Aktualności
Najnowsze informacje
Sylwester Emerytów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 28 12 2017 r.odbyła się zabawa sylwestrowa w restauracji Bajka w Kobylinie seniorów PZREiI  z Kobylina, Na zabawie było 95 osób.Nogi same rwały się seniorom do tańca .Bawiliśmy się i śpiewaliśmy piosenki biesiadne.Było dużo atrakcji a jedną z nich było wybranie króla i królowej parkietu za który otrzymali złote korony .
Czytaj całość
 
Mikołajki z Biblioteką Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 8 grudnia 2017r. obyła się w sali wiejskiej w Łagiewnikach impreza "Mikołajki z Biblioteką", zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy  w Kobylinie oraz Filię w Łagiewnikach. W ramach popularyzacji czytelnictwa przedszkolacy z Kobylina zostali zaproszeni do prezentacji spektaklu teatralnego pt. „Grzybowa chata”. „Ekoludki” już po raz kolejny ukazały losy leśnych zwierząt, zmagających się z dylematem zdrowego odżywiania. Występ maluchów spotkał się  jak zawsze z dużym aplauzem. Dziękujemy pani Aldonie Kordus za zaproszenie i możliwość promocji naszej placówki
Czytaj całość
 
Spotkanie z seniorami w Łagiewnikach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 6 stycznia br. Sołtys i Radny Łagiewnik – Grzegorz Kreczmer, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich, wspólnie  zorganizowali spotkanie „Sto lat seniorom ”. Każdy uczestnik spotkania otrzymał do rąk własnych imienne zaproszenie, podobnie jak w latach ubiegłych byli to wszyscy mieszkańcy sołectwa którzy ukończyli 60 lat.

Czytaj całość
 
Gwiazdor w Przedszkolu Zalesie Wielkie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDzień 21 grudnia 2017r. w przedszkolu był niezwykle uroczysty. Zgodnie z tradycją wszystkie dzieci i panie podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie nawzajem życzenia świąteczne i zasiadły do wigilijnego stołu. Smakołyków dzisiaj nie zabrakło. Po wigilii dzieci z niecierpliwością oczekiwały na spotkanie z Gwizdorami. Przywitały miłych gości bogatym programem artystycznym. Gwiazdorki w podziękowaniu rozdały wszystkim dzieciom prezenty. Na twarzy każdego przedszkolaka gościł dzisiaj uśmiech i radość.
Czytaj całość
 
TYTKA CHARYTATYWNA SP Zalesie Małe Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKażdy z nas może na co dzień podzielić się z innymi dobrym słowem, uśmiechem, życzliwością. Dzięki takim akcjom jak Tytka charytatywna można w praktyczny sposób zaangażować się w pomoc naszym Braciom i Siostrom.
Z inicjatywy Księdza Proboszcza parafii Wyganów Kazimierza Wawrzyniaka, który przekazał mi Tytki Charytatywne prosząc by dobrze je wykorzystać zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę artykułów spożywczych i chemicznym.

Czytaj całość
 
Jasełka w Szkole Podstawowej Zalesie Małe Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZe świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele zwyczajów i tradycji. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczna atmosferę wprowadzili nas uczniowioe naszej szkoły, którzy wraz z Panią Agatą Skorupa i Panią Katarzyną Sobczak przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły sie w rolę Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magie zbliżających się świąt. Do wpólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście.Po występie głos zabrała Pani Dyrektor oraz zaproszeni goście, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie cała społecznośc przełamała się opłatkiem.
Czytaj całość
 
Wigilia w Przedszkolu w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćCzas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 22 grudnia. Brały w niej udział wszystkie dzieci, nauczycielki, pracownicy przedszkola oraz przedstawiciele rady rodziców.  Pani dyrektor Zespołu złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Po spożyciu uroczystej wigilii w salach, dzieci wraz z nauczycielkami udały się na hol przedszkola,  gdzie odbyło się spotkanie z Gwiazdorem. Oczywiście  nie zabrakło wierszyków, piosenek, kolęd i słodkich prezentów.
Czytaj całość
 
Jasełka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 21 grudnia br. przedszkolaki kobylińskiego przedszkola z grupy „Motyle”  zaprezentowały dla wszystkich koleżanek, kolegów i swoich pań  jasełka  pt. „W Betlejem”. Dzieci dużo wcześniej przygotowywały się do występów. Uczyły  się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd i pastorałek. W przepięknej scenografii, w strojach, w miłej i świątecznej atmosferze odegrały swoje role. Występy naszych dzieci wywołały podziw i wzruszenie na twarzach widzów. Miłym  akcentem były życzenia złożone przez małych aktorów, a brzmiały one tak:  „W sercach radosnego pokoju, w domach  świątecznego nastroju, w mikołajowym worku prezentów na rok cały, w ustach by dźwięki kolęd rozbrzmiewały, na stole sianka i obrusa białego, na święta zdrowia oraz szczęśliwego Nowego Roku!”. Niech radość Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok.
Czytaj całość
 
Co się stało z Mikołajem? - 18. 12. 2017r. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćJuż po raz kolejny w tym roku szkolnym do Przedszkola w Kobylinie zawitał Kabaret BZIK, tym razem ze spektaklem „Co się stało z Mikołajem?”.
Zebrani na holu przedszkolacy mogli zobaczyć jak  bohaterowie z dużą dawką humoru przygotowywali się do nadchodzących Świąt.

Czytaj całość
 
Ostrzeżenie o silnym wietrze! Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 69, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu dnia 30.12.2017 r.

Stopień zagrożenia:
1 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz.22:00 dnia 30.12.2017 r. do godz.05:00 dnia 31.12.2017 r.

Obszar: Województwo wielkopolskie

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, zwracam się do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w tym okreie.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01.

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 
Niedzielne popołudnie z kolędami i pastorałkami w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę, 10 grudnia, odbyła się kolejna edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Smolicach. W wypełnionej po brzegi sali wiejskiej mali artyści swoim śpiewem wprowadzili zgromadzoną publiczność w iście świąteczną atmosferę.
Przed widownią zaprezentowało się ponad 37 uczniów i 8 przedszkolaków. Konkursowe wykonania kolęd i pastorałek dostarczyły wszystkim wielu emocji i wzruszeń. Uczestnicy jak zawsze rywalizowali w trzech kategoriach – przedszkole, klasy I-III i IV-VII. Występowali solo, w duetach i w zespołach.

Czytaj całość
 
Bożonarodzeniowe spotkanie w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotnie popołudnie, 16 grudnia, w sali wiejskiej w Smolicach, przy licznie zgromadzonej widowni, odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały programy artystyczne, które  od wielu dni przygotowywały pod okiem swoich pań.
  
Czytaj całość
 
IV Krotoszyńskie Igrzyska w Sumo Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 16 i 17 grudnia w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Krotoszynie odbyły się IV Krotoszyńskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sumo. Organizatorami  zmagań pod hasłem „Sumo ze Świętym Mikołajem” było Towarzystwo Atletyczne Rozum i Polski Związek Sumo. Prawie 400 młodych sportowców z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowało na dohio o miano najlepszych. Kobylin reprezentowało aż 94 uczniów z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole i Branżowej Szkoły I Stopnia w Kobylinie. Atrakcją zawodów były dwa mecze międzypaństwowe pomiędzy Polską i Azerbejdżanem. Oba zakończyły się wygranymi polskich kadrowiczów. W trakcie igrzysk nie brakowało pozasportowych atrakcji. Przygotowano dmuchany zamek, wystąpili tancerze z Centrum Tańca Show Dance Katarzyny Wicenciak-Dudy, Foto-Budka Sebastiana Szostaka oferowała pamiątkowe zdjęcia, uczniowie z ZSP nr 2 w Krotoszynie przygotowywali obiady.


Czytaj całość
 
Jasełka szkolne w SP Smolice Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPielęgnując bożonarodzeniowe tradycje w ostatnim dniu nauki szkolnej w roku kalendarzowym 2017 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami Szkoły Podstawowej w Smolicach zgromadzili się, by wspólnie podziwiać przygotowane przez uczniów klas V-VII pod kierunkiem pani Małgorzaty Bieganek-Szczurek  jasełka. Historia narodzin Jezusa, znana wszystkim tak dobrze, każdego roku ma inną oprawę… Niezmiennie jednak zawsze wygrywa Maleńka Miłość, która przychodzi na świat…

Czytaj całość
 
Dofinansowanie wymiany źródeł ciepła w budynkach i lokalachna terenie gminy Kobylin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW związku z podjęciem przez Radę Miejska w Kobylinie w dniu 30 listopada 2017 roku uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła w budynkach i lokalach położonych na terenie gminy Kobylin, serdecznie zachęcamy do wymiany starych, niskosprawnych i nieeekologicznych źródeł ciepła na nowe.


Czytaj całość
 
Zarządzenie nr 173/2017 Utwórz PDF Drukuj

Zarządzenie nr 173/2017 Burmistrza Kobylina z dnia 28 grudnia  2017r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Kobylin w dziedzinie kultury i kultury fizycznej
na rok 2018r.

Szczegóły pod adresem: http://bip.kobylin.pl/?a=5461

 
Ostrzeżenie o silnym wietrze! Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 68, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu dnia 24.12.2017 r.

Stopień zagrożenia: 1 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz.19:00 dnia 24.12.2017 r. do godz.04:00 dnia 25.12.2017 r.

Obszar: Województwo wielkopolskie

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 35 km/h, z porywami do 75 km/h, z zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Biorąc pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo, zwracam się do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w tym okresie.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62/332-43-50 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Miejsko-Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65/548-24-01.


Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński
 
Wizyta w Urzędzie Miasta Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 18 grudnia br. dzieci z oddziału „Smerfów” z Przedszkola w Kobylinie odwiedziła pana burmistrza Tomasza Lesińskiego w Urzędzie Miasta i Gminy Kobylin. Nasi milusińscy złożyli panu burmistrzowi życzenia świąteczne od dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników uczniów i przedszkolaków z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole.  Przekazali też życzenia dla wszystkich pracowników UM i G Kobylin. Goście spotkali się z miłym przyjęciem, zostali poczęstowani słodkimi cukierkami i upominkami. Pan burmistrz także przekazał życzenia świąteczne dla wszystkich wychowanków i pracowników Zespołu.
Czytaj całość
 
Wigilia w Zalesiu Małym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość12 grudnia br. w Sali wiejskiej w Zalesiu Małym odbyła się wigilia w której udział wzięli: Tomasz Lesiński  Burmistrz Kobylina, Łukasz Jarus Radny Rady Miejskiej w Kobylinie, Grażyna Pazgrat Dyrektor SP Zalesie Małe, członkowie Rady Sołeckiej w Zalesiu Małym, członkowie OSP w Zalesiu Małym, mieszkańcy wsi. Gośćmi na spotkaniu byli przedstawiciele firmy Bolsius: Kristen Vincent wraz z synem Sven'em, Renata Marchlewska, Jacek Więcek, Marcin Wencel i Carl Sennert.
Wspólne kolędowanie poprowadziły Panie z Kółka Muzycznego z Zalesia Małego pod przewodnictwem p. Weroniki Piasnej.
Wigilia odbyła się w miłej i serdecznej atmosferze integrując wszystkie organizacje wiejskie wraz z zaproszonymi gośćmi.
Czytaj całość
 
HIPOKRATES Utwórz PDF Drukuj

Trwa tegoroczna edycja prestiżowego plebiscytu organizowanego przez redakcję „Głosu Wielkopolskiego” pod honorowym patronatem Jana Grabkowskiego, starosty poznańskiego oraz prof. dr hab. Andrzeja Tykarskiego, rektora Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – HIPOKRATES WIELKOPOLSKI, w którym wybierzemy najlepszych lekarzy, pielęgniarki i placówki medyczne w naszym województwie. Głosowanie w etapie wojewódzkim trwa od piątku, 22 grudnia do soboty, 30 grudnia (do godziny 21).
W plebiscycie biorą udział zgłoszeni przez swoich pacjentów lekarze, pielęgniarki i położne oraz farmaceuci, którzy według czytelników zasługują na to wyjątkowe wyróżnienie.
Do konkursu zgłoszono osoby, które w stosunku do pacjenta wykazują się wyjątkową empatią, wrażliwością, życzliwością, a także takie, które podziwiamy za ponadprzeciętną wiedzę lub umiejętności.

 

 Zwycięzcą etapu powiatowego w kategorii pielęgniarka/położna roku 2017 została
Pani Iwona Kazubek z NZOZ AVICENNA w Kobylinie.
Zachęcamy do oddawania głosów w etapie wojewódzkim:
SMS pod nr 72355 o treści PIE.128

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 481 - 500 z 2499