Aktualności
Najnowsze informacje
Orlik 2017 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość W dniu 15 października br. zakończyły się rozgrywki ligi gminnej LZS w piłce nożnej.
W tym roku mecze odbywały się na obiekcie „Orlik – Moje Boisko 2012” przy Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie. Do rozgrywek przystąpiło siedem zespołów. Ostatnia kolejka  przyniosła jedną zmianę w tabeli. Na czwarte miejsce awansowała drużyna Promil Łagiewniki.  Zwycięzcom tegorocznej ligi została drużyna Protezjusze, drugie miejsce  Old boye, trzecie Challenge Wyganów. Królem strzelców został Mateusz Bzodek, który strzelił 24 bramki.  Drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary i medale, drużynom od czwartego do siódmego miejsca zostały wręczone statuetki, ponadto zwycięska drużyna otrzymała sprzęt sportowy. Ceremonii dekoracji dokonał p. o. Burmistrza Kobylina Rafał Nowacki.
Czytaj całość
 
Senator RP w smolickiej podstawówce Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość16 października Szkołę Podstawową w Smolicach odwiedził senator RP Łukasz Mikołajczyk. Wizyta choć krótka to bardzo miła  dla wszystkich. Pan senator od wielu lat zaangażowany jest zarówno w politykę jak i sprawy edukacji, które z uwagi na wykształcenie są mu bardzo bliskie.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Polski Kadetów i Młodzików Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 7 i 8 października w hali widowiskowo-sportowej w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów i Młodzików w Sumo. W zawodach wystartowało prawie 400 zawodniczek i zawodników z 30 klubów sportowych z całego kraju. Kobyliński Samson reprezentowało 33 zawodników, którzy wywalczyli 8 medali. Niepokonanymi podczas mistrzostw byli Paweł Sikora 65kg i Mikołaj Kandzierski 95kg, którzy wygrywając wszystkie walki zdobyli złote medale i tytuły Mistrzów Polski. Brązowe medale zdobyli Zofia Pioch 55kg, Nikola Śliwowska 60kg, Monika Sowa 65kg, Piotr Sikora 65kg, Mateusz Pieszak 65kg, Filip Sroczan 65 kg. W klasyfikacji klubowej kadetów UKS Samson Kobylin zajął I miejsce.
 
Trener – Mirosław Flak
Czytaj całość
 
WYBORY Utwórz PDF Drukuj

Stosownie do art. 490 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. — Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15 i 1089) Miejska Komisja Wyborcza w Kobylinie stwierdza, że w wyborach, które odbyły się dnia 15 października 2017 r.


Pan

LESIŃSKI Tomasz

wybrany został

Burmistrzem Kobylina

 

 

 

                                                                                                                    Przewodniczący
                                                                                                            Miejskiej Komisji Wyborczej
                                                                                                                      w Kobylinie

                                                                                                                 Damian Jankowiak 

 

 
Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów w SP Smolice Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW piątek 29 września br. smoliccy pierwszoklasiści mieli swoje wielkie święto. W obecności pani dyrektor Marleny Kamińskiej, rodziców, nauczycieli, starszych i młodszych kolegów zostali uroczyście przyjęci do społeczności szkolnej. W tym wyjątkowym  dniu towarzyszyli im również zaproszeni goście: pan Rafał Nowacki p.o. Burmistrza Kobylina oraz  policjanci z KPP w Krotoszynie: aspirant  Piotr Szczepaniak oraz starszy sierżant Bartosz Karwik.
Czytaj całość
 
Puchar Polski Młodzików i Kadetów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotę 23 września, w Gorzowie Wlkp. odbył się Puchar Polski Młodzików i Kadetów w sumo. Gorzowski Puchar był ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Polski. UKS Samson Kobylin reprezentowała silna 37 osobowa grupa zawodników, którzy wywalczyli 19 medali.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Polski Juniorów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 15-16 września w Pyrzycach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w sumo. W mistrzostwach startowało prawie 200 zawodników z całej Polski.
UKS Samson Kobylin reprezentowało 10 zawodników. Najlepiej z całej drużyny zaprezentowały się Aleksandra Małecka zdobywając srebrny medal w kategorii 55kg i Aleksandra Bzodek, która wywalczyły brązowy medal w kategorii 70kg.
                                                                                                             Trener - Mirosław Flak
Czytaj całość
 
Ostrzeżenie - Silny wiatr Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego  nr 59 wydanego przez IMGW PIB Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia  12.10.2017 r.

Podaję do publicznej wiadomości następujący komunikat.

Zjawisko: silny wiatr
 
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h  do 35 km/h, z  porywami do 70 km/h na  południu, do 90 km/h na północy województwa, z południowego zachodu i zachodu.     
 
Ważność: od godz. 12:00 dnia 12.10.2017 r. do godz. 19:00 dnia 12.10.2017 r.

Stopień zagrożenia: 1  ( w skali 3 -stopniowej )

Obszar: województwo wielkopolskie.    

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%.
 
Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62 332-43-50, 62 332-43-51 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65 548-24-01.

Burmistrz Kobylina

 
    

 
Informacja wyborcza Utwórz PDF Drukuj
W dniu 15 października 2017 r. w naszej Gminie odbędzie się ponowne głosowanie
w przedterminowych wyborach Burmistrza Kobylina


Głosowanie odbędzie się w tych samych lokalach wyborczych co w dniu 1 października, w godzinach od 7:00 do 21:00.
Kandydatami na burmistrza w ponownym głosowaniu są:
1) LESIŃSKI Tomasz
   zgłoszony przez KW STOW. SAMORZĄDOWA INICJATYWA OBYWATELSKA;
2) POPIOŁEK Wiesław Jan
   zgłoszony przez KWW WP.

 
I Grand Prix Polski Młodziczek  Utwórz PDF Drukuj
Kraków był organizatorem I Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym dniach 29.09-1.10. Klub LKS Spółdzielca Kobylin reprezentowała Klaudia Wachowiak, która zajmując II miejsce w Wielkopolsce awansowała do turnieju. W tym sezonie występując w kategorii młodziczek zajęła 21 miejsce w kraju. Wynik cieszy tym bardziej, że rywalizowała z rówieśniczkami oraz starszymi od siebie zawodniczkami.  Warto dodać, że w turniejach Grand Prix Polski Młodziczek występują 64 najlepsze zawodniczki z Polski wyłonione w eliminacjach wojewódzkich, w których startuje ponad 500 zawodniczek.
 
WYBORY Utwórz PDF Drukuj
Uchwała nr 10/2017
Miejskiej Komisji Wyborczej w Kobylinie
z dnia 1 października 2017 r.
o przeprowadzeniu ponownego głosowania w wyborach przedterminowych
burmistrza Kobylina
w dniu 15 października 2017 r.


Na podstawie art. 473 § 6 ustawy z dnia 5 stycznia 2011r. - Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15 i 1089) Miejska Komisja Wyborcza w Kobylinie stwierdza, co następuje:
§ 1.
1. W wyborach przedterminowych przeprowadzonych w dniu 1 października 2017 r. żaden z 4 kandydatów nie został wybrany na burmistrza Kobylina, ponieważ nie otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów.
2. W dniu 15 października 2017 r. zostanie przeprowadzone ponowne głosowanie na dwóch kandydatów, którzy otrzymali największą liczbę ważnych głosów.
3. Kandydatami na burmistrza w ponownym głosowaniu są:

1) LESIŃSKI Tomasz
zgłoszony przez KW STOW. SAMORZĄDOWA INICJATYWA OBYWATELSKA;

2) POPIOŁEK Wiesław Jan
zgłoszony przez KWW WP.

4. Głosowanie zostanie przeprowadzone w godzinach od 7.00 do 21.00 w tych samych lokalach wyborczych, co w dniu 1 października 2017 r.
§ 2.
1. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega podaniu do publicznej wiadomości przez rozplakatowanie na obszarze gminy.
2. Druk i rozplakatowanie uchwały zapewni p.o. Burmistrza Kobylina.
 
Przewodniczący
Miejskiej Komisji Wyborczej
w Kobylinie
 
Damian Jankowiak
 
 
 
Ostrzeżenie  Silny wiatr Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego nr 58 wydanego przez IMGW PIB Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 04.10.2017 r.

Podaję do publicznej wiadomości następujący komunikat.

Zjawisko: silny wiatr

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z porywami do 115 km/h, południowo- zachodniego skręcającego na północno - zachodni. Na południu województwa istnieje ryzyko 30%, wystąpienia porywów wiatru do 130 km/h.

Ważność: od godz. 15:00 dnia 05.10.2017 r. do godz. 22:00 dnia 05.10.2017 r.

Stopień zagrożenia: 2 ( w skali 3 -stopniowej )

Obszar: województwo wielkopolskie.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62 332-43-50, 62 332-43-51 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65 548-24-01.

Burmistrz Kobylina

 
Konsultacje Utwórz PDF Drukuj
Konsultacje z organizacjami pozarządowymi Programu współpracy Gminy Kobylin
z organizacjami pozarządowymi  oraz pozostałymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok.
 
 
Na podstawie Uchwały Nr XLIV/254/10 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 29 września  2010r. w sprawie: określenia szczegółowego sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji, Gmina Kobylin, publikuje na stronie internetowej projekt Programu współpracy Gminy Kobylin z organizacjami pozarządowymi  oraz pozostałymi  podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok.
 
Wyrażenie pisemnej opinii na temat  projektu programu współpracy Gminy Kobylin
z organizacjami pozarządowymi na rok 2018 zgodnie z uchwałą Nr XLIV/254/10 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 29 września 2010r. zainteresowane organizacje pozarządowe
i podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, o których mowa w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t. j. Dz. U. z 2016r.  poz.1817 z późniejszymi zmianami)  mogą złożyć w ciągu 14 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kobylinie, Burmistrzowi Kobylina.


Kobylin, dnia 03.10.2017r.
 
 
Zawody strzeleckie Pożegnanie lata Utwórz PDF Drukuj

17 września br. LOK Kobylin zorganizował zawody strzeleckie „ Pożegnanie lata” .Każdy z uczestników mógł oddać dowolną ilość serii. Do klasyfikacji liczono wynik najlepszej serii.

 

 

Czołowa 10 zawodów przedstawia się następująco
 
1. Andrzejak Szymon - 88pkt.
2. Grochowiak Andrzej  - 84pkt.
3.Wasielewski Paweł  - 82pkt.
4.Wróblewski Ireneusz  - 79pkt.
5.Kwiatkiewicz Radosław - 77pkt.
6. Jagła Sławomir - 72pkt.
7.Konrady Dariusz - 71pkt.
8.Ostojski Leszek  - 70pkt.
9.Demaj Sławomir - 69pkt.
10.Stanisławski Maciej - 45pkt.

Kobiety :
1.Baczyńska Agnieszka  - 70pkt.

W zawodach wzięło udział 14 zawodników. Wręczono 3 puchary, 6 pamiątkowych dyplomów i 7 nagród rzeczowych w klasyfikacji seniorów oraz medal, dyplom i nagrodę rzeczową w klasyfikacji kobiet.

 
Tenis ziemnyo puchar Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj
9 września br. zakończyły się rozgrywki turnieju tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Kobylin. W turnieju wzięło udział 13 zawodników którzy zostali podzielni na grupy.
W meczu o trzecie miejsce Rafał Frąckowiak pokonał Mieszko Grzesiaka. W meczu finałowym Ryszard Bruder pokonał 2:0 Michała Bzodka
 
Turniej kopa z okazji Dni Kobylina Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość2 września 2017r. w sali szkolnej w Kobylinie odbył się turniej kopa sportowego zorganizowany z okazji Dni Kobylina. W zawodach wzięły udział 72 osoby.

 

 

 

 

Czołowa dziesiątka zawodów przedstawia się następująco:
1 Nabzdyk Tomasz - Krotoszyn
2 Noculak Kazimierz - Rębiechów
3 Filipiak Jacek - Borek
4 Marciniak Edward - Raszków
5 Konopka Józef - Kosowo
6 Szwałek Grzegorz - Krotoszyn
7 Kazubek Tadeusz - Górka
8 Jarczewski Grzegorz - Kobylin
9 Turbański Józef - Kobylin
10 Dopierała Michał - Borek

Czytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj
Organizacje i stowarzyszenia korzystające ze wsparcia finansowego
Rady Osiedla w Kobylinie proszone są o składanie wniosków na 2018 rok
do dnia 09 października br. w Urzędzie Miejskim w Kobylinie (pok. nr 1)
albo u Przewodniczącego Zarządu Osiedla Zdzisława Górskiego.
 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy zaprasza na warsztaty makijażu prowadzone przez Klaudię Kuczyńską.
Jest to kolejne spotkanie z cyklu ,,Piękna każdego dnia”.
Warsztaty z makijażystką odbęda się w Filii Bibliotecznej w Smolicach dnia 6 października 2017 roku o godz. 18.00.
Uwaga- ilość miejsc ograniczona.
Więcej informacji o spotkaniu można uzyskać w Filii Bibliotecznej w Smolicach lub dzwoniąc pod nr telefonu 725 603 379. 
 
Nabór na stanowisko urzędnicze Utwórz PDF Drukuj
OGŁOSZENIE

Burmistrz Kobylina

prowadzi nabór na stanowisko urzędnicze :Zastępca kierownika USC połączone ze stanowiskiem  ds.ewidencji ludności i dowodów osobistych

Wymiar etatu: 1 etat  -stanowisko łączone :
Z-ca kierownika USC 1/5 etatu
Stanowisko ds. ewdencji ludności i dowodów osobistych: 4/5 etatu
           
1. Wymagania konieczne dla kandydatów:
   1) obywatelstwo polskie, pełna zdolność do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych;
   2) nie była  skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
   3) Posiadanie:
      a) dyplomu ukończenia wyższych studiów prawniczych lub administracyjnych potwierdzającego uzyskanie tytułu zawodowego magistra lub,
      b) dyplomu potwierdzającego ukończenie wyższych studiów prawniczych lub administracyjnych za granicą uznany w Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie art. 191a  ust. 1 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U.   z 2016 r. poz.  1842) albo dyplomu ukończenia studiów wyższych za granicą uznanego   za równoważny  z polskim dyplomem potwierdzającym uzyskanie tytułu zawodowego magistra na podstawie  umowy międzynarodowej lub w drodze nostryfikacji lub,
      c) dyplomu potwierdzającego uzyskanie tytułu zawodowego magistra i świadectwa ukończenia studiów podyplomowych w zakresie administracji;
  4) posiadanie łącznie czteroletniego stażu pracy, w tym co najmniej trzyletniego stażu pracy na stanowiskach urzędniczych w urzędach lub w samorządowych jednostkach organizacyjnych, w służbie cywilnej,  w urzędach państwowych lub w służbie zagranicznej,  z wyjątkiem stanowisk pomocniczych i obsługi.

2. Wymagania dodatkowe:
- znajomość prawa w zakresie funkcjonowania samorządu terytorialnego, przepisów o aktach stanu cywilnego, o dowodach osobistych, o ewidencji ludności , ustawy kodeks postępowania administracyjnego
- umiejętność samodzielnej organizacji pracy na zajmowanym stanowisku
- dokładność, odpowiedzialność, terminowość, kreatywność

 

Więcej infromacji na stronie w BIP pod adresem: http://bip.kobylin.pl/?a=5350

 

 

 
ZAWIADOMIENIE REGIONALNEGO DYREKTORA OCHRONY ŚRODOWISKA W POZNANIU. Utwórz PDF Drukuj

W związku z nowelizacją ustawy Kodeks postępowania administracyjnego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu informuje o zmianie sposobu informowania stron postępowania o czynnościach podejmowanych w sprawach, w których liczba stron przekracza 20. Zawiadomienia publikowane są wyłącznie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu (BIP), pod adresem: http://bip.poznan.rdos.gov.pl/

 Pliki do pobrania:

Zawiadomienie.pdf

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 501 - 520 z 2376