Aktualności
Najnowsze informacje
KOMUNIKAT dotyczący terminów przyjmowania wniosków o przyznanie płatności na rok 2017. Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćOd 15 marca do 15 maja 2017 r. można składać w Biurach Powiatowych ARiMR wnioski o przyznanie płatności na rok 2017 wraz z obowiązującymi załącznikami. Kto nie zdąży tego zrobić w tym terminie będzie mógł dostarczyć swój wniosek do 9 czerwca br., ale wówczas należne mu płatności będą pomniejszane o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia, licząc od dnia 16 maja br. Wnioski po 9 czerwca 2017 nie będą rozpatrywane. Zmiany do wniosku o przyznanie płatności można składać do dnia 31 maja 2017 r. Złożenie zmiany do wniosku w tym terminie nie skutkuje zmniejszeniem należnych płatności do powierzchni, której dotyczą składane zmiany. Uzupełnienie braków we wniosku od dnia 1 czerwca do 9 czerwca 2017 r. skutkuje zmniejszeniem płatności w zakresie, którego dotyczą składane uzupełnienia.

Czytaj całość
 
Mistrzostwa Polski w sumo Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKobylińscy sumocy tegoroczne Mistrzostw Polski młodzieżowców i seniorów w sumo, które odbyły się 1 i 2 kwietnia w Strzelcach Opolskich mogą zaliczyć do wyjątkowo udanych gdyż aż ośmiokrotnie stawali na podium!
Czytaj całość
 
Strzelanie "Prima Aprilis" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość2 kwietnia br. LOK Kobylin zorganizował strzelanie prima aprilis. Każdy z uczestników mógł oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii. Do klasyfikacji końcowej liczono wynik z najmniejszą ilością punktów. Zawodnicy zajmowali miejsca zgodnie z losowaniem.
Czytaj całość
 
Wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 07.04.2017 roku w godzinach 11:00 – 14:00 na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:


gm. Kobylin: Zalesie Wielkie nr 42 do 50.
 
OGŁOSZENIE Utwórz PDF Drukuj
OGŁOSZENIE
BURMISTRZA KOBYLINA


o terminie składania wniosków o przyznanie  dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane dla obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków nie stanowiących własności Gminy Kobylin.

Burmistrz Kobylina na podstawie § 5 ust. 1 Uchwały Nr XXIII/123/12 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 26 października 2012r. w sprawie zasad i trybu postępowania przy udzielaniu i rozliczaniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane dla obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków nie stanowiących własności Gminy Kobylin niniejszym informuję, że wnioski o dotację na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków należy składać w terminie do dnia 19 kwietnia 2017r. w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, Rynek Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, (pokój Nr 1)

                                                                                 ZASTĘPCA  BURMISTRZA KOBYLINA
                                                                                          (-) Mirosław Sikora

Kobylin, dnia 4 kwietnia 2017r.
 
Nagrody i wyróżnienia dla sportowców Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość30 marca br. w sali szkolnej podczas sesji Rady Miejskiej  w Kobylinie odbyło się spotkanie władz samorządowych Gminy Kobylin z zawodnikami reprezentującymi kluby działające na terenie naszej gminy. Ze strony władz na zebraniu obecni byli: Zastępca Burmistrza Kobylina Mirosław Sikora i Przewodniczący Rady Miejskiej w Kobylinie Tadeusz Dżygała. W trakcie spotkania Burmistrz Kobylina podziękował zawodnikom za wyniki sportowe jakie osiągnęli  na arenach krajowych i międzynarodowych w minionym roku a następnie wspólnie z Przewodniczącym Rady  Miejskiej w Kobylinie wręczyli zawodnikom UKS Samson Kobylin, LKS Spółdzielca Kobylin i Klubu Sportowego Piast Kobylin nagrody finansowe.
Czytaj całość
 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska
zaprasza
potencjalnych wnioskodawców w ramach ogłoszonych naborów:
Tworzenie i upowszechnianie innowacyjnych narzędzi promowania walorów rekreacyjnych i turystycznych wykorzystujących lokalne dziedzictwo przyrodnicze
Ralizacja szkoleń w zakresie produkcji i/lub przetwarzania lokalnych produktów żywnosciowych z wykorzystaniem innowacyjnych metod, technik lub narzędzi

w dniu 07.04.2017r. o godz. 13:00
na
Szkolenie nt. przygotowania wniosku o przyznanie pomocy.

Szczegóły na plakacie

 
Zenon Świderski Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZenon Świderski
(1922 – 2017)

30 marca 2017 roku odszedł na wieczną wartę w wieku 94 lat porucznik WP, kombatant II wojny światowej, Harcerz Rzeczpospolitej, strażak i działacz społeczny i kulturalny Zenon Świderski.
Czytaj całość
 
WIELKOPOLSKA WIARA 2017  mikrogranty - spotkanie informacyjne Utwórz PDF Drukuj

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz członków grup nieformalnych i samopomocowych do udziału w  spotkaniu informacyjnym w dniu 5 kwietnia (środa) 2017 r. w Sulmierzyckim Domu Kultury, ul. Strzelecka 10 w Sulmierzycach.


W trakcie spotkania opowiemy o:
- Konkursie Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2017 – o zasadach aplikowania, uprawnionych do składania ofert oraz zakresie realizowanych działań
- tworzeniu projektów i pozyskiwaniu środków na działania społeczne.

Spotkanie odbędzie się w godzinach 17:00-18:30.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Małgorzatą Mikołajczyk pod numerem telefonu 886 271 005 lub mailowo Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Serdecznie zapraszamy!

Konkurs Mikrodotacji Wielkopolska Wiara organizowany jest w ramach projektu „Wielkopolska Wiara” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 
ZAWODY W SIŁOWANIU NA RĘKĘ Utwórz PDF Drukuj
Hufiec Pracy 15-2 zorganizował 15 marca br. mistrzostwa w armwrestlingu. W szranki stanęło siedmiu zawodników. Celem głównym zawodów była promocja sportu i aktywnych form spędzania czasu wolnego. Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym do dwóch wygranych pojedynków. Naszą szkołę reprezentowała silna drużyna w składzie: Rafał Kralka, Dawid Kasprzak, Krzysztof Jędrkowiak i to oni okazali się bezkonkurencyjni zajmując czołowe miejsca. Gratulujemy.
Alicja Grzempowska
 
KONKURS SPRAWNY W ZAWODZIE- MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH ELIMINACJE WEWNĘTRZNE Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość21 marca 2017 roku dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie oraz właścicielom Firmy D.M. Jackowscy z Kobylina, odbyły się eliminacje do wewnętrznego etapu konkursu „Sprawny w zawodzie- mechanik pojazdów samochodowych”. W rywalizacji brali udział uczniowie, którzy kształcą się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych na poziomie zawodowym. Młodzież reprezentowała ZSP nr 3 z Krotoszyna; ZSP ze Zdun oraz ZG i ZSZ w Kobylinie. Byli to uczniowie klas II i III.
Czytaj całość
 
KONKURS "SPRAWNY W ZAWODZIE" KUCHARZ ETAP WEWNĘTRZNY Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość16 marca 2017 roku dzięki uprzejmości pani dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie – Doroty Walczak odbyły się eliminacje do wewnętrznego etapu konkursu „Sprawny w zawodzie – kucharz”. Do rywalizacji przystąpiło trzech uczestników pośród nich nasza reprezentantka Monika Grobelna. Pierwszą konkurencją był test pisemny, który składał się z 30 pytań z zakresu terminologii gastronomicznej, sposobów przygotowania potraw, bhp oraz podstaw przedsiębiorczości. W części praktycznej młodzież mogła wykazać się swoimi osiągnięciami z zakresu gotowania. Każdy z uczestników miał za zadanie przygotować spaghetti bolognese, zgodnie z przygotowaną wcześniej recepturą. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze, a przygotowane przez uczestników potrawy prezentowały wysokie walory estetyczne i smakowe.

Czytaj całość
 
TARGI EDUKACYJNE 2017 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKilkunastu przedsiębiorców i kilkaset młodych osób gościło na Krotoszyńskich Targach Edukacyjnych i Targach Pracy, które odbyły się w 15 marca br.. Młodzież mogła się zapoznać z bogatą ofertą edukacyjną szkół oraz firm na rynku powiatu krotoszyńskiego.
Ideą Krotoszyńskich Targów Edukacyjnych i Targów Pracy jest ukazanie młodzieży możliwości dalszego kształcenia. Na targach zaprezentowana została szeroka oferta edukacyjna szkół naszego powiatu oraz przedstawiono różne formy wsparcia w ustalaniu ścieżki edukacyjnej i budowaniu kariery zawodowej.

Czytaj całość
 
Pierwsze miejsce w Wielkopolsce Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW roku 2014 zawiązała się Wielkopolska Liga Kopa Sportowego. W jej skład aktualnie wchodzi 25 drużyn. Są to przede wszystkim zespoły z południa naszego regionu.
   
Czytaj całość
 
Mistrzostwa sołtysów w strzelaniu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość26 marca br. z inicjatywy Pani sołtys Hanny Szymańskiej odbyły się pierwsze mistrzostwa sołtysów w strzelaniu. W zawodach wzięło udział trzynastu sołtysów, każdy z nich mógł oddać dwie dziesięciostrzałowe serie, z których lepsza liczyła się do klasyfikacji końcowej.
Czytaj całość
 
Halowe deblowe mistrzostwa gminy Kobylin w tenisie ziemnym Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość 25 marca br. w sali środowiskowej odbyły się halowe deblowe mistrzostwa gminy Kobylin w tenisie ziemnym. Do zawodów zgłosiły się cztery pary.Czytaj całość
 
Halowa liga w tenisie ziemnym Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość18 marca br. zakończyła rozgrywki halowa liga w tenisie stołowym, w tym roku była to już czwarte edycja. W lidze wzięło udział  dziesięciu  zawodników którzy uzyskali największą ilość punktów  w odbywających się turniejach tenisa ziemnego w 2016r. Mecze były rozgrywane w dwóch rundach systemem każdy z każdym od 10.10.2016r. Za zajęcie poszczególnych miejsc zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki.18 marca br. zakończyła rozgrywki halowa liga w tenisie stołowym, w tym roku była to już czwarte edycja. W lidze wzięło udział  dziesięciu  zawodników którzy uzyskali największą ilość punktów  w odbywających się turniejach tenisa ziemnego w 2016r. Mecze były rozgrywane w dwóch rundach systemem każdy z każdym od 10.10.2016r. Za zajęcie poszczególnych miejsc zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki.

 Terminarz rozgrywek do pobrania w pliku pdf

Czytaj całość
 
Gniazdo bociana w nowym miejscu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość21 lutego br. na ulicy Boruty zostało przeniesione gniazdo bociana. Dotychczasowe miejsce było dużym utrudnieniem dla mieszkańców. Nowe miejsce zostało udostępnione przez Pana Tadeusza Nojmana    Operację przeprowadziła firma Instalatorstwo Elektryczne Sebastiana Bazaka z Kobylina i firma Łukasza Rybczyńskiego Instal Bud z Koźmina Wlkp. Teraz czekaliśmy na przylot właściciela gniazda i jego reakcję na nowe lokum. 23 marca br. przyleciał bociek, na razie pojawił się pan bocian, który przygotuje gniazdo na przylot partnerki. Powodzenia na nowym miejscu.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Wielkopolski LZS Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę 19 marca w Koźminie Wielkopolskim rozgrywane były Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym. Była to ogromna, prestiżowa impreza, w której startowało ponad 164 zawodników w czterech kategoriach wiekowych z dziewiętnastu powiatów. Powiat krotoszyński reprezentowała 12 - osobowa ekipa, w tym 5 - osobowa z Kobylina w składzie: Klaudia Wachowiak, Antoni Frąckowiak, Lucjan Maćkowiak, Kacper Waszyński, Robert Wachowiak.
Czytaj całość
 
ZARZĄDZENIE NR 39/2017 Burmistrza Kobylina z dnia 24 marca 2017 roku Utwórz PDF Drukuj
ZARZĄDZENIE NR 39/2017
Burmistrza Kobylina
z dnia 24 marca 2017 roku
 
 
w sprawie: wyborów uzupełniających do Rady Sołeckiej Sołectwa Stary Kobylin


          Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. z 2016 r., poz. 446 ze zmianami) oraz § 8 ust. 1,2 i 3 Statutu Sołectwa Stary Kobylin stanowiącego załącznik Nr 15 do Uchwały Nr IX/74/2003 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 29 sierpnia 2003 roku w sprawie: statutów jednostek pomocniczych Gminy Kobylin (Dziennik Urzędowy Województwa Wielkopolskiego z 2003 r. Nr 164, poz. 3069), postanawiam co następuje :

§ 1.

1. Zarządzam przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Rady Sołeckiej Sołectwa Stary Kobylin.
2. Zebranie wyborcze odbędzie się w dniu 18 kwietnia 2017 roku (wtorek) o godzinie 18.00 w Sali Klubu Seniora w Kobylinie.
3. Dla dokonania ważnego wyboru do Rady Sołeckiej na zebraniu wiejskim wymagana jest osobista obecność co najmniej 1/5 uprawnionych mieszkańców Sołectwa.
O ile w wyznaczonym terminie nie uzyska się wymaganej liczby mieszkańców zarządzam odbycie następnego zebrania wiejskiego po upływie 30 minut od pierwszego zebrania w tym samym dniu bez względu na liczbę osób uczestniczących.
4. Porządek obrad :
1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór Komisji Wyborczej.
3. Zgłaszanie kandydatów na członków Rady Sołeckiej.
4. Wybory uzupełniające do Rady Sołeckiej.
5. Wolne głosy i wnioski
6. Zakończenie.  
5. Obradom przewodniczyć będzie Grzegorz Okupnik.

§ 2.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

                                                                               Zastępca
                                                                      Burmistrza Kobylina
                                                                        /-/ Mirosław Sikora
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 281 - 300 z 2028