Aktualności
Najnowsze informacje
FESTIWAL NAUKI W KOBYLINIE - PASJA + WIZJA + DZIAŁANIE = SUKCES Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWiosnę w Szkole Podstawowej w Kobylinie rozpoczął się Festiwal Nauki, którego celem było pokazanie matematyki, fizyki, chemii, przyrody i informatyki – jako przedmiotów, których nauka może być fascynującą przygodą. Od 19 do 23 marca zajęcia w klasach IV – VI w sposób szczególny były nakierowane na rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań matematyczno – przyrodniczych uczniów. Istotną rolę odgrywało przy tym łączenie procesu uczenia się z doświadczeniem i aktywnym działaniem.

Czytaj całość
 
Dar Juniora dla Seniora w SP Kobylin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPowoli dobiegają roboty budowlane związane z przebudową drogi gminnej w Kuklinowie.  Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Patryk Borowczyk z Krobi. W tegorocznym budżecie Gmina Kobylin przeznaczyła na to zadanie kwotę 733.000,00 zł.Wielki Post to taki szczególny czas, w którym swoją dobrocią możemy  podzielić się z innymi. W związku z tym Dyrekcja i Samorząd Szkolny zaprosili wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w akcji Caritas – „Dar Juniora dla Seniora”- jałmużna wielkopostna 2018. Ta szlachetna inicjatywa była dopełnieniem szkolnych rekolekcji.

Czytaj całość
 
Przebudowa drogi w Kuklinowie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPowoli dobiegają roboty budowlane związane z przebudową drogi gminnej w Kuklinowie.  Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Patryk Borowczyk z Krobi. W tegorocznym budżecie Gmina Kobylin przeznaczyła na to zadanie kwotę 733.000,00 zł.
Czytaj całość
 
Zebranie wiejskie w Górce Utwórz PDF Drukuj
We wtorek - 27 marca w świetlicy wiejskiej w Górce odbyło się Zebranie Wiejskie mieszkańców zwołane przez sołtysa wsi. Na zebranie zaproszony został również Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński. Burmistrz przybliżył mieszkańcom zamierzenia inwestycyjne planowane na terenie gminy w bieżącym roku. Pracownik Urzędu – Jacek Paluszkiewicz przedstawił mieszkańcom wsi dwa projekty uchwał Rady Miejskiej w Kobylinie: w sprawie określenia zasad usytuowania na terenie gminy Kobylin miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Kobylin. Obydwa projekty zostały pozytywnie zaopiniowane przez Zebranie Wiejskie. 
 
Zebranie dożynkowe Utwórz PDF Drukuj
W dniu 26.03.2018r. w salce przy remizie OSP w Kobylinie odbyło się zebranie dożynkowe. W trakcie spotkania omówiono najważniejsze tematy, które będzie trzeba zrealizować do dnia święta plonów: składy delegacji z poszczególnych wiosek, udziału Kół Gospodyń Wiejskich, starostowie dożynek oraz występy przedszkolaków, Orkiestry Dętej oraz zespołu Łagiewniczanie.
 
Liga gminna w piłce nożnej Utwórz PDF Drukuj
Urząd Miejski w Kobylinie informuje że jest w trakcie organizacji  ligi gminnej LZS w piłce nożnej „Orlik 2012”, sezon 2018. Warunkiem przystąpienia do rozgrywek jest zgłoszenie drużyny z terenu Gminy Kobylin do dnia 16-04-2018r. telefony kontaktowe: Wasielewski Paweł 65 548 2401, Jakub Pernak 537 006 364. Dane w zgłoszeniu: nazwa drużyny, imię i nazwisko kapitana drużyny, numer telefonu oraz adres do korespondencji. 
 
Kobylińska tenisistka awansuje na Mistrzostwa Polski Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedziele 24 marca w stolicy Wielkopolski odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików w tenisie stołowym.  Prawo startu w tej imprezie miało tylko 32 zawodników z Wielkopolski sklasyfikowanych po trzech wcześniejszych turniejach. Zawodnicy rywalizowali o dwa miejsca premiowane awansem na Mistrzostwa Polski, które w kwietniu odbędą się w Drzonkowie - Zielona Góra. Klub Spółdzielca Kobylin w kategorii chłopców reprezentował Lucjan Maćkowiak, który po trzech turniejach został sklasyfikowany na 16 pozycji natomiast w kategorii dziewcząt Klaudia Wachowiak startowała z pozycji 2. Po bardzo zaciętych meczach Lucjan zajął 25 miejsce, a tytuł Wicemistrzyni Wielkopolski przypadł Klaudii i tym samym awansowała ona na Mistrzostwa Polski.

                                                                                         Robert Wachowiak
Czytaj całość
 
KS Piast Kobylin inauguracja rozgrywek wiosna 2018r. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość25 marca br. nastąpiła inauguracja rozgrywek klasy okręgowej piłki nożnej. Piast Kobylin w pierwszym meczu spotkał się w Kobylinie z drużyną Orła Mroczeń. Początek rundy wiosennej nie wypadł okazale. Nasza drużyna przegrała 0:2. W drugiej połowie przy stanie 0:1 sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Niestety bramkarz obronił strzał Dominika Sneli. W następnej akcji goście strzelają drugą bramkę i mecz kończy się porażką. Szkoda niewykorzystanych szans, Piast w przekroju całego meczu zasłużył co najmniej na remis.
Czytaj całość
 
Zebranie wiejskie w Zalesiu Małym Utwórz PDF Drukuj
W piątek (23 marca) w świetlicy wiejskiej w Zalesiu Małym odbyło się Zebranie Wiejskie mieszkańców zwołane przez sołtysa wsi. Na zebranie zaproszony został również Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński. Burmistrz przybliżył mieszkańcom zamierzenia inwestycyjne planowane na terenie gminy w bieżącym roku. Omawiane były również dwa projekty uchwał Rady Miejskiej w Kobylinie: w sprawie określenia zasad usytuowania na terenie gminy Kobylin miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Kobylin. Obydwa projekty zostały pozytywnie zaopiniowane przez Zebranie Wiejskie. 
 
Kobyliński awans na Mistrzostwa Polski Utwórz PDF Drukuj

24 marca br. w Koźminie Wielkopolskim odbył się Diecezjalny Turniej Piłki Halowej Diecezji Kaliskiej. Turniej miał wyłonić zwycięską drużynę, która będzie reprezentować Diecezję na Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. W futbolowych zmaganiach wzięła udział wspólnota ministrancka z Kobylina, z parafii pw. Matki Bożej przy Żłóbku, zdobywając zaszczytne I miejsce. Dzięki temu ministrancka drużyna piłkarska z Kobylina będzie reprezentować Diecezję Kaliską na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w maju, w Rzeszowie. Radość z tego faktu jest szczególna, ponieważ franciszkańska wspólnota ministrancka będzie reprezentować Diecezję w przeżywanym Nadzwyczajnym Roku św. Józefa Kaliskiego.

Galeria zdjęć dostępna pod adresem: https://www.flickr.com/photos/142812382@N04/albums/72157694091749354 

 
Strzelanie "Prima Aprilis" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość25 marca br. LOK Kobylin zorganizował strzelanie prima aprilis. Każdy z uczestników mógł oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii. Do klasyfikacji końcowej liczono wynik z najmniejszą ilością punktów (strzał poza pierścienie tarczy liczono jako 10 pkt. . Zawodnicy zajmowali miejsca zgodnie z losowaniem.
Czytaj całość
 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość23 marca br. odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestników, którzy zostali podzieleni na 3 grupy wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne. Wyniki testów oceniała gminna komisja w składzie: Piotr Popów – przewodniczący, Andrzej Maćkowiak – sekretarz, Piotr Woźniak, Adam Kandzierski, Wiesław Skowroński i Jagoda Ratajczak   jako członkowie.

Czytaj całość
 
Sami się rządzimy, Dzień Wiosny obchodzimy! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 21 marca w Szkole Podstawowej w Smolicach odbył się Dzień Wiosny połączony z Dniem Samorządności. Od samego rana wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły zastępowali uczniowie klas VI i VII. Następnie klasy prezentowały piosenki o tematyce wiosennej. Jury zdecydowało, iż najlepszy występ należał do klasy VI. Następną atrakcją był przemarsz ulicami Smolic z muzyką w tle. Pełni energii zatańczyliśmy ,,belgijkę'' na boisku szkolnym. Tradycyjnie zakończyliśmy obchody Dnia Wiosny spaleniem Marzanny.
Uczniowie kl.VI
Czytaj całość
 
Zebranie wiejskie w Długołęce Utwórz PDF Drukuj

W środowy wieczór (21 marca) w świetlicy wiejskiej w Długołęce odbyło się Zebranie Wiejskie mieszkańców zwołane przez sołtysa wsi. Na zebranie zaproszony został również Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński. Burmistrz przybliżył mieszkańcom zamierzenia inwestycyjne planowane na terenie gminy w bieżącym roku. Omawiany był również temat procedur dotyczących budowy tuczarni na działce w Starym Kobylinie, a także temat budowy grzybka w Długołęce.

Czytaj całość
 
Sportowcy nagrodzeni za osiągnięcia w 2017 roku Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPodczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kobylinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przyznawanych przez Burmistrza Kobylina sportowcom reprezentującym naszą Gminę w różnych dyscyplinach, zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Na Sali szkolnej przy placu Andrzeja Glabera licznie zgromadzili się sportowcy, ich trenerzy, rodzice, a także prezesi klubów sportowych działających na terenie Gminy Kobylin, radni, sołtysi oraz przedstawiciele jednostek pomocniczych Gminy.
Czytaj całość
 
Halowe deblowe mistrzostwa gminy Kobylinw tenisie ziemnym Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość17 i 18 marca br. w sali środowiskowej odbyły się halowe deblowe mistrzostwa gminy Kobylin w tenisie ziemnym. Do zawodów zgłosiło się pięć par.

 

 

 

W poszczególnych meczach uzyskano wyniki:
1. Z. Idziak/M. Frąckowiak – R. Frąckowiak/B. Frąckowiak 4:6, 4:6 (0:2)
2. R. Frąckowiak/B. Frąckowiak – M. Grzesiak/M. Grzesiak 6:7, 5:7 (0:2)
3. M. Grzesiak/M. Grzesiak – R. Bruder/T. Lesiński 5:7, 6:7 (0:2)
4. R. Bruder/T. Lesiński – J. Deptuła/M. Bzodek 6:2, 6:0 (2:0)
5. J. Deptuła/M. Bzodek – Z. Idziak//M. Frąckowiak 7:6, 4:6, 3:6 (1:2)
6. J. Deptuła/M. Bzodek – R. Frąckowiak/B. Frąckowiak 3:6, 2:6 (0:2)
7. R. Frąckowiak/B. Frąckowiak – R. Bruder/T. Lesiński 5:7, 2:6 (0:2)
8. R. Bruder/T.Lesiński – Z. Idziak/M. Frąckowiak 6:2, 6:3 (2:0)
9. Z. Idziak/M. Frąckowiak – M. Grzesiak/M. Grzesiak 6:3, 3:6, 4:6 (1:2)
10. M. Grzesiak/M. Grzesiak – J. Deptuła/M. Bzodek 6:1, 7:6

Czytaj całość
 
WYGRANA SPÓŁDZIELCY KOBYLIN Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę 18 marca odbyła się 15 kolejka rozgrywek IV ligi tenisa stołowego okręgu leszczyńskiego grupy A. Zespół Spółdzielcy I  wygrał  mecz z LZS UKS Bodzewo II 16:2.
Bardzo dobrze zagrali Robert Wachowiak i Bartosz Kostrzewa, którzy zanotowali  4 zwycięstwa w grze pojedynczej oraz jedno w grze deblowej, zdobywając komplet punktów.
Czytaj całość
 
Galeria Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćKobylin zimą. Zdjęcia wykonane przez pana Wiesława Kupczyka.

Czytaj całość
 
Puchar Polski w Białymstoku Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę 11 marca w Białymstoku odbył się drugi Puchar Polski w Sumo. Rywalizacja toczona była w dwóch kategoriach wiekowych juniorów i seniorów. Każdy z zawodników miał prawo startu w dwóch kategoriach wagowych tj. swojej i w kategorii wyżej.  Kobylin reprezentowało 16 zawodników. W gronie juniorów złote medale zdobyli Julia Jankowiak (55 kg), Monika Sowa (65 kg), Aleksandra Bzodek (70 kg), Marta Wielebińska (75 kg) i Paweł Sikora (60 kg). Na drugim stopniu podium stanęli Marta Wielebińska (Open) i Mikołaj Kandzierski ( 90 i 100 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli Wiktoria Przewoźna (50 kg), Zofia Pioch (55 kg), Aleksandra Małecka (60 kg), Monika Sowa (70 kg), Kinga Sroczan ( 75 kg) i Piotr Sikora (60 kg).

Czytaj całość
 
Ostrzeżenie o zawiejach i zamieciach śnieżnych! Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 8, wydanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW Oddział w Poznaniu dnia 15.03.2018 r.

Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz. 12:00 dnia 16.03.2018 r. do godz. 00:00 dnia 17.03.2018 r. 

Obszar: województwo wielkopolskie - subregion kalisko-leszczyński
 
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm. Jednocześnie prognozuje się wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 60 km/h, z północnego wschodu, powodujący w dzień zawieje, a w nocy również zamiecie śnieżne.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, zwracam się do mieszkańców z prośbą o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym okresie, a właścicielom i zarządcom nieruchomości przypominam o obowiązku odśnieżania i posypywania chodników przy swoich posesjach.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01.
 

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 281 - 300 z 2451