Aktualności
Najnowsze informacje
Konkurs Informatyczny Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 02.02.2018 r. kadra wychowawcza Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie przeprowadziła konkurs wiedzy informatycznej. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół współpracujących z Hufcem Pracy 15-2. By wziąć udział w konkursie, należało nadesłać prezentacje multimedialne. Rywalizacja rozpoczęła się od części teoretycznej, w której uczniowie musieli odpowiedzieć pisemnie na 20 zamkniętych pytań jednokrotnego wyboru. Test wiedzy oparty był na Sylabusie ECDL wersja 5.0. W części praktycznej uczniowie musieli wykazać się praktyczną znajomością programów Word, Excel.

Czytaj całość
 
CHEMIA W MAŁEJ SKALI Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 01 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbyły się warsztaty chemiczne przeprowadzone przez pracowników Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Zajęcia prowadzone były w formie eksperymentów przewidzianych w podstawie programowej, samodzielnie wykonywanych przez uczniów.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 31.01.2018 r. w sali Osir-u w Krotoszynie Hufiec Pracy 15-2 wspólnie z Klubem Sportowym „Krotosz" zorganizował Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięło udział 19 uczestników. Celem zawodów była popularyzacja tenisa stołowego, promocja aktywnych form spędzania czasu wolnego, aktywizacja sportowa młodzieży.

Czytaj całość
 
Noc filmowa Utwórz PDF Drukuj
Dla uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum w nocy z 26 na 27 stycznia została przygotowana NOC FILMOWA. Nie pierwszy i mamy nadzieję, że nie ostatni raz.

Czytaj całość
 
Trudności okresu dorastania w spektaklu Houston, mamy problem! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćMłodzież w okresie dorastania zmaga się z wieloma problemami. Pomoc ze strony dorosłych w ich rozwiązaniu odgrywa niejednokrotnie bardzo ważną rolę. Nastolatki stoją często w obliczu wielu pytań rozwojowych, m.in. czy jestem dostatecznie fajny, by być akceptowanym, dlaczego nikt mnie nie rozumie, nie traktuje poważnie?

Czytaj całość
 
Zebranie w Długołęce Utwórz PDF Drukuj
W środę 7 lutego w świetlicy wiejskiej w Długołęce odbyło się zebranie wiejskie mieszkańców wsi. Wśród zaproszonych gości byli Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński, pracownik Urzędu Miejskiego w Kobylinie – Anita Danielczyk, Prezes Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kobylinie – Leszek Nowacki oraz Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kobylinie – Mateusz Sójka. Sołtys – Grzegorz Okupnik omówił bieżące sprawy sołectwa.
Czytaj całość
 
Ferie z Biblioteką w Łagiewnikach Utwórz PDF Drukuj

Filia Biblioteczna

w Łagiewnikach

zaprasza dzieci

na "Ferie z Biblioteką"

 

 

W dniach: 12 lutego (poniedziałek) 2018r. oraz 15 lutego (czwartek) 2018r. W godzinach: od 10:00 do 13:00

 

Zapisy w Bibliotece

 
Ferie z Biblioteką w Smolicach Utwórz PDF Drukuj

Filia Biblioteczna

w Smolicach

zaprasza do wzięcia udziału

w "Feriach z Biblioteką"

 

Zajęcia odbędą się 19 i  20 lutego 2018 w godz. od 10.00 do 13.00. Liczba miejsc ograniczona

Zapisy w bibliotece

 
Ferie z Biblioteką Utwórz PDF Drukuj

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie

zaprasza 

dzieci w wieku od 6 lat do 12 lat

do wzięcia udziału w Feriach z Biblioteką

 

Zajęcia odbędą się w dniach od 19 lutego do 23 lutego 2018r. w godz. od 10.00 do 13.00

Liczba miejsc ograniczona

 
MARATON TENISOWYCH ZMAGAŃ SPÓŁDZIELCY KOBYLIN  Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW ciągu 9 dni zawodnicy Klubu Spółdzielcy Kobylin wystąpili w 6 imprezach tenisowych. W dwóch turniejach oraz czterech meczach ligowych. Pierwszy turniej odbył się  27.01.2018r. w Poznaniu. Było to III Grand Prix Wielkopolski Młodzików. Klub „Spółdzielca” Kobylin reprezentowali w kategorii chłopców  Antoni Frąckowiak zajmując 25 miejsce oraz Łucjan Maćkowiak miejsce 21. W grupie dziewcząt  Klaudia Wachowiak zdobyła 3 miejsce.  W tym dniu Klaudia otrzymała powołanie do Kadry Wojewódzkiej Młodzików.Czytaj całość
 
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW roku 2017 Szkoła Podstawowa w Kobylinie przystąpiła do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Program ten skierowany został do bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Jest programem rządowym mającym na celu wspieranie w latach 2016-2020 organów prowadzących szkołę w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję oraz wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Czytaj całość
 
XIX Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów w Tenisie Stołowym Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW sobotę 3 lutego reprezentacja Gminy Kobylin w składzie: Tomasz Lesiński, Mirosław Flak, Grzegorz Kreczmer, Wiesław Lisiak i Andrzej Maćkowiak już po raz trzeci wzięła udział w XIX Regionalnych Zawodach Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów w Tenisie Stołowym pod Honorowym Patronatem Krystyny Łybackiej Posła do Parlamentu Europejskiego. Kobylińscy samorządowcy byli jedyną drużyną z powiatu krotoszyńskiego.


Czytaj całość
 
Wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj

Uprzejmie informujemy, że w dniu 06.02.2018 roku na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:

Fijałów nr 22 do 25, nr 27 do 37, Targoszyce nr 4. - w godzinach 08:30 – 16:30

Fijałów nr 16 do 21, sala wiejska, sklep. - w godzinach 07:30 – 17:00

Kuklinów nr 53 RSP Kuklinów, wieża telefonii komórkowej, Wyganów nr 1 do 11, nr 13, nr 18 do 33, nr 35 do 41, działka nr 58, Straż, kościół. - w godzinach 08:30 – 14:30

 

 
Zebranie - Stary Kobylin Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW czwartkowy wieczór – 1 lutego w sali szkolnej w Kobylinie odbyło się zebranie wiejskie mieszkańców wsi Stary Kobylin, w którym wzięły udział 33 osoby. Wśród zaproszonych gości byli Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński i pracownik Urzędu Miejskiego w Kobylinie – Anita Danielczyk. Sołtys – Michał Skupin omówił bieżące sprawy sołectwa. Burmistrz przedstawił plany inwestycyjne na bieżący rok zarówno na terenie sołectwa, jak i całej gminy. Ponadto zebranym została zaprezentowana koncepcja budowy grzybka, który przez cały rok może służyć lokalnej społeczności. Propozycja została poddana głosowaniu. Mieszkańcy jednogłośnie opowiedzieli się za budową grzybka w Starym Kobylinie.

 

Czytaj całość
 
Dzień Babci i Dziadka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość31.01.2018 roku odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.Był to wyjątkowy dzień , pełen uśmiechów, radości i dumy.Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólne chwile spędzone z wnukami.Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych gości i złożyła wszystkim babciom i dziadkom serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły bogaty program artystyczny pod czujnym okiem pań nauczycielek.
Czytaj całość
 
Dzień Babci i Dziadka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 31.01.2018 roku odbyła się w Sali Wiejskiej w Zalesiu Wielkim uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechów, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólne chwile spędzone z wnukami.
Czytaj całość
 
Spektakl profilaktyczny W krainie bajtów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość„Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych” to jeden z podstawowych kierunków polityki oświatowej na rok szkolny 2017/2018. Realizując ten kierunek uczniowie oraz dzieci przedszkolne z grupy „0” Szkoły Podstawowej w Smolicach obejrzeli spektakl profilaktyczno-edukacyjny „W krainie bajtów”. Spektakl opowiadał o zagrożeniach wynikających z uzależnienia młodych osób od nowych technologii tj. gry komputerowe, internet, telewizja czy telefon… zwanych narkotykami XXI wieku.

Czytaj całość
 
Zebranie w Starkówcu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWe wtorkowy wieczór – 30 stycznia w świetlicy wiejskiej w Starkówcu odbyło się zebranie wiejskie mieszkańców wsi. Wśród zaproszonych gości byli Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński oraz dzielnicowy rejonu służbowego nr 2 – st. sierż. Marcin Szumera. Sołtys – Gerwazy Kordus omówił bieżące sprawy sołectwa. Podczas rozmów z mieszkańcami Burmistrz przedstawił plany inwestycyjne na bieżący rok zarówno na terenie sołectwa, jak i całej gminy.

Czytaj całość
 
Dzień Babci i Dziadka w Kobylińskim Przedszkolu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 23, 24 i 25 stycznia br. w naszym przedszkolu zapanowała ciepła i serdeczna atmosfera ponieważ właśnie wtedy dzieci z poszczególnych oddziałów zaprosiły swoje babcie oraz dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, opiekę, cierpliwość i zrozumienie.

Czytaj całość
 
Akademia z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość30 stycznia 2018 roku w sali szkolnej przy ul. Krotoszyńskiej odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, na którą przyszli zaproszeni mieszkańcy Kobylina. Odbyło się wielopokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych wykonywane przez dzieci, rodziców, a nawet dziadków.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 421 - 440 z 2499