Aktualności
Najnowsze informacje
Powstanie Wielkopolskie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 3 stycznia 2018r.  Kobylin uczcił 99 rocznicę Powstania Wielkopolskiego . Aby upamiętnić ten historyczny zryw naszych  przodków delegacja samorządowa w której znaleźli się: Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kobylinie Wiesław Lisiak i pracownik Urzędu Miejskiego w Kobylinie Anita Danielczyk, złożyła wiązankę kwiatów na pomniku Poległym i Pomordowanym.
Czytaj całość
 
Spotkanie Emerytów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 2 stycznia na sali szkolnej w Kobylinie odbyło się spotkanie kolędowe PZERiI  Koło nr.9. W spotkaniu uczestniczyło 60 osób, czas umilali nam kolędami i pastorałkami dzieci z szkoły podstawowej ze Smolic , kobylinska  schola oraz nasz zespół Młodzi Duchem. Czas przy kawie i ciasteczkach upłynął mam bardzo przyjemnie.
Czytaj całość
 
Sylwester Emerytów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 28 12 2017 r.odbyła się zabawa sylwestrowa w restauracji Bajka w Kobylinie seniorów PZREiI  z Kobylina, Na zabawie było 95 osób.Nogi same rwały się seniorom do tańca .Bawiliśmy się i śpiewaliśmy piosenki biesiadne.Było dużo atrakcji a jedną z nich było wybranie króla i królowej parkietu za który otrzymali złote korony .
Czytaj całość
 
Mikołajki z Biblioteką Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 8 grudnia 2017r. obyła się w sali wiejskiej w Łagiewnikach impreza "Mikołajki z Biblioteką", zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy  w Kobylinie oraz Filię w Łagiewnikach. W ramach popularyzacji czytelnictwa przedszkolacy z Kobylina zostali zaproszeni do prezentacji spektaklu teatralnego pt. „Grzybowa chata”. „Ekoludki” już po raz kolejny ukazały losy leśnych zwierząt, zmagających się z dylematem zdrowego odżywiania. Występ maluchów spotkał się  jak zawsze z dużym aplauzem. Dziękujemy pani Aldonie Kordus za zaproszenie i możliwość promocji naszej placówki
Czytaj całość
 
Spotkanie z seniorami w Łagiewnikach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 6 stycznia br. Sołtys i Radny Łagiewnik – Grzegorz Kreczmer, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich, wspólnie  zorganizowali spotkanie „Sto lat seniorom ”. Każdy uczestnik spotkania otrzymał do rąk własnych imienne zaproszenie, podobnie jak w latach ubiegłych byli to wszyscy mieszkańcy sołectwa którzy ukończyli 60 lat.

Czytaj całość
 
Gwiazdor w Przedszkolu Zalesie Wielkie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDzień 21 grudnia 2017r. w przedszkolu był niezwykle uroczysty. Zgodnie z tradycją wszystkie dzieci i panie podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie nawzajem życzenia świąteczne i zasiadły do wigilijnego stołu. Smakołyków dzisiaj nie zabrakło. Po wigilii dzieci z niecierpliwością oczekiwały na spotkanie z Gwizdorami. Przywitały miłych gości bogatym programem artystycznym. Gwiazdorki w podziękowaniu rozdały wszystkim dzieciom prezenty. Na twarzy każdego przedszkolaka gościł dzisiaj uśmiech i radość.
Czytaj całość
 
TYTKA CHARYTATYWNA SP Zalesie Małe Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKażdy z nas może na co dzień podzielić się z innymi dobrym słowem, uśmiechem, życzliwością. Dzięki takim akcjom jak Tytka charytatywna można w praktyczny sposób zaangażować się w pomoc naszym Braciom i Siostrom.
Z inicjatywy Księdza Proboszcza parafii Wyganów Kazimierza Wawrzyniaka, który przekazał mi Tytki Charytatywne prosząc by dobrze je wykorzystać zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę artykułów spożywczych i chemicznym.

Czytaj całość
 
Jasełka w Szkole Podstawowej Zalesie Małe Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZe świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele zwyczajów i tradycji. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczna atmosferę wprowadzili nas uczniowioe naszej szkoły, którzy wraz z Panią Agatą Skorupa i Panią Katarzyną Sobczak przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły sie w rolę Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magie zbliżających się świąt. Do wpólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.Po występie głos zabrała Pani Dyrektor oraz zaproszeni goście, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie cała społecznośc przełamała się opłatkiem.
Czytaj całość
 
Wigilia w Przedszkolu w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćCzas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 22 grudnia. Brały w niej udział wszystkie dzieci, nauczycielki, pracownicy przedszkola oraz przedstawiciele rady rodziców.  Pani dyrektor Zespołu złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Po spożyciu uroczystej wigilii w salach, dzieci wraz z nauczycielkami udały się na hol przedszkola,  gdzie odbyło się spotkanie z Gwiazdorem. Oczywiście  nie zabrakło wierszyków, piosenek, kolęd i słodkich prezentów.
Czytaj całość
 
Jasełka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 21 grudnia br. przedszkolaki kobylińskiego przedszkola z grupy „Motyle”  zaprezentowały dla wszystkich koleżanek, kolegów i swoich pań  jasełka  pt. „W Betlejem”. Dzieci dużo wcześniej przygotowywały się do występów. Uczyły  się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd i pastorałek. W przepięknej scenografii, w strojach, w miłej i świątecznej atmosferze odegrały swoje role. Występy naszych dzieci wywołały podziw i wzruszenie na twarzach widzów. Miłym  akcentem były życzenia złożone przez małych aktorów, a brzmiały one tak:  „W sercach radosnego pokoju, w domach  świątecznego nastroju, w mikołajowym worku prezentów na rok cały, w ustach by dźwięki kolęd rozbrzmiewały, na stole sianka i obrusa białego, na święta zdrowia oraz szczęśliwego Nowego Roku!”. Niech radość Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok.
Czytaj całość
 
Co się stało z Mikołajem? - 18. 12. 2017r. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćJuż po raz kolejny w tym roku szkolnym do Przedszkola w Kobylinie zawitał Kabaret BZIK, tym razem ze spektaklem „Co się stało z Mikołajem?”.
Zebrani na holu przedszkolacy mogli zobaczyć jak  bohaterowie z dużą dawką humoru przygotowywali się do nadchodzących Świąt.

Czytaj całość
 
Ostrzeżenie o silnym wietrze! Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 69, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu dnia 30.12.2017 r.

Stopień zagrożenia:
1 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz.22:00 dnia 30.12.2017 r. do godz.05:00 dnia 31.12.2017 r.

Obszar: Województwo wielkopolskie

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, zwracam się do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w tym okreie.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01.

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 
Niedzielne popołudnie z kolędami i pastorałkami w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę, 10 grudnia, odbyła się kolejna edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Smolicach. W wypełnionej po brzegi sali wiejskiej mali artyści swoim śpiewem wprowadzili zgromadzoną publiczność w iście świąteczną atmosferę.
Przed widownią zaprezentowało się ponad 37 uczniów i 8 przedszkolaków. Konkursowe wykonania kolęd i pastorałek dostarczyły wszystkim wielu emocji i wzruszeń. Uczestnicy jak zawsze rywalizowali w trzech kategoriach – przedszkole, klasy I-III i IV-VII. Występowali solo, w duetach i w zespołach.

Czytaj całość
 
Bożonarodzeniowe spotkanie w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotnie popołudnie, 16 grudnia, w sali wiejskiej w Smolicach, przy licznie zgromadzonej widowni, odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały programy artystyczne, które  od wielu dni przygotowywały pod okiem swoich pań.
  
Czytaj całość
 
IV Krotoszyńskie Igrzyska w Sumo Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 16 i 17 grudnia w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Krotoszynie odbyły się IV Krotoszyńskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sumo. Organizatorami  zmagań pod hasłem „Sumo ze Świętym Mikołajem” było Towarzystwo Atletyczne Rozum i Polski Związek Sumo. Prawie 400 młodych sportowców z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowało na dohio o miano najlepszych. Kobylin reprezentowało aż 94 uczniów z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole i Branżowej Szkoły I Stopnia w Kobylinie. Atrakcją zawodów były dwa mecze międzypaństwowe pomiędzy Polską i Azerbejdżanem. Oba zakończyły się wygranymi polskich kadrowiczów. W trakcie igrzysk nie brakowało pozasportowych atrakcji. Przygotowano dmuchany zamek, wystąpili tancerze z Centrum Tańca Show Dance Katarzyny Wicenciak-Dudy, Foto-Budka Sebastiana Szostaka oferowała pamiątkowe zdjęcia, uczniowie z ZSP nr 2 w Krotoszynie przygotowywali obiady.


Czytaj całość
 
Jasełka szkolne w SP Smolice Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPielęgnując bożonarodzeniowe tradycje w ostatnim dniu nauki szkolnej w roku kalendarzowym 2017 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami Szkoły Podstawowej w Smolicach zgromadzili się, by wspólnie podziwiać przygotowane przez uczniów klas V-VII pod kierunkiem pani Małgorzaty Bieganek-Szczurek  jasełka. Historia narodzin Jezusa, znana wszystkim tak dobrze, każdego roku ma inną oprawę… Niezmiennie jednak zawsze wygrywa Maleńka Miłość, która przychodzi na świat…

Czytaj całość
 
Dofinansowanie wymiany źródeł ciepła w budynkach i lokalachna terenie gminy Kobylin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW związku z podjęciem przez Radę Miejska w Kobylinie w dniu 30 listopada 2017 roku uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła w budynkach i lokalach położonych na terenie gminy Kobylin, serdecznie zachęcamy do wymiany starych, niskosprawnych i nieeekologicznych źródeł ciepła na nowe.


Czytaj całość
 
Zarządzenie nr 173/2017 Utwórz PDF Drukuj

Zarządzenie nr 173/2017 Burmistrza Kobylina z dnia 28 grudnia  2017r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Kobylin w dziedzinie kultury i kultury fizycznej
na rok 2018r.

Szczegóły pod adresem: http://bip.kobylin.pl/?a=5461

 
Ostrzeżenie o silnym wietrze! Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 68, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu dnia 24.12.2017 r.

Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz.19:00 dnia 24.12.2017 r. do godz.04:00 dnia 25.12.2017 r.

Obszar: Województwo wielkopolskie

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 35 km/h, z porywami do 75 km/h, z zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, zwracam się do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w tym okresie.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01.


Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński
 
Wizyta w Urzędzie Miasta Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 18 grudnia br. dzieci z oddziału „Smerfów” z Przedszkola w Kobylinie odwiedziła pana burmistrza Tomasza Lesińskiego w Urzędzie Miasta i Gminy Kobylin. Nasi milusińscy złożyli panu burmistrzowi życzenia świąteczne od dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników uczniów i przedszkolaków z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole.  Przekazali też życzenia dla wszystkich pracowników UM i G Kobylin. Goście spotkali się z miłym przyjęciem, zostali poczęstowani słodkimi cukierkami i upominkami. Pan burmistrz także przekazał życzenia świąteczne dla wszystkich wychowanków i pracowników Zespołu.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 381 - 400 z 2401