Aktualności
Najnowsze informacje
Ferie z Biblioteką w Łagiewnikach Utwórz PDF Drukuj

Filia Biblioteczna

w Łagiewnikach

zaprasza dzieci

na "Ferie z Biblioteką"

 

 

W dniach: 12 lutego (poniedziałek) 2018r. oraz 15 lutego (czwartek) 2018r. W godzinach: od 10:00 do 13:00

 

Zapisy w Bibliotece

 
Ferie z Biblioteką w Smolicach Utwórz PDF Drukuj

Filia Biblioteczna

w Smolicach

zaprasza do wzięcia udziału

w "Feriach z Biblioteką"

 

Zajęcia odbędą się 19 i  20 lutego 2018 w godz. od 10.00 do 13.00. Liczba miejsc ograniczona

Zapisy w bibliotece

 
Ferie z Biblioteką Utwórz PDF Drukuj

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie

zaprasza 

dzieci w wieku od 6 lat do 12 lat

do wzięcia udziału w Feriach z Biblioteką

 

Zajęcia odbędą się w dniach od 19 lutego do 23 lutego 2018r. w godz. od 10.00 do 13.00

Liczba miejsc ograniczona

 
MARATON TENISOWYCH ZMAGAŃ SPÓŁDZIELCY KOBYLIN  Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW ciągu 9 dni zawodnicy Klubu Spółdzielcy Kobylin wystąpili w 6 imprezach tenisowych. W dwóch turniejach oraz czterech meczach ligowych. Pierwszy turniej odbył się  27.01.2018r. w Poznaniu. Było to III Grand Prix Wielkopolski Młodzików. Klub „Spółdzielca” Kobylin reprezentowali w kategorii chłopców  Antoni Frąckowiak zajmując 25 miejsce oraz Łucjan Maćkowiak miejsce 21. W grupie dziewcząt  Klaudia Wachowiak zdobyła 3 miejsce.  W tym dniu Klaudia otrzymała powołanie do Kadry Wojewódzkiej Młodzików.Czytaj całość
 
NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW roku 2017 Szkoła Podstawowa w Kobylinie przystąpiła do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Program ten skierowany został do bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Jest programem rządowym mającym na celu wspieranie w latach 2016-2020 organów prowadzących szkołę w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję oraz wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Czytaj całość
 
XIX Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów w Tenisie Stołowym Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW sobotę 3 lutego reprezentacja Gminy Kobylin w składzie: Tomasz Lesiński, Mirosław Flak, Grzegorz Kreczmer, Wiesław Lisiak i Andrzej Maćkowiak już po raz trzeci wzięła udział w XIX Regionalnych Zawodach Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów w Tenisie Stołowym pod Honorowym Patronatem Krystyny Łybackiej Posła do Parlamentu Europejskiego. Kobylińscy samorządowcy byli jedyną drużyną z powiatu krotoszyńskiego.


Czytaj całość
 
Wyłączenia prądu Utwórz PDF Drukuj

Uprzejmie informujemy, że w dniu 06.02.2018 roku na terenie Gminy Kobylin zaplanowane są wyłączenia prądu, które przedstawiają się następująco:

Fijałów nr 22 do 25, nr 27 do 37, Targoszyce nr 4. - w godzinach 08:30 – 16:30

Fijałów nr 16 do 21, sala wiejska, sklep. - w godzinach 07:30 – 17:00

Kuklinów nr 53 RSP Kuklinów, wieża telefonii komórkowej, Wyganów nr 1 do 11, nr 13, nr 18 do 33, nr 35 do 41, działka nr 58, Straż, kościół. - w godzinach 08:30 – 14:30

 

 
Zebranie - Stary Kobylin Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćW czwartkowy wieczór – 1 lutego w sali szkolnej w Kobylinie odbyło się zebranie wiejskie mieszkańców wsi Stary Kobylin, w którym wzięły udział 33 osoby. Wśród zaproszonych gości byli Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński i pracownik Urzędu Miejskiego w Kobylinie – Anita Danielczyk. Sołtys – Michał Skupin omówił bieżące sprawy sołectwa. Burmistrz przedstawił plany inwestycyjne na bieżący rok zarówno na terenie sołectwa, jak i całej gminy. Ponadto zebranym została zaprezentowana koncepcja budowy grzybka, który przez cały rok może służyć lokalnej społeczności. Propozycja została poddana głosowaniu. Mieszkańcy jednogłośnie opowiedzieli się za budową grzybka w Starym Kobylinie.

 

Czytaj całość
 
Dzień Babci i Dziadka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość31.01.2018 roku odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.Był to wyjątkowy dzień , pełen uśmiechów, radości i dumy.Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólne chwile spędzone z wnukami.Pani Dyrektor powitała wszystkich zebranych gości i złożyła wszystkim babciom i dziadkom serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali dzieci przedstawiły bogaty program artystyczny pod czujnym okiem pań nauczycielek.
Czytaj całość
 
Dzień Babci i Dziadka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 31.01.2018 roku odbyła się w Sali Wiejskiej w Zalesiu Wielkim uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechów, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólne chwile spędzone z wnukami.
Czytaj całość
 
Spektakl profilaktyczny W krainie bajtów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość„Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych” to jeden z podstawowych kierunków polityki oświatowej na rok szkolny 2017/2018. Realizując ten kierunek uczniowie oraz dzieci przedszkolne z grupy „0” Szkoły Podstawowej w Smolicach obejrzeli spektakl profilaktyczno-edukacyjny „W krainie bajtów”. Spektakl opowiadał o zagrożeniach wynikających z uzależnienia młodych osób od nowych technologii tj. gry komputerowe, internet, telewizja czy telefon… zwanych narkotykami XXI wieku.

Czytaj całość
 
Zebranie w Starkówcu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWe wtorkowy wieczór – 30 stycznia w świetlicy wiejskiej w Starkówcu odbyło się zebranie wiejskie mieszkańców wsi. Wśród zaproszonych gości byli Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński oraz dzielnicowy rejonu służbowego nr 2 – st. sierż. Marcin Szumera. Sołtys – Gerwazy Kordus omówił bieżące sprawy sołectwa. Podczas rozmów z mieszkańcami Burmistrz przedstawił plany inwestycyjne na bieżący rok zarówno na terenie sołectwa, jak i całej gminy.

Czytaj całość
 
Dzień Babci i Dziadka w Kobylińskim Przedszkolu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 23, 24 i 25 stycznia br. w naszym przedszkolu zapanowała ciepła i serdeczna atmosfera ponieważ właśnie wtedy dzieci z poszczególnych oddziałów zaprosiły swoje babcie oraz dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, opiekę, cierpliwość i zrozumienie.

Czytaj całość
 
Akademia z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość30 stycznia 2018 roku w sali szkolnej przy ul. Krotoszyńskiej odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, na którą przyszli zaproszeni mieszkańcy Kobylina. Odbyło się wielopokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych wykonywane przez dzieci, rodziców, a nawet dziadków.

Czytaj całość
 
Przedszkolna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćMimo, że styczeń to zimowy miesiąc, pełen chłodnych dni, są takie dwa, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – to przypadające właśnie w styczniu ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA.

Czytaj całość
 
Dzień Babci i Dziadka w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW zimny, styczniowy poranek – 24 stycznia tuż przed godz.11 do sali wiejskiej w Smolicach licznie przybyli zaproszeni dziadkowie, bo oto przedszkolacy z oddziału 0 wraz z uczniami z klas I i III pod opieką wychowawczyń przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na program składały się głównie wiersze, życzenia i piosenki związane tematycznie ze świętem, w trakcie których dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy.
Czytaj całość
 
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ Utwórz PDF Drukuj

Przypominamy wszystkim rodzicom/opiekunom prawnym o obowiązku zapisania swoich dzieci do przedszkola bądź szkoły. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 do przedszkoli i szkół, prowadzonych przez  Gminę Kobylin, dostępne są w załącznikach
Pliki do pobrania:

kryteria_rekrutacji_do_przedszkola.pdf

kryteria_rekrutacji_do_SP.pdf

terminy_rekrutacji_do_przedszkola.pdf

terminy_rekrutacji_do_SP.pdf

 
Wymień dowód osobisty zanim straci ważność! Utwórz PDF Drukuj
W związku z upływem terminu ważności wielu dowodów osobistych, przypominamy o konieczności złożenia wniosku o wydanie nowego dowodu.  Wydanie dowodu osobistego jest bezpłatne.

Czytaj całość
 
OSP Kobylin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotni wieczór - 27 stycznia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylinie odbyło się zebranie sprawozdawcze członków kobylińskiej jednostki. Druhowie przedstawili poszczególne sprawozdania z działalności OSP za rok 2017 i omówili sprawy bieżące. Jednym z elementów zebrania było uroczyste poświęcenie przez proboszczów kobylińskich parafii nowego auta ratowniczo – gaśniczego. Zarząd jednostki podziękował za wsparcie i okazaną pomoc osobom, z którymi współpracował. Zebranie uświetniła swoim występem Orkiestra Dęta z Kobylina.
Czytaj całość
 
Strzelanie z okazji wyzwolenia Kobylina Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość28 stycznia br. odbyło się strzelanie z okazji rocznicy wyzwolenia Kobylina. Organizatorem zawodów było Koło Środowiskowe LOK Kobylin. Każdy z uczestników mógł oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii. Do klasyfikacji końcowej liczono wynik lepszej.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 100 z 2153