Aktualności
Najnowsze informacje
W pracowni krawieckiej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 29.11.2017 dzieci z oddziałów KRASNALI i BIEDRONEK Kobylińskiego Przedszkola odwiedziły Pracownię Krawiecką „JOANNA” przy Al. Powst. Wlkp. w Kobylinie. Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą krawcowej. Przedszkolacy poznali nazwy oraz przeznaczenie różnych sprzętów i urządzeń będących na wyposażeniu pracowni, zapoznali się z kolejnymi etapami szycia ubrań oraz mieli możliwość obserwacji pani krawcowej przy pracy. Właścicielka zakładu w interesujący sposób opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz o przeznaczeniu różnych akcesoriów; pokazała niektóre czynności związane z jej pracą; chętnie i wyczerpująco odpowiadała na pytania zadawane przez przedszkolaków.
Czytaj całość
 
Obchody Dnia Pluszowego Misia Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 27.11.2017r. dzieci z przedszkola w Kobylinie uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim Misiem. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie oraz pluszowe misiaki opanowały całe przedszkole. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy na holu naszego przedszkola. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Mały miś”, „Jadą, jadą misie”. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki, śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustacja miodku. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem. Impreza zakończyła się wspólnym oglądaniem bajki pt. „Miś uszatek” oraz degustacją Misia Lubusia.
Czytaj całość
 
XXII Festiwal Dziecięcy o Tematyce Ekologicznej Krotoszyn 2017 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW ramach XXII  Festiwalu  Dziecięcego o Tematyce Ekologicznej w Krotoszynie odbył się konkurs plastyczny w dwóch kategoriach tematycznych i dla różnych grup wiekowych.
Przedszkolacy z Kobylina wykonywali prace na temat: „Co w trawie piszczy”. Ogółem na konkurs wpłynęło 611 prac. Jury w składzie Paweł Mizera i Beata Ulbrych nagrodziło i wyróżniło 52 autorów prac.

Czytaj całość
 
Łukasz na podium w II GP Polski Juniorów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTenisista stołowy z Kobylina Łukasz Wachowiak, były zawodnik LKS Spółdzielca Kobylin, a obecnie ZKS Zielona Góra zanotował świetny występ na II Grand Prix Polski Juniorów w Ostródzie, który odbył się w dniach 8-10 grudnia 2017r.  Po bardzo zaciętych pojedynkach dotarł do półfinału, w którym doznał porażki z Samuelem Kulczyckim i ostatecznie zakończył turniej na bardzo wysokim III miejscu. W turnieju wystąpiło 138 juniorów i 111 juniorek. Łukasz startujący z 5 miejsca w rankingu rozpoczął turniej od gry w grupach, gdzie rozegrał 3 pojedynki zwyciężając wszystkie 3:0.
Czytaj całość
 
Spółdzielca Kobylin tuż za podium w IV Lidze Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW miesiącu październiku rozpoczęła się pierwsza kolejka rozgrywek IV ligi tenisa stołowego okręgu leszczyńskiego.

IV Liga grupa A
W grupie A drużyna Spółdzielcy Kobylin I odnotowała cztery zwycięstwa, jeden remis oraz trzy porażki. Obecnie zajmuje IV miejsce w grupie. W skład zespołu wchodzą: Adam Szyrner, Bartosz Kostrzewa, Konrad Bruder, Robert Wachowiak, Radosław Waściński, Maciej Żyto.

Czytaj całość
 
Zaproszenie na turniej chrytatywny Utwórz PDF Drukuj

III TURNIEJ CHARYTATYWNY HALOWEJ PIŁKI NOZNEJ

GRAMY! POMAGAMY! WYGRYWAMY 

16 GRUDNIA 2017r.

Godz. 13:00

Hala Środowiskowo - Sportowa w Kobylinie

 

 
Zaproszenie na XL Sesję Rady Miejskiej w Kobylinie. Utwórz PDF Drukuj

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 1875) zwołuję XL sesję Rady Miejskiej w Kobylinie.

Sesja odbędzie się w środę, dnia 20 grudnia 2017 roku o godzinie 13.00 w Sali szkolnej przy Placu Glabera 1, z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Zapytania, wnioski i interpelacje radnych.
4. Informacja Burmistrza o działalności międzysesyjnej.
5. Podjęcie uchwał:
a) zmieniająca uchwałę Nr XLV/263/10 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 22 października 2010 roku w sprawie szczegółowych zasad, trybu i wysokości przyznawania nagród  wyróżnień za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym,
b) w sprawie: regulaminu korzystania z Sali Sportowej Pilawa,
c) w sprawie: zapewnienia obsługi w zakresie finansowym przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobylinie dla innych jednostek Gminy Kobylin.
d) w sprawie: przyjęcia planu pracy Rady Miejskiej w Kobylinie na rok 2018,
e) w sprawie: planu pracy i planu kontroli Komisji Rewizyjnej na rok 2018,
f) w sprawie: zmiany budżetu gminy Kobylin na rok 2017.
6. Uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kobylin na lata 2018- 2027.
7. Uchwalenie budżetu gminy Kobylin na rok 2018.
8. Wolne głosy i wnioski.
9. Zakończenie.
                   Przewodniczący
                    Rady Miejskiej

                   Tadeusz Dżygała

 
Informacja Utwórz PDF Drukuj
KINO MOBILNE W KOBYLINIE

Wstęp 10zł

KOBYLIN, PARKING PRZY URZĘDZIE MIASTA 15 - 17 GRUDNIA

 
Puchar Polski Młodzików i Kadetów Warszawa Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćOstatni Pucharu Polski Młodzików i Kadetów w sezonie 2017 odbył się 1-2 grudnia w Warszawie. Kobylińscy sumocy zdobyli 4 medale. Złoty medal zdobył Mikołaj Kandzierski 95 kg, na drugim stopniu podium stanął Paweł Sikora 65 kg, a Dawid Lesk 55 kg i Piotr Sikora 65 kg zakończyli zmagania na trzecich miejscach. W klasyfikacji klubowej Kadetów UKS Samson Kobylin zajął II miejsce.
                                    Trener - Mirosław Flak
Czytaj całość
 
Puchar Polski Młodzików i Kadetów Tyszowce Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZnakomity występ zawodników UKS Samson Kobylin podczas Pucharu Polski Młodzików i Kadetów, który odbył się 19 listopada 2017 roku w odległych Tyszowcach. Kobylińscy sumocy przywieźli aż 10 medali. Złote medale zdobyli Nikola Śliwowska 60 kg, Dawid Lesk 55 kg, Mikołaj Kandzierski 95 kg, na drugim stopniu podium stanęli Weronika Szafraniak +65 kg i Jakub Skowroński 65 kg, a Wirginia Roszek 45 kg, Roksana Konieczna 50 kg, Zofia Pioch 55 kg, Piotr Sikora 65 kg i Michał Grzempowski 75 kg zakończyli zmagania na trzecich miejscach. W klasyfikacji klubowej Kadetów UKS Samson Kobylin zajął I miejsce.
                                    Trener - Mirosław Flak
Czytaj całość
 
UKS Samson Kobylin beneficjentem "PROGRAMU KLUB 2017" Utwórz PDF Drukuj
UKS Samson Kobylin jako beneficjent "PROGRAMU KLUB 2017" realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i finansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zakupił nowy sprzęt treningowy. Dzięki otrzymanym funduszom  udało się pozyskać dwadzieścia profesjonalnych pasów do walki sumo mawashi. W ramach koniecznej partycypacji środków własnych, które klub  otrzymał  z dotacji Gminy Kobylin zakupiono koszulki treningowe i damskie kostiumy.  Zakupiony sprzęt jest konieczny do prawidłowego przeprowadzenia treningu i walk sparingowych oraz niezbędny do udziału w zawodach sportowych. Ponadto udział w programie pozwolił na zrealizowanie cyklu zajęć treningowych, którym zostali objęci najzdolniejsi zawodnicy klubu.  
                                                          Trener Mirosław Flak

 
Koncert Utwórz PDF Drukuj
Orkiestra Dęta przy OSP w Kobylinie zaprasza na koncert  świąteczny w dniu
16.XII 2017 na godzinie 19:00 w sali szkolnej przy Pl. Glabera. Podczas
koncertu będzie można usłyszeć utwory rozrywkowe filmowe jak i świąteczne.
Gośćmi specjalnymi będzie zaprzyjaźniona z nasza orkiestrą , Orkiestra Dęta
MCT w Żerkowie Serdecznie zapraszają Członkowie Orkiestry wraz
z kapelmistrzem Łukaszem Maćkowiakiem

 
Zebranie sprawozdawcze Sekcji Kobylin PZHGP Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 2 drudnia br. odbyło się zebranie sprawozdawcze Sekcji Kobylin Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Zebranie swoją obecnością zaszczycili  Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, Starosta Krotoszyński Stanisław Szczotka. W trakcie spotkania   Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński wraz z Starostą Krotoszyńskim Stanisławem Szczotką ,  wręczyli puchary i dyplomy członkom sekcji za wyniki osiągnięte w roku  2017.   

Czytaj całość
 
Sesja w Wyganowie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 30 listopada br. XXXIX sesja Rady Miejskiej w Kobylinie odbyła się w Wyganowie. Radni i zaproszeni goście obradowali w świeżo wyremontowanej i rozbudowanej świetlicy wiejskiej. Po powitaniu wszystkich obecnych przez Przewodniczącego Rady – Tadeusza Dżygałę, salę poświęcił ksiądz proboszcz Kazimierz Wawrzyniak. Natomiast Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński podziękował radnemu Zygmuntowi Molskiemu, sołtysowi Tadeuszowi Eliaszowi i członkom Rady Sołeckiej za współpracę, pomoc i zaangażowanie w realizacji inwestycji. Całość kosztów wyniosła 631.841,45 zł.
Czytaj całość
 
Strzelanie Mikołajkowo  Świąteczne Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość3 grudnia br. odbyło się strzelanie mikołajkowo – świąteczne zorganizowane przez LOK Kobylin. Każdy z zawodnik miał prawo oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii, do klasyfikacji końcowej liczyła się najlepsza.  
 
Czytaj całość
 
Turniej kopa Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość2 grudnia br. odbył się turniej kopa otwarty turniej kopa  sportowego o Puchar Burmistrza Kobylina. Organizatorem  zawodów było Towarzystwo Gry w Karty i Gier Planszowych „Baśka”. W turnieju wzięła udział rekordowa liczba  116 osób.
Czytaj całość
 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj
Kobylin, dnia 07 grudnia 2017r.

Zaproszenie


Na podstawie art.15. ust. 2a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego, zapraszam chętnych spełniających wymogi zgodnie z art. 3 ust.3 ustawy do prac w komisji konkursowej w celu opiniowania złożonych  w ramach otwartego  konkursu ofert .  Termin składania kandydatur upływa z dniem 14 grudnia 2018r.

 
Uczniowie Branżowej Szkoły wystąpili w Finałach Wojewódzkich Tenisa Stołowego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTym razem Wicemistrzowie Rejonu Kaliskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym, Jakub Kaczmarek i Kacper Waszyński w dniu 6 grudnia 2017 r. w Krzyżu Wielkopolskim  mieli możliwość startu w tak prestiżowej imprezie jakim jest Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Prawo startu miały tylko dwie najlepsze drużyny z każdego rejonu wielkopolski. Choć nie  powtórzyli sukcesu swoich młodszych kolegów, tym razem  zdobywając tylko i aż IX miejsce w województwie wpisali się w historię tenisa stołowego w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie. Analizując wszystkie etapy, które musieli przejść by wystąpić w finale jest to bardzo dobry wynik i pokazuje, że tenis w Gminie Kobylin jest na wysokim poziomie.
Robert Wachowiak

Czytaj całość
 
Klub LKS Spółdzielca Kobylin w projekcie Program Klub Utwórz PDF Drukuj
Klub Spółdzielca Kobylin został zaopatrzony w nowy sprzęt treningowy. Wszystkie zakupy zostały sfinansowane z dotacji otrzymanej z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach "PROGRAMU KLUB 2017" oraz środków własnych klubu otrzymanych z  dotacji z Gminy Kobylin. Zakupiony sprzęt sportowy w postaci stołu tenisowego, siatek, okładzin, desek i piłeczek został przeznaczony na zajęcia sportowe prowadzone w klubie w ramach programu i pomoże w lepszym przygotowaniu sportowym zawodników.

                                                                     Robert Wachowiak - koordynator projektu
 
Wyjazd do Poznania na Rewię na lodzie "Królowa śniegu" SPZalesie Małe Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 30 listopada 2017r. dzieci z naszej szkoły wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Poznania. Pierwszym punktem programu było obejrzenie, znanej z występów na całym świecie, jedynej w swoim rodzaju MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE. Zaprezentowano nam fantastyczne, baśniowe widowisko dla dzieci oparte na motywach baśni H.CH. Andersena "Królowa Śniegu".

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 521 - 540 z 2499