Aktualności
Najnowsze informacje
Przedszkolna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćMimo, że styczeń to zimowy miesiąc, pełen chłodnych dni, są takie dwa, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – to przypadające właśnie w styczniu ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA.

Czytaj całość
 
Dzień Babci i Dziadka w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW zimny, styczniowy poranek – 24 stycznia tuż przed godz.11 do sali wiejskiej w Smolicach licznie przybyli zaproszeni dziadkowie, bo oto przedszkolacy z oddziału 0 wraz z uczniami z klas I i III pod opieką wychowawczyń przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na program składały się głównie wiersze, życzenia i piosenki związane tematycznie ze świętem, w trakcie których dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy.
Czytaj całość
 
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ Utwórz PDF Drukuj

Przypominamy wszystkim rodzicom/opiekunom prawnym o obowiązku zapisania swoich dzieci do przedszkola bądź szkoły. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 do przedszkoli i szkół, prowadzonych przez  Gminę Kobylin, dostępne są w załącznikach
Pliki do pobrania:

kryteria_rekrutacji_do_przedszkola.pdf

kryteria_rekrutacji_do_SP.pdf

terminy_rekrutacji_do_przedszkola.pdf

terminy_rekrutacji_do_SP.pdf

 
Wymień dowód osobisty zanim straci ważność! Utwórz PDF Drukuj
W związku z upływem terminu ważności wielu dowodów osobistych, przypominamy o konieczności złożenia wniosku o wydanie nowego dowodu.  Wydanie dowodu osobistego jest bezpłatne.

Czytaj całość
 
OSP Kobylin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotni wieczór - 27 stycznia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylinie odbyło się zebranie sprawozdawcze członków kobylińskiej jednostki. Druhowie przedstawili poszczególne sprawozdania z działalności OSP za rok 2017 i omówili sprawy bieżące. Jednym z elementów zebrania było uroczyste poświęcenie przez proboszczów kobylińskich parafii nowego auta ratowniczo – gaśniczego. Zarząd jednostki podziękował za wsparcie i okazaną pomoc osobom, z którymi współpracował. Zebranie uświetniła swoim występem Orkiestra Dęta z Kobylina.
Czytaj całość
 
Strzelanie z okazji wyzwolenia Kobylina Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość28 stycznia br. odbyło się strzelanie z okazji rocznicy wyzwolenia Kobylina. Organizatorem zawodów było Koło Środowiskowe LOK Kobylin. Każdy z uczestników mógł oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii. Do klasyfikacji końcowej liczono wynik lepszej.

Czytaj całość
 
Ślubowanie nowej Radnej Utwórz PDF Drukuj
25 stycznia br podczas XLI sesji Rady Miejskiej w Kobylinie Pani Danuta Marcinkowska  złożyła ślubowanie i odebrała zaświadczenie o wyborze na Radną Rady Miejskiejw Kobylinie. Wybory uzupełniające odbyły sie w dniu 14 stycznia br.
 
Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno - lodowego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZimowa aura utrzymująca się od kilku dni była doskonałą okazją by sprawdzić swoje umiejętności w zakresie ratownictwa na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Nie od dziś wiadomo, że stałe zdobywanie wiedzy oraz doskonalenie umiejętności praktycznych to dwa z wielu elementów, które gwarantują sprawne i skuteczne prowadzenie działań ratowniczych.
W dniach 22, 23, 24 stycznia 2018 roku trzy zmiany służbowe z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz Jednostki OSP realizujące specjalistyczne czynności ratownicze na poziomie podstawowym z zakresu ratownictwa wodnego tj.: OSP Krotoszyn, OSP Kobylin i OSP Koźmin Wielkopolski  brały udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodno – lodowego na zamarzniętym Jeziorze Odrzykowskim  w Krotoszynie.
Czytaj całość
 
Patent na bezpieczne ferie Utwórz PDF Drukuj

Ferie to szególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską i zabawą na świeżym powietrzu. W tym, żeby tak właśnie tak było  pomaga - Państwowa Inspekcja Sanitarna. Do pobrania broszura informacyjna w formacie pdf

 
Dzień Babci i Dziadka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 23 stycznia br. w sali szkolnej w Kobylinie PZREiI KOŁO NR.9 zorganizowało wieczorek dla seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na tą uroczystość przyjechał zaproszony zespół śpiewaczy oraz kapela ze Zdun, które wystąpiły ze swoimi programami, oraz 6-ścio osobowa delegacja emerytów z Jutrosina. Również zespół Młodzi Duchem wystąpił z programem z piosenkami na temat babci i dziadka.  130 osobowa grupa śpiewała i bawiła się, a jak? to świadczą zdj.
Czytaj całość
 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRYZJERSKI Karnawał 2018 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie 13 stycznia 2018 r.  zorganizował I Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski „Karnawał 2018” skierowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach fryzjer i technik usług fryzjerskich  oraz szkół podstawowych (w tym klas przekształconych gimnazjów).

Czytaj całość
 
WYCIECZKAZAWODOZNAWCZA Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćGrupa uczniów klas trzecich w ramach zajęć z doradztwa zawodowego udała się na wycieczkę zawodoznawczą do firmy Kruk – Transport w Zdunach. Po bardzo miłym przywitaniu naszej grupy przez właściciela firmy pana Zbigniewa Kruka, młodzież miała możliwość wysłuchania ciekawego wykładu na temat działania firmy oraz specyfiki zawodu mechanik pojazdów samochodowych oraz mechanik – kierowca, następnie uczniowie obejrzeli zakład pracy. Prezes firmy bardzo wyczerpująco odpowiadał na pytania zadawane przez gimnazjalistów.

Czytaj całość
 
ZAPROSZENIE Utwórz PDF Drukuj
Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobylinie
zapraszają na
Wielopokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych i powstańczych
z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego

Wspólne śpiewanie odbędzie się we wtorek 30 stycznia br. o godz. 18:00 w sali szkolnej przy ul. Krotoszyńskiej
 
 
 
 
 
Uczniowie z Kobylina na Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTegoroczne święto małych misjonarzy odbyło się 13 stycznia w parafii pw. Św. Józefa w Środzie  Wielkopolskiej. W tym wydarzeniu, dzięki otwartości archidiecezjalnego moderatora misyjnego, wzięło także udział  ognisko misyjne z Kobylina. Spotkanie to, zorganizowane po raz trzynasty, stanowiło zwieńczenie akcji „Kolędnicy Misyjni”, podczas której dzieci jako kolędnicy odwiedzały domy w swoich parafiach, przedstawiając jasełkowe scenki, a przy tym mówiąc o sytuacji dzieci w różnych krajach misyjnych oraz prosząc o wsparcie dla nich. W tym roku zbierały one ofiary dla swoich rówieśników mieszkających w Syrii i Libanie.
Czytaj całość
 
Koncert kolęd Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćBurmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński składa serdeczne podziękowania organizatorom oraz wszystkim zespołom, które wzięły udział w tegorocznym koncercie kolęd. W niedzielne popołudnie w klasztorze Ojców Franciszkanów w Kobylinie dziewięć zespołów zaprezentowało przepiękne polskie kolędy i pastorałki.
Czytaj całość
 
Wernisaż prac Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW piątkowy wieczór w Małej Galerii przy ul. Krotoszyńskiej w Kobylinie odbył się wernisaż prac Państwa Marty i Marka Andałów pt. „Drogi i progi”. Dzięki pasji artystów i zaangażowaniu w upowszechnianie świadomości kulturowej wśród społeczeństwa, zaproszeni goście mogli podziwiać piękne prace malowane pastelami.
Czytaj całość
 
Uczniowie z Kobylina na Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTegoroczne święto małych misjonarzy odbyło się 13 stycznia w parafii pw. Św. Józefa w Środzie  Wielkopolskiej. W tym wydarzeniu, dzięki otwartości archidiecezjalnego moderatora misyjnego, wzięło także udział  ognisko misyjne z Kobylina. Spotkanie to, zorganizowane po raz trzynasty, stanowiło zwieńczenie akcji „Kolędnicy Misyjni”, podczas której dzieci jako kolędnicy odwiedzały domy w swoich parafiach, przedstawiając jasełkowe scenki, a przy tym mówiąc o sytuacji dzieci w różnych krajach misyjnych oraz prosząc o wsparcie dla nich. W tym roku zbierały one ofiary dla swoich rówieśników mieszkających w Syrii i Libanie. Ks. Biskup Damian Bryl podczas Mszy św. w homilii podziękował małym misjonarzom i ich opiekunom za podjęty trud kolędniczy - dziękuję wam, że chcieliście dzielić się radością z narodzin Jezusa z innymi.
Czytaj całość
 
Łukasz Wachowiak wystąpi w meczu Lotto Superligi Tenisa Stołowego !!! Utwórz PDF Drukuj
We wtorek 23 stycznia 2018 roku o godzinie 18:00 odbędzie się w Białymstoku mecz Superligi Tenisa Stołowego pomiędzy Dojlidy Wschodzący Białystok vs ZKS Palmiarnia Zielona Góra. W meczu tym wystąpi niespełna 18 letni Kobylinianin, wychowanek Klubu LKS Spółdzielca Kobylin Łukasz Wachowiak, który zagra po raz trzeci w najwyższej lidze tenisa stołowego w kraju. W składzie zespołu Zielonogórskiego wystąpią: Lucjan Błaszczyk, Miroslaw Horesji oraz Łukasz Wachowiak. Natomiast w składzie drużyny z Białegostoku możemy zobaczyć takie sławy jak:Wang Zeng Yi, Pavel Platonov, Hindus GHOSH Soumyajit, Chińczyk LI Yongyin.
Mecz będzie można zobaczyć na stronie: http://www.superliga.com.pl/
 
SPÓŁDZIELCA KOBYLIN ROZPOCZYNA SEZON OD ZWYCIĘSTWA Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW miesiącu styczniu rozpoczęła się druga kolejka rozgrywek IV ligi tenisa stołowego okręgu leszczyńskiego. W grupie B drużyna Spółdzielcy Kobylin II odnotowała w dniu 14.01 zwycięstwo 10-8 z zespołem z Krzywinia.

Czytaj całość
 
NASI PRZEDSZKOLACY NA MISTRZOSTWACH WIELKOPOLSKI Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW dniu 14 stycznia 2018 r. na hali widowiskowo-sportowej w Opatówku odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Taekwon-do ITF. Organizatorem zawodów był Sportowy Klub Taekwon-do Silla, a honorowy patronat na mistrzostwami objął Burmistrz Miasta i Gminy Opatówek. Nasze miasto reprezentowała Olga Kwiatkiewicz, Kasia Pogoda, Filip Pospiech, Filip Gołaszewski i Piotrek Łuczak.  Na co dzień uczęszczają do Przedszkola w Kobylinie, a popołudniami dwa razy w tygodniu trenują w Klubie Sportowym TAGIER Wielkopolska pod okiem trenera Radosława Cichowlasa. W zawodach udział wzięło 340 zawodniczek i zawodników. Najmłodsza grupa Młodzicy (przedział wiekowy 4-9 lat) rozpoczęli swoje zmagania tuż po uroczystym otwarciu zawodów. Rywalizowali oni w trzech konkurencjach: walki kalaki, techniki sprawnościowe oraz techniki specjalne, według kategorii wzrostowych i wiekowych.Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 441 - 460 z 2499