Aktualności arrow Aktualności arrow XXXVIII Sztafeta Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej 20-05 2017 r.
XXXVIII Sztafeta Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej 20-05 2017 r. Utwórz PDF Drukuj
Rozpoczęcie imprezy nastąpiło o godzinie 10.00 od przemówienia Zastępcy Burmistrza  Kobylina Mirosława Sikory, który przypomniał startującym o znaczeniu i celu zawodów. Minutą ciszy uczczono pamięć jednego z pomysłodawców Sztafety Zenona Świderskiego. Następnie 3-osobowe drużyny wyruszyły na trasę w odstępach 3 minutowych. Trasa imprezy - od pomnika "Poległym i pomordowanym" ulicami : Krotoszyńska, Wolności, Rynek, Rawicka do Starego Kobylina, następnie skręt w lewo do Długołęki, z Długołęki drogą jabłoniową do Smolic, powrót do drogi 416 w kierunku Kalinowa, skręt do Długołęki, powrót do Kobylina na metę usytuowaną na stadionie KS Piast - strzelnica LOK.

Po drodze każdy uczestnik drużyny musiał :
- uczestniczyć w strzelaniu z karabinka pneumatycznego przy Zakładzie Hodowli Roślin Smolice;
- wykonać 5 rzutów granatem do celu ( seniorzy 25 m, gimnazjum i szkoły podstawowe 15m, ) - boisko w Długołęce;
- uczestniczyć w strzelaniu z kbks - seniorzy i gimnazjum, rzut lotką szkoły podstawowe;

Czasy marszu poszczególnych odcinków i wyniki konkurencji Komisja Sędziowska przeliczała na punkty według wcześniej przygotowanych tabel, będących załącznikami do regulaminu Sztafety.

Seniorzy :
1. Koło Środowiskowe LOK Kobylin - 1070 pkt. ( Mikuła Arkadiusz, Tobiasz Zmysłowski, Andrzejak Szymon)
2. Bolsius Zalesie Małe I – 1070 pkt. (Mateusz Tomczak, Zbigniew Marcinkowski, Klejewski Aleksander )
3. OSP Wyganów  - 1050 pkt. (Stanisławski Mikołaj, Stanisławski Jakub, Miedziński Paweł )
4. Technikum Krotoszyn  - 940 pkt. (Trawiński Marek, Biederman Kacper, Rabczewski Kacper)
5. ZSZ Kobylin I – 930 pkt. (Puślecki Sebastian, Kaczmarek Marcin, Kaczmarek Patryk)
6. ZSZ Kobylin II – 900 pkt. (Nowak Jakub, Kończak Grzegorz, Jarka Mateusz)


Gimnazja :
1. LOK Pakosław- 1090 pkt. (Śledzianowski Kamil, Śledzianowski Nikodem, Walkowiak Dominik)
2. Szkolne Koło LOK Kobylin - 1010 pkt. (Elias Jakub, Sobański Hubert, Kaczmarek Jakub)
3. Gimnazjum Kobylin nr 13 - 950 pkt. (Końcewicz Kamil, Leśniewicz Mateusz, Jakubiak Mateusz)
4.  Gimnazjum Kobylin nr 27 -930 pkt. (Roszczak Mariusz, Puślecki Krystian, Jackowski Wojciech)
5.  Gimnazjum Kobylin nr 19 - 890 pkt. (Konrady Zuzanna, Roszek Wirginia, Przewoźna Wiktoria)
6.  Gimnazjum Kobylin nr 11 - 880 pkt. (Paluszkiewicz Magdalena, Polna Nikola, Dembska Karolina)
7.  Gimnazjum Kobylin nr 10 - 840 pkt. (Łęcki Jakub, Jackowski Nikodem, Witkowski Marcin)
8.  Gimnazjum Kobylin nr 15 - 790 pkt. (Haremza Aleksandra, Jarka Agata, Kuś Oliwia)
9.  Gimnazjum Kobylin nr 12 – 770 pkt. (Kwiecińska Amelia, Swora Wiktoria, Bernadek Katarzyna)
10.  Gimnazjum Kobylin nr 18 - 620 pkt. (Turek Jakub, Morawski Kacper, Roszek Justin)


Szkoły podstawowe :
1. SP nr 4 Krotoszyn - 960 pkt. (Tor Michał, Jochaniak Alan, Szczuraszek Fabian)
2. SP Kobylin - 920 pkt. (Zmysłowski Kornel, Klejewski Maksymilian, Eliasz Tobiasz)
3. SP nr 4 Krotoszyn - 880 pkt. (Sroka Mateusz, Staszewski Borys, Wasielak Martyna)
4. SP Smolice - 830 pkt. (Kulus Kacper, Kaźmierczak Jakub, Wrzeszcz Natalia )
5. SP Zalesie Małe - 810 pkt. (Paluszkiewicz Małgorzata, Starosta Nikola, Bruder Anna)
6. SP Kobylin - 790 pkt. (Kaczmarek Hubert, Szałata Bartosz, Adler Marcin)
7. SP Kuklinów - 770 pkt. (Woźniak Kacper, Brylewski Paweł, Janicki Oliwier)
8. SP Smolice - 760 pkt. (Kordasiewicz Julia, Roszek Wanesa, Szwarczyńska Aleksandra)
9. SP Smolice - 740 pkt. (Płaczek Zuzanna, Majsnerowska Natalia, Nabzdyk Julia)
10. SP Kobylin - 710 pkt. (Klupś Nikodem, Ostrowski Hubert, Klupś Gabriel)
11. SP Kobylin - 680 pkt. (Maleszka Anita, Szadel Patryk, Adler Mikołaj)
12. SP Kobylin - 540 pkt. (Waściński Kacper, Wydra Piotr)

7. Nagrody
Zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody książkowe, które wręczył -  Zastępca Burmistrza Kobylina Mirosław Sikora . Ponadto w każdej kategorii pierwsze trzy drużyny otrzymały pamiątkowe medale. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe plakietki oraz mogli skorzystać z poczęstunku w postaci grochówki.

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »