Aktualności
Najnowsze informacje
Zarządzenie nr 173/2017 Utwórz PDF Drukuj

Zarządzenie nr 173/2017 Burmistrza Kobylina z dnia 28 grudnia  2017r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Kobylin w dziedzinie kultury i kultury fizycznej
na rok 2018r.

Szczegóły pod adresem: http://bip.kobylin.pl/?a=5461

 
Ostrzeżenie o silnym wietrze! Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 68, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu dnia 24.12.2017 r.

Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz.19:00 dnia 24.12.2017 r. do godz.04:00 dnia 25.12.2017 r.

Obszar: Województwo wielkopolskie

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 35 km/h, z porywami do 75 km/h, z zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, zwracam się do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w tym okresie.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01.


Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński
 
Wizyta w Urzędzie Miasta Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 18 grudnia br. dzieci z oddziału „Smerfów” z Przedszkola w Kobylinie odwiedziła pana burmistrza Tomasza Lesińskiego w Urzędzie Miasta i Gminy Kobylin. Nasi milusińscy złożyli panu burmistrzowi życzenia świąteczne od dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników uczniów i przedszkolaków z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole.  Przekazali też życzenia dla wszystkich pracowników UM i G Kobylin. Goście spotkali się z miłym przyjęciem, zostali poczęstowani słodkimi cukierkami i upominkami. Pan burmistrz także przekazał życzenia świąteczne dla wszystkich wychowanków i pracowników Zespołu.
Czytaj całość
 
Wigilia w Zalesiu Małym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość12 grudnia br. w Sali wiejskiej w Zalesiu Małym odbyła się wigilia w której udział wzięli: Tomasz Lesiński  Burmistrz Kobylina, Łukasz Jarus Radny Rady Miejskiej w Kobylinie, Grażyna Pazgrat Dyrektor SP Zalesie Małe, członkowie Rady Sołeckiej w Zalesiu Małym, członkowie OSP w Zalesiu Małym, mieszkańcy wsi. Gośćmi na spotkaniu byli przedstawiciele firmy Bolsius: Kristen Vincent wraz z synem Sven'em, Renata Marchlewska, Jacek Więcek, Marcin Wencel i Carl Sennert.
Wspólne kolędowanie poprowadziły Panie z Kółka Muzycznego z Zalesia Małego pod przewodnictwem p. Weroniki Piasnej.
Wigilia odbyła się w miłej i serdecznej atmosferze integrując wszystkie organizacje wiejskie wraz z zaproszonymi gośćmi.
Czytaj całość
 
HIPOKRATES Utwórz PDF Drukuj

Trwa tegoroczna edycja prestiżowego plebiscytu organizowanego przez redakcję „Głosu Wielkopolskiego” pod honorowym patronatem Jana Grabkowskiego, starosty poznańskiego oraz prof. dr hab. Andrzeja Tykarskiego, rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – HIPOKRATES WIELKOPOLSKI, w którym wybierzemy najlepszych lekarzy, pielęgniarki i placówki medyczne w naszym województwie. Głosowanie w etapie wojewódzkim trwa od piątku, 22 grudnia do soboty, 30 grudnia (do godziny 21).
W plebiscycie biorą udział zgłoszeni przez swoich pacjentów lekarze, pielęgniarki i położne oraz farmaceuci, którzy według czytelników zasługują na to wyjątkowe wyróżnienie.
Do konkursu zgłoszono osoby, które w stosunku do pacjenta wykazują się wyjątkową empatią, wrażliwością, życzliwością, a także takie, które podziwiamy za ponadprzeciętną wiedzę lub umiejętności.

 

 Zwycięzcą etapu powiatowego w kategorii pielęgniarka/położna roku 2017 została
Pani Iwona Kazubek z NZOZ AVICENNA w Kobylinie.
Zachęcamy do oddawania głosów w etapie wojewódzkim:
SMS pod nr 72355 o treści PIE.128

 
Z wizytą u Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj
W dniu 18 grudnia br. Burmistrz Kobylina  Tomasz Lesiński gościł  – Zbigniewa Młynarczyka. W trakcie spotkania Burmistrz podziękował Zbyszkowi za promowanie Gminy Kobylin na portalach społecznościowych.
Zbyszek Młynarczyk mimo że na co dzień mieszka i pracuje w Poznaniu żywo zainteresowany jest tym co dzieje się w naszej małej ojczyźnie i tą wiedzą bezinteresownie dzieli się z naszymi mieszkańcami.
 
Koncert Orkiestry Dętej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZgodnie z wcześniejszą zapowiedzią  16 grudnia 2017r. w Sali Gimnazjum Kobylin odbył się Koncert Orkiestry Dętej. Zgromadzona publiczność  wysłuchała  znanych przebojów filmowych, oraz świątecznych, były to orkiestrowe aranżacje. Gościem specjalnym była zaprzyjaźniona z kobylińską orkiestrą  Orkiestra Dęta MCT w Żerkowie. Wspólny występ Orkiestr  wprowadził zebranych w ciepły, świąteczny nastrój, za co otrzymały od zebranej publiczności gromkie brawa. Była to kolejna udana propozycja środowiska kulturalnego  dla mieszkańców naszej Gminy.
Czytaj całość
 
Sobieskiego i Andersa Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW ciągu ulicy Jana III Sobieskiego oraz ulicy gen. Władysława Andersa w Kobylinie wykonano prace polegające na utwardzeniu fragmentu chodnika kostką brukową. Prace wykonało Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe Jankowiak Marek z Nowego Sielca (gmina Jutrosin) za kwotę 15.000,00 zł.
Czytaj całość
 
BUDOWA KANALIZACJI SANITARNEJ W M. DŁUGOŁĘKA I CZĘŚCI M. SMOLICE Utwórz PDF Drukuj
W sierpniu br. Konsorcjum Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TOR Marian Iberhan oraz Jerzy Stanisławski rozpoczęło budowę kanalizacji sanitarnej biegnącej od oczyszczalni ścieków do wsi Długołęka oraz dalej do części wsi Smolice. Całkowity koszt inwestycji wynosi 2.428.954,59 zł netto z czego 63,63% tj 1.545.544,00 zł stanowi dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, pozostała część jest finansowana z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu w kwocie 733.382,65 zł. Z funduszy własnych Gmina Kobylin finansuje natomiast modernizację stacji uzdatniania wody w Długołęce, która także następuje przy realizacji powyższej inwestycji i jest to kwota 150.027,94 zł. Termin realizacji zadania przewidywany jest do końca I kwartału 2019 roku. Dzięki połączeniu kanalizacją sanitarną dwóch wiosek tj. Długołęki i Smolic w przyszłości zaistnieje możliwość skanalizowania również reszty wsi Smolice. Na chwilę obecną wykonano pierwszy etap robót (20% całości zadania),  dotarto z kolektorem sanitarnym do Długołęki i rozpoczęto prace pomiędzy Długołęką a Smolicami.
 
Nowy plac zabaw "Kącik urwisów" przy ulicy Berdychowskiej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPrzy ulicy Berdychowskiej w Kobylinie powstał plac zabaw – swoiste centrum rozrywki dla dzieci, miejsce spotkań całych rodzin, w którym aktywnie będą spędzać wspólnie swój wolny czas. Plac zabaw został wyposażony w bezpieczne, nowoczesne i kolorowe elementy małej architektury, które sprawią, że dzieci będą miały większą możliwość rozwoju ruchowego, więcej sposobności do zabaw i integracji w środowisku lokalnym. W obrębie placu zabaw został wykonany chodnik z kostki brukowej. Całkowity koszt zadania wyniósł 137.176,20 zł.
Czytaj całość
 
Integracja międzyszkolna  pieczemy pierniki na szczytny cel Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość4 grudnia 2017 r. na korytarzach Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie unosił się piękny zapach pieczonych pierników. Dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie przedsięwzięcie przeprowadzono w tamtejszych warsztatach szkolnych. Uczestników jak zawsze przywitała serdecznie pani dyrektor Dorota Walczak, która życzyła wszystkim znakomitej zabawy i wyjątkowych, smacznych wypieków.

Czytaj całość
 
LEKCJA W MUZEUM Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćUczniowie klasy I Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie w dniu 8 grudnia br. wraz z panią Magdaleną Nowacką oraz nauczycielem historii i jednocześnie wychowawcą panem Mateuszem Marcinkowskim wzięli udział w lekcji historii nieco innej niż zawsze. Odwiedzili bowiem Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie, gdzie mieli okazję do bliższego zapoznania się z historią naszej okolicy i losami naszych przodków. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała ciekawych historii związanych z naszym regionem. Kustosz muzeum poprowadził nas poprzez różne okresy historyczne, aż po czasy współczesne. Młodzi słuchacze chętnie włączali się w dyskusje, np. na temat ginących zawodów czy przedmiotów, które używane są po dziś dzień, może tylko w nieco innej formie. Dziewczyny podziwiały różnorodne stroje z minionych epok.

Czytaj całość
 
ROZSTRZYGNIĘCIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 11 grudnia 2017 roku w Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy w Poznaniu rozstrzygnięto Wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową. Organizatorem Konkursu jest Krajowe Duszpasterstwo OHP z siedzibą w Częstochowie a patronat nad Konkursem sprawują Ks. Prałat Jarosław Sroka- Krajowy Duszpasterz OHP i Marek Surmacz- Komendant Główny OHP. Projekt kartki miał nawiązywać do obrzędów, zwyczajów oraz symboli związanych z misterium Świąt Bożego Narodzenia. Łącznie wysłano 69 prac konkursowych z jednostek organizacyjnych Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy.
Czytaj całość
 
ŚWIĄTECZNE GOTOWANIE PODCZAS LOKALNEGO KONKURSU KUCHARSKIEGO W KROTOSZYNIE Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość5 grudnia br. wychowawcy Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie Iwona Łuczak oraz Daria Lisiak we współpracy z nauczycielami przedmiotów zawodowych z Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie Ryszardem Ziajką i Eweliną Rogacką zorganizowali Lokalny Konkurs Kucharski -„Świąteczne gotowanie”. W konkursie udział wzięli reprezentanci klas zawodowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach, Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie.
Głównym celem konkursu było umożliwienie uczestnikom sprawdzenia poziomu swoich umiejętności praktycznych, jak również stworzenie im okazji do integracji, rywalizacji oraz poszerzenia własnych umiejętności i doświadczenia zawodowego. Dwuosobowe zespoły miały do przygotowania świąteczne danie w postaci ryby z ziemniakami z wody i sałatą.
Zespół Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie reprezentowały: Katarzyna Haremza i Bernadeta Czerwińska.

Czytaj całość
 
Światowy Dzień Walki z AIDS - dlaczego to takie ważne? Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Został ustanowiony przez ONZ w 1988 roku. Dlaczego? Według statystyk UNAIDS z 2015 roku na świecie żyje prawie 37 milionów osób zakażonych wirusem HIV. To epidemia, o której wciąż trudno rozmawiać - chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem. Co druga chora osoba nie wie, że jest nosicielem wirusa. HIV ma około 37 tysięcy mieszkańców Polski.

Czytaj całość
 
Jubileusze Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW poniedziałek 11 grudnia w Kobylinie pary z 50, 60 i 65-letnim stażem małżeńskim, świętowały odpowiednio: złote, diamentowe i żelazne gody. Uroczystość odbyła się w Restauracji „Bajka”.
Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński, w imieniu swoim oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej – Pana Tadeusza Dżygały i Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Pani Żanety Golinskiej, złożył Dostojnym Jubilatom życzenia i wyrazy uznania.

Czytaj całość
 
Ostrzeżenie o oblodzeniach! Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 65, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych  w Poznaniu, dnia 17.12.2017 r.

Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz. 17:00 dnia 17.12.2017 r. do godz. 09:00 dnia 18.12.2017 r.

Obszar: województwo wielkopolskie

Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, przy gruncie od -5°C do -2°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, zwracam się do mieszkańców z prośbą o zachowanie szczególnych środków ostrożności w tym okresie, a właścicielom i zarządcom nieruchomości przypominam o obowiązku odśnieżania i posypywania chodników przy swoich posesjach.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65 5482401.

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 
Projektu edukacyjny Sport na Brązowo - trampoliny Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość1 grudnia w ramach Projektu edukacyjnego Sport na Brązowo odbyła się kolejna wycieczka o charakterze sportowym. Tym razem uczestnicy projektu ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie, w liczbie przekraczającej 40 osób wraz z opiekunami udali się do Euro Jump do Leszna. Na miejscu spotkaliśmy się z bardzo serdecznym przyjęciem, profesjonalni trenerzy poprowadzili rozgrzewkę oraz przekazali zasady właściwego korzystania z trampolin. Efekty były niesamowite, piruety, salta i inne kombinacje były dowodem wielkich umiejętności uczniów. Po godzinnym szaleństwie nadszedł czas na zregenerowanie sił w Galerii Leszno, po czym cała rozentuzjazmowana grupa wróciła do Kobylina.
Brat Sylwan
Czytaj całość
 
Czy potrzebne są nam pieniądze? Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTaki problem próbowali rozwiązać uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie na warsztatach zorganizowanych przez opiekuna Szkolnej Kasy Oszczędności. Celem zajęć było pogłębienie wiedzy na temat pieniędzy i sposobów posługiwania się nimi, zdobycie nowych informacji o tym, jakie funkcje pełni pieniądz oraz jakie zachodzą związki pomiędzy pracą, a zarabianiem pieniędzy.

Czytaj całość
 
Z wizytą w schronisku Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość7 grudnia  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie wybrali się kolejny raz z wizytą do MIĘDZYGMINNEGO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT w Wysocku Wielkim. Z naszej wizyty ucieszyli się wszyscy: i pracownicy schroniska i zwierzęta. Pojechaliśmy tam nie tylko po to, żeby zobaczyć  bezpańskie pieski, ale głównie po to, żeby przekazać im dużą ilość karmy, koce, zabawki i  inne potrzebne rzeczy zebrane  przez uczniów. Zwiedziliśmy schronisko oraz poznaliśmy zasady funkcjonowania tego miejsca. Wzruszyły nas  także historie zwierząt znajdujących się pod  opieką. Zdziwiła nas liczba psiaków, które tam przebywają.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 401 - 420 z 2404