Aktualności
Najnowsze informacje
Pasowanie w smolickim przedszkolu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość8 listopada odbyło się w smolickim przedszkolu „Pasowanie na Przedszkolaka”. Do społeczności przedszkolnej przyjętych zostało 11 dzieci:
- 5-latka: Lena Andrzejewska,
- 4-latek: Filip Betcher,
- oraz 3-latki: Izabela Adler, Sandra Błaszczyk, Antonina Dembska, Maja Morawska, Zofia Przewoźna, Anna Szwarczyńska, Nadia Woźnica, Aleksander Pospiech i Nikodem Zjeżdżałka.

Czytaj całość
 
Puchar dla piłkarek ręcznych ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW poniedziałek 13 listopada rozegrany został międzyszkolny turniej piłki ręcznej dziewcząt rocznika 2006. Spotkały się w nim szkoły z Rozdrażewa, Borku Wlkp. Mokronosu i Kobylina. Nasze dziewczęta spisały się w nim znakomicie i po zaciętych bojach zdobyły zaszczytne I miejsce. Wyniki z SP Rozdrażew 13:5 z SP Mokronos 8:8 i z SP Borek Wlkp 20:2. To właśnie zdecydowana przewaga w zdobytych bramkach dala nam tytuł mistrza turnieju. Klaudia Wachowiak zdobyła tytuł najlepszego zawodnika rzucając 14 bramek, a tylko jedna wyprzedziła Kornelię Wachowiak.

Czytaj całość
 
99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość Branżowa Szkoła I stopnia w Kobylinie wespół z Urzędem Miejskim podjęła się po raz kolejny zorganizowania gminnych obchodów Święta Niepodległości. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Kobylina - pan Tomasz Lesiński.
Czytaj całość
 
REISS CUP 2017 nadchodzi! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćNajbardziej wyczekiwane rozgrywki tego roku już za dwa tygodnie! Piłkarskie emocje, doping z prawdziwego zdarzenia i niepowtarzalna atmosfera gwarantowane!
Reiss Cup to największy w Polsce cykl turniejów sportowych dla dzieci, organizowany co roku przez Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa oraz Fundację Piotra Reissa. W każdej edycji bierze udział około 7000 dzieci, grających na co dzień w Akademii.
- Turniej z roku na rok przybiera coraz to większy format. W tegorocznej edycji młodzi pasjonaci futbolu, po raz kolejny staną do walki o zwycięskie puchary. Zapowiada się naprawdę wyjątkowe widowisko!  – dodaje patron klubu Piotr Reiss.
Czytaj całość
 
Zarządzenie nr 155/2017 Utwórz PDF Drukuj

Zarządzenie Nr 155/2017 Burmistrza Kobylina z dnia 16 listopada 2017 roku w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadań publicznych

Treść zarządzenia pod adresem:

http://bip.kobylin.pl/?a=5405

 
Tarcza Herbowa 2017Andrzej Grochowiak Mistrzem Klubu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość11 listopada br. odbyło się strzelanie o tytuł mistrza klubu. W zawodach corocznie organizowanych przez LOK Kobylin z okazji Święta Niepodległości wzięło udział 21 zawodników, członków klubu LOK. W pierwszej rundzie wszyscy zawodnicy mieli prawo oddać dwie dziesięciostrzałowe serie do tarcz ocenianych, następnie dziesięciu zawodników z najlepszymi wynikami strzelało  do tarczy herbowej . Tytuł mistrza klubu i tarcz herbową zdobył Andrzej Grochowiak.  
Czytaj całość
 
Branżowa Szkoła Wicemistrzem Rejonu Kaliskiego Utwórz PDF Drukuj
Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Tenisie Stołowym odbyły się 9 listopada 2017 roku w Raszkowie.
Do zawodów przystąpiło 14 drużyn klas gimnazjalnych. Prawo startu w tym turnieju mieli mistrzowie i wicemistrzowie powiatów. Branżową Szkołę z Kobylina reprezentowali Kacper Waszyński  i Jakub Kaczmarek. Uczniowie po bardzo zaciętych  meczach zajęli II miejsce i tym samym awansowali do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej.


                                                                                                                   Robert Wachowiak
 
Szkoła Podstawowa w Kobylinie najlepsza w Rejonie Kaliskiem Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 8.11.2017r. w Raszkowie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Kaliskiego Igrzysk Dzieci  w Drużynowym Tenisie Stołowym. Powiat krotoszyński reprezentowały dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie. W kategorii dziewcząt Anita Łęcka i Klaudia Wachowiak, które wywalczyły Mistrzostwo Rejonu, natomiast w kategorii chłopców Antoni Frąckowiak i Lucjan Maćkowiak zdobywając Wicemistrzostwo Rejonu. Obie drużyny uzyskały awans do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Dzieci.  

                                                                                                                        Robert Wachowiak

Czytaj całość
 
Świętujemy wspólnie z seniorami Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość 11 listopada, czyli Święto Niepodległości to bez wątpienia jeden z najważniejszych dni w roku.
W tym roku święto przypadło w sobotę, toteż uroczystości w szkole odbyły się już w piątek. Tego dnia w Szkole Podstawowej w Kuklinowie  panowała uroczysta atmosfera. Wszyscy  uczniowie pojawili się  w strojach galowych. Nie brakowało symboli narodowych na białych koszulach i bluzkach  uczniów. Na zaproszenie społeczności szkolnej w uroczystościach szkolnych z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięli udział seniorzy.
Czytaj całość
 
Śniadanie daje moc! Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćSzkoła Podstawowa w Kuklinowie przyłączyła się po raz kolejny do akcji „Zdrowe drugie śniadanie”. Celem akcji jest zachęcenie uczniów do spożywania w szkole zdrowego drugiego śniadania.
Czytaj całość
 
Turniej Niepodległości - tenis stołowy Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTradycyjnie Szkoła Podstawowa w Zalesiu Małym wraz z Urzędem Miejskim  była organizatorem XXIV Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości.
04 listopada 2017 roku na sali Pilawa pojawili się chętni zawodnicy ze szkół Gminy Kobylin. Do rozgrywek przystąpiło 40 zawodników. Rozgrywki były prowadzone w  następujących  kategoriach  wiekowych :  szkoły podstawowe :dziewczęta klasy I-IV , klasy V-VI, klasa VII i gimnazjum. Chłopcy rozegrali mecze w tych samych kategoriach wiekowych.
Oprócz rozgrywek indywidualnych trwała rywalizacja pomiędzy szkołami podstawowymi o puchar dla najlepszej drużyny.
Czytaj całość
 
WORLD ELITE GAMES 2017 Kamer - Turcja Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 19-22 października w nadmorskim kurorcie Kemer, położonym 40 km na zachód od Antalyi odbył się Światowy Turniej Sportów Elitarnych, a wśród nich sumo. Polskę reprezentował zawodnik UKS Samson Kobylin Patryk Swora. Patryk pokazał się z bardzo dobrej strony, przywożąc do ojczyzny brązowy medal w kategorii do 85 kg.
                                             Trener - Mirosław Flak
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Europy Młodzików, Kadetów i JuniorówWarszawa 2017 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćPonad 300 sumoków z 11 państw walczyło o Europejski Czempionat. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy UKS Samson Kobylin, którzy wywalczyli aż 9 medali !!!


Czytaj całość
 
Sołtys Roku Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość27 października br. w pomieszczeniach Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyło się podsumowanie plebiscytu „Głosu Wielkopolskiego” Sołtys Roku. Miło nam poinformować że w uroczystości tej wzięli udział dwaj sołtysi z naszej gminy: Grzegorz Kreczmer, który w finale powiatu krotoszyńskiego zajął pierwsze miejsce i Tadeusz Eliasz, który w finale powiatu krotoszyńskiego zajął drugie miejsce. Ceremonii dekoracji dokonał Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Adam Pawłowski Redaktor Naczelny „Głosu Wielkopolskiego”. Grzegorz Kreczmer otrzymał pamiątkowy medal i dyplom, a Tadeusz Eliasz pamiątkowy dyplom. Gratulacje!
Czytaj całość
 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj
Zapraszamy na uroczystości związane z odzyskaniem niepodległości
 SOBOTA 11 LISTOPADA 2017 r. godz. 14:00

Program obchodów:
14:00 - uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie;
15:15 - przemarsz na skwer przy ul. Krotoszyńskiej;
15:20 - uroczystość przy pomniku „Poległym i pomordowanym za wolność i ojczyznę” :
- złożenie wiązanek kwiatów przez delegacje,    
- krótki koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej przy OSP Kobylin;

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy całą społeczność gminy do udziału w obchodach Święta Niepodległości.
 
II WTK młodzików Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW Czarnkowie 29.10.2017r. odbył się II Grand Prix Wielkopolski młodzików w tenisie stołowym. W turnieju startowało 83 zawodników z wielkopolski. Klub „Spółdzielca” Kobylin reprezentowała trójka zawodników. W kategorii chłopców, która była najliczniej obsadzona startowali : Antoni Frąckowiak zajmując 49 miejsce oraz Łucjan Maćkowiak miejsce 21. Chłopcy stoczyli wiele zaciętych i interesujących pojedynków. W grupie dziewcząt startowało 31 zawodniczek, a wśród nich Klaudia Wachowiak, która zajmując 2 miejsce awansowała na II Grand Prix Polski. Turniej ten odbędzie się w Bilczy w dniach 10-12 listopada 2017r.

                                                                                              Robert Wachowiak
Czytaj całość
 
Zaproszenie Utwórz PDF Drukuj
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie zaprasza na spotkanie z autorką bestsellerowych powieści Magdaleną Kordel. Spotkanie odbędzie się 10 listopada (piątek) o godz. 18:30 w lokalu biblioteki (ul. Wolności 35, Kobylin) . Więcej informacji o spotkaniu udzielają bibliotekarki pod nr tel. 65 548 21 40 . Ilość miejsc ograniczona.
 
Muzykowanie naszą pasją Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość„Muzykowanie naszą pasją”- tak zatytułowana była impreza muzyczna zorganizowana przez Stowarzyszenie „kuKLINów” przy wsparciu finansowym Gminy Kobylin. Celem było spotkanie zespołów śpiewaczych  i kapel, wymiana doświadczeń, inspiracje muzyczne, występ muzyczny dla mieszkańców oraz wspólna zabawa. Zjawiło się 12 zespołów: Łagiewniczanie, Familia, Młodzi Duchem, Kapela z Klina, Lutogniewiacy, Łąkocanie, Kapela z Kociny z Kociny , Baszkowianki, Kapela Kumple z Ligoty Małej, Chór Parafialny Starygród, Ale Babki z Rozdrqażewa, Złote Kłosy z Bonikowa. Ogólnie w imprezie wzięło udział 200 osób. Konferansjerkę prowadziła Barbara Gościniak.  Przeróżny repertuar, interpretacja, sposób wykonania spowodowały, że występ oglądało się z wielką przyjemnością. Imprezę zakończyła wspólna zabawa przy muzyce „na żywo”.
Czytaj całość
 
Informacja Utwórz PDF Drukuj
Informacja o wynikach naboru na stanowisko zastępca kierownika Urzedu Stanu Cywilnego połczone ze stanowiskiem ds. ewidencji ludności i dowodów osobistych w Urzedzie Miejskim w Kobylinie.

Burmistrz Kobylina informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru na w/w stanowisko została wybrana Pani Anna Janura zamieszkała w Kobylinie.

Uzasadnienie dokonanego wyboru:

Pani Anna Janura wykazała się wiedzą z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego, finansów i administracji. Posiada wykształcenie umożliwiające wykonywanie pracy na w/w stanowisku. W świetle powyższego uznaje się, że spełnia oczekiwania pracodawcy.

Umowa zostanie zawarta po uzgodnieniu warunków zatrudnienia.

Burmistrz Kobylina

Tomasz Lesiński

 

 
Ostrzeżenie  Silny wiatr Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, przekazuję treść ostrzeżenia meteorologicznego nr 61, wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu. dnia 28.10.2017 r.

Stopień zagrożenia: 2 (w skali 3-stopniowej)

Ważność: od godz.22:00 dnia 28.10.2017 r. do godz.15:00 dnia 29.10.2017 r.

Obszar: Województwo wielkopolskie

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h. Przejściowo w godzinach od 04:00 do 12:00 wiatr w porywach do 115 km/h. Wiatr zachodni skręcający nad ranem na północno-zachodni.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 95%

 

Burmistrz Kobylina

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 100 z 1987