Aktualności
Najnowsze informacje
Wniosek Utwórz PDF Drukuj

Wniosek o wsparcie imprez lub przedsięwzięć w ramach promocji Powiatu Krotoszyńskiego:

 Pliki do pobrania:

Wniosek o wsparcie.docx

Uchwała.pdf

Regulamin.pdf

 
Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii nt. wysoce zjadliwej grypy ptaków Utwórz PDF Drukuj

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krotoszynie w związku z trwającą akcją informacyjną nt. wysoce zjadliwej grypy ptaków prosi o zapoznanie się z zasadami, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem.

Pliki do pobrania:

bioasekuracja_hpai.pdf

 
Minister Mariusz Błaszczak w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość20 września br. do Kobylina przyjechał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, któremu towarzyszył Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Celem wizyty było wręczenie promesy na zakup bojowego samochodu strażackiego dla jednostki OSP Kobylin. Minister Mariusz Błaszczak wręczył przedstawicielom OSP Kobylin: Pawłowi Sieńko, Piotrowi Popowi i Bartoszowi Dybie środki finansowe w wysokości 750 000,00 zł. Środki umożliwią wymianę starego samochodu na nowy, spełniający współczesne wymagania. W trakcie uroczystości  Pan Minister wspólnie z Zastępcą Komendanta Głównego Straży Pożarnej Nadbrygadierem Markiem Jasińskim   wręczył strażakom PSP odznaczenia: Krzyże Zasługi, Medale Za Długoletnia Służbę i oraz odznaki Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.  Miłym akcentem spotkania było wręczenie przez Pana Ministra upominków, uczniom biorącym udział w konkursie plastycznym o tematyce bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Specjalnie na okazję przyjazdu przedszkolacy przygotowali dla Pana Ministra laurkę o tematyce przeciwpożarowej. Słowa podziękowanie przekazał również p.o. Burmistrza Kobylina Rafał Nowacki i kobylińscy strażacy. Całość uatrakcyjnił występ Orkiestry Dętej OSP Kobylin i specjalnie na tą okazję przygotowany program przez przedszkolaków.
Czytaj całość
 
Dokarmianie kotów Utwórz PDF Drukuj

Związek Międzygminny „Eko Siódemka” informuje, że w okresie od 01.12.2017r. do 28.02.2018r. realizowana będzie akcja dokarmiania wolno żyjących kotów z terenu gmin członkowskich Związku tj. Krotoszyna, Zdun, Kobylina, Sulmierzyc oraz Cieszkowa. Wszystkie osoby dokarmiające koty wolno żyjące, mogą złożyć wniosek o wpisanie do rejestru karmicieli oraz wniosek o zakup karmy dla wolno żyjących kotów w celu dokarmiania w nieprzekraczalnym terminie do 30 października 2017 roku.
Wnioski dostępne są w biurach:
1) ul. Kołłątaja 7 w Krotoszynie, pokój nr 58,
2) al. Powstańców Wlkp. 47 w Kobylinie,
3) ul. Grunwaldzka 41 w Cieszkowie,
4) ul. Rynek 2 w Zdunach,
5) ul. Rynek 11 w Sulmierzycach,
oraz na stronie internetowej Związku http://www.eko7.krotoszyn.pl/.
 
Wypełnione dokumenty należy złożyć w jednym z wyżej wymienionych biur.

 Plik do pobrania:

REGULAMIN_DOKARMIANIE 2017.pdf

Załącznik1.pdf

Załącznik2.pdf

 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj
ZAPRASZAMY NA BADANIE WZROKU I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO (PROFILAKTYKA JASKRY)
W dniu: 04.10.2017 w Ośrodku Zdrowia ul. Grunwaldzka 2A w Kobylinie w godzinach od 08:00 do 10:00
odbędą sie Badania Wzroku oraz Pomiar Ciśnienia Śródgałkowego
dla Mieszkańców gminy
Zapisy telefonicznie (65)548-24-53
Koszt badania komputerowego - 5 zł
Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego - 10 zł (badanie dodatkowe)
Zapisy prowadzone będą do dnia 04.10.2017
Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację
okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych.
Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)
Serdecznie zapraszamy  
OKO-LUX Sp z o.o.
 
Awans Klaudii na Grand Prix Polski Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćI Grand Prix Wielkopolski w sezonie 2017/2018 odbył się Czempiniu 9 września. W turnieju startowało 78 zawodników z wielkopolski. Przed turniejem odbyła się uroczystość wręczenia pucharów i statuetek za miniony sezon. Najlepszą żaczkom w sezonie 2016/2017 w Wielkopolsce zastała Klaudia Wachowiak, która w rankingu krajowym uplasowała się na 11 miejscu .W turnieju tym Klaudia startując od tego sezonu w starszej kategorii (młodziczek) zajęła II miejsce i awansowała na I Grand Prix Polski (prawo startu w turnieju ogólnopolskim ma tylko dwóch zawodników z Grand Prix Wielkopolski). Kolejnym zawodnikiem reprezentującym klub, który z roku na rok robi coraz większe postępy był Lucjan Maćkowiak, stoczył on wiele zaciętych, interesujących i stojących na wysokim poziomie pojedynków zajmując ostatecznie wysokie 13 miejsce.   


Robert Wachowiak

Czytaj całość
 
Ostrzeżenie - Silny wiatr Utwórz PDF Drukuj
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego  nr 57 wydanego przez IMGW PIB Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia  13.09.2017 r.

Podaję do publicznej wiadomości następujący komunikat.

Zjawisko: silny wiatr
 
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego - zachodu.      
 
Ważność: od godz. 14:00 dnia 13.09.2017 r. do godz. 02:00 dnia 14.09.2017 r.

Stopień zagrożenia: 1  ( w skali 3 -stopniowej )

Obszar: województwo wielkopolskie.    

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%.
 
Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62 332-43-50.62 332-43-51 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65 548-24-01.

Burmistrz Kobylina
 
Klub KS Piast Utwórz PDF Drukuj
Początek rundy jesiennej pomyślny dla naszego klubu.
Stoją od lewej: Bartosz Knuła, Patryk Kamiński, Adam Kurzawa, Dominik Snela, Jakub Pospiech, Jakub Poślednik, Jakub Szymanowski, Mateusz Olikiewicz, Jan Lisiecki (Prezes KS Piast), Dariusz Wiśniewicz (trener KS Piast). Klęczą od lewej: Błażej Wielebiński, Karol Swora, Tomasz Kokot, Bartosz Kowalski, Szymon Wosiek, Marcin Kurzawa, Krystian Jędrzejak, Mateusz Wachowiak, nieobecny Mikołaj Konieczny.
 
Medalistka Igrzysk Olimpijskich Niesłyszących u Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZ wizytą u pełniącego obowiązki Burmistrza Kobylina – Rafała Nowackiego gościły w minionym tygodniu: mistrzyni walk sumo, judo oraz tenisa stołowego - Natalia Brzykcy i medalistka Mistrzostw Świata w sumo – Sylwia Krzemień.
Czytaj całość
 
WYBORY SOŁTYSA W GÓRCE Utwórz PDF Drukuj
W dniu 4 września br. w Górce odbyły się wybory nowego sołtysa tego sołectwa. Dotychczasowy sołtys – Rafał Nowacki, został powołany przez premier Beatę Szydło na pełniącego obowiązki Burmistrza Kobylina.   
W zebraniu wyborczym udział wzięło 21 mieszkańców na 145 uprawnionych. Sołtysem został wybrany Bogdan Dąbrowski, który otrzymał 21 głosów.
 
Stypendia szkolne Utwórz PDF Drukuj
Urząd Miejski w Kobylinie informuje, że wnioski o przyznanie przez Burmistrza Kobylina stypendium szkolnego należy składać w Urzędzie Miejskim w Kobylinie do 15 września danego roku kalendarzowego.

Do wniosku o przyznanie stypendium szkolnego, którego wzór podany jest na stronie BIP Kobylin http://bip.kobylin.pl/?c=243 lub dostępny jest w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów netto w rodzinie z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku, zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej.
Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w Urzędzie Miejskim w Kobylinie pokój nr 10 w podanym wyżej terminie. Informacje o charakterze i formie pomocy materialnej dla uczniów można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Kobylinie.
 
Rowerowe Rodeo 2017r. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach od 8 do 12 sierpnia odbyło się kolejne Rowerowe Rodeo. Tegoroczne edycja była jubileuszową XX z kolei. Celem imprezy była popularyzacja jazdy rowerowej i nauki rywalizacji fair play. Organizatorem była Rada Osiedla miasta Kobylin, która ufundowała paczki ze słodyczami dla każdego z uczestników oraz dwa rowery przeznaczone do losowania. Oprócz tego Urząd Miejski w Kobylinie przekazał puchary dla zwycięzców i pamiątkowe dyplomy, a Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych medale.
Czytaj całość
 
Gminne Dożynki 2017 Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW dniu 20 sierpnia br. na stadionie w Kobylinie odbyły się Gminne Dożynki. Organizatorem był Urząd Miejski oraz samorządy wiejskie Gminy Kobylin.
Imprezę rozpoczęło przejście w korowodzie delegacji poszczególnych wsi, władz Gminy oraz zaproszonych gości na stadion.
Po powitaniu delegacji, nastąpił wylot gołębi, po czym odegrano Hymn Polski. Pełniący obowiązki Burmistrza Kobylina Rafał Nowacki dokonał oficjalnego otwarcia dożynek a wieńce dożynkowe poświęcił Ojciec Ksawery Majewski Gwardian Klasztoru OO Franciszkanów w Kobylinie.
W części obrzędowej wystąpił zespół Łagiewniczanie. Starostowie dożynek Pani Beata Kapała i Pan Jacek Styburski, wręczyli chleb dożynkowy władzom Gminy: p.o. Burmistrza Kobylina Rafałowi Nowackiemu, Przewodniczącemu Rady Miejskiej Tadeuszowi Dżygale i Skarbnik Gminy Jolancie Nowak.

Czytaj całość
 
XXVI Bieg im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 15 sierpnia br. odbyła się XXVI edycja Biegu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. To już trzeci raz zawodnicy musieli pokonać dwie pętle głównie ulicami miasta. Podobnie jak w ubiegłym roku,  pogoda sprzyjała biegaczom.
W tegoroczny bieg wystartowało 244 zawodników, a 242 ukończyło. Z terenu naszej Gminy wystartowało 17 mieszkańców, a w ubiegłym roku biegło ich 20. Był to już piąty bieg w którym można było zapisu dokonać przez internet. Oficjalnego otwarcia dokonał pełniący obowiązki Burmistrza Kobylina Rafał Nowacki.
Czytaj całość
 
TIGER Utwórz PDF Drukuj
KICKBOXING - sport walki dla każdego.
Poniedziałki i czwartki godzina 19:15
Kobylin,
Szkoła Podstawowa ul 3 Maja 9
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW związku z ogłoszonymi naborami wniosków o przyznanie pomocy w ramach realizacji Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) - LGD Gościnna Wielkopolska organizuje Spotkanie informacyjne nt. zasad oceniania i wyboru operacji w ramach LSR LGD Gościnna Wielkopolska. Zapraszamy mieszkańców obszaru LGD Gościnna Wielkopolska, potencjalnych
beneficjentów oraz osoby z grup defaworyzowaych- kobiety i osoby w wieku 50+. W załączniku przesyłam plakaty z informacjami o  spotkaniach.

Z poważaniem
Szymon Jakubowski
Pracownik ds. aktywizacji lokalnej i promocji
Czytaj całość
 
INFORMACJA ARIMR Utwórz PDF Drukuj
Przez najbliższe dwa tygodnie, tj. 28.08.2017-08.09.2017 na terenach objętych likwidacją skutków nawałnic wyznaczeni przez Kierownika BP pracownicy biur powiatowych ARiMR będą codzinnie odbierali w gminie, od jej przedstawicieli zgłoszenia posiadaczy zwierząt, tak by zachowane były terminy na zgłaszanie zdarzeń dotyczących zwierząt w siedzibie stada.
Do zgłoszeń tych należy zaliczyć zgłoszenie urodzenia i oznakowania zwierzęcia, przemieszczenia zwierzęcia, padnięcia, zabicia i uboju zwierzęcia oraz korekty tych zgłoszeń, zamówienia kolczyków, duplikatów kolczyków i duplikatów paszportów, jak również spisy zwierząt.
 
Zaproszenie na XXXIV Sesję Rady Miejskiej w Kobylinie. Utwórz PDF Drukuj
           Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 446) zwołuję XXXIV sesję Rady Miejskiej w Kobylinie.
          Sesja odbędzie się w czwartek, dnia 31 sierpnia 2017 roku o godzinie 18.00 w Sali szkolnej przy placu Glabera w Kobylinie z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Zapytania, wnioski i interpelacje radnych.
4. Informacja Burmistrza o działalności międzysesyjnej.
5. Informacja o przygotowaniu placówek oświatowych do rozpoczęcia roku szkolnego.
6. Informacja o przebiegu wykonania budżetu Gminy Kobylin za I półrocze 2017 roku.
7. Podjęcie uchwał:
a) w sprawie: dopuszczenia zapłaty podatków stanowiących dochody budżetu Gminy Kobylin instrumentem płatniczym,
b) w sprawie: zmiany budżetu gminy Kobylin na rok 2017,
c) w sprawie: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kobylin na lata 2017 – 2027.
8.  Wolne głosy i wnioski.
9.  Zakończenie.


                   Przewodniczący
                    Rady Miejskiej

                   Tadeusz Dżygała

 
XXVI Bieg im. Marszałka J. Piłsudskiego Utwórz PDF Drukuj

Wyniki:

Wyniki open - plik pdf do pobrania.

Wyniki Drużynowe - plik pdf do pobrania.

 

 
OBWIESZCZENIE Utwórz PDF Drukuj
Obwieszczenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 10 sierpnia 2017r - POBIERZ
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 521 - 540 z 2376