Aktualności
Najnowsze informacje
Mistrzostwa Europy w Bułgarskim Płowdiw Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 26-29.04.2018r Bułgarski Płowdiw po raz pierwszy był organizatorem Mistrzostw Europy w sumo. O tytuł Mistrza Europy młodzieżowców i seniorów rywalizowali reprezentanci Azerbejdżanu, Białorusi, Bułgarii, Estonii, Gruzji, Niemiec, Węgier, Izraela, Łotwy, Rosji, Ukrainy, Norwegia, Litwy i Polski. Jak już wielokrotnie mogliśmy cieszyć się z znakomitych występów naszych zawodników w imprezach o zasięgu europejskim i tym razem mamy powody do radości.

Czytaj całość
 
Turniej indywidualny w tenisie ziemnym Utwórz PDF Drukuj
Urząd Miejski w Kobylinie informuje że jest w trakcie organizacji indywidualnych  Mistrzostw Gminy w tenisie ziemnym. Zawody odbędą się w terminie od 15 maja 2018r. do 16 czerwca 2018r. System rozgrywek zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszeń.   Zgłoszenia przyjmowane będą przez Jakub Pernak tel. 537 006 364 oraz w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, Paweł Wasielewski  tel. 65 548 24 01 do godz. 9,00 14 maja 2018r.
 
Deblowe Mistrzostwa Gminy Kobylin w tenisie ziemnym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość6 maja br. zakończyły się deblowe mistrzostwa Gminy Kobylin w tenisie ziemnym. Do rozgrywek zgłosiły się cztery deble. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym.

Czytaj całość
 
Strzelaniez okazji uchwalenia Konstytucji 3 - goMaja Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość3 maja br. odbyło się strzelanie z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Organizatorem zawodów było Koło Środowiskowe LOK Kobylin. W zawodach każdy uczestnik mógł oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii. Ogółem w zawodach wzięło udział 22 zawodników. Do klasyfikacji wliczano wynik najlepszej serii.  
Czytaj całość
 
Remont części chodnikowej ulicy Aleje Powstańców Wlkp. w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćRozpoczęły się roboty budowlane polegające na remoncie części chodnikowej ulicy Aleje Powstańców Wlkp. w Kobylinie. Nawierzchnia chodnika zostanie wykonana z kostki granitowej. Ponadto uzupełniony zostanie chodnik w części parkowej ulicy od strony powiatowej. Wykonawcą jest firma BRUKARSTWO KASPRZAK Sp. z o.o. z Koźmina Wlkp. Inwestorem jest Powiatowy Zarząd Dróg w Krotoszynie. Gmina Kobylin udziela pomocy finansowej na wykonanie tego zadania w wysokości 50%, tj. 137.500,00 zł.
Czytaj całość
 
DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćUprzejmie informujemy, że Gmina Kobylin posiada w swojej ofercie trzy działki na sprzedaż, które zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są pod działalność usługową. Działki znajdują się w Kobylinie przy ulicy Czerwona Róża. Poniżej przedstawiamy powierzchnię oferowanych działek, a jednocześnie zachęcamy do zakupu. Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, pokój nr 6.

    1. Działka nr 2292 o pow. 1666 m2   
    2. Działka nr 2291 o pow. 1339 m2
    3. Działka nr 2289 o pow. 1118 m2
Czytaj całość
 
Życzenia Utwórz PDF Drukuj

Z okazji Dnia Strażaka składamy wszystkim Druhnom i Druhom wyrazy szacunku i uznania za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków, za służbę społeczeństwu na rzecz ratowanie zdrowia, życia i mienia. Życzymy tylu szczęśliwych powrotów, co wyjazdów, dużo zdrowia, radości i pomyślności, aby służba w straży była dla Was źródłem satysfakcji i powodem do dumy.            Niech św. Florian ma Was w opiece.


                      Przewodniczący Rady Miejskiej                                           Burmistrz Kobylina

                                Tadeusz Dżygała                                                            Tomasz Lesiński

 
Wizyta Starosty Krotoszyńskiego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu dzisiejszym na zaproszenie Burmistrza Kobylina – Tomasza Lesińskiego w naszej Gminie gościł Starosta Krotoszyński – Stanisław Szczotka. Włodarze oraz radny powiatowy – Wiesław Popiołek rozmawiali o planowanych na najbliższy czas wspólnych inwestycjach Gminy i Powiatu. Zapoznali się z dokumentem opracowanym w 2014 r., jakim jest  „Koncepcja dróg rowerowych na terenie miasta i gminy Kobylin”.

Czytaj całość
 
Złożenie wiązanki kwiatów przy pomniku Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKonstytucja 3 maja uchwalona przez Sejm Czteroletni w roku 1791 to pierwsza spisana ustawa zasadnicza w Europie. Była ona próbą reformy ustroju Rzeczypospolitej po jej pierwszym rozbiorze. Zapewniała prawa polityczne szlachcie i mieszczanom, brała pod opiekę chłopów. Znosiła liberum veto i wolną elekcję. Wprowadzała podział władzy na ustawodawczą, sądowniczą i wykonawczą, tę ostatnią składając w ręce króla i tzw. Straży Praw, zwiększała też liczebność armii. Od chwili uchwalenia Konstytucja stała się symbolem dążeń do odzyskania niepodległości i suwerenności Rzeczypospolitej, niezależnie od przeszkód wewnętrznych i zagrożeń zewnętrznych. Z tej okazji delegacja w składzie: Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kobylinie – Wiesław Lisiak oraz Radny Rady Powiatu Krotoszyńskiego – Wiesław Popiołek złożyli wiązankę kwiatów przy pomniku „Poległym i Pomordowanym za Ojczyznę i Wolność”.
Czytaj całość
 
Ostrzeżenie o burzach z gradem Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 15 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 30.04.2018 r.

Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz. 17:00 do godz. 23:00 dnia 30.04.2018 r.

Obszar: województwo wielkopolskie - subregion kalisko-leszczyński

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 20 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, proszę mieszkańców o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym okresie oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01.
 

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 
Sezon lotowy gołębi rozpoczęty Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZwiązek Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja Kobylin rozpoczął sezon lotowy. Podczas pierwszego koszowania gołębi, na punkcie wkładań hodowców odwiedził Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński. Prezes Sekcji – Eugeniusz Brzykcy opowiedział Burmistrzowi o tym, jak przebiega każdy lot od momentu oddania gołębi do lotu, do powrotu do swojego domu, czyli gołębnika. 29 kwietnia odbył się pierwszy lot z Krosna Odrzańskiego. Tegoroczna rywalizacja potrwa do połowy września. W sumie odbędzie się 14 lotów gołębi dorosłych i 6 lotów gołębi młodych, przy czym najdłuższe loty rozpoczynają się w Holandii (prawie 800 km). Burmistrz życzył hodowcom uczciwej rywalizacji oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników. 
Czytaj całość
 
Adam Stankowski  fotograf amator Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu dzisiejszym z wizytą u Burmistrza Kobylina gościł pan Adam Stankowski – Kobyliniak, który od najmłodszych swoich lat wszystkie wolne chwile spędza na obserwacjach przyrody. W latach 1986 – 1995 był aktywnym członkiem Leszczyńskiego Klubu Ornitologicznego, a od roku 1996 Leszczyńskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Pan Adam od kilku lat fotografuje przyrodę swoich rodzinnych stron oraz zmiany jakie się tam dokonują.
Czytaj całość
 
Wyróżnieni podczas sesji Rady Miejskiej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćPodczas XLIII Sesji Rady Miejskiej w Kobylinie Burmistrz Kobylina - Tomasz Lesiński, Radny Powiatu Krotoszyńskiego - Wiesław Popiołek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Kobylinie - Tadeusz Dżygała uroczyście wręczyli gratulacje Panu Andrzejowi Robaszkiewiczowi – najbardziej zasłużonemu działaczowi rzemiosła na terenie Gminy Kobylin. Burmistrz odczytał podziękowania dla Pana Robaszkiewicza przesłane przez Starostę i Przewodniczącego Rady Powiatu Krotoszyńskiego.Czytaj całość
 
Rajd po Ziemi Krotoszyńskiej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćMamy za sobą pierwszy etap rowerowego Rajdu po Ziemi Krotoszyńskiej, którego organizatorami są: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Urząd Miejski w Krotoszynie,
Urząd Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, Urząd Miejski w Kobylinie, Urząd Gminy Rozdrażew, Urząd Miejski w Sulmierzycach, Urząd Miejski w Zdunach oraz Klub Turystyki Rowerowej „Peleton”. Celem rajdu jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości,  uhonorowanie bohaterów poległych za Ojczyznę przez złożenie kwiatów w miejscach pamięci, upamiętnienie XX rocznicy powstania samorządu powiatowego poprzez ukazanie wspólnego dorobku samorządów gminnych i samorządu powiatowego, a także ukazanie piękna Ziemi Krotoszyńskiej, propagowanie zdrowego i ekologicznego stylu życia w formie turystyki rowerowe oraz integracja samorządów i mieszkańców powiatu. W sobotę grupa ponad

Czytaj całość
 
Zawody wędkarskie Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW dniu 29 kwietnia 2018 r. na zbiorniku wodnym w Długołęce rozegrane zostały zawody wędkarskie o Mistrza Koła PZW Kobylin nr 191. Oficjalnego otwarcia dokonał prezes Koła Waldemar Konieczny życząc wszystkim dobrych połowów i mile spędzonego wolnego czasu nad wodą. Do rywalizacji stanęło 25 uczestników, podzielonych na dwie kategorie: juniorzy i seniorzy. Pogoda dopisała.

Czytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj
Ogłoszenie Burmistrza Kobylina o przyznaniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane dla obiektów zabytkowych wpisanych do   rejestru  zabytków   nie  stanowiących  własności Gminy Kobylin

Burmistrz Kobylina na podstawie § 7 ust. 2 Uchwały Nr XXIII/123/12 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 26 października 2012 r. w sprawie zasad i trybu postępowania przy udzielaniu i rozliczaniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane dla obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków  nie stanowiących własności Gminy Kobylin zawiadamia, że  Gmina Kobylin udzieliła pomocy finansowej w postaci dotacji  dla:

1. Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Smolicach w kwocie 25.000 zł na realizowane roboty budowlane polegające na remoncie dachu (etap III) Kościoła Parafialnego   w  Smolicach.

2. Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Stanisława Bpa  w  Kobylinie w kwocie 15.000 zł na realizowane roboty budowlane polegające na konserwacji witraży okiennych oraz montażu zewnętrznej szyby osłonowej  Kościoła Parafialnego  w  Kobylinie.Kobylin, dnia 30 kwietnia 2018r.
                                                                                            

                                                                                                         Burmistrz Kobylina
                                                                                                                     -\\-
                                                                                                          Tomasz Lesiński

 
 Gminne Mistrzostwa Szkół o Puchar Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 27.04.2018 r. w Kobylinie odbyły się Gminne Mistrzostwa  Szkół o Puchar Burmistrza Kobylina w tenisie stołowym. W turnieju wzięło udział 49 zawodników z czterech szkół: SP Kobylin, SP Kuklinów, SP Smolice, Branżowa Szkoła I stopnia w  Kobylinie.
Czytaj całość
 
Wachowiak z dwoma medalami w Pucharze Świata Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDużym sukcesem dla Łukasza Wachowiaka zakończył się występ w Belgium Junior & Cadet Open,  który zdobył dwa brązowe medale - w grze podwójnej oraz drużynowej. Puchar Świata odbył się w Spa w Belgii w dniach 18-22 kwietnia 2018r. Para deblowa Wachowiak/ Petaś już w pierwszej rundzie ITTF Belgium Open zrobiła miłą niespodziankę. Polacy wyeliminowali chiński debel Gao Shentong/Zhao Jiaxin, wygrywając 3:1. W drugiej rundzie Polacy ograli (3:0) parę gospodarzy. Zwycięstwo nad Belgami było przepustką do ćwierćfinału, w którym po pięciu setach Petaś i Wachowiak pokonali debel Portugalczyków Vitor Amori/Samuel da Silva 3:2. Dopiero w półfinale doznali porażki 3:1  z norwesko-portugalską parą Borgar Haug/Ioannis Sgouropulos. Polski debel w turnieju ITTF Belgium Open wywalczył brązowy medal.
Czytaj całość
 
III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY "TĘGA GŁOWA" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość20 i 24 kwietnia 2018 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Smolicach III Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Tęga Głowa".
Głównym celem jest popularyzowanie matematyki. Ważne jest również rozwijanie zainteresowań matematycznych i umiejętności logicznego myślenia, wspieranie rozwoju talentów matematycznych, mobilizowanie uczniów do stałej systematycznej pracy, stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności oraz wzmocnienie poczucia własnej wartości i wiary we własne siły.

Czytaj całość
 
Przebudowa drogi gminnej w Kuklinowie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 26.04.20018 roku w obecności przedstawicieli Urzędu Miejskiego, Inspektora nadzoru, Wykonawcy oraz mieszkańców Kuklinowa odbył się końcowy odbiór robót polegających na przebudowie drogi gminnej w Kuklinowie. Prace wykonała firma Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Patryk Borowczyk z Krobi za łączną kwotę 1.006.534,76 zł. Uroczystego poświęcenia dokonał proboszcz Parafii w Starymgrodzie Ryszard Muszyński.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 60 z 2272