Aktualności
Najnowsze informacje
Mistrzostwa Łagiewnik w tenisie stołowym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość13 lutego br. z inicjatywy Rady Sołeckiej i Sołtysa wsi Łagiewniki  zorganizowane zostały mistrzostwa Łagiewnik w tenisie stołowym. Uczestnicy zawodów zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe.

Czytaj całość
 
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość9 lutego br. odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”. W eliminacjach wzięło udział 113 uczestników, którzy zostali podzieleni na 3 grupy wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazjum, szkoła zawodowa.
Wyniki testów oceniała gminna komisja w składzie: Adam Kandzierski – przewodniczący, Jerzy Grześkowiak – sekretarz oraz Roman Nowaczyk, Wiesław Skowroński, Mariusz Martynka  jako członkowie.

Czytaj całość
 
XV i XVI Kolejka Tabela Halowej Ligi Utwórz PDF Drukuj
XV Termin 7.02.2016r.
1. Promil Łagiewniki - CHALLENGE 5:9
2. Venetia Kobylin - FC GIM BAZA 22:0
3. LZS Orzeł Lutogniew - LZS Zalesie Małe 3:10
4. Strażnicy Zachodniej Bramy    -    Wachowiak Team 8:9
5. KOKS Kobylin -    Bez Nazwy 2:5

XVI Termin 14.02.2016r.

1. Wachowiak Team - KOKS Kobylin 9:4
2. Bez Nazwy - LZS Orzeł Lutogniew 6:0
3. CHALLENGE - Strażnicy Zachodniej Bramy 1:2
4. FC GIM BAZA - Promil Łagiewniki 2:10
5. LZS Zalesie Małe - Venetia Kobylin 3:12
Czytaj całość
 
Planowe wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 24.02.2016 roku w godz. 7:30 – 15:00 na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:

gm. Kobylin, Raszewy: 1, 2, 3, 6, 7, 7c, 8 do 18, 22, 23, 26, 27.

gm. Kobylin, Smolice: 104g.
 
Spółdzielca Kobylin I bez porażki w drugim sezonie. Utwórz PDF Drukuj
W miesiącu styczniu rozpoczęła się druga kolejka rozgrywek IV ligi tenisa stołowego okręgu leszczyńskiego. W grupie A  drużyna Spółdzielcy Kobylin I odnotowała cztery zwycięstwa. W skład zespołu wchodzą: Adam Szyrner, Bartosz Kostrzewa, Konrad Bruder, Robert Wachowiak.
Czytaj całość
 
Łukasz Wachowiak wystąpił w Pucharze Świata. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 10-14 luty w czeskim  Hodoninie rozgrywany został Puchar Świata Junior Circuit Czech Junior&Cadet Open w tenisie stołowym. Łukasz jako jeden z reprezentantów Polski w kategorii junior wystąpił w rozgrywkach indywidualnych, drużynowych oraz w deblu. W rozgrywkach indywidualnych kobylinianin w turnieju kwalifikacyjnym w swojej grupie pokonał po 3:2 Cristiana Chiritę z Rumunii i Stefana Todorova z Bułgarii, dzięki czemu z pierwszego miejsca awansował do turnieju głównego, który rozgrywany jest systemem pucharowym. Kolejny mecz Łukasz wygrał 4:2 z Japończykiem Takeru Kashiwą i awansował do czołowej „32”. W następnym meczu doznał porażki 4:1 z Kiselevem Maksimem z Rosji. Turniej indywidualny zakończył na miejscu 17-32.
Czytaj całość
 
XVII Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów i Starostów w Tenisie Stołowym Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotę,13 lutego 2016 r. w sali sportowej OKSiR i obiektów szkoły Podstawowej im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie odbyły się XVII Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów i Starostów w Tenisie Stołowym o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Czytaj całość
 
III Grand Prix Wielkopolski młodzików w tenisie stołowym. Utwórz PDF Drukuj
Najmłodsi reprezentanci LKS "Spółdzielcy" Kobylin wzięli udział  w Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym, które rozegrane zostały 13 lutego br. w Poznaniu. Brało  w nim udział trzech zawodników naszego klubu, którzy tym razem wystąpili w starszej kategorii wiekowej i zajmowali odpowiednio miejsca:
Antoni Frąckowiak miejsce 37  
Lucjan Maćkowiak miejsce 49
Klaudia Wachowiak miejsce 11
W turnieju wystąpiła rekordowa liczba uczestników w kat chłopców 59 zawodników, natomiast w kat. dziewcząt 45 zawodniczek.
                                                                                                           Robert Wachowiak
 
MISTRZOSTWA POWIATU W WARCABACH Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość16 lutego na Sali OSP w Smolicach odbyły się powiatowe mistrzostwa w warcabach. Szkoła w Smolicach już po raz czwarty była gospodarzem tej imprezy. Do gminy Kobylin zawitało, aż jedenaście szkół, z całego powiatu. Na starcie stanęło 48 zawodników, 24 chłopców i tyle samo dziewcząt. Rozgrywki toczyły się systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund.

Czytaj całość
 
Pierwsze treningi w Akademii Piłkarskiej Reissa w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Z ciekawą sportową propozycją dla najmłodszych mieszkańców Kobylina i okolic wychodzi Akademia Piłkarska Reissa, która ogłasza nabór do swojego klubu w Kobylinie. Warto podkreślić, że do Akademii mogą dołączyć zarówno chłopcy, jak i dziewczynki we wszystkich kategoriach wiekowych: 4-6 lat: SKRZAT, 7-9 lat: ŻAK, 10-11 lat: ORLIK, 12-13 lat: MŁODZIK, 14-15 lat: TRAMPKARZ, 16-17 lat: JUNIOR MŁODSZY, zapewniając niezbędną ciągłość szkolenia. Wszystkie dzieci marzące o piłkarskiej karierze mogą spróbować swoich sił w jednej z największych szkółek piłkarskich w Europie Środkowo-Wschodniej na otwartych treningach zapoznawczych!
Czytaj całość
 
AKCJA STERYLIZACJI I KASTRACJI KOTÓW WOLNO ŻYJĄCYCH Utwórz PDF Drukuj

Związek Międzygminny „Eko Siódemka” informuje, że rozpoczęła się bezpłatna akcja sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących z obszaru gmin członkowskich Związku (tj. gm. Krotoszyn, Sulmierzyce, Zduny, Kobylin, Cieszków).

Akcja nie dotyczy kotów domowych, posiadających właścicieli.

Zainteresowane osoby (tj. karmiciele, opiekunowie społeczni) muszą dokonać zgłoszenia pod nr. 604757177 lub 660662171. Pod wskazanymi numerami przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad zwierzętami, Oddział w Krotoszynie udzielą wszelkich niezbędnych informacji na temat ww. akcji.

Apelujemy i serdecznie zapraszamy wszystkich kocich opiekunów do wzięcia udziału w ww. przedsięwzięciu. Należy pamiętać, że sterylizacja i kastracja są jedynymi skutecznymi metodami kontrolowania populacji i polepszania warunków bytowania kotów dzikich.

Akcja sponsorowana jest przez Związek Międzygminny „Eko Siódemkę” oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Oddział w Krotoszynie.

Liczba bezpłatnych zabiegów ograniczona

 
DOPALACZE NISZCZĄ ŻYCIE! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDopalacze stanowią główne zagrożenie dla zdrowia i życia, są śmiertelnie niebezpieczne. Młodzież Zespołu Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Kobylinie mogła się o tym dowiedzieć, uczestnicząc w dniu 9 lutego br. w lekcji wychowawczej - „Dopalacze niszczą życie”, na którą zostali zaproszeni, od wielu lat współpracujący z naszą placówką, policjanci -p. Piotr Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie oraz p. Tomasz Lesiński z Posterunku Policji w Kobylinie.

Czytaj całość
 
Święto Babci i Dziadka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 14 stycznia 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej z Zalesia Małego zaprosili swoich Dziadków na środowiskową uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Uroczystość odbyła się na sali wiejskiej w Zalesiu Małym. Dla dziadków przygotowano ciekawy program artystyczny, własnoręcznie wykonane upominki, oraz zaprezentowano dodatkowo Jasełka. Uroczystość środowiskową dla Babci i Dziadka- przygotowały Panie Marlena Kryszan, Cecylia Waścińska.

Czytaj całość
 
Mistrzostwa Fijałowa i Wyganowa w strzelaniu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość7 lutego br. w sali wiejskiej w Fijałowie odbyły się mistrzostwa w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Każdy uczestnik mógł oddać 6 5-cio strzałowych serii. Do klasyfikacji końcowej liczono 2 najlepsze serie.

Czytaj całość
 
Kobylińska Halowa Liga Piłki Nożnej Utwórz PDF Drukuj
XIV Termin 7.02.2016r.

1. FC GIM BAZA - LZS Zalesie Małe 3:10
2. Bez Nazwy - Strażnicy Zachodniej Bramy 8:2
3. Wachowiak Team - Promil Łagiewniki 15:3
4. CHALLENGE - Venetia Kobylin 1:9
5. KOKS Kobylin - LZS Orzeł Lutogniew  4:3
Czytaj całość
 
OKRESOWE PUNKTY OBSŁUGI PODATNIKA W GMINACH POWIATU KROTOSZYŃSKIEGO Utwórz PDF Drukuj

W związku z trwającą akcją składania zeznań rocznych Naczelnik Urzędu Skarbowego w Krotoszynie, w porozumieniu z włodarzami Gmin naszego powiatu informuje, że w miesiącach marcu i kwietniu 2016r. w siedzibach gmin Koźmin Wlkp., Kobylin, Zduny, Rozdrażew oraz w Sulmierzycach uruchomione zostaną OKRESOWE PUNKTY OBSŁUGI PODATNIKA.

 

 
Aktualizacja danych o azbeście Utwórz PDF Drukuj
W związku z przystąpieniem do „Aktualizacji inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Kobylin” zawiadamiamy mieszkańców, że w miesiącach luty-marzec-kwiecień 2016r. prowadzona będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest na terenie wszystkich miejscowości. Celem inwentaryzacji jest zaktualizowanie danych o ilości i występowaniu wyrobów azbestowych oraz zapewnienie możliwości pozyskania dotacji na likwidację pokryć dachowych i/lub elewacji zawierających azbest, z której będą mogli skorzystać mieszkańcy gminy.
Inwentaryzację prowadzić będzie firma EkoLogika z siedzibą w Opolu przy ul. Jana Bytnara Rudego 21b/103. Prosimy  mieszkańców  o współpracę przy sporządzaniu inwentaryzacji oraz o umożliwienie wykonawcy wejście na teren posesji w celu dokonania pomiarów, dokumentacji i oceny wyrobów zawierających azbest.

 
OGŁOSZENIE Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćJuż po raz czwarty Banki Spółdzielcze Spółdzielczej Grupy Bankowej zapraszają wszystkich
społeczników i osoby, które czują potrzebę zintegrowania się z sąsiadami, do wzięcia udziału w konkursie na inicjatywy lokalne.

Czytaj całość
 
Bezpłatna mammografia Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKończysz 50 lat? Zyskujesz przywilej od NFZ!
Urodziła się Pani  w roku 1966? Od tego roku przysługuje Pani bezpłatne badanie mammograficzne, refundowane przez NFZ, realizowane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi! Nie czekaj na zaproszenie, zarejestruj się już teraz!


Czytaj całość
 
Kobylińska Halowa Liga Piłki Nożnej Utwórz PDF Drukuj

Terminarz


XIII Termin 31.01.2016r.

1. Promil Łagiewniki        -    Bez Nazwy            5:0
2. LZS Zalesie Małe        -    CHALLENGE        10:8
3. Venetia Kobylin        -    Wachowiak Team        13:1
4. LZS Orzeł Lutogniew        -    FC GIM BAZA        7:2
5. Strażnicy Zachodniej Bramy    -    KOKS Kobylin        9:2

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 561 - 580 z 2045