Aktualności
Najnowsze informacje
Andrzejki w Przedszkolu Zalesie Wielkie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW środę 29 listopada nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość, każdy przedszkolak chciał dowiedzieć się co go czeka. Dziecio poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Usawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Wszystkie wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem. Ten magiczny dzień był wspaniałą okazją do zapoznania się z tradycją Andrzejek. Czy wrózby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.
Czytaj całość
 
Andrzejki w SP Zalesie Małe Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWe wtorek 28 listopada 2017r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Andrzejki dla całej społeczności szkolnej. Klasy I oraz III pod opieką swoich Pań Hanny Szałata i Grażyny Pazgrat bawiły się w trakcie lekcji. Na dwie godziny sala szkolna zamieniła się w "salon wróżb". Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecirpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, aby poznać zawód przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Po wróżbach przyszedł czas na zabawę. Najmłodsi uczniowie bawili się przy dźwiękach najpopularniejszych hitów. Wszyscy wspaniale się bawili, śmiechom nie było końca, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić.Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Należy o tym pamiętać.

Czytaj całość
 
Pluszowy miś w SP Zalesie Małe Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPluszowy miś to nasz kochany przyjaciel z dzieciństwa. Wierny, kochany zawsze gotowy do przytulenia, cierpliwy powiernik każdego dziecka. W dniu Pluszowego Misia uczniowie naszej szkoły spotkali się w bibliotece ze swoimi ulubionymi maskotkami. Misiaki były przeróżne, otrzymane od bliskich osób, na różne okazje. Dzieci opowiadały historie związane ze swoimi misiami, mówiły o roli pluszaków w ich życiu. Pani bibliotekarka czytała opowiadania o misiach, opowiedziała historię pluszowego misia. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zabawie oraz w licznych konkursach, których tematem oczywiście był miś. Imprezie towarzyszyła wystawa licznych pluszowych misiów, przybyłych tego dnia w ramionach swoich właścicieli.

Czytaj całość
 
Program Umiem pływać Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWe wrześniu Szkoła Podstawowa w Kobylinie przystąpiła do programu „Umiem pływać” organizowanego przez Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu. Projekt ten zakładał naukę pływania dla uczniów klas I-III pod kierunkiem instruktora, w ramach zajęć pozalekcyjnych. Opiekę nad dziećmi podczas dojazdów na pływalnię w Krotoszynie sprawowali nauczyciele
 w formie wolontariatu. Program „Umiem pływać” sfinansowany został ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Gminy Kobylin.

Czytaj całość
 
Lekcja przyrody w SP Kobylin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW ostatnich dniach listopada uczniowie z klasy VIb i dzieci ze świetlicy razem z p. Danutą Barteczką, panem woźnym, pod czujnym okiem dyrekcji sadzili cebulki wiosennych kwiatów. Były różne gatunki tulipanów, przebiśniegi, krokusy, irysy, czosnek ozdobny i wiele jeszcze innych  kwiatów, które w dużej ilości otrzymała szkoła i przedszkole nieodpłatnie od firmy W. Legutko z Jutrosina.
Czytaj całość
 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZO  EKOLOGICZNY DLA UCZNIÓW KL. 5  6SZKOŁY PODSTAWOWEJ Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość1 grudnia w Szkole Podstawowej w Kobylinie odbył się międzyszkolny konkurs przyrodniczo – ekologiczny dla uczniów kl. 5 – 6 szkoły podstawowej. Do konkursu zgłosiło się 15 uczestników z 5 szkół. Należy podkreślić, że został on zorganizowany we współpracy Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie, a dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu
Czytaj całość
 
Dzień Kolejarza Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW poniedziałek 27 listopada odbyło się w Szkole Podstawowej w Smolicach wyjątkowe spotkanie. Tego dnia odwiedził placówkę pan Jarosław Chmielarz – rzecznik prasowy Zakładu Linii Kolejowych z Ostrowa Wlkp., koordynator kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd - Szlaban na ryzyko”.  Spotkanie z panem Jarkiem związane było z przypadającym 2 dni wcześniej świętem.
Czytaj całość
 
Mural na budynku szkoły Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćNa budynku naszej szkoły od strony placu zabaw i orlika powstał w ostatnim czasie kolorowy mural, którego głównymi bohaterami są zwierzęta. Zaprojektował go i wykonał pan Piotr Chrzanowski, młody utalentowany łódzki artysta, ilustrator, grafik, twórca plakatów i obrazów, kreator wizualnego świata gier. W pracy wspierał go Wojciech Żyznowski. Ta dwuosobowa ekipa wyczarowała w ciągu  5 dni wesoły, kolorowy „obraz” z którego wyglądają zwierzęta uśmiechające się do dzieci. Mural stał się nie tylko dekoracją miejsca gier i zabaw naszych uczniów i dzieci z przedszkola, ale też przy okazji odświeżona została kilkudziesięciometrowa elewacja budynku.
Czytaj całość
 
V Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW czwartek, 23 listopada, odbył się V Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, organizowany przez Branżową Szkołę I stopnia w Kobylinie. Na scenie zaprezentowało się 54 uczniów, którzy reprezentowali szkoły podstawowe z gminy Kobylin oraz nasze gimnazjum. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy drugiej gimnazjum – Zuzanna Betowska i Magdalena Dymarska.

Czytaj całość
 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów
w Kobylinie
ma zaszczyt zaprosić na zabawę sylwestrową która odbędzie się w restauracji „Bajka” 28.12.2017r. o godzinie 18,00
Informacje i Zgłoszenia Kierować do 20.12.2017r. pod nr telefonu 693 560 043 lub 693 494 988
Zarząd Koła PZERiI Nr 9 w Kobylinie
 
Mikołajki z Biblioteką Utwórz PDF Drukuj

Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie promujące czytelnictwo i lokalne rękodzieło

Program:
   -występy kobylińskich przedszkolaków

   -pogadanka o bezpieczeństwie- kobylińscy policjanci

   -prezentacje prac lokalnych rękodzielników:

   -podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Łagiewnik (możliwość zakupu prac)

   -Marii Pomogier

   -Arlety Barteczki

   -Katarzyny Chlebowskiej

Miejsce:  Sala Wiejska w Łagiewnikach
Termin:  8 grudnia 2017 r.  (piątek) godz. 17:30

Organizator:  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie Filia Biblioteczna w Łagiewnikach   

 
V miejsce SP Kobylin  w Wielkopolsce w Drużynowym Tenisie Stołowym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćAutorami kolejnego już w historii kobylińskiej podstawówki sukcesu tenisowego stali się Mistrzynie Rejonu Kaliskiego w kat. dziewcząt Anita Łęcka i Klaudia Wachowiak oraz Wicemistrzowie w kat. chłopców Antonii Frąckowiak i Lucjan Maćkowiak. W Poznaniu 28 listopada 2017 r. w trakcie Wojewódzkiego Finału Igrzysk Dzieci uczniowie SP z Kobylina wywalczyli V miejsce w kat. dziewcząt i chłopców. Obydwie drużyny z fazy grupowej awansowały do najlepszej ósemki turnieju. Grając o wejście do półfinału dziewczęta doznały porażki 3-2 z SP Gizałki natomiast chłopcy 3-1 z SP Żychlin.  Jeśli weźmiemy pod uwagę, iż w Województwie Wielkopolskim jest ponad 1100 szkół oraz to. że w finale wojewódzkim mogły wystąpić tylko dwie najlepsze drużyny z finałów rejonowych, które były poprzedzone turniejami powiatowymi oraz gminnymi, wynik ten nabiera szczególnego charakteru i obrazuje rangę sukcesu. V miejsce zdobyte w finale wojewódzkim, to spory sukces dla naszych tenisistów.

Czytaj całość
 
PAINTBALL Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość9 listopada br. kadra pedagogiczna Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie zorganizowała dla 22-osobowej grupy uczestników zajęcia terenowe. W tej grupie znaleźli się również uczniowie naszej placówki. Byli to: Wiktor Kliszcz, Paweł Sobański, Jakub  Nowak, Korneliusz Flak, Kacper Kempa,  Marcin Nowacki i Adam Kulawski.

Czytaj całość
 
Stadion w Kobylinie prace na trybunach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość24 listopada br. rozpoczęły się prace na trybunach stadionu w Kobylinie. Prace polegają na wykonaniu uszczelnień dylatacyjnych masą poliuretanową z PCI Elriton 100. Wykonawcą robót jest Zakład Budowlany „Jan-Bud” Janusz Piskorski Zalesie Wielkie 62, 63-740 Kobylin.
Czytaj całość
 
Andrzejki Seniorów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość28 listopada br. Kobylińskie Koło nr 9 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów zorganizowało zabawę andrzejkową. Do restauracji Bajka przybyli członkowie naszego koła  oraz delegacje zaprzyjaźnionych kół z sąsiednich gmin. Andrzejki były okazją do wspólnego śpiewania, wraz z zespołem „Młodzi duchem”, piosenek biesiadnych a miłośnicy tańca bawili się przy rytmach skocznej muzyki.

Czytaj całość
 
Sport Utwórz PDF Drukuj

Drużyna juniora starszego KS Piast Kobylin, wicelider rozgrywek po rundzie jesiennej

Stoją od lewej: Wachowiak Maciej, Grajewski Rafał, Pospiech Tobiasz, Leśniak Roland, Niedziela Tomasz, Frąckowiak Martyn, Szwarczyński Jakub, Przybylski Robert, Żyto Paweł, Wciórka Patryk.
Klęczą od lewej: Chlebowski Julian, Biederman Kacper, Wachowiak Ksawery, Jagła Adrian, Stanisławski Eryk, Jędrzejak Eryk.

 
Sport Utwórz PDF Drukuj
Drużyna młodzika KS Piast Kobylin, zajmująca trzecie miejsce w tabeli po rundzie jesiennej.
 
Udzielania dotacji celowej na dofinansowanie realizacji przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Utwórz PDF Drukuj
W roku 2018 gmina Kobylin nadal będzie udzielała dofinansowania na realizację przydomowych oczyszczalni ścieków, na obszarach gminy, na których budowa sieci kanalizacji sanitarnej jest nieopłacalna. W roku 2017 do Urzędu Miejskiego wpłynęły 3 wnioski o udzielenie dotacji celowej na realizację przydomowych oczyszczalni ścieków. Termin składania wniosków upływa z dniem 31 maja każdego roku, natomiast rozliczenie końcowe wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków upływa z dniem 31 października każdego roku. Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z tego programu dofinansowania.

Regulamin, wniosek oraz rozliczenie końcowe dostępne pod adresem: http://bip.kobylin.pl/?a=3212
 
Wizyta Holendrów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 22 – 26 listopada 2017 r. gościliśmy w naszej gminie czteroosobową grupę Holendrów. Głównym celem przyjazdu gości było wręczenie 25 rodzinom paczek świątecznych.
W czwartek 23 listopada burmistrz Tomasz Lesiński spotkał  się z gośćmi z Holandii, członkami Stichting Samenwerking Bernheze – Kobylin. Rozmawiano o współpracy fundacji z Holandii i Towarzystwa Polsko-Holenderskiego, która trwa już ponad 20 lat.
Goście przyglądali się też występom dzieci i młodzieży na V Gminnym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Dla wszystkich uczestników ufundowali słodki upominek.
Goście z Holandii spotkali się w sobotę 25 listopada ze strażakami OSP w Smolicach.
Czytaj całość
 
Zakończyła się przebudowa i rozbudowa części budynku z remontem sali sportowe Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZakończyły się prace budowlane polegające na przebudowie i rozbudowie części budynku z remontem sali sportowej PILAWA przy ulicy Strzeleckiej w Kobylinie. Wykonawcą była Firma WIL BUD Hubert Kowalski z Kobylina. Całkowity koszt zadania wyniósł 1.410.932,89 zł. Na realizację inwestycji Gmina pozyskała środki finansowe z Ministerstwa Sportu, w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 642.000,00 zł.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 541 - 560 z 2499