Aktualności
Najnowsze informacje
PAINTBALL Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość9 listopada br. kadra pedagogiczna Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie zorganizowała dla 22-osobowej grupy uczestników zajęcia terenowe. W tej grupie znaleźli się również uczniowie naszej placówki. Byli to: Wiktor Kliszcz, Paweł Sobański, Jakub  Nowak, Korneliusz Flak, Kacper Kempa,  Marcin Nowacki i Adam Kulawski.

Czytaj całość
 
Stadion w Kobylinie prace na trybunach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość24 listopada br. rozpoczęły się prace na trybunach stadionu w Kobylinie. Prace polegają na wykonaniu uszczelnień dylatacyjnych masą poliuretanową z PCI Elriton 100. Wykonawcą robót jest Zakład Budowlany „Jan-Bud” Janusz Piskorski Zalesie Wielkie 62, 63-740 Kobylin.
Czytaj całość
 
Andrzejki Seniorów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość28 listopada br. Kobylińskie Koło nr 9 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów zorganizowało zabawę andrzejkową. Do restauracji Bajka przybyli członkowie naszego koła  oraz delegacje zaprzyjaźnionych kół z sąsiednich gmin. Andrzejki były okazją do wspólnego śpiewania, wraz z zespołem „Młodzi duchem”, piosenek biesiadnych a miłośnicy tańca bawili się przy rytmach skocznej muzyki.

Czytaj całość
 
Sport Utwórz PDF Drukuj

Drużyna juniora starszego KS Piast Kobylin, wicelider rozgrywek po rundzie jesiennej

Stoją od lewej: Wachowiak Maciej, Grajewski Rafał, Pospiech Tobiasz, Leśniak Roland, Niedziela Tomasz, Frąckowiak Martyn, Szwarczyński Jakub, Przybylski Robert, Żyto Paweł, Wciórka Patryk.
Klęczą od lewej: Chlebowski Julian, Biederman Kacper, Wachowiak Ksawery, Jagła Adrian, Stanisławski Eryk, Jędrzejak Eryk.

 
Sport Utwórz PDF Drukuj
Drużyna młodzika KS Piast Kobylin, zajmująca trzecie miejsce w tabeli po rundzie jesiennej.
 
Udzielania dotacji celowej na dofinansowanie realizacji przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Utwórz PDF Drukuj
W roku 2018 gmina Kobylin nadal będzie udzielała dofinansowania na realizację przydomowych oczyszczalni ścieków, na obszarach gminy, na których budowa sieci kanalizacji sanitarnej jest nieopłacalna. W roku 2017 do Urzędu Miejskiego wpłynęły 3 wnioski o udzielenie dotacji celowej na realizację przydomowych oczyszczalni ścieków. Termin składania wniosków upływa z dniem 31 maja każdego roku, natomiast rozliczenie końcowe wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków upływa z dniem 31 października każdego roku. Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z tego programu dofinansowania.

Regulamin, wniosek oraz rozliczenie końcowe dostępne pod adresem: http://bip.kobylin.pl/?a=3212
 
Wizyta Holendrów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 22 – 26 listopada 2017 r. gościliśmy w naszej gminie czteroosobową grupę Holendrów. Głównym celem przyjazdu gości było wręczenie 25 rodzinom paczek świątecznych.
W czwartek 23 listopada burmistrz Tomasz Lesiński spotkał  się z gośćmi z Holandii, członkami Stichting Samenwerking Bernheze – Kobylin. Rozmawiano o współpracy fundacji z Holandii i Towarzystwa Polsko-Holenderskiego, która trwa już ponad 20 lat.
Goście przyglądali się też występom dzieci i młodzieży na V Gminnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Dla wszystkich uczestników ufundowali słodki upominek.
Goście z Holandii spotkali się w sobotę 25 listopada ze strażakami OSP w Smolicach.
Czytaj całość
 
Zakończyła się przebudowa i rozbudowa części budynku z remontem sali sportowe Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZakończyły się prace budowlane polegające na przebudowie i rozbudowie części budynku z remontem sali sportowej PILAWA przy ulicy Strzeleckiej w Kobylinie. Wykonawcą była Firma WIL BUD Hubert Kowalski z Kobylina. Całkowity koszt zadania wyniósł 1.410.932,89 zł. Na realizację inwestycji Gmina pozyskała środki finansowe z Ministerstwa Sportu, w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 642.000,00 zł.
Czytaj całość
 
Halowa Liga Gminna w piłce nożnej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość26 listopada br. ruszyły rozgrywki halowej ligi gminnej w piłce nożnej sezon 2017/2018.  Do tegorocznych rozgrywek przystąpiło dziewięć drużyn. Pierwszą bramkę zdobył Mikołaj Stanisławski w 6 minucie meczu Wielkopolanie – Dream Team. Łącznie w pierwszej kolejce strzelono 37 bramek, liderem strzelców został Mateusz Bzodek /Venetia/ z czterema trafieniami.
Czytaj całość
 
10  lecie powstaniaKoła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kuklinowie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 4 listopada br. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Kuklinowie odchodziło 10 rocznicę powstania . Uroczystość odbyła się w Sali Domu Strażaka w Kuklinowie.   Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wśród których był Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, a także zaproszone chóry i delegacje z zaprzyjaźnionych Gmin.  W trakcie uroczystości została zaprezentowana działalność Koła, zasłużonym działaczom wręczono odznaczenia związkowe i dyplomy okolicznościowe. W części artystycznej wystąpił chór Familia oraz przedstawiciele zespołu „Krotoszanie”, którzy zaprezentowali  tańce ludowe. Na zakończenie  wszystkich zaproszono do wspólnej zabawy.
Czytaj całość
 
Kobylińscy tenisiści na turnieju w Zdunach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW Zdunach 18 listopada rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Zdun z okazji Święta Niepodległości. W turnieju wzięło udział 64 tenisistów. Rozgrywki prowadzone były indywidualnie w pięciu kategoriach.
W grupie nagrodzonych znalazło się 7 zawodników reprezentujących klub LKS Spółdzielca Kobylin. Najlepiej wypadł Antoni Frąckowiak zdobywając I miejsce oraz Klaudia Wachowiak, która zajmując III miejsce stała się niespodzianką w kategorii open.
Czytaj całość
 
Informacja Utwórz PDF Drukuj
W związku z nowelizacją ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych, Wojewoda Wielkopolski, Zbigniew Hoffmann informuje o wynikających z niej uprawnieniach dotyczących prawa do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej (w ciągu 7 dni) i usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach oraz korzystania bez skierowania z ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych. Istnieje też możliwość uzyskania - po złożeniu wniosku - comiesięcznego, niezależnego od dochodów świadczenia w kwocie 402,72 zł.

Jednocześnie informuje o powołaniu Andrzeja Radke na stanowisko pełnomocnika ds. współpracy z działaczami opozycji antykomunistycznej oraz osobami represjonowanymi z powodów politycznych, który udzielić może bliższych informacji na ten temat pod numerem telefonu  609481808 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej ( Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ).
 
Utwardzenie nawierzchni przy pasie zieleni na ulicy Aleje Powstańców Wlkp. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPrzy jednym z pasów zieleni na ulicy Aleje Powstańców Wielkopolskich trwają prace mające na celu utwardzenie nawierzchni kostką granitową. Roboty polegające na ułożeniu 17 m2 kostki, wykonuje Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe Jankowiak Marek z Nowego Sielca (gmina Jutrosin). Docelowo zostaną zamontowane ławki stanowiące nieodzowny element małej architektury w wyposażeniu terenów miejskich, ale także doskonały punkt odpoczynku dla tutejszych spacerowiczów.
Czytaj całość
 
Urodziny Astrid Lindgren Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość14 listopada obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Kobylinie urodziny Astrid Lindgren. Okazją do świętowania była 110 rocznica urodzin tej szwedzkiej pisarki, której książki dla dzieci znane są na całym świecie. Bo któż nie zna bohaterów „Dzieci z Bullerbyn”, „Dzieci z ulicy Awanturników” czy tak barwnej postaci jaką była Pippi Pończoszanka.
Czytaj całość
 
Spotkanie z ratownikiem medycznym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość20 listopada naszą Świetlicę w Szkole Podstawowej w Kobylinie odwiedził niezwykły gość: ratownik medyczny – Pan Jakub Nelle. To było nie tylko bardzo miłe spotkanie, ale przede wszystkim bardzo ważne i pouczające. Dzięki ratownikowi dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz jak wzywać pomoc. Uczniowie nauczyli się numerów telefonów ratunkowych oraz dowiedzieli się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Chętne Świetliki mogły też spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomach, za co dostawały „Dyplomy Małego Ratownika”.

Czytaj całość
 
Konkurs biblioteczny Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćNasz Pani bibliotekarka Katarzyna Kubicka na początku roku szkolnego ogłosiła konkurs dla uczniów naszej szkoły. Klasy I i III miały za zadanie zrobić zakładkę do książki, natomiast klasy IV, V, VI – ilustracje do ulubionej książki. W piątek 17 listopada Pani Kubicka ogłosiła wyniki – zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Czytaj całość
 
"Objazdowa biblioteka" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW przedszkolu w Zalesiu Wielkim została wznowiona akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. Pani bibliotekarka Katarzyna Kubicka odwiedziła dzieci w przedszkolu. Zabrała ze sobą mnóstwo kolorowych książek. Każdemu sześciolatkowi została założona karta czytelnika, każdy mógł też wypożyczyć do domu książki. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki o żółwiu Franklinie, która została przeczytana przez jedną z uczennic naszej szkoły Adriannę Biedermann. Serdecznie dziękujemy miłym, gościom  za wizytę i czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania.
Czytaj całość
 
" Przedszkolne rogaliki św. Marcina" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 8 listopada 2017 roku nasze przedszkolaki stanęły przed ważnym zadaniem. W związku z tym, że dnia 11 listopada przypada Święto Niepodległości, a także swoje święto ma św. Marcin tradycją jest, że pieczemy rogaliki. Wierni tradycji okazali się nasi najmłodsi wychowankowie. Pod czujnym okiem pań pracujących w przedszkolu  upiekli pyszne rogale. Przedszkolaki do zadania podeszli bardzo profesjonalnie i już po niedługim czasie wszyscy zajadali się pysznymi rogalikami.
Czytaj całość
 
Święto Niepodległości w Szkole w Zalesiu Małym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćNarodowe Święto Niepodległości jest świętem państwowym obchodzonym corocznie 11 listopada upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów. W naszej szkole dnia 10 listopada 2017 roku święto odzyskania niepodległości uczciliśmy uroczystym apelem, który został przygotowany przez Panią Małgorzatę Juskowiak i zaprezentowany przez uczniów klasy V. Po zakończonej uroczystej akademii uczciliśmy także św. Marcina pysznymi rogalami.
Czytaj całość
 
 Święto pieczonego ziemniaka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 26.10.2017 roku tradycyjnie, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole „ Święto pieczonego ziemniaka”. Dzień ten rozpoczął się od szykowania pysznego śniadania. Uczniowie poszczególnych klas pod czujnym okiem nauczycieli i rodziców zajęli się przygotowaniem kanapek, szaszłyków owocowych, sałatki warzywnej, surówki.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 60 z 1987