Aktualności
Najnowsze informacje
Ochrona Danych Osobowych - UM Kobylin Utwórz PDF Drukuj

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych "RODO"), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

Poniższe zasady stosuje się od dnia 25 maja 2018 roku.

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Miejskim w Kobylinie  jest: Burmistrz Kobylina (Rynek Marszałka Józefa Piłsudskiego nr 1).

2. Jeśli ma Pani/Pan pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych możesz się z nim skontaktować z Inspektorem ochrony danych / e-mail Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć /.
    Jeśli przetwarzamy dane na podstawie Twojej zgody, możesz ją w każdej chwili wycofać. Wystarczy, że zwrócisz się do inspektora ochrony danych.

3. Administrator danych osobowych - Burmistrz Kobylina przetwarza Pani/Pana dane osobowe na podstawie obowiązujących przepisów prawa, zawartych umów oraz na podstawie udzielonej zgody.


Czytaj całość
 
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w SP Smolice Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZakończenie roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęło się Mszą św., którą w intencji pani dyrektor, nauczycieli, pani katechetki, pracowników szkoły i przedszkola oraz dzieci i ich rodziców odprawił ksiądz dziekan dr Błażej Dojas.
   
Czytaj całość
 
Pożegnanie Absolwentów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość22 czerwca jest dniem zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Każdy rok szkolny to czas wytężonej pracy i wysiłku, ale także sukcesów i radości będących zasługą zarówno  uczniów,
jak i nauczycieli, którzy przekazując swoją wiedzę, pasję i ciekawość świata uczą wartości, zasad moralnych i wszystkiego, co potrzebne jest w dorosłym życiu.

Czytaj całość
 
Wspomnienie o ś.p. Pani Annie Dembeckiej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćŚmierć zawsze przychodzi nie w porę. Z wielkim żalem pożegnano w dniu 6 czerwca 2018r. zmarłą panią Annę Dembecką – mamę, babcię, koleżankę, znajomą, nauczyciela i dyrektora, dla wielu - po prostu - panią Anię.

Czytaj całość
 
Zapytanie ofertowe Utwórz PDF Drukuj

ZAPYTANIE OFERTOWE na „Budowę sprawnościowego placu zabaw przy ul. Grobla w Kobylinie w ramach rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności (OSA)”

 Pliki do pobrania:

 zapytanie_ofertowe_OSA.doc

 zalacznik_nr_2_formularz ofertowy.docx

 zalacznik_nr_3_oswiadczenie.docx

 zalacznik_nr_4_projekt umowy.docx

 dok_techniczna.zip

Wyjaśnienie do zapytania ofertowego.pdf

 
EUROPE SUMO CUP Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPuchar Europy EUROPE SUMO CUP odbył się w Krotoszynie 16.06.2018 r. Impreza o zasięgu europejskim będąca jednocześnie kwalifikacją na The World Games 2021 przyciągnęła na krotoszyński rynek ponad 100 zawodników z 10 międzynarodowych reprezentacji tj. Rosji, Ukrainy, Estonii, Niemiec, Gruzji, Tadżykistanu, Bułgarii, Węgier, Azerbejdżanu i Polski. Zawodnicy toczyli walki na specjalnie zbudowanym na tą okazję dohyo ustawione w sąsiedztwie Ratusza.

Czytaj całość
 
Zbieramy makulaturę - Chronimy lasy Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćOd wielu lat smolicka szkoła uczestniczy w akcji zbierania makulatury. W ten sposób chcemy uświadomić naszym uczniom, jak cenny jest to surowiec. Zbierając makulaturę chronimy lasy. To one wykorzystywane są do produkcji papieru. Poprzez zbiórkę makulatury w naszej szkole zachęcamy również do segregowania odpadów. Życie w czystym środowisku jest przyjemniejsze i zdrowsze.
Nasza szkoła zebrała w tym roku dokładnie 2,835 tony makulatury. Wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji serdecznie dziękujemy.

Czytaj całość
 
Ostrzeżenie o burzach z gradem! Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 3, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu, dnia 21.06.2018 r.

Stopień zagrożenia: 2 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz. 16:00 do godz. 23:00 dnia 21.06.2018 r.

Obszar: województwo wielkopolskie - pow. krotoszyński

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h, lokalnie 100 km/h. Miejscami grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, proszę mieszkańców o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym okresie oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01.

 
Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński
 
Zaproszenie na XLV sesję Rady Miejskiej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 994 ze zm.) zwołuję XLV sesję Rady Miejskiej w Kobylinie.
Sesja odbędzie się w czwartek, dnia 28 czerwca 2018 roku o godzinie 18:00 w Sali szkolnej przy Placu Glabera 1, z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Zapytania, wnioski i interpelacje radnych.
4. Informacja Burmistrza o działalności międzysesyjnej.
5. Informacja dotycząca realizacji remontów i inwestycji oświatowych.
6. Sytuacja na rynku pracy w powiecie krotoszyńskim ze szczególnym uwzględnieniem Gminy Kobylin.
7. Podjęcie uchwał:
  • w sprawie: rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego i sprawozdania z wykonania budżetu gminy Kobylin za rok 2017,  
  • w sprawie: udzielenia absolutorium Burmistrzowi Kobylina,
  • w sprawie: wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą Kobylin, a Miastem Leszno w zakresie realizacji zadania pomocy społecznej,
  • w sprawie: ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w ośrodkach wsparcia i mieszkaniach chronionych,
  • w sprawie: dopłat do taryfowej grupy odbiorców usług w zakresie zbiorowego odprowadzania ścieków,
  • w sprawie: wyrażenia woli utworzenia Stowarzyszenia Samorządów Południowo-Zachodniej Wielkopolski „Samorząd dla Zrównoważonego Rozwoju” i przystąpienia do Stowarzyszenia Gminy Kobylin,
  • w sprawie: zmiany budżetu gminy Kobylin na rok 2018,
  • w sprawie: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kobylin na lata 2018-2027.  
7. Wolne głosy i wnioski.
8. Zakończenie.

                   Przewodniczący
                   Rady Miejskiej

                   Tadeusz Dżygała

 
Zakończono przebudowę chodnika przy ulicy Twardowskiego w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZakończyły się roboty budowlane polegające na przebudowie chodnika przy ulicy Twardowskiego w Kobylinie. Prace wykonała firma Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Patryk Borowczyk z Krobi za kwotę 101.807,42 zł. W ramach inwestycji wykonano nawierzchnię chodników oraz zjazdów z betonowej kostki brukowej, regulację wysokościową wpustów deszczowych, remont cząstkowy nawierzchni przy wymienianym krawężniku.

Czytaj całość
 
Montaż klimatyzacji w świetlicy wiejskiej w Fijałowie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 20.06.2018 roku w obecności przedstawicieli Urzędu Miejskiego, Wykonawcy, Sołtys wsi Fijałów oraz członka Rady Sołeckiej odbył się końcowy odbiór robót polegających na dostawie i montażu trzech klimatyzatorów naściennych w świetlicy wiejskiej w Fijałowie. Prace wykonała firma PIASNY Wojciech chłodnictwo-rolnictwo-ogród z Kobylina za kwotę 18.819,00 zł.
Czytaj całość
 
Turniej indywidualny w tenisie ziemnym Utwórz PDF Drukuj

Urząd Miejski w Kobylinie informuje że jest w trakcie organizacji turnieju tenisa ziemnego o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla.

Zawody odbędą się w terminie od 7 lipca 2018r. do 12 sierpnia 2018r.

System rozgrywek zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmowane będą przez Jakub Pernak tel. 537 006 364 oraz w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, Paweł Wasielewski  tel. 65 548 24 01 do godz. 9:00 2 lipca 2018r.

 
Ryszard Bruder Mistrzem Gminy Kobylin w tenisie ziemnym Utwórz PDF Drukuj
16 czerwca br. zakończyły się indywidualne mistrzostwa Gminy Kobylin w tenisie ziemnym. W rozgrywkach które rozpoczęły się 15 maja br. udział wzięło 12 zawodników. Zgodnie z regulaminem zawodów uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy. Z każdej grupy wychodziło po dwóch zawodników. W meczach półfinałowych Zygmunt Idziak pokonał Bogusława Frąckowiaka 2:1 (4:6, 6:4, 6:4), Ryszard Bruder pokonał Michała Bzodka 2:0 (6:3, 6:0). w meczu o trzecie miejsce Bogusław Frąckowiak pokonał Michała Bzodka 2:0 (6:4, 6:4) a w finale Ryszard Bruder pokonał Zygmunta Idziaka 2:0 (6:3, 6:0).
Mistrzostwa podsumował Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński który  wręczył zwycięzcom pamiątkowe statuetki i sprzęt sportowy.
 
Zawody strzeleckie z okazji "Dni Kobylina" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość16 czerwca br. odbyły się zawody strzeleckie z okazji Dni Kobylina. Organizatorem zawodów było koło środowiskowe LOK Kobylin. Każdy z uczestników mógł oddać dowolną liczbę serii. Do klasyfikacji liczono wynik najlepszej serii.

   
Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćGmina Kobylin wynajmie lokal użytkowo-handlowy, który jest położony w miejscowości Fijałów na działkach oznaczonych numerami geodezyjnymi 70 i 70/1, zapisanych w KW KZ1R00031758/8 w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie w Wydziale Ksiąg Wieczystych. Powierzchnia lokalu użytkowego-sklepu wynosi  85 m2.
Zainteresowanych wynajmem w/w pomieszczenia prosimy o zgłaszanie się do Urzędu Miejskiego w Kobylinie.
Czytaj całość
 
Przebudowa drogi w Starymgrodzie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 19 czerwca br. podpisana została umowa na wykonanie prac związanych z przebudową drogi gminnej w miejscowości Starygród, na odcinku od kościoła do cmentarza. Wykonawcą został Zakład Usługowo – Handlowy Damian Wojtkowiak z Bożacina. Przebudowa drogi polegać będzie na wykonaniu nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych na podbudowie z kruszywa łamanego. Termin wykonania do dnia 31.08.2018r.  Koszt zadania wyniesie 96.724,09 zł. Gmina Kobylin złożyła wniosek do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w związku z naborem do Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej na przebudowę wspomnianej drogi, jednak wniosek nie znalazł się na liście projektów zakwalifikowanych do dofinansowania.
Czytaj całość
 
Dni Kobylina 2018 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDni Kobylina 2018 - Parada starych i zabytkowych samochodów i motocykli
Czytaj całość
 
Dni Kobylina 2018 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDni Kobylina 2018 - fotorelacja z niedzieli - pokazy sportów walki.
Czytaj całość
 
Dni Kobylina 2018 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDni Kobylina 2018 -  fotorelacja występy przedszkolaków i grup tanecznych
Czytaj całość
 
Dni Kobylina 2018 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDni Kobylina 2018 - fotorelacja z niedzieli
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 60 z 2376