Aktualności
Najnowsze informacje
Program Umiem pływać Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWe wrześniu Szkoła Podstawowa w Kobylinie przystąpiła do programu „Umiem pływać” organizowanego przez Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu. Projekt ten zakładał naukę pływania dla uczniów klas I-III pod kierunkiem instruktora, w ramach zajęć pozalekcyjnych. Opiekę nad dziećmi podczas dojazdów na pływalnię w Krotoszynie sprawowali nauczyciele
 w formie wolontariatu. Program „Umiem pływać” sfinansowany został ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Gminy Kobylin.

Czytaj całość
 
Lekcja przyrody w SP Kobylin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW ostatnich dniach listopada uczniowie z klasy VIb i dzieci ze świetlicy razem z p. Danutą Barteczką, panem woźnym, pod czujnym okiem dyrekcji sadzili cebulki wiosennych kwiatów. Były różne gatunki tulipanów, przebiśniegi, krokusy, irysy, czosnek ozdobny i wiele jeszcze innych  kwiatów, które w dużej ilości otrzymała szkoła i przedszkole nieodpłatnie od firmy W. Legutko z Jutrosina.
Czytaj całość
 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZO  EKOLOGICZNY DLA UCZNIÓW KL. 5  6SZKOŁY PODSTAWOWEJ Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość1 grudnia w Szkole Podstawowej w Kobylinie odbył się międzyszkolny konkurs przyrodniczo – ekologiczny dla uczniów kl. 5 – 6 szkoły podstawowej. Do konkursu zgłosiło się 15 uczestników z 5 szkół. Należy podkreślić, że został on zorganizowany we współpracy Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie, a dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu
Czytaj całość
 
Dzień Kolejarza Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW poniedziałek 27 listopada odbyło się w Szkole Podstawowej w Smolicach wyjątkowe spotkanie. Tego dnia odwiedził placówkę pan Jarosław Chmielarz – rzecznik prasowy Zakładu Linii Kolejowych z Ostrowa Wlkp., koordynator kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd - Szlaban na ryzyko”.  Spotkanie z panem Jarkiem związane było z przypadającym 2 dni wcześniej świętem.
Czytaj całość
 
Mural na budynku szkoły Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćNa budynku naszej szkoły od strony placu zabaw i orlika powstał w ostatnim czasie kolorowy mural, którego głównymi bohaterami są zwierzęta. Zaprojektował go i wykonał pan Piotr Chrzanowski, młody utalentowany łódzki artysta, ilustrator, grafik, twórca plakatów i obrazów, kreator wizualnego świata gier. W pracy wspierał go Wojciech Żyznowski. Ta dwuosobowa ekipa wyczarowała w ciągu  5 dni wesoły, kolorowy „obraz” z którego wyglądają zwierzęta uśmiechające się do dzieci. Mural stał się nie tylko dekoracją miejsca gier i zabaw naszych uczniów i dzieci z przedszkola, ale też przy okazji odświeżona została kilkudziesięciometrowa elewacja budynku.
Czytaj całość
 
V Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW czwartek, 23 listopada, odbył się V Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, organizowany przez Branżową Szkołę I stopnia w Kobylinie. Na scenie zaprezentowało się 54 uczniów, którzy reprezentowali szkoły podstawowe z gminy Kobylin oraz nasze gimnazjum. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy drugiej gimnazjum – Zuzanna Betowska i Magdalena Dymarska.

Czytaj całość
 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów
w Kobylinie
ma zaszczyt zaprosić na zabawę sylwestrową która odbędzie się w restauracji „Bajka” 28.12.2017r. o godzinie 18,00
Informacje i Zgłoszenia Kierować do 20.12.2017r. pod nr telefonu 693 560 043 lub 693 494 988
Zarząd Koła PZERiI Nr 9 w Kobylinie
 
Mikołajki z Biblioteką Utwórz PDF Drukuj

Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie promujące czytelnictwo i lokalne rękodzieło

Program:
   -występy kobylińskich przedszkolaków

   -pogadanka o bezpieczeństwie- kobylińscy policjanci

   -prezentacje prac lokalnych rękodzielników:

   -podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Łagiewnik (możliwość zakupu prac)

   -Marii Pomogier

   -Arlety Barteczki

   -Katarzyny Chlebowskiej

Miejsce:  Sala Wiejska w Łagiewnikach
Termin:  8 grudnia 2017 r.  (piątek) godz. 17:30

Organizator:  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie Filia Biblioteczna w Łagiewnikach   

 
V miejsce SP Kobylin  w Wielkopolsce w Drużynowym Tenisie Stołowym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćAutorami kolejnego już w historii kobylińskiej podstawówki sukcesu tenisowego stali się Mistrzynie Rejonu Kaliskiego w kat. dziewcząt Anita Łęcka i Klaudia Wachowiak oraz Wicemistrzowie w kat. chłopców Antonii Frąckowiak i Lucjan Maćkowiak. W Poznaniu 28 listopada 2017 r. w trakcie Wojewódzkiego Finału Igrzysk Dzieci uczniowie SP z Kobylina wywalczyli V miejsce w kat. dziewcząt i chłopców. Obydwie drużyny z fazy grupowej awansowały do najlepszej ósemki turnieju. Grając o wejście do półfinału dziewczęta doznały porażki 3-2 z SP Gizałki natomiast chłopcy 3-1 z SP Żychlin.  Jeśli weźmiemy pod uwagę, iż w Województwie Wielkopolskim jest ponad 1100 szkół oraz to. że w finale wojewódzkim mogły wystąpić tylko dwie najlepsze drużyny z finałów rejonowych, które były poprzedzone turniejami powiatowymi oraz gminnymi, wynik ten nabiera szczególnego charakteru i obrazuje rangę sukcesu. V miejsce zdobyte w finale wojewódzkim, to spory sukces dla naszych tenisistów.

Czytaj całość
 
PAINTBALL Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość9 listopada br. kadra pedagogiczna Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie zorganizowała dla 22-osobowej grupy uczestników zajęcia terenowe. W tej grupie znaleźli się również uczniowie naszej placówki. Byli to: Wiktor Kliszcz, Paweł Sobański, Jakub  Nowak, Korneliusz Flak, Kacper Kempa,  Marcin Nowacki i Adam Kulawski.

Czytaj całość
 
Stadion w Kobylinie prace na trybunach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość24 listopada br. rozpoczęły się prace na trybunach stadionu w Kobylinie. Prace polegają na wykonaniu uszczelnień dylatacyjnych masą poliuretanową z PCI Elriton 100. Wykonawcą robót jest Zakład Budowlany „Jan-Bud” Janusz Piskorski Zalesie Wielkie 62, 63-740 Kobylin.
Czytaj całość
 
Andrzejki Seniorów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość28 listopada br. Kobylińskie Koło nr 9 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów zorganizowało zabawę andrzejkową. Do restauracji Bajka przybyli członkowie naszego koła  oraz delegacje zaprzyjaźnionych kół z sąsiednich gmin. Andrzejki były okazją do wspólnego śpiewania, wraz z zespołem „Młodzi duchem”, piosenek biesiadnych a miłośnicy tańca bawili się przy rytmach skocznej muzyki.

Czytaj całość
 
Sport Utwórz PDF Drukuj

Drużyna juniora starszego KS Piast Kobylin, wicelider rozgrywek po rundzie jesiennej

Stoją od lewej: Wachowiak Maciej, Grajewski Rafał, Pospiech Tobiasz, Leśniak Roland, Niedziela Tomasz, Frąckowiak Martyn, Szwarczyński Jakub, Przybylski Robert, Żyto Paweł, Wciórka Patryk.
Klęczą od lewej: Chlebowski Julian, Biederman Kacper, Wachowiak Ksawery, Jagła Adrian, Stanisławski Eryk, Jędrzejak Eryk.

 
Sport Utwórz PDF Drukuj
Drużyna młodzika KS Piast Kobylin, zajmująca trzecie miejsce w tabeli po rundzie jesiennej.
 
Udzielania dotacji celowej na dofinansowanie realizacji przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Utwórz PDF Drukuj
W roku 2018 gmina Kobylin nadal będzie udzielała dofinansowania na realizację przydomowych oczyszczalni ścieków, na obszarach gminy, na których budowa sieci kanalizacji sanitarnej jest nieopłacalna. W roku 2017 do Urzędu Miejskiego wpłynęły 3 wnioski o udzielenie dotacji celowej na realizację przydomowych oczyszczalni ścieków. Termin składania wniosków upływa z dniem 31 maja każdego roku, natomiast rozliczenie końcowe wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków upływa z dniem 31 października każdego roku. Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z tego programu dofinansowania.

Regulamin, wniosek oraz rozliczenie końcowe dostępne pod adresem: http://bip.kobylin.pl/?a=3212
 
Wizyta Holendrów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 22 – 26 listopada 2017 r. gościliśmy w naszej gminie czteroosobową grupę Holendrów. Głównym celem przyjazdu gości było wręczenie 25 rodzinom paczek świątecznych.
W czwartek 23 listopada burmistrz Tomasz Lesiński spotkał  się z gośćmi z Holandii, członkami Stichting Samenwerking Bernheze – Kobylin. Rozmawiano o współpracy fundacji z Holandii i Towarzystwa Polsko-Holenderskiego, która trwa już ponad 20 lat.
Goście przyglądali się też występom dzieci i młodzieży na V Gminnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Dla wszystkich uczestników ufundowali słodki upominek.
Goście z Holandii spotkali się w sobotę 25 listopada ze strażakami OSP w Smolicach.
Czytaj całość
 
Zakończyła się przebudowa i rozbudowa części budynku z remontem sali sportowe Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZakończyły się prace budowlane polegające na przebudowie i rozbudowie części budynku z remontem sali sportowej PILAWA przy ulicy Strzeleckiej w Kobylinie. Wykonawcą była Firma WIL BUD Hubert Kowalski z Kobylina. Całkowity koszt zadania wyniósł 1.410.932,89 zł. Na realizację inwestycji Gmina pozyskała środki finansowe z Ministerstwa Sportu, w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 642.000,00 zł.
Czytaj całość
 
Halowa Liga Gminna w piłce nożnej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość26 listopada br. ruszyły rozgrywki halowej ligi gminnej w piłce nożnej sezon 2017/2018.  Do tegorocznych rozgrywek przystąpiło dziewięć drużyn. Pierwszą bramkę zdobył Mikołaj Stanisławski w 6 minucie meczu Wielkopolanie – Dream Team. Łącznie w pierwszej kolejce strzelono 37 bramek, liderem strzelców został Mateusz Bzodek /Venetia/ z czterema trafieniami.
Czytaj całość
 
10  lecie powstaniaKoła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kuklinowie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 4 listopada br. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Kuklinowie odchodziło 10 rocznicę powstania . Uroczystość odbyła się w Sali Domu Strażaka w Kuklinowie.   Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wśród których był Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, a także zaproszone chóry i delegacje z zaprzyjaźnionych Gmin.  W trakcie uroczystości została zaprezentowana działalność Koła, zasłużonym działaczom wręczono odznaczenia związkowe i dyplomy okolicznościowe. W części artystycznej wystąpił chór Familia oraz przedstawiciele zespołu „Krotoszanie”, którzy zaprezentowali  tańce ludowe. Na zakończenie  wszystkich zaproszono do wspólnej zabawy.
Czytaj całość
 
Kobylińscy tenisiści na turnieju w Zdunach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW Zdunach 18 listopada rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Zdun z okazji Święta Niepodległości. W turnieju wzięło udział 64 tenisistów. Rozgrywki prowadzone były indywidualnie w pięciu kategoriach.
W grupie nagrodzonych znalazło się 7 zawodników reprezentujących klub LKS Spółdzielca Kobylin. Najlepiej wypadł Antoni Frąckowiak zdobywając I miejsce oraz Klaudia Wachowiak, która zajmując III miejsce stała się niespodzianką w kategorii open.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 421 - 440 z 2376