Aktualności
Najnowsze informacje
ZAWODY W SIŁOWANIU NA RĘKĘ Utwórz PDF Drukuj
Hufiec Pracy 15-2 zorganizował 15 marca br. mistrzostwa w armwrestlingu. W szranki stanęło siedmiu zawodników. Celem głównym zawodów była promocja sportu i aktywnych form spędzania czasu wolnego. Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym do dwóch wygranych pojedynków. Naszą szkołę reprezentowała silna drużyna w składzie: Rafał Kralka, Dawid Kasprzak, Krzysztof Jędrkowiak i to oni okazali się bezkonkurencyjni zajmując czołowe miejsca. Gratulujemy.
Alicja Grzempowska
 
KONKURS SPRAWNY W ZAWODZIE- MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH ELIMINACJE WEWNĘTRZNE Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość21 marca 2017 roku dzięki uprzejmości dyrekcji Zespołu Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie oraz właścicielom Firmy D.M. Jackowscy z Kobylina, odbyły się eliminacje do wewnętrznego etapu konkursu „Sprawny w zawodzie- mechanik pojazdów samochodowych”. W rywalizacji brali udział uczniowie, którzy kształcą się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych na poziomie zawodowym. Młodzież reprezentowała ZSP nr 3 z Krotoszyna; ZSP ze Zdun oraz ZG i ZSZ w Kobylinie. Byli to uczniowie klas II i III.
Czytaj całość
 
KONKURS "SPRAWNY W ZAWODZIE" KUCHARZ ETAP WEWNĘTRZNY Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość16 marca 2017 roku dzięki uprzejmości pani dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie – Doroty Walczak odbyły się eliminacje do wewnętrznego etapu konkursu „Sprawny w zawodzie – kucharz”. Do rywalizacji przystąpiło trzech uczestników pośród nich nasza reprezentantka Monika Grobelna. Pierwszą konkurencją był test pisemny, który składał się z 30 pytań z zakresu terminologii gastronomicznej, sposobów przygotowania potraw, bhp oraz podstaw przedsiębiorczości. W części praktycznej młodzież mogła wykazać się swoimi osiągnięciami z zakresu gotowania. Każdy z uczestników miał za zadanie przygotować spaghetti bolognese, zgodnie z przygotowaną wcześniej recepturą. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze, a przygotowane przez uczestników potrawy prezentowały wysokie walory estetyczne i smakowe.

Czytaj całość
 
TARGI EDUKACYJNE 2017 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKilkunastu przedsiębiorców i kilkaset młodych osób gościło na Krotoszyńskich Targach Edukacyjnych i Targach Pracy, które odbyły się w 15 marca br.. Młodzież mogła się zapoznać z bogatą ofertą edukacyjną szkół oraz firm na rynku powiatu krotoszyńskiego.
Ideą Krotoszyńskich Targów Edukacyjnych i Targów Pracy jest ukazanie młodzieży możliwości dalszego kształcenia. Na targach zaprezentowana została szeroka oferta edukacyjna szkół naszego powiatu oraz przedstawiono różne formy wsparcia w ustalaniu ścieżki edukacyjnej i budowaniu kariery zawodowej.

Czytaj całość
 
Pierwsze miejsce w Wielkopolsce Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW roku 2014 zawiązała się Wielkopolska Liga Kopa Sportowego. W jej skład aktualnie wchodzi 25 drużyn. Są to przede wszystkim zespoły z południa naszego regionu.
   
Czytaj całość
 
Mistrzostwa sołtysów w strzelaniu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość26 marca br. z inicjatywy Pani sołtys Hanny Szymańskiej odbyły się pierwsze mistrzostwa sołtysów w strzelaniu. W zawodach wzięło udział trzynastu sołtysów, każdy z nich mógł oddać dwie dziesięciostrzałowe serie, z których lepsza liczyła się do klasyfikacji końcowej.
Czytaj całość
 
Halowe deblowe mistrzostwa gminy Kobylin w tenisie ziemnym Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość 25 marca br. w sali środowiskowej odbyły się halowe deblowe mistrzostwa gminy Kobylin w tenisie ziemnym. Do zawodów zgłosiły się cztery pary.Czytaj całość
 
Halowa liga w tenisie ziemnym Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość18 marca br. zakończyła rozgrywki halowa liga w tenisie stołowym, w tym roku była to już czwarte edycja. W lidze wzięło udział  dziesięciu  zawodników którzy uzyskali największą ilość punktów  w odbywających się turniejach tenisa ziemnego w 2016r. Mecze były rozgrywane w dwóch rundach systemem każdy z każdym od 10.10.2016r. Za zajęcie poszczególnych miejsc zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki.18 marca br. zakończyła rozgrywki halowa liga w tenisie stołowym, w tym roku była to już czwarte edycja. W lidze wzięło udział  dziesięciu  zawodników którzy uzyskali największą ilość punktów  w odbywających się turniejach tenisa ziemnego w 2016r. Mecze były rozgrywane w dwóch rundach systemem każdy z każdym od 10.10.2016r. Za zajęcie poszczególnych miejsc zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki.

 Terminarz rozgrywek do pobrania w pliku pdf

Czytaj całość
 
Gniazdo bociana w nowym miejscu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość21 lutego br. na ulicy Boruty zostało przeniesione gniazdo bociana. Dotychczasowe miejsce było dużym utrudnieniem dla mieszkańców. Nowe miejsce zostało udostępnione przez Pana Tadeusza Nojmana    Operację przeprowadziła firma Instalatorstwo Elektryczne Sebastiana Bazaka z Kobylina i firma Łukasza Rybczyńskiego Instal Bud z Koźmina Wlkp. Teraz czekaliśmy na przylot właściciela gniazda i jego reakcję na nowe lokum. 23 marca br. przyleciał bociek, na razie pojawił się pan bocian, który przygotuje gniazdo na przylot partnerki. Powodzenia na nowym miejscu.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Wielkopolski LZS Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę 19 marca w Koźminie Wielkopolskim rozgrywane były Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym. Była to ogromna, prestiżowa impreza, w której startowało ponad 164 zawodników w czterech kategoriach wiekowych z dziewiętnastu powiatów. Powiat krotoszyński reprezentowała 12 - osobowa ekipa, w tym 5 - osobowa z Kobylina w składzie: Klaudia Wachowiak, Antoni Frąckowiak, Lucjan Maćkowiak, Kacper Waszyński, Robert Wachowiak.
Czytaj całość
 
ZARZĄDZENIE NR 39/2017 Burmistrza Kobylina z dnia 24 marca 2017 roku Utwórz PDF Drukuj
ZARZĄDZENIE NR 39/2017
Burmistrza Kobylina
z dnia 24 marca 2017 roku
 
 
w sprawie: wyborów uzupełniających do Rady Sołeckiej Sołectwa Stary Kobylin


          Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. z 2016 r., poz. 446 ze zmianami) oraz § 8 ust. 1,2 i 3 Statutu Sołectwa Stary Kobylin stanowiącego załącznik Nr 15 do Uchwały Nr IX/74/2003 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 29 sierpnia 2003 roku w sprawie: statutów jednostek pomocniczych Gminy Kobylin (Dziennik Urzędowy Województwa Wielkopolskiego z 2003 r. Nr 164, poz. 3069), postanawiam co następuje :

§ 1.

1. Zarządzam przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Rady Sołeckiej Sołectwa Stary Kobylin.
2. Zebranie wyborcze odbędzie się w dniu 18 kwietnia 2017 roku (wtorek) o godzinie 18.00 w Sali Klubu Seniora w Kobylinie.
3. Dla dokonania ważnego wyboru do Rady Sołeckiej na zebraniu wiejskim wymagana jest osobista obecność co najmniej 1/5 uprawnionych mieszkańców Sołectwa.
O ile w wyznaczonym terminie nie uzyska się wymaganej liczby mieszkańców zarządzam odbycie następnego zebrania wiejskiego po upływie 30 minut od pierwszego zebrania w tym samym dniu bez względu na liczbę osób uczestniczących.
4. Porządek obrad :
1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór Komisji Wyborczej.
3. Zgłaszanie kandydatów na członków Rady Sołeckiej.
4. Wybory uzupełniające do Rady Sołeckiej.
5. Wolne głosy i wnioski
6. Zakończenie.  
5. Obradom przewodniczyć będzie Grzegorz Okupnik.

§ 2.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

                                                                               Zastępca
                                                                      Burmistrza Kobylina
                                                                        /-/ Mirosław Sikora
 
Puchar Polski w Brzegu Dolnym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę 19 marca w kompleksie hotelowo sportowym Rokita Brzeg Dolny odbył się Puchar Polski w Sumo. Rywalizacja toczona była w dwóch kategoriach wiekowych juniorów i seniorów. Każdy z zawodników miał prawo startu w dwóch kategoriach wagowych tj. swojej i w kategorii wyżej.  Kobylin reprezentowało 7 dziewcząt i 10 chłopców. W gronie juniorek najlepiej walczyły Monika Sowa zdobywając złoty medal w kategorii 65 kg i srebrny medal w kategorii 70 kg, Aleksandra Bzodek zdobywając złoty medal w kategorii 70 kg i srebrny medal w kategorii 65 kg, Julia Całka zdobywając srebrny medal w kategorii 50 kg i brązowy medal w kategorii 55 kg i Marta Wielebińska zdobywając srebrny medal w kategorii 70 kg i brązowy medal w kategorii +70 kg. W rywalizacji juniorów brązowe medale dodali Jakub Kobusiński w kategorii 70 kg i Jarosław Ptak w kategorii 100 kg. Wśród seniorów srebrne medale zdobyli Patryk Swora w kategorii 92 kg i Bartosz Wojciechowski w kategorii 100 kg oraz dwa brązowe medale dorzucił Stefan Klejewski w kategorii 115 kg i kategorii Open.  
    Trener - Mirosław Flak
Czytaj całość
 
Zaproszenie na XXIX Sesję Rady Miejskiej w Kobylinie. Utwórz PDF Drukuj
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 446) zwołuję XXIX sesję Rady Miejskiej w Kobylinie.
Sesja odbędzie się w czwartek, dnia 30 marca 2017 roku o godzinie 18.00 w Sali szkolnej przy placu Glabera w Kobylinie z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Zapytania, wnioski i interpelacje radnych.
4. Informacja Burmistrza o działalności międzysesyjnej.
5. Informacja o realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej.
6. Stan bezpieczeństwa i porządku publicznego w gminie w 2016 roku.
7. Stan bezpieczeństwa pożarowego na terenie gminy w 2016 roku.
8.  Sprawozdanie z działalności Zespołu Interdyscyplinarnego Gminy Kobylin za rok 2016.
9.  Podjęcie uchwał:
a) w sprawie: Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie dla Gminy Kobylin na lata 2017 – 2022,
b) w sprawie: dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego,
c) w sprawie: przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami dla Miasta i Gminy Kobylin na lata 2017 -2020,
d) w sprawie: przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części miejscowości Zalesie Małe,
e) w sprawie: zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych,
f) w sprawie: wyrażenia zgody na postawienie w stan likwidacji Związku Gmin Zlewni Górnej Baryczy w Krotoszynie,
g) w sprawie: nie wyrażenia  zgody na wyodrębnienie w budżecie  gminy na rok 2018 środków stanowiących fundusz sołecki,
h) w sprawie: zmiany budżetu gminy Kobylin na rok 2017,
i) w sprawie: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kobylin na lata 2017 – 2027.
10.  Wolne głosy i wnioski.
11.  Zakończenie.

Przewodniczący
Rady Miejskiej

Tadeusz Dżygała
 
Kobylińska Halowa Liga Piłki Nożnej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość12 marca br. zakończyły się rozgrywki kobylińskiej halowej ligi piłki nożnej. W ostatniej kolejce w  tabeli  nastąpiła jedna zmiana. Zwycięzcą siódmej edycji kobylińskiej halowej ligi piłki nożnej  została drużyna Veneti Kobylin, drugie miejsce zajęła drużyna Strażnicy Zachodniej Bramy, trzecie miejsce zajęła drużyna Wachowiak Team. W sumie rozegrano 65 meczy w których strzelono 653 bramki. Królem strzelców  został Mateusz Wachowiak, zdobywca 33 bramek. Dekoracji zwycięzców dokonał Zastępca Burmistrza  Kobylina Mirosław Sikora. Pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary i medale, drużyny od czwartego do dziesiątego miejsca pamiątkowe statuetki, ponadto zwycięzca ligi otrzymał sprzęt sportowy.
Czytaj całość
 
Informacja o procedurze przyznawania odszkodowań w związku z budową gazociągu Lwówek -Odolanów Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. rozpoczyna budowę gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Lwówek -Odolanów o długości ok. 168 km i średnicy 1000 mm. Wykonawcą robót budowlanych II etapu inwestycji jest Konsorcjum firm JT S. A. oraz IMP PROMONT d.o.o. Przewidywany termin zakończenia prac budowlanych to IV kwartał 2018 roku.

Pobierz Informacje w pliku pdf

Informacja o procedurze przyznawania odszkodowan.pdf

 

Czytaj całość
 
Kobyliniacy z 6 pucharami! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW Raszkowie w dniach 4-5 marca 2017 roku odbył się II Ogólnopolski Memoriał im. Zygmunta Lubienieckiego. W dwudniowym turnieju wystartowało łącznie 237 zawodników z województw; wielkopolskiego, łódzkiego lubuskiego oraz dolnośląskiego. Klub Spółdzielca Kobylin reprezentowało 9 zawodników, z których przede wszystkim ci najmłodsi zaprezentowali się na wysokim poziomie zajmując wysokie lokaty. Miłą niespodziankę sprawili przede wszystkim Antoni Frąckowiak i Jakub Kaczmarek, zajmując odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce. Klaudia Wachowiak startująca w dwóch kategoriach: żaczek i open kobiet (seniorki i weteranki) spisała się bardzo dobrze zwłaszcza w kategorii wyższej grając z dużo starszymi zawodniczkami, gdzie zajęła siódme miejsce.
Czytaj całość
 
Piotr Reiss w Krotoszynie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWe wtorek, 28 lutego na zajęciach Akademii Piłkarskiej Reissa w Krotoszynie pojawił się Piotr Reiss. Legenda Lecha Poznań, a obecnie właściciel szkółki oficjalnie pożegnał dotychczasowego trenera oraz sprawdził jakie postępy robią najmłodsi adepci futbolu
Treningi grupy A1, A2, B1 i B2 odbyły się w hali ZS nr 3. Podczas nich Rejsik odbył pogawędkę z dziećmi. Nie zabrakło autografów i pamiątkowych zdjęć. Pamiątkową antyramę otrzymał trener Grzegorz Kroczak, który kończy swoją działalność w APR. Jego miejsce zajmie nauczyciel WF Szkoły Podstawowej w Chwaliszewie - Adam Kaj.

Czytaj całość
 
II LOKALNY KONKURS FRYZJERSKI Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość28 lutego 2017 r. w sali szkolnej Zespołu Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie odbył się II Lokalny Konkurs Fryzjerski pod hasłem „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”. Organizatorami konkursu byli Zespół Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie oraz Hufiec Pracy 15-2 w Krotoszynie. Honorowy patronat nad konkursem objęli Burmistrz Kobylina oraz Prezes Izby Rzemieślniczej w Krotoszynie p. Józef Januszkiewicz.  

Czytaj całość
 
Planowe wyłączenia prądu 13.03.2017 Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 13.03.2017 roku w godzinach 8:30 – 14:30 na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:


gm. Kobylin: Długołęka nr 37, nr 39 do 44, hydrofornia.
 
Strzelanie z okazji Dnia Kobiet Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość5 marca br. odbyło się strzelanie z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem zawodów było Koło Środowiskowe LOK Kobylin. W zawodach wzięło udział   27 zawodników, każdy mógł oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii. Do klasyfikacji wliczano wynik najlepszej serii.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 461 - 480 z 2199