Aktualności
Najnowsze informacje
Dzień Babci i Dziadka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniu 31.01.2018 roku odbyła się w Sali Wiejskiej w Zalesiu Wielkim uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Był to wyjątkowy dzień, pełen uśmiechów, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólne chwile spędzone z wnukami.
Czytaj całość
 
Spektakl profilaktyczny W krainie bajtów Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość„Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych” to jeden z podstawowych kierunków polityki oświatowej na rok szkolny 2017/2018. Realizując ten kierunek uczniowie oraz dzieci przedszkolne z grupy „0” Szkoły Podstawowej w Smolicach obejrzeli spektakl profilaktyczno-edukacyjny „W krainie bajtów”. Spektakl opowiadał o zagrożeniach wynikających z uzależnienia młodych osób od nowych technologii tj. gry komputerowe, internet, telewizja czy telefon… zwanych narkotykami XXI wieku.

Czytaj całość
 
Zebranie w Starkówcu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćWe wtorkowy wieczór – 30 stycznia w świetlicy wiejskiej w Starkówcu odbyło się zebranie wiejskie mieszkańców wsi. Wśród zaproszonych gości byli Burmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński oraz dzielnicowy rejonu służbowego nr 2 – st. sierż. Marcin Szumera. Sołtys – Gerwazy Kordus omówił bieżące sprawy sołectwa. Podczas rozmów z mieszkańcami Burmistrz przedstawił plany inwestycyjne na bieżący rok zarówno na terenie sołectwa, jak i całej gminy.

Czytaj całość
 
Dzień Babci i Dziadka w Kobylińskim Przedszkolu Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW dniach 23, 24 i 25 stycznia br. w naszym przedszkolu zapanowała ciepła i serdeczna atmosfera ponieważ właśnie wtedy dzieci z poszczególnych oddziałów zaprosiły swoje babcie oraz dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, opiekę, cierpliwość i zrozumienie.

Czytaj całość
 
Akademia z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość30 stycznia 2018 roku w sali szkolnej przy ul. Krotoszyńskiej odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, na którą przyszli zaproszeni mieszkańcy Kobylina. Odbyło się wielopokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych wykonywane przez dzieci, rodziców, a nawet dziadków.

Czytaj całość
 
Przedszkolna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćMimo, że styczeń to zimowy miesiąc, pełen chłodnych dni, są takie dwa, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – to przypadające właśnie w styczniu ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA.

Czytaj całość
 
Dzień Babci i Dziadka w Smolicach Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW zimny, styczniowy poranek – 24 stycznia tuż przed godz.11 do sali wiejskiej w Smolicach licznie przybyli zaproszeni dziadkowie, bo oto przedszkolacy z oddziału 0 wraz z uczniami z klas I i III pod opieką wychowawczyń przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na program składały się głównie wiersze, życzenia i piosenki związane tematycznie ze świętem, w trakcie których dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy.
Czytaj całość
 
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I SZKÓŁ Utwórz PDF Drukuj

Przypominamy wszystkim rodzicom/opiekunom prawnym o obowiązku zapisania swoich dzieci do przedszkola bądź szkoły. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2018/2019 do przedszkoli i szkół, prowadzonych przez  Gminę Kobylin, dostępne są w załącznikach
Pliki do pobrania:

kryteria_rekrutacji_do_przedszkola.pdf

kryteria_rekrutacji_do_SP.pdf

terminy_rekrutacji_do_przedszkola.pdf

terminy_rekrutacji_do_SP.pdf

 
Wymień dowód osobisty zanim straci ważność! Utwórz PDF Drukuj
W związku z upływem terminu ważności wielu dowodów osobistych, przypominamy o konieczności złożenia wniosku o wydanie nowego dowodu.  Wydanie dowodu osobistego jest bezpłatne.

Czytaj całość
 
OSP Kobylin Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW sobotni wieczór - 27 stycznia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylinie odbyło się zebranie sprawozdawcze członków kobylińskiej jednostki. Druhowie przedstawili poszczególne sprawozdania z działalności OSP za rok 2017 i omówili sprawy bieżące. Jednym z elementów zebrania było uroczyste poświęcenie przez proboszczów kobylińskich parafii nowego auta ratowniczo – gaśniczego. Zarząd jednostki podziękował za wsparcie i okazaną pomoc osobom, z którymi współpracował. Zebranie uświetniła swoim występem Orkiestra Dęta z Kobylina.
Czytaj całość
 
Strzelanie z okazji wyzwolenia Kobylina Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość28 stycznia br. odbyło się strzelanie z okazji rocznicy wyzwolenia Kobylina. Organizatorem zawodów było Koło Środowiskowe LOK Kobylin. Każdy z uczestników mógł oddać dowolną ilość dziesięciostrzałowych serii. Do klasyfikacji końcowej liczono wynik lepszej.

Czytaj całość
 
Ślubowanie nowej Radnej Utwórz PDF Drukuj
25 stycznia br podczas XLI sesji Rady Miejskiej w Kobylinie Pani Danuta Marcinkowska  złożyła ślubowanie i odebrała zaświadczenie o wyborze na Radną Rady Miejskiejw Kobylinie. Wybory uzupełniające odbyły sie w dniu 14 stycznia br.
 
Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno - lodowego Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZimowa aura utrzymująca się od kilku dni była doskonałą okazją by sprawdzić swoje umiejętności w zakresie ratownictwa na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Nie od dziś wiadomo, że stałe zdobywanie wiedzy oraz doskonalenie umiejętności praktycznych to dwa z wielu elementów, które gwarantują sprawne i skuteczne prowadzenie działań ratowniczych.
W dniach 22, 23, 24 stycznia 2018 roku trzy zmiany służbowe z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz Jednostki OSP realizujące specjalistyczne czynności ratownicze na poziomie podstawowym z zakresu ratownictwa wodnego tj.: OSP Krotoszyn, OSP Kobylin i OSP Koźmin Wielkopolski  brały udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodno – lodowego na zamarzniętym Jeziorze Odrzykowskim  w Krotoszynie.
Czytaj całość
 
Patent na bezpieczne ferie Utwórz PDF Drukuj

Ferie to szególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską i zabawą na świeżym powietrzu. W tym, żeby tak właśnie tak było  pomaga - Państwowa Inspekcja Sanitarna. Do pobrania broszura informacyjna w formacie pdf

 
Dzień Babci i Dziadka Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćDnia 23 stycznia br. w sali szkolnej w Kobylinie PZREiI KOŁO NR.9 zorganizowało wieczorek dla seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na tą uroczystość przyjechał zaproszony zespół śpiewaczy oraz kapela ze Zdun, które wystąpiły ze swoimi programami, oraz 6-ścio osobowa delegacja emerytów z Jutrosina. Również zespół Młodzi Duchem wystąpił z programem z piosenkami na temat babci i dziadka.  130 osobowa grupa śpiewała i bawiła się, a jak? to świadczą zdj.
Czytaj całość
 
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS FRYZJERSKI Karnawał 2018 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćZespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie 13 stycznia 2018 r.  zorganizował I Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski „Karnawał 2018” skierowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach fryzjer i technik usług fryzjerskich  oraz szkół podstawowych (w tym klas przekształconych gimnazjów).

Czytaj całość
 
WYCIECZKAZAWODOZNAWCZA Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćGrupa uczniów klas trzecich w ramach zajęć z doradztwa zawodowego udała się na wycieczkę zawodoznawczą do firmy Kruk – Transport w Zdunach. Po bardzo miłym przywitaniu naszej grupy przez właściciela firmy pana Zbigniewa Kruka, młodzież miała możliwość wysłuchania ciekawego wykładu na temat działania firmy oraz specyfiki zawodu mechanik pojazdów samochodowych oraz mechanik – kierowca, następnie uczniowie obejrzeli zakład pracy. Prezes firmy bardzo wyczerpująco odpowiadał na pytania zadawane przez gimnazjalistów.

Czytaj całość
 
ZAPROSZENIE Utwórz PDF Drukuj
Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobylinie
zapraszają na
Wielopokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych i powstańczych
z okazji rocznicy Powstania Wielkopolskiego

Wspólne śpiewanie odbędzie się we wtorek 30 stycznia br. o godz. 18:00 w sali szkolnej przy ul. Krotoszyńskiej
 
 
 
 
 
Uczniowie z Kobylina na Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćTegoroczne święto małych misjonarzy odbyło się 13 stycznia w parafii pw. Św. Józefa w Środzie  Wielkopolskiej. W tym wydarzeniu, dzięki otwartości archidiecezjalnego moderatora misyjnego, wzięło także udział  ognisko misyjne z Kobylina. Spotkanie to, zorganizowane po raz trzynasty, stanowiło zwieńczenie akcji „Kolędnicy Misyjni”, podczas której dzieci jako kolędnicy odwiedzały domy w swoich parafiach, przedstawiając jasełkowe scenki, a przy tym mówiąc o sytuacji dzieci w różnych krajach misyjnych oraz prosząc o wsparcie dla nich. W tym roku zbierały one ofiary dla swoich rówieśników mieszkających w Syrii i Libanie.
Czytaj całość
 
Koncert kolęd Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćBurmistrz Kobylina – Tomasz Lesiński składa serdeczne podziękowania organizatorom oraz wszystkim zespołom, które wzięły udział w tegorocznym koncercie kolęd. W niedzielne popołudnie w klasztorze Ojców Franciszkanów w Kobylinie dziewięć zespołów zaprezentowało przepiękne polskie kolędy i pastorałki.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 341 - 360 z 2404