Aktualności
Najnowsze informacje
Ogłoszenie !! Utwórz PDF Drukuj

„OLD, VINTAGE CARS ON THE GRASS"

Druga edycja pokazu starych i zabytkowych samochodów. Podziel się z nami swoją pasją. Zaprezentuj swoją dumę motoryzacyjną, swoje oczko w głowie - samochód na widok którego, serce zamiera z wrażenia !!


18 czerwca, od godziny 15:00 w Kobylinie, na stadionie piłkarskim KS Piast Kobylin (impreza towarzysząca Dniom Kobylina), organizujemy po raz drugi pokaz starych i zabytkowych pojazdów - samochodów jak i motocykli.


Pragniemy aby ta impreza odbywała się cyklicznie. W zeszłym roku pojawiły się cztery samochody, trzy motocykle oraz trójkołowiec Vełorex. Mamy nadzieję, że w ym roku, grono dumnych posiadaczy zabytkowych pojazdów, powiększy się.


Nie czekaj i odezwij się do nas. Uprzedź naszą ekipę, że pojawisz się tego dnia na pokazie, abyśmy mogli przygotować Ci miejsce i zadbać o bezpieczeństwo Twojego pojazdu.


Zgłoś swój pojazd do 12 czerwca dzwoniąc pod numer 786 852 206
Zarezerwuj sobie miejsce wśród „Wojowników Szos” i stań dumnie obok swojego pojazdu.

 
Ostrzeżenie  Burze z gradem Utwórz PDF Drukuj

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego nr 24 wydanego przez IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 15.05.2017 r.

Podaję do publicznej wiadomości następujący komunikat.

Zjawisko: burze z gradem

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu do 25 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h. Lokalnie grad.

Ważność: od godz. 12:30 dnia 15.05.2017 r. do godz. 20:00 dnia 15.05.2017 r.

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo wielkopolskie

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85 %.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62 332-43-50, 62 332-43-51 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kobylinie tel. 65 5482401.


Burmistrz Kobylina

 
Wymiana szkolna naszej placówki oświatowej ze szkołą podstawową w Jesewitz Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW kwietniu tego roku już czternasty raz uczniowie naszej szkoły odwiedzili swoich partnerów z zaprzyjaźnionej szkoły w Jesewitz w Saksonii. Wizyta ta jest efektem wspólnie opracowanej umowy, dotyczącej współpracy naszych placówek oświatowych, która obejmuje kontynuację kontaktów korespondencyjnych między uczniami, prezentację realizowanych projektów, wzbogacanie i poszerzanie wiedzy o naszych krajach, regionach i gminach oraz wymianę grup uczniowskich.
Czytaj całość
 
Orlik 2017 Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całość23 kwietnia br ruszyły rozgrywki Ligi Gminnej LZS w piłce nożnej. W tym roku rozgrywki będą się odbywały na obiekcie "Orlik – Moje Boisko 2012". Do rozgrywek przystąpiło 7 drużyn. Pierwsza bramka  padła w 22 minucie meczu pomiędzy drużynami Promil Łagiewniki  i Old Boye, strzelcem bramki Sebastian Kasprzak .
Czytaj całość
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

W związku z brakiem ofert na zakup używanego kotła c.o. Burmistrz Kobylina obniża cenę kotła do kwoty 900zł.

Oferty na zakup kotła należy składać w zamkniętej kopercie do dnia 19 maja 2017 roku do godziny 15-tej w Urzędzie Miejskim w Kobylinie.

Załadunek i transport kotła leży po stronie kupującego.

 

Wycena do pobrania w pliku pdf.

 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

W związku z podjęciem, przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobylinie, działań mających na celu opracowanie "Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2017-2022", zwracamy się do mieszkańców Gminy Kobylin o wypełnienie anonimowej ankiety. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane do opracowania powyższej Strategii. Zachęcamy Państwa do udziału w badaniu. Z góry dziękujemy za poświęcony czas na wypełnienie ankiety. Państwa głos jest dla nas ważny.

Poniżej link do Ankiety:

 https://goo.gl/forms/4hHeH3FsL4aQDH0i1

Strategię dla Gminy Kobylin opracowuje INDEKS Ośrodek Badań Społecznych, ul. Szkolna 1, 61-835 Poznań.

INDEKS
Ośrodek Badań Społecznych
Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
www.indeks-badania.pl
tel/fax (61) 8 55 15 75
tel 502 625 176, 502 492 806
 
Wielkopolska Gościnna Utwórz PDF Drukuj
Szanowni Państwo,

W związku z ogłoszonymi naborami wniosków o przyznanie pomocy  w ramach realizacji Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez  społeczność (LSR) - LGD Gościnna Wielkopolska organizuje spotkanie informacyjne nt. zasad oceniania i wyboru operacji oraz szkolenie nt. przygotowania wniosku o przyznanie pomocy.

Spotkanie i szkolenie skierowane jest również dla osób z grup defaworyzowanych tj. kobiet i osób w wieku 50+.

Spotkanie i szkolenie odbędzie się w dniu 09 maja 2017 r. o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej w budynku siedziby LGD Gościnna Wielkopolska w Pępowie, ul. Powstańców Wlkp. 43.
 
Prosimy o telefoniczne zgłoszenie udziału w biurze LGD:
tel. 65 5736300, tel. kom. 607 879 665.
 
Z poważaniem
Emilia Dąbrowicz
Pracownik ds. aktywizacji lokalnej i współpracy
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj
W związku z ogłoszonymi naborami wniosków o przyznanie pomocy  w ramach realizacji Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez  społeczność (LSR) - LGD Gościnna Wielkopolska organizuje spotkanie informacyjne nt. zasad oceniania i wyboru operacji oraz szkolenie nt. przygotowania wniosku o przyznanie pomocy.

Spotkanie i szkolenie skierowane jest również dla osób z grup defaworyzowanych tj. kobiet i osób w wieku 50+.

Spotkanie i szkolenie odbędzie się w dniu 09 maja 2017 r. o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej w budynku siedziby LGD Gościnna Wielkopolska w Pępowie, ul. Powstańców Wlkp. 43.
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

    Ogłoszenie Zastępcy Burmistrza Kobylina o przyznaniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane dla obiektów zabytkowych wpisanych do   rejestru  zabytków nie stanowiących  własności Gminy Kobylin
   

    Zastępca Burmistrza Kobylina na podstawie § 7 ust. 2 Uchwały Nr XXIII/123/12 Rady Miejskiej w Kobylinie z dnia 26 października 2012 r. w sprawie zasad i trybu postępowania przy udzielaniu i rozliczaniu dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane dla obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków  nie stanowiących własności Gminy Kobylin zawiadamia, że  Gmina Kobylin udzieliła pomocy finansowej
w postaci dotacji  dla:


1. Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Smolicach w kwocie 20.000 zł na realizowane roboty budowlane polegające na remoncie dachu (etap II) Kościoła Parafialnego   w  Smolicach.

2. Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Stanisława Bpa  w  Kobylinie w kwocie 30.000 zł na realizowane roboty budowlane polegające na konserwacji witraży okiennych oraz montażu zewnętrznej szyby osłonowej  Kościoła Parafialnego  w  Kobylinie.Kobylin, dnia 4 maja 2017r.
                                                                                                 Zastępca Burmistrza Kobylina
                                                                                                                     -\\-
                                                                                                          Mirosław Sikora

 
Mistrzostwa Europy w Gruzji Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całość W dniach 22-23 kwietnia w Tbilisi odbyły się Mistrzostwa Europy Młodzieżowców i Seniorów w sumo. W mistrzostwach uczestniczyli reprezentanci dwunastu krajów. Kobylin reprezentowali Jagoda Jochaniak i Patryk Swora. Pierwszego dnia swoje zmagania rozpoczęli młodzieżowcy do 21 i 23 lat.  Znakomity występ odnotowała Jagoda, która w grupie młodzieżowców U 23 zdobyła trzecie miejsce w kategorii 80 kg oraz wywalczyła również trzecie miejsce w zmaganiach drużynowych. Drugiego dnia mistrzostw podczas walk seniorów Patryk Swora miał mniej szczęścia i zakończył zmagania poza podium. – Jestem zadowolony z występu Jagody, mimo przerwy w przygotowaniach Jagoda pokazała klasę i charakter. Warto podkreślić, że do Tbilisi przylecieli najlepsi zawodnicy starego kontynentu. Była to świetna okazja do sprawdzenia formy przed tegorocznym World Games we Wrocławiu

Trener Mirosław Flak

Czytaj całość
 
Klaudia Wachowiak w czołówce Polski Utwórz PDF Drukuj
W Kwidzynie w dniach 21-23 kwietnia 2017 roku odbyło się III Grand Prix Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym. W zawodach uczestniczyło ponad 160 zawodników z całej Polski.
Klub Spółdzielce Kobylin reprezentowała Klaudia Wachowiak, która będąc w 16 najlepszych zawodniczek w kraju mogła wystąpić w turnieju bez eliminacji.(11 miejsce w rankingu krajowym). Prawo startu w turnieju głównym miało 64 najlepszych zawodniczek w Polsce.
Po rozegraniu 8 spotkań, w tym 5 wygranych nasza zawodniczka ostatecznie zajęła bardzo wysokie 8 miejsce. Po trzech Grand Prix Polski  Klaudia w rankingu krajowym wskoczyła do najlepszej 8 w Polsce. Tym samym zapewniła sobie udział w mistrzostwach Polski, które rozegrane zostaną w czerwcu w Krakowie.

                                                                                     Robert Wachowiak
 
Klaudia Wachowiak wygrywa Wielkopolski Top 8 Utwórz PDF Drukuj
W dniu 13 kwietnia br. odbyły się zawody rangi wojewódzkiej, a mianowicie TOP – 8 w kategorii juniorów, kadetów, młodzików. Cykliczny turniej organizowany przez Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego mający charakter prestiżowo – szkoleniowy.
Prawo startu w turnieju ma ośmiu najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych w województwie.
Zawody zakończyły się dużym sukcesem naszej zawodniczki Klaudii reprezentującej Klub Spółdzielcę Kobylin, która zajęła I miejsce w kategorii młodziczek. Wielkopolski Turniej TOP 8  był jednym z etapów przygotowań do III Grand Prix Polski.


                                                                                            Robert Wachowiak
 
Ogłoszenie o sprzedaży drewna Utwórz PDF Drukuj

Burmistrz Kobylina zaprasza do składania ofert na zakup drewna pozyskanego z wycinki drzew na działkach gminnych, rosnących w pasie przeznaczonym pod budowę gazociągu DN 1000 Krobia -Odolanów.

Przedmiotem postępowania jest pocięte drewno dębowe, olszowe i jesionowe:
1. Trzy wyrzynki dębowe ( 3,28 m3) o cechach drewna opałowego,
2. Dwa wyrzynki jesionowe ( 1,98 m3) o cechach drewna opałowego,
3. Jeden stos drewna małowymiarowego (2,93 m3) z przeznaczeniem na opał,
4. Cztery stosy drewna średniowymiarowego olszy i dęba ( 11,14 m3 + 14,68 m3) o cechach drewna  opałowego.

Razem: 34,01 m3 drewna o wartości minimalnej – 4609,01 zł. brutto.
Oferty można składać tylko na całość drewna (nie będzie sprzedaży częściowej)  do dnia 12 maja 2017 r. do godz. 1515, w zamkniętej kopercie opisanej: „ OFERTA NA ZAKUP DREWNA” w Urzędzie Miejskim w Kobylinie pok. nr 6.

Wybrana zostanie oferta z najwyższą ceną.

Organizacja transportu i załadunku leżą po stronie kupującego

Telefon do kontaktu i oględzin drewna na miejscu: 65 548 24 01 wew. 24

 
Zaproszenie na XXXI Sesję Rady Miejskiej w Kobylinie. Utwórz PDF Drukuj
Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r. poz. 446) zwołuję XXX sesję Rady Miejskiej w Kobylinie.
Sesja odbędzie się w piątek, dnia 28 kwietnia 2017 roku o godzinie 18.00 w Sali szkolnej przy placu Glabera w Kobylinie z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
3. Zapytania, wnioski i interpelacje radnych.
4. Informacja Burmistrza o działalności międzysesyjnej.
5. Informacja o wykorzystaniu środków strukturalnych oraz dopłat obszarowych.
6.  Podjęcie uchwał:
a) w sprawie: udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków,
b) w sprawie: zmiany budżetu gminy Kobylin na rok 2017.
7.  Wolne głosy i wnioski.
8.  Zakończenie.

                   Przewodniczący
                    Rady Miejskiej

                   Tadeusz Dżygał
 
Oferta sprzedaży kotła c.o. Utwórz PDF Drukuj


Wycena do pobrania w pliku pdf 
 
Ogłoszenie Utwórz PDF Drukuj

Samoobrona - szkolenie.

Sobota 29 kwietnia

godz.  16:00 - dzieci do lat 12

godz. 18:00 - program Bezpieczna Kobieta, kobiety i dziewczyny od 13 roku życia

 

Kobylin, Szkoła Podstawowa

ul. 3 Maja 9

tel: 697 570 440

 
Zaproszenie na badania profilaktyczne. Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćStowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” w Krotoszynie  zaprasza panów - mieszkańców Powiatu Krotoszyńskiego powyżej 45-tego roku życia na nieodpłatne badania profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrywania raka gruczołu krokowego (prostaty).
Czytaj całość
 
Wielkanocne stoły w Szkole Podstawowej w Kobylinie Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćW środę 12 kwietnia uczniów z klas I-III odwiedził już tradycyjnie ,,zajączek wielkanocny”, na którego dzieci czekały z niecierpliwością już od kilku dni. Ta pluszowa maskotka sprawiła wszystkim wiele radości.  Zajączek wypełnił słodyczami wcześniej przygotowane koszyczki i pozował do zdjęć  w świątecznej scenerii holu. W klasach IV-VI uczniowie wraz z rodzicami przygotowali ,,wielkanocne stoły”. Wszystkie wyglądały imponująco.  Odbyła się prezentacja i wybór najpiękniejszego stołu wielkanocnego. Stoły oceniali sami uczniowie. Po wysłuchaniu krótkiej audycji na temat wielkanocnych tradycji, przyszedł czas na degustację przygotowanych pyszności czyli na wspólne, klasowe, świąteczne śniadanie.
Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich upominków dla dzieci oraz rodzicom za  wielkie zaangażowanie  i pomoc w przygotowaniu stołów wielkanocnych.

                                                                                                                  Mariola Wojciechowska
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT dotyczący terminów przyjmowania wniosków o przyznanie płatności na rok 2017. Utwórz PDF Drukuj

Czytaj całośćOd 15 marca do 15 maja 2017 r. można składać w Biurach Powiatowych ARiMR wnioski o przyznanie płatności na rok 2017 wraz z obowiązującymi załącznikami. Kto nie zdąży tego zrobić w tym terminie będzie mógł dostarczyć swój wniosek do 9 czerwca br., ale wówczas należne mu płatności będą pomniejszane o 1% za każdy roboczy dzień opóźnienia, licząc od dnia 16 maja br. Wnioski po 9 czerwca 2017 nie będą rozpatrywane. Zmiany do wniosku o przyznanie płatności można składać do dnia 31 maja 2017 r. Złożenie zmiany do wniosku w tym terminie nie skutkuje zmniejszeniem należnych płatności do powierzchni, której dotyczą składane zmiany. Uzupełnienie braków we wniosku od dnia 1 czerwca do 9 czerwca 2017 r. skutkuje zmniejszeniem płatności w zakresie, którego dotyczą składane uzupełnienia.

Czytaj całość
 
Mistrzostwa Polski w sumo Utwórz PDF Drukuj
Czytaj całośćKobylińscy sumocy tegoroczne Mistrzostw Polski młodzieżowców i seniorów w sumo, które odbyły się 1 i 2 kwietnia w Strzelcach Opolskich mogą zaliczyć do wyjątkowo udanych gdyż aż ośmiokrotnie stawali na podium!
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 341 - 360 z 2106