Aktualności
Najnowsze informacje
Forum Rolnicze Powiatu Krotoszyńskiego Utwórz PDF Drukuj
7 marca Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński wziął udział w Forum Rolniczym Powiatu Krotoszyńskiego, zorganizowanym przez Wielkopolską Izbę Rolniczą w restauracji „Pod Szyszkami” w Nowej Obrze. Licznie gromadzeni rolnicy z terenu całego powiatu krotoszyńskiego dyskutowali między innymi na temat działań uruchamianych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działalności KOWR oraz możliwości zagospodarowania nieruchomości z zasobu Skarbu Państwa oraz działań w zakresie bioasekuracji w szczególności w gospodarstwach trudniących się hodowlą trzody chlewnej i drobiu, w tym o zagrożeniach związanych z ASF i grypą ptaków. Omawiano też zmiany wynikające z ustawy o ochronie zwierząt, zadania instytucji działających w otoczeniu rolnictwa na rok 2018, a także bieżące sprawy dotyczące funkcjonowania rolnictwa.
 
Dzień Kobiet u seniorów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 6 marca w Sali szkolnej odbyło się spotkanie wielopokoleniowe seniorów należących do Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło nr 9 w Kobylinie z okazji Dnia Kobiet. Licznie zgromadzonym Paniom Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński złożył serdeczne życzenia z okazji Ich święta. Spotkanie uświetnił występ dzieci z Przedszkola w Kobylinie. Grupa ekologiczna pod kierownictwem pani Arlety Barteczki zaprezentowała przedstawienie pt. „Na grzyby”. Tego dnia seniorzy mogli podziwiać prześliczne rękodzieła o tematyce wielkanocnej, a także zdegustować potrawy wielkanocne. 
Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE O KONKURSIE Utwórz PDF Drukuj
Burmistrz Kobylina ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora

Szkoły Podstawowej w Smolicach,
Smolice 27, 63-740 Kobylin
 
Szczegóły pod adresem: http://bip.kobylin.pl/?a=5562
 
OGŁOSZENIEBURMISTRZA KOBYLINA Utwórz PDF Drukuj
OGŁOSZENIE
BURMISTRZA KOBYLINA
 

o terminie składania wniosków o przyznanie  dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane dla obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków nie stanowiących własności Gminy Kobylin.

Burmistrz Kobylina na podstawie § 5 ust. 1 Uchwały Nr XXIII/123/12 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 26 października 2012r. w sprawie zasad i trybu postępowania przy udzielaniu i rozliczaniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane dla obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków nie stanowiących własności Gminy Kobylin niniejszym informuję, że wnioski o dotację na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków należy składać w terminie do dnia 30 marca 2018r. w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, Rynek Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, (pokój Nr 1)
                                                                                                    

Kobylin, dnia 13 marca  2018r.        

                                                                                                                        Burmistrz Kobylina     

                                                                                                                         Tomasz Lesiński

 
Informacja Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćSzanowni Państwo,

w związku z planowanymi naborami wniosków o przyznanie pomocy w ramach realizacji Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) – LGD Gościnna Wielkopolska organizuje Spotkania informacyjne nt. zasad oceniania i wyboru operacji w ramach LSR LGD Gościnna Wielkopolska.

Zapraszamy mieszkańców obszaru LGD Gościnna Wielkopolska, potencjalnych wnioskodawców oraz osoby z grup defaworyzowanych – kobiety i osoby w wieku 50+.

Szymon Jakubowski

Pracownik ds. animacji lokalnej, współpracy i promocji

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gościnna Wielkopolska
Czytaj całość
 
Informacja Utwórz PDF Drukuj

Szanowni Państwo,

Pragniemy Państwa serdecznie zaprosić na cykl otwartych wykładów z elementami warsztatów dla osób starszych, poświęconych najczęstszym problemom prawnym, z którymi każdy z nas boryka się każdego dnia. Wykład zostanie przeprowadzony przez Findację "Auditorium".

Pierwszy wykład odbędzie się w dniu 20 marca 2018 roku (wotrek) w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera przy Benickiej 9 w Krotoszynie o godzinie 8:30 i poświęcony zostanie zagadnienionm z zakresu ochrony praw konsumentów.

Informacja do pobrania w pliku pdf.

 
WOJEWÓDZKI KONKURS INFORMATYCZNY Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 28 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Informatycznej. Organizatorem przedsięwzięcia była Wielkopolska Wojewódzka Komenda OHP oraz Środowiskowy Hufiec Pracy w Koninie. Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży wiedzą w zakresie informatyki, a także rozwój ich umiejętności w tej dziedzinie.

Czytaj całość
 
KONKURS WIEDZY BHP Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 27 lutego 2018 r. kadra wychowawcza Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie zorganizowała i przeprowadziła konkurs wiedzy ze znajomości przepisów BHP.


Czytaj całość
 
Strzelanie z okazji Dnia Kobiet Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość4 marca br. odbyło się strzelanie z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem zawodów było Koło Środowiskowe LOK Kobylin. W zawodach każdy uczestnik mógł oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii. Do klasyfikacji wliczano wynik najlepszej serii.   Zawodnicy zajmowali miejsca zgodnie z losowaniem.
Czytaj całość
 
Drużyna OSP Łagiewniki najlepsza w powiecie Halowy turniej piłki nożnej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość3 marca br. w hali środowiskowej w Kobylinie odbył się XVI Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o puchar Prezesa ZP ZOSP RP.


Czytaj całość
 
Halowa Liga Tenisa Ziemnego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 3 marca br. zakończyły się rozgrywki Halowej Ligi Tenisa Ziemnego. Ostatnia kolejka nie przyniosła zmian w tabeli. Zwycięzcą edycji 2017/2018 został Ryszard Bruder.  Sprzęt sportowy i statuetki najlepszym zawodnikom wręczył  Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński.
Czytaj całość
 
Ruszyły nabory uzupełniające rekordowe zainteresowanie Akademią Piłkarską Reissa trwa! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćRuszyły nabory uzupełniające– rekordowe zainteresowanie Akademią Piłkarską Reissa trwa!
7313 zawodników, 308 trenerów, 244 asystentów, 89 koordynatorów i ponad 100 lokalizacji. Aż trudno uwierzyć, że liczby te obrazują jedną z największych szkółek piłkarskich, działających na terenie 4 województw – Akademię Piłkarską Reissa. Przyjdź na darmowy trening zapoznawczy i spróbuj swoich sił. Trenerzy zapraszają wszystkich pasjonatów piłki nożnej już od 4. roku życia.  
Jesteśmy w Twoim mieście

Czytaj całość
 
Zmiana ostrzeżenia o silnym mrozie! Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 7, wydanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW Oddział w Poznaniu dnia 02.03.2018 r.

Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)
Ważność: od godz. 07:00 dnia 02.03.2018 r. do godz. 10:00 dnia 03.03.2018 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Przebieg: Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -15°C do -13°C, lokalnie do -17°C. Temperatura maksymalna w dzień od -7°C do -5°C. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 20 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: Zmiana dotyczy ważności ostrzeżenia

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, proszę o ograniczenie przebywania na powietrzu, ponieważ przy temperaturze poniżej minus 10 stopni może następować bardzo szybkie wychłodzenie organizmu, a następnie odmrożenia, a nawet zamarznięcie i śmierć. Proszę również zainteresować się osobami wokół Was, które z różnych względów mogą być narażeni na wychłodzenie i zamarznięcie oraz reagować, gdy widzimy osoby bezdomne, śpiące w nieogrzewanych pomieszczeniach lub na dworze.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01.

 

Burmistrz Kobylina,

Tomasz Lesiński

 
Zebrania Utwórz PDF Drukuj
Przyszedł czas na podsumowanie ubiegłorocznej działalności Kółek Rolniczych w Zalesiu Wielkim i Fijałowie, a także Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kobylinie. W zebraniach, które odbyły się w minionym tygodniu oprócz członków wspomnianych organizacji uczestniczyli również Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński, Prezes Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kobylinie – Leszek Nowacki oraz Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kobylinie – Mateusz Sójka. Prezesi Kółek przedstawiali sprawozdania za ubiegły rok i omawiali sprawy bieżące, natomiast Burmistrz krótko zreferował założenia inwestycyjne planowane na rok bieżący w Gminie Kobylin. 
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj
Wolne działki uprawowo – rekreacyjne w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Miejskim”

Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Miejskiego” na Grobli w Kobylinie uprzejmie informuje, że dysponuje wolnymi działkami na terenie swojego ogrodu. Serdecznie zapraszamy osoby uwielbiające ciszę i spokój, przyrodę, działkę oraz pracę na niej do kontaktu z panią Henryką Jędrzejak tel. 606 671 727.
 
Puchar Polski w Dębicy Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę 25 lutego w Dębicy odbył się pierwszy Puchar Polski w Sumo, rozpoczynający sezon startowy 2018 i kolejny etap eliminacji do Mistrzostw Europy, które odbędą się pod koniec kwietnia w Bułgarskim Plavdiv. Rywalizacja toczona była w dwóch kategoriach wiekowych juniorów i seniorów. Każdy z zawodników miał prawo startu w dwóch kategoriach wagowych tj. swojej i w kategorii wyżej.  Kobylin reprezentowało 16 zawodników. W gronie juniorów złote medale zdobyli Marta Wielebińska (75 kg) i Piotr Sikora (60 kg). Na drugim stopniu podium stanęli Monika Sowa (65 kg i 70 kg) i Piotr Sikora (70 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli Julia Całka (50 kg), Aleksandra Małecka (60 kg), Jakub Kobusiński (60 kg), Paweł Sikora (60 kg), Kinga Sroczan (70 kg i 75 kg), Mikołaj Kandzierski (90 kg).

Czytaj całość
 
Utylizacja Azbestu Utwórz PDF Drukuj

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Krotoszynie zwraca się z prośbą do mieszkańców powiatu krotoszyńskiego o zgłaszanie się na swoim terenie do poszczególnych urzędów miast i gmin, by złożyć wniosek na wykonanie usługi demontażu i usunięcia lub tylko usunięcia wyrobów zawierających azbest, zgromadzonych na terenie swojej posesji.Szczegóły na plakacie.

 

 
Mistrzostwa Fijałowa Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość25 lutego br. w sali wiejskiej w Fijałowie odbyły się mistrzostwa w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Każdy uczestnik mógł oddać 6 5-cio strzałowych serii. Do klasyfikacji końcowej liczono 2 najlepsze serie.
Czytaj całość
 
Ministrancki turniej w piłce nożnej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW czwartek 15 lutego w hali sportowej przy Szkole Podstawowej odbył się VI już turniej piłki nożnej ministrantów, którego organizatorem była parafia p.w Matki Bożej przy Żłóbku. W turnieju wzięło udział 12 drużyn z okolicznych parafi ( w dwóch kategoriach wiekowych: 2002 – 2005 i 2006 – 2008) . Publiczność dopingowała swoich faworytów,  a dziewczynki ze scholi jako czirliderki mobilizowały do walki chłopców z naszej parafii.
Czytaj całość
 
Kobylińska Halowa Liga Piłki Nożnej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość25 lutego br. zakończyły się rozgrywki kobylińskiej halowej ligi piłki nożnej sezon 2017/2018. W ostatniej kolejce w  tabeli  nastąpiła jedna zmiana . Zwycięzcą ósmej   edycji kobylińskiej halowej ligi piłki nożnej  została drużyna Venetii Kobylin, drugie miejsce zajęła drużyna Green Dragons, trzecie miejsce zajęła drużyna Strażnicy Zachodniej Bramy  . W sumie rozegrano 52 mecze w których strzelono 414 bramki a królem strzelców  został Mateusz Wachowiak 31 bramek. Dekoracji zwycięzców dokonał Burmistrz  Kobylina Tomasz Lesiński . Pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary i medale, drużyny od czwartego do ósmego miejsca pamiątkowe statuetki, ponadto zwycięzca ligi otrzymał sprzęt sportowy.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 361 - 380 z 2498