Aktualności
Najnowsze informacje
OGŁOSZENIE Utwórz PDF Drukuj
Kobylińskie Towarzystwo Kulturalne zaprasza na uroczystość patriotyczną poświęconą pamięci ofiar II wojny światowej w piątek 31 sierpnia br. o godz. 19:00 przy pomniku „Poległym i Pomordowanym” ul. Krotoszyńska.

                                                                                                       Prezes KTK
                                                                                                   Teresa Bukowska
 
OGŁOSZENIE Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćBURMISTRZ KOBYLINA
ogłasza
III przetarg pisemny nieograniczony
na sprzedaż ciągnika rolniczego marki URSUS C355, Nr rej. PKR C191, rok produkcji 1972
stanowiącego własność Gminy Kobylin


Opis przedmiotu sprzedaży:

Pojazd marki: URSUS
Model pojazdu: C355
Nr rejestracyjny: PKR C191
Rok produkcji: 1972
Nr identyfikacyjny (VIN): 138453
Data pierwszej rejestracji: 31.07.1972 r.
Data ważności badania technicznego: 05.12.2018r.
Ubezpieczenie OC ważne do: 31.12.2018r.
Dop. masa całkowita: 2680 kg
Rodzaj silnika: Diesel
Pojemność/Moc silnika: 3120,00 cm3

Cena wywoławcza:
5.840,11 zł netto + obowiązująca stawka VAT 23%, tj. 1.343,23 zł, co daje cenę brutto 7.183,34 zł
Czytaj całość
 
Zbiornik Grobla Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 22 sierpnia br. odbył się odbiór końcowy robót polegających na odtworzeniu zbiornika wodnego przy ulicy Grobla w Kobylinie. Wykonawcą była firma AGRO – LAS SERWIS Handel i Usługi Andrzej Piętowski z Poznania. W ramach inwestycji w pierwszej kolejności wykonano odmulenie dna stawu. Następnie projekt przebudowy terenu obejmował odnowienie linii brzegowej wraz z remontem istniejących budowli wodnych oraz oczyszczenie rowu. Istniejący drzewostan został uzupełniony o nowe nasadzenia. Ostateczny koszt wykonanych robót wyniósł 218.912,26 zł. Na realizację inwestycji Gmina pozyskała środki finansowe z programu Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy „Lider” w kwocie 146.033,00 zł.
Czytaj całość
 
Gminne Dożynki Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę 19 sierpnia br. na stadionie w Kobylinie odbyły się Gminne Dożynki, których organizatorem był Urząd Miejski oraz samorządy wiejskie Gminy Kobylin.
Imprezę rozpoczęło przejście korowodu składającego się z delegacji poszczególnych wsi, władz Gminy oraz zaproszonych gości na stadion. Tradycyjnie już uroczystości dożynkowe na stadionie rozpoczęły się wylotem gołębi. Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński dokonał oficjalnego otwarcia dożynek, a wieńce dożynkowe poświęcił Ojciec Ksawery Majewski Gwardian Klasztoru Ojców Franciszkanów w Kobylinie.

Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćBURMISTRZ KOBYLINA
ogłasza
III przetarg pisemny nieograniczony
na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego JELCZ 005 nr rejestracyjny PKR L449, rok produkcji 1988
stanowiącego własność Gminy Kobylin


Opis przedmiotu sprzedaży:

Pojazd marki: JELCZ 005
Nr rejestracyjny: PKR L449
Rok produkcji: 1988
Nr identyfikacyjny (VIN): 11562
Data pierwszej rejestracji: 10 stycznia 1989
Data ważności badania technicznego: 4 kwietnia 2018
Ubezpieczenie OC ważne do: 31 grudnia 2018
Przebieg: 30057 km
Dop. masa całkowita: 12000 kg
Rodzaj silnika: Diesel
Pojemność/Moc silnika: 11100
Dopuszczalna ładowność: 2500 kg
Liczba miejsc: 6

Cena wywoławcza:
10 560,00 zł netto + obowiązująca stawka VAT 23%, tj. 2 428,00 zł, co daje cenę brutto 12 988,00 zł


Czytaj całość
 
Droga Starygród Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTrwają prace związane z przebudową drogi gminnej w Starymgrodzie prowadzącej w kierunku cmentarza. Zakres prac obejmuje wykonanie podbudowy z tłucznia oraz ułożenie masy bitumicznej na odcinku 230 metrów i szerokości 5 metrów. Dużą część robót przygotowawczych wykonali parafianie kościoła rzymsko – katolickiego p.w. Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny w Starymgrodzie.

Czytaj całość
 
Wakacje Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZgodnie z tradycją z lat ubiegłych w okresie letnim zostały zorganizowane Zielone Wakacje. Tegorocznym organizatorem półkolonii była Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie. Dla wielu dzieci jest to jedyna forma wypoczynku i atrakcji w czasie letnich wakacji. Półkolonie odbywały się w dwóch turnusach, pierwszy od 2 do 13 lipca oraz drugi 16 do 27 lipca w godzinach od 9:00 do 14:00. Z tej formy wypoczynku skorzystało 60 uczniów naszej szkoły jak również dzieci ze szkoły w Zalesiu Małym i ze Smolic. Pieczę nad wychowankami sprawowały Panie DANUTA JANURA – BARTECZKA, JOANNA MAJOREK – PILUJSKA, KLAUDIA BARANOWSKA.
Czytaj całość
 
XXVII Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćXXVII Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego - Galeria Zdjęć
 
Czytaj całość
 
Dożynki wiejskie w Łagiewnikach - 15.08.2018 r. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW środowe popołudnie mieszkańcy Łagiewnik zgromadzili się na placu przy świetlicy wiejskiej, aby wspólnie obchodzić Święto Plonów. Część oficjalną rozpoczął sołtys wsi Grzegorz Kreczmer, który przywitał wszystkich rolników, mieszkańców i gości. Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Dżygała, Radny Powiatu Krotoszyńskiego Wiesław Popiołek, Prezes Hodowli Roślin Smolice Sp. z o.o. Grupa IHAR Władysław Poślednik, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kobylinie Mateusz Sójka oraz Kierownik Posterunku Policji w Kobylinie Mariusz Polny. Dożynkową część artystyczną przygotował zespół Łagiewniczanie.
Czytaj całość
 
XXVII Przegląd Klubów Seniora Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość12 sierpnia w Kobylinie odbył się XXVII przegląd Klubów Seniora. Organizatorem przeglądu byli członkowie Klubu Seniora Złoty Wiek” z Kobylina. Z zaproszenia skorzystali seniorzy z następujących zespołów: Familia Kuklinów, Pogodni Krotoszyn, Razem Raźniej Długie Stare, Pod Klonem Miejska Górka, Babie Lato Żerków, Głuchowianie Głuchów, Harfa Kobylin. Przegląd otworzył Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński. Na zakończenie Pani Teresa Łukowiak - Prezes Klubu Seniora z Kobylina wręczyła przedstawicielom poszczególnych klubów pamiątkowe serca i dyplomy.
Czytaj całość
 
Dożynki wiejskie w Raszewach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWe wtorkowy wieczór 14 sierpnia odbyły się po raz pierwszy dożynki wiejskie w Raszewach. Po trudach żniw mieszkańcy tej małej wsi spotkali się wraz z Burmistrzem Kobylina – Tomaszem Lesińskim na boisku w centrum wsi, by wspólnie świętować „Dożynki 2018”. Podczas biesiady wszyscy mogli skosztować pysznych domowych wypieków, grochówki, grillowanej kiełbaski, a także chleba ze smalcem. Sołtys podzielił się z mieszkańcami chlebem wypieczonym z mąki z tegorocznych zbóż.
Czytaj całość
 
XXVII Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego - Wyniki Utwórz PDF Drukuj

XXVII Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego:

Wyniki:

Open: Pobierz

Drużynowe: Pobierz

 

K1: Pobierz

K2: Pobierz

K3: Pobierz

K4: Pobierz

 

M1: Pobierz

M2: Pobierz

M3: Pobierz

M4: Pobierz

 
Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość12 sierpnia zakończyły się rozgrywki tenisa ziemnego o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla. W zawodach wystartowało 14 zawodników, którzy zostali podzieleni na grupy z każdej grupy do dalszych rozgrywek awansowały po dwie osoby. W meczu o trzecie miejsce Janusz Deptuła pokonał Mieszko Grzesiaka 2:0 (6:2, 6:3), w meczu o pierwsze miejsce Ryszard Bruder pokonał Bogusława Frąckowiaka 2:1 (4:6, 6:2, 6:0). Wręczenia pamiątkowych statuetek i sprzętu sportowego dokonali Przewodniczący Rady Osiedla Zdzisław Górski i Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński
Czytaj całość
 
Dożynki wiejskie sołectw Smolice i Zdziętawy Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę 12 sierpnia br., na pięknie przystrojonym kwiatami i kłosami zbóż placu, w pobliżu świetlicy wiejskiej w Smolicach, odbyły się „Dożynki Wiejskie 2018”., zorganizowane przez Sołectwa wsi Smolic i Zdziętaw, na czele z sołtysami: Panem Józefem Ratajczakiem – pełniącym rolę Gospodarza Dożynek oraz Panią Hanną Szymańską.

Czytaj całość
 
Rowerowe Rodeo Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach od 7 do 11 sierpnia odbyło się kolejne Rowerowe Rodeo. Tegoroczne edycja była  XXI z kolei. Cel imprezy to popularyzacja jazdy rowerowej i nauki rywalizacji fair play. Organizatorem była Rada Osiedla miasta Kobylin, która ufundowała paczki ze słodyczami dla każdego z uczestników oraz dwa rowery przeznaczone do losowania. Oprócz tego Urząd Miejski w Kobylinie przekazał puchary dla zwycięzców poszczególnych kategorii i pamiątkowe dyplomy, a Kółko Rolnicze medale.
Czytaj całość
 
Zakończono remont pomieszczeń w Szkole Podstawowej w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDobiega końca remont dwóch pomieszczeń klasowych w budynku Szkoły Podstawowej w Smolicach. Wykonawcą jest firma WIL-BUD Hubert Kowalski z Kobylina. Ostateczne rozliczenie nastąpi po zakończeniu prac.
Czytaj całość
 
SP Kobylin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDobiegły końca prace remontowe polegające na wzmocnieniu konstrukcji stropu w budynku Zespołu Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima i Przedszkole w Kobylinie. Zamontowano nowy sufit kasetonowy z nowym oświetleniem, w jednym z pomieszczeń ułożona została nowa wykładzina, trzy klasy zostały pomalowane. Prace wykonała firma FUHP Włodzimierz Kowalski z Kobylina.  W najbliższych dniach zostanie wyznaczony termin odbioru robót i znana będzie ostateczna kwota wykonanych prac.
Czytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

GMINNE DOŻYNKI
19 sierpnia
2018
KOBYLIN

 

 

13:45 – Przemarsz korowodu
14:05 – Powitanie delegacji
14:10 – Wylot gołębi
14:15 – Hymn Polski
14:20 – Powitanie gości i oficjalne otwarcie dożynek
14:25 – Orkiestra Dęta
         – Poświęcenie wieńców
14:30 – Część obrzędowa „Łagiewniczanie”
14:35 – Wręczanie wieńców dożynkowych
15:10 – Występy dzieci z Przedszkola Kobylin
15:40 – Jasiek Kuroń – kulinaria
16:40 – „Łagiewniczanie”
17:00 – „Krotoszanie”
17:30 – Chór „Familia” Kuklinów
17:50 – Chór „Harfa”
18:10 – „Młodzi duchem”
18:30 – Elżbieta Siama
19:00 – Gwiazda wieczoru Krzysztof Kasowski „KASA”
20:30 – Zabawa taneczna, gra zespół Bliźniacy

Zapraszamy:

– do obejrzenia wystawy sprzętu rolniczego,
– grupa rekonstrukcyjna Żarno – życie w dawnej wsi,
– do stoisk gastronomicznych przygotowanych przez KGW
– dzieci na plac zabaw.

 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj
Komitet organizacyjny zaprasza na
XXVII Ogólnopolski Bieg
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
15 SIERPNIA 2018r.
Stadion w Kobylinie


9:50 Zbiórka uczestników na stadionie
10:10 Uroczystość otwarcia biegu
10:30 Start do Biegu Głównego
10:35 Biegi młodzieżowe
12:20 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
13:30 Zakończenie biegu na stadionie
 
Ostrzeżenie o UPAŁACH Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 17, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu, dnia 06.08.2018 r.


Zjawisko: Upały
Stopień zagrożenia: 2 (w skali 3-stopniowej)
Ważność: od godz. 12:00  dnia 07.08.2018 r. do godz. 06:00 dnia 10.08.2018 r.
Obszar: województwo wielkopolskie – powiat krotoszyński
Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 22°C.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%
Uwagi:  Brak

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, zwracam się do mieszkańców o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym okresie, ograniczenie przebywania na słońcu, picie dużej ilości wody, ubierania się stosownie do pogody oraz ścisłe przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych w każdym miejscu, w którym się znajdujemy.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobyline tel. 65/548-24-01.

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 60 z 2452