Zespołu złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Po spożyciu uroczystej wigilii w salach, dzieci wraz z nauczycielkami udały się na hol przedszkola,  gdzie odbyło się spotkanie z Gwiazdorem. Oczywiście  nie zabrakło wierszyków, piosenek, kolęd i słodkich prezentów.
Czytaj całość
 
Jasełka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 21 grudnia br. przedszkolaki kobylińskiego przedszkola z grupy „Motyle”  zaprezentowały dla wszystkich koleżanek, kolegów i swoich pań  jasełka  pt. „W Betlejem”. Dzieci dużo wcześniej przygotowywały się do występów. Uczyły  się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd i pastorałek. W przepięknej scenografii, w strojach, w miłej i świątecznej atmosferze odegrały swoje role. Występy naszych dzieci wywołały podziw i wzruszenie na twarzach widzów. Miłym  akcentem były życzenia złożone przez małych aktorów, a brzmiały one tak:  „W sercach radosnego pokoju, w domach  świątecznego nastroju, w mikołajowym worku prezentów na rok cały, w ustach by dźwięki kolęd rozbrzmiewały, na stole sianka i obrusa białego, na święta zdrowia oraz szczęśliwego Nowego Roku!”. Niech radość Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 241 - 260 z 2271