Aktualności arrow Informacje Urzędu Miejskiego
Informacje Urzędu Miejskiego
Zwalczanie wścieklizny u lisów Utwórz PDF Drukuj
27.08.2010.
W związku z pismem Wielkopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii Urząd Miejski w Kobylinie informuje, że w dniach  od 10.09.2010 r. do 24.09.2010 r. planowane jest przeprowadzenie jesiennej akcji  wykładania z samolotów immunoprzynęt do zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących na terenie województwa wielkopolskiego.
Czytaj całość
 
Zasiłki celowe dla rolników Utwórz PDF Drukuj
23.08.2010.

Rolnicy którzy w roku 2010 ponieśli w prowadzonych gospodarstwach szkody spowodowane przed powódź zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 13 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji programu pomocy dla rodzin rolniczych, w których gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej powstały szkody spowodowane przez powódź, obsunięcie się ziemi lub huragan w 2010 r. (Dz. U. Nr 132, poz. 889)

MOGĄ SKŁADAĆ WNIOSKI
do Kierownika M-G OPS w Kobylinie
W TERMINIE DO 30 WRZEŚNIA 2010 R.
o udzielenie jednorazowej pomocy społecznej w formie zasiłku celowego.

Czytaj całość
 
Pomoc dla powodzian z Bogatyni Utwórz PDF Drukuj
10.08.2010.

Gmina Kobylin ogłasza zbiórke darów rzeczowych pozwalających zabezpieczyć  najpilniejsze potrzeby ludności dotkniętej powodzią, tj.:

nowe koce, kołdry, śpiwory, ręczniki, pościel, nowa odzież oraz obuwie (w tym obuwie i rękawice gumowe - grube), środki czystości (płyny do mycia, proszki do prania, proszki do czyszczenia), środki dezynfekcyjne i odgrzybiające, żywność o długim terminie przydatności (np. butelkowana woda mineralna, herbata, konserwy, makarony, kasza, ryż, cukier itp.) i do szybkiego przygotowania (np. gorące kubki). inne przedmioty, np. latarki, termosy.

Czytaj całość
 
Powszechny spis rolny Utwórz PDF Drukuj
09.08.2010.
W dniu 09 sierpnia br. rozpoczął się w całym kraju obchód przedspisowy. Na terenie naszej gminy pracować będzie trzech rachmistrzów spisowych z których każdy ma przydzielone wsie oraz miasto do spisania. Podczas obchodu przedspisowego rachmistrz będzie weryfikował istnienie oraz położenie przestrzenne wszystkich gospodarstw znajdujących się w wykazie (zarówno tych poniżej jak i powyżej 1 ha). Zadaniem rachmistrza będzie weryfikacja istnienia gospodarstwa oparta na wiarygodnych źródłach. Weryfikacji w obchodzie podlegają dane adresowe gospodarstwa oraz dane identyfikacyjne i adresowe użytkownika  gospodarstwa. Podczas obchodu przedspisowego rachmistrz ma możliwość umówienia spotkania z respondentem na pracę w czasie spisu.
Czytaj całość
 
Upamiętnienie Powstania Warszawskiego Utwórz PDF Drukuj
29.07.2010.

Urząd Miejski w Kobylinie informuje, że w celu upamiętnienia 66 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, dla podkreślenia rangi wydarzenia, jakim był powstańczy zryw  w dniu 01 sierpnia 2010 roku wywieszone zostaną flagi narodowe na obiektach użyteczności publicznej, a o godzinie 17.00 na jedną minutę /sygnał ciągły/ włączone zostaną syreny alarmowe.

Burmistrz  Kobylina
Bernard  Jasiński

 
Uniwersytet III Wieku Utwórz PDF Drukuj
23.07.2010.

Projekt organizowany od roku 2006 przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zarząd Oddziału Rejonowego w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie, swym zasięgiem obejmuje powiat krotoszyński. W ramach projektu od września do listopada odbywają się specjalistyczne kursy dla osób w wieku emerytalnym.

W roku 2010 zaplanowano utworzenie 15 grup:

Czytaj całość
 
Rozwój kwalifikacji przez całe życie Utwórz PDF Drukuj
23.07.2010.

Czytaj całość Już od dzisiaj do końca sierpnia, za pośrednictwem strony www.rozwoj.edustacja.pl/wielkopolskie, skorzystać z bezpłatnej porady on-line doradcy zawodowego będą mogli ci wszyscy, którzy szukają pracy, myślą o podniesieniu swoich kwalifikacji czy założeniu własnej firmy.

W trakcie kilkugodzinnych dyżurów doradca pomoże Państwu m.in. zaplanować właściwą ścieżkę rozwoju zawodowego, wyjaśnić nurtujące wątpliwości czy pomóc w rozwiązaniu ważnych, zawodowych problemów.  Uczestniczyć w bezpłatnych, wirtualnych konsultacjach może każda osoba, posiadająca dostęp do Internetu. Szczegółowy terminarz znajdą Państwo na stronie internetowej www.rozwoj.edustacja.pl/wielkopolskie.

Czytaj całość
 
Szacowanie strat powodziowych Utwórz PDF Drukuj
02.07.2010.
W dniach 8-9 lipca 2010 roku Komisja przeprowadzi szacowanie strat powodziowych rolników z obrębu miasta Kobylina oraz rolników spoza gminy Kobylin.
 
Darmowe czipowanie psów Utwórz PDF Drukuj
02.07.2010.

Od 12 lipca 2010 roku w każdą sobote od godziny 16.00 do 18.00 będzie możliwość wzięcia udziału w darmowej akcji czipowania psów z Kobylina i gminy Kobylin.

Akcja jest bezpłatna i odbywać się będzie w lokalu przy ul. Boruty 21.

Potrzebne są:

  • dowód osobisty właściciela,
  • książeczka zdrowia psa lub akualne zaświadzczenie o szczepieniu na wściekliznę.

Implantacja mikroczipa jest zabiegiem szybkim i bezbolesnym.

W celu wszelkich wyjaśnień prosimy o kontakt tel. pod nr 693 617 693

 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 235 - 247 z 256