Aktualności
Najnowsze informacje
Turniej deblowy Utwórz PDF Drukuj
Urząd Miejski w Kobylinie informuje że jest w trakcie organizacji deblowych Halowych Mistrzostw Gminy w tenisie ziemnym. Zawody odbędą się w dniach 17, 18  marzec 2018r. System rozgrywek zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszeń.   Zgłoszenia przyjmowane będą przez Jakuba Pernaka tel. 537 006 364 oraz w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, Paweł Wasielewski  tel. 65 548 24 01 do godz. 9,00 12 marca 2018r.
 
Zebranie Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń Wiejskich w Rębiechowie Utwórz PDF Drukuj
W czwartek 22 lutego 2018 roku w świetlicy wiejskiej w Rębiechowie spotkali się członkowie Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń Wiejskich, działających na terenie wsi. Przedstawiciele zarządu obydwóch organizacji zreferowali sprawozdania z działalności za rok ubiegły, a także omówili sprawy bieżące. Burmistrz przedstawił plany inwestycyjne na bieżący rok zarówno na terenie sołectwa, jak i całej gminy Wśród zaproszonych gości byli również: Prezes Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kobylinie – Leszek Nowacki oraz Dyrektor Banku Spółdzielczego
w Kobylinie – Mateusz Sójka.  Ponadto został wybrany nowy członek komisji rewizyjnej Leszek Świtała.

 
Zebranie Kółka Rolniczego w Zalesiu Małym Utwórz PDF Drukuj
W dniu 21 lutego 2018 roku w świetlicy wiejskiej w Zalesiu Małym odbyło się zebranie członków Kółka Rolniczego, działającego na terenie wsi. Wśród zaproszonych gości byli Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński, Prezes Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kobylinie – Leszek Nowacki oraz Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kobylinie – Mateusz Sójka. Przedstawiciel zarządu organizacji omówił sprawy bieżące oraz sprawozdania z działalności w minionym roku. Ponadto został wybrany nowy sekretarz Kółka Rolniczego – pan Marian Twardowski.
 
Zebranie sprawozdawcze OSP Rzemiechów Utwórz PDF Drukuj
W sobotę dnia 24 lutego bieżącego odbyło się zebranie sprawozdawcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzemiechowie. Uczestniczył w nim Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński.
Druhowie przedstawili poszczególne sprawozdania z działalności OSP za rok 2017 i omówili sprawy bieżące.
 
RYBOMANIAZUDZIAŁEMKOBYLIŃSKICH WĘDKARZY Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość„Rybomania” to największe targi wędkarskie w Polsce i jedna z największych wystaw tej branży w Europie. W tym roku miała miejsce akcja „Wędkarze z sercem”, której celem jest stworzenie sprzętowego zaplecza dla funkcjonowania szkółek wędkarskich w Polsce. Nasza kobylińska szkółka, jako jedna z nielicznych w Polsce, została wyróżniona i zaproszona do Poznania na finał owej akcji. Prezes Waldemar Konieczny z przedstawicielkami szkółki odebrał sprzęt wędkarski, który będzie służył do jeszcze lepszego poznawania tajników tego sportu.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Łagiewnik w tenisie stołowym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość24 lutego br. z inicjatywy Rady Sołeckiej i Sołtysa wsi Łagiewniki  zorganizowane zostały mistrzostwa Łagiewnik w tenisie stołowym. Uczestnicy zawodów zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe, a w poszczególnych kategoriach zwyciężali:


Czytaj całość
 
Zebranie sprawozdawcze OSP w Zalesiu Wielkim Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 16 lutego 2018 roku w świetlicy wiejskiej w Zalesiu Wielkim odbyło się coroczne zebranie sprawozdawcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej, działającej na terenie wsi. Uczestniczył w nim Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński. Podczas zebrania poszczególni przedstawiciele Zarządu omówili sprawozdania z działalności w roku minionym oraz sprawy bieżące jednostki. Burmistrz przedstawił zebranym budżet i plany inwestycyjne Gminy na rok bieżący. Wybrany został nowy członek komisji rewizyjnej Hubert Sikora.
Czytaj całość
 
Podziękowanie Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćDyrekcja Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie składa gorące słowa podziękowania Strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylinie za przycięcie drzew obok budynku Zespołu oraz uprzątnięcie gałęzi. Panu Pawłowi Bzdędze dziękujemy za udostępnienie podnośnika.


Czytaj całość
 
Wycieczka na lodowisko i do parku trampolin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW czwartek 15 lutego, w czasie ferii zimowych, świetlica Szkoły Podstawowej w Kobylinie zorganizowała wyjazd na zajęcia rekreacyjno - sportowe. Pierwszym punktem wycieczki było lodowisko w Gostyniu. Uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności jazdy figurowej na lodzie. Bywało różnie, ale liczyły się chęci. Można powiedzieć, że radzili sobie wspaniale i nikogo nie zostawili na lodzie, pomagając sobie wzajemnie. Mając całe lodowisko do dyspozycji, można było tworzyć różne ciekawe układy. Mimo bolących kolan i kostek zabawa była niepowtarzalna. Drugim punktem wyjazdu był park trampolin Euro Jump w Lesznie. Podczas pobytu uczniowie mieli do dyspozycji ścianę wspinaczkową z basenem gąbek, trampoliny sportowe, koszykówkę na trampolinach oraz interaktywny tor przeszkód, który wymagał od każdego skupienia, koncentracji oraz dobrej kondycji fizycznej. W drodze powrotnej dzieci posiliły się w restauracji Mc’Donalds i w dobrych humorach wróciły do domu.

Danuta Janura-Barteczka
Czytaj całość
 
Światowy Dzień Chorego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPamiętając o potrzebie bezinteresownej pomocy dla innych i nawiązując do obchodów Światowego Dnia Chorego, dnia 11 lutego uczniowie świetlicy Szkoły Podstawowej w Kobylinie wraz z opiekunką p. Danutą Janura-Barteczka udali się do Parafii Matki Boskiej Przy Żłóbku w Kobylinie. Dzieci wystąpiły z przygotowanym wcześniej programem artystycznym. Poprzez śpiew, recytację, tańce, pragnęły rozjaśnić trudy codzienności ludzi chorych, samotnych, którzy borykają się na co dzień z bólem, niepełnosprawnością. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze i na pewno zaowocuje dalszą współpracą. Poza tym miało posłużyć rozwijaniu jakże ważnych w dzisiejszym świecie pozytywnych wartości wśród uczniów jak: dobro, wrażliwość, szacunek do ludzi starszych i cel ten zrealizowano.

Danuta Janura-Barteczka
Czytaj całość
 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie zaprasza na DZIEŃ KOBIET Z MAKIJAŻYSTKĄ.
Warsztaty makijażu prowadzone przez Klaudię Kuczyńską odbędą się 2 marca (piątek) o godz. 17.00 w sali wiejskiej w Łagiewnikach.
Serdecznie zapraszamy !
 
Ostrzeżenie o silnym mrozie! Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 7, wydanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW Oddział w Poznaniu dnia 25.02.2018 r.
 
Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)
 
Ważność: od godz. 01:00 dnia 26.02.2018 r. do godz. 08:00 dnia 02.03.2018 r.
 
Obszar: województwo wielkopolskie
 
Przebieg: Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -15°C do -13°C, lokalnie do -18°C. Temperatura maksymalna w dzień od -8°C do -5°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 20 km/h.
 
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%
 
Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, proszę o ograniczenie przebywania na powietrzu, ponieważ przy temperaturze poniżej minus 10 stopni może następować bardzo szybkie wychłodzenie organizmu, a następnie odmrożenia, a nawet zamarznięcie i śmierć. Proszę również zainteresować się osobami wokół Was, które z różnych względów mogą być narażeni na wychłodzenie i zamarznięcie oraz reagować, gdy widzimy osoby bezdomne, śpiące w nieogrzewanych pomieszczeniach lub na dworze.
 
Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01.


Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 
MISTRZOSTWA POWIATU W WARCABACH Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość8 lutego w sali OSP Smolice odbyły się Mistrzostwa Powiatu w warcabach. W turnieju udział wzięło 24 dziewczyny i 26 chłopców z 9 szkół podstawowych ( SP nr 1 Krotoszyn, SP nr 4 Krotoszyn, Zduny, Roszki, Biadki, Lutogniew, Zalesie Małe, Kuklinów, Smolice i SP nr 8 Krotoszyn). Zawodnicy rywalizowali na dystansie 9 rund, a odpowiedni program do kojarzenia par czuwał nad sprawnym przebiegiem. Rywalizacja toczyła się w miłej i przyjaznej atmosferze.

Czytaj całość
 
Mistrzostwa Łagiewnik - strzelanie z kpn Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 17 luty 2018r. w Łagiewnikach odbyły się mistrzostwa wioski w strzelaniu z karabinka pneumatycznego do tarcz punktowych. Każdy uczestnik mógł oddać dowolną ilość  5-strzałowych serii. Do klasyfikacji liczono 2 najlepsze serie.

Czytaj całość
 
Przebudowa drogi w Kuklinowie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćRuszył drugi etap przebudowy drogi w Kuklinowie. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Patryk Borowczyk z Krobi. Termin realizacji zadania do 30 czerwca br. W tegorocznym budżecie Gmina Kobylin przeznaczyła na to zadanie kwotę 733.000,00 zł.

Czytaj całość
 
OSP Smolice Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotę 17 lutego odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Staży Pożarnej w Smolicach.W sali Druhny i Druhowie, oraz zaproszeni goście oglądali przy pomocy projektora czytane sprawozdania, ponieważ zebranie było przeprowadzone w wersji multimedialnej.Zagościli do nas: Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński,Asystent Senatora Łukasza Mikołajczyka Jarosław Kubiak,Członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu, Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Kobylinie, oraz w Zdunach,Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Jutrosinie, a także Radni powiatu krotoszyńskiego, Rady Miejskiej w Kobylinie, Sołtysi Smolic,Raszew i Zdziętaw, delegacje OSP Baszków, Izbice, Ostoje,Rogożewo, Sarnowa, Zduny.Nie zabrakło także naszych sponsorów,Dyrektora SP w Smolicach, Biblioteki Publicznej, Prezesa KGW w Smolicach i Prezesa Kółka Rolniczego.Funkcjonariusza KP PSP w Krotoszynie, oraz panów Policjantów.
Czytaj całość
 
Zebranie sprawozdawcze OSP Łagiewniki Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 13 lutego w świetlicy wiejskiej odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Łagiewnikach. Na zebranie przybyli: Burmistrz Kobylina –  Tomasz Lesiński, Komendant PSP w Krotoszynie – starszy brygadier mgr. inż. Jacek Strużyński, Zastępca Prezesa Miejsko - Gminnego Związku OSP RP w Kobylinie dh Paweł Sieńko. Zebranie otworzył Prezes miejscowej jednostki dh Jan Patryas, po czym nastąpiło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu strażackiego. Na przewodniczącego zebrania wybrano dh Sławomira Zagierskiego. Po wysłuchaniu wszystkich sprawozdań z działalności jednostki, na wniosek komisji rewizyjnej udzielono absolutorium Zarządowi za 2017 r. Pod koniec zebrania głos zabrali: Burmistrz – Tomasz Lesiński, Komendant PSP –  Jacek Strużyński oraz Zastępca Prezesa – Paweł Sieńko.

Czytaj całość
 
Zebranie sprawozdawcze OSP w Kuklinowie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW poniedziałkowy wieczór (12 lutego) w świetlicy wiejskiej w Kuklinowie odbyło się tradycyjne, coroczne zebranie sprawozdawcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuklinowie. Przedstawiciele zarządu zreferowali sprawozdania z działalności w minionym roku oraz omówili sprawy bieżące jednostki. Prezes – Roman Nowaczyk podziękował Panom Mariuszowi Martynka oraz Marcinowi Gieruszowi za finansowe wsparcie jednostki OSP w Kuklinowie. W zebraniu udział wziął również Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński, który po krótce omówił planowane zadania i inwestycje gminne na bieżący rok.
Czytaj całość
 
Zebranie członków Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń Wiejskich w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
W poniedziałek 12 lutego w świetlicy wiejskiej w Smolicach odbyło się zebranie członków Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń Wiejskich, działających na terenie wsi. Wśród zaproszonych gości byli Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński oraz Prezes Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kobylinie – Leszek Nowacki. Przedstawiciele zarządów obydwóch organizacji omówili sprawy bieżące oraz sprawozdania z działalności w minionym roku, natomiast Burmistrz przedstawił plany inwestycyjne na bieżący rok zarówno na terenie sołectwa, jak i całej gminy.
 
Otwarte Mistrzostwa Gminy Kobylinw tenisie stołowymim. Andrzeja Lesinskiego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 9 lutego br. w sali sportowej Pilawa odbyły się Mistrzostwa Gminy Kobylin im. Andrzeja Lesinskiego. W tym roku pierwszy raz były to zawody otwarte Organizatorami zawodów byli: LKS Spółdzielca Kobylin, LZS z terenu gminy oraz UM Kobylin. Uczestników powitał  i oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński.  Frekwencja dopisała, w zawodach wzięło  udział  70 zawodników, którzy zostali podzieleni na kategorie wiekowe.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 381 - 400 z 2498