Aktualności


Najnowsze informacje
Narada robocza w sprawie Ptasiej Grypy i Afrykańskiego Pomoru Świń Utwórz PDF Drukuj

W dniu 09 listopada 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Krotoszynie odbyła się narada robocza pracowników wszystkich gmin należących do Powiatu Krotoszyńskiego w sprawie zagrożenia wystąpienia Ptasiej Grypy i Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF). Z naszej gminy w naradzie uczestniczył Inspektor Jacek Paluszkiewicz. Obecnie te dwie choroby najbardziej zagrażają hodowcom i w razie wystąpienia powodują ogromne straty zarówno w likwidacji ogniska choroby jak
i w dochodach gospodarstwa rolnego. Powiatowy Lekarz Weterynarii przedstawił obowiązki jakie ciążą na poszczególnych gminach w przypadku wystąpienia tych chorób i jak należy je zwalczać. Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji także zapoznali wszystkich z czynnościami jakie będą wykonywać podczas akcji zwalczania tych ognisk chorobowych. W załączeniu zasady których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF) oraz przed wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI).

 Informacja1.pdf

 Informacja2.pdf

 
Dzień Drzewa Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 07 listopada 2017 r. w sali szkolnej w Kobylinie przy ulicy A. Glabera odbyło się coroczne spotkanie z okazji „DNIA DRZEWA”. Udział wzięły członkinie Kobylińskiego Koła Gospodyń Wiejskich, oraz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Kobylinie.
Czytaj całość
 
Warsztaty chemiczne w SP Smolice Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćO tym, że nauka chemii może bawić i zachwycać przekonali się  uczniowie smolickiej podstawówki… 16 listopada wzięli udział w 3-godzinnych warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez Centrum Edukacji „Smart_Lab” a sponsorowanych przez GAZ-SYSTEM S.A. Celem warsztatów było zwiększenie wiedzy uczniów na temat powstawania oraz wykorzystywania paliw gazowych i bezpiecznej eksploatacji gazociągów przesyłowych.

Czytaj całość
 
Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość„Żeby Polska była Polską….”
W tym roku mija 99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Jedenasty listopada jest datą pamiętną i jakże ważną dla dziejów Polski. Uczniowie klasy trzeciej, piątej, szóstej i siódmej pod kierunkiem pań: Beaty Szyrner i Małgorzaty Bieganek – Szczurek przygotowali z tej okazji uroczystą akademię.
Czytaj całość
 
Pasowanie w smolickim przedszkolu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość8 listopada odbyło się w smolickim przedszkolu „Pasowanie na Przedszkolaka”. Do społeczności przedszkolnej przyjętych zostało 11 dzieci:
- 5-latka: Lena Andrzejewska,
- 4-latek: Filip Betcher,
- oraz 3-latki: Izabela Adler, Sandra Błaszczyk, Antonina Dembska, Maja Morawska, Zofia Przewoźna, Anna Szwarczyńska, Nadia Woźnica, Aleksander Pospiech i Nikodem Zjeżdżałka.

Czytaj całość
 
Puchar dla piłkarek ręcznych ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW poniedziałek 13 listopada rozegrany został międzyszkolny turniej piłki ręcznej dziewcząt rocznika 2006. Spotkały się w nim szkoły z Rozdrażewa, Borku Wlkp. Mokronosu i Kobylina. Nasze dziewczęta spisały się w nim znakomicie i po zaciętych bojach zdobyły zaszczytne I miejsce. Wyniki z SP Rozdrażew 13:5 z SP Mokronos 8:8 i z SP Borek Wlkp 20:2. To właśnie zdecydowana przewaga w zdobytych bramkach dala nam tytuł mistrza turnieju. Klaudia Wachowiak zdobyła tytuł najlepszego zawodnika rzucając 14 bramek, a tylko jedna wyprzedziła Kornelię Wachowiak.

Czytaj całość
 
99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość Branżowa Szkoła I stopnia w Kobylinie wespół z Urzędem Miejskim podjęła się po raz kolejny zorganizowania gminnych obchodów Święta Niepodległości. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Kobylina - pan Tomasz Lesiński.
Czytaj całość
 
REISS CUP 2017 nadchodzi! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćNajbardziej wyczekiwane rozgrywki tego roku już za dwa tygodnie! Piłkarskie emocje, doping z prawdziwego zdarzenia i niepowtarzalna atmosfera gwarantowane!
Reiss Cup to największy w Polsce cykl turniejów sportowych dla dzieci, organizowany co roku przez Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa oraz Fundację Piotra Reissa. W każdej edycji bierze udział około 7000 dzieci, grających na co dzień w Akademii.
- Turniej z roku na rok przybiera coraz to większy format. W tegorocznej edycji młodzi pasjonaci futbolu, po raz kolejny staną do walki o zwycięskie puchary. Zapowiada się naprawdę wyjątkowe widowisko!  – dodaje patron klubu Piotr Reiss.
Czytaj całość
 
Zarządzenie nr 155/2017 Utwórz PDF Drukuj

Zarządzenie Nr 155/2017 Burmistrza Kobylina z dnia 16 listopada 2017 roku w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadań publicznych

Treść zarządzenia pod adresem:

http://bip.kobylin.pl/?a=5405

 
Tarcza Herbowa 2017Andrzej Grochowiak Mistrzem Klubu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość11 listopada br. odbyło się strzelanie o tytuł mistrza klubu. W zawodach corocznie organizowanych przez LOK Kobylin z okazji Święta Niepodległości wzięło udział 21 zawodników, członków klubu LOK. W pierwszej rundzie wszyscy zawodnicy mieli prawo oddać dwie dziesięciostrzałowe serie do tarcz ocenianych, następnie dziesięciu zawodników z najlepszymi wynikami strzelało  do tarczy herbowej . Tytuł mistrza klubu i tarcz herbową zdobył Andrzej Grochowiak.  
Czytaj całość
 
Branżowa Szkoła Wicemistrzem Rejonu Kaliskiego Utwórz PDF Drukuj
Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym odbyły się 9 listopada 2017 roku w Raszkowie.
Do zawodów przystąpiło 14 drużyn klas gimnazjalnych. Prawo startu w tym turnieju mieli mistrzowie i wicemistrzowie powiatów. Branżową Szkołę z Kobylina reprezentowali Kacper Waszyński  i Jakub Kaczmarek. Uczniowie po bardzo zaciętych  meczach zajęli II miejsce i tym samym awansowali do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej.


                                                                                                                   Robert Wachowiak
 
Szkoła Podstawowa w Kobylinie najlepsza w Rejonie Kaliskiem Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 8.11.2017r. w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego Igrzysk Dzieci  w Drużynowym Tenisie Stołowym. Powiat krotoszyński reprezentowały dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie. W kategorii dziewcząt Anita Łęcka i Klaudia Wachowiak, które wywalczyły Mistrzostwo Rejonu, natomiast w kategorii chłopców Antoni Frąckowiak i Lucjan Maćkowiak zdobywając Wicemistrzostwo Rejonu. Obie drużyny uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci.  

                                                                                                                        Robert Wachowiak

Czytaj całość
 
Świętujemy wspólnie z seniorami Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość 11 listopada, czyli Święto Niepodległości to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w roku.
W tym roku święto przypadło w sobotę, toteż uroczystości w szkole odbyły się już w piątek. Tego dnia w Szkole Podstawowej w Kuklinowie  panowała uroczysta atmosfera. Wszyscy  uczniowie pojawili się  w strojach galowych. Nie brakowało symboli narodowych na białych koszulach i bluzkach  uczniów. Na zaproszenie społeczności szkolnej w uroczystościach szkolnych z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięli udział seniorzy.
Czytaj całość
 
Śniadanie daje moc! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćSzkoła Podstawowa w Kuklinowie przyłączyła się po raz kolejny do akcji „Zdrowe drugie śniadanie”. Celem akcji jest zachęcenie uczniów do spożywania w szkole zdrowego drugiego śniadania.
Czytaj całość
 
Turniej Niepodległości - tenis stołowy Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTradycyjnie Szkoła Podstawowa w Zalesiu Małym wraz z Urzędem Miejskim  była organizatorem XXIV Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości.
04 listopada 2017 roku na sali Pilawa pojawili się chętni zawodnicy ze szkół Gminy Kobylin. Do rozgrywek przystąpiło 40 zawodników. Rozgrywki były prowadzone w  następujących  kategoriach  wiekowych :  szkoły podstawowe :dziewczęta klasy I-IV , klasy V-VI, klasa VII i gimnazjum. Chłopcy rozegrali mecze w tych samych kategoriach wiekowych.
Oprócz rozgrywek indywidualnych trwała rywalizacja pomiędzy szkołami podstawowymi o puchar dla najlepszej drużyny.
Czytaj całość
 
WORLD ELITE GAMES 2017 Kamer - Turcja Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 19-22 października w nadmorskim kurorcie Kemer, położonym 40 km na zachód od Antalyi odbył się Światowy Turniej Sportów Elitarnych, a wśród nich sumo. Polskę reprezentował zawodnik UKS Samson Kobylin Patryk Swora. Patryk pokazał się z bardzo dobrej strony, przywożąc do ojczyzny brązowy medal w kategorii do 85 kg.
                                             Trener - Mirosław Flak
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Europy Młodzików, Kadetów i JuniorówWarszawa 2017 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPonad 300 sumoków z 11 państw walczyło o Europejski Czempionat. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy UKS Samson Kobylin, którzy wywalczyli aż 9 medali !!!


Czytaj całość
 
Sołtys Roku Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość27 października br. w pomieszczeniach Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyło się podsumowanie plebiscytu „Głosu Wielkopolskiego” Sołtys Roku. Miło nam poinformować że w uroczystości tej wzięli udział dwaj sołtysi z naszej gminy: Grzegorz Kreczmer, który w finale powiatu krotoszyńskiego zajął pierwsze miejsce i Tadeusz Eliasz, który w finale powiatu krotoszyńskiego zajął drugie miejsce. Ceremonii dekoracji dokonał Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Adam Pawłowski Redaktor Naczelny „Głosu Wielkopolskiego”. Grzegorz Kreczmer otrzymał pamiątkowy medal i dyplom, a Tadeusz Eliasz pamiątkowy dyplom. Gratulacje!
Czytaj całość
 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj
Zapraszamy na uroczystości związane z odzyskaniem niepodległości
 SOBOTA 11 LISTOPADA 2017 r. godz. 14:00

Program obchodów:
14:00 - uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie;
15:15 - przemarsz na skwer przy ul. Krotoszyńskiej;
15:20 - uroczystość przy pomniku „Poległym i pomordowanym za wolność i ojczyznę” :
- złożenie wiązanek kwiatów przez delegacje,    
- krótki koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej przy OSP Kobylin;

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy całą społeczność gminy do udziału w obchodach Święta Niepodległości.
 
II WTK młodzików Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW Czarnkowie 29.10.2017r. odbył się II Grand Prix Wielkopolski młodzików w tenisie stołowym. W turnieju startowało 83 zawodników z wielkopolski. Klub „Spółdzielca” Kobylin reprezentowała trójka zawodników. W kategorii chłopców, która była najliczniej obsadzona startowali : Antoni Frąckowiak zajmując 49 miejsce oraz Łucjan Maćkowiak miejsce 21. Chłopcy stoczyli wiele zaciętych i interesujących pojedynków. W grupie dziewcząt startowało 31 zawodniczek, a wśród nich Klaudia Wachowiak, która zajmując 2 miejsce awansowała na II Grand Prix Polski. Turniej ten odbędzie się w Bilczy w dniach 10-12 listopada 2017r.

                                                                                              Robert Wachowiak
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 361 - 380 z 2271