Aktualności
Najnowsze informacje
SP Kobylin zaprasza na Biblioexpress ! Utwórz PDF Drukuj

Film ma na celu promowanie czytelnictwa i zachęcanie dzieci i młodzież do czytania książek. Został zrealizowany przez bibliotekę szkolną w Szkole Podstawowej w Kobylinie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Dziękujemy za zaangażowanie, dystans i poczucie humoru wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły oraz uczniom, którzy występują w filmie. Zapraszamy do oglądania.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=yUFD3MjdWbE

 
PASOWANIE NA CZYTELNIKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SMOLICACH Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW środę 11 kwietnia odbyła się w Szkole Podstawowej w Smolicach uroczystość Pasowania na Czytelnika. Klasa VI z panią Judytą Robakowską przygotowała dla pierwszoklasistów  przedstawienie „O urwisie Krzysiu”. Starsi koledzy przeistoczyli się w różne postacie z bajek, które zostały skrzywdzone przez urwisa Krzysia. Przedstawienie miało na celu przybliżyć pierwszoklasistom, jak poprawnie zachowywać się w bibliotece oraz w jaki sposób dbać o książki. Po krótkim przedstawieniu uczniowie klasy I musieli zdać egzamin a następnie zostali pasowani przez panią dyrektor Marlenę Kamińską na czytelnika biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali kolorowe dyplomy i zakładki do książek. Następnie nowi czytelnicy udali się wraz z panią bibliotekarką Judytą do biblioteki i wypożyczyli swoją pierwszą książkę.

 

Czytaj całość
 
LGD Gościnna Wielkopolska zaprasza na Konferencję Czysta energia a rozwój lokalny Utwórz PDF Drukuj

Konferencja odbędzie się 19 kwietnia 2018 roku o godz. 10.00 w Sali GOK w Pępowie. Zaproszenie kierowane jest dla wszystkich zainteresowanych, a  w szczególności dla przedsiębiorców.
ZAPRASZAMY!

Informacja do pobrania.

 
Komunikat ostrzegawczy o burzach z gradem Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 11 wydanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych Oddział w Poznaniu dnia 13.04.2018 r.

Podaję do publicznej wiadomości następujący komunikat.
 
Zjawisko/stopień zagrożenia: burze z gradem/1

Ważność: od godz. 16:00 dnia 13.04.2018 r. do godz. 23:00 dnia 13.04.2018 r.

Obszar: województwo wielkopolskie

Stopień zagrożenia: 1

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad. Strefa burze będzie się przemieszczać z południa na północ regionu.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie te. 62 7252921 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65 5482401.

 

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 
Wymiana bram garażowych w remizie OSP Kuklinów i Łagiewniki Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW remizie OSP Kuklinów i Łagiewniki wymienione zostały bramy garażowe. Roboty wykonała firma WIL BUD Hubert Kowalski z Kobylina. Koszt dostawy i montażu bram do remizy OSP w Kuklinowie wyniósł 16.544,73 zł, a w Łagiewnikach 8.522,67 zł.
Czytaj całość
 
Planowe wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj
Uprzejmie informujemy, że w dniu 16.04.2016 roku w godz. 08:30 – 16:00 na terenie Gminy Kobylin zaplanowano następujące wyłączenia prądu:

gm. Kobylin: Stary Kobylin nr 1 do 22, nr 25, 30, 31, 37, 38, 43, działki nr 415/5, 415/6, 418/4, 418/10, 418/14, 418/20, 419/1, 419/11 wiatrak, 477, Rolnicza spółdzielnia produkcyjna, rozdzielnia gazu.
 
Turniej deblowy Utwórz PDF Drukuj
Urząd Miejski w Kobylinie informuje że jest w trakcie organizacji deblowych  Mistrzostw Gminy w tenisie ziemnym. Zawody odbędą się w terminie 2,3 maja 2018r. System rozgrywek zostanie ustalony w zależności od ilości zgłoszeń.   Zgłoszenia przyjmowane będą przez Jakuba Pernaka tel. 782 717928 oraz w Urzędzie Miejskim w Kobylinie, Paweł Wasielewski  tel. 65 548 24 01 do godz. 9,00 24 kwietnia 2018r.
 
Zebrania wiejskie w Raszewach, Smolicach i w Zdziętawach Utwórz PDF Drukuj
W minioną środę (4 kwietnia) w świetlicach wiejskich w Raszewach, Smolicach i Zdziętawach odbyły się Zebrania Wiejskie mieszkańców zwołane przez sołtysów wsi. Na zebrania zaproszony został również Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński. Burmistrz przybliżył mieszkańcom zamierzenia inwestycyjne planowane na terenie gminy w bieżącym roku. Pracownik Urzędu – Jacek Paluszkiewicz przedstawił mieszkańcom wsi dwa projekty uchwał Rady Miejskiej w Kobylinie: w sprawie określenia zasad usytuowania na terenie gminy Kobylin miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Kobylin. Obydwa projekty zostały pozytywnie zaopiniowane przez Zebrania Wiejskie.
 
Turniej Sportowy 2018 w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW niedzielę 8 kwietnia w sali wiejskiej w Smolicach już po raz trzeci odbył się „Turniej Sportowy 2018” zorganizowany przez Sołtysa i jednocześnie radnego Rady Miejskiej – Józefa Ratajczaka, Radę Sołecką, radnego Rady Miejskiej Piotra Chlebowskiego oraz radnego Rady Powiatu Wiesława Popiołka. Obsługą zawodów zajęło się Koło Środowiskowe LOK Kobylin oraz LKS Spółdzielca Kobylin. Zawody skierowane były do mieszkańców Smolic, Raszew i Zdziętaw, którzy mogli rywalizować w konkurencjach: tenis stołowy i strzelanie z karabinku pneumatycznego (wiatrówki) do tarcz punktowych.
Czytaj całość
 
Ostatnia droga śp. Jana Waleńskiego  Burmistrza Kobylina Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćRodzina, przyjaciele, współpracownicy, samorządowcy, strażacy, mieszkańcy – setki osób wzięły udział w sobotę w pogrzebie byłego Burmistrza Kobylina – Jana Waleńskiego. Wszyscy, którzy towarzyszyli śp. Burmistrzowi w tej jego ostatniej ziemskiej drodze przyszli oddać mu szacunek, bo wiedzą ile dobrego zrobił dla miasta i gminy.  Msza święta pogrzebowa odbyła się w kościele parafialnym pw. Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie, a ciało pochowano na cmentarzu parafialnym w Kobylinie.


Czytaj całość
 
Zmarł Jan Waleński  wieloletni włodarz Gminy Kobylin Utwórz PDF Drukuj
Z przykrością zawiadamiamy, że w nocy ze środy na czwartek
 w wieku 79 lat odszedł do domu Pana
     ś.p. Jan Waleński
wieloletni Naczelnik i Burmistrz Kobylina, oddany działacz społeczny.
 Pogrzeb odbędzie się 7 kwietnia 2018 r. o godz. 12:00
w kościele parafialnym pw. Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie (Klasztor)
 
Srebrny medalista z wizytą u Burmistrza Utwórz PDF Drukuj

3 kwietnia, tuż po świętach u Burmistrza Kobylina gościł Czesław Roszczak, który podczas ostatnich Halowych Mistrzostw Europy w Madrycie zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą. Sportowiec opowiedział Burmistrzowi o swojej pasji do sportów lekkoatletycznych. Przyjął także gratulacje, podziękowanie za wzorową, godną naśladowania postawę sportowca oraz nagrodę od Burmistrza za wysokie osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym w 2017 roku.

 
Halowe Mistrzostwa Europy w Madrycie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 19-25 marca 2018 r. w Madrycie odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy Masters w Lekkiej Atletyce. Wystartowało 3800 zawodników, w tym 62 Polaków. Wśród ekipy polskiej znalazł się mieszkaniec Łagiewnik /gmina Kobylin/, zawodnik UKS „Olimpijczyk” Pogorzela - Czesław Roszczak. Wystartował w czterech konkurencjach rzutowych. Największy sukces odniósł  w pchnięciu kulą, która była przeprowadzona na hali. Startując w kategorii M 75 zdobył srebrny medal. Najlepsza trójka wyglądała następująca:
I miejsce    Heiler Roland        Niemcy    12,31 m                                                               
II miejsce         Roszczak Czesław       Polska      11,53 m                                                     
III miejsce        Vidmajer Adi               Slovenia   11,10 m


Czytaj całość
 
Odtworzenie zbiornika wodnego przy ulicy Grobla w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćOdbył się przetarg na odtworzenie zbiornika wodnego przy ulicy Grobla w Kobylinie. Wykonawcą została firma AGRO – LAS SERWIS Handel i Usługi Andrzej Piętowski z Poznania. Termin wykonania zadania do dnia 30 czerwca br. W ramach inwestycji przewiduje się w pierwszej kolejności odmulenie dna stawu. Następnie projekt przebudowy terenu obejmuje odnowienie linii brzegowej wraz z remontem istniejących budowli wodnych oraz oczyszczenie rowu. Istniejący drzewostan zostanie poddany zabiegom pielęgnacyjnym. Na realizację inwestycji Gmina pozyskała środki finansowe z programu Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy „Lider” w kwocie 146.033,00 zł. Przed rozpoczęciem robót należało odłowić ryby. Zadania tego podjęli się  członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego Koło Nr 191 w Kobylinie dnia 29 marca br.
Czytaj całość
 
"Sprawny w zawodzie, bezpieczny w pracy  mechanik pojazdów samochodowych" etap wewnętrzny konkursu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość20 marca 2018 r. został rozstrzygnięty pierwszy etap konkursu „Sprawny w zawodzie, bezpieczny w pracy” w kategorii mechanik pojazdów samochodowych. Konkurs miał na celu stworzyć młodzieży okazję do rywalizacji, jak również dać  możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i doświadczenia zawodowego, które jest niezbędne na dzisiejszym rynku pracy. Ponadto pozwolił zweryfikować wiedzę i umiejętności przed przystąpieniem do zewnętrznych egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.  

Czytaj całość
 
KONKURS SPRAWNY W ZAWODZIE, BEZPIECZNY W PRACY- STOLARZ Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKonkurs składał się z dwóch etapów. Część teoretyczna została zorganizowana 06.03.2018 r. przez starszych wychowawców Darię Lisiak i Iwonę Łuczak w Krotoszyńskiej Izbie Rzemieślniczej. Do konkursu przystąpiło 6 uczestników reprezentujących Branżową Szkołę Zawodową I stopnia w Kobylinie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 34 pytań. Pytania zostały tak skonstruowane, aby sprawdziły wiedzę i umiejętności z zakresu kwalifikacji zawodowych stolarza. Komisja konkursowa, której przewodniczył Dyrektor Biura Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie pan Rafał Wolkenstein wyłoniła 4 osoby, które uzyskały najwyższą ilość punktów.  Wśród nich znaleźli się nasi uczniowie  Szymon Andrzejewski z klasy IIIb oraz  Tobiasz Matysiak z klasy IIIa.
Czytaj całość
 
KONKURS WIEDZY BHP Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 21 marca 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy odbył się Wojewódzki Finał Konkursu "Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy" z zakresu BHP i prawa pracy. W Konkursie wzięło udział 22 laureatów eliminacji lokalnych przeprowadzonych we wszystkich jednostkach OHP. Oficjalnego otwarcia Konkursu dokonał zastępca Powiatowej Straży Pożarnej w Słupcy - Starszy Brygadier, pan Bogdan Kowalski. Konkurs został przeprowadzony w formie testu jednokrotnego wyboru składającego się z 50 pytań, a nadzorowała go komisja w składzie: przewodniczący pan Sławomir Zaprzałka oraz członkowie pan Andrzej Machowiak i Maria Kubacka. 
Czytaj całość
 
Kurs Komputerowy Utwórz PDF Drukuj
Biblioteka Publiczna zaprasza na WIOSENNY KURS KOMPUTEROWY.
Planowany termin rozpoczęcia zajęć to 11 kwietnia 2018 roku.
Ze względu na specyfikę szkolenia ilość uczestników jest ograniczona.
Kurs odbędzie się w Filii Bibliotecznej w Łagiewnikach. Na zajęcia można zapisać się w Bibliotece w Łagiewnikach lub w Kobylinie.
Serdecznie zapraszamy !
 
Klaudia Wachowiak na podium w TOP 8 Utwórz PDF Drukuj
W dniu 29 marca br. w Objezierzu odbył się turniej tenisa stołowego TOP-8. Turniej ten był przygotowaniem do  Mistrzostw Polski. W zawodach tych startuje ośmiu najlepszych zawodników  Wielkopolski z rankingu po 3 turniejach Grand Prix Wielkopolski i Polski w  kategoriach żak, młodzik, kadet, junior. Klub LKS Spółdzielca Kobylin reprezentowany był przez Klaudię Wachowiak, która zajęła III miejsce.  Po Mistrzostwach Wielkopolski Klaudia w rankingu Wielkopolski wskoczyła na I miejsce w kategorii młodziczek.
                                                                                                                     Robert Wachowiak
 
Pyszne kanapki ! Utwórz PDF Drukuj
21 marca, czyli w Dzień Wiosny, w Świetlicy Szkoły Podstawowej w Kobylinie odbyły się prawdziwie wiosenne zajęcia. W myśl hasła ”Żyje kolorowo, kto jada zdrowo” uczniowie przygotowali pyszne kanapki. Wszystkie dzieci przykładały się solidnie do pracy. Buzie były uśmiechnięte i zadowolone, co wpłynęło na miłą atmosferę. Praca była ciężka, ale przyniosła uczestnikom zajęć dużo radości. Jednym słowem było smacznie, zdrowo i kolorowo. Pod koniec wszyscy mogli oddać się rokoszy smakowania swoich przepięknych, kolorowych i co najważniejsze zdrowych kanapek.
Danuta Janura – Barteczka
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 100 z 2272