Aktualności
Najnowsze informacje
Łukasz Wachowiak z  Brązowym Medalem Mistrzostw Świata - Malta 2018 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWielkim sukcesem dla Polaków, zarówno w rozgrywkach  drużynowych jak i indywidualnych, zakończyły się Mistrzostwa Świata Szkół w tenisie stołowym, które odbywały się w dniach 8-14 kwietnia 2018r. na Malcie  Drużyna z Zielonej Góry reprezentująca Polskę, w składzie: Łukasz Wachowiak (mieszkaniec Kobylina, wychowanek klubu LKS Spółdzielca Kobylin), Samuel Kulczycki, Szymon Najder, Jakub Jankowski oraz trener Paweł Sroczyński  wywalczyła podczas mistrzostw  BRĄZOWY MEDAL. Byli bardzo blisko sprawienia dużej sensacji  w walce o złoto, gdyż w meczu ze zdecydowanymi faworytami mistrzostw - reprezentacją CHIN przegrali po zaciętych pojedynkach 4:3. W sumie drużyna z Polski rozegrała sześć spotkań. Wygrywając  z Maltą 6-1, Słowenią 6-1, Anglią 6-1, Chinese Tajpej 4-3. Przegrali natomiast z reprezentacją Indi 4-3 oraz  z wcześniej wspomnianą drużyną z Chin 4-3.

Czytaj całość
 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie zaprasza na SPOTKANIE Z RĘKODZIEŁEM KRYSTYNY NOWACKIEJ . Spotkanie odbędzie się 22 kwietnia 2018 r. (niedziela) o godz. 15:00 w Sali Wiejskiej w Łagiewnikach.
Serdecznie zapraszamy !
 
Mistrzostwa Wielkopolski Skrzatów i Juniorów Utwórz PDF Drukuj
W sobotę 14 kwietnia br. w Poznaniu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski rozgrywane w kategoriach skrzatów oraz juniorów. Prawo startu w tym turnieju miało 32 zawodników z wielkopolski. Klub Spółdzielca Kobylin reprezentowało 3 zawodników. W kategorii skrzatów dobry występ zanotował Marcel Waszyński, który zajął 12 miejsce, natomiast w kategorii juniorów Kacper Waszyński i Jakub Kaczmarek zajęli 17 i 18 miejsce.
                                                                                                Robert Wachowiak
 
Brąz na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW niedzielę 15 kwietnia br. w Poznaniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Prawo do udziału w nich mają młodzicy i młodziczki z województw Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego, którzy w rankingu PZTS po III Grand Prix Polski zajmują miejsca od 1 do 12. Wśród nich znalazła się zawodniczka z LKS Spółdzielca Kobylin Klaudia Wachowiak, która w singlu zajęła 7 miejsce, natomiast w grze deblowej w parze z  Weroniką Kaźmierczak z MKTS  Opalenica zdobyły brązowy medal.

                                                                                                   Robert Wachowiak

Czytaj całość
 
Podziękowania Utwórz PDF Drukuj

Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy w tak bolesnych dla nas chwilach towarzyszyli w ostaniej drodze naszego kochanego Taty -


Śp. Jana Waleńskiego.


Dziękujemy rodzinie, znajomym, współpracownikom Urzędu Miejskiego w Kobylinie, delegacjom zakładów pracy, organizacji i instytucji społecznych, przedstawicielom władz samorządowych Kobylina, Krotoszyna i powiatu krotoszyńskiego, okolicznych sołectw i gmin, delegacjom władz wojewódzkich, powiatowych i miejsko – gminnych OSP RP, mieszkańcom Kobylina i okolic.

Wyrażamy podziękowania proboszczowi parafii pw. Matki Bożej przy Żłóbku – o. Ksaweremu Majewskiemu i członkom OSP Kobylin za cały wysiłek włożony w organizację uroczystości.
Dziękujemy Orkiestrze Dętej przy OSP w Kobylinie i wszystkim twórcom wzruszającej oprawy muzycznej.

Burmistrzowi Kobylina - panu Tomaszowi Lesińskiemu, prezesowi Koła Łowieckiego Bażant Kobylin – panu Wojciechowi Bale oraz prezesowi Zarządu Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Kobylinie - panu Andrzejowi Maćkowiakowi dziękujemy za słowa pożegnań.

W szczególności wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich Druhów Strażaków i Druhów Myśliwych z oddaniem pełniących Ostatnią Wartę. To piękny hołd złożony naszej kobylińskiej Małej Ojczyźnie, której nasz Tato całe swoje życie służył z pełnym oddaniem.

Córki –
Hanna i Katarzyna z rodziną

 
Komunikat ostrzegawczy o burzach z gradem Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 11 wydanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 16.04.2018 r.

Podaję do publicznej wiadomości następujący komunikat.
 
Zjawisko/stopień zagrożenia: burze z gradem/1
Ważność: od godz. 14:00 dnia 16.04.2018 r. do godz. 23:00 dnia 16.04.2018 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Stopień zagrożenia: 1
Przebieg: Prognozuje się, głównie we wschodniej połowie województwa, wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie te. 62 7252921 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65 5482401.


Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński
 
SP Kobylin zaprasza na Biblioexpress ! Utwórz PDF Drukuj

Film ma na celu promowanie czytelnictwa i zachęcanie dzieci i młodzież do czytania książek. Został zrealizowany przez bibliotekę szkolną w Szkole Podstawowej w Kobylinie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Dziękujemy za zaangażowanie, dystans i poczucie humoru wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły oraz uczniom, którzy występują w filmie. Zapraszamy do oglądania.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=yUFD3MjdWbE

 
PASOWANIE NA CZYTELNIKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SMOLICACH Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW środę 11 kwietnia odbyła się w Szkole Podstawowej w Smolicach uroczystość Pasowania na Czytelnika. Klasa VI z panią Judytą Robakowską przygotowała dla pierwszoklasistów  przedstawienie „O urwisie Krzysiu”. Starsi koledzy przeistoczyli się w różne postacie z bajek, które zostały skrzywdzone przez urwisa Krzysia. Przedstawienie miało na celu przybliżyć pierwszoklasistom, jak poprawnie zachowywać się w bibliotece oraz w jaki sposób dbać o książki. Po krótkim przedstawieniu uczniowie klasy I musieli zdać egzamin a następnie zostali pasowani przez panią dyrektor Marlenę Kamińską na czytelnika biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali kolorowe dyplomy i zakładki do książek. Następnie nowi czytelnicy udali się wraz z panią bibliotekarką Judytą do biblioteki i wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

 

Czytaj całość
 
LGD Gościnna Wielkopolska zaprasza na Konferencję Czysta energia a rozwój lokalny Utwórz PDF Drukuj

Konferencja odbędzie się 19 kwietnia 2018 roku o godz. 10.00 w Sali GOK w Pępowie. Zaproszenie kierowane jest dla wszystkich zainteresowanych, a  w szczególności dla przedsiębiorców.
ZAPRASZAMY!

Informacja do pobrania.

 
Komunikat ostrzegawczy o burzach z gradem Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 11 wydanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 13.04.2018 r.

Podaję do publicznej wiadomości następujący komunikat.
 
Zjawisko/stopień zagrożenia: burze z gradem/1

Ważność: od godz. 16:00 dnia 13.04.2018 r. do godz. 23:00 dnia 13.04.2018 r.

Obszar: województwo wielkopolskie

Stopień zagrożenia: 1

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad. Strefa burze będzie się przemieszczać z południa na północ regionu.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie te. 62 7252921 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65 5482401.

 

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 
Wymiana bram garażowych w remizie OSP Kuklinów i Łagiewniki Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW remizie OSP Kuklinów i Łagiewniki wymienione zostały bramy garażowe. Roboty wykonała firma WIL BUD Hubert Kowalski z Kobylina. Koszt dostawy i montażu bram do remizy OSP w Kuklinowie wyniósł 16.544,73 zł, a w Łagiewnikach 8.522,67 zł.
Czytaj całość
 
Planowe wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 16.04.2016 roku w godz. 08:30 – 16:00 na terenie Gminy Kobylin zaplanowano następujące wyłączenia prądu:

gm. Kobylin: Stary Kobylin nr 1 do 22, nr 25, 30, 31, 37, 38, 43, działki nr 415/5, 415/6, 418/4, 418/10, 418/14, 418/20, 419/1, 419/11 wiatrak, 477, Rolnicza spółdzielnia produkcyjna, rozdzielnia gazu.
 
Turniej deblowy Utwórz PDF Drukuj
Urząd Miejski w Kobylinie informuje że jest w trakcie organizacji deblowych  Mistrzostw Gminy w tenisie ziemnym. Zawody odbędą się w terminie 2,3 maja 2018r. System rozgrywek zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszeń.   Zgłoszenia przyjmowane będą przez Jakuba Pernaka tel. 782 717928 oraz w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, Paweł Wasielewski  tel. 65 548 24 01 do godz. 9,00 24 kwietnia 2018r.
 
Zebrania wiejskie w Raszewach, Smolicach i w Zdziętawach Utwórz PDF Drukuj
W minioną środę (4 kwietnia) w świetlicach wiejskich w Raszewach, Smolicach i Zdziętawach odbyły się Zebrania Wiejskie mieszkańców zwołane przez sołtysów wsi. Na zebrania zaproszony został również Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński. Burmistrz przybliżył mieszkańcom zamierzenia inwestycyjne planowane na terenie gminy w bieżącym roku. Pracownik Urzędu – Jacek Paluszkiewicz przedstawił mieszkańcom wsi dwa projekty uchwał Rady Miejskiej w Kobylinie: w sprawie określenia zasad usytuowania na terenie gminy Kobylin miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Kobylin. Obydwa projekty zostały pozytywnie zaopiniowane przez Zebrania Wiejskie.
 
Turniej Sportowy 2018 w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę 8 kwietnia w sali wiejskiej w Smolicach już po raz trzeci odbył się „Turniej Sportowy 2018” zorganizowany przez Sołtysa i jednocześnie radnego Rady Miejskiej – Józefa Ratajczaka, Radę Sołecką, radnego Rady Miejskiej Piotra Chlebowskiego oraz radnego Rady Powiatu Wiesława Popiołka. Obsługą zawodów zajęło się Koło Środowiskowe LOK Kobylin oraz LKS Spółdzielca Kobylin. Zawody skierowane były do mieszkańców Smolic, Raszew i Zdziętaw, którzy mogli rywalizować w konkurencjach: tenis stołowy i strzelanie z karabinku pneumatycznego (wiatrówki) do tarcz punktowych.
Czytaj całość
 
Ostatnia droga śp. Jana Waleńskiego  Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćRodzina, przyjaciele, współpracownicy, samorządowcy, strażacy, mieszkańcy – setki osób wzięły udział w sobotę w pogrzebie byłego Burmistrza Kobylina – Jana Waleńskiego. Wszyscy, którzy towarzyszyli śp. Burmistrzowi w tej jego ostatniej ziemskiej drodze przyszli oddać mu szacunek, bo wiedzą ile dobrego zrobił dla miasta i gminy.  Msza święta pogrzebowa odbyła się w kościele parafialnym pw. Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie, a ciało pochowano na cmentarzu parafialnym w Kobylinie.


Czytaj całość
 
Zmarł Jan Waleński  wieloletni włodarz Gminy Kobylin Utwórz PDF Drukuj
Z przykrością zawiadamiamy, że w nocy ze środy na czwartek
 w wieku 79 lat odszedł do domu Pana
     ś.p. Jan Waleński
wieloletni Naczelnik i Burmistrz Kobylina, oddany działacz społeczny.
 Pogrzeb odbędzie się 7 kwietnia 2018 r. o godz. 12:00
w kościele parafialnym pw. Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie (Klasztor)
 
Srebrny medalista z wizytą u Burmistrza Utwórz PDF Drukuj

3 kwietnia, tuż po świętach u Burmistrza Kobylina gościł Czesław Roszczak, który podczas ostatnich Halowych Mistrzostw Europy w Madrycie zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą. Sportowiec opowiedział Burmistrzowi o swojej pasji do sportów lekkoatletycznych. Przyjął także gratulacje, podziękowanie za wzorową, godną naśladowania postawę sportowca oraz nagrodę od Burmistrza za wysokie osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym w 2017 roku.

 
Halowe Mistrzostwa Europy w Madrycie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 19-25 marca 2018 r. w Madrycie odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy Masters w Lekkiej Atletyce. Wystartowało 3800 zawodników, w tym 62 Polaków. Wśród ekipy polskiej znalazł się mieszkaniec Łagiewnik /gmina Kobylin/, zawodnik UKS „Olimpijczyk” Pogorzela - Czesław Roszczak. Wystartował w czterech konkurencjach rzutowych. Największy sukces odniósł  w pchnięciu kulą, która była przeprowadzona na hali. Startując w kategorii M 75 zdobył srebrny medal. Najlepsza trójka wyglądała następująca:
I miejsce    Heiler Roland        Niemcy    12,31 m                                                               
II miejsce         Roszczak Czesław       Polska      11,53 m                                                     
III miejsce        Vidmajer Adi               Slovenia   11,10 m


Czytaj całość
 
Odtworzenie zbiornika wodnego przy ulicy Grobla w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćOdbył się przetarg na odtworzenie zbiornika wodnego przy ulicy Grobla w Kobylinie. Wykonawcą została firma AGRO – LAS SERWIS Handel i Usługi Andrzej Piętowski z Poznania. Termin wykonania zadania do dnia 30 czerwca br. W ramach inwestycji przewiduje się w pierwszej kolejności odmulenie dna stawu. Następnie projekt przebudowy terenu obejmuje odnowienie linii brzegowej wraz z remontem istniejących budowli wodnych oraz oczyszczenie rowu. Istniejący drzewostan zostanie poddany zabiegom pielęgnacyjnym. Na realizację inwestycji Gmina pozyskała środki finansowe z programu Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy „Lider” w kwocie 146.033,00 zł. Przed rozpoczęciem robót należało odłowić ryby. Zadania tego podjęli się  członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego Koło Nr 191 w Kobylinie dnia 29 marca br.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 301 - 320 z 2498