XXXVII Sztafeta Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej 23 kwietnia 2016 r.

Organizatorami Sztafety był Urząd Miejski w Kobylinie oraz Koło Środowiskowe LOK Kobylin.


Cel imprezy - oddanie hołdu poległym i zamordowanym w czasie II wojny światowej.


Hasło imprezy - " Odebrano Wam Życie, Dajemy Wam Naszą Pamięć".


Rozpoczęcie imprezy nastąpiło o godzinie 10.00 od przemówienia Zastępcy Burmistrza Kobylina Mirosława Sikory, który przypomniał startującym o znaczeniu i celu zawodów. Następnie 3-osobowe drużyny wyruszyły na trasę w odstępach 3-minutowych. Trasa imprezy - od pomnika "Poległym i pomordowanym" ulicami : Krotoszyńska, Wolności, Rynek, Rawicka do Starego Kobylina, następnie skręt w lewo do Długołęki, z Długołęki drogą jabłoniową do Smolic, powrót do drogi 416 w kierunku Kalinowa, skręt do Długołęki, powrót do Kobylina na metę usytuowaną na stadionie KS Piast - strzelnica LOK.

Po drodze każdy uczestnik drużyny musiał:
- uczestniczyć w strzelaniu z karabinka pneumatycznego przy Zakładzie Hodowli Roślin Smolice;
- wykonać 5 rzutów granatem do celu ( seniorzy 25 m, gimnazjum i szkoły podstawowe 15m, ) na boisku w Długołęce;
- uczestniczyć w strzelaniu z kbks - seniorzy i gimnazjum, rzut lotką szkoły podstawowe;
Czasy marszu poszczególnych odcinków i wyniki konkurencji Komisja Sędziowska przeliczała na punkty według wcześniej przygotowanych tabel, będących załącznikami do regulaminu Sztafety.

Wyniki :

Seniorzy :
1. Koło Środowiskowe LOK Kobylin - 1120 pkt. ( Hałas Maciej, Zmysłowski Tobiasz, Andrzejak Szymon)
2. Bolsius Zalesie Małe I – 1070 pkt. (Jagła Sławomir, Marcinkowski Zbigniew, Klejewski Aleksander )
3. OSP Smolice - 1020 pkt. (Przewoźny Krzysztof, Jędrkowiak Piotr, Kmiecik Maciej)
4. Bolsius Zalesie Małe IV- 980 pkt. (Lambryczak Mateusz, Wicherek Radosław, Nawrocki Kamil)
5. OSP Wyganów I - 970 pkt. (Stanisławski Mikołaj, Stanisławski Jakub, Miedziński Paweł )
6. OSP Wyganów II - 960 pkt. (Stanisławski Maciej, Maćkowiak Jacek, Twardowski Arkadiusz)
7. Bez nazwy – 950 pkt. (Puślecki Sebastian, Kaczmarek Marcin, Kaczmarek Patryk)
8. ZSZ Kobylin I – 900 pkt. (Szulczewski Jakub, Jackowski Jan, Grześkowiak Lucjan)
9. Bolsius Zalesie Małe III – 890 pkt. (Nawrot Bartosz, Majnert Dominik, Kościów Maciej)
10. ZSZ Kobylin II – 800 pkt. (Kaczmarek Jakub, Machowski Jakub, Kasprzak Sebastian)
11. Bolsius Zalesie Małe II – 760 pkt. (Biegała Paulina, Łopaczyk Renata, Borucki Maciej)
12. OSP Łagiewniki – 590 pkt. (Gulcz Szymon, Kostrzewa Maciej, Kobusiński Aureliusz)

Gimnazja :
1. Gimnazjum Kobylin nr 40 - 920 pkt. (Jackowski Wojciech, Roszczak Mariusz, Puślecki Krystian)
2. LOK Pakosław- 910 pkt. (Śledzianowski Kamil, Śledzianowski Nikodem, Walkowiak Dominik)
3. Szkolne Koło LOK Kobylin - 900 pkt. (Końcewicz Bartosz, Sobański Hubert, Kaczmarek Jakub)
4. Gimnazjum Kobylin nr 39 - 880 pkt. (Biederman Kacper, Kończak Grzegorz, Kobusiński Jakub)
5.  Gimnazjum Kobylin nr 36 -980 pkt. (Konrady Zuzanna, Konrady Jan, Roszek Justin)
6.  Gimnazjum Kobylin nr 42 - 830 pkt. (Sierakowska Julia, Paluszkiewicz Maria, Kandzierska Dorota)
7.  Gimnazjum Kobylin nr 28 - 780 pkt. (Sobieraj Maciej, Ochocki Mateusz, Rabczewski Kacper)
8.  Gimnazjum Kobylin nr 43 - 750 pkt. (Mroczek Kacper, Miterski Nikodem, Maleszka Jan)
9.  Gimnazjum Kobylin nr 41 - 740 pkt. (Paluszkiewicz Magdalena, Dembska Karolina, Polna Nicola)
10.  Gimnazjum Kobylin nr 34 – 740 pkt. (Sikora Paweł, Sikora Piotr, Szulc Jakub)
11.  Gimnazjum Kobylin nr 51 - 650 pkt. (Kulawski Adam, Nowacki Marcin, Sulikowski Wojciech)

Szkoły podstawowe :
1. SP nr 4 Krotoszyn - 950 pkt. (Sroka Mateusz, Staszewski Borys, Wasielak Martyna)
2. SP Kobylin - 860 pkt. (Witkowski Marcin, Turbański Wiktor, Elias Jakub)
3. SP Kuklinów - 810 pkt. (Kremer Julita, Błaszyk Aleksandra, Woźniak Jagoda)
4. SP Zalesie Małe - 770 pkt. (Haremza Aleksandra, Swora Wiktoria, Jarka Agata )
5. SP nr 4 Krotoszyn - 760 pkt. (Witczak Agata, Jopek Jakub, Augustyniak Jacek)
6. SP Kobylin - 740 pkt. (Polny Mateusz, Kozłowski Jan, Klupś Nikodem)
7. SP Kobylin - 740 pkt. (Śliwowska Nicola, Ziętek Marta, Betowska Zuzanna)
8. SP Smolice - 740 pkt. (Puślecka Julia, Łukowiak Wiktoria, Płaczek Zuzanna)
9. SP Kobylin - 690 pkt. (Kaczmarek Hubert, Szafraniak Mateusz, Adler Marcin)
10. SP Smolice - 660 pkt. (Majsnerowska Natalia, Nabzdyk Julia, Jarczewski Mateusz)
11. SP Smolice - 660 pkt. (Bernadek Katarzyna, Kardasiewicz Julia, Roszek Wirginia)
12. SP Kobylin - 640 pkt. (Wojciechowski Piotr, Szałata Bartosz, Kaczmarek Dawid)
13. SP Kobylin – 640 pkt. (Nelle Alicja, Wojtyczka Weronika, Wachowiak Patrycja)
14. SP Kobylin – 640 pkt. (Lisiak Grzegorz, Szpak Filip, Niedbała Ksawery)
15. SP Smolice – 640 pkt. (Kaźmierczak Jakub, Kulus Kacper, Turek Jakub)
16. SP Kuklinów – 620 pkt. (Tórz Hubert, Zybała Wojciech, Woźniak Kacper)
17. SP Kuklinów – 610 pkt. (Brylewska Wiktoria, Jędrkowiak Zuzanna, Dymarska Magdalena)
18. SP Smolice – 610 pkt. (Roszek Nicola, Kwieciński Michał, Knuła Michał)
19. SP Kobylin – 600 pkt. (Wielebski Kamil, Chudy Mikołaj, Kaczmarek Michał)
20. SP Kobylin – 570 pkt. (Jackowski Miłosz, Grzemski Jan, Maleszka Mikołaj)
21.SP Smolice – 560 pkt. (Szwarczyńska Aleksandra, Roszek Vanessa, Wrzeszcz Natalia)
22. SP Kobylin – 490 pkt. (Mroczek Agata, Szperlik Zuzanna, Wałkowska Aleksandra)

Zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody książkowe, które wręczył Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński . Ponadto w każdej kategorii pierwsze trzy drużyny otrzymały pamiątkowe medale. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe plakietki oraz mogli skorzystać z poczęstunku w postaci grochówki.