Aktualności
Najnowsze informacje
Budowa sprawnościowego placu zabaw przy ulicy Grobla w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDobiegają końca prace związane z budową sprawnościowego placu zabaw przy ulicy Grobla w Kobylinie w ramach rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności (OSA). Wykonawcą został Zakład Budowlany „JAN-BUD” Janusz Piskorski z Zalesia Wielkiego. Koszt zadania wyniesie 133.629,20 zł. Na realizacje inwestycji Gmina pozyskała środki finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 50.000,00 zł. Prace opóźnione są z powodu niedostarczenia przez producenta urządzeń w ustalonym terminie.
Czytaj całość
 
Dotacja dla OSP Smolice Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćOchotnicza Straż Pożarna w Smolicach z Fundacji PKN ORLEN „Dar Serca” pozyskała środki finansowe w kwocie 10.000,00 zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na zakup wentylatora oddymiającego Kobra Maxi H34, dwóch węży ssawnych W110 oraz kosza tzw. smoka ssawnego, a także jedną parę ubrań koszarowych i bosaka teleskopowego. Aby zakupić upragniony sprzęt Ochotnicza Straż Pożarna w Smolicach pozyskała dotację w kwocie 13.200,00 zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a kwotę 5.000,00 zł dołożyli ze środków własnych. Mając do dyspozycji kwotę 18.200,00 zł zakupiono pilarkę Stihl MS 880, pilarkę Stihl MS 461, deskę pediatryczną, także sześć pasów bojowych z zatrzaśnikami. Środków wystarczyło jeszcze na zakup ubrania specjalnego Nomex wraz z kompletem butów, rękawic, a także na radiostację Motorola MS 460, która była niezbędna do prawidłowej komunikacji w trakcie działań ratowniczo-gaśniczych pomiędzy wozem strażackim a dyżurnym KP PSP. Zakup sprzętu przyczyni się do jeszcze lepszych wyników działań jednostki. Miejmy jednak nadzieję, że nie będą musieli z niego zbyt często korzystać . Wszystkim, którzy zaangażowali się w pozyskanie sprzętu i wyposażenia dla jednostki należą się podziękowania.
Czytaj całość
 
Bicie rekordu w resustytacji Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 16 października uczniowie kobylińskiego gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskim biciu rekordu jednoczesnego prowadzenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Cała ogólnopolska akcja organizowana była przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pod hasłem „Ratujemy i Uczymy Ratować”, a jej cel to nauka udzielania pierwszej pomocy.
Młodzież z naszej szkoły udała się do Jutrosina w odpowiedzi na zaproszenie p. Karola Gozdka – wieloletniego nauczyciela historii, wiedzy o społeczeństwie i edukacji dla bezpieczeństwa w Gimnazjum w Kobylinie. Organizatorami tamtejszej akcji byli: Zespół Szkół im. Jana Pawłą II w Jutrosinie, OSP Rogożewo, OSP Jutrosin przy współudziale miejscowego Urzędu Miasta i Gminy.
Bicie rekordu odbyło się na rynku i polegało na bezustannym udzielaniu pierwszej pomocy przez 30 minut. Wszyscy biorący udział dokonywali pięciocyklowego ucisku klatki piersiowej i wykonywali sztuczne oddychanie na fantomach. Oprócz naszych uczniów w akcji wystartowali przedstawiciele szkół z Rogożewa, Smolic, Dubina i Jutrosina. Rekord oczywiście został pobity, z czego wszyscy niezmiernie się ucieszyli.
Była to bardzo wartościowa lekcja dla młodzieży. Pamiętajmy o tym, że udzielając komuś pierwszej pomocy, bardzo często możemy uratować czyjeś życie. Jest to bardzo ważna i potrzebna umiejętność. /Mateusz Marcinkowski/
Czytaj całość
 
Program "Wielkopolska Karta Rodziny" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćGmina Kobylin przystąpiła do Programu "Wielkopolska Karta Rodziny", który jest programem działań na rzecz rodzin wielodzietnych z województwa wielkopolskiego. Celem programu jest promowanie modelu wielodzietnych rodzin oraz upowszechnianie działań na rzecz wzmocnienia jej kondycji, wspieranie wielodzietnych rodzin, zwiększenie rozwojowych i życiowych szans dzieci wychowujących się w rodzinach wielodzietnych, zachęcanie rodziców do wspólnego spędzania czasu z dziećmi, a także budowanie przychylnego rodzinom wielodzietnym klimatu lokalnego. Prawo do korzystania z Programu przysługuje rodzinie wielodzietnej niezależnie od dochodu uzyskiwanego przez członków rodziny. Wnioski można składać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kobylinie w biurze świadczeń rodzinnych.
Czytaj całość
 
Sprzątanie świata w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW tym roku nieco później, bo 10 października 2018 r. w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie odbyło się tradycyjne sprzątnie świata. Wydarzenie zorganizowano pod hasłem: „Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej!”. Inicjator przedsięwzięcia – Fundacja Nasza Ziemia - po raz dwudziesty piąty zachęcił młodych ludzi do troski o swój ekosystem.
Celem akcji było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów naszej szkoły, a jej ideą - promocja i kreowanie postaw przyjaznych środowisku, w szczególności w zakresie rozwoju zrównoważonego, poszanowania zasobów naturalnych (przede wszystkim wody, surowców naturalnych i lasów) oraz racjonalnej gospodarki odpadami, rozumianej jako łańcuch działań, począwszy od unikania tworzenia śmieci, przez selektywną zbiórkę po recykling.
Czytaj całość
 
Sumocy z wizytą u Burmistrza Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćNa zaproszenie Burmistrza – Tomasza Lesińskiego w dniu dzisiejszym w Urzędzie gościli kobylińscy medaliści Mistrzostw Polski Juniorów, Młodzików i Kadetów w Sumo, które odbywały się w miesiącach wrzesień i październik bieżącego roku. Poniżej przedstawiamy wyniki naszych zawodników:


1.Mistrzostwa Polski Młodzików 16.09.2018 r. Kobylin
Aleksandra Osman - srebro w kat. 50 kg
Jakub Kaźmierczak - srebro w kat. 55 kg
Agata Jarka - brąz w kat. 60 kg
Klaudia Matysiak - brąz w kat. +65 kg

Klasyfikacja klubowa III m

2.Mistrzostwa Polski Kadetów 29-30.09.2018 r. Myślenice
Oliwia Kuś - złoto w kat. 55 kg
Piotr Sikora - złoto w kat. 65 kg
Agata Mroczek - srebro w kat. 50 kg
Michał Grzempowski - srebro w kat. 85 kg

Wirginia Roszek - brąz w kat. 45 kg
Zofia Pioch - brąz w kat. 60 kg
Weronika Szafraniak - brąz w kat. +65 kg
Dawid Lesk - brąz w kat. 55 kg
Mikołaj Kandzierski - brąz w kat. 95 kg
Czytaj całość
 
Informacja o ubezpieczeniu dzieci rolników Utwórz PDF Drukuj
 
O G Ł O S Z E N I E Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZwiązek Międzygminny „Eko Siódemka” informuje, że w okresie od 01.12.2018r. do 28.02.2019r. realizowana będzie akcja dokarmiania wolno żyjących kotów z terenu gmin członkowskich Związku tj. Krotoszyna, Zdun, Kobylina, Sulmierzyc oraz Cieszkowa. Wszystkie osoby dokarmiające koty wolno żyjące, mogą złożyć wniosek o wpisanie do rejestru karmicieli oraz wniosek o zakup karmy dla wolno żyjących kotów w celu dokarmiania w nieprzekraczalnym terminie do 6 listopada 2018 roku.
Wnioski dostępne są w biurach:
1) ul. Kołłątaja 7 w Krotoszynie, pokój nr 58,
2) al. Powstańców Wlkp. 47 w Kobylinie,
3) ul. Grunwaldzka 41 w Cieszkowie,
4) ul. Rynek 2 w Zdunach,
5) ul. Rynek 11 w Sulmierzycach,
oraz na stronie internetowej Związku http://www.eko7.krotoszyn.pl

Wypełnione dokumenty należy złożyć w jednym z wyżej wymienionych biur.
Czytaj całość
 
Wernisaż Aleksandry Sikorskiej Utwórz PDF Drukuj
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie zaprasza na wernisaż prac młodej artystki Aleksandry Sikorskiej. Ola ma 6 lat, ma autyzm. Jej wielką pasją jest malowanie, co przekłada się na niezwykłe obrazy, które tworzy.
Wernisaż odbędzie się 23 października (wtorek) 2018 r. o godz. 18.00 w lokalu Filii Bibliotecznej w Smolicach - Smolice 54a, 63-740 Kobylin. W trakcie wernisażu będzie możliwość zakupu obrazów artystki. Dochód zostanie przeznaczony na terapię i rehabilitację Oli.
 
Wyłączenia prądu! Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 19.10.2018 roku w godzinach 08:00 – 17:30 na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:

gm. Kobylin: Nepomucenów 22, 23, 24.
 
Sprzedaż samochodu pożarniczego na rzecz Gminy Krotoszyn! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 15 października br. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu Wielkim Tomasz Lesiński Burmistrz Kobylina i Franciszek Marszałek Burmistrz Krotoszyna podpisali umowę sprzedaży samochodu specjalnego – pożarniczego marki Jelcz 005 o nr rej. PKR L449 za kwotę 10.000,00 zł brutto na rzecz Gminy Krotoszyn. Docelowo samochód ten będzie użytkowany przez OSP Ustków. Uprzednio Burmistrz Kobylina ogłosił trzy przetargi pisemne nieograniczone na sprzedaż w/w samochodu, jednak złożone oferty nie spełniały wymagań ceny wywoławczej. W związku z tym Gmina Krotoszyn wyszła z propozycją zakupu samochodu za w/w cenę, do której Burmistrz Kobylina się przychylił.
Czytaj całość
 
Konferencja "Czyste powietrze" Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 12 października br. odbyła się konferencja dotycząca poprawy jakości powietrza. Głównym prelegentem była Dyrektor Wydziału Marketingu i Kontroli Pani Donata Glapiak z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Apelujemy do Mieszkańców o zapoznanie się z ofertą programu.

http://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze
Czytaj całość
 
Orlik 2018 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 7 października br. zakończyły się rozgrywki ligi gminnej LZS w piłce nożnej. W tym roku mecze odbywały się na obiekcie „Orlik – Moje Boisko 2012” przy Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie. Do rozgrywek przystąpiło sześć zespołów. W tym roku dopiero ostatnia kolejka wyłoniła zwycięzcę ligi. W meczu decydującym spotkały się drużyny Venetii i Old boyów. Obydwa zespoły miały zdobytą taką samą ilość punktów, w lepszej sytuacji byli Old boye którzy mieli korzystniejszy bilans bramkowy. Emocji co niemiara ale dopiero ostatnie minuty meczu decydowały o zwycięstwie, Venetia strzela dwie bramki, których autorami byli Mateusz Bzodek i Jakub Woźny, Old boye odpowiedzieli tylko jedną, Maciej Nowak z rzutu karnego. Zwycięzcą tegorocznej ligi została drużyna Venetii Kobylin, drugie miejsce Old boye, trzecie Strażnicy Zachodniej Bramy. Królem strzelców został Jakub Pospiech, który strzelił 26 bramek. Drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary i medale, drużynom od czwartego do szóstego miejsca zostały wręczone statuetki, ponadto zwycięska drużyna otrzymała sprzęt sportowy. Ceremonii dekoracji dokonał Burmistrza Kobylina Tomasz Lesiński.
Czytaj całość
 
Dzień Edukacji Narodowej Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDzień 14 października każdego roku to święto pracowników oświaty - Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w każdej ze szkół odbywały się uroczystości obchodów tego święta, w których udział brali również przedstawiciele organu prowadzącego z Burmistrzem Tomaszem Lesińskim na czele. Oprócz życzeń i kwiatów złożonych na ręce Dyrektorów szkół dla wszystkich pracowników danych placówek zostały również wręczone Nagrody Burmistrza.
Czytaj całość
 
Wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 17.10.2018 roku w godzinach 07:30 – 16:30 na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:

gm. Kobylin: Zalesie Wielkie nr 50A do 53, nr 58 do 63, nr 65, 66, 67.
 
O G Ł O S Z E N I E Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Monitoringiem Suszy Rolniczej w Polsce, prowadzonym przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, zagrożone suszą na terenie naszej Gminy w 13 i 14 okresie raportowania są następujące uprawy: rzepak i rzepik, burak cukrowy i ziemniak. Wnioski o zgłoszenie suszy w wymienionych uprawach są do pobrania w Urzędzie Miejskim w Kobylinie (pokój nr 6). Rolnicy, którzy wcześniej zgłaszali suszę, a uprawiają powyższe rośliny, mogą dokonać korekty złożonych wniosków. Temat jest o tyle pilny, że wnioski o dofinansowanie do ARMiR w Krotoszynie należy składać do końca października br.
 
Podpisano umowę na przebudowę ulicy Mickiewicza w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
W dniu 11 października br. w imieniu Gminy Kobylin Burmistrz Tomasz Lesiński podpisał umowę na przebudowę ulicy Mickiewicza w Kobylinie. Wykonawcą zostało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Patryk Borowczyk z Krobi. W ramach przebudowy wykonana zostanie nawierzchnia z kostki brukowej granitowej na długości 164,92 m ze ściekiem zlokalizowanym w odległości 0,2 m od osi jezdni. Na połączeniu z ul. Krobską zaprojektowano wymianę krawężników betonowych oraz wymianę nawierzchni chodnika z kostki brukowej betonowej. W zakresie odwodnienia drogi zaprojektowano wpusty uliczne włączone do istniejącej kanalizacji deszczowej. W związku z korektą niwelety przewidziano likwidację istniejących wpustów ulicznych. Termin wykonania prac ustalono na dzień 25 czerwiec 2019 roku.
 
Podpisano umowę na budowę grzybka - świetlicy wiejskiej w Starym Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
W dniu 11 października br. podpisana została umowa na budowę grzybka - świetlicy wiejskiej w Starym Kobylinie. Gminę Kobylin reprezentował Burmistrz Tomasz Lesiński, natomiast Wykonawcą został Zakład Ogólnobudowlany Sławomir Kłosowski z Kobylina. Podczas podpisania umowy obecny był również Sołtys wsi Stary Kobylin Michał Skupin. W roku bieżącym wykonany zostanie I etap inwestycji (stan zerowy), który polegał będzie na wykonaniu fundamentów z częścią posadzki oraz częścią kanalizacji sanitarnej. Termin wykonania robót ustalono na dzień 30 listopada br.
 
Utwardzenie terenu przy świetlicy wiejskiej w Raszewach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 11 października br. w obecności Burmistrza Kobylina Tomasza Lesińskiego, Sołtysa wsi Raszewy Andrzeja Szymańskiego oraz Wykonawcy Marka Jankowiaka odbył się odbiór robót polegających na wykonaniu utwardzenia terenu przy świetlicy wiejskiej w Raszewach. Zakres robót obejmował utwardzenie terenu kostką brukową betonową szarą, wykonanie dwóch stopni schodów z palisady wypełnionych kostką brukową oraz wykonanie zadaszenia. Koszt wykonanych prac wyniósł 13.362,36 zł.
Czytaj całość
 
Inwestycje - podsumowanie kadencji 2014-2018 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKoniec kadencji to odpowiedni moment, żeby podsumować realizację inwestycji, tak oczekiwanych przez mieszkańców Gminy Kobylin. Mimo iż była to trudna kadencja ze względu na zmiany na stanowisku Burmistrza Kobylina, wiele udało się dokonać. Przez te cztery lata na remonty i inwestycje wydaliśmy kwotę blisko 14 mln zł. Załączone do artykułu zdjęcia przedstawiają tylko wybrane z nich, gdyż nie sposób wymienić wszystkich.
Każde tego rodzaju podsumowanie jest okazją do głębszej refleksji nad tym, co za nami i nad tym, co jeszcze przed nami. Jestem przekonany, że każdy z nas dokonuje takiego osobistego rozrachunku z samym sobą i tym wszystkim, co było jego i naszym udziałem w tworzeniu obrazu dokonań mijającej kadencji. Mam nadzieję, iż obraz ten będzie pozytywnie wpisany w bogatą historię naszego miasta i gminy. Pełnienie funkcji Radnego, a następnie Burmistrza było dla mnie przede wszystkim zaszczytem, gdyż wiem, że współpracowałem z ludźmi, którym leży na sercu dobro społeczności i godna przyszłość następnych pokoleń.

Burmistrz Kobylina
Tomasz Lesiński
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 80 z 2558