Aktualności arrow Aktualności arrow XXXVII Sztafeta Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej 23 kwietnia 2016 r.
XXXVII Sztafeta Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej 23 kwietnia 2016 r. Utwórz PDF Drukuj

Organizatorami Sztafety był Urząd Miejski w Kobylinie oraz Koło Środowiskowe LOK Kobylin.


Cel imprezy - oddanie hołdu poległym i zamordowanym w czasie II wojny światowej.


Hasło imprezy - " Odebrano Wam Życie, Dajemy Wam Naszą Pamięć".


Rozpoczęcie imprezy nastąpiło o godzinie 10.00 od przemówienia Zastępcy Burmistrza Kobylina Mirosława Sikory, który przypomniał startującym o znaczeniu i celu zawodów. Następnie 3-osobowe drużyny wyruszyły na trasę w odstępach 3-minutowych. Trasa imprezy - od pomnika "Poległym i pomordowanym" ulicami : Krotoszyńska, Wolności, Rynek, Rawicka do Starego Kobylina, następnie skręt w lewo do Długołęki, z Długołęki drogą jabłoniową do Smolic, powrót do drogi 416 w kierunku Kalinowa, skręt do Długołęki, powrót do Kobylina na metę usytuowaną na stadionie KS Piast - strzelnica LOK.

Po drodze każdy uczestnik drużyny musiał:
- uczestniczyć w strzelaniu z karabinka pneumatycznego przy Zakładzie Hodowli Roślin Smolice;
- wykonać 5 rzutów granatem do celu ( seniorzy 25 m, gimnazjum i szkoły podstawowe 15m, ) na boisku w Długołęce;
- uczestniczyć w strzelaniu z kbks - seniorzy i gimnazjum, rzut lotką szkoły podstawowe;
Czasy marszu poszczególnych odcinków i wyniki konkurencji Komisja Sędziowska przeliczała na punkty według wcześniej przygotowanych tabel, będących załącznikami do regulaminu Sztafety.

Wyniki :

Seniorzy :
1. Koło Środowiskowe LOK Kobylin - 1120 pkt. ( Hałas Maciej, Zmysłowski Tobiasz, Andrzejak Szymon)
2. Bolsius Zalesie Małe I – 1070 pkt. (Jagła Sławomir, Marcinkowski Zbigniew, Klejewski Aleksander )
3. OSP Smolice - 1020 pkt. (Przewoźny Krzysztof, Jędrkowiak Piotr, Kmiecik Maciej)
4. Bolsius Zalesie Małe IV- 980 pkt. (Lambryczak Mateusz, Wicherek Radosław, Nawrocki Kamil)
5. OSP Wyganów I - 970 pkt. (Stanisławski Mikołaj, Stanisławski Jakub, Miedziński Paweł )
6. OSP Wyganów II - 960 pkt. (Stanisławski Maciej, Maćkowiak Jacek, Twardowski Arkadiusz)
7. Bez nazwy – 950 pkt. (Puślecki Sebastian, Kaczmarek Marcin, Kaczmarek Patryk)
8. ZSZ Kobylin I – 900 pkt. (Szulczewski Jakub, Jackowski Jan, Grześkowiak Lucjan)
9. Bolsius Zalesie Małe III – 890 pkt. (Nawrot Bartosz, Majnert Dominik, Kościów Maciej)
10. ZSZ Kobylin II – 800 pkt. (Kaczmarek Jakub, Machowski Jakub, Kasprzak Sebastian)
11. Bolsius Zalesie Małe II – 760 pkt. (Biegała Paulina, Łopaczyk Renata, Borucki Maciej)
12. OSP Łagiewniki – 590 pkt. (Gulcz Szymon, Kostrzewa Maciej, Kobusiński Aureliusz)

Gimnazja :
1. Gimnazjum Kobylin nr 40 - 920 pkt. (Jackowski Wojciech, Roszczak Mariusz, Puślecki Krystian)
2. LOK Pakosław- 910 pkt. (Śledzianowski Kamil, Śledzianowski Nikodem, Walkowiak Dominik)
3. Szkolne Koło LOK Kobylin - 900 pkt. (Końcewicz Bartosz, Sobański Hubert, Kaczmarek Jakub)
4. Gimnazjum Kobylin nr 39 - 880 pkt. (Biederman Kacper, Kończak Grzegorz, Kobusiński Jakub)
5.  Gimnazjum Kobylin nr 36 -980 pkt. (Konrady Zuzanna, Konrady Jan, Roszek Justin)
6.  Gimnazjum Kobylin nr 42 - 830 pkt. (Sierakowska Julia, Paluszkiewicz Maria, Kandzierska Dorota)
7.  Gimnazjum Kobylin nr 28 - 780 pkt. (Sobieraj Maciej, Ochocki Mateusz, Rabczewski Kacper)
8.  Gimnazjum Kobylin nr 43 - 750 pkt. (Mroczek Kacper, Miterski Nikodem, Maleszka Jan)
9.  Gimnazjum Kobylin nr 41 - 740 pkt. (Paluszkiewicz Magdalena, Dembska Karolina, Polna Nicola)
10.  Gimnazjum Kobylin nr 34 – 740 pkt. (Sikora Paweł, Sikora Piotr, Szulc Jakub)
11.  Gimnazjum Kobylin nr 51 - 650 pkt. (Kulawski Adam, Nowacki Marcin, Sulikowski Wojciech)

Szkoły podstawowe :
1. SP nr 4 Krotoszyn - 950 pkt. (Sroka Mateusz, Staszewski Borys, Wasielak Martyna)
2. SP Kobylin - 860 pkt. (Witkowski Marcin, Turbański Wiktor, Elias Jakub)
3. SP Kuklinów - 810 pkt. (Kremer Julita, Błaszyk Aleksandra, Woźniak Jagoda)
4. SP Zalesie Małe - 770 pkt. (Haremza Aleksandra, Swora Wiktoria, Jarka Agata )
5. SP nr 4 Krotoszyn - 760 pkt. (Witczak Agata, Jopek Jakub, Augustyniak Jacek)
6. SP Kobylin - 740 pkt. (Polny Mateusz, Kozłowski Jan, Klupś Nikodem)
7. SP Kobylin - 740 pkt. (Śliwowska Nicola, Ziętek Marta, Betowska Zuzanna)
8. SP Smolice - 740 pkt. (Puślecka Julia, Łukowiak Wiktoria, Płaczek Zuzanna)
9. SP Kobylin - 690 pkt. (Kaczmarek Hubert, Szafraniak Mateusz, Adler Marcin)
10. SP Smolice - 660 pkt. (Majsnerowska Natalia, Nabzdyk Julia, Jarczewski Mateusz)
11. SP Smolice - 660 pkt. (Bernadek Katarzyna, Kardasiewicz Julia, Roszek Wirginia)
12. SP Kobylin - 640 pkt. (Wojciechowski Piotr, Szałata Bartosz, Kaczmarek Dawid)
13. SP Kobylin – 640 pkt. (Nelle Alicja, Wojtyczka Weronika, Wachowiak Patrycja)
14. SP Kobylin – 640 pkt. (Lisiak Grzegorz, Szpak Filip, Niedbała Ksawery)
15. SP Smolice – 640 pkt. (Kaźmierczak Jakub, Kulus Kacper, Turek Jakub)
16. SP Kuklinów – 620 pkt. (Tórz Hubert, Zybała Wojciech, Woźniak Kacper)
17. SP Kuklinów – 610 pkt. (Brylewska Wiktoria, Jędrkowiak Zuzanna, Dymarska Magdalena)
18. SP Smolice – 610 pkt. (Roszek Nicola, Kwieciński Michał, Knuła Michał)
19. SP Kobylin – 600 pkt. (Wielebski Kamil, Chudy Mikołaj, Kaczmarek Michał)
20. SP Kobylin – 570 pkt. (Jackowski Miłosz, Grzemski Jan, Maleszka Mikołaj)
21.SP Smolice – 560 pkt. (Szwarczyńska Aleksandra, Roszek Vanessa, Wrzeszcz Natalia)
22. SP Kobylin – 490 pkt. (Mroczek Agata, Szperlik Zuzanna, Wałkowska Aleksandra)

Zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody książkowe, które wręczył Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński . Ponadto w każdej kategorii pierwsze trzy drużyny otrzymały pamiątkowe medale. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe plakietki oraz mogli skorzystać z poczęstunku w postaci grochówki.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »