Aktualności
Najnowsze informacje
Ruszyła zbiórka eternitu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZ dniem 4 czerwca br „ruszyła” druga edycja odbioru wyrobów zawierających azbest od mieszkańców – właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Kobylin. Głównym koordynatorem działań jest Powiat Krotoszyński, który zgodnie z przyjętym Regulaminem przygotowuje budżet, wyłania w przetargu Wykonawcę i organizuje zgodnie z harmonogramem odbiór wymienionych odpadów. Środki na sfinansowanie  wnioskowanego demontażu, transportu i unieszkodliwiania azbestu pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, z budżetu poszczególnych gmin oraz budżetu Powiatu Krotoszyńskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku usługi  wykonuje firma EKO TW Sp. z o.o. z miejscowości Czermin  k. Pleszewa.
Czytaj całość
 
"PIERWSZY KROK" W DŁUGOŁĘCE Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 3 czerwca przy zbiorniku wodnym w Długołęce rozegrano zawody wędkarskie dla dzieci do lat 16, tzw. „Pierwszy Krok”. Czterdziestu dwoje zgłoszonych zawodników podzielono na dwie kategorie: młodsi (poniżej 6 klasy) i starsi (od 6 klasy do 3 gimnazjum).  Pogoda była wyśmienita na wędkowanie. Ryby także dopisały. Tylko jeden zawodnik ukończył zawody bez ryby. Spośród złowionych ryb przeważały głównie: płocie, wzdręgi, okonie oraz karasie. Łącznie w siatkach wylądowało prawie 30kg ryb, które z powrotem trafiły do wody. Po trzech godzinach zakończono zawody tradycyjną kiełbaską z grilla. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i słodkie upominki. Najlepsi w swoich kategoriach otrzymali dyplomy oraz statuetki, które wręczyli: Burmistrz Kobylina  – Tomasz Lesiński i prezes naszego Koła – Waldemar Konieczny.
Czytaj całość
 
Dzień Dziecka w Starym Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW minioną sobotę w Starym Kobylinie odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy zapewnili wszystkim wiele atrakcji i niespodzianek. Wielką frajdą dla dzieci był dmuchany zamek oraz zabawy w kulkach, a także wiele ciekawych i wesołych zabaw i konkursów. Dodatkową atrakcją był pokaz strażacki przygotowany przez OSP Kobylin. Druhowie strażacy z jednostki OSP w Smolicach przygotowali dla wszystkich uczestników festynu smaczną grochówką, a dla najmłodszych „kolejkę OSP”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na zakończenie festynu dla starszej części biesiadników odbyła się zabawa taneczna.
Czytaj całość
 
Dzień Dziecka w Łagiewnikach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość31 maja na placu przy świetlicy i remizie w Łagiewnikach już po raz kolejny odbył się Dzień Dziecka. Mieszkańcy nie mogli narzekać na nudę, gdyż organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji i konkurencji. Można było przejechać się bryczką, obejrzeć radiowóz policyjny oraz przejechać się wozem strażackim. Wielką frajdą dla dzieci był dmuchany zamek, a także zabawy w kulkach. Dzieci mogły również zrobić sobie zdjęcia z maskotkami. Dodatkową atrakcją był pokaz strażacki oraz pokaz i walki sumo z zawodnikami UKS SAMSON Kobylin. Pod wieczór wszyscy zasiedli przy wspólnym ognisku, smażąc kiełbaski. Na zakończenie imprezy do tańca przygrywał zespół „Bliźniacy”.
Czytaj całość
 
Dyrektor SPZOZ z wizytą w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu dzisiejszym z wizytą u Burmistrza gościł dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie – Krzysztof Kurowski. Celem spotkania było omówienie dalszej współpracy w trosce o zdrowie i szybką pomoc medyczną mieszkańcom naszej Gminy. Włodarzowi bardzo zależy na tym, żeby mieć w swojej Gminie zespół ratownictwa medycznego, dlatego też wygospodarował w budżecie środki na remont pomieszczeń zajmowanych przez ratowników. Teraz ich warunki pracy miedzy wyjazdami znacznie się poprawiły, co jest gwarancją lepszego wypoczynku i skuteczności działania. 
Czytaj całość
 
REGULAMIN REKRUTACJI NA ZIELONE WAKACJE Utwórz PDF Drukuj
REGULAMIN REKRUTACJI NA ZIELONE WAKACJE

w Zespole Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole
w Kobylinie

INFORMACJE OGÓLNE

1. Zespół Szkoła Podstawowa im. J. Tuwima i Przedszkole w Kobylinie, w dwóch terminach:   
     2. lipca do 13. lipca oraz 16. lipca do 27. lipca 2018 r. organizuje zielone wakacje dzieci
     w  wieku  od 7. lat.
2. Zielone wakacje organizowane są dla dwóch grup dzieci – po 30 dzieci w grupie.
3. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 14:00 na terenie         
    kompleksu Szkoła – Hala Środowiskowo-Sportowa.
4. Gwarantujemy miłą i profesjonalną opiekę wykwalifikowanych pedagogów.


Czytaj całość
 
Ostrzeżenie o burzach z gradem! Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 25, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu, dnia 01.06.2018 r.

Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz. 13:00 dnia 01.06.2018 r. do godz. 01:00 dnia 02.06.2018 r.

Obszar: województwo wielkopolskie

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Uwagi: Obowiązuje do godz.20:00 dnia 02.06.2018 ZMIANA OSTRZEŻENIA nr 24 na UPAŁ/1

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, proszę mieszkańców o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym okresie oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01

 

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj
Szanowni Przedsiębiorcy  !
W bieżącym roku uruchomiono REJESTR podmiotów wprowadzających na rynek produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami, jako zasadniczy element Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (tzw. BDO). https://www.bdo.mos.gov.pl/
Termin wpisu do rejestru upływa 24 lipca 2018 r., a prowadzenie działalności bez uzyskania nowego numeru rejestrowego podlega wysokiej karze pieniężnej.
Obowiązkiem wpisania do rejestru objęci są m.in. wytwórcy odpadów, przetwarzający odpady, wprowadzający opakowania i produkty w opakowaniach oraz wprowadzający do obrotu produkty w postaci olejów, opon, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii i akumulatorów. Wpisu do BDO powinni dokonać także wytwórcy odpadów niepodlegający obowiązkowi uzyskania pozwolenia na ich wytwarzanie.
 
Łukasz Wachowiak z pierwszą wygraną w Superlidze. Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW ostatniej kolejce sezonu 2017/2018 Lotto Superlidze Tenisa Stołowego Łukasz Wachowiak wystąpił po raz czwarty w tym sezonie w podstawowym składzie superligi w meczu ZKS Palmiarnia Zielona Góra - Morliny Ostróda. . W pierwszym meczu mieszkaniec Kobylina spotkał się  z Kacprem Petasiem wygrywając 3:1 i tym samym zdobywając pierwszy punkt w Superlidze. W ostatniej grze meczu przy stanie 2-2  spotkali się Łukasz Wachowiak i Bartosz Such. Mimo bardzo dobrej postawy, walki i ambicji młodszego zawodnika, to Bartosz Such zwyciężył 2:1. Łukasz w tym meczu  pokazał bardzo ciekawy tenis stołowy, z wieloma wymianami i grą na bardzo wysokim poziomie.


Czytaj całość
 
Zawody strzeleckie władz samorządowych Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość27 maja br.  na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Koźminie odbyły się XVI zawody strzeleckie władz samorządowych powiatu krotoszyńskiego. Celem zawodów była popularyzacja strzelectwa oraz integracja władz samorządowych. Organizatorzy to ZP LOK Krotoszyn, Starosta Krotoszyński, Burmistrz Koźmina Wlkp.
Zawody odbywały się w czterech kategoriach indywidualnych i drużynowej.

Czytaj całość
 
Kobyliniacy w Biegu Runaway  Polski Uciekinier Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę 27 maja w Pępowie odbyła się druga edycja biegu z przeszkodami – RUNAWAY – Polski Uciekinier. Tym razem w imprezie udział wzięli również mieszkańcy naszej Gminy:
Marcin Snela, Mikołaj Dyba, Roger Grobelny, Sebastian Wiliński, Marcin Szumera, Szymon Andrzejak oraz Wojciech Rejek. Na sześciokilometrowej trasie zawodnicy zmagali się z ponad czterdziestoma przeszkodami, których pokonanie wymagało wiele wysiłku i sprawności fizycznej.
Czytaj całość
 
Turniej Tenisa Stołowego o puchar Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj
Urząd Miejski w Kobylinie zaprasza na Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o puchar Burmistrza Kobylina z okazji Dni Kobylina


REGULAMIN ZAWODÓW
I. ORGANIZATOR:
Urząd Miejski w Kobylinie    
Ludowy Klub Sportowy "Spółdzielca" w Kobylinie
Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie,
Branżowa Szkoła I stopnia w Kobylinie    
Telefon kontaktowy:
Paweł Wasielewski 065 548 24 01
Robert Wachowiak 663 730 158


Czytaj całość
 
DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ! Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość W Kobylinie na nowo powstającym osiedlu domków jednorodzinnych przy ulicy Berdychowskiej, Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich rozpoczął prace związane z rozprowadzeniem sieci wodociągowej. W tym roku zaplanowano również budowę sieci kanalizacji sanitarnej. Dzięki uzbrojeniu, działki staną się bardziej atrakcyjne dla nabywców. Przy tej okazji informujemy również, że Gmina Kobylin posiada jeszcze działki na sprzedaż na wspomnianym obszarze.

Zainteresowanych zakupem zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Kobylinie, pokój numer 6 celem zapoznania się z ofertą.

NIE PRZEGAP OKAZJI!

Czytaj całość
 
Konkurs "Kraje UE" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćCzęścią konkursu na najaktywniejszą i najbardziej zgraną klasę Szkoły Podstawowej w Smolicach była prezentacja wylosowanego wcześniej kraju Unii Europejskiej. Maj - miesiąc przystąpienia Polski do UE oraz miesiąc, w którym swoje święto obchodzi właśnie UE, to doskonały termin, by zapoznać się dokładniej z kilkoma krajami.

Czytaj całość
 
Praca w okresie wakacyjnym - BOLSIUS Utwórz PDF Drukuj
Firma Bolsius Polska Sp. z o.o. oferuje możliwośc pracy w okresie wakacyjnym dla pełnoletnich uczniów oraz studentów.

Jeśli masz ukończone 18 lat i jesteś zainteresowany praca w nowoczesnej i międzynarodowej organizacji w okresie maj - wrzesień, to zapraszamy do przesłania aplikacjie na adres e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

W aplikacji prosimy wskazać termin, w którym mógłbyś podjąć zatrudnienie.

Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego transportu pracowniczego na wyznaczonych trasach.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów:
507 435 009 lub 65 548 41 81

 
Wojownicy Szos" Utwórz PDF Drukuj
Trzecia edycja pokazu starych i zabytkowych samochodów. Podziel się z nami swoją pasją. Zaprezentuj swoją dumę motoryzacyjną, swoje oczko w głowie - samochód na widok którego, serce zamiera z wrażenia !!

17 czerwca br. od godziny 14:00 w Kobylinie, na stadionie piłkarskim KS Piast Kobylin (impreza towarzysząca Dniom Kobylina), organizujemy po raz trzeci pokaz starych i zabytkowych pojazdów - samochodów jak i motocykli.

Pragniemy aby ta impreza odbywała się cyklicznie. Mamy nadzieję, że w tym roku, grono dumnych posiadaczy zabytkowych pojazdów, powiększy się.

Nie czekaj i odezwij się do nas. Uprzedź naszą ekipę, że pojawisz się tego dnia na pokazie, abyśmy mogli przygotować Ci miejsce i zadbać o bezpieczeństwo Twojego pojazdu.

Zgłoś swój pojazd do 11 czerwca br. dzwoniąc pod numer 786 852 206 lub 65 548 2401
Zarezerwuj sobie miejsce wśród „Wojowników Szos” i stań dumnie obok swojego pojazd
 
VI EDYCJA KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA "LESEN GEHEN..." I UDZIAŁ SZÓSTOKLASISTEK ZE SMOLIC Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotę 19 maja 2018 r. uczennice klasy szóstej - Wiktoria Łukowiak i Julia Puślecka po raz pierwszy wzięły udział w konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Poznaniu oraz Bibliotekę Filologiczną NOVUM UAM w Poznaniu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa wielkopolskiego oraz powiatu wałeckiego "Lesen gehen... ". Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie języka niemieckiego oraz zainteresowanie uczniów literaturą i kulturą państw niemieckiego obszaru językowego.
Czytaj całość
 
Biskupin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 15 czerwca 2018 r, uczniowie klas IV-VII pod opieką pań M. Bieganek - Szczurek, K. Frali i I. Izdebskiej  udali się na jednodniową wycieczkę turystyczno - krajoznawczą do Biskupina, która rozpoczęła się o 5.45 wyjazdem spod szkoły.
  
Czytaj całość
 
Zaczarowany świat Karolci... Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZaczarowany świat Karolci... to temat przewodni III Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla uczniów klas 1 - 2, który organizuje p. mgr Beata Szyrner. Tym razem uczestnicy konkursu wykazywali się znajomością ponadczasowej książki Marii Krüger pt. "Karolcia". Do udziału w konkursie zaproszono dzieci z naszej gminy i zaprzyjaźnionych szkół, ale, jak się okazało, zmagania miały charakter gminny. W turniejowe szranki stanęli uczniowie z: Kobylina, Kuklinowa, Zalesia Małego. Naszą szkołę godnie reprezentowali pierwszoklasiści, przygotowani przez p. mgr Edytę Szymczak : Marta Kowalczyk, Maciek Niwczyk  i Jaś Wojtkowiak.

Czytaj całość
 
Zamknięta będzie topolówka w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie informuje, że w związku z potrzebą awaryjnej naprawy przepustu w dniu 24 maja (czwartek) od godz. 8.00 do godz. około 17.00 zamknięta będzie droga powiatowa 5150P na odcinku od drogi krajowej nr 36 do Smolic – tzw. „topolówka”. Objazd w tym dniu prowadzony będzie drogą gminną w Smolicach, a ruchem kierować będą osoby uprawnione w tym zakresie.
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 321 - 340 z 2610