Aktualności
Najnowsze informacje
XIV ZAWODY STRZELECKIE WŁADZ SAMORZĄDOWYCH powiatu Krotoszyńskiego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość7 maja na strzelnicy I LO w Krotoszynie odbyła się   czternasta  edycja zawodów strzeleckich Władz Miast i Gmin pow krotoszyńskiego. Organizatorami  zawodów był Zarząd Powiatowy LOK w Krotoszynie, Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta  Krotoszyn. Tradycyjnie  w zawodach nie wzięły udziału reprezentacje Sulmierzyc i Zdun, a po raz pierwszy gościliśmy reprezentacje Pogorzeli.
Czytaj całość
 
ZARZĄDZENIE NR 48/2016 Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj
ZARZĄDZENIE NR 48/2016 
Burmistrza Kobylina
z dnia 25 maja 2016 roku
 
w sprawie : wyborów dla uzupełnienia składu osobowego Rady Osiedla.
 

Na podstawie § 9 i 10, w związku z §36 Statutu Osiedla w Kobylinie, postanawiam co następuje :

§ 1.

1. Zarządzam  przeprowadzenie  wyborów dla uzupełnienia składu osobowego Rady Osiedla.
2. Zebranie wyborcze odbędzie się w dniu 7 czerwca 2016 roku (wtorek) o godzinie 20.00 w remizie OSP przy ul. Krobskiej w Kobylinie.
3. Dla dokonania wyboru Rady Osiedla na zebraniu mieszkańców Osiedla niezbędny jest udział co najmniej 1/20 uprawnionych do głosowania mieszkańców Osiedla.
O ile w wyznaczonym terminie nie uzyska się wymaganego quorum wybory przeprowadza się w drugim terminie tj. pół godziny po upływie pierwszego terminu bez względu na liczbę osób uczestniczących w zebraniu.
4.  Porządek obrad :
  1. Otwarcie zebrania.
  2. Wybór Komisji Wyborczej.
  3. Zgłaszanie kandydatów na członka Rady Osiedla.
  4. Wybory dla uzupełnienia składu osobowego Rady Osiedla.
  5. Wolne głosy i wnioski
  6. Zakończenie.   
5. Obradom przewodniczyć będzie Wiesław Lisiak.

§ 2.


Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
           
 
                                                                           Burmistrz Kobylina
                                                                           /-/ Bernard Jasiński

 
 
 
Czytaj całość
 
Badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR). Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćUprzejmie informujemy, że w dniach 1 czerwca – 29 lipca 2016 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR).
Czytaj całość
 
INFORMACJA! Utwórz PDF Drukuj
Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów Mikołaj Lechman zaprasza na bezpłatne poradnictwo konsumenckie i informacji prawnej w zakresie interesów konsumentów. Spotkania będą odbywać się w każdy drugi czwartek miesiąca od godziny 11:30 - 15:15 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kobylinie biuro nr 5 /Sala Ślubów- pierwsze piętro/.

Do podstawowych zadań Powiatowego Rzecznika Konsumentów należy:
* zapewnienie bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego i informacji prawnej w zakresie ochrony interesów i  konsumentów,
* składanie wniosków w sprawie stanowienia i zmiany przepisów prawa miejscowego w zakresie ochrony interesów konsumentów,
* występowanie do przedsiębiorców w sprawach ochrony praw i  interesów konsumentów,
* współdziałanie z właściwymi miejscowo delegaturami Urzędu, organami Inspekcji Handlowej oraz organizacjami konsumenckimi,
* wytyczanie powództwa i występowanie w sprawach o ochronę interesów konsumentów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
 
5- lecie Klubu HDK w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 29 kwietnia 2016r. odbył sie Jubileusz 5-lecia Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Kobylinie. Spotkanie, w którym udział wzięli członkowie klubu i zaproszeni goście odbyło się w restauracji „Hasylanka” w Kobylinie.
Czytaj całość
 
Turniej indywidualny w tenisie ziemnym Utwórz PDF Drukuj
Urząd Miejski w Kobylinie informuje że jest w trakcie organizacji turnieju w tenisie ziemnym z okazji Dni Kobylina. Zawody odbędą się w terminie od 26 maja 2016r. do 18 czerwca 2016r. System rozgrywek zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszeń.   Zgłoszenia przyjmowane będą przez Tomasza Lesińskiego tel. 782 717928 oraz w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, Paweł Wasielewski  tel. 65 548 24 01 do godz. 9,00  25 maja 2016r.
 
Zawody strzeleckie z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość3 maja br. LOK Kobylin zorganizował strzelanie z okazji uchwalenia konstytucji. Każdy zawodnik mógł wykupić dowolną ilość serii. Do klasyfikacji końcowej zaliczał się wynik najlepszej serii. Miejsca na strzelnicy zajmowano zgodnie z losowaniem stanowisk.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Polski juniorów: dwa medale Łukasza Wachowiaka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW Ostródzie w dniach 28.04-01.05.2016r.  odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w tenisie stołowym. W turnieju tym startował  Łukasz Wachowiak  występujący obecnie w pierwszoligowym zespole ZKS Mazel Zielona Góra. Kobylinianin zdobył 2 medale złoty i srebrny.
Czytaj całość
 
Obwieszczenie Utwórz PDF Drukuj

Obwieszczenie o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Plik do pobrania

 
Kobylińscy uczniowie częścią międzynarodowego projektu LUNETA Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość19 kwietnia 2016r. grupa 17 uczniów z kl.4a i 4b wyjechała do Niemiec, aby spotkać się ze swoimi partnerami z zaprzyjaźnionej szkoły w Jesewitz. Nasza wymiana partnerska trwa już 13 lat. Tuż przed wyjazdem dowiedzieliśmy się, że czeka na nas w Niemczech miła niespodzianka. Zostaliśmy wytypowani do wzięcia udziału w międzynarodowym projekcie „Luneta”, organizowanym w ramach programu „Wrocław- Europejska Stolica Kultury 2016”, pod patronatem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i burmistrza Berlina Michaela Müllera.
Czytaj całość
 
Wspaniałe Mistrzostwa Europy w Krotoszynie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPonad 400 sumoków walczyło o Europejski Czempionat oraz zapewnienie sobie startu w przyszłorocznych World Games 2017 we Wrocławiu. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy UKS Samson Kobylin, którzy wywalczyli aż 7 medali !!!

Czytaj całość
 
Mistrzostwa Gminne Szkół w tenisie stołowym o Puchar Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 29.04.2016 r. w Kobylinie odbyły się Mistrzostwa Gminne Szkół Podstawowych i Zespołu Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie o Puchar Burmistrza Kobylina w tenisie stołowym organizowane przez Zespół Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie.
Czytaj całość
 
Udział Klaudii w III GP Polski Żaczek oraz Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 15-17 kwietnia w Łaziskach Górnych odbył się III Grand Prix Polski Żaków i Żaczek w tenisie stołowym.  Klub Spółdzielca Kobylin reprezentowała Klaudia Wachowiak. Zdobywając drugie miejsce w województwie awansowała do zawodów bez gry w eliminacjach, które odbywały się w pierwszym dniu zawodów. Następnego dnia do rozgrywek przystąpiło 64 najlepszych żaczek z Polski.
Czytaj całość
 
XXXVII Sztafeta Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej 23 kwietnia 2016 r. Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćOrganizatorami Sztafety był Urząd Miejski w Kobylinie oraz Koło Środowiskowe LOK Kobylin.


Cel imprezy - oddanie hołdu poległym i zamordowanym w czasie II wojny światowej.


Hasło imprezy - " Odebrano Wam Życie, Dajemy Wam Naszą Pamięć".


Rozpoczęcie imprezy nastąpiło o godzinie 10.00 od przemówienia Zastępcy Burmistrza Kobylina Mirosława Sikory, który przypomniał startującym o znaczeniu i celu zawodów. Następnie 3-osobowe drużyny wyruszyły na trasę w odstępach 3-minutowych. Trasa imprezy - od pomnika "Poległym i pomordowanym" ulicami : Krotoszyńska, Wolności, Rynek, Rawicka do Starego Kobylina, następnie skręt w lewo do Długołęki, z Długołęki drogą jabłoniową do Smolic, powrót do drogi 416 w kierunku Kalinowa, skręt do Długołęki, powrót do Kobylina na metę usytuowaną na stadionie KS Piast - strzelnica LOK.

Czytaj całość
 
Nagrody i wyróżnienia dla sportowców Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość15 kwietnia br. w Remizie OSP w Kobylinie odbyło się spotkanie władz samorządowych Gminy Kobylin z zawodnikami reprezentującymi kluby działające na terenie naszej gminy. Ze strony władz na zebraniu obecni byli: Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński i Przewodniczący Rady Miejskiej w Kobylinie Tadeusz Dżygała.
Czytaj całość
 
Turniej indywidualny w tenisie ziemnym Utwórz PDF Drukuj
Urząd Miejski w Kobylinie informuje że jest w trakcie organizacji indywidualnych  Mistrzostw Gminy w tenisie ziemnym. Zawody odbędą się w terminie od 7 maja 2016r. do 12 czerwca 2016r. System rozgrywek zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszeń.  Zgłoszenia przyjmowane będą przez Tomasza Lesińskiego tel. 782 717928 oraz w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, Paweł Wasielewski  tel. 65 548 24 01 do godz. 9,00 5 maja 2016r.
 
Zaproszenie na XVI sesję Rady Miejskiej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 446) zwołuję XVI sesję Rady Miejskiej w Kobylinie.
Sesja odbędzie się w czwartek, dnia 28 kwietnia 2016 roku o godzinie 18.00 w Sali szkolnej przy placu Glabera w Kobylinie z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Zapytania, wnioski i interpelacje radnych.
4. Informacja Burmistrza o działalności międzysesyjnej.
5. Informacja o wykorzystaniu środków strukturalnych oraz dopłat obszarowych.
6. Podjęcie uchwał:
a) w sprawie: zmiany Statutu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Kobylinie,
b) w sprawie: zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Biblioteki Publicznej Miasta     i Gminy w Kobylinie za rok 2015,
c) w sprawie: podziału wyniku finansowego Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Kobylinie za rok 2015,
d) w sprawie: zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Muzeum Ziemi Kobylińskiej    w Kobylinie za rok 2015,
e) w sprawie: podziału wyniku finansowego Muzeum Ziemi Kobylińskiej w Kobylinie za rok 2015,
f) w sprawie: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kobylin na lata 2016 – 2025,
g) w sprawie: zmiany budżetu gminy Kobylin na rok 2016.
7. Wolne głosy i wnioski.
8. Zakończenie.

                   Przewodniczący
                    Rady Miejskiej

                   Tadeusz Dżygała
 
Gminny Turniej o ruchu Drogowym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW środę 13 kwietnia 2016 roku odbył się w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie Gminny Turniej o Ruchu Drogowym.
Celem turnieju było wyłonienie drużyny, która reprezentować będzie naszą gminę w powiecie krotoszyńskim.
Szkoły podstawowe – Smolice, Kuklinów, Zalesie Małe i Kobylin, reprezentowały 4- osobowe drużyny. Każdy z uczestników miał do rozwiązania test składający się z 25 pytań, który zawierał pytania z przepisów o ruchu drogowym, znaki drogowe, krzyżówki oraz pierwszą pomoc. Po części teoretycznej nadszedł czas na rowerowy tor przeszkód. Tor sprawnościowy składał się z następujących  elementów: rynna, tarka, bramka wisząca, przedmiot do przewożenia, slalom z ograniczeniem, korytarz z desek oraz zatrzymanie w miejscu.

Czytaj całość
 
Ostrzeżenie  silny wiatr Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego  nr 17 wydanego przez IMGW PIB Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia  19.04.2016 r.

Podaję do publicznej wiadomości następujący komunikat.

Zjawisko: silny wiatr
 
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do  80 km/h, z zachodu.    

Ważność: od godz. 13:00 dnia  19.04.2016 r. do godz. 18:00 dnia  19.04.2016 r.


Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo wielkopolskie.     

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%.
 

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie te. 62 7252921 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65 5482401.

Burmistrz Kobylina
 
OGŁOSZENIE Utwórz PDF Drukuj

B U R M I S T R Z    K O B Y L I N A
Ogłasza II nieograniczony publiczny przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Kobylin:

1) Działkę niezabudowaną przeznaczoną pod zabudowę położoną w Kobylinie, oznaczoną numerem geodezyjnym 2263 na arkuszu mapy 5 o pow. 0,0965 ha, zapisaną w KW KZ1R/00041437/5 w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie, w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
2) Działkę niezabudowaną przeznaczoną pod zabudowę położoną w Kobylinie, oznaczoną numerem geodezyjnym 2266 na arkuszu mapy 5 o pow. 0,1426 ha, zapisaną w KW KZ1R/00041437/5 w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie, w Wydziale Ksiąg Wieczystych.

Szczegóły pod adresami BIP:
http://bip.kobylin.pl/?a=3752
http://bip.kobylin.pl/?a=3753

 

 

 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 501 - 520 z 2042