Aktualności arrow Aktualności arrow Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Utwórz PDF Drukuj
W dniu 04 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na rok szkolny 2011/2012. Celem konkursu było wyłonienie drużyny do eliminacji powiatowych. Uczestnikami konkursu były drużyny ze Szkół Podstawowych z Gminy Kobylin, tj. Zespół SP i P-le w Kobylinie, SP Kuklinów, SP Zalesie Małe, SP Smolice.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała Komisja Konkursowa, w skład której wchodzili opiekunowie drużyn oraz przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Kobylinie i przedstawiciel Policji w Kobylinie.

Konkurs ten składał się z dwóch części: teoretycznej i sprawnościowej. W części teoretycznej uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 25 pytań. Na pytania były trzy odpowiedzi z czego jedna prawidłowa, którą należało zaznaczyć. W tej części można było zdobyć maksymalnie 35 punktów. Natomiast test sprawnościowy polegał na pokonaniu rowerem toru przeszkód składającego się z: równoważni, tarki, korytarza z desek, bramki wiszącej, przedmiotu do przewożenia, zatrzymania. Maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosiła 35. Za nieprawidłowy przejazd uczestnik był karany punktami ujemnymi. Każdą z części konkursu uczestnicy pokonywali indywidualnie, a następnie ich punkty były sumowane drużynowo. W ten sposób została wyłoniona zwycięska drużyna - Szkoła Podstawowa  w Zalesiu Małym w składzie: Damian Jabłoński, Roland Leśniak, Mateusz Jarka - która będzie reprezentować Gminę Kobylin w eliminacjach powiatowych. Eliminacje te odbędą się 20 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »