Aktualności arrow Aktualności arrow I Międzygimnazjalne Manewry w Terenie
I Międzygimnazjalne Manewry w Terenie Utwórz PDF Drukuj

Dnia 30.03.2012r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach odbyły się "I Międzygimnazjalne Manewry w Terenie". Celem zawodów było sprawdzenie wiedzy medycznej posiadanej przez młodzież. Zawody polegały na rozwiązaniu teoretycznego testu w formie pytań w czasie trwania manewrów oraz udziale w pozorowanych scenkach ratunkowych.

W zawodach wzięło udział 7 zespołów ze szkół gimnazjalnych z powiatu krotoszyńskiego i milickiego, w tym grupa uczniów z Gimnazjum w Kobylinie: Weronika Kazubek IIIb, Bartosz Mencel IIIc, Bartłomiej Szymankiewicz IIIc i Bartłomiej Patryniak IIId pod opieką Pana Karola Gozdka.

Scenki ratunkowe wymagały od uczestników dużej wiedzy oraz umiejętności wykorzystania jej w praktyce. Do zadań należało m.in. ratowanie powieszonego, pomoc osobie ukąszonej przez żmiję, opatrzenie otwartego złamania, rany postrzałowej czy też wykonanie RKO.

Wszystkie działania były bacznie obserwowane i oceniane przez Ratowników Medycznych z OSP w Zdunach. W wyniku ostatecznej  klasyfikacji drużyna z Kobylina zajęła I miejsce.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »