Aktualności
Najnowsze informacje
Puchar Polski w Siedlcach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 19 i 20 maja w Siedlcach odbył się Puchar Polski w Sumo. Organizatorem imprezy był WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Jak wyliczali organizatorzy już po raz dziesiąty karawana najlepszy polskich sumoków zawitała do Siedlec. Rywalizacja toczona była w dwóch kategoriach wiekowych juniorów i seniorów. Każdy z zawodników miał prawo startu w dwóch kategoriach wagowych tj. swojej i w kategorii wyżej.  Kobylin reprezentowało 8 zawodników, którzy wywalczyli 11 medali. W gronie juniorek najlepiej walczyły Marta Wielebińska zdobywając złoty medal w kategorii 70 kg i srebrny medal w kategorii +70 kg, Monika Sowa zdobyła srebrny  medal w kategorii 65 kg i brązowy medal w kategorii 70 kg i Kinga Sroczan zdobywając brązowy medal w kategorii 70 kg. W rywalizacji juniorów Jarosław Ptak zdobył złoty medal w kategorii +100 kg i srebrny medal w kategorii 100 kg, oraz Jakub Kobusiński w kategorii 60 kg zdobył srebrny medal, a w kategorii 70 kg wywalczył brąz. Wśród seniorów bezkonkurencyjny był Patryk Swora zdobywając złote medale w kategorii 85 i 92 kg.
    Trener - Mirosław Flak
Czytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie

serdecznie zaprasza

na spotkanie z Grażyną Banaszkiewicz, które odbędzie się 23 maja 2017r. (wtorek) o godz. 1800

w budynku Filii Bibliotecznej w Smolicach

Grażyna Banaszkiewicz jest reżyserką dokumentalnych filmów telewizyjnych, poetką, dziennikarką, fotografikiem.

Spotkanie organizowane jest w ramach Simchat Chajim Festival 2017 przy współpracy z stowarzyszeniem Krotochwile
 
POMAGAMY  WYGRYWAMY! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćNa przełomie kwietnia i maja 2017 r. wolontariuszki Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie podjęły się realizacji projektu „Pomagamy wygrywamy”, którego adresatami byli gimnazjaliści z Kobylina, wychowankowie przedszkoli z gminy Kobylin oraz podopieczni DPS w Zdunach dla dzieci i młodzieży prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia  Św. Wincentego a Paulo w Zdunach.
Czytaj całość
 
XXXVIII Sztafeta Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej 20-05 2017 r. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćRozpoczęcie imprezy nastąpiło o godzinie 10.00 od przemówienia Zastępcy Burmistrza  Kobylina Mirosława Sikory, który przypomniał startującym o znaczeniu i celu zawodów. Minutą ciszy uczczono pamięć jednego z pomysłodawców Sztafety Zenona Świderskiego. Następnie 3-osobowe drużyny wyruszyły na trasę w odstępach 3 minutowych. Trasa imprezy - od pomnika "Poległym i pomordowanym" ulicami : Krotoszyńska, Wolności, Rynek, Rawicka do Starego Kobylina, następnie skręt w lewo do Długołęki, z Długołęki drogą jabłoniową do Smolic, powrót do drogi 416 w kierunku Kalinowa, skręt do Długołęki, powrót do Kobylina na metę usytuowaną na stadionie KS Piast - strzelnica LOK.
Czytaj całość
 
Puchar Polski w Kielcach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPonad 300 zawodników z całej Polski 12 i 13 maja gościło w Nowinach koło Kielc, gdzie odbył się zawody sumo. Puchar Polski Kadetek i Kadetów, Młodzików i Młodziczek w Sumo został rozegrany pod patronatem wójta Gminy Sitkówka-Nowiny, Sebastiana Nowaczkiewicza. Były to eliminacje do Mistrzostw Europy. Zawody zostały przeprowadzone w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach. Licznie zgromadzona widownia miała okazję podziwiać niesamowite walki zawodników sumo. Kobylin reprezentowało 30 zawodników, którzy wywalczyli 12 medali ( 1 złote, 6 srebrnych i 5 brązowe) tym samym w klasyfikacji klubowej kadetów sumocy kobylińskiego Samsona zajęli I miejsce.
Czytaj całość
 
Zawody strzeleckie z okazji uchwalenia Konstytucja 3 Maja Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość3 maja br. LOK Kobylin zorganizował strzelanie z okazji uchwalenia konstytucji. Każdy zawodnik mógł wykupić dowolną ilość serii. Do klasyfikacji liczono wynik najlepszej serii. Zawodnicy zajmowali miejsca zgodnie z losowaniem.
Czytaj całość
 
XV ZAWODY STRZELECKIE władz miast i gmin pow. krotoszyńskiego - Kobylin 13 maja 2017r Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZawody składały się z trzech konkurencji  t. j.  strzelania z karabinu dowolnego i pistoletu sportowego oraz rzutów granatem do celu.  W tym roku po raz kolejny z zaproszenia skorzystała drużyna reprezentująca Gminę Pogorzela.
Czytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy oraz Biblioteka Szkoły Podstawowej w Kobylinie zaprasza uczniów klas IV-VI na NOC BIBLIOTEK.

Impreza odbędzie się dnia 2 czerwca od godz. 18.00 do godz. 00.00 .

 

 

W programie m.in.:

- gość specjalny (niespodzianka)

- gry, konkursy

- bajkowe disco

- seans filmowy

Regulamin oraz karty zgłoszeniowe dostępne w lokalu Biblioteki Publicznej oraz w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Kobylinie

 
Mały finansista Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość11 maja uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Kobylinie wzięli udział w warsztatach ,,Mały Finansista” zorganizowanych przez Fundację Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda oraz Fundację Pomyśl o Przyszłości z Nowego Sącza. Dzieci zostały zaproszone do poznania zagadkowego świata finansów i podstaw ekonomii. Dowiedziały się  między innymi skąd się biorą pieniądze? Od czego zależy wynagrodzenie? Co to są podatki? Na zajęciach przedstawiły także w formie plastycznej projekt własnej firmy, tworzyły jej reklamę, negocjowały warunki sprzedaży. Za aktywność  uczniowie otrzymywali ,,papierowe pieniądze”, za które mogli zrobić zakupy w specjalnie przygotowanym sklepiku. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali komiksy pt "Ekonomia na łące”.
Czytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

Burmistrz Kobylina zaprasza do składania ofert na zakup grzejników z demontażu.

WYKAZ GRZEJNIKÓW:

1. 120 x 60 cm    - 9 szt.
2. 105 x 60 cm    - 2 szt.
3. 75 x 60 cm    - 2 szt.
4. 60 x 60 cm    - 2 szt.
5. 40 x 60 cm    - 2 szt.
6. 45 x 30 cm    - 2 szt.


Wartość ogółem do sprzedaży :  950,00 zł brutto.

 

Oferty można składać do dnia 24.05.2017r

Telefon do kontaktu: 65 548 24 01

 
APEL DO HODOWCÓW TRZODY CHLEWNEJ Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćAPEL

do hodowców trzody chlewnej 

Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

oraz Głównego Lekarza Weterynarii

 

 

Szanowni Państwo!

 

ASF, czyli afrykański pomór świń - nie jest groźny dla ludzi, ale jest bardzo szkodliwy dla gospodarki i niebezpieczny dla Waszych gospodarstw.

Główną przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa są zarażone dziki. Niestety przyczyną bywa też człowiek i dlaego przypominamy o podstawowych zasadach postępowania.

Prosimyo bezwzględne przestrzeganie zasad bioasekuracji:

- nie kupujcie świń z niewiadomego źródła pochodzenia,

- utrzymujcie świnie w sposób wykluczający kontakt z dzikami,

- stosujcie tylko pasze zabezpieczone przd dostępem zwierząt wolno żyjących,

- wyłóżcie maty nasączone środkiem dezynfekcyjnym przed wjazdami i wyjazdami z gospodarstw oraz przed wejściami do pomieszczeń, w których utrzymywane są świnie.

 

Przypominamy też, że za brak stosowania zasad bioasekuracji będą nakładane kary administracyjne.

 

Czytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćBilbioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie zaprasza na SPOTKANIE Z JÓZEFEM ZDUNKIEM I JEGO POEZJĄ.

Spotkanie odbędzie się dnia 19 maja 2017r. (piątek) o godz. 18.00 w lokalu biblioteki.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu tomików poezji Józefa Zdunka.
(wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona)
Czytaj całość
 
Ogłoszenie !! Utwórz PDF Drukuj

„OLD, VINTAGE CARS ON THE GRASS"

Druga edycja pokazu starych i zabytkowych samochodów. Podziel się z nami swoją pasją. Zaprezentuj swoją dumę motoryzacyjną, swoje oczko w głowie - samochód na widok którego, serce zamiera z wrażenia !!


18 czerwca, od godziny 15:00 w Kobylinie, na stadionie piłkarskim KS Piast Kobylin (impreza towarzysząca Dniom Kobylina), organizujemy po raz drugi pokaz starych i zabytkowych pojazdów - samochodów jak i motocykli.


Pragniemy aby ta impreza odbywała się cyklicznie. W zeszłym roku pojawiły się cztery samochody, trzy motocykle oraz trójkołowiec Vełorex. Mamy nadzieję, że w ym roku, grono dumnych posiadaczy zabytkowych pojazdów, powiększy się.


Nie czekaj i odezwij się do nas. Uprzedź naszą ekipę, że pojawisz się tego dnia na pokazie, abyśmy mogli przygotować Ci miejsce i zadbać o bezpieczeństwo Twojego pojazdu.


Zgłoś swój pojazd do 12 czerwca dzwoniąc pod numer 786 852 206
Zarezerwuj sobie miejsce wśród „Wojowników Szos” i stań dumnie obok swojego pojazdu.

 
Ostrzeżenie  Burze z gradem Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego nr 24 wydanego przez IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 15.05.2017 r.

Podaję do publicznej wiadomości następujący komunikat.

Zjawisko: burze z gradem

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu do 25 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h. Lokalnie grad.

Ważność: od godz. 12:30 dnia 15.05.2017 r. do godz. 20:00 dnia 15.05.2017 r.

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo wielkopolskie

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85 %.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62 332-43-50, 62 332-43-51 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65 5482401.


Burmistrz Kobylina

 
Wymiana szkolna naszej placówki oświatowej ze szkołą podstawową w Jesewitz Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW kwietniu tego roku już czternasty raz uczniowie naszej szkoły odwiedzili swoich partnerów z zaprzyjaźnionej szkoły w Jesewitz w Saksonii. Wizyta ta jest efektem wspólnie opracowanej umowy, dotyczącej współpracy naszych placówek oświatowych, która obejmuje kontynuację kontaktów korespondencyjnych między uczniami, prezentację realizowanych projektów, wzbogacanie i poszerzanie wiedzy o naszych krajach, regionach i gminach oraz wymianę grup uczniowskich.
Czytaj całość
 
Orlik 2017 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość23 kwietnia br ruszyły rozgrywki Ligi Gminnej LZS w piłce nożnej. W tym roku rozgrywki będą się odbywały na obiekcie "Orlik – Moje Boisko 2012". Do rozgrywek przystąpiło 7 drużyn. Pierwsza bramka  padła w 22 minucie meczu pomiędzy drużynami Promil Łagiewniki  i Old Boye, strzelcem bramki Sebastian Kasprzak .
Czytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

W związku z brakiem ofert na zakup używanego kotła c.o. Burmistrz Kobylina obniża cenę kotła do kwoty 900zł.

Oferty na zakup kotła należy składać w zamkniętej kopercie do dnia 19 maja 2017 roku do godziny 15-tej w Urzędzie Miejskim w Kobylinie.

Załadunek i transport kotła leży po stronie kupującego.

 

Wycena do pobrania w pliku pdf.

 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

W związku z podjęciem, przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobylinie, działań mających na celu opracowanie "Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2017-2022", zwracamy się do mieszkańców Gminy Kobylin o wypełnienie anonimowej ankiety. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane do opracowania powyższej Strategii. Zachęcamy Państwa do udziału w badaniu. Z góry dziękujemy za poświęcony czas na wypełnienie ankiety. Państwa głos jest dla nas ważny.

Poniżej link do Ankiety:

 https://goo.gl/forms/4hHeH3FsL4aQDH0i1

Strategię dla Gminy Kobylin opracowuje INDEKS Ośrodek Badań Społecznych, ul. Szkolna 1, 61-835 Poznań.

INDEKS
Ośrodek Badań Społecznych
Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
www.indeks-badania.pl
tel/fax (61) 8 55 15 75
tel 502 625 176, 502 492 806
 
Wielkopolska Gościnna Utwórz PDF Drukuj
Szanowni Państwo,

W związku z ogłoszonymi naborami wniosków o przyznanie pomocy  w ramach realizacji Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez  społeczność (LSR) - LGD Gościnna Wielkopolska organizuje spotkanie informacyjne nt. zasad oceniania i wyboru operacji oraz szkolenie nt. przygotowania wniosku o przyznanie pomocy.

Spotkanie i szkolenie skierowane jest również dla osób z grup defaworyzowanych tj. kobiet i osób w wieku 50+.

Spotkanie i szkolenie odbędzie się w dniu 09 maja 2017 r. o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej w budynku siedziby LGD Gościnna Wielkopolska w Pępowie, ul. Powstańców Wlkp. 43.
 
Prosimy o telefoniczne zgłoszenie udziału w biurze LGD:
tel. 65 5736300, tel. kom. 607 879 665.
 
Z poważaniem
Emilia Dąbrowicz
Pracownik ds. aktywizacji lokalnej i współpracy
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj
W związku z ogłoszonymi naborami wniosków o przyznanie pomocy  w ramach realizacji Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez  społeczność (LSR) - LGD Gościnna Wielkopolska organizuje spotkanie informacyjne nt. zasad oceniania i wyboru operacji oraz szkolenie nt. przygotowania wniosku o przyznanie pomocy.

Spotkanie i szkolenie skierowane jest również dla osób z grup defaworyzowanych tj. kobiet i osób w wieku 50+.

Spotkanie i szkolenie odbędzie się w dniu 09 maja 2017 r. o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej w budynku siedziby LGD Gościnna Wielkopolska w Pępowie, ul. Powstańców Wlkp. 43.
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 421 - 440 z 2198