Aktualności
Najnowsze informacje
Liga gminna LZS w piłce nożnej Utwórz PDF Drukuj
Urząd Miejski w Kobylinie informuje że jest w trakcie organizacji  ligi gminnej LZS w piłce nożnej, sezon 2016.   W  związku  z  powyższym  zapraszam kapitanów drużyn na spotkanie w dniu 6-04-2016r.  o godz. 18,00 do Hali Środowiskowo Sportowej, celem  zatwierdzenia regulaminu i terminarza  spotkań I rundy.


                                                                                                      Burmistrz Kobylina
                                                                                                      (-) Bernard Jasiński

 
MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W SUMO Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćKlub Sportowy Sobieski Poznań w dniach 12-13.03.2016r był gospodarzem tegorocznych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek w sumo strefa A. Startowało w nich 180 zawodników z województw wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. UKS Samson Kobylin reprezentowało 18 zawodników, którzy zdobyli aż 6 medali ( 2 złoty, 1 srebrne i 3 brązowych). W klasyfikacji klubowej UKS Samson Kobylin zdobył 20 punktów i tym samym zajął trzecie miejsce.

Czytaj całość
 
XV sesja Rady Miejskiej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj

XV sesja Rady Miejskiej w Kobylinie odbędzie się w czwartek, dnia 31 marca 2016 rok o godzinie 18.00 w Świetlicy Wiejskiej w Kuklinowie z następującym porządkiem obrad:

1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Zapytania, wnioski i interpelacje radnych.
4. Informacja Burmistrza o działalności międzysesyjnej.
5. Informacja o realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej.
6. Stan bezpieczeństwa i porządku publicznego w gminie w 2015 roku.
7. Stan bezpieczeństwa pożarowego na terenie gminy w 2015 roku.
8. Informacja o działalności związków, stowarzyszeń i organizacji międzygminnych, których członkiem jest Gmina Kobylin.
9. Podjęcie uchwał:

  • w sprawie: zmiany Uchwały Nr XI/56/15 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 29 października 2015 r. w sprawie Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na terenie Gminy Kobylin na rok 2016,
  • w sprawie: wyrażenia woli dokonania zamiany nieruchomości gruntowych między Gminą Kobylin a osobami fizycznymi, 
  • w sprawie: zatwierdzenia Planu Odnowy Miejscowości Zalesie Małe,
  • w sprawie: zatwierdzenia Planu Odnowy Miejscowości Kuklinów,
  • w sprawie: udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków,
  • w sprawie: nie wyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy na rok 2017 środków stanowiących fundusz sołecki,
  • w sprawie: zmiany Uchwały Nr XII/65/15 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 26 listopada 2015 r. w sprawie: pomocy finansowej dla Powiatu Krotoszyńskiego w 2016 roku,
  • w sprawie: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Kobylin na lata 2016 – 2025,
  • w sprawie: zmiany budżetu gminy Kobylin na rok 2016.

10. Wolne głosy i wnioski.

11.  Zakończenie.

 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęcia przyjmowania wniosków o przyznanie płatności obszarowych na rok 2016, pragniemy poinformować o zaplanowanym w powiecie krotoszyńskim, na dzień: 18 marca 2016 roku o godzinie 12:00 w Wiejskim Domu Kultury w Orpiszewie spotkaniu promocyjno - informacyjnym w postaci szkolenia dla rolników w zakresie zasad przyznawania płatności obszarowychw roku 2016 orz wypełniania wniosków o przyznanie tychże płatnosci w roku bieżącym.

Ponadto podczas spotkania przekazane będą informacje, przez prelegenta Biura Wsparcia Inwestycyjnego, dotyczące pomocy finansowej na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wspieranie inwestycji w gospodarstwach rolnych"

 
Robert Wachowiak zwycięzcą XXV Ogólnopolskiego Memoriału Bożeny Kurek. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW Przygodzicach w sali Gminnego Ośrodka Kultury przez dwa dni (27-28.02) odbywał się XXV Ogólnopolski Memoriał Bożeny Kurek w tenisie stołowym. W zawodach wystartowało 129 uczestników, w tym 13 zawodników Spółdzielcy Kobylin. W czołowej szóstce zawodów znalazło się sześciu Kobyliniaków.
 

Czytaj całość
 
Obowiązek w zakresie rejestracji urządzeń chłodniczych. Utwórz PDF Drukuj

1. Obowiązkowi rejestracji podlegają urządzenia chłodnicze, klimatyzacyjne, przeciwpożarowe oraz pompy ciepła, zawierające co najmniej 3kg substancji kontrolowanych lub fluorowanych gazów cieplarnianych.

2. Rejestracja prowadzona jest w Centralnym Rejestrze Operatorów, którego obsługą zajmuje się Instytut Chemii Przemysłowej im. Ignacego Mościckiego w WarszawieCzytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

W związku z trwającą akcją składania zeznań rocznych, mając na względzie interes naszych podatników, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Krotoszynie informuje,  że dnia 15 marca 2016r., oraz 12 kwietnia 2016r. w godzinach od 8:00 do 14:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kobylinie biuro nr 1  uruchomiony zostanie OKRESOWY PUNKT OBSŁUGI PODATNIKA.


W punktach można będzie:
- złożyć zeznanie i otrzymać potwierdzenie złożenia tego dokumentu,
- wysłać PIT przez Internet.

- uzyskać informację na temat rozliczenia za 2015r.,
- pobrać druki zeznań rocznych w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych,

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPrzełom lutego i marca to czas, w który młodzież sprawdza swoje siły w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Głównym celem turnieju jest promocja przepisów pożarowych, ale także historii, tradycji i sprzętu straży pożarnej. Uczestnicy startują w 3 kategoriach wiekowych obejmujących: szkołę podstawową, gimnazjum oraz szkołę ponadgimnazjalną. Zmagania rozpoczynają się od etapu szkolnego, poprzez etap gminny i powiatowy. Najlepsi w swoich kategoriach wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które wyłonią po 2 osoby z każdej grupy. Będą one uczestniczyć w eliminacjach centralnych.


Czytaj całość
 
I LOKALNY KONKURS FRYZJERSKI Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość29 lutego 2016 r. w sali szkolnej Zespołu Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie odbył się I Lokalny Konkurs Fryzjerski pod hasłem „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”. Organizatorami konkursu byli Zespół Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie oraz Hufiec Pracy 15-2 w Krotoszynie. Honorowy patronat nad konkursem objęli Burmistrz Kobylina p. Bernard Jasiński oraz Prezes Izby Rzemieślniczej w Krotoszynie p. Józef Januszkiewicz.  

Czytaj całość
 
Zebranie Utwórz PDF Drukuj
W związku z wnioskiem Rady Osiedla dotyczącym zmiany stałej organizacji ruchu na ulicy 3-go Maja oraz ulicy Krobskiej w Kobylinie, na odcinku od ulicy Grunwaldzkiej do ulicy Księdza Antoniego Szyperskiego, Burmistrz Kobylina zaprasza zainteresowane osoby w dniu 16.03.2016 roku o godz. 18:00 na zebranie w/w sprawie, które odbędzie się w remizie OSP Kobylin przy ulicy Krobskiej w Kobylinie.
 
Kobylińska Halowa Liga Piłki Nożnej Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość28 lutego br. zakończyły się rozgrywki kobylińskiej halowej ligi piłki nożnej. W ostatniej kolejce w  tabeli  nastąpiła jedna zmiana, rzutem na taśmę na trzecie miejsce awansowała drużyna Strażnicy Zachodniej Bramy. Zwycięzcą szóstej  edycji kobylińskiej halowej ligi piłki nożnej  została drużyna Veneti Kobylin która dokonała nie lada wyczynu, wygrywając wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęła drużyna Wachowiak Team, trzecie miejsce zajęła drużyna Strażnicy Zachodniej Bramy.

Czytaj całość
 
Klaudia i Lucjan na podium w Czempiniu. Utwórz PDF Drukuj
20 lutego w Czempiniu odbył się III Turniej OZTS Leszno w kategorii skrzat/żak/młodzik. Dwukrotnie na podium stanęła zawodniczka LKS Spółdzielca Kobylin Klaudia Wachowiak, która w kategorii żaczek zajęła I miejsce, natomiast w kategorii młodziczek miejsce II.
W żakach trzecie miejsce padło łupem Lucjana Maćkowiaka,a tuż za podium stanął  Antoni Frąckowiak. Debiut w turnieju zaliczył Nikodem Bruder, który zajął 13 miejsce.   
W młodzikach nasi zawodnicy nie zdołali awansować do ścisłej czołówki.


                                                                                           Robert Wachowiak
 
OGŁOSZENIE Utwórz PDF Drukuj

WYKAZ NIERUCHOMOŚCI NA SPRZEDAŻ

Związek Gmin Zlewni Górnej Baryczy podaje do publicznej wiadomości, że w siedzibie Związku tj. w Krotoszynie, ul. Kołłątaja 7, pokój 58 na tablicy ogłoszeń został umieszczony wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży położonej w Wałkowie (gm. Koźmin Wlkp.)

 
Uchwałą Zarządu Związku Gmin Zlewni Górnej Baryczy nr 11/VII/2016 z dnia 9 lutego 2016 roku.

Z treścią wykazu nieruchomości gruntowych można zapoznać się także na stronie internetowej Związku Gmin Zlewni Górnej Baryczy
Adres strony: www.zgzgb.bip.gmina.pl (zakładka aktualności) Biuletyn Informacji Publicznej (BIP).

 
Puchar Polski w Sumo Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę 21 lutego w hali sportowej przy Zespole Szkół nr 3 w Krotoszynie odbył się Puchar Polski w Sumo. Tradycyjnie impreza ta rozpoczyna nowy sezon startowy. Rywalizacja toczona była w dwóch kategoriach wiekowych juniorów i seniorów. Każdy z zawodników miał prawo startu w dwóch kategoriach wagowych tj. swojej i w kategorii wyżej. 
Czytaj całość
 
Akademia Piłkarska Reissa w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj

ZAPRASZAMY NA TRENINGI POKAZOWE W HALI SPORTOWEJ W KOBYLINIE.

02, 04 MARZEC 2016. G: 16:30 - 17:30 - ROCZNIKI 2009 i MŁODSI

02, 04 MARZEC 2016. G: 17:30 - 18:30 - ROCZNIKI 2008 I STARSI

 

 
Kobylińska Halowa Liga Piłki Nożnej Utwórz PDF Drukuj
VIII Termin 21.02.2016r.

1. Strażnicy Zachodniej Bramy - FC GIM BAZA 11:2
2. Promil Łagiewniki - LZS Zalesie Małe 11:5
3. LZS Orzeł Lutogniew - Venetia Kobylin 1:16
4. KOKS Kobylin  -  CHALLENGE 3:15
5. Bez Nazwy - Wachowiak Team 5:8
Czytaj całość
 
Zagłosuj na projekt BIEG PO ZDROWIE W KUKLINOWIE Utwórz PDF Drukuj
Fundacja Dla Wsi w Kobylinie walczy o dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych w ramach konkursu SPOŁECZNIK 2.0, organizowanego przez Spółdzielczą Grupę Bankową. Fundacja zgłosiła projekt „Bieg po zdrowie w Kuklinowie”, którego celem jest lokalna integracja - promocja wśród mieszkańców gminy Kobylin zdrowego trybu życia. Fundacja zaprasza do głosowania na projekt „ Bieg po zdrowie w Kuklinowie”. Głosy można oddawać pod adresem: http://spolecznik20.pl/spoldzielnia-pomyslow/630
 
Mistrzostwa Łagiewnik w strzelaniu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość20 lutego br. w sali wiejskiej w Łagiewnikach odbyły się mistrzostwa w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Każdy uczestnik mógł oddać dowolną ilość 5-cio strzałowych serii. Do klasyfikacji końcowej liczono 2 najlepsze serie.
Czytaj całość
 
POWSTANIE WIELKOPOLSKIE Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 16.02.16 r. w Zespole Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie odbyła się uroczysta akademia, której celem było uczczenie 97. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.
Czytaj całość
 
Strzelanie z okazji Walentynek Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość4 lutego br. odbyło się strzelanie z okazji walentynek. Organizatorem zawodów było Koło Środowiskowe LOK Kobylin. W zawodach wzięło udział 23 zawodników, każdy mógł oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii. Do klasyfikacji wliczano wynik najlepszej serii.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 541 - 560 z 2045