Aktualności
Najnowsze informacje
1 Turniej Halowej Piłki Siatkowej Utwórz PDF Drukuj
 
VII TURNIEJ WARCABÓW O PUCHAR PREZESA TOWARZYSTWA BAŚKA Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość 5 grudnia 2018 roku już po raz siódmy odbył się Turniej Warcabów o Puchar Prezesa Towarzystwa Gier Planszowych i Gry w Karty „Baśka”. Do Smolic zawitały szkoły z Milicza, Krotoszyna, Koźmina Wlkp., Kobylina, Kuklinowa, Zalesia Małego i Zdun. W sumie w turnieju uczestniczyło 49 zawodników (23 dziewczynki i 26 chłopców). Uczniowie rywalizowali ze sobą w kategorii chłopców i dziewcząt, a całe rozgrywki toczyły się systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund. Większość pojedynków stało na wyrównanym, wysokim poziomie

Czytaj całość
 
Przybądź do nas, Mikołaju, poprawimy się! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćCo roku, 6 grudnia, każde dziecko, to małe i duże czeka na prezent od Świętego Mikołaja. Nie pamiętamy o przewinieniach w nadziei, że Święty ma dobrotliwe serce i o nas nie zapomni…

Czytaj całość
 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZapraszamy na szkolenie "Podstawy BulgarianBag oraz Suples Fit Ball". Podczas 3-godzinnych zajęć uczestnicy zostaną zapoznani z podstawowymi technikami ćwiczeń z workiem bułgarskim oraz elementami „Suples Fit Ball”. Szkolenie poprowadzi Tomasz Waściński - licencjonowany instruktor BulgarianBag oraz Suples Fit Ball, który uprawnienia instruktorskie uzyskał z rąk legendarnego Ivana Ivanowa- twórcy systemu treningowego Suples.

Czytaj całość
 
REISS CUP 2018 nadchodzi! (8-9 grudnia 2018) Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćNajbardziej wyczekiwane rozgrywki tego roku już za dwa tygodnie! Piłkarskie emocje, doping z prawdziwego zdarzenia i niepowtarzalna atmosfera gwarantowane!

Reiss Cup to największy w Polsce cykl turniejów sportowych dla dzieci, organizowany co roku przez Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa oraz Fundację Piotra Reissa.W każdej edycji bierze udział około 9000 dzieci, grających na co dzień w Akademii.

Czytaj całość
 
Odbiór kolejnego etapu budowy kanalizacji sanitarnej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 5 grudnia 2018 roku dokonany został odbiór kolejnego odcinka robót dotyczących budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Długołęka i Smolice. Zakres ten obejmował wybudowanie dwóch przepompowni ścieków i 400 mb kanalizacji grawitacyjnej o średnicy 200 mm bez odtworzenia nawierzchni asfaltowych. W odbiorze uczestniczyli przedstawiciele inwestora – Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński oraz Wiesław Popiołek, Wykonawca – Marian Iberhan, Inspektor nadzoru – Damian Bolach i przedstawiciele przyszłego użytkownika, tj. MZWiK w Strzelcach Wielkich – Tomasz Mikołajski i Paweł Piasecki. Jeżeli aura zimowa pozwoli prace będą dalej kontynuowane. Termin zakończenia tego przedsięwzięcia planowany jest na koniec marca 2019 roku.

Czytaj całość
 
Rozpoczynamy remont budynku kina w Kobylinie ! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 5 grudnia 2018 roku w imieniu Gminy Kobylin Burmistrz Tomasz Lesiński podpisał umowę na wykonanie prac remontowych w budynku kina przy ulicy Strzeleckiej w Kobylinie, polegających na wymianie stolarki zewnętrznej okiennej i drzwiowej. Wykonawcą został Zakład Budowlany „JAN-BUD” Janusz Piskorski z Zalesia Wielkiego. Termin wykonania wyznaczono do dnia 22 grudnia br.

Czytaj całość
 
Konferencja Zawodowa w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTradycyjne spotkanie pracodawców uczniów szkoły branżowej jest okazją do podsumowania współpracy w zakresie kształcenia i rozwoju zawodowego młodzieży uczącej się w szkole w celu optymalnego przygotowania jej do podjęcia i wykonywania pracy zawodowej, do podziękowania mistrzom i wychowawcom za całoroczną współpracę oraz do wymiany doświadczeń na temat kształcenia zawodowego.

Czytaj całość
 
ZDUNY KARATE CUP 2018 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość 17 listopada odbył się XVI Turniej ZDUNY KARATE CUP 2018 O PUCHAR BURMISTRZA ZDUN. W zawodach uczestniczyło 286 zawodników z 25 klubów. Karatecy z Uczniowskiego Klubu Sportowego ‘’UKEMI’’ z Kobylina zdobyli w sumie 5 medali (2 srebrne, 3 brązowe)
Czytaj całość
 
Konkurs piosenki i pieśni patriotycznej, Jutrosin 2018 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość Udział w „Konkursie piosenki i pieśni patriotycznej, Jutrosin 2018” był jedną z kolejnych okazji, by uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Władysława Bartkowiaka w Jutrosinie, było kształtowanie postaw patriotycznych i wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia.
Czytaj całość
 
Romskie Andrzejki Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 1 grudnia br. Koło Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kobylinie obchodziło Andrzejki w stylu romskim. Na początku Przewodnicząca Koła p.Urszula Wojciechowska przywitała wszystkich przybyłych.
Czytaj całość
 
Zmagania młodych przyrodników w Konkursie ekologiczno  przyrodniczym. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość„Sama wiedza to za mało, musi ona znaleźć jeszcze zastosowanie”
Johann Wolfgang Goethe.
29 listopada po raz drugi odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs ekologiczno – przyrodniczy dla uczniów klas 5 – 6, który został zorganizowany we współpracy z Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie, a dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Czytaj całość
 
I N F O R M A C J A Utwórz PDF Drukuj
 
Odbiór I etapu budowy grzybka w Starym Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 3 grudnia br. w obecności Burmistrza Kobylina Tomasza Lesińskiego, Sołtysa wsi Stary Kobylin Michała Skupina, Wykonawcy Sławomira Kłosowskiego oraz Kierownika budowy Mirosława Węcłasia odbył się odbiór I etapu budowy świetlicy wiejskiej – grzybka w Starym Kobylinie. Zakres prac obejmował wykonanie ław i ścian fundamentowych, podkładów pod posadzki oraz częściowej wewnętrznej instalacji wod-kan. Koszt robót wyniósł 35.603,20 zł.
Czytaj całość
 
Spotkanie odnośnie konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW poniedziałek 3 grudnia 2018r. w obecności Burmistrza Kobylina Tomasza Lesińskiego i projektanta Pana Mirosława Węcłasia, odbyło się spotkanie z przedstawicielami sołectwa Stary Kobylin, Rębiechów i Wyganów. Celem spotkania było omówienie wstępnych propozycji inicjatyw na rzecz rozwoju tych miejscowości i omówienie zasad udziału w jednym z najpopularniejszych konkursów dotacyjnych „Pięknieje Wielkopolska Wieś”.
W ramach konkursu można ubiegać się o dofinansowanie następujących projektów:
•zagospodarowanie przestrzeni publicznej, poprawiające estetykę miejscowości,
•zachowanie, odtwarzanie i promowanie dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego lub krajobrazowego,
•kultywowanie tradycji społeczności lokalnych.
Czytaj całość
 
Puchar Polski Juniorów i Seniorów w SUMO Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPodczas ostatniego tegorocznego Pucharu Polski Juniorów i Seniorów w stolicy polskiego, jaki i europejskiego Sumo – w Krotoszynie nasz klub jak zwykle spisał się fenomenalnie.

Złote medale w swoich kategoriach wagowych zdobyli
Wirginia Roszek
Wiktoria Przewoźna
Patryk Swora

Czytaj całość
 
Towarzystwo Polsko-Holenderskie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW ramach współpracy z Stichting Samenwerking Bernheze – Kobylin z Holandii realizujemy projekt dla seniorów Jesteśmy jeszcze aktywni . Uczestniczyli w nim seniorzy z Kobylina. Zorganizowano spotkanie z przedstawicielkami stowarzyszenia Ziołowieś Pępowo, pt. "Medycyna konwencjonalna a harmonia ciała i ducha". Seniorzy brali udział również w zajęciach florystycznych.
Czytaj całość
 
Wieczornica ku czci Niepodległej w Kuklinowie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW piątek 30 listopada w sali wiejskiej w Kuklinowie odbyła się uroczystość poświęcona obchodom 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Uczestniczyło w niej ponad 200 osób. Głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa w Kuklinowie wraz z parafią Starygród, Stowarzyszeniem „Kuklinów”, Radą Sołecką w Kuklinowie i Stowarzyszeniem „Rodzina Ułańska”
Czytaj całość
 
Fryzjer - moja pasja i zawód. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 23 listopada 2018r. uczestniczki Hufca Pracy 15- 2 w Krotoszynie, a zarazem uczennice I klasy Branżowej Szkoły I Stopnia w Kobylinie kształcące się w zawodzie fryzjer wraz z wychowawcą Magdaleną Nowacką oraz Darią Piskorek przeprowadziły zajęcia o tematyce „Fryzjer moja pasja i zawód” na zaproszenie opiekuna świetlicy w szkole podstawowej w Kobylinie – pani Danuty Janury.
Czytaj całość
 
Ostrzeżenie meteorologiczne marznące opady drogi śliskie Utwórz PDF Drukuj
WCZK Poznań informuje: IMGW-PIB OSTRZEGA: MARZNĄCE OPADY/1 wielkopolskie od godz. 12:00/01.12 do godz. 16:00/01.12.2018 marznące opady, drogi śliskie. Dotyczy powiatu krotoszyńskiego.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 60 z 2643