Aktualności arrow Aktualności arrow Mistrzostwa Europy Warna 2010
Mistrzostwa Europy Warna 2010 Utwórz PDF Drukuj

Bardzo dobrze spisali się podopieczni Mirosława Flaka podczas Mistrzostw Europy Młodzieżowców i Seniorów w Sumo, rozegranych 26-27.05.2010r. w Warnie.

Reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego SAMSON Kobylin przywieźli ze słonecznej Bułgarii aż osiem medali. Wśród kobiet rewelacyjny start odnotowała Natalia Brzykcy, która zdobyła aż cztery medale tj. w grupie do 21 lat wywalczyła w kat +80 kg srebro a w zmaganiach drużynowych brąz  ponadto w grupie seniorek w kat 95 kg brąz oraz w zmaganiach drużynowych złoto.

Kolejny brązowy krążek w zmaganiach drużynowych dołożyła Jagoda Jochaniak. W kategorii mężczyzn niezwyciężonym i najlepszym zawodnikiem starego kontynentu został nasz „profesor” Martin Alcer , który aż trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. W grupie do 21 lat w  kat 100 kg zdobył złoto w zmaganiach drużynowych również złoty krążek oraz indywidualnie w grupie seniorów w kat 100 kg również nie miał sobie równych i wywalczył złoty medal. Przed mistrzostwami nieskromnie zakładałem zdobycie kilku krążków, ale zdobyte trofea przerosły moje najśmielsze oczekiwania tym bardziej że z roku na rok poziom europejskiego i światowego sumo dynamicznie pnie się w górę. Zdobycie medalu przy obecności 17 reprezentacji, jak miało miejsce w Warnie  to naprawdę ogromny wyczyn. Dlatego też cieszę się, że ta trójka kobyliniaków potwierdziła swoją wyśmienitą formę, a tym samym przynależność do ścisłej europejskiej i światowej czołówki – M. Flak
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »