Aktualności
Najnowsze informacje
KONKURS WIEDZY BHP Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 27 lutego 2018 r. kadra wychowawcza Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie zorganizowała i przeprowadziła konkurs wiedzy ze znajomości przepisów BHP.


Czytaj całość
 
Strzelanie z okazji Dnia Kobiet Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość4 marca br. odbyło się strzelanie z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem zawodów było Koło Środowiskowe LOK Kobylin. W zawodach każdy uczestnik mógł oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii. Do klasyfikacji wliczano wynik najlepszej serii.   Zawodnicy zajmowali miejsca zgodnie z losowaniem.
Czytaj całość
 
Drużyna OSP Łagiewniki najlepsza w powiecie Halowy turniej piłki nożnej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość3 marca br. w hali środowiskowej w Kobylinie odbył się XVI Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o puchar Prezesa ZP ZOSP RP.


Czytaj całość
 
Halowa Liga Tenisa Ziemnego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 3 marca br. zakończyły się rozgrywki Halowej Ligi Tenisa Ziemnego. Ostatnia kolejka nie przyniosła zmian w tabeli. Zwycięzcą edycji 2017/2018 został Ryszard Bruder.  Sprzęt sportowy i statuetki najlepszym zawodnikom wręczył  Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński.
Czytaj całość
 
Ruszyły nabory uzupełniające rekordowe zainteresowanie Akademią Piłkarską Reissa trwa! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćRuszyły nabory uzupełniające– rekordowe zainteresowanie Akademią Piłkarską Reissa trwa!
7313 zawodników, 308 trenerów, 244 asystentów, 89 koordynatorów i ponad 100 lokalizacji. Aż trudno uwierzyć, że liczby te obrazują jedną z największych szkółek piłkarskich, działających na terenie 4 województw – Akademię Piłkarską Reissa. Przyjdź na darmowy trening zapoznawczy i spróbuj swoich sił. Trenerzy zapraszają wszystkich pasjonatów piłki nożnej już od 4. roku życia.  
Jesteśmy w Twoim mieście

Czytaj całość
 
Zmiana ostrzeżenia o silnym mrozie! Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 7, wydanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW Oddział w Poznaniu dnia 02.03.2018 r.

Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)
Ważność: od godz. 07:00 dnia 02.03.2018 r. do godz. 10:00 dnia 03.03.2018 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Przebieg: Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -15°C do -13°C, lokalnie do -17°C. Temperatura maksymalna w dzień od -7°C do -5°C. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 20 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: Zmiana dotyczy ważności ostrzeżenia

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, proszę o ograniczenie przebywania na powietrzu, ponieważ przy temperaturze poniżej minus 10 stopni może następować bardzo szybkie wychłodzenie organizmu, a następnie odmrożenia, a nawet zamarznięcie i śmierć. Proszę również zainteresować się osobami wokół Was, które z różnych względów mogą być narażeni na wychłodzenie i zamarznięcie oraz reagować, gdy widzimy osoby bezdomne, śpiące w nieogrzewanych pomieszczeniach lub na dworze.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01.

 

Burmistrz Kobylina,

Tomasz Lesiński

 
Zebrania Utwórz PDF Drukuj
Przyszedł czas na podsumowanie ubiegłorocznej działalności Kółek Rolniczych w Zalesiu Wielkim i Fijałowie, a także Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kobylinie. W zebraniach, które odbyły się w minionym tygodniu oprócz członków wspomnianych organizacji uczestniczyli również Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński, Prezes Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kobylinie – Leszek Nowacki oraz Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kobylinie – Mateusz Sójka. Prezesi Kółek przedstawiali sprawozdania za ubiegły rok i omawiali sprawy bieżące, natomiast Burmistrz krótko zreferował założenia inwestycyjne planowane na rok bieżący w Gminie Kobylin. 
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj
Wolne działki uprawowo – rekreacyjne w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Miejskim”

Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Miejskiego” na Grobli w Kobylinie uprzejmie informuje, że dysponuje wolnymi działkami na terenie swojego ogrodu. Serdecznie zapraszamy osoby uwielbiające ciszę i spokój, przyrodę, działkę oraz pracę na niej do kontaktu z panią Henryką Jędrzejak tel. 606 671 727.
 
Puchar Polski w Dębicy Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę 25 lutego w Dębicy odbył się pierwszy Puchar Polski w Sumo, rozpoczynający sezon startowy 2018 i kolejny etap eliminacji do Mistrzostw Europy, które odbędą się pod koniec kwietnia w Bułgarskim Plavdiv. Rywalizacja toczona była w dwóch kategoriach wiekowych juniorów i seniorów. Każdy z zawodników miał prawo startu w dwóch kategoriach wagowych tj. swojej i w kategorii wyżej.  Kobylin reprezentowało 16 zawodników. W gronie juniorów złote medale zdobyli Marta Wielebińska (75 kg) i Piotr Sikora (60 kg). Na drugim stopniu podium stanęli Monika Sowa (65 kg i 70 kg) i Piotr Sikora (70 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli Julia Całka (50 kg), Aleksandra Małecka (60 kg), Jakub Kobusiński (60 kg), Paweł Sikora (60 kg), Kinga Sroczan (70 kg i 75 kg), Mikołaj Kandzierski (90 kg).

Czytaj całość
 
Utylizacja Azbestu Utwórz PDF Drukuj

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie zwraca się z prośbą do mieszkańców powiatu krotoszyńskiego o zgłaszanie się na swoim terenie do poszczególnych urzędów miast i gmin, by złożyć wniosek na wykonanie usługi demontażu i usunięcia lub tylko usunięcia wyrobów zawierających azbest, zgromadzonych na terenie swojej posesji.Szczegóły na plakacie.

 

 
Mistrzostwa Fijałowa Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość25 lutego br. w sali wiejskiej w Fijałowie odbyły się mistrzostwa w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Każdy uczestnik mógł oddać 6 5-cio strzałowych serii. Do klasyfikacji końcowej liczono 2 najlepsze serie.
Czytaj całość
 
Ministrancki turniej w piłce nożnej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW czwartek 15 lutego w hali sportowej przy Szkole Podstawowej odbył się VI już turniej piłki nożnej ministrantów, którego organizatorem była parafia p.w Matki Bożej przy Żłóbku. W turnieju wzięło udział 12 drużyn z okolicznych parafi ( w dwóch kategoriach wiekowych: 2002 – 2005 i 2006 – 2008) . Publiczność dopingowała swoich faworytów,  a dziewczynki ze scholi jako czirliderki mobilizowały do walki chłopców z naszej parafii.
Czytaj całość
 
Kobylińska Halowa Liga Piłki Nożnej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość25 lutego br. zakończyły się rozgrywki kobylińskiej halowej ligi piłki nożnej sezon 2017/2018. W ostatniej kolejce w  tabeli  nastąpiła jedna zmiana . Zwycięzcą ósmej   edycji kobylińskiej halowej ligi piłki nożnej  została drużyna Venetii Kobylin, drugie miejsce zajęła drużyna Green Dragons, trzecie miejsce zajęła drużyna Strażnicy Zachodniej Bramy  . W sumie rozegrano 52 mecze w których strzelono 414 bramki a królem strzelców  został Mateusz Wachowiak 31 bramek. Dekoracji zwycięzców dokonał Burmistrz  Kobylina Tomasz Lesiński . Pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary i medale, drużyny od czwartego do ósmego miejsca pamiątkowe statuetki, ponadto zwycięzca ligi otrzymał sprzęt sportowy.
Czytaj całość
 
Turniej deblowy Utwórz PDF Drukuj
Urząd Miejski w Kobylinie informuje że jest w trakcie organizacji deblowych Halowych Mistrzostw Gminy w tenisie ziemnym. Zawody odbędą się w dniach 17, 18  marzec 2018r. System rozgrywek zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszeń.   Zgłoszenia przyjmowane będą przez Jakuba Pernaka tel. 537 006 364 oraz w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, Paweł Wasielewski  tel. 65 548 24 01 do godz. 9,00 12 marca 2018r.
 
Zebranie Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń Wiejskich w Rębiechowie Utwórz PDF Drukuj
W czwartek 22 lutego 2018 roku w świetlicy wiejskiej w Rębiechowie spotkali się członkowie Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń Wiejskich, działających na terenie wsi. Przedstawiciele zarządu obydwóch organizacji zreferowali sprawozdania z działalności za rok ubiegły, a także omówili sprawy bieżące. Burmistrz przedstawił plany inwestycyjne na bieżący rok zarówno na terenie sołectwa, jak i całej gminy Wśród zaproszonych gości byli również: Prezes Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kobylinie – Leszek Nowacki oraz Dyrektor Banku Spółdzielczego
w Kobylinie – Mateusz Sójka.  Ponadto został wybrany nowy członek komisji rewizyjnej Leszek Świtała.

 
Zebranie Kółka Rolniczego w Zalesiu Małym Utwórz PDF Drukuj
W dniu 21 lutego 2018 roku w świetlicy wiejskiej w Zalesiu Małym odbyło się zebranie członków Kółka Rolniczego, działającego na terenie wsi. Wśród zaproszonych gości byli Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński, Prezes Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kobylinie – Leszek Nowacki oraz Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kobylinie – Mateusz Sójka. Przedstawiciel zarządu organizacji omówił sprawy bieżące oraz sprawozdania z działalności w minionym roku. Ponadto został wybrany nowy sekretarz Kółka Rolniczego – pan Marian Twardowski.
 
Zebranie sprawozdawcze OSP Rzemiechów Utwórz PDF Drukuj
W sobotę dnia 24 lutego bieżącego odbyło się zebranie sprawozdawcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzemiechowie. Uczestniczył w nim Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński.
Druhowie przedstawili poszczególne sprawozdania z działalności OSP za rok 2017 i omówili sprawy bieżące.
 
RYBOMANIAZUDZIAŁEMKOBYLIŃSKICH WĘDKARZY Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość„Rybomania” to największe targi wędkarskie w Polsce i jedna z największych wystaw tej branży w Europie. W tym roku miała miejsce akcja „Wędkarze z sercem”, której celem jest stworzenie sprzętowego zaplecza dla funkcjonowania szkółek wędkarskich w Polsce. Nasza kobylińska szkółka, jako jedna z nielicznych w Polsce, została wyróżniona i zaproszona do Poznania na finał owej akcji. Prezes Waldemar Konieczny z przedstawicielkami szkółki odebrał sprzęt wędkarski, który będzie służył do jeszcze lepszego poznawania tajników tego sportu.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Łagiewnik w tenisie stołowym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość24 lutego br. z inicjatywy Rady Sołeckiej i Sołtysa wsi Łagiewniki  zorganizowane zostały mistrzostwa Łagiewnik w tenisie stołowym. Uczestnicy zawodów zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe, a w poszczególnych kategoriach zwyciężali:


Czytaj całość
 
Zebranie sprawozdawcze OSP w Zalesiu Wielkim Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 16 lutego 2018 roku w świetlicy wiejskiej w Zalesiu Wielkim odbyło się coroczne zebranie sprawozdawcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej, działającej na terenie wsi. Uczestniczył w nim Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński. Podczas zebrania poszczególni przedstawiciele Zarządu omówili sprawozdania z działalności w roku minionym oraz sprawy bieżące jednostki. Burmistrz przedstawił zebranym budżet i plany inwestycyjne Gminy na rok bieżący. Wybrany został nowy członek komisji rewizyjnej Hubert Sikora.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 321 - 340 z 2451