Aktualności
Najnowsze informacje
Informacja Utwórz PDF Drukuj
W związku z nowelizacją ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych, Wojewoda Wielkopolski, Zbigniew Hoffmann informuje o wynikających z niej uprawnieniach dotyczących prawa do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej (w ciągu 7 dni) i usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach oraz korzystania bez skierowania z ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych. Istnieje też możliwość uzyskania - po złożeniu wniosku - comiesięcznego, niezależnego od dochodów świadczenia w kwocie 402,72 zł.

Jednocześnie informuje o powołaniu Andrzeja Radke na stanowisko pełnomocnika ds. współpracy z działaczami opozycji antykomunistycznej oraz osobami represjonowanymi z powodów politycznych, który udzielić może bliższych informacji na ten temat pod numerem telefonu  609481808 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej ( Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ).
 
Utwardzenie nawierzchni przy pasie zieleni na ulicy Aleje Powstańców Wlkp. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPrzy jednym z pasów zieleni na ulicy Aleje Powstańców Wielkopolskich trwają prace mające na celu utwardzenie nawierzchni kostką granitową. Roboty polegające na ułożeniu 17 m2 kostki, wykonuje Przedsiębiorstwo Usługowo- Handlowe Jankowiak Marek z Nowego Sielca (gmina Jutrosin). Docelowo zostaną zamontowane ławki stanowiące nieodzowny element małej architektury w wyposażeniu terenów miejskich, ale także doskonały punkt odpoczynku dla tutejszych spacerowiczów.
Czytaj całość
 
Urodziny Astrid Lindgren Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość14 listopada obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Kobylinie urodziny Astrid Lindgren. Okazją do świętowania była 110 rocznica urodzin tej szwedzkiej pisarki, której książki dla dzieci znane są na całym świecie. Bo któż nie zna bohaterów „Dzieci z Bullerbyn”, „Dzieci z ulicy Awanturników” czy tak barwnej postaci jaką była Pippi Pończoszanka.
Czytaj całość
 
Spotkanie z ratownikiem medycznym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość20 listopada naszą Świetlicę w Szkole Podstawowej w Kobylinie odwiedził niezwykły gość: ratownik medyczny – Pan Jakub Nelle. To było nie tylko bardzo miłe spotkanie, ale przede wszystkim bardzo ważne i pouczające. Dzięki ratownikowi dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz jak wzywać pomoc. Uczniowie nauczyli się numerów telefonów ratunkowych oraz dowiedzieli się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Chętne Świetliki mogły też spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na fantomach, za co dostawały „Dyplomy Małego Ratownika”.

Czytaj całość
 
Konkurs biblioteczny Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćNasz Pani bibliotekarka Katarzyna Kubicka na początku roku szkolnego ogłosiła konkurs dla uczniów naszej szkoły. Klasy I i III miały za zadanie zrobić zakładkę do książki, natomiast klasy IV, V, VI – ilustracje do ulubionej książki. W piątek 17 listopada Pani Kubicka ogłosiła wyniki – zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Czytaj całość
 
"Objazdowa biblioteka" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW przedszkolu w Zalesiu Wielkim została wznowiona akcja „Cała Polska czyta dzieciom”. Pani bibliotekarka Katarzyna Kubicka odwiedziła dzieci w przedszkolu. Zabrała ze sobą mnóstwo kolorowych książek. Każdemu sześciolatkowi została założona karta czytelnika, każdy mógł też wypożyczyć do domu książki. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki o żółwiu Franklinie, która została przeczytana przez jedną z uczennic naszej szkoły Adriannę Biedermann. Serdecznie dziękujemy miłym, gościom  za wizytę i czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkania.
Czytaj całość
 
" Przedszkolne rogaliki św. Marcina" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 8 listopada 2017 roku nasze przedszkolaki stanęły przed ważnym zadaniem. W związku z tym, że dnia 11 listopada przypada Święto Niepodległości, a także swoje święto ma św. Marcin tradycją jest, że pieczemy rogaliki. Wierni tradycji okazali się nasi najmłodsi wychowankowie. Pod czujnym okiem pań pracujących w przedszkolu  upiekli pyszne rogale. Przedszkolaki do zadania podeszli bardzo profesjonalnie i już po niedługim czasie wszyscy zajadali się pysznymi rogalikami.
Czytaj całość
 
Święto Niepodległości w Szkole w Zalesiu Małym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćNarodowe Święto Niepodległości jest świętem państwowym obchodzonym corocznie 11 listopada upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach zaborów. W naszej szkole dnia 10 listopada 2017 roku święto odzyskania niepodległości uczciliśmy uroczystym apelem, który został przygotowany przez Panią Małgorzatę Juskowiak i zaprezentowany przez uczniów klasy V. Po zakończonej uroczystej akademii uczciliśmy także św. Marcina pysznymi rogalami.
Czytaj całość
 
 Święto pieczonego ziemniaka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 26.10.2017 roku tradycyjnie, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole „ Święto pieczonego ziemniaka”. Dzień ten rozpoczął się od szykowania pysznego śniadania. Uczniowie poszczególnych klas pod czujnym okiem nauczycieli i rodziców zajęli się przygotowaniem kanapek, szaszłyków owocowych, sałatki warzywnej, surówki.
Czytaj całość
 
"Barwy jesieni - pokażemy, co umiemy" Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość21 listopada 2017 r.  odbyło się spotkanie Rodziców i przedszkolaków pod hasłem "Barwy jesieni - pokażemy, co umiemy". Dzieci zaprezentowały zebranym poznane dotychczas piosenki, wiersze i zabawy. Po występach Rodzice mieli okazję do wspólnych rozmów przy kawie i cieście, a dzieci do zabawy.

 

Czytaj całość
 
125 latKoła Śpiewaczego "Cecylia" w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćUroczystość jubileuszowa odbyła się w dniu 11 listopada 2017r.  To nie przypadek, że spotykanie miało miejsce 11 listopada – w Święto Niepodległości, które było ważne i jest ważne dla nas Polaków. Wiele Naszych chórów, kół śpiewaczych w Wielkopolsce odegrało dużą rolę w walce o polskość, krzewiąc pieśń w języku ojczystym.
Czytaj całość
 
125 lecie Koła ŚpiewaczegoCecylia w Kobylinie 1892 -2017 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPieśni ! uśmiechem życia bądź
gromką pobudką bądź dla dusz,
w niemocne serca skrzydłem trąć
i dobru, pięknu, prawdziwie służ.

Wzmagająca się z roku na rok walka gospodarczo - kulturalna (kulturkampf) i represje władz pruskich w stosunku do usiłujących krzewić kulturę polską wywołały w społeczeństwie ruch samoobrony. Niebagatelną rolę w podtrzymywaniu polskiego ducha i świadomości narodowej spełniły Koła i zrzeszenia śpiewacze, których dynamiczny rozwój w wielu miastach Wielkopolski nastąpił w latach 1880 – 1890.
Czytaj całość
 
Utwardzono drogę gminną w Starymgrodzie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 15.11. – 17.11. br. wykonano utwardzenie drogi gminnej w Starymgrodzie. Należy podziękować mieszkańcom wsi za zorganizowanie i ochoczą pomoc przy wykonaniu utwardzenia drogi. Gmina zorganizowała materiał, a sprzęt i pracę przy wykonaniu mieszkańcy. Trochę wysiłku, a ile satysfakcji i zadowolenia.
Czytaj całość
 
Ulica Zamkowa w Kobylinie zyskała nową nawierzchnię Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZakończyły się roboty polegające na remoncie ulicy Zamkowej w Kobylinie. Prace wykonała firma PUH Marek Jankowiak z Nowego Sielca (gmina Jutrosin). Całkowity koszt zadania wyniósł 39.750,16 zł. Droga zyskała nową nawierzchnię, a co najważniejsze, zdecydowanie poprawił się komfort jazdy  i życie mieszkańców dojeżdżających do swoich posesji. Odsyłamy do obejrzenia zdjęć, które z pewnością potwierdzą zaistniałe zmiany.
Czytaj całość
 
Zakończono przebudowę i rozbudowę świetlicy wiejskiej w Wyganowie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZakończyły się prace budowlane polegające na przebudowie i rozbudowie świetlicy wiejskiej w Wyganowie. Wykonawcą była Firma Usługowo – Handlowa ROMI Roman Stanisławski z Kobylina. Całkowity koszt zadania wyniósł 631.841,45 zł. W ramach inwestycji dobudowana została kotłownia i pomieszczenie magazynowe. W części przebudowywanej znalazły się: WC dla osoby niepełnosprawnej wraz z WC męskim WC damskie pomieszczenie magazynowe, korytarz kuchnia pomocnicza oraz sala główna. W sali głównej zlikwidowano scenę oraz zasypano istniejąca kotłownię, dzięki czemu sala zyskała większą przestrzeń. Na podłodze ułożono płytki zamontowano nowe oświetlenie oraz klimatyzację. Wyremontowano zaplecze kuchenne. Wybudowano nowy zbiornik na ścieki socjalne. Budynek zyskał nową elewację.
Czytaj całość
 
Ruszyła budowa placu zabaw przy ulicy Berdychowskiej Utwórz PDF Drukuj
Przy ulicy Berdychowskiej w Kobylinie powstaje plac zabaw – swoiste centrum rozrywki dla dzieci, miejsce spotkań całych rodzin, w którym aktywnie będą spędzać wspólnie swój wolny czas. Rozpoczęły się prace przygotowawcze terenu pod budowę placu zabaw, trwa montaż ogrodzenia. Plac zabaw zostanie wyposażony w bezpieczne, nowoczesne i kolorowe elementy małej architektury, które sprawią, że dzieci będą miały większą możliwość rozwoju ruchowego, więcej sposobności do zabaw i integracji w środowisku lokalnym. Termin wykonania do 20 grudnia 2017 roku.
 
Nasadzenia drzew Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDrzewa nie są wieczne. Niektóre chorują i przez to zagrażają bezpieczeństwu. Na terenie gminy Kobylin wycięto drzewa, a w miejsce starych i chorych drzew posadzono 182 nowe. Nasadzenia wykonano m.in. przy drodze gminnej w Zalesiu Małym (Huby), na stadionie przy ulicy Strzeleckiej oraz w parku Solidarności w Kobylinie a także na Osiedlu Berdychowskim w Kobylinie. Ponadto sołtys wraz z mieszkańcami wsi Starygród posadzili 10 drzew przy boisku.
Czytaj całość
 
Trwa przebudowa drogi gminnej w Kuklinowie. Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćTrwają roboty budowlane polegające na przebudowie drogi gminnej w Kuklinowie. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Patryk Borowczyk z Krobi. Termin realizacji zadania do 30 czerwca 2018 roku. W tegorocznym budżecie Gmina Kobylin przeznaczyła na to zadanie 400.000,00 zł., natomiast w budżecie na rok 2018 kwotę 733.000,00 zł.


Czytaj całość
 
Szkolni aktorzy o spektaklu z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćCześć!
Jako dwójka aktorów ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie grających w spektaklu z okazji 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości mamy zaszczyt przedstawić wam artykuł podsumowujący występy.

Czytaj całość
 
Nowy płot i parking przy smolickiej szkole Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćMimo, że rok budżetowy się kończy i  środki  finansowe są już w większości wykorzystane w Szkole Podstawowej w Smolicach zakończyła się niedawno bardzo potrzebna, choć niezaplanowana wcześniej, inwestycja. Przed budynkiem szkoły pojawił się nowy murek ogrodzeniowy a parking wyłożony został kostką brukową.
 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 441 - 460 z 2376